Jump to content

traženje prava na vlasništvo


Jethro

Preporučene objave

čovjek je suvlasnik 1/4 parcele od 100m2 (dakle25m2) do koje dolazi preko tuđe zemlje (moje). temeljem čega ima pravo tražiti vlasništvo cijele parcele? suvlasnik je cca 28 godina (raznorazna nasljeđivanja), no ostali suvlasnici su se mijenjali, nisu dolazili, a on je uredno cijelu parcelu koristio - kosio i obrađivao. naravno, zna da postoje drugi suvlasnici.

ja sam postao većinski suvlasnik ove godine kupoprodajnim ugovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li postoji uvjet vezan uz posjed, osim da je neprekidan?

ako sam ja jednom došao na vikend i otvorio suncobran, da li je posjed prekinut?

mora li biti pošten posjed za ctakvo nešto?

npr od početka je znao vlasničku strukturu, a zemlja je na vikendici, a eto, on stanuje pored.

 

eh, i još nešto:

što ako uzmem kredit i stavim hipoteku na svoj udio zemljišta? ako on uspije u tužbi za cijelo zemljište, od mene i suvlasnik, odnosno dokaže da je koristio isto nesmetano i neprekinuto 20 godina, što biva sa kreditom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nece vam ni banka davati hipotuku ako zemljiste nije 1/1 i bez tereta, te pogotovo sa upisanim sporovima u z.k.-u.

 

a drugo uvaliti ce te sebe u probleme, "dizanjem kredita" jer ce te istoga morati i platiti, cime ce se zabiljezba banke maknuti...

 

- totalno nepotrebna komplikacija...

 

eh, i još nešto:

što ako uzmem kredit i stavim hipoteku na svoj udio zemljišta? ako on uspije u tužbi za cijelo zemljište, od mene i suvlasnik, odnosno dokaže da je koristio isto nesmetano i neprekinuto 20 godina, što biva sa kreditom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kredit bi mi dao prijatelj. koji je rezon da čovjek traži vlasništvo nekretnine koja je opterećena hipotekom? dakle, prijatelj bi mi odobrio kredit na npr 10000 kn, zemljište nije opterećeno sporom i plombom i onda bih ga ja opteretio plombom razvrgnuća suvlasništva civilnom diobom.

nije li to dobra zaštita?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija