Jump to content

Ovršni postupak,dug prema Vipu i da li je nastupila apsolutna zastara?


Zagrepčanin

Preporučene objave

-Molio bih da mi netko odgovori:

-Dobio sam sudsko rješenje kojim se obustavlja ovrha na pokretninama i plaći ovršenika a koja je određena rješenjem o ovrsi od siječnja 2003.

-A obrazloženje je sljedeće:

-Rješenjem o ovrsi određena je ovrha na pokretninama i plaći ovršenika.Ovrhovoditelj je podneskom od studenog 2013 povukao prijedlog za ovrhu na pokretninama i plaći ovršenika

-Mene sada zanima da li je nastupila apsolutna zastara i da li oni mogu ponovo i u novom sudskom rješenju tražiti ovrhu po tekućem računu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dogodila mi se krađa identiteta točnije putovnice na koju su otvoreni računi u tele2, vipu i tmobile-u. Ukupna šteta je oko 20 tisuća kuna. Zanima me što mogu napraviti po tom pitanju jer se stravično bojim ovrhe.

 

Imanentna prijava policiji (što ste nadam se već i učinili) + traženje od spomenutih teleoperatera da naprave privremeno isključenje (što vjerojatno već i jesu).

 

Ali položaj vam nije sjajan, jer teleoperatere zanima samo i isključivo pravomoćna kaznena presuda. Dotada ste im vi "na piku" glede naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad stigne riješenje za ovrhu obvezno na rješenje uputiti prigovor javnom bilježnik koji je donio rješenje(po uputi o pravnom lijeku. u roku od 8 dana).

osporavaj potraživanje u cijelosti. osporavaj ovršnu ispravu.

kad dođe do suda

na sudu osporavaj platni nalog. osporavaj pasivnu legitimaciju. traži vještačenje potpisa na zahtjevima za uslugu.

pozivaj se na Zakon o zaštiti potrošača.

 

ako propustiš prigovor na ovrhu nakon 8 dana rješenje za ovrhu postaje pravomoćno i dužan si namiriti potraživanje koje nisi napravio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad stigne riješenje za ovrhu obvezno na rješenje uputiti prigovor javnom bilježnik koji je donio rješenje(po uputi o pravnom lijeku. u roku od 8 dana).

osporavaj potraživanje u cijelosti. osporavaj ovršnu ispravu.

kad dođe do suda

na sudu osporavaj platni nalog. osporavaj pasivnu legitimaciju. traži vještačenje potpisa na zahtjevima za uslugu.

pozivaj se na Zakon o zaštiti potrošača.

 

ako propustiš prigovor na ovrhu nakon 8 dana rješenje za ovrhu postaje pravomoćno i dužan si namiriti potraživanje koje nisi napravio.

Mene sada zanima da li da se žalim na ovo sada rješenje jer je prošlo više od 10 godina od pravomoćnosti sudske presude za ovrhu a zakon o obaveznim odnosima u članku 233 jasno navodi da su sve te sudske presude o ovrsi nakon 10 godina u zastari,pa i članak 242 stavak 1 govori tome u prilog,tako da ne čekam njihov novi prijedlog za ovrhu koji bi išao vjerovatno po tekućem računu http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima !Ovo sam tijekom večeri malo izguglao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija