Jump to content

Opomena pred otkaz - HITNO


TigerLily

Preporučene objave

Imam jedno pitanje.

Zanima me što učiniti ukoliko vam poslodavac uruči opomenu pred otkaz, jer navodi da u vrijeme radnog vremena niste bili na radnom mjestu?

Pri tome sam navodi da je na vaše radno mjesto došao npr. 5min nakon što je vaše radno vrijeme završilo. Drugim riječima, bila sam na radnom mjestu do kraja radnog vremena, ali ne i 5 minuta kasnije kada je poslodavac došao. On navodi da je došlo do teške povrede radnih obveza s moje strane, no ja smatram da takve povrede nije bilo - jer nisam dužna ostajati na radnom mjestu ni 1min duže nego što je to propisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušava ti "smjestiti" otkaz.

Za njega nema razloga niti opravdanja pa ih pokušava iscenirati.

Dakle, time želi dobiti bolje pozicije ako dođe do sudskog postupka, nakon otkaza.

U svakom slučaju, obvezno posjetite odvjetnika sa kojim treba složiti prigovor i priložiti ga poslodavcu. Za prigovor postoje zakonski rokovi. Mislim da je to cca 8 dana od primitka opomene. U tim stvarima i sitnice mnogo znače. Moj savjet je, uložiti prigovor uz odvjetničku pomoć. Naravno, i dalje nastaviti rad sukladno ugovoru o radu i zakonu o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz iskustva vam velim, nije primarno dokazivanje opravdanosti same opomene.

Ta opomena je napisana samo kao dokument kojim će se pokušat opravdati predstojeće otkazivanje ugovora o radu.

 

Dakle, mišljenja sam da Vam slijedi otkaz ugovora o radu.

 

Svakako, preporučam sastanak sa odvjetnikom, na temu prilaganja zahtjeva za zaštitu prava i sl.

Ima o tome i na prethodnim postovima ovoga foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija