Jump to content

Ustavni sud


Dodadi

Preporučene objave

Pozdrav Kupski91 od Zagi-a!

Da ja sam prosao Upravni sud i na rjesavanje tuzbe na Upravnom sudu sam cekao 3 godine, a ovo sto sam sad procitao da je covjek od 2007. g. na Ustavnom sudu me je totalno znas kaj...!!! Takva je nasa država za koju smo se borili itd neda mi se dalje...!!! :zao::place: Pozdrav svim braniteljima ma gdje god bili!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,moram primjetiti da na Upravnom sudu ima ipak pomaka,jer ja sam riješenje sa upravnog suda dobio 2 mjeseca prije isteka 3 godine što znaći da se predmeti riješavaju brzo,zapravo meni su glatko odbili tužbu zbog nepravednog zakona dokle se bolest PTSP mogla priznati za status HRVI i sa čime sam kao i svi drugi koji su podnijeli tužbu na Upravni zakinuti s obzirom na prava drugih koji su to pravo dobili,sada mi je predmet dva mjeseca na Ustavnom i mislim da bi tužba u svezi priznavanja statusa HRVI na temelju bolesti PTSP,a koje su sve komisije priznale kao posljedica rata na Ustavnom trebala proći i riješiti se jer ako ugledni liječnici koji su specijalizirani priznali bolest PTSP kao posljedicu rata onda bi to Ustavni trebao priznati jer se Upravni drži zakona koji je potpuno jasno nepravedan prema dijelu branitelja tj.prema nama koji smo oboljeli,ali nam to ne žele priznati iz čisto neobjektivnog razloga koji nema veze sa stvarnošću,dakle ako ima pravde onda bi trebale naše tužbe na Ustavnom proći ako nema jasno je neće proći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko postupak na Ustavnom sudu traje duže od godinu dana a što sa ukupnim vremenom čini više od 4. godine da predmet nije rješen

poslati predstavku i tražiti naknadu štete zbog dužine trajanja postupka

pravo na suđenje u razumnom roku

 

 

--------------------------------------------------------------

The Registrar

European Court of Human Rights

Council of Europe

F–67075 STRASBOURG CEDEX

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav zvonemarkus od Zagi-a!

Evo da ti je napisem za sebe ako ti to sto znaci ovim redom:

komisija MUP-a DZ Šarengradska u Zagrebu, HZZO poradi 100% bolovanja, HZMO poradi odlaska u mirovinu i normalno pošto mi je predmet išao na reviziju ministarstvo branitelja. Znaci 4 komisije su mi potvrdile da mi je bolest iz rata a prema glupom Jacinom zakonu nemam pravo na HRVI, a prema Ustavu RH bi morali svi biti ravnopravni NAVODNO! Eto toliko!!! :-P:misli::place: Pozdrav svim braniteljima ma gdje god bili!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svoma.

Zagi, hvala na odgovoru.Ja sam u tzv kombiniranoj mirovini 70% rat a 30% ostalo, pa nikom (ni meni) nije jasno kako mogu imati takav omjer a da nemam HRVI. Ustavni sud bi svakako morao razmotriti činjenice za svakog branitelja a ne paušalno odgovoriti da smo zakasnili razbolijeti se. Ja sam se počeo liječiti 2006 zbog sasvim drugih stvari (srce, tlak, poremećaji spavanja, aritmije itd itd ali su liječnici ubrzo otkrili da je po srijedi PTSP i naravno da su me umirovili i to općom mirovinom što se vidi da mi nije baš dobro. Ali sam zakasnio 2005. Dobro da nisam zakasnio 1991, ko zna kaj bi sas bilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada sam bio drugi put na dlp tada mogu reći da sam bio na poštenoj komisiji DOK je pretresao sve moje papire pred menom osobno prije na komisijama su mi samo poturili papir da ga potpišem ako hoću a ako neću nikome ništa znam da je sve bilo unaprijed riješeno samo još jedna stvar me osobno vrijeđa a to je da su stavili zaštitare od 2 i kusur cm da li je moguče da smo mi toliko OPASNI ne mogu vjerovat

 

pozdrav :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ukoliko postupak na Ustavnom sudu traje duže od godinu dana a što sa ukupnim vremenom čini više od 4. godine da predmet nije rješen

poslati predstavku i tražiti naknadu štete zbog dužine trajanja postupka

pravo na suđenje u razumnom roku

 

 

--------------------------------------------------------------

The Registrar

European Court of Human Rights

Council of Europe

F–67075 STRASBOURG CEDEX

 

Bovu , daj malo detaljnije . Kakovo je to "UKUPNO VRIJEME" , kolika je uopće naknada štete ( da li se isplati zezati sa time ).Ja sam predao ustavnu tužbu u 9 ili 10 mj 2009 , i nikakav odgovor .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E klipani moji, skupa samnom,oduzeli su nam sve povlastice koje zbog siromaštva nismo uspijeli iskoristiti za razliku od drugih ,oduzeli su nam pravo na oboljenje ,oduzeli su nam pedeset posto bolovanja nakon 18 mjeseci .

U istoj sam koži kao i vi ali na to sam upozoravao u više navrata do sad i niko ama baš niko me nije shvačao ozbiljno.

Ako to sve nije kršenje građanskih prava ,onda neznam što jest.

Ovime ujedno i zahvaljujem svim moderatorim i udrugama koje sam upzorio na dotične probleme a od njih sam dobio ni jedan pošteni savjet.

Imam osječaj da svim tim forumima netko odzgora upravlja a nije Bog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija