Jump to content

Komentar tete u vrtiću


Mama2x

Preporučene objave

Poštovanje..

Molim Vas mišljenje o onome što sam danas doživjela. Oprostite ako sam promašila temu foruma.

 

Danas sam pokupila svog 3,5 god sina iz vrtića u koji ide od početka svoje 1,5 god.

Ima tetu koju voli i koja je s njim od početka.

Prilikom odlaska kada sam je upitala dali je sve bilo u redu mi je rekla da se ujutro malo "svađao" s drugom tetom, ali da će mi on to sve ispričati i dodala.. *znate mama, (sada ću skratiti i istaknuti ono bitno) "on" je previše u vrtiću, njemu je pun kufer više vrtića, kao i nama našega posla, mama on je dijete ustanove, bio je samo 2 tjedna na godišnjem, pogledajte ovu ostalu djecu on je najviše u vrtiću, revoltiran je jer ste vi doma, trebao bi više biti doma s vama..*

 

Ovo zadnje se odnosi na to što sam ja doma,zato što sam na porodiljnom sa 10mjesečnom bebom.

Dolazim kako mogu a to je oko 15 sati. Muž dovodi dijete oko 7, 7:30 i dolazi inače po njega u 16 h.

Inače kada radim dolazim po njega u 14:45.

Dijete je čisto, sito i obučeno.

 

Ako se pitate kako sam reagirala..nikako, ostala sam u šoku i rekla joj da sam u šoku i rekla doviđenja.

 

Molim Vas Vaše mišljenje..

 

Lijepi pozdrav..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovdje ima nekoliko detalja...

-kad sam radila dolazim po njega u 14.45...to je jasno...radite oboje i dijete mora biti u vrtiću.

-dolazim po njega oko 15 ...muž inaće dolazi po njega oko 16 (malo nejasno,ali nebitno)..

-to vam je rekla osoba koju dijete inaće voli....i to je dobro,možda je dobronamjerno..

-niste nikako reagirali i to je dobro :)

 

dijete je odvojeno od vas 8 sati...to nije malo pogotovo za tu dob...pretpostavljam da bi dijete više voljelo biti kod kuće...to sugerira i ta "teta"....a vi niste u poziciji da nemate drugog izbora,pa mora biti tako....bar dok ne radite..a kad se opet počne raditi onda nema ni "grižnje" savjesti prema djetetu jer mora se raditi i drugačije ne može....

 

ako je došlo do zasićenja djeteta sa vrtićem,ako ste mogli trebali ste iskoristiti bar par mjeseci da dijete bude kraće,pa čak ni da ne ide u vrtić...

 

šta vi mislite,da li je dijete revoltirano na vas što ga šaljete u vrtić ili je sasvim zadovoljno time,pa ta teta priča bezveze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, prije svega - nema potrebe za dociranjem ili sličnim tonom.

 

"Mama2X", moguće je "teta" htjela ukazati vam na probleme u ponašanju vašeg malca, ali se ne zna izražavati ili pripada onim ljudima koji idu "direkt u facu". Doduše, da joj je bila dobra namjera ukazati vam na ponašanje malca, ne bi kukala da joj je pun kufer posla, ali svejedno. Koncentrirajte se više na sadržaj riječi doli njihov tonalitet i vidite možete li štogod napraviti po tom pitanju, da malac bude malo više s vama. Ponavljam, ako imate mogućnost.

 

Uostalom, kao da ste jedina u takvoj situaciji, cela RH je u takvoj situaciji, osim onih koji imaju privilegiju "baka-deda" servisa, a takvi su rijetki, posebice u gradovima. Na selu već malo drukčija priča.

 

A slažem se s vama da bi "ekipa" u vrtiću trebala malo pripaziti što sve govore, posebice pred djecom. Eto, nedavno jedna malena na upit zašto više nema njene najbolje prijateljice u vrtiću, k'o iz topa - "tata joj je dobio otkaz i nemaju novaca za vrtić"... ! A otkuda to znaš, pa teta pričala. Ne znam kako ne shvaćaju da su malci k'o spužve i upijaju ono što se njih tiče, a žalosno da se na taj način priča o drugim ljudima. No, to je već stvar kulture i karaktera. Ili ih imate ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na komentaru.

Ovdje je bila poanta teta. Nema tu zasićenja. Dijete kao i sva djeca idu u vrtić. Bio roditelj doma ili ne.

Dali je pod normalno da roditelj dode po dijete u vrtić i teta mu kaže da je dijete dijete ustanove??!!

Zašto vrtići postoje?! Zašto je ona teta?

I na kraju.. teta će voditi brigu o mom životu - dali sam ja doma ili ne??!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, teta ima pravo reći ako vidi neki problem s djetetom. To što sva djeca idu u vrtić tu ništa ne mijenja na stvari i ne vodi brigu o tvom životu, nego o djetetu. S obzirom da je njoj apsolutno svejedno ima li u grupi jedno dijete više ili manje (mislim na opseg posla), sumnjam da je išla pričati bez razloga, tako da preporučam da to ne gledaš kao napad na sebe, nego kao na pokazatelj da kod djeteta možda nešto treba promijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, prije svega - nema potrebe za dociranjem ili sličnim tonom.

pitanje je šta mi mislimo o njezinom slučaju ....osoba koja ju je "uvrijedila" je njoj to rekla osobno...i ako je to istina ,ja neznam na koji drugi način bi joj netko mogao dati do znanja da dijete možda "pati" odvojeno od kuće....jedino je možda niz riječi mogao biti i drugačiji i obazrivljiji (kao i kod mene ::)

moje mišljenje je bilo u tom smjeru da razmisli da li je to možda istina,a ne pametovanje,....

pošto vidim da je zaključila da dijete ne pati i da je to zabadanje nosa tete u njezin život,nemam potrebu za daljnim mojim pametovanjem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa svim naprijed rečenim, ali meni je, ipak, nepojmljivo takvo ponašanje osobe koja radi sa dječicom, da ne rečem, takva "grubost" u pristupu rješavanja određenih problema, a koje može izazvati još veće probleme..sve se to može riješiti na pristojniji i uljudniji način, poglavito kad su djeca u pitanju koja, kako i poštovani g-man piše, upijaju kao spužva...

 

Ažurirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na komentaru.

Ovdje je bila poanta teta. Nema tu zasićenja. Dijete kao i sva djeca idu u vrtić. Bio roditelj doma ili ne.

Dali je pod normalno da roditelj dode po dijete u vrtić i teta mu kaže da je dijete dijete ustanove??!!

 

Mama, moj savjet je da zasad ovo shvatite kao lošu tetu (ili bar onu kojoj nedostaju social skills ) koja je imala loš dan.

Ako je tako i ako se to ne ponovi, nikom ništa. Ne vidim neku korist od dizanja frke ili inaćenja.

Čak i ako se ponovi, pokušajte nabaciti najljubazniji smiješak i reći - "Ah, da roditelji ne dovode djecu u vrtić, gdje bi vi radila ?" ... znate, onaj vedar razoružavajući osmijeh.

 

E sad, ako vas baš bude i nakon toga pilila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama, moj savjet je da zasad ovo shvatite kao lošu tetu (ili bar onu kojoj nedostaju social skills ) koja je imala loš dan.

Ako je tako i ako se to ne ponovi, nikom ništa. Ne vidim neku korist od dizanja frke ili inaćenja.

Čak i ako se ponovi, pokušajte nabaciti najljubazniji smiješak i reći - "Ah, da roditelji ne dovode djecu u vrtić, gdje bi vi radila ?" ... znate, onaj vedar razoružavajući osmijeh.

 

E sad, ako vas baš bude i nakon toga pilila...

 

Upravo to sam i ja mislio kad sam napisao da način rješavanja određenih problema na koji je to uradila ta teta, može izazvati još veće probleme, probajte biti "iznad nje" i suzdržati se, naravno, koliko je to moguće...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na komentarima..

Tu cijelu noc nisam spavala preispitujuci sebe, odgoj i dijete..sta se desava.

Drugi dan ostavila sam dijete doma. Kontaktirala sam ravnateljicu vrtica koja se zgrazala nad svime sto je cula.

Drugi dan vjerovali ili ne doticna teta me zvala na mob. Mislila sam da ce se ispricati..ali, ne.. da ona misli da sam se ja mozda uvrijedila onime sto mi je rekla. Tada je jos nastavila da ona mene moli da se ja s njim doma igram popodne! Pa kaj ona mislis kaj ja radim kad dijete dode iz vrtica! Cijelo podbe se muz i ja igramo s djecom..opet NE TICE JE SEEE!!

Od drugih mama sam saznala da jos jedna teta govori mamama da su na porodiljnom i da imaju vremena i da kaj peljajju drugu decu u vrtic!!! Haloooo?! Pa kaj tebe briga kaj ja radim doma na porodiljnom???!!!

U utora imam sastanak s ravnateljicom..ne samo zbog svog sina i sebe..nego za sve mame koje prozivljavaju teror teta..kojima je pun kufer njihovog posla..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je teta pogriješila utoliko što vam otvoreno nije rekla kako vam se dijete osjeća zapostavljeno – to svakako bolje zvući nego „njemu je pun kufer vrtića, kao i nama našeg posla...“ (ovo „nama našeg posla“ – ja sam shvatila kao 'nama svima odraslima koji bi rado više vremena provodili s našim obiteljima' što uključuje i nju, ali i vas i vašeg supruga i mene i sve druge zaposlene osobe ..., a ne kao 'nama tetama koje mrzimo ta cendrava derišta')...

 

Imate deseto-mjesečnu bebu, dakle doma ste već nekih 11 mjeseci-godinu dana? I ovo je prvi tetin „teror“ u tom smjeru? Sada, dva mjeseca prije povratka na posao, kada ćete imati još manje vremena za sve?

 

Tri godine su vrlo osjetljiva dob za dobiti „konkurenciju“, i možda vam se doma čini sve u redu, no dijete svoje frustracije ispoljava negdje drugdje.

 

Imajte na umu da su tete u vrtićima – visoko školovane osobe, zapravo se zovu odgajateljice – posao im je odgajati, a bez suradnje roditelja, to je nemoguće. Iskoristite njihovo znanje, stvorite saveznika u njima – recimo, umjesto s ravnateljicom je bih radije dogovorila razgovor s vrtičkim psihologom koji bi mi pomogao pomoći vlastitom djetetu da prebrodi krizu što više nije jedinac...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija