Jump to content

Polica osiguranja za auto


emka

Preporučene objave

Poštovani,

Krajem siječnja 2014 preko plaće u firmi (firma imala ugovor sa jadranskim) u 10 obroka plaćana registracija.Sada mi stiže na adresu da je još preostao iznos za platiti cca 900 kn, jer mi je mjesečno tijekom 10 mjeseci skidano sa plaće manji iznos. Firma više nema ugovor sa navedenim osiguranjem. Da li sam obavezna platiti odjednom u roku 8 dana obzirom da nemam veze sa greškom. Čak mi se čini po iznosu da je osiguranje i plaćeno u cijelosti a da se taj iznos odnosi na tehnički pregled. Hvala na savjetu. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Postovani, dana 20.11.2016 godine stigao mi je racun iz Croatia Osiguranje. Racun je kao opomena prije ovrhe za ne placenu policu na datum 17.02.2012.

Prvo i osnovno, ja zaista ne znam ,niti se sjecam koji je bio nacin placanja,al poznavajuci sebe,siguran sam da sam to platio. Znaci, i ovaj racun je stigao na adresu mojih roditelja a nikad prije nikakva opomena ili nesto nije dosla. Sto da radi? Dal je nastupila zastara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl.234.st.1 ZOO

"Tražbine ugovaratelja osiguranja, odnosno treće osobe iz ugovora o osiguranju života zastarijevaju za pet, a iz ostalih ugovora o osiguranju za tri godine, računajući od prvog dana poslije proteka kalendarske godine u kojoj je tražbina nastala."

 

Zaboravio sam naposati da se radi o autoosiguranju. Sad nezz dal u tom slucaju nastupa zastara nakon 3 god ili nakon 5 god.

Po meni nakon 3 god...

Tako da i u slucaju da nisam platio istu policu autoosiguranja iz 2/2012 godine,ak je nastupila zastara,istu ne moram ni platit. ?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam naposati da se radi o autoosiguranju. Sad nezz dal u tom slucaju nastupa zastara nakon 3 god ili nakon 5 god.

Po meni nakon 3 god...

Tako da i u slucaju da nisam platio istu policu autoosiguranja iz 2/2012 godine,ak je nastupila zastara,istu ne moram ni platit. ?!?

 

Na vas se odnosi taj članak 234. ZOO, ali stavak 3. koji glasi: "tražbine osiguratelja iz ugovora o osiguranju zastarijevaju za TRI godine"

Vi ste u tom ugovornom odnosu UGOVARATELJ osiguranja dok je OSIGURATELJ osiguravajuća kuća i njihova tražbina je zastarjela nakon tri godine od dospijeća plaćanja police! Ako su zadovoljeni ti uvjeti tražbina je u zastari! Ignorirajte njihov zahtjev za plaćanjem, a ako podnesu prijedlog za ovrhu u zakonskom roku se pozovite na zastaru!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,no isti se može podvesti pod ostale ugovore iz stavka 1.,obzirom da je i osiguravatelj ugovorna stranka.

U svakom slučaju radi se o roku od 3 godine.

Hvala Vam puno.

Uvjeren sam da sam to platio...mozda me netko u Croatia osiguranju i prevario. Ipak je to bila moja prva polica osiguranja pa nista nije iskljuceno.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste jedini! Modus operandi ili način djelovanja je slijedeći! Agent osiguranja vam napravi policu i ponudi plaćanje na rate! Uplatite prvu, obično u gotovini na ruke a on vam obeća da će položiti na račun osiguravajuće kuće ili platite cijeli iznos u gotovini! Predstavnik osiguranja nikad ne položi novac na račun a vama se knjiži dug! Nakon godinu dvije vi nemate nikakav dokaz, prevarant vas ignorira a osiguravajuća kuća pokreće ovrhu! Znam nekoliko takvih slučajeva, a prodajni predstavnik i dalje napreduje u osiguravateljskoj hijerarhiji! Oprezno s njima!:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete li mi to pojasniti?? Zasto bih se i na koji nacin odrekao od zastare??

 

Ako pregovarate o dugu a oni to snimaju ili im pismeno priznate dug, može se tumačiti kao prekid zastare! Ako pokušaju ovrhu morate izjaviti prigovor jer sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti i mogu vas ovršiti i za dug koji je u zastari ako zbog neprigovaranja ovrha postane pravomoćna!:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako bi te tko zvao ili razgovarao s tobom, apsolutno tvrdiš da je dug ne postoji jer si sve platio, a ako pokrenu ovrhu, onda prigovaraš da je nastupila zastara. Ovaj prvi dio znaju navlačiti da te snime da priznaješ dug, kao što su ti tu prije ljudi napisali, pa onda sve ide od početka, tako da u slučaju eventualnog razgovora nema ni "možda" ni "što ako", nego duga apsolutno nema jer je plaćen i siguran si, a ako oni tvrde da nije plaćen, neka te tuže i drugo nemate što razgovarati i pregovarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ja moram tvrditi da sam platio i da je zastara?!? Ili samo da je zastara?

Jer ja taj dug svakako ne mogu prihvatiti ker sam uvjeren da sam prevaren.

 

Ako bi došlo do parnice oni bi kao dokaz priložili svoju knjigovodstvenu dokumentaciju kao vjerodostojnu ispravu a vi nemate dokaz da ste platili policu koju ste nesumnjivo koristili! Vjerojatno bi sudac prosudio u njihovu korist jer kako biste dokazali prevaru!

U komunikaciji s njima dovoljno je da im kažete da dug NE POSTOJI i to im ne trebate dokazivati, a dobro je da prekinete svaku daljnju komunikaciju! AKO se ipak odluče na pokretanje ovrhe obavezno u zakonskom roku prema uputi o pravnom lijeku izjavite PRIGOVOR u kojem možete napisati DA JE DUG ODAVNO PODMIREN, kao i DA OBVEZA ionako više ne postoji BUDUĆI DA JE ZA POTRAŽIVANJE nastupila zastara prema članku 234. Zakona o obveznim odnosima!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija