Jump to content

jedno zemljište-više suvlasnika - darovanje


veljac

Preporučene objave

Poštovani!

Moj otac je suvlasnik nekoliko parcele od nekih 500čhv zajedno sa svojom bračom, sestrama i tetama itd., dakle on je jedan od 7 suvlasnika. Mi živimo u Međimurju i ta parcela se nalazi nedaleko od naše kuće te ih mi obrađujemo a ostali suvlasnici (rodbina) svi žive u Rijeci (Prim.-Gora. županija) i za te parcele niti ne znaju da uopče postoje. Po vlasničkom listu nekoji još uvijek imaju upisano Djevojačko prezime s obzirom da su se ženski suvlasnici odavno udali...zemljište bi se darovalo meni (ja sam im nečak) te bi mi i otac darovao svoj dio.

Interesira me slijedeče stvari:

- mogu li ja sam na kompjuteru napisati i isprintati darovni ugovor za te parcele (jedan ugovor-više parcela i više darovatelja)?,

-može li se to riješiti poštanskim putem, dakle da im ja pošaljem te ugovore pa da oni potpišu kod Javnog bilježnika bez moje nazočnosti pa mi samo vrate uvjerene ugovore?

-pošto su neki promjenili prezime, trebaju li još kakvi dokumenti kod prepisa vlasništva?

-postoji li još kakva metoda prepisa vlasništva samo na jednu osobu?

 

Hvala

uređeno: od veljac
dopuna texta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Vi možete sam sastaviti ugovor o darovanju .Na tom ugovoru trebaju biti precizno opisane sve čestice i suvlasnički udjeli za svakog .Svi vlasnici iz vlasničkog lista daruju Vama ukljičivo i Vaš otac.

Adrese i imena moraju biti točne ,a za udate osobe trebaju vjenčani listovi kako bi se osobe mogle identificirati.

Vi možete poštom poslati darovateljima da se potpišu pred javnim bilježnikom koji tada

i ovjerava .

U ugovoru treba biti posebna odredba kojom vlasnici dopuštaju bez ikakvih daljnjih suglasnosti prijenos vlasništva na Vas ( to je tzv. tabularna izjava ).Ako ugovor ne sadrži sve potrebne elemente Vi se nećete moći uknjižiti.

U ugovoru treba biti naznačeno da Vi sa zahvalnošću primate kao dar nekretnine naznačene u čl. xy.

Ugovora treba biti u onolikom broju primjerka koliko ima ugovornih stranaka.

Takav ugovor bi bilo dobro da Vam sastavi odvjetnik .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aha...kužim...takav ugovor sam i sastavio ali sad ne kužim ovo sa imenima i adresama... jel mora pisati onako kako i na vlasničkom listu ili kako je u stvarnosti ??? jer na listu svi imaju još zajedničku adresu i prezimena ( još dok su živjeli zajedno i nisu bili poudavani) a sada se več polovina drukčije preziva i svaki ima drugačiju adresu....

:moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija