Jump to content

nasljedene ovrhe


zagi256

Preporučene objave

Pozdrav,

Nakon što smo prije par godina sestra i ja naslijedile kuću od oca, često se pojavljuju dugovi za koje mi nismo znale tj. nisu nam rečeni na ostavini. Ovrhe su počele dolaziti, jedna nam je došla koju smo platile, ali su jako bili neprofesionalni, nakon godinu dana ne znamo o čemu se zapravo dug radio, pa nas zanima možemo li išta napraviti nakon ovrhe? Neku žalbu, nekome, nešto? I tako nam je došlo od hrta isto dug star od 2011., ne znam mogu li pisati žalbu za to, iako smo to već počeli plaćati. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasljednici odgovaraju za dug ostavitelja do visine vrijednosti naslijeđene imovine, a ja ću pretpostaviti da je kuća vrjednija od zasad plaćenog. U prvom slučaju bili ste dužni platiti, pa ne možete tražiti povrat (čak i da je zastara u pitanju), iako nam treba više detalja da bismo to mogli sa sigurnošću reći. S obzirom da ste dug hrt-a već počeli plaćati, plaćanjem ste priznali dug, pa ste time prekinuli zastaru, sve da je do nje i došlo, što ne znamo sa sigurnošću.

Ako bi se ubuduće pojavljivale ovakve situacije, imate pravo tražiti da Vam se kaže o kakvom je dugu riječ, čijem i prema kome, pa čak i da Vam se dostavi dokumentacija, prije nego što Vi bilo što kažete o tome priznajete li taj dug i jeste li ga voljni platiti. Imate pravo na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , zagi256 je napisao:

Pozdrav,

Nakon što smo prije par godina sestra i ja naslijedile kuću od oca, često se pojavljuju dugovi za koje mi nismo znale tj. nisu nam rečeni na ostavini. Ovrhe su počele dolaziti, jedna nam je došla koju smo platile, ali su jako bili neprofesionalni, nakon godinu dana ne znamo o čemu se zapravo dug radio, pa nas zanima možemo li išta napraviti nakon ovrhe? Neku žalbu, nekome, nešto? I tako nam je došlo od hrta isto dug star od 2011., ne znam mogu li pisati žalbu za to, iako smo to već počeli plaćati. Hvala

u rješenju za ovrhu piše i pravni lijek. imate pravo na žalbu u roku 8 dana od primitka rješenja. 

ubuduće  pišite žalbu . osporavajte dug  ako ne dobijete dokaze o postojanju duga.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zagi256 je napisao:

Nakon što smo prije par godina sestra i ja naslijedile kuću od oca, često se pojavljuju dugovi za koje mi nismo znale tj. nisu nam rečeni na ostavini. Ovrhe su počele dolaziti, jedna nam je došla koju smo platile, ali su jako bili neprofesionalni, nakon godinu dana ne znamo o čemu se zapravo dug radio, pa nas zanima možemo li išta napraviti nakon ovrhe? Neku žalbu, nekome, nešto? I tako nam je došlo od hrta isto dug star od 2011., ne znam mogu li pisati žalbu za to, iako smo to već počeli plaćati. Hvala

Ako je postupak bio pokrenut protiv vašeg oca, a za njegovog života, tada je postupak trebalo prekinuti radi smrti, a nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju ovrhovoditelj je mogao predložiti nastavak postupka na vas kao nasljednice. Tada trebate dobiti rješenje kojim vas se poziva da preuzmete očev ovršni postupak kao nasljednice i uz to trebate dobit i rješenje o ovrsi koje je glasilo na vašeg oca (zajedno sa prilozima). Na ovakva rješenja imate pravo žalbe odnosno prigovora u roku osam dana i ubuduće to svakako iskoristite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija