Jump to content

Izvanredni rok nakon isteka ugovora


boyd52

Preporučene objave

Pozdrav, ugovor mi je istekao 6.7., no nisam potpisala novi. 7.7. sam dosla na posao, odradila smjenu i rekla da necu vise raditi. Sef me nije 7.7. odjavio te mu je rekao da cu dobiti izvanredni otkaz jer sam odbila potpisati ugovor. Da li mi on moze dati izvanredni otkaz ako mi je ugovor istekao? I kakve one posljedice ima za mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radni odnos zasnovan na određeno vrijeme (u pravilu) prestaje protekom tog vremena.

 

Ovdje se čini problematičnim vaš dolazak i rad na dan nakon isteka roka, iz čega bi proizlazila zakonska predmnijeva sklopljenog ugovora na neodređeno vrijeme, a kojeg bi se onda moglo otkazati, kako redovnim, tako i izvanrednim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da odgovorim na drugo Vaše pitanje: pošto Vam ugovor nije istekao, već će očigledno prestati izvanrednim otkazom, nećete ostvariti pravo na naknadu s HZZ-a ako biste na nju inače imali pravo, jer je radni odnos prestao Vašom krivnjom. U ostalim aspektima, neće biti nekakvih drugih posljedica po Vas.

To kakva je poslodavčeva organizacija rada, nije bitno, jer ste Vi odradili rad i ako to možete dokazati, nije bitno što ste radili pod tuđom šifrom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da odgovorim na drugo Vaše pitanje: pošto Vam ugovor nije istekao

Istekao je 6.7. ali je ona došla na posao i 7.7. što je nezgodno i po nju i po poslodavca.

15. PRESTANAK UGOVORA O RADU

 

Načini prestanka ugovora o radu

Članak 112.

Ugovor o radu prestaje:3) istekom vremena na koje je sklopljen ugovor o radu na određeno vrijeme

Dakle ugovor joj je prestao i ne može biti govora o izvanrednom otkazu jer ni poslodavac nije čist.

 

Ugovor o radu na određeno vrijeme

Članak 12.

(7) Ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama ovoga Zakona ili ako radnik nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je sklopljen na neodređeno vrijeme.

 

To je upravo taj dan 7.7.

 

 

 

nije bitno što ste radili pod tuđom šifrom.

 

O, itekako je bitno.Pod "tuđom šifrom" se misli na rad pod tuđim imenom , a sve kako bi poslodavac opravdao jedan obavezan dan u tjednu za odmor. Taj dan se radnik(ca) vodi kao da je na odmoru. Zamislite moguće posljedice u slučaju ozbiljne nezgode na radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija