Jump to content

Ovrha zbog duga


sanja13s

Preporučene objave

Sada sam nekih 5 mjeseci u blokadi, a od place mi na FINU sjedne 100 kn ako i toliko jer imam na placi jos jedan kredit.

Ostalo naravno ide na zaštićeni racun.

Pitanje je glupo ali ga ipak moram postaviti.......ja te ovrhe NEMA ŠANSE da otplatim, jedino da dobijem na eurojackpotu.....pa me zanima da li postoji neki instrument gdje, kada vjerovnici vide da se nikada nece naplatiti , odustanu od ovrhe.....sama sam sebi smijesna s ovim potanjem ali eto moram pitati.

Upravo sam.jucer dobila od PBZ da su predali B2 kapitalu moj dug.

A ja stvarno nema sanse da i u 2 života otplatim sve to.

Ima li neki nacin za oprost dugova, zaposlena sam, jos nisam socijalni slucaj ali kako stoje stvari i firmi mogu ocekivati da me spreme na birzu a onda sam gotova, jer je trend u firmi smanjenje zaposlenika.

Dakle ima li neki nacin da odem klečati vjerovnicima? Znam da nema ali ipak....

 

Zbog ove navedene situacije sa ovrhama sam i pitala za naslijeđivanja sa djeda na unuka da mi ne uzmu stan jednog dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Helena1981 Skreblin je napisao:

Ako nemate nekretnine, nemate dohodak veći od 10 000 kn mjesečno, nemate štednju, onda je za vas najbolja opcija osobni stečaj potrošača.

Zasada jedini način da se riješite dugova u roku od 2-5 godina.

Moram priznati da nisam bas upoznata sa osobnim stecajem, ali citam po novinama da se jako malo ljudi odlucuje za to.

Da li postoji ovdje osoba koja ima iskustva s osobnim stecajem ? I kamo da se idem raspitati o toj mogucnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sanja13s je napisao:

 

Upravo sam.jucer dobila od PBZ da su predali B2 kapitalu moj dug.

pismeno od suda koji je i donio rješenje o ovrsi tražiti obustavu ovrhe.

ovrhovoditelj nije više stranka u postupku. prodao je dug i prema njemu dug ne postoji.

uz prijedlog sudu dostaviti kopiju pismena PBZ kojim potvrđuju da su prodali dug. dostaviti i kopiju odluke ili se pozvati na broj predmeta.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/ 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , sanja13s je napisao:

Moram priznati da nisam bas upoznata sa osobnim stecajem, ali citam po novinama da se jako malo ljudi odlucuje za to.

Da li postoji ovdje osoba koja ima iskustva s osobnim stecajem ? I kamo da se idem raspitati o toj mogucnosti?

nije bilo možda ovdje korisnika,ali ima na stranicama sudova neka rješenja i primjeri kako to završava otprilike.......raspituješ se na FINI... ljudi ne pokreću jel neki nisu ni upoznati,neki su bili čekali ovaj novi zakon,neki imaju nekretniinu pa im to ne odgovara itd....

kad se isplati stečaj....prvo dug mora biti preko 30 000kn....isplati se ako nemaš nekretninei pokretnine koju ti mogu oduzeti ako je vrednija....zatim nije dobro imati neke jamce jel onda njima stvaraš probleme (osim ako već nisu)...i ako sa svojom 1/4 plaća ne možeš podmiriti dug u roku 5 godina...

pokreće se u fini...predstečaj...ponudiš otrpilike ono što i moraš (1/4 plaće ) na rok 5 godina i da ti ostalo otpisu....ako prihvate super,ako ne ideš na sud...i opet isto ponudiš...ako prihvate dobro,ako ne proglašava se stečaj....koji je opet u principu oduzimanje 1/4 plaće na 5 godina...ako šta naslijediš oduzmu..i kad 5 godina prođe čista si....odeš u finu,raspitaj se ,pa ako ne bude šta jasno....ponovo pitaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima .
Nov sam ovdije, no imam jedan problem.
Ja sam iz Makedonije, no danas mi stigao jedno pismo od Adarna d.o.o ,, i sad oni hocu od meni da im naplatim dug? A
Recite mi jel ovo je legalno ili?
Zosto Hrvatska kompanija da mi trazi meni ,kad ja nisam drzavljanin Hr?
Ako nije pitanje za ovdije ,molim vas oprostite.
No stvarno mi treba informacija.
Bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , drot13 je napisao:

Bio državljanin ili ne, ako ima dug, mogu ga pokušati naplatiti.

Kome si točno dužan?

Meni nista mi ne veze sa RH .
Znaci sada pisuje deka imam dug prema jednom stranicom gde sam se registriralo, a tamo nije mi barao niti podatke gde da platim ni nista.
Probao sam da se logiram na ta strana no ne postoji sa mojom emailom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija