Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav, bio sam u kaficu, isao sam prema doma sjeo sam u auto da bi mi jedan covjek rekao “koliko si popio zvat cu policiju”, iza mene na parkingu je bio stao jedan auto paralelno i on je naveo da sam ga stisnuo u taj auto i ja sam otisao, nelogicnost kako sam mogao izac s parkinga da sam covjeka stisnuo uz drugi auto plus taj covjek kojeg sam mavodno stisnuo nema nikakvih fizickih ozljeda te sam otisao doma

dosao sam doma i konzumirao alkohol, posto je bilo slavlje popi psam cudo toga i nakon sat i pol je dosla policija i okrivila me za bijeg s mjesta nesrece i konzumiranje alkohola nakon, da napomenem auto koji je bio iza mene je auto od sina od tog covjeka koji mi se prijetio naveo je udubljenje na mojem autu nema nista, isto nije logicno a dokaza nemam nikakvih

dosla mi je kazna za bijeg s mjesta nesrece i konzumiranje alkohola nalon 730 eura plus 50 eura sudski troskovi te 6 mjeseci zabrane 

mislim se zalit nisam kaznjavan do sada mlad sam, vozacka mi je prijekopotrebna za posao, mama je operirala tumor ima kontrole cesto, tata je u godinama jedva hoda ajmo rec, posto sam mlad nisam znao kad je rekao da ce zvat policiju ostao bi ali nisam bio svjestan posljedica isto, da se kajem za to kajem se iako pretpostabljam da nisam kriv ali zalit cu se samo na kaznu posto dokaza da nisam nista napravio nemam, koja je mogucnost da bi mogao dobiti smanjenje kazne, moji su u mirovini i takva je situacija kakva je

prigovor sam napisao samo trebam poslat i trazio sam sud da izjavim kajanje i objasnim situaciju doma sa maminom bolescu i tatinim godinama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutno imam jos jedno rjesenje koje cekam da mi stigne za prekrsaj koji sam napravio prije ovog te sam za njega dao prigovor u kojem se pozivam na nekaznjavanje (u tom momentu nisam imao drugi prekrsaj). Kako ce sada to na sudu gledati posto sam ukratko nakon tog prigovora napravio drugi prekrsaj za koji mi je sad stiglo rjesenje? Znaci dao sam 2 prigovora i za 2. mi je stiglo rjesenje, a za 1. jos cekam pa me zanima dal ce se to sada gledati kao da sam nekaznjavan ili kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav, sudjelovao sam u prometnoj nesreći za koju sam ja kriv (oduzimanje prednosti), ozlijeđenih nema "samo" materijalna šteta. Došla je policija, napravili su zapisnik i poslikali automobile. Na alkotestu sam napuhao 0.48 umanjeno za 0.1 iznosi 0.38, sam policajac je na ovo rekao ok ste. Krivnju ne poričem, rečeno mi je da ću dobiti kaznu 130eur za izazivanje nesreće, 390eur 3 kaznena boda i mjesec dana bez vozačke za oduzimanje prednosti, te mi je sam policajac rekao da ništa ne plaćam i da se žalim. Moja pitanja su:

koliko mi napuhanih 0.38 može biti problem

vozačka mi treba radi posla, nemam nikakvih kazni ni prekršaja do sada, kolika je vjerojatnost da će mi sud ukinuti zabranu

koliko dugo se čeka rješenje da dođe poštom, može li se negdje (egrađani) vidjeti prije i žalba napisati što prije

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

dobio sam prekršajni nalog zbog vožnje pod utjecajem alkohola te želim podnijeti prigovor.

Želim ublažiti kaznu koliko je moguće, pa zanima mogu li navesti da do sada nikada nisam bi kažnjavan s obzirom da sam i prošle godine zbog istoga razloga dobio prekršajni nalog, međutim na isti sam se žalio te još nije došlo rješenje?

uređeno: od none
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

Zaprimila sam prekrsaj za brzinu 41 km/h vise od dopustenog uz smanjenje od 10, znaci 31 km/h.

Dobila sam 390 eur kazne i mjesec dana bez vozacke.

Zivim van mjesta rada te se planiram zaliti samo na dio oko zabrane voznje jer mi treba za odlazak na posao, i prilozila bi ugovor o radu i kopiju osobne da se vidi gdje zivim a gdje radim, na iznos ne planiram jer imam dosta visoku placu.

Imala sam isti prekrsaj, za identicno km/h, u 01/2020.

Stavila sam da priznajem krivnju i da se kajem, ali da molim za ukidanje zabrane jer u zadnjih 3 godine nisam kaznjavana za isto. Da li je to ok, moze li to proci?

Takodjer pise da se prigovor predaje sudu putem policijske postaje, ali ne pise kojem sudu. PP je Otočac, pa me zanima koje sudu pisem tocno? Jel onaj po mjestu stanovanja ili po kojem spada policijska postaja?

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bok svima, prije malo više od 6mj. dobio sam prekršaj za brzinu, dopuštena je 50km/h ja sam vozio 95, znaći 85km/h tj. 35km/h više od dozvoljene. podnio sam prigovor na to ali još nisam isao kod suca, kazna je 390€ i 6mj bez vozačke. U međuvremenu sam opet stisnuo gas i vozio sam 39km/h više od dopuštenog. Imam li ikakve šanse da mi se ne oduzme vozačka? Radim kao profesionalni vatrogasac i vozačka mi stvarno treba i zbog sebe i zbog drugih.
Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, drot13 je napisao:

U prvom slučaju je velika vjerojatnost da ne bude zabrane, ali u drugom su šanse minimalne, vjerojatnije je da će biti bar 1 mj. zabrane.

U drugom slucaju imam izvješće o vatrogasnoj intervenciji iz sustava UVI na koju sam išao kada sam slikan, sa vremenima kad je dojava primljena. Može li to pomoći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, drot13 je napisao:

Da, po meni bi to bilo ok da ti izađu u susret, ali ovisi o pojedinom sudu. U svakom slučaju se isplati probati.

Da u prigovoru tražim da idem na sud pa ponesem izvješće ili da samo napišem žalbu i priložim ga? Kakve su prognoze što se tiče financija, kolika bi tu kazna mogla biti? Ne bi se bunio ni da bude maksimalna samo da vozačku ostave 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Presretač me zaustavio na autocesti kod Karlovca gdje je ograničenje zbog snježnih uvjeta bilo 80 a ja sam vozio 160. Osim kazne od 440 EUR koje sam odmah platio trebao bih ostati bez voačke na mjesec dana.

Pošto sam platio na licu mjesta nisam bio upoznat sa činjenicom da nemam pravo žalbe a na moje pitanje mogu li se kako žaliti policajci su samo nešto promrmljali kako mogu probati. Što mi je za napraviti? Nije mi problem toliko novčani dio kazne nego oduzimanje vozačke. Nikad prije kažnjavan, često sam zbog posla na cesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Poštovanje svima, 

obzirom da imate toliko iskustva molila bih vas isto tako za pomoc i savjet. 

Dakle vracala sam se iz Sunje slikala me kamera koju su policajci postavili na autobusnoj stanici i dobila sam kaznu za prekoracenje brzine, te oduzimanje vozcake na mjesec dana. Inace sam iz Istre te su mi na istarskoj policiji rekli da oni nemaju nista s time i da to moram rjesavati gore te otici na njihov sud kad me pozovu. Obzirom da mi je prekopotrebna vozacka kao i svima molim vas pomoc za dobar prigovor! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, iceTea je napisao:

Poštovanje svima, 

obzirom da imate toliko iskustva molila bih vas isto tako za pomoc i savjet. 

Dakle vracala sam se iz Sunje slikala me kamera koju su policajci postavili na autobusnoj stanici i dobila sam kaznu za prekoracenje brzine, te oduzimanje vozcake na mjesec dana. Inace sam iz Istre te su mi na istarskoj policiji rekli da oni nemaju nista s time i da to moram rjesavati gore te otici na njihov sud kad me pozovu. Obzirom da mi je prekopotrebna vozacka kao i svima molim vas pomoc za dobar prigovor! 

ako niste prije kažnjavani (ili jeste, ali je prošao rok rehabilitacije), ne bi trebao biti problem. Dovoljno je izjaviti prigovor i kad ode na sud poslati pisanu obranu s iskrenim kajanjem, priznanjem, da nećete ponoviti, da Vam je auto neophodan za posao, mogli biste izgubiti posao itd. 
U pravilu to bude dovoljno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivo Kermartin je napisao:

ako niste prije kažnjavani (ili jeste, ali je prošao rok rehabilitacije), ne bi trebao biti problem. Dovoljno je izjaviti prigovor i kad ode na sud poslati pisanu obranu s iskrenim kajanjem, priznanjem, da nećete ponoviti, da Vam je auto neophodan za posao, mogli biste izgubiti posao itd. 
U pravilu to bude dovoljno. 

Poštovani, 

ovim putem izražavam nezadovoljstvo i podnosim žalbu na nedavnu odluku o oduzimanju moje vozačke dozvole u nadi da će se odluka preispitati.

Za prekršajni nalog izvješća broj 1042546924 2023.godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom B kategorije kao prestroge kazne. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 390,00 eura (tristo devedeset) eura/ 2.938,46 kuna (dvije tisuće devetsto trideset osam kuna i četrdeset šest lipa) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 1 mjeseca, jer sam počinila prekršaj iz članka 53. stavka 1. ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTI. Naime, utvrđeno je da sam se kroz naseljeno mjesto kretala brzinom koja je 31 km/h veća od dopuštene. Vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao, jer živim u drugom gradu, a radim od 5:30 ujutro te nemam drugo prijevozno sredstvo, i ako nemam kako doći na posao prijeti mi otkaz. Do sada nisam nikad bila kažnjavana, te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom. Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu, ali kako u zadnjih 4 godine nemam nikakvih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od 1 mjeseca kao prestrogu, te smanjenje novčane kazne. 

U prilogu dostavljam dokaze da mi je vozačka dozvola prijeko potrebna zbog odlaska na posao, to jest ugovor o radu s naznačenom adresom mjesta rada, te presliku moje osobne iskaznice.

 

 

jel to dovoljno dobro da prode? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, iceTea je napisao:

ovim putem izražavam nezadovoljstvo i podnosim žalbu na nedavnu odluku o oduzimanju moje vozačke dozvole u nadi da će se odluka preispitati.

 

"Na prekršajni nalog  broj 1042546924 od xx dana 2023.godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom B kategorije. Vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao, jer živim u drugom gradu, a radim od 5:30 ujutro te nemam drugo prijevozno sredstvo, i ako nemam kako doći na posao prijeti mi otkaz.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu, ali kako u zadnjih 4 godine nemam nikakvih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od 1 mjesec."

 

Samo ti izjavi nezadovoljstvo pa ćeš ostat bez vozačke.😂

Ovo pod navodnicima ti je dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 01. 09. 2023. u 9:05, ljubek01 je napisao:

Pozdrav, sudjelovao sam u prometnoj nesreći za koju sam ja kriv (oduzimanje prednosti), ozlijeđenih nema "samo" materijalna šteta. Došla je policija, napravili su zapisnik i poslikali automobile. Na alkotestu sam napuhao 0.48 umanjeno za 0.1 iznosi 0.38, sam policajac je na ovo rekao ok ste. Krivnju ne poričem, rečeno mi je da ću dobiti kaznu 130eur za izazivanje nesreće, 390eur 3 kaznena boda i mjesec dana bez vozačke za oduzimanje prednosti, te mi je sam policajac rekao da ništa ne plaćam i da se žalim. Moja pitanja su:

koliko mi napuhanih 0.38 može biti problem

vozačka mi treba radi posla, nemam nikakvih kazni ni prekršaja do sada, kolika je vjerojatnost da će mi sud ukinuti zabranu

koliko dugo se čeka rješenje da dođe poštom, može li se negdje (egrađani) vidjeti prije i žalba napisati što prije

 

Dakle bio je policajac jučer s prekršajnim nalogom, nisam bio kući rodbina isti nije preuzela rečeno mu je da radim te da dođe neki drugi dan iza 16h. Plan je otići na policiju i preuzeti nalog.

Hoće li mi na prekršajnom nalogu pisati da sam napuhao 0.38?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! :)

Kakav je postupak kad se žali Upravnom sudu zbog oduzimanja vozačke na 2 godine i ponovnog polaganja ispita? 

(12 bodova u intervalu od 3 mj. Od prve je prešlo 2 godine, a uskoro i od druge, ali su pravomoćne presude oko godinu kasnije donesene. Prva je plaćena, druga nije.)
Kasnije nema prekršaja. 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, 

ali koji rokovi? Od pravomoćnosti ili bas od događaja?

Bodovi su pravilno zbrojeni ( 6 +6) dogodilo se u roku 3 mj. Vožnja pod alkoholom 1.5+

Od prvog je prošlo 2 godine, od drugog bi prošlo u 4.mj.
sad je došlo rješenje da treba predati vozačku na poništenje u roku od tjedan dana, i tek za 2 godine ponovno polaganje vozačkog.
I da nema žalbe na to, nego samo Upravnom sudu. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super😐

Razumijem to sad. 

Samo me zanima što bi se moglo reći Upravnom sudu za neku žalbu ili molbu za ublažavanje te kazne?

To je strašno. 2 godine bez vozačke i tek onda opet na polaganje 😲
Nikad nije bilo drugih prekršaja, ali tada se, eto potrefilo. 
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , PlanB je napisao:

Samo me zanima što bi se moglo reći Upravnom sudu za neku žalbu ili molbu za ublažavanje te kazne?

osobno sam bio na upravnom sudu (zbog nečeg drugog) ali iskustvo mi je takvo da to počesto bude "nek se kaže da imaš neka prava"

prvo sam čekao podosta tako da ćeš ti prije ponovo položit......drugo zakonodavac donese takve zakone da upravni sud to samo potvrdi da je po zakonu, a zakon može biti najgluplji na svijetu ,odluka će biti takva i još ti usput onaj koga si tužio kaže eto vidiš da nisi bio u pravu...

prije 2 sati , PlanB je napisao:

To je strašno. 2 godine bez vozačke i tek onda opet na polaganje

slažem se s tobom.....donošenje takvih zakona više nema mjere....

vozač treba biti kažnjen ,ali oduzimanje vozačke i ponovno polaganje je dvostruko kažnjavanje za iste prekršaje .......to je kao da nekome oduzmete zanimanje (diplomu) (školu;fax ) jer je napravio neke prekšaje ili kaznena djela.....

ako netko deset puta vozi pijan treba deset puta biti oduzeta vozačka i kazna,pa čak i trajno oduzeti vozačku u nekim slučajevima ,pa i liječničko utvrđivanje sposobnosti, ali lakše je izmišljati kojekave zakone

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Mister-X je napisao:

vozač treba biti kažnjen ,ali oduzimanje vozačke i ponovno polaganje je dvostruko kažnjavanje za iste prekršaje .......to je kao da nekome oduzmete zanimanje (diplomu) (školu;fax ) jer je napravio neke prekšaje ili kaznena djela.....

ako netko deset puta vozi pijan treba deset puta biti oduzeta vozačka i kazna,pa čak i trajno oduzeti vozačku u nekim slučajevima ,pa i liječničko utvrđivanje sposobnosti, ali lakše je izmišljati kojekave zakone

Pa zar ovo nije upravo to?

Više puta je vozio pijan, vozačka mu je oduzeta svaki put i svaki put je kažnjen, očito nije nešto naučio kako treba, pa sad idemo ponovno, škola i liječnički...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci, ta dva prekrsaja su bila u roku 3 mjeseca. alkohol.

nije bilo ozlijeđenih, ništa, i nikad prije ni poslije nije bilo nikakvih prekršaja. Sud je donio prvi put oduzimanje vozacke na mjesec dana, drugi put na dva mjeseca, uz novcanu kaznu, naravno. 
Prekršaj je priznat oba puta, bez žalbe i kompliciranja.
Znam da ide 6 bodova kad je vise od 1.5 alkohola. Ali tek sad dođe rješenje za oduzimanje vozačke, zdravo za gotovo, od policije (bez mogućnosti žalbe), kad je već prošlo 2 godine, a bodovi "vrijede" 2 godine. 
Nigdje nitko ne kaže jel se to računa od počinjenja ili od pravomoćnosti. Da sam znala da vrijedi od pravomoćnosti, otezala bih s tim, jer je ionak razlika medu tim pravomoćnostima godinu dana, pa sam mogla još godinu otezati. Ako, naprotiv, vrijedi od počinjenja, onda je prva istekla. 
Osim toga, kakve veze ima alkohol s tim da se mora ponovno polagati vozački? To nije prometni prekršaj u smislu da ne znaš prometna pravila i znakove..(brzina, prolazak na crveno, vožnja u krivom smjeru, parkiranje di nije dopušteno, oduzimanje prednosti...).
Da, isto ko da uhvate pijanog doktora i onda nek opet ide na fakultet...
Ali 2, godine bez vozačke, bez ikakvih olakotnih okolnosti, i tek nakon toga uopće moći pristupiti vozačkom???? 😶

ah...




 

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Pa zar ovo nije upravo to?

Više puta je vozio pijan, vozačka mu je oduzeta svaki put i svaki put je kažnjen, očito nije nešto naučio kako treba, pa sad idemo ponovno, škola i liječnički...

Kaj ću u školi naučit? Da nesmem piti?

Liječnički mi je čist ko suzica. 

Da, vozačka je oduzeta i kazna je tu. I kakva sad opet kazna i to od 2 godine bez vozačke? 

To namjerno rade jer znaju da ljudi ne mogu bez vozačke pa da samo opet plaćaju kazne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, PlanB je napisao:

Nigdje nitko ne kaže jel se to računa od počinjenja ili od pravomoćnosti. 

 

Osim toga, kakve veze ima alkohol s tim da se mora ponovno polagati vozački?  😶


Kaj ću u školi naučit? Da nesmem piti?

 

Kažu, čl.286 st.1 i 2 https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

 

Nema alkohol ali imaju bodovi.

 

Možda naučiš da te ne smiju uhvatit pijanu za volanom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , PlanB je napisao:

To nije prometni prekršaj u smislu da ne znaš prometna pravila

Kako nije? Ako se treba znati da moraš stati na znak stop ili crveno svjetlo na semaforu tako se treba znati da je prometno pravilo i to da ne smiješ upravljati vozilom s više od 0.5 g/kg alkohola u krvi.

 

prije 21 sati , PlanB je napisao:

Da, isto ko da uhvate pijanog doktora i onda nek opet ide na fakultet...

Malo iskarikiran primjer ali ako govorimo o njegovom poslu ispada da doktor može proći gore. Neće morati ponovno ići na fakultet ali ima mogućnost da izgubi licencu, privremeno ili TRAJNO te u tome periodu neće moći obavljati svoj posao pošto gubi odobrenje za samostalan rad (licencu). Pa prema HLK u posljednjih 5 godina 276 liječnika je privremeno ostalo bez licenci u trajanju do 24 mj a nijedan trajno jer još nisu završeni sudski postupci na osnovu kojih bi se donijela takova odluka.

prije 20 sati , sivko je napisao:

Možda naučiš da te ne smiju uhvatit pijanu za volanom.

Ili još bolje, da ne treba takav sjedat za volan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , drot13 je napisao:

Pa zar ovo nije upravo to?

Više puta je vozio pijan, vozačka mu je oduzeta svaki put i svaki put je kažnjen, očito nije nešto naučio kako treba, pa sad idemo ponovno, škola i liječnički...

nije baš to je to....

osoba koja pravi prekršaje nije nesposobna za voziti ili nepoznaje pravila već jednostavno krši propise namjerno ili nenamjerno

oduzeti na osnovu bodova,odosno da su bodovi mjerilo nečije nesposobnosti je samo zato jer je zakonodavac tako htio čak i bez mogućnosti sudskih odluka dal je to dovoljno za oduzeti nekome "stečeno znanje"

mislite da je to ok?

zar nije normalnije kad vozač napravi prekšaj dobije kaznu ,drugi prekšaj veća kazna,daljni prekšaji u slučaju sumnje na izvanredni liječnički,a u slučaju sumnje (zbog čestih prekšaja) da netko nezna upravljati vozilom ili nezna prometne znakove  uz odluku suda naložiti provjeru znanja iz vožnje i propisa

kod posebnih slučajeva čak oduzeti i posve vozačku...

kad uskoro zaživi ova tehnogija oko kamera ,pa ih bude posvuda i registrirali sve moguće prekšaje bit će ovih bezgrešnih vozača oho-ho na ponovnom polaganju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mister-X je napisao:

i nezna prometne znakove  uz odluku suda naložiti provjeru znanja iz vožnje i propisa

 

Pa sad će po drugi put provjeriti koliko zna propise.

I u drugim državama EU postoje isti propisi za bodove.

Pošto normalne kazne nisu polučile uspjeh ide se na drastičnije mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sivko je napisao:

ošto normalne kazne nisu polučile uspjeh ide se na drastičnije mjere.

tako razmišljajući možemo mu zabraniti voziti i bicikl jer čovjek očito nezna pravila :)

prije 8 sati , sivko je napisao:

Pa sad će po drugi put provjeriti koliko zna propise.

sa provjerom propisa ili znanja vožnje bi se mogao i složiti jer je to dokaz dali zna ili nezna upravljati autom i propise....ali ponovo ići na sate voženje itd i to platiti 1000-2000 eura nema nikakvog smisla niti logike

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Odbio sam testiranje na droge. Zapravo testirao sam se i bio pozitivan na lizalici, a nisam išao vaditi krv. Nemam nikakvih prekršaja u 20 godina vozačkog staza niti ikakvih drugih prekršaja. Dobio sam kaznu od 1300€ i 3 mjeseca bez vozačke. Uskoro me čeka ročište  na prekršajnom sudu nakon prigovora.

U međuvremenu mi se član obitelji teško razbolio pa svakodnevno putujem 60km u jednom smjeru u bolnicu.
Postoji li mogućnost da mi ukinu mjeru zabrane u potpunosti, a da ostane samo novčana kazna? 
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Mister-X je napisao:

:)

sa provjerom propisa ili znanja vožnje bi se mogao i složiti jer je to dokaz dali zna ili nezna upravljati autom i propise....ali ponovo ići na sate voženje itd i to platiti 1000-2000 eura nema nikakvog smisla niti logike

 

Ima logike.Pazi na dobivanje bodova ili ćeš nahebat ko žuti.

prije 8 sati , Zelda je napisao:

 

Postoji li mogućnost da mi ukinu mjeru zabrane u potpunosti, a da ostane samo novčana kazna? 
 

Postoji ali to zavisi samo od suca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dal znate, kad se uputi taj prigovor sudu, dal se svejedno mora predati vozacka, ili se čeka odluka suda?

I nosi li se bas na sud ili se predaje policiji?

Sto da se izvlacim na to da nisam dobila rješenje, jer ga ni nisam osobno preuzela. Ne znam uopće kak je postar to mogao ostaviti, a mora se potpisat preuzimanje. Ta opcija bi bila kad bi me zaustavili. Al onda bih vjerojatno dobila jos veću kaznu jer vozim s nevazecom vozackom. Onda bih se mogla žaliti da nisam dobila to rješenje.)

(već sam bila na prekrsajnom sudu zbog jednog i drugog, i mislila sam da je to to, pogotovo jer sad prolazi 2 g. Sad je pak upravni sud u pitanju i upravni postupak).

Ništa mi nije jasno, samo to da kad jednom uđes u ralje birokracije i kaznjavanja, vise nema povratka. Uvijek budu nest našli, i nikad kraja...😫

Moram nekog odvjetnika pitat.

Uostalom, koja je onda i svrha suda ako samo potvrđuju da si kriv i nist ih drugo ne zanima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav dobri ljudi,

Prije 3 i pol mjeseci me zaustavila policija i napuhala sam 0,52 g/kg, nakon oduzimanja onih 0,10g/kg. Na licu mjesta mi je oduzeta vozacka na 12 sati. Danas mi je od policije došao Obavezni prekršajni nalog u kojem piše da kazna iznosi 390€ i oduzimanje vozačke dozvole na 1 mjeseci.

Sastavio sam prigovor na obavezni prekršajni nalog pa bih vas zamolio da mi pomognete ukoliko nešto treba izbacit ili ubacit.

Naime nikad nisam kažnjavan i auto mi je potreban najviše za skrb roditelja i familije i također na odlazak na posao i fakultet koji se nalaze u Buzinu i Velikoj Gorici, a živim na Jarunu.

Hvala vam.

 

PREDMET:  xxxx

                        prigovor na Obavezni prekršajni nalog.-

 

 

VEZA:            Obavezni prekršajni nalog PU zagrebačke, I. PPRP Zagreb,

                        posl. br. 511-19-44-24-1 od dana 04.12.2024. god.

 

 

                        Poštovani,

 

                        ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Obavezni prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 18.10.2023. god. u 22,00 sati u mjestu Sesvete, općina ZAGREB-SESVETE, na križanju ulica: SLAVONSKA AVENIJA, ULICA LJUDEVITOG POSAVSKOG počinio prekršaj kažnjiv po čl. 199. st. 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da sam upravljao vozilom u prometu pod utjecajem od 0,52 g/kg alkohola u organizmu.

 

                        Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a navodim da sam do sada nekažnjavan, te da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i skrbi o obitelji i familiji (prilažem presliku ugovora o radu), te molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene kazne utječu na svakodnevni život. Auto mi je potreban pošto mi služi kako bi vozio mamu i baku na nužne pretrage, također mi je neophodan za odlazak na posao koji se nalazi u Buzinu i na fakultet koji se nalazi u Velikoj Gorici, ali prije svega mi je potreban za skrb bližnjih osoba, također kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

 

           

 

                        S poštovanjem,

 

 

U Zagrebu, dana 05.02.2024. god.

                                                                                                          Xxxxx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ja cu ti reci :)

Samo napišeš naslov da je žalba ili prigovor, te urudžbene brojeve... rješenja. I koju rečenicu - dvije da ulažeš žalbu i moliš da te se sasluša na sudu.

A, onda ovo sve drugo govoriš na sudu kad dobiš poziv. Tvoja obranu prije nego što budeš pozvan na sud nikom nije važna. Sudac ima pred sobom ono od policije, onda ti pred njim iznosiš obranu.
I onda ovisi o sucu kakve će biti volje taj dan. 

uređeno: od PlanB
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, PlanB je napisao:

..ja cu ti reci :)

Samo napišeš naslov da je žalba ili prigovor, te urudžbene brojeve... rješenja. I koju rečenicu - dvije da ulažeš žalbu i moliš da te se sasluša na sudu.

A, onda ovo sve drugo govoriš na sudu kad dobiš poziv. Tvoja obranu prije nego što budeš pozvan na sud nikom nije važna. Sudac ima pred sobom ono od policije, onda ti pred njim iznosiš obranu.
I onda ovisi o sucu kakve će biti volje taj dan. 

hvala vam

i to isprintam u dva primjera i idem s tim PU na Heinzlovoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ante Pav je napisao:

hvala vam

i to isprintam u dva primjera i idem s tim PU na Heinzlovoj?

Onu na čijem se području to dogodilo.
U vašem slučaju sesvete. Ako ništa drugo, slobodno nazovete stanicu i pitate, ali mislim da se to predaje njima.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, PlanB je napisao:

..ja cu ti reci :)

Samo napišeš naslov da je žalba ili prigovor, te urudžbene brojeve... rješenja. I koju rečenicu - dvije da ulažeš žalbu i moliš da te se sasluša na sudu.

A, onda ovo sve drugo govoriš na sudu kad dobiš poziv. Tvoja obranu prije nego što budeš pozvan na sud nikom nije važna. Sudac ima pred sobom ono od policije, onda ti pred njim iznosiš obranu.
I onda ovisi o sucu kakve će biti volje taj dan. 

Ovo nije točno. Sve što napišeš sud itekako dobije i ima pred sobom. Pisana obrana je itekako važna.

Ako napraviš ovo što je PlanB rekao, sigurno će te zvati na ročište. Ako pošalješ prigovor u obliku kojeg si napisao, postoji mogućnost da će te zvati na ročište, a postoji mogućnost i da će donijeti odluku samo na temelju ovoga što si napisao u prigovoru. Istina je da je češće bolje otići na sud da sudac vidi da si normalan, ali i pisana obrana je skroz okej.

To da pisana obrana nije važna i da sudac nema prigovor pred sobom su gluposti.

I prigovor predaješ PP/PU koja je izdala prekršajni nalog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, omicito je napisao:

Ovo nije točno. Sve što napišeš sud itekako dobije i ima pred sobom. Pisana obrana je itekako važna.

Ako napraviš ovo što je PlanB rekao, sigurno će te zvati na ročište. Ako pošalješ prigovor u obliku kojeg si napisao, postoji mogućnost da će te zvati na ročište, a postoji mogućnost i da će donijeti odluku samo na temelju ovoga što si napisao u prigovoru. Istina je da je češće bolje otići na sud da sudac vidi da si normalan, ali i pisana obrana je skroz okej.

To da pisana obrana nije važna i da sudac nema prigovor pred sobom su gluposti.

I prigovor predaješ PP/PU koja je izdala prekršajni nalog

Hvala vam na informacijama i na pomoći 😊

i još zadnje pitanje.. dok donesu odluku smijem se koristiti vozilom?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , omicito je napisao:

Ovo nije točno. Sve što napišeš sud itekako dobije i ima pred sobom. Pisana obrana je itekako važna.

Ako napraviš ovo što je PlanB rekao, sigurno će te zvati na ročište. Ako pošalješ prigovor u obliku kojeg si napisao, postoji mogućnost da će te zvati na ročište, a postoji mogućnost i da će donijeti odluku samo na temelju ovoga što si napisao u prigovoru. Istina je da je češće bolje otići na sud da sudac vidi da si normalan, ali i pisana obrana je skroz okej.

To da pisana obrana nije važna i da sudac nema prigovor pred sobom su gluposti.

I prigovor predaješ PP/PU koja je izdala prekršajni nalog

u redu. 
Ajde neka tako postupi pa da bas vidimo. Može i sve ovo što je napisano poslati u prigovoru, ali samo kažem da to nitko neće uzeti kao relevantno.

Čim uloži prigovor, to ide na sud i nema više veze s policijom koja je samo napisala činjenično stanje i kazne koje idu uz to. Na sudu se može žaliti kao što je navedeno u tom rješenju. Žalba ide na prekršajni sud, a ne više na policiju.
Nakon te službene ide poziv na sud gdje iznosi obranu i sud donosi konačnu odluku. I na to se može žaliti opet.

znači, bitno prigovor dostaviti na policiju u mjestu prekršaja, za oko 6 mj.poziv na sud, to ovisi o sudu, ali sto se tiče vozačke, možete biti mirni do sudske presude. 

 

 

uređeno: od PlanB
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne vidim u čemu je problem, naravno da policija nakon žalbe nema više ništa s tim, već samo prosljeđuje sudu. Sud dobije optužni prijedlog, prigovor i eventualne priloge, sudac to pogleda, pročita i onda odluči želi li zvati okrivljenika na ročište ili će donijeti odluku temeljenu na onome što mu je priloženo (a to uključuje i prigovor).

Jedan prijatelj je dobio kaznu za brzinu, u prigovoru je izrazio kajanje, žaljenje, prvi prekršaj i slično, sud ga nije zvao, dobio je odmah presudu s kaznom smanjenom na trećinu.

Drugi prijatelj je dobio za alkohol, isto se kajao, prvi prekršaj, nezaposlen, sudac ga zvao na ročište. Tamo ga je sudac pitao ostaje li pri ovome što je napisao, on rekao da je i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , PlanB je napisao:

u redu. 
Ajde neka tako postupi pa da bas vidimo. Može i sve ovo što je napisano poslati u prigovoru, ali samo kažem da to nitko neće uzeti kao relevantno.

Ni meni nije baš jasno na što ti misliš...

Policija nikad ne procjenjuje prigovor, nego ga samo (s ostatkom predmeta) šalje na sud. Jedino što formalno mogu u tom trenutku je odustati od progona, ali to u praksi nikad ne rade.

Ako je sud dobio obrazloženi prigovor, može i samo na temelju njega donijeti presudu, nije obavezan zvati okrivljenika. Nekima to odgovara jer ne se snalaze na sudu, pa im je to bolje riješiti preko papira, a oni koji baš žele pred sutkinju/suca pišu prigovor bez izjašnjavanja, što im jamči da će ih sud zvati.

U principu, bolje je otići i reći svoje da vide da si normalan, ali jasno je da se nekima neda, ne snalaze se, imaju tremu i sl., pa radije to riješe dopisivanjem. Oba načina su ispravna i imaju svoje prednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, drot13 je napisao:

Ni meni nije baš jasno na što ti misliš...

Policija nikad ne procjenjuje prigovor, nego ga samo (s ostatkom predmeta) šalje na sud. Jedino što formalno mogu u tom trenutku je odustati od progona, ali to u praksi nikad ne rade.

Ako je sud dobio obrazloženi prigovor, može i samo na temelju njega donijeti presudu, nije obavezan zvati okrivljenika. Nekima to odgovara jer ne se snalaze na sudu, pa im je to bolje riješiti preko papira, a oni koji baš žele pred sutkinju/suca pišu prigovor bez izjašnjavanja, što im jamči da će ih sud zvati.

U principu, bolje je otići i reći svoje da vide da si normalan, ali jasno je da se nekima neda, ne snalaze se, imaju tremu i sl., pa radije to riješe dopisivanjem. Oba načina su ispravna i imaju svoje prednosti.

ni meni nije jasno sto ti misliš?

Da policija odustane od progona? Sto to znaci?

Prigovor  koji prekrsitelj podnese ide na sud. Na sudu se osoba mora pojaviti, to je obični razgovor  pri kojem sudac samo ima činjenice od policije. Prekrsitelj dođe i sudac ga posluša, zapisničarka pred prekrsiteljem piše zapisnik. Na tome se onda temelji sudska odlika koju također odmah znaš.

Uglavnom, samo dajte prigovor i cekajte poziv od suda.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, PlanB je napisao:

Da policija odustane od progona? Sto to znaci?

Policija u bilo kojem trenutku može obustaviti postupak koji je sama pokrenula. U teoriji, napišeš fantastičan prigovor, policajac koji ga pročita zaključi da kažnjavanje nema smisla i može prekinuti postupak u tom trenutku.

prije 18 minuta, PlanB je napisao:

Prigovor  koji prekrsitelj podnese ide na sud. Na sudu se osoba mora pojaviti, to je obični razgovor  pri kojem sudac samo ima činjenice od policije. Prekrsitelj dođe i sudac ga posluša, zapisničarka pred prekrsiteljem piše zapisnik. Na tome se onda temelji sudska odlika koju također odmah znaš

Isto tako, sutkinja/sudac može pročitati policijsku prijavu, pročitati prigovor i samo na temelju toga donijeti konačnu odluku, bez pozivanja okrivljenika na sud (to se najčešće tako i dogodi kod obrazloženog prigovora na visinu sankcije i ublažavanja sankcije).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad me zanima kak to policija moze povući postupak koji je sama pokrenula?

Onda isto tako ne mora ni pokretati postupak na licu mjesta ako covjek zatecen u prekrsaju plače , moli i kumi da ga ne kazne. 

Svi imaju iste "fantastične" obrane. Zar se obrane onda na policiji analizira pa zakljuce - ok, ajd ovom ćemo ukinuti postupak jer je rekao to i to?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas su mi djelatnici policije na kućnu adresu predali obavezni prekršajni nalog na kojeg namjeravam predati prigovor poštom preporučeno.

Na OPN piše:

POLICIJSKA UPRAVA ZAGREBAČKA

I POSTAJA PROMETNE POLICIJE ZAGREB

ne navodi se nikakva adresa. Moje pitanje je na koju adresu šaljem prigovor? Gledam na netu je konfuzija: I PP ZAGREB - CENTAR, I PPP, Postaja prometne policije Zagreb....Ne pomaže što nisam iz Zagreba...

Ako pomaže piše da je načelnik Mato Kovačević

Hvala

uređeno: od -korisnik-
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedno pitanjce, zapravo dva

je li potrebno uz prigovor slati i kopiju OPN-a?

Ako ne, onda prigovor i dodaci (ugovor o radu, zapisnik o alkotestiranju...) sve x2 i u jednu preporučenu pošiljku sa povratnicom?

Naravno navedem klasa i urbroj.

Hvala

uređeno: od -korisnik-
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz ljudi

Molim za pomoć i savjet.

Danas me zaustavila policija nakon što sam proletio kroz crveno na jednom razkrižju. Stvarno sam mislio da će žuto dulje trajat, al nije i onda mi je već prekasno bilo za zaustavljat se, al nebitno. Vozio sam tad na Uberu. To mi je zasad jedini izvor prihoda, štedim za faks, krećem najesen. Policija je rekla kazna, od 390 eura pa na više + mjesec dana bez vozačke. Nemam problema s kaznom, zaslužujem ju, ali ovo mjesec dana bez vozačke mi je noćna mora. Čekam da mi dođe doma to nešto (optužni prijedlog il šta već, ne kuzim se u te stvari) i planiram se žalit, 10 godina imam vozačku, god dana vozim intenzivno na Uberu, nikad  apsolutno nikakvih prekršaja. Navest ću to i kao jedini izvor prihoda, štednja za faks, pomoć starcima (oboje u mirovini).

Moje je pitanje, može li ta žalba ili nešto drugo odgoditi tu zabranu upravljanja (imam male nade da će mi ukinut, al život ne ne mazi u zadnje vrijeme pa neću nade polagat ni u to)? Planirao sam vozit do cca sredine/kraja 9 mjeseca, nakon tog samo povremeno ili skoro nikako (ovisno o slobodnom vremenu). Stvarno mi je bitno da mi taj mjesec zabrane ne nastupi do jeseni. Ako bi nastupilo cca u 11 mjesecu, to ne bih ni osjetio skoro.

Odgađa li žalba izvršenje odluke o zabrani upravljanja? Na koliko otprilike? To je sve bilo u ZGu, nadležna je heinzlova pp valjda.

Unaprijed hvala svima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju žalbe (ili optužnog prijedloga) velika je vjerojatnost da to neće ići tako brzo, tako da možda dočekaš i iduću sezonu...

Što se tiče zabrane, ako ti je prvi prekršaj, realna je vjerojatnost da će ti sud ukinuti zabranu, tako da ćeš proći samo s novčanom kaznom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oke, to mi zvuci dobro. Hvala obojici na odgovoru.

Evo jos jedno pitanje, cisto iz interesa... Kako tu moze ic ta zabrana upravljanjem kad se to ne spominje u zakonu? Vidim da se spominje min. 3 mjeseca za drugi put i sljedeće, al nigdje ne nalazim za zabranu od jednog mjeseca za prvi taj prekršaj.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što vidiš u zakonu je obavezna zabrana koju policija ili sud moraju izreći, a ovo što si ti dobio je opcionalna, nju policija (ili sud) izriče samostalno, po svojoj procjeni (ne po procjeni policajca osobno, nego po analizama koje radi za to nadležna služba policije, suda i/ili drugih tijela), tj. može ju izreći, ali i ne mora.

S obzirom da ta mjera nije obavezna, sud ju i može ukinuti bez nekih većih obrazlaganja i komplikacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozz jos jednom

Evo stigao mi danas obavezni prekrsajni nalog za onaj moj izlet kroz crveno, 390 eur+1 mj zabrane upravljanja.

Htio bih podnijeti zalbu, cilj je da mi odgodi zabranu na barem 7 mjeseci, tad mi nece biti toliko problematicno, eventualno ako prođe da mi oproste taj dio. Za ovih 300 eura cu se nekako vec snaci. Moje pitanje je, je li bolje da podnesem zalbu bez izjašnjavanja o krivnji ili ovu klasicnu sa već raspisanom "obranom"? Unaprijed hvala svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 02. 2024. u 18:44, Zelda je napisao:

Pozdrav,

Znate li da li se napisana odluka u prekršajnom predmetu pojavi na e-komunikacija prije nego se pošalje sa suda ili nakon zaprimanja od strane stranaka u postupku? 

Evo da sam sebi odgovorim ako nekoga bude interesiralo. Objavljeno je 3-4 dana prije na e-komunikacija nego je došlo na kućnu adresu. Ne znam da li je to pravilo ali meni je tako bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , marcus0000 je napisao:

Moje pitanje je, je li bolje da podnesem zalbu bez izjašnjavanja o krivnji ili ovu klasicnu sa već raspisanom "obranom"?

Bez izjašnjavanja o krivnji će ti više produžiti postupak, jer te moraju zvati na sud, pa bi ti možda to više pasalo (mada jd nemoguće predvidjeti kojim tempom će sve ići).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 1. stupanjskom sudu sam oslobođen ali se MUP žalio visokom prekršajnom sudu. Može li sud dodijeliti veću kaznu nego je policija dala u prekršajnom nalogu prije nego sam se žalio i tražio saslušanje kod sudca? Tko plaća troškove visokog prekršajnog suda u slučaju da tamo budem osuđen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba li mi doći obavijest da je policija podnijela žalbu na presudu 1. stupanjskog suda i sadržaj žalbe? Na e-građani vidim da su je podnijeli ali ne mogu vidjeti sadržaj. Vjerojatno će biti vidljiva kad je visoki prekršajni sud unese u e-spis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija