Jump to content

troškovi postupka


danijel014

Preporučene objave

postovani molim vas ljubazno za savjet....za vrijeme  brakorazvodne parnice pred kraj ročišta sutkinja me pitala da li se odričem troškova postupka.. moj odvjetnik je prije toga morao ići na drugo ročište i ostavio me samu zadnjih pet minuta sa sucem i suprugom i njegovim odvjetnikom. troškove smo odmah tražili u tužbi i nisam ni znala što me sudtkinja uopće pita , i na kraju je navedeno u zapisniku da se stranke odriču troškova postupka....<br><br>da li se to može ispraviti jer želim troškove natrag jer sam uspjela u tužbi a doista nisam znala što me sudac pita i kakvi su to troškovi postupka.....<br><br>puno Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

doista nisam znala što me sudac pita i kakvi su to troškovi postupka.....<br><br>puno Vam hvala

 

mogla si tražiti dodatno vrijeme (za očitovanje po tom pitanju) radi dogovora sa odvjetnikom.

troškova si se odrekla i nema povlačenja.

odvjetnik je tražio trošak ali ti si ga se odrekla. odvjetnik će tražiti svoj trošak.

 

dali je stigla odluka suda? ako nije imaš mogučnost žalbe drugostupanjskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na odgovoru. To mi je bio prvi susuret sa sudom općenito u životu, i zbog treme i da se što prije završi odgovorila sam da ne potržujem troškove, iako nisam ni znala što to podrazumijeva. Tek kasnije kad su mi rekli na poslu kolegice. Odvjetnik je već žurio na drugo ročište i ostala sam sama. Odvjetnika sam već uunaprijed sve platila.

 

Presuda će stići ovih dana, ali na što da se uopće žalim ako se moja izjava smatra valjanom? Također me zanima ako se žalim samo na troškove postupka, a ne na ostatak sadržaja presude o alimentaciji, da li dio presude o alimentaciji postaje pravomoćan ako se i druga strana ne žali?

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš se žaliti,no od toga nema ništa,budući da neznanje neopravdava.

Dio presude koji se nepobija žalbom postaje pravomoćan.

 

obveza suda je da poučava.

Zakon o parničnom postupku

Članak 11.

Stranku koja se iz neznanja ne koristi pravima što joj pripadaju prema ovom zakonu sud će upozoriti koje parnične radnje može poduzeti.

 

kad odvjetnik dobije odluku žalit se zbog troškova. ako u predhodnim podnescima postoji zahtjev za naknadu troškova sud nije bio ovlašten da postavi to pitanje a pogotovo zbog činjenice da vaš punomoćnik nije bio nazočan raspravi . nemoralano postupanje suca.

od strane suda dovedeni ste u zabludu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija