Jump to content

Nasmijat se ili plakat?


Spitfire

Preporučene objave

Ukratko..dragovoljac (01.09.'91), diverzant-izvidnik, specijalnost snajperist..istočna slavonija, posavina, bosna..poslije Oluje malko mi se zamračilo, odveden od strane VP u psihijatrijsku kliniku, dijagnosticiran famozni F43.1, F33.2 završio na RZ..liječio se i zbog bolova u prsištu povodom udarca dijela zida pogođen tenkovskom granatom (kreten balavi, nisam htio napustiti položaj i otići kod doktora, napukla rebra, krivo srasla, problema milion poslije)..2000g me strpaju u prof mirovinu jer nemam HRVI pa čim to riješim dobit ću i vojni dio..naravno da sam morao čekat da se makne Pančić i njegov zakon, predao papire za HRVI, 1 komisija, 2 komisija privremeno, 3 komisija nakon 4 god čekanja revizije u ZGB trajno 30-70%..nažalost u međuvremenu popušio karcinom deb.crijeva, operacija, kemoterapija, puklo me još jaće u glavu, ležanje, grupe, dnevne bolnice..i moj doktor napiše prijedlog za opću mirovinu, zadnji nalaz psihijatra "pacijent u liječenju od 1995, bla, bla, mišljenja smo da je pacijent TRAJNO nesposoban zbog kroničnog PTSP u pogoršanju"..mišljenje psihologa "..iznadprosječno intel.osoba, premorbidno adaptirana dužnostima i zadacima u ratu, sklona ubojstvu i samoubojstvu, TRAJNO nesposobna.." mišljenje onkologa "..TRAJNO nesposobna osoba srušenog imuniteta i općeg stanja organizma.."

I tako ja dobijem prekjuće rješenje HZMO u kojem stoji, "budući da nije nastao TRAJNI gubitak radne sposobnosti, imenovanom se odbija zahtjev za opću mirovinu"..E sad moje pitanje je..papir ili 7.62?..Žalba ili prosviran mozak?..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preostaju ti žalbe, žalbe, tužbe, tužbe... i ni u snu ne odustajati i posezati za člancima koje sam naveo, jer to oni i hoće, a treba baš u inat tjerati mak na konac jer je to tvoje zakonsko pravo, koje ti je evo i zakonski potvrđeno, znači kod tebe je zakonski odlučeno da ti je HRVI TRAJNO, i kad tad će morati to priznati, ma koliko god vladala anarhija u ovoj državi. Želim ti sreću i da dobiješ ono na što imaš pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ma znam Petre, od nas 30 (5-poginula u Kašiću, 2 poslije rata od raznih boleština), 6-orica su to napravila, što s geverom, užetom, jedan se zapalio..i jasno mi je da još ima ljudi bez ruku i nogu koja nisu ostvarila sva prava..ali..muči me taj pravni apsurd, ako tri prof.dr.sc kažu TRAJNO NESPOSOBAN, po kojem zakonu, aktu, statutu ili čemu več jedan vještak zaključi da nema TRAJNE NESPOSOBNOSTI..samo zato što država nema para?..ili su "trajnom nesposoban za bilo kakav rad" i "trajni gubitak radne sposobnosti" sasvim dva različita pojma?..Ima li tko kakvog iskustva, isplati li se uopće žalit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni žalba prvi put nije prošla, mom rođaku je prošla i ocjenili su ga kao radno nesposobnog, skoro isti tjedan smo predali.

Sad evo upravo pišem novu žalbu jer sam srušen i drugi put...

Bez žalbe ništa nemožeš postići, nekad prođe nekad ne, sve zavisi od jedne osobe, tj. one koja uzme predmet u ruke, jer je ovo anarhija i nitko se ne drži zakona.

 

Pa ja imam i sudsko vještačenje i presudu, pravomoćnu, Županijskog suda da sam radno nesposoban, od Zavoda za zapošljavanje imam odluku da sam radno nesposoban i da ne mogu tražiti posao, pa tek onda od svih mogućih specijalista imam da sam radno nesposoban, potvrđeno u tri grada po bolnicama... i ništa...jedan čovjek odluči da sam zdrav ko dren.

 

A novaca vjerujem da nemaš...e onda bi to išlo lakše.

Tako, pokušaj i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmm..zanimljiv post mi nije prošao..no nema veze..uglavnom, okice moje malene, pozivi i posjete bivših suboraca (dobar glas daleko se čuje, loš još dalje), odgovorili su me od članka 7.62, dobri ljudi pišu žalbu, pa idemo u novu borbu..mada su one '91-'95 bile mnogo lakše..hvala Petre..sorry ako sam koga udavio ovom temom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovih par dana načitao se svega i svačega ovdje, problema svakojake vrste pri rješavanju prava, pa da nastavim sa svojim slučajem, možda kome bude koristan..

 

Daklem..Išao danas predati Žalbu na rješenje u HZMO gdje me gopođa na urudžbenom uljudno uputila kod njihove pravnice da prije zaprimanja pogleda dali je to kvaltetno sročeno..

I sad opet dolazimo na ono početno "nasmijat se ili plakat"..gospođi pravnici nije bilo teško otvoriti moj predmet jer je elektronski snimljen, pregledala sve što stoji njemu, prekrižla se i doslovno rekla "tu neko nekog je*e"..naime, gospođa pravnica pregledavši predmet kaže da bi i ona odlučila kao vještak jer je vještak ocijenio da sam trajno nesposoban za bilo kakav rad te mi priznaje Opću mirovinu i predlaže podizanje postotka na 50-50..ali, poslije vještaka predmet odlazi na nekakovo povjerenstvo u istom područnom uredu koje odlučuje da ne postoji trajna nesposobnost i šalje mi takovo riješenje (prvi post)..e sad za one koji se po drugim temama pitaju imaju li pravo na uvid u spis..Pravnica bez ikakvog mog traženja okreće ekran prema meni i prolazimo zajedno cijeli spis..na kraju, gospođa sama napiše žalbu (nadrobi neke tri stranice teksta) te kaže da se ne isplati slat žalbu na isto povjerenstvo nego je šalje direktno za Zgb višem vještaku..a ja da pripremim originale i čekam poziv iz Zagreba..eto..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informacijama.

Odavno je već poznato da u ovoj državi se zna tko koga točno je*e

 

Evo meni nisu dali ni uvid u spis, a da bih mogao napisati žalbu po tome kako je vještakinja ocijenila da sam potpuno radno sposoban... a pravnica koja me odbila gleda u monitor i kaže da joj čudno kako sam odbijen uz tolike bolesti i ozljede, znači da joj je netko naredio da mi ne dopusti uvid u spis.

Sve zavisi od službenika do službenika, tj. koliko je koji i u kojoj mjeri korumpiran i po čijoj zapovjedi radi.

 

Nosim sutra ili prekosutra žalbu osobno tamo, pa da vidim što će biti ovaj put...možda me uopće ne puste da uđem u Područni ured...nebi me to iznenadilo, a nebi me iznenadilo i da me "slučajno" udari kakav džip pred Područnim uredom, u ovoj državi je sve moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ma znam Petre, od nas 30 (5-poginula u Kašiću, 2 poslije rata od raznih boleština), 6-orica su to napravila, što s geverom, užetom, jedan se zapalio..i jasno mi je da još ima ljudi bez ruku i nogu koja nisu ostvarila sva prava..ali..muči me taj pravni apsurd, ako tri prof.dr.sc kažu TRAJNO NESPOSOBAN, po kojem zakonu, aktu, statutu ili čemu več jedan vještak zaključi da nema TRAJNE NESPOSOBNOSTI..samo zato što država nema para?..ili su "trajnom nesposoban za bilo kakav rad" i "trajni gubitak radne sposobnosti" sasvim dva različita pojma?..Ima li tko kakvog iskustva, isplati li se uopće žalit?

Pozdrav kolega,

 

Žao mi je što si u toj situaciji, a nisam ni ja u boljoj.

Kako spominješ Kašić, moram ti reći da sam i ja tamo bio, samo smo bili u različitim postrojbama. I bilo je jaakooo gadno. Ali opet na neki način bila je ''fer'' borba. Oni ispale, ti ispališ. A ovo danas, to je za sve nas ponižavajuće. Skupiš sve papire, a onda ti jedan vještak sve to sruši i vrati te na nulu, a godine idu. Moraš shvatiti da je glavni vještak postavljen od strane vlasti. ne znam da li je to još uvijek gospodin Vlado Taborski ili neki sličan njemu. Već sam o tome pisao ali ukratko: V.T. daje sebi i svojima (mom kolegi koji je administrativni branitelj, ne stvarni s ratišta, dao 100% posljedicu rata, a meni koji sam stvarni branitelj je stušio mišljenje vještaka iz područnog ureda Zagreb sa 70-30 u 30-70 posljedicu domovinskog rata, profesionalna nesposobnost) A zašto je on dobar i sebi i vlasti, zbog toga što daje sebi i svojima (i njihovima) a zakida ostale pa je u konačnici i štedljiv.

I žalio sam se ja i prvi i drugi put, i pisao tužbu Upravnom sudu. Svi su me odbili navodeći samo šturo da je glavni revizor (vještak) tako ocijenio i to je to. Nakon toga sam uložio i tužbu Ustavnom sudu i oni me odbili sa običnom šprancom u kojoj samo mijenjaju osobne podatke.

Na žalost vještaci pri ministarstvu branitelja imaju zakonom propisane velike ovlasti, tj. jedan čovjek koji je postavljen od strane vlasti može ti srušiti sve papire.

E sad vidiš da je u miru puno teže nego što je nekad bilo u ratu, jer mi imamo praćke a oni moderne tenkove.

I kad čujem ovih dana od visokopozicioniranih političara da se prava nisu ukidala, kosa mi se na glavi diže.

Istina,na papiru su nam prava ostala pa gotovo ista, ali u stvarnosti ih gotovo da i nema jer ih nismo u mogućnosti iskoristiti.

 

Ja sam osobno uspio nakon više od 10 godina borbe dobiti ''povlaštenu mirovinu'' od 2400 kn i nezakonit otkaz u MORH-u.

A što da ti kažem?, mišljenja sam da bi svakako trebao pokušati, 30% su ti papiri a ostalo sreća (možda taj dan vještak doživi neku radost u životu pa te počasti).

 

Mislim također da se jedino mišljenje ''njihovih vještaka'' može pobijati mišljenjem nekih neutralnih vještaka npr. sudskih,po mogućnosti renomiranih vještaka, pa onda s tim ići na žalbe i tužbe. Vidim da je Petar na neki sličan način to rješavao, pa neka ti on da savjet.

 

Žao mi je što i ja nisam krenuo tim putem ali nisam imao vremena a ni para (pretpostavljam da to dosta košta)

 

Na kraju, želim ti svu sreću,i koliko god bilo teško, nastavi s borbom, iz inata, jer oni žele da odustanemo i da nas je sve manje.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i željama Medeni..

..samo, u Kašiću baš i nije bilo pošteno, poslali su mojih 5 i 5 izvidnika brigade kamionom u mjesto koje je bilo pod našom kontrolom.."netko" je večer prije napustio položaj, čejeni u toku noći uletili i našima napravili sačekušu..zvući glupo, ali bar da su ih odmah ubili..Najviše mi žao Marka, došao iz Knina borit se u slavoniju..prošli ovdje svašta a pogine nadomak kuće..najvjerojatnije ga neki "komšija" prepoznao, njega su najviše polomili prije metka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E onda mi se tek zgadi ovaj mir..htio ostat u vojsci, mirovina mi nije bila ni na kraj pameti, pa kad me već umirove zbog bolesti i gle opet apsurda, zbog ozljede rebara i sklopa živaca ispod njih što se vidi rentgenom a i golim okom, ali mi ne priznaju u HRVI jer nisam htio napustiti položaj i otići kod doktora pa toga nema u kartonu, izjavu bojnika i zapovjednika voda o tom događaju ne priznaju jer u brigadi sljednici te postrojbe iz '91 u ratnom dnevniku ne postoji zapis da smo mi bili tamo, te kažu sad imaš pravo na to i to, neko povjerenstvo (vjerojatno iz ministarstva za istraživanje ruda i gubljenje vremena-odjel za odbijanje, a iznad glave im visi grb za koji smo večina ovdje bacili i mladost i zdravlje), pobija mišljenje područnog vještaka i u istom danu ali kat niže odlučuje da nemam pravo samo zato što država nema para..pa šta ja imam s tim, dal sam ja kriv za to?..i šta da kažem djetetu kad me pita "tata, kad ću ja dobiti ruksak hellokitty" ispred vrtića pored kojeg tutnje mercedesi i audiji jer su u blizini neki državni uredi..da kažem, sorry kčeri, država nema para, budi sretna što imaš šta jest..tako da od žalbe ne očekujem ništa, bar se neću živcirat kad me opet odbiju..sapienti sat..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, ja sam slijedom čudnih okolnosti vještačen po nalogu Županijskog suda, i gle ovo, od 3 doktora specijalista (psihijatar, psiholog i neurolog) proglašen TRAJNO RADNO NESPOSOBNIM za bilo kakvo privređivanje, a po tome i Županijski sud donosi presudu, pravomoćnu da sam trajno radno nesposoban za bilo kakvo privređivanje.

 

Pa onda, policija mi oduzima oružje na dozvolu jer ne mogu proći liječnički za produženje dozvole, zbog PTSP-a i teškog depresivnog poremećaja (posljedica rata).

 

Na Zahodu za zapošljavanje se vodim kao TRAJNO BOLESTAN i ne traže mi niti nude posao.

 

I na kraju, na ocjeni preostale radne sposobnosti, proglašen sam radno sposobnim u cijelosti, i tu odluku je donijela jedna curica koja je tih 5 minuta komisije kucala po mobitelu i smijala se kad je dobijala poruke, u Zagrebu to ekspresno potvrđuju.

 

Evo i drugi put, opet isto, ali ovaj put i zloćudni tumor se pojavio, opet JEDNA osoba sve ruši, u Područnom uredu mi nedaju spis na uvid, idući tjedan šaljem žalbu u Zagreb... ali već unaprijed znam odluku: ODBIJEN

 

Znači, jedna osoba odlučuje o našim sudbinama (ali u pozadini je punoooo više osoba od kojih ona ili on dobijaju naredbe).

 

Ali, već sam pisao, ako imaš od 2500 do 3500 eura (zavisi od županije do županije) lako je do mirovine. Mi jadnici to na žalost nemamo... a kakve god bolesti imali ne vrijede nam više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovih par dana načitao se svega i svačega ovdje, problema svakojake vrste pri rješavanju prava, pa da nastavim sa svojim slučajem, možda kome bude koristan..

 

Daklem..Išao danas predati Žalbu na rješenje u HZMO gdje me gopođa na urudžbenom uljudno uputila kod njihove pravnice da prije zaprimanja pogleda dali je to kvaltetno sročeno..

I sad opet dolazimo na ono početno "nasmijat se ili plakat"..gospođi pravnici nije bilo teško otvoriti moj predmet jer je elektronski snimljen, pregledala sve što stoji njemu, prekrižla se i doslovno rekla "tu neko nekog je*e"..naime, gospođa pravnica pregledavši predmet kaže da bi i ona odlučila kao vještak jer je vještak ocijenio da sam trajno nesposoban za bilo kakav rad te mi priznaje Opću mirovinu i predlaže podizanje postotka na 50-50..ali, poslije vještaka predmet odlazi na nekakovo povjerenstvo u istom područnom uredu koje odlučuje da ne postoji trajna nesposobnost i šalje mi takovo riješenje (prvi post)..e sad za one koji se po drugim temama pitaju imaju li pravo na uvid u spis..Pravnica bez ikakvog mog traženja okreće ekran prema meni i prolazimo zajedno cijeli spis..na kraju, gospođa sama napiše žalbu (nadrobi neke tri stranice teksta) te kaže da se ne isplati slat žalbu na isto povjerenstvo nego je šalje direktno za Zgb višem vještaku..a ja da pripremim originale i čekam poziv iz Zagreba..eto..

 

Prijatelju moj meni se isto dogodilo već drugi put,a znam još dva branitelja sa istim rješenjem koje je naravno bez potpisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju moraš bit uporan.Ako imaš snage izađi u javnost s tom temom,moraš osim Hrvatske za koju si se sa srcem borio,malo misliti i na sebe.Što se tiće Pančića i mene je koštao 10 godina borbe za svoja prava.Nisam imao dokument 30 dana od razvojačenja,tri dana,prije donošenja tog zakona koji produžava rok na 10 godina od dana razvojačenja,Pančić mi šalje dokument odbijenice.Ostvario sam svoje pravo 30% invalidnost 3000kn mirovine,Invalid od 1992 svoje pravo izborio 2006 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani branitelji !

 

U civiliziranim zemljama , oni koji su se borili za svoju zemlju su svetinja ne samo na paradama nego i u stvarnom životu .Primjer u Francuskoj svi učesnici ratova od 1600.g. imaju pravo na stan hranu i đeparac ,mirovinu bez obzira na doprinos i tretirani su kao svetinje -nedodirljive .Kod nas ima idijota koji ne shvaćaju što su branitelji učinili za

Hrvatsku izjednačavaju žrtvu i agresora bave se politikom sa Q inteligenicje sobne temeprature ,sa kupljenim diplomama i pozicioniranjem na važna i odgovorna mjesta

ne po sposobnosti nego korištenjem ženskih ili muških atributa ili naški rečeno uz pomoć međunožja .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Alen..Siniša..Ude..hvala na komentarima..samo, kako biti više uporan kad sam od 14 god vijanja HRVI dobio samo sijede (izgledam gore nego moj otac), i tumor (koji kako nemam genetske predispozicije pripisuju stresu, a naravno da po novome ne možeš tražiti pogoršanje na osnovu njega), i to samo zato što sam određen doći na komisiju za trajni HRVI kod lika koji je kasnije uhapšen i optužen za dilanje nalazima i sređivanje statusa..pa Država uzme papire svih onih koji su bili na toj komisiji na reviziju i udostoje se bez obzira na hrpetinu papira i nalaza nakon 6 godina reći da su mi papiri u redu i potvrđuju trajni status HRVI..A izaći u javnost..kakve koristi, jedino da se i ja polijem benzinom na nekom trgu..a i onda bi rekli, eto još jedne budale..nažalost su sve vlasti diskriminirale branitelje i tu smo gdje jesmo, "paraziti i utezi na plečima jadne RH", pa kod nas ovoga što Ude govori o Francuskoj nikad neće biti..nažalost, Država je brza samo onda kada treba poslati opomene, i ovrhe, te me zovu samo onda kada dolaze neki važni gosti, jer se ja kao bivši snajperista koji je "propirio" moram obavezno javit u PP u mjestu stanovanja na dan dolaska važnih gostiju..a na kraju, ne mogu vam opisat koliko sam "sretan" saznanjem da ću od RH sigurno nešto dobiti..tri pucnja trubu i zastavu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ne znam što je pisalo ali ću se svejedno ispričat ako nekog udavih temom. Isto tako ne znam dali je ovakav način pisanja ispravan ali pod FORUM ne smatram suhoparno nabacivanje pitanjima i odgovorima, pogotovo ne za ovakvu temu "oružane snage i branitelji"..nažalost, ispada da mi je ovo jedini prozor u javnost pa mi svaki savjet ili komentar pomažu više nego institucije zadužene za to..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo stvarno spada u rubriku Namijat se ili plakat a može i vjerovali ili ne,evo što reče naš premijer danas u saboru,svaka mu čast zna stanje nacije i gotovo;

 

10:10 "Ja sam dobro koncentriran i punog i praznog želuca. Nemojmo bit takvi populisti, ljudi jedu, imaju pune želuce, hrane ima dosta, ali loše hrane. Ako netko zaista nema za obrok Centar za socijalnu skrb će se pobrinuti,. Ali glavni problem je obilje loše i kalorične hrane i neposobnost da se stvari razlikuju, da se razlikuje dobro i loše. A to je stvar odgoja.", odgovorio je Milanović Mladenu Novaku na pitanje o gladnoj djeci u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo stvarno spada u rubriku Namijat se ili plakat a može i vjerovali ili ne,evo što reče naš premijer danas u saboru,svaka mu čast zna stanje nacije i gotovo;

 

10:10 "Ja sam dobro koncentriran i punog i praznog želuca. Nemojmo bit takvi populisti, ljudi jedu, imaju pune želuce, hrane ima dosta, ali loše hrane. Ako netko zaista nema za obrok Centar za socijalnu skrb će se pobrinuti,. Ali glavni problem je obilje loše i kalorične hrane i neposobnost da se stvari razlikuju, da se razlikuje dobro i loše. A to je stvar odgoja.", odgovorio je Milanović Mladenu Novaku na pitanje o gladnoj djeci u Hrvatskoj.

 

Ubio me Bog, ako sam ja skontao što si htio napisati.

 

Rođeni, hajd to "prevedi"................

 

Martinje.........?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A možemo to ubacit pod "Nasmijat se", zbog tvrdnje da je to stvar odgoja i nesposobnosti razlikovanja stvari..je šipak, to je stvar mogučnosti..Uglavnom je "loše" i jeftino (na mlijeku po 3,99 ne piše dal je iz okoline Černobila a za 3,99 me to ni ne zanima, kao i za piletinu na akciji jel bila 20 g u zamrzivaću) pa bih se volio zamijeniti za primanja..tada ni meni, kao ni večini ne bi na prvom mjestu bila cijena, več kvaliteta..pogotovo za ono što kupujemo djeci..ako im i možemo nešto kupit..e sad možemo "zaplakat"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ubio me Bog, ako sam ja skontao što si htio napisati.

 

Rođeni, hajd to "prevedi"................

 

Martinje.........?

 

Neznam za tebe Mrljavec al oko mene ima gladnih tako da mi je suvišno išta komentirati,mislim da je izjava premijera jadna i žalosna,ko zna možda svi ne živimo u istoj državi pa jednostavno ne vidimo iste stvari kao npr. kopanje po kotejnerima al to su vjerovatno neradnici,narkomani itd. kao što reče premijer nema gladnih u RH ako on tako kaže onda je sigurno tako,eh svima takvima bi dao 2000 kuna (mjesečno)da sa tim žive godinu dana da mi kažu kako im je,takvi poput njega troše dnevno 2000 kuna tako da oni jednostavno ne mogu znati kako je živjeti sa 2000 kuna cijeli mjesec al onda bar nek šute i da budem jasan gladnih ima ko u priči u ovoj državi i malo ima pučkih kuhinja al biće ih sve više i više,pitanje premijeru se odnosilo na gladnu djecu u RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobrih vijesti doneo poštar danas..osim rješenja o moru para u dionicama, stigla koverta iz HZMO ( več sam se ponadao stigla odbijenica na žalbu iz ZGB, pa sam miran ), kad ono u koverti A4 mali papirić u kojem me obavještavaju da je moja žalba skupa s predmetom proslijeđena u ZGB..nema šta, radi se punom parom u mirovinskom..jest da sam žalbu predao 29.10., al' valjda ne može prije..e sad, koliko će trajati prženje na laganoj vatrici do odluke iz ZGB, ne zna se..

Btw, ima tko kakve veze kod višeg vještaka?..hahaha, eto malo za "nasmijat se"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raduj se žalbi kao preklanjsokm snijegu.

 

Možda i "uvaže", ali žalbe 99,9 posto ne prolaze.

 

Žao mi je što sam te "obradovao", hebga. (-:

 

Pozdravi ministra. Eno, dao si je ocjenu 4.

 

Ja bih mu dao pet, za "laži"-laganje i obmanjivanje branitelja.

 

BTW - meni srezaše 10% mirovine. (imam preveliku mirovinu jer sam bio dva puta izrešetean............) ....mater lažljivu politič...pič....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nit' se radujem, nit' se čemu nadam poštovani Mrljo..ono sve bio sarkazam..

Odbijenica za opću mi teško pala, samo zato što živim u svom svijetu (moja 4 zida+obitelj) pa mislio, konačno došao kraj problemima, imam pravo na opću i sve 5..sad vidim da tu problemi tek počinju..i nisam sam..tek sam ovdje vidio s kojma se problemima branitelji nažalost susreću..pa sam malo mirniji, očekujem odbijenicu i iz ZGB, mogu me samo iznenadit da prihvate žalbu..

Baj d wej, nekako mi se čini da si imao i malo sreće, da su te triput izrešetali ne bih se čudio da bi ti skinuli i 20%..kao "zaslugu" što si preživio..to bi bilo za "nasmijat se"..

E sad za "zaplakat", to ću prešutit..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, meni "časniku" "skinuli" 10% posto.

 

Lažu, "seru", političari (plan 21 - neće braniteljima "dirati prava . - ljudi spavaju i prosvjeduii sa razlogom .) U Šatoru i Zagrebu.

 

Matić sebi dao vrlo visoku ocjenu. (ozdravio čovjek" od PTSP-a") Misteriozno?

 

Prvi slučaj u svijeu...ozdravio od PTSP-a......... a, Milanovć ne reagira,,,,,,,,Matić kaže da je dobio (sam je sebie ocijenio 4) Nevjerojatno, neću da vrijeđam, ali Konj je plemenita životinja............

 

 

Volio bih biti ministar....... :-)

 

Dobra ministarska plaća -dnevnice? I ja bih ozdravio.

 

Biti će tu i većih *****rija, ali moramo svi zajedno. :-)

 

Mislim da bii USKOK (PNUSKOK) imao "posla" i kod ministra Matića! (i Milanovića)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam isto predao žalbu i stajala je u ZD mjesec ipol a vjerovatno bi još par mjeseci da nisam nazvao ZG pa su mi rekli da je još u Zadru,tebi su poslali obavjest da su je zaprimili meni nisu kažem ja da ne živimo mi u istoj državi,ebiga nema se para zato se ima u ovom proračunu više za političke stranke al naravno za to se mora imati, a branitelji,djeca invalidi koga je briga za njih ,kažu da postoje pučke kuhinje za takve,pučke kuhinje će postati njihove kuće,stanovi,vikendice kada ne bude mjesec-dva za mirovine i plaće u to sam uvjeren al briga njih za to,oni mogu birati državu gdje će živjeti hvala bogu "naradili" i osigurali su se za par života

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Mrljavac!

Nisam i nemam živaca proćitati sve postove po tematici navedenoj.

Naime: Poštovani Mrljavac...... da ne popujem mnogo... Nije mi jasno " SKINULI 10%" itd...... Zašto?

Prateći tvoje objave, članke, smatram osobno da si pomogao mnogim braniteljima,dragovoljcima Domovinskog rata, kao i obiteljima poginulih branitelja.

Imam čiste ruke i čistu savjest!. Temeljem moje tematike ( Upravni sud - TUŽBA ) Privatna poruka poslana G-man, Zex-u,..... Nema odgovora ni a i b.... jedino što me je G - man uputio Zex-u. proslijeđeno... ali ništa ..... ajd molim te, PREBACI, PREMJESTI na odgovarajuću tematiku!....smatram i poštujem KRONIĆNU STRANKU.... možda mi dade pravni savjet. Da, ZEX je administrator... podrazumjevam..... Ajmo kolege i kolegice riješit i moj problem...!!!!!!

 

LP !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Mrljavac!

Nisam i nemam živaca proćitati sve postove po tematici navedenoj.

Naime: Poštovani Mrljavac...... da ne popujem mnogo... Nije mi jasno " SKINULI 10%" itd...... Zašto?

Prateći tvoje objave, članke, smatram osobno da si pomogao mnogim braniteljima,dragovoljcima Domovinskog rata, kao i obiteljima poginulih branitelja.

Imam čiste ruke i čistu savjest!. Temeljem moje tematike ( Upravni sud - TUŽBA ) Privatna poruka poslana G-man, Zex-u,..... Nema odgovora ni a i b.... jedino što me je G - man uputio Zex-u. proslijeđeno... ali ništa ..... ajd molim te, PREBACI, PREMJESTI na odgovarajuću tematiku!....smatram i poštujem KRONIĆNU STRANKU.... možda mi dade pravni savjet. Da, ZEX je administrator... podrazumjevam..... Ajmo kolege i kolegice riješit i moj problem...!!!!!!

 

LP !

 

Situacija je u "lijepo našoj". vidiš (nisi blentav) A, ja osobno, ne mogu ti pomoći, a niti kolege.

 

Dobro si i prošao ;-)

 

Ako ti je namjera "ratovat sa Upravnim i Ustavim sudovima..nećeš se dobro provest. Eto............tebi od volje..........žao mi je što si tako prošao......upamti ono što sam prethodno napisao.

 

Sva najbolje tebi i tvojoj obitelji. :-)

 

A, ako budeš "istjerao pravdu", to će biti kad na vrbi rodi kivi! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je u "lijepo našoj". vidiš (nisi blentav) A, ja osobno, ne mogu ti pomoći, a niti kolege.

 

Dobro si i prošao ;-)

 

Ako ti je namjera "ratovat sa Upravnim i Ustavim sudovima..nećeš se dobro provest. Eto............tebi od volje..........žao mi je što si tako prošao......upamti ono što sam prethodno napisao.

 

Sva najbolje tebi i tvojoj obitelji. :-)

 

A, ako budeš "istjerao pravdu", to će biti kad na vrbi rodi kivi! ;-)

 

Sto ti jada Mrljavac! Još jednom! Zakon o HBDR-a lijepo kaže i stoji u Zakonu o HBDRT-a.

Tko je sad " glupko" Ajd... stavi se u moju poziciju.... Iskreni odgovor! Imam u tebe povjerenja.... smatram da znaš situaciju " čiste ruke, čista savjest". Mrljavac cijenim te i poštujem.... ajd odgovori pošteno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan svima!

Pitanje i molba(poziv)za pomoc za Mrljavca

Dakle dobio sam 30.10.2014.presudu Visokog upravnog suda u moju korist u kojoj stoji da tuzeni HZZO -MIHANOVICEVA 3 ponovno odluci o zalbi tuzitelja(mene)imajuci u vidu primjedbe suda u smislu clanka 62.Zakona o up. sporovima,te ce pribaviti novi nalaz i misljenje Viseg vjestaka koji ce IMATI U VIDU primjedbe Suda i temeljem postojece med. dokumentacije,kao i NOVOPRIBAVLJENE med. dok. ,kao i nalazom konzultanta za oboljenje psihe,utvrditi uzrok invalidnosti s osnova sudjelovanja u Dom. ratu.Tuzbu treba uvaziti i osporeno rjesenje ponistiti i donijeti novo rjesenje PRIDRZAVAJUCI SE UPUTA SUDA temeljem cl.62.Zakona o up. sporovima. No (ne lezi vraze)nakon mjesec i pol dana (27.11.2014.)dobivam rjasenje iz HZZO-Mihanoviceva 3 da; ZALBA SE ODBIJA te da je ponovno proveden postupak u povodu zalbe; ZALBA NIJE OSNOVANA navode dalje. U presudi stoji;Spisu predmeta ne prilezi med. dok. koja bi ukazivala na oboljenja koja bi tuzitelj eventualno imao prija sudjelovanja u Dom.ratu niti oboljenja koja su nastala nakon sudjelovanja a uzrokovala bi invalidnost.Evidentno je da tuzitelj ima 30%HRVI (Bilo 40%pa skinuto) a nije trazio povecanje iako je za isto imao osnova temeljem med. dok. Na sve to ovi iz HZZO-a pljuju i ne postuju odluku VUSRH ! Pokusavaju se na izvuceni dio nalaza(1996.) iz konteksta izvlaciti da su u pravu a ne "vide" nalaze jos iz 8.mj.1993.g i uopce ne spominju F62.0 nego samo F43 te smatraju da nema osnova za promjenu uzroka i za slanje na MOBIMS. Uputa o pravnom ljeku je da mogu ponovno pokrenuti upravni spor,te izgubiti jos 3 god. Moje pitanje je sto da radim,imam do 24. 12. vremena za ponovnu tuzbu ili da pustim i ponovno idem na ocjenu u Tvrtkovu ILI da si nabavim "sehidski prsluk" i odem im u posjetu. MOLIM ZA POMOC I razMISLJENJA !!!!! Hvala u naprijed ! Jam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje sam, ;-). Možeš pokušati ono što si zamislio, nemaš što izgubiti osim vremena i novaca. Tko zna, možda i prođeš "bolje" (ne bih se kladio u to), ali pokušaj. Ovo što si napisao da si dobio presudu u tvoju korist može značiti da opet odeš na procjenu radne sposobnosti i statusa HRVI i, opet prođeš isto kao i do sada (ne daj bože i gore - računaj i na tu mogućnost).

 

HZMO ti baš i ne "šljivi" mišljenja suda, pogotovo žalbe. Možda, (možda) i uvaže, ali zakoni se mijenjaju pa tu može biti svašta (uložiš 4, a doboješ 2).

 

Eno, onaj "nesretni Forester" stalno bije bitku sa njima.........pa nikako na "zelenu granu".

 

To ti je "rulet".

 

Teško (nemoguće) je savjetovati što učiniti u tvom slučaju.

 

...Dakle dobio sam 30.10.2014.presudu Visokog upravnog suda u moju korist u kojoj stoji da tuzeni HZZO -MIHANOVICEVA 3 ponovno odluci o zalbi tuzitelja(mene)imajuci u vidu primjedbe suda u smislu clanka 62......

 

Hajmo se kladiti, što će oni opet odlučiti. U duplu votkicu 0,6ili kubik (1 deci) ;-)

 

Ja bih volio da izgubim. ;-)

 

Složena ti je situacija (država je u jeb..ovaj recesiji).

 

Želim ti sve najbolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje sam, ;-). Možeš pokušati ono što si zamislio, nemaš što izgubiti osim vremena i novaca. Tko zna, možda i prođeš "bolje" (ne bih se kladio u to), ali pokušaj. Ovo što si napisao da si dobio presudu u tvoju korist može značiti da opet odeš na procjenu radne sposobnosti i statusa HRVI i, opet prođeš isto kao i do sada (ne daj bože i gore).

 

HZMO ti baš i ne "šljivi" mišljenja suda, pogotovo žalbe. Možda, (možda) i uvaže, ali zakoni se mijenjaju pa tu može biti svašta.

 

Eno, onaj "nesretni Forester" stalno bije bitku sa njima.........pa nikako na "zelenu granu".

 

To ti je "rulet".

 

Teško (nemoguće) je savjetovati što učiniti u tvom slučaju.

 

Složena situacija.

 

Aahhh,ne znam sto da mislim,u svakom slucaju ti hvala !

Bio sam u Tvrtkovoj kod pravnog savjetnika-ce pa ni ona ne zna sto je bolje ili"pametnije"napraviti.Osim toga cudom se cudila kako su ovi iz Mihanoviceve napisali rjesenje,bez i jednog argumenta. Pozivaju se na neki nalaz iz kojeg navode stvar izvucenu iz konteksta, aaa sto je najvaznije tog nalaza NEMA u spisu niti ga ja imam doma. Pravnica je predamnom uz pomoc kolegice pregledala sav spis 2x i nije(smo)nasli nista sto bi me"teretilo" u smislu 60%rat-40%ostale okolnosti,sto i pise u presudi koju ovi ne je##&u ! Jos do 24.12. mogu "razmisljati" a onda kao sto sam naveo; tuzba ili ponovo komisija tvrtkova ILI sehidski prsluk,pa u posjetu odgovornima.Pa ce onda sto kaze onaj cet..k seselj; "morati da iz...u sva g...a koja su iz..rali" ! jam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aahhh,ne znam sto da mislim,u svakom slucaju ti hvala !

Bio sam u Tvrtkovoj kod pravnog savjetnika-ce pa ni ona ne zna sto je bolje ili"pametnije"napraviti.Osim toga cudom se cudila kako su ovi iz Mihanoviceve napisali rjesenje,bez i jednog argumenta. Pozivaju se na neki nalaz iz kojeg navode stvar izvucenu iz konteksta, aaa sto je najvaznije tog nalaza NEMA u spisu niti ga ja imam doma. Pravnica je predamnom uz pomoc kolegice pregledala sav spis 2x i nije(smo)nasli nista sto bi me"teretilo" u smislu 60%rat-40%ostale okolnosti,sto i pise u presudi koju ovi ne je##&u ! Jos do 24.12. mogu "razmisljati" a onda kao sto sam naveo; tuzba ili ponovo komisija tvrtkova ILI sehidski prsluk,pa u posjetu odgovornima.Pa ce onda sto kaze onaj cet..k seselj; "morati da iz...u sva g...a koja su iz..rali" ! jam

 

"Rođeni", svi se oni kao čude", poznaju problematiku, ali ne smiju ti dati savjet (radno mjesto je škaljivo).

 

Možeš ih upitati, ali na koristan savjet, ne računaj. Kao što i napisah, država je u banani, imaju oni svoje naputke (top secret)

 

Čuvaju i liječnici - i ini...svoja radna mjesta.

;-) Nismo idioti (postavi se na radno mjesto liječnika-vještaka) pa svima podijeli mirovine na koje misle da imaju pravo.

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Rođeni", svi se oni kao čude", poznaju problematiku, ali ne smiju ti dati savjet (radno mjesto je škaljivo).

 

Možeš ih upitati, ali na koristan savjet, ne računaj. Kao što i napisah, država je u banani, imaju oni svoje naputke (top secret)

 

Čuvaju i liječnici - i ini...svoja radna mjesta.

;-) Nismo idioti (postavi se na radno mjesto liječnika-vještaka) pa svima podijeli mirovine na koje misle da imaju pravo.

 

Daa,tocno je tako !

Znas onu da je bolje imati za kumu cistacicu,garderobijerku ili portira u saboru nego ministra, jer ovi brzo odlete a ovi ostaju tamo za stalno. Tako sam ti ja bar jednom u zivotu vidio sto to znaci kada sam krajem 90-ih dosao nesto predati u tu istu ustanovu , a na porti prijatelj od mog pok. oca s kojim je isao u ribolov.Nije mi bilo na kraj pameti da ovaj tu radi ii da naravno sve zna.Bio sam gotov za tren oka a isti lik koji me do jucer podjebavao i stalno mi zadavao probleme sada fin,ljubazan i"ako trebate info.samo navratite", mamu mu maminu. Na zalost taj koji je tamo radio otisao u penziju i zamisli nakon par godina umre.Eem ti takvu srecu(penziju). pozzzz jam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Ja sam isto predao žalbu i stajala je u ZD mjesec ipol a vjerovatno bi još par mjeseci da nisam nazvao ZG pa su mi rekli da je još u Zadru,tebi su poslali obavjest da su je zaprimili meni nisu kažem ja da ne živimo mi u istoj državi,ebiga nema se para zato se ima u ovom proračunu više za političke stranke al naravno za to se mora imati, a branitelji,djeca invalidi koga je briga za njih ,kažu da postoje pučke kuhinje za takve,pučke kuhinje će postati njihove kuće,stanovi,vikendice kada ne bude mjesec-dva za mirovine i plaće u to sam uvjeren al briga njih za to,oni mogu birati državu gdje će živjeti hvala bogu "naradili" i osigurali su se za par života

 

Ima nešto i u tome poštovani Dalmatino da se mišljenja i prava različito tumaće u pojedinim djelovima RH..

..možda su ovi u OS posebno senzibilizirani pošto su i sami proživjeli granatiranja..pa tako su mi poslali službenu obavjest da je predmet poslan u ZG, nisam imao problem dobiti uvid u spis, čak mi je i vještak priznao opću kao što napisah, međutim problem ispao u povjerenstvu..pa za "Nasmijat se", nedavno saznah da u tom povjerenstvu u podr.uredu HZMO u Os, odlučuju osobe iz Varaždina i Rijeke..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Osim toga što su nam 2 x rezali mirovinu po 10 %,

-osim novaca za knjige kojeg su skresali za 50% od prošle godine,

-osim dionica gdje su nas zakinuli za vrijednost od 2/3 što smo trebali dobiti,

-osim toga što će nam od Nove godine srezati prava iz mirovinskog i prebaciti veći dio nas na državni proračun iz kojega će nam ako bude novaca isplačivati mirovine ako ne bude neće ( jer rekli su da ćemo pratiti sudbinu proračuna )..........

 

Kaj, pa i nisu neka druga prava branitelja dirana, (dobro -osim još opskrbnina ) kako je i rekao sam premijer i njegov ministar branitelja.

 

netočan navod !

mirovinu su rezali više od 30%

-račan 2000.do 2004. mirovina za više od 10%, invalidnina proračunaska osnovica koja se do sada nije mjenjala (3.2xx,xx kuna kao i porosjek RH za 2000.)

-kosor 2012. za 10% (lažljivi ivo nije ispunio obečanje iz jamstvene kartice)

-matić 2014. uza 10%

bit će toga još. ali šta smo birali to smo i dobili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha, ha, :-)))))))))))))) Dobar si.

 

A, Savska,- neće tu biti ništa. Kad zahladi - uskroro, ponestane drva, odoše branitelji (nažalost) jer novaca u proračunu NEMA.

 

Hajd, uzmimo u razmatranje ovog "jebivjetra" što je službenim vozilom otišao na skijanje (a to plaćamo svi, i ti i ja...i svi građani RH). Svi oni "kradu", a mi plaćamo jer smo glumpavi....

 

Mađar otišao na skijanje.......ministar... :-)

 

Mađari su poznati skijaši - eno ih, svi svjetski prvaci...:-)

 

Trebamo napraviti-organizirati stranku "Stranka glupavih građana RH".

 

:-)

 

Vjeruj mi da bi bilo puno članova. Samo treba pronaći magarca za predsjednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako od savske nebude ništa onda jadni mi branitelji bićemo srezani u svim pravima a to je cilj ove politićke garniture sve o čemu se šuškalo izlazi na vidjelo netraže se ostavke bez veze i siguran sam da se neće tako lako odustati jer ovo je posljednja šansa ako nju propustimo pustilo se da sve ode kvragu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ne budite malodušni ,od savske mora biti . Ako nema pravde za branitelje nema ni za ostali pošten svijet.Zapamtite nikad nitko nije pobijedio narod.Ako nam garnitura nije retardirana tada će shvatiti

da se ne može igrati sa narodom .

 

Davno se mislilo da Čaušesku će trajati dovjeka , ali odjednom se stvar promijenila .

Ili će Zoki udovoljiti u potpunosti braniteljima ili če morati odstupiti od kazana .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DA DA Ude ! U pravu si jer cak su i sultani morali dobro paziti kad bi janjicari preokrenuli kazan naopako i tako izrazavali negodovanje i prosvjedovali zbog necega.Jer kazan je bio njihov zastitni znak a ne sablja,pa kad nije bilo za napuniti kazan... , oode onaj koji ga nije napunio a kleo se da bude.Tako ce i ovi jer ...jos Hrvatska ni' propala dok mi zivimo... pozzdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovana braćo po oružju, evo mali update teme, pa da se opet malo "Nasmijemo".

 

Dakle, stiglo Rješenje iz Središnje službe HZMO povodom žalbe na odluku da mi se NE priznaje Opća mirovina u Područnoj službi u Os.

 

Pa tako piše "da se poništava rješenje Poručne službe u Os, te da se temeljem Žalbe u kojoj žalitelj navodi da je Dragovoljac, zap.voda, diverzant, snajperist, cijelo vrijeme rata bio na prvoj crti bojišnice, kao i iza neprijateljskih linija, stalno bio izložen neprijateljskom djelovanju iz svih vrsta naoružanja, izvlačio ranjene i poginule pripadnike HV, u lošim klimatskim uvjetima. Do rata je bio potpuno zdrav, te smatra da je zbog zdravstvenog stanja nastala opća nesposobnost za rad a što je vidljivo i iz medicinske dokumentacija, te se žalba uvažava".

 

E sad, "Žalba je osnovna i iz drugih razloga. Prema članku 133. st.3 ZOMO pribavljeno je mišljenje višeg vještaka Zavoda za vještačenje, prof.rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom, od xxx, klasa xxx ur.broj xxx, u kojem se navodi da uvidom u spis i medicinsku dokumetaciju postoje razlozi za uvažavanja žalbe i poništenje rješenja i mišljenje vještaka Područne službe u Osijeku, međutim, viši vještak specijalist ne može ocijeniti pravilnost nalaza i mišljenje vještaka o radnoj sposobnosti osiguranika jer u spisu prilaže samo preslike medicinske dokumentacije ovjerene od doktora obiteljske medicine.

 

S obzirom da se vještačenje može provesti isključivo na temelju originalne dokumentacije, na što obvezuje čl.13 st.3 Uredbe o medicinskom vještačenju, Rješenje Pod.službe u Os se poništava a predmet se vraća vještaku specijalisti na ponovni postupak."

 

Vidim li samo ja kojekave smješne nelogičnosti ili?..za neke odluke su dobre preslike a za neke ne..a i nije neki problem doći s originalima do ZG..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitka zašto nisi odmah predao orginale a poslije završetka postupka zamijenio kopijama ? nisi to pročitao na forumu ?

a tko garantira da ih neće izgubiti....

međutim, viši vještak specijalist ne može ocijeniti pravilnost nalaza i mišljenje vještaka o radnoj sposobnosti osiguranika jer u spisu prilaže samo preslike medicinske dokumentacije ovjerene od doktora obiteljske medicine.

S obzirom da se vještačenje može provesti isključivo na temelju originalne dokumentacije, na što obvezuje čl.13 st.3 Uredbe o medicinskom vještačenju, Rješenje Pod.službe u Os se poništava a predmet se vraća vještaku specijalisti na ponovni postupak."

znaći ako doktor opće prakse ovjeri besplatno,onda ne vrijedi,a kad bi javni bilježnik ovjerio 50 kn po nalazu onda bi......nema rijeći kojim se mogu nazvati takvi genijalci koji prave zakone......

ako već budeš morao predati originale ,traži potvrdu u kojoj su nabrojeni svi nalazi koje predaješ....danas se nalazi pišu i u kompjuteru,pa se mogu dobiti i novi,...ali prije nije bilo tako,specijalist napiše (neki i rukom) i da ti,...i kad nestane,....šta onda ?...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitka zašto nisi odmah predao orginale a poslije završetka postupka zamijenio kopijama ? nisi to pročitao na forumu ?

 

Upravo zato poštovani moj Buda, kao što reće Gorand, što mi je dosad već nestalo nekoliko bitnih originala po kojekakvim komisijama i vještačenjima. Neke od njih sam uspio nabaviti kao (pazi sad ovo) kopije iz raznih medicinskih ustanova a neke nisam. Zanimljivo je najviše to što mi iz spisa uvijek nestane kopija potvrde o boravku 6 mj na "Južnom bojištu" (Livno, Vakuf, Bugojno), tako bi mi nestao i original a tu potvrdu je dobio (koliko znam od suboraca) rijetko tko.

 

Na kraju, pravnica u HZMO koja mi je pisala žalbu je naglasila da prilažem ovjerene kopije jer su mi originali potrebni za daljnje kontrole, pretrage i liječenje, te da sam voljan na poziv višeg vještaka pristupiti vještačenju s originalima.

 

By the way, Gorand, već sam bio kod iste pravnice koja će mi, kad me pozovu na ponovljeno vještačenje, napraviti ovjereni zapisnik o svim predanim originalnim dokumentima.

 

A baj d wej, ako oni žele nešto zagubiti, zagubiti će sa zapisnikom ili bez, pa se mogu žaliti upravi vodovoda..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to isto, dao ti originale, ovjerene kopije ili najobičnije neovjerene kopije... vrte nas u krug i čekaju da poklako odustanemo ili umremo i tako nas se rješavaju.

Ja sam tražio u žalbi izuzeće vještaka (po zakonu imam na to pravo) i izuzeće Područnog ureda (jer imam saznanja da mi je sve namješteno od određene osobe kojoj sam u žalbi i naveo ime), također sam tražio da me osobno pozovu u Zagreb na drugostupanjsko tijelo. Naveo sam i da nisam mogao dobiti predmet na uvid u Područnom uredu, naveo i ime pravnice koja mi je to uskratila.

 

I... u odbijenici to ništa nisu ni spomenuli... čak ni ne spominju glavne bolesti, kao recimo tumor na plućima, prostatu, srce i ostalo, nego samo spominju bolesti koje ne ulaze u ocjenu radne sposobnosti.

 

Prijavio pravnicu iz Područnog ureda mjerodavnoj osobi za to u Središnjoj službi, poslao žalbu ministru, objasnivši sve do u detalje... i ni slovo od odgovora od nikoga.

 

A to da dokumentacija nestaje, to sam nekoliko puta osjetio na svojoj koži i sam (da nije nestajala sad bih imao 50% HRVI a ovako imam 30%).

 

Kao što sam već rekao: "vlak je odavno pun i nema mjesta ni za stajanje".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači mora proći još jedna godina da bi nas odbili oni traže eksplicitno orgi.nalaze tako da mogu iz spisa izbaciti ono što im se ne sviđa i takav se način s nama dopisuju za njih ne vrijedi ni ovjera odvjetnika samo orgi.tako da ga mogu uništiti eto ti njihove Hipokratove zakletve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi, petar2013 je sam u poslijednjoj rečenici svog posta objesnio jedan dio.nije ista situacija (odlazak u mirovinu) koja je bila 1995,96 i 2013,14,15.

a vještaci su ti koji određuju prolaznost na komisiji ili promjenu omjera ,bez obzira što netko misli koliko mu je "debela" psihijatrijska dokumentacija i/ili koliko dugo i gdje se borio.to mnogi zaboravljaju i misle da su oni u pravu.

tako je kako je.možete po vještacima "pljuvati" ili ih "kovati u zvijezde" oni amenuju svoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima nešto u ovome što navodi Petar. Osobno smatram da bih i ja imao veću invalidnost da mi je priznata ozljeda rebara (naveo je već ovdje davno negdje niže), jer kao što rekoh nisam htio ići tada kod doktora. Kako mi je pri prvom zahtjevu za priznavanje HRVI, ozljeda rebara priznata kao „ozljeda ili bolest koja nije povezana s ratnim događanjima te se kao takva ne priznaje u obračun postotka“. Na moje pitanje „zašto, jer je opisani događaj u ratnom putu“, u Uredu državne uprave rekli da moram donijeti potvrdu tj. izjavu od nadređenog zapovjednika potvrđenu od brigade sljednice moje postrojbe. Naravno, tamo rekli da pošto toga događaja navodno nema u ratnom dnevniku, da mi ne mogu to ovjeriti i izdati potvrdu. Kako sam znao što mi sve stoji u ratnom putu, za taj događaj je pisalo „Dana xxxxxx, nakon topničke pripreme i izvršenog kombiniranog neprijateljskog napada iz smjera sela xxxx i xxxx na mjesto xxxxx, poslan je sa dijelom izvidničko-diverzantskog voda u ispomoć pri odbijanju neprijateljskog napada. Nakon oštečenja neprijateljskog tenka i BVP-a te povlačenja neprijateljskih snaga, ispalili su nekoliko granata, jedna je pogodila rub kuće pri čemu ga je dio zida udario u prsa a nekoliko gelera lakše ozlijedilo prste lijeve ruke i podlakticu. Pet dana poslije, nakon stabiliziranja linije poslan je na odmor.“, a na kraju ratnog puta „Sve događaje i činjenice potvrđuje bojnik xxxx xxxx, zap. x bojne x brigade, a nadnevke Ratni dnevnik.“, uputih se u Ured da mi iz spisa daju ratni put da ga kopiram, međutim nema ga u spisu. Nestao. Po njima, vjerojatno ga nisam ni predao (?!?). A za daljnje postupke priznavanja statusa HRVI dobiješ ratni put po službenoj dužnosti u kojem (kao što Petar reće list papira) s par datuma, od kad do kad, gdje i koja dužnost u kojem naravno (opet ja ko papiga) nema slova o „Južnom bojištu“. A u prvom je bio dio i o tome. Valjda je zato i „nestao“. Toliko o originalima. Za "Nasmijati se".

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Što više reći?

Nakon odbijanja za opću, pa žalbe po kojoj Zgb poništava rješenje područne službe u Os i traži ponovno vještačenje jer po njima imam pravo na opću ali Viši vještak ne može donijeti takovu odluku, jer se promijenio zakon po kojem on donosi odluku samo na osnovu originalne dokumentacije, a ja po starom predao ovjerene kopije, pristupih ponovljenom vještačenju u Os.

 

Ukratko, dolazim kod vještaka koji uopće nema u spisu nikakovu moju dokumentaciju (udostojio se to reći nakon meni postavljenih čudnih pitanja nakon kojih sam ja morao upitat "jeste li vi uopće pogledali moju dokumentaciju i znate li zašto sam ovdje?") a originalnu koju sam morao ponijeti nije htio ni pogledati dok mu je doslovno nisam stavio u ruke, te zaključio na osnovu dva nalaza koja je pogledao da ne vidi što oni u Zgb izvode jer je meni koliko vidi trenutno dobro.

 

Ako se ne slažem s njegovom ocjenom imat ću pravo na žalbu i to je to.

 

Odlično, rekoh, kako mi je već dosta žalbi rastali smo se u ugodnom raspoloženju uz posredovanje organa reda i vjerojatnu prekršajnu prijavu ( bar su mi rekli da nije za kaznenu)

 

..jer ovo više nije ni za nasmijat se a ni za plakat..ako se neko vrijeme ne javim u Stvarnom, molim za razumijevanje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ako se neko vrijeme ne javim u Stvarnom, molim za razumijevanje..

 

Sve je u redu, poštovani Spitfire.

 

Nema potrebe za time, jer svatko ovdje pridonosi koliko može i želi.

 

Ja Vam u ime Legalisa zahvaljujem na Vašem dosadašnjom angažmanu i nadam se da neće stati na tome, kao i da ćete uspjeti riješiti ove probleme koji Vas muče.

 

Administracija i "kafkijanski" procesi su rak-rana našeg sustava, pa evo prigode novoj Vladi, tko god da će je sastaviti, da poradi i na tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju Stubi,

tek će da bude zaj....., jer naime čekalo se dugo na vještačenja (pa i ja na ovo ponovljeno) jer se vještaci izmještaju iz područnih ureda HZMO, kao Zavod za vještačenje i itd. iako su i dalje pod HZMO. Tako da ako su dosad radili kako su htjeli, tek će odsad vedrit i oblačit još gore.

 

Dokumentaciju mi nisu morali vračat jer je nisam morao ni priložiti prije vještačenja nego sam dobio poziv u kojem su napisali da sa sobom obavezno ponesem originale. To me začudilo pa sam otišao kod pravnice u mirovinski pitati jel nisam trebao poslati prije, na što mi je odgovorila (pazi sad ovo) da ne moram jer navodno taj čl. Zakona nije više u upotrebi jer se puno ljudi žalilo na izgubljene nalaze pa ponovno vrijedi ono o ovjerenim kopijama od obiteljskog doktora???

 

Pa eto, valjda zato što si ovi mogu dopustiti da ne znaju koga pozivaju, ni zašto, niti moraju imati ikakovu dokumentaciju pri vještačenju nego to rade na osnovu izgleda pacjenta, natjeraju čovjeka na blackout, pa kao što rekoh uz rastanak u "ugodnom raspoloženju" oni završe onakobkako jesu, a ja uz prekršajnu na odmoru uz lagano "zombiranje". Samo me strah da neću biti jedini.

 

No, bar imam vremena ponovno se posvetiti slikarstvu.

Semper Fi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što god sam napravio Stubi, napravio sam glupost s kojom se ne ponosim, donekle mi ih je i žao, te ne preporučujem ovo nikome.

 

Mrvu sreće sam imao u tome što "plavcima" nije bilo teško pregledati svu moju dokumentaciju (a onima kojima je to posao je preteško), i medicinsku i vojnu, pa su dobili sliku o meni onakovu kao što opisah na početku prvog posta ove teme, te off the record pomalo sarkastično zaključili "tko im kriv što su budili zvijer" pa prišili samo remečenje jrm.

 

Samo me još jedna stvar kopka, razmišljajući ovako s odmakom na cijeli događaj, zašto sam ja, od nas 5 pozvanih bio jedini kod jednog a ostala 4 kod drugog vještaka.

Ako je zbog onog na što sumnjam, onda mi nije žao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nije mi bila najmera više vas davit ovom temom, ali kako je 9 tisuća puta pogledana, a dogodilo se još par stvari za "nasmijat se il' plakat" htio bih samo rezimirat. Da se zna što se sve može dogoditi čovjeku u traženju svojih prava.

 

Daklem, nakon prvog vještačenja gdje je vještak donio odluku da imam pravo na Opću i pogoršanje ali "povjerenstvo" u istom PU pobija njegovo mišljenje te šalje rješenje da nemam pravo na Opću, izjavih žalbu višem vještaku.

Središnja služba na osnovu žalbe i mišljenja višeg vještaka pobija rješenje područne službe te vraća postupak na ponovno vještačenje.

 

Što se dogodilo na ponovljenom vještačenju napisah par postova prije.

Kako je, dok sam bio na liječenju, uz moj predmet pisalo "spis u radu-60 dana rok", nazvah Zavod za vještačenje gdje su rekli da je, nakon svega što se dogodilo na ponovljenom vještačenju, moj predmet preuzeo drugi vještak, te odredio rok od 60 dana da donesem kompletnu originalnu dokumetaciju kao i otpusno pismo nakon završenog liječenja.

 

No, s danom otpuštanja dobijam rješenje područne službe (iako je prošlo 40 dana) u kojem vječe vještaka smatra da i dalje imam pravo samo na profesionalnu mirovinu, naravno uz pravo na žalbu. Neslužbeno, vještak kod kojeg sam bio zbog povrijeđenog ponosa uspio nagovoriti večinu da se makne spis iz postupka i donesu ovakovo rješenje.

 

Pa eto, jučer poslana žalba u ZGB, samo s molbom da odluče kako god žele, pa neka me i oni odbiju samo da mi ne vračaju spis više na ponovno vještačenje u Područnu službu jer još uvijek nisu nabavili zaštitara.

Naravno, poslah sve originale iako su opet kao dovoljne ovjerene kopije.

 

Sve najbolje za blagdane i NG želi vam vaš Spitfire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nastavi sa liječenjem i nakon 7-8 mjeseci na novu procjenu radne sposobnosti ako je evidentno iz medic. dokumentacije da je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja.

 

Znaš već, kako to ide....... ;-) Ovo što si napisao vezano za žalbu, ne bih se baš kladio....

 

Pozdrav i sretni blagdani tebi i tvojoj obitelji. :-)

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sretan Božić i tebi prika .

I ne zaboravi : kog je molit , nije ga srdit. Ta će epizoda proći , odi i razgovaraj sa šefom Područne službe , ispričaj se za svoj postupak jer na koncu svi u tebi gledaju budalu koja nije ništa nego obični nasilnik koji fekta mirovinu . Nemoj misliti da ne gledaju i ne misle tako. Ponavljam , ispričaj se ( ne puzati) , ne dokazuj kako si baš ti u pravu ,a oni drugi svi u krivu i vjeruj da će ti se vrata širom otvoriti.

Završi više jednom tu priču , počni normalno živit , jer nakon ovoliko vremena istina više nikog ne zanima.

 

Pozdrav i sretno

Sretan Božić svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...odi i razgovaraj sa šefom Područne službe , ispričaj se za svoj postupak jer na koncu svi u tebi gledaju budalu koja nije ništa nego obični nasilnik...

 

Prijatelju Hasko,

bio kod predstojnika područne službe. Tražila pravnica da me primi nakon što sam joj rekao što se desilo, kad sam došao kod nje neki dan izjaviti žalbu na rješenje. Pa su mi i pravnica, predstojnik i njegova tajnica sastavili žalbu, čak i naveli koje je čl. Uredbe o vještačenju u MO prekršio (za koju nisam ni znao da postoji), jer kad su saznali o kojem se vještaku radi (a konačno i ja) nisu me vidili kao nasilnika, nego kao nesretnika koji usprkos bolestima, papirologiji i rješenju središnje službe ne može ostvariti svoja prava zbog "nadobudne kretenčine" (njihove rijeći).

 

Toliko su mi mogli pomoći, jer PS više nema velike veze sa vještacima koji su, kao što već napisah, kao Zavod za vještačenje i prof.rehabilitaciju izmješteni iz PS HZMO.

 

A da se idem tamo ispričavati, ne želim. Kao prvo, nisam učinio ništa nasilno. Samo nešto u afektu što se moglo smatrati prijetnjom i nanošenjem LTO, ali nije. A kao drugo, ja nisam dokazivao da sam u pravu, niti oni (vještak) da sam u krivu, nego je sve vodilo nečemu čega više nema kod nas još od kad se kao Kosorica uhvatila u koštac s tim (nadam se da shvačaš o čemu govorim, to tek sva vrata širom otvara), jel'.

 

Tako da završim tu priču? Oprosti, ali moj odgoj i ponos mi to ne dopušta. Pa makar opću nikad ne dobio.

 

Hvala na željama, pozz..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hmm..ovo je već zanimljivo..stiglo danas od Područne službe..

 

"Osiguranik:

OIB:

OB:

Broj spisa:

Datum: 28.12.2015.

 

Izvješčujemo Vas da je vaša žalba na rješenje ove Područne službe podnesena 23.12.2015 sa cjelokupnim spisom ustupljena na mjerodavno rješavanje HZMO, Središnoj službi..."

 

..5 dana..samo..skupa s blagdanom???...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm..ovo je već zanimljivo..stiglo danas od Područne službe..

 

"Osiguranik:

OIB:

OB:

Broj spisa:

Datum: 28.12.2015.

 

Izvješčujemo Vas da je vaša žalba na rješenje ove Područne službe podnesena 23.12.2015 sa cjelokupnim spisom ustupljena na mjerodavno rješavanje HZMO, Središnoj službi..."

 

..5 dana..samo..skupa s blagdanom???...

to je zaista zanimljivo prijašnje iskustvo je da nismo izvješteni o datumu ustupka spisa središnjoj službi zaista su zlatni i to za pet dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je zaista zanimljivo prijašnje iskustvo je da nismo izvješteni o datumu ustupka spisa središnjoj službi...

 

Ma ja sam Stubi i kod prve žalbe dobio istu obavijest, ali im je trebalo skoro mjesec i po da sendaju za Zgb..ovo mi sad nešto "brzinom svjetlosti" odrađeno..

 

Ima li kod tebe što novog? Il' si još negdje na čekanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja sam Stubi i kod prve žalbe dobio istu obavijest, ali im je trebalo skoro mjesec i po da sendaju za Zgb..ovo mi sad nešto "brzinom svjetlosti" odrađeno..

 

Ima li kod tebe što novog? Il' si još negdje na čekanju?

 

kod mene sve soji na istom rok vještačenje ,ajd da se već nešto pokrene ovo se prije nije odigravalo na način da se drugi stup nadmudruje sa prvim to je oduzimanje vremena ili si rješen ili nisi ovak nas hebu u naše već lude glave

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svašta..sad će ti još malo i godina dana čekanja..no kao što rekoh, vještaci su izmješteni od HZMO-a pa rade što i kako hoće. Ja sam nakon tri mj čekanja išao u PS pitati šta se događa pa su me stavili u hitni postupak..i u tom hitnom postupku čekao na poziv za ponovljeno vještačenje još 5 mj..dalje je sve poznato..

 

A kad sam bio pisati sad ovu zadnju žalbu (s predstojnikom, tajnicom i pravnicom), onako neslužbeno, i oni su isfrustrirani postupcima i mišljenjima vještaka, jer dok sam bio tamo, na stolu su imali mišljenje vještaka nakon 6 mj da se osobi xy ne priznaje pravo na opću te da je obvezan doći na kontrolni pregled u IX 2017..i takvo bi rješenje oni iz PS HZMO trebali poslati..a osoba umrla prije mjesec dana..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Poštovana braćo po oružju, evo mali update teme, pa da se opet malo "Nasmijemo".

 

Dakle, stiglo Rješenje iz Središnje službe HZMO povodom žalbe na odluku da mi se NE priznaje Opća mirovina u Područnoj službi u Os.

 

Pa tako piše "da se poništava rješenje Poručne službe u Os, te da se temeljem Žalbe u kojoj žalitelj navodi da je Dragovoljac, zap.voda, diverzant, snajperist, cijelo vrijeme rata bio na prvoj crti bojišnice, kao i iza neprijateljskih linija, stalno bio izložen neprijateljskom djelovanju iz svih vrsta naoružanja, izvlačio ranjene i poginule pripadnike HV, u lošim klimatskim uvjetima. Do rata je bio potpuno zdrav, te smatra da je zbog zdravstvenog stanja nastala opća nesposobnost za rad a što je vidljivo i iz medicinske dokumentacija, te se žalba uvažava".

 

E sad, "Žalba je osnovna i iz drugih razloga. Prema članku 133. st.3 ZOMO pribavljeno je mišljenje višeg vještaka Zavoda za vještačenje, prof.rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom, od xxx, klasa xxx ur.broj xxx, u kojem se navodi da uvidom u spis i medicinsku dokumetaciju postoje razlozi za uvažavanja žalbe i poništenje rješenja i mišljenje vještaka Područne službe u Osijeku, međutim, viši vještak specijalist ne može ocijeniti pravilnost nalaza i mišljenje vještaka o radnoj sposobnosti osiguranika jer u spisu prilaže samo preslike medicinske dokumentacije ovjerene od doktora obiteljske medicine.

 

..tmurnog li dana..prigodan za ovakovo rješenje..

 

..daklem, iako je prvi puta, prije skoro godinu dana odlučeno kao što piše u ovome iznad, sada isto tijelo (rješenjem koje je stiglo jutros) kojemu su poslani originali+dodatna dokumentacija kaže žalba se odbija..u kopijama su postojali razlozi za uvažavanje i poništavanje rješenja, u pojačanim originalima ne postoje..

 

..sve sam nešto vjerovao da postoji mrva pravičnosti u službama i da su oni napisi "žalbe ne prolaze pa kakve god papire imali" u zavisnosti od slučaja do slučaja (ipak sam naivan k'o sobarica)..ali izgleda je previše onih koji su "jamili"..tako da, prijatelji, ne tražite ništa..nema smisla..nemamo pravo na ništa, osim na trubu, tri pucnja i zastavu..

..Nasmijati se ili plakat, nije više važno..

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija