Jump to content

Iz profesionalne u opću


JDrago

Preporučene objave

Poštovanje i pozdrav svima!

Ovo je moj prvi post pa ako je na krivom mjestu neka ga moderator premjesti.Prosle godine nakon 14 mjeseci sam dobio poziv za vjestacenje,inace sam u profesionalnoj mirovini 40/60.Na vjestacenju bio u 7 mjesecu prosle godine i jos nisam dobio rjesenje,prije sat vremena nazovem mirovinsko i gospodja mi kaze da sam dobio opću ali 20/80 i da cu imati mirovinu manju nego prije,a da ce iznositi 2500kn.Nije mi jasno kako sa cinom stozernog narednika mogu imati manju mirovinu za 260kn.Na kraju razgovora gospodja mi kaze da mi nece smanjivati mirovinu a da ce se voditi da sam u općoj.U profesionalnoj mirovini sam od 2009 godine i imam trajno 20% HRVI.Ima li netko savjet ili moze to objasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ti primjer: Uzeo sam u obzir da ti je

PVB 1

radni staž 15 godina

profesionalna nesposobnost (koeficijent 0,8)

omjer 40 rat, 60 mir

uvećanje OB 10%

mirovina 3611kn manje 10% = 3500kn

PVB 1

radni staž 15 godina

opća nesposobnost (koeficijent 1)

omjer 20 rat, 80 mir

uvećanje OB 10%

mirovina 3059kn

I za kraj, pri novom izračunu radni staž više nije isti kao onaj u prvom rješenju jer se pridodani staž smanjio zbog proteka vremena od 2009. do danas

uređeno: od gonzo-stari
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Gonzo na odgovoru.Ne znam da li se odnosi na ovo....mirovinski staz za izracun dijela mirovine za uzrok koji nije u vezi s obranom suvereniteta RH iznosi 29 godina ,2 mjeseca i 9 dana.Prosjecni vrijednosni bod 0,6973.

Mirovinski faktor zbog prof.nesposobnosti je 0,800

uređeno: od JDrago
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, gonzo-stari je napisao:

Znači nemaš status dragovoljca. Nije u tome ključ nego u omjeru. Bolje je imati veći omjer profesionalne mirovine nego manji omjer opće u svezi rata.

Kasa je prazna i štedi se na svemu. I vještaci su upućeni u sve kombinacije pa i oni znaju ovo što ja pišem.

Vrlo riječit odgovor ???.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gonzo-stari je napisao:

Evo ti primjer: Uzeo sam u obzir da ti je

PVB 1

radni staž 15 godina

profesionalna nesposobnost (koeficijent 0,8)

omjer 40 rat, 60 mir

uvećanje OB 10%

mirovina 3611kn manje 10% = 3500kn

PVB 1

radni staž 15 godina

opća nesposobnost (koeficijent 1)

omjer 20 rat, 80 mir

uvećanje OB 10%

mirovina 3059kn

I za kraj, pri novom izračunu radni staž više nije isti kao onaj u prvom rješenju jer se pridodani staž smanjio zbog proteka vremena od 2009. do danas

Bravo velemajstore.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , gonzo-stari je napisao:

O toj lutriji sam već prije pisao.

 

prije 3 sati , gonzo-stari je napisao:

Bolje je imati veći omjer profesionalne mirovine nego manji omjer opće u svezi rata.

nije univerzalno ,ali je u većini točno....obično kad ja ovako napišem onda se počne voditi polemika i na kraju rasprave se nezna više što je točno...ovo je točno i nadam se da će svi budući savjeti oko ovakve tematike biti u smjeru da se branitelju ukaže i ta moguća situacija...nije da nekoga odgovaram od opče,već samo da vodi računa i o mogućnosti smanjenja omjera...i toga će biti sve više i više...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mister-X je napisao:

 

nije univerzalno ,ali je u većini točno....obično kad ja ovako napišem onda se počne voditi polemika i na kraju rasprave se nezna više što je točno...ovo je točno i nadam se da će svi budući savjeti oko ovakve tematike biti u smjeru da se branitelju ukaže i ta moguća situacija...nije da nekoga odgovaram od opče,već samo da vodi računa i o mogućnosti smanjenja omjera...i toga će biti sve više i više...

Ja sam uz opču dobio i povečanje vojnog dijela sa 30% na 60% ali daleke 2007.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do 2015. je to šljakalo tj. dok nije donešena nova Uredba o medicinskom vještačenju. Svi pišete o prelasku iz profesionalne u opću, ali sa većim omjerima nego sa profesionalnom nesposobnošću.

Zato sam i prije pisao o ishođenju invalidske mirovine prema novim pravilima ima kombinacija skoro kao loto 6 od 45.

Račun je jednostavan:

Uzmite si za primjer da je vojni dio 10000 kn, civilni dio 3000,

Profesionalna nesposobnost 50/50 znači 10000  - 50% = 5000 x 0,8 = 4000 + 1500 x 0,8 = 1200 +  4000 = 5200kn

Opća nesposobnost 20/80 znači 10000 - 80% = 2000 + 3000 - 20% = 2400 + 2000 = 4400 kn

Opća nesposobnost 30/70 znači 10000 - 70% = 3000 + 3000 - 30% = 2100 + 3000 = 5100 kn

Konačan zaključak se može svesti samo na onu Rojsovu: Tko je jamio, jamio jer ako imaš profesionalnu nesposobnost i nakon 23 godine od kraja rata tražiš opću i imaš hrpu boleština koje nemaju veze s ratom, normalno da ćeš dobiti manji omjer u svezi rata. Ranije je to bilo lakše ostvariti i nisu bili  postroženi uvjeti. Vidjet će se kakvi će uvjeti tek biti po novom Zakonu.

uređeno: od gonzo-stari
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, gonzo-stari je napisao:

Do 2015. je to šljakalo tj. dok nije donešena nova Uredba o medicinskom vještačenju. Svi pišete o prelasku iz profesionalne u opću, ali sa većim omjerima nego sa profesionalnom nesposobnošću.

Zato sam i prije pisao o ishođenju invalidske mirovine prema novim pravilima ima kombinacija skoro kao loto 6 od 45.

Račun je jednostavan:

Uzmite si za primjer da je vojni dio 10000 kn, civilni dio 3000,

Profesionalna nesposobnost 50/50 znači 10000  - 50% = 5000 x 0,8 = 4000 + 1500 x 0,8 = 1200 +  4000 = 5200kn

Opća nesposobnost 20/80 znači 10000 - 80% = 2000 + 3000 - 20% = 2400 + 2000 = 4400 kn

Opća nesposobnost 30/70 znači 10000 - 70% = 3000 + 3000 - 30% = 2100 + 3000 = 5100 kn

Konačan zaključak se može svesti samo na onu Rojsovu: Tko je jamio, jamio jer ako imaš profesionalnu nesposobnost i nakon 23 godine od kraja rata tražiš opću i imaš hrpu boleština koje nemaju veze s ratom, normalno da ćeš dobiti manji omjer u svezi rata. Ranije je to bilo lakše ostvariti i nisu bili  postroženi uvjeti. Vidjet će se kakvi će uvjeti tek biti po novom Zakonu.

gonzalo-sve teže i teže, sve manje i manje-u to san siguran. Rojsov zakon ;-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sam sam u tom problemu jer sam shvatio da ipak treba raditi po onoj poslovici "Tko brži, njegova djevojka". Dok sam radio mislio sam da je cijeli svijet preda mnom, smiješila mi se dobra karijera i nisam imao pojma da ću se naći tu gdje sam sad. Onda me odjednom pokosi boleština za koju nema lijeka, ne zna se kako nastaje i otjeraju me u invalidsku mirovinu po članku 11. Prvi posjet psihijatru je bio 1996. godine i to na prijedlog neurologa i dijagnoza je bila PTSP. Nije to mene zamaralo previše pa sam i dalje uz pomoć tableta funkcionirao i nije mi padalo na pamet tražiti status HRVI i ići u mirovinu sve dok me nije pokosilo još nešto gore.

2004. mi prestaje vojna služba, 2005. sam predao papire za HRVI i taj sam status dobio trajno 2009. ali nisam ništa tražio po tom pitanju jer sam bio zadovoljan da sam uopće živ i pokretan. Od tada sam samo koristio pravo na osobnu invalidninu od 114 kn, a državi sam uštedio lijepe novce.

E sada, kada je vrag došao po svoje, pokušavam popraviti svoju glupost, ali vidim da je to borba s vjetrenjačama. Trenutno sam u borbi za svoja prava, ali nailazim na mnogo zapreka. Ovaj forum me jako prosvijetlio jer ima tu dosta pametnih i poštenih ljudi samo što je kod nas u državi pravilo da se više vjeruje budalama i galamđijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, gonzo-stari je napisao:

I sam sam u tom problemu jer sam shvatio da ipak treba raditi po onoj poslovici "Tko brži, njegova djevojka". Dok sam radio mislio sam da je cijeli svijet preda mnom, smiješila mi se dobra karijera i nisam imao pojma da ću se naći tu gdje sam sad. Onda me odjednom pokosi boleština za koju nema lijeka, ne zna se kako nastaje i otjeraju me u invalidsku mirovinu po članku 11. Prvi posjet psihijatru je bio 1996. godine i to na prijedlog neurologa i dijagnoza je bila PTSP. Nije to mene zamaralo previše pa sam i dalje uz pomoć tableta funkcionirao i nije mi padalo na pamet tražiti status HRVI i ići u mirovinu sve dok me nije pokosilo još nešto gore.

2004. mi prestaje vojna služba, 2005. sam predao papire za HRVI i taj sam status dobio trajno 2009. ali nisam ništa tražio po tom pitanju jer sam bio zadovoljan da sam uopće živ i pokretan. Od tada sam samo koristio pravo na osobnu invalidninu od 114 kn, a državi sam uštedio lijepe novce.

E sada, kada je vrag došao po svoje, pokušavam popraviti svoju glupost, ali vidim da je to borba s vjetrenjačama. Trenutno sam u borbi za svoja prava, ali nailazim na mnogo zapreka. Ovaj forum me jako prosvijetlio jer ima tu dosta pametnih i poštenih ljudi samo što je kod nas u državi pravilo da se više vjeruje budalama i galamđijama.

Što se tiće ovog foruma, potpisujem. Da nije bilo ovog foruma i kolege Mrljavca koji ga je osmislio u samim počecima legalisa, ja bi danas bio tko zna s kakvim statusom i da li bi uopće bio živ. 

Moja sreća je bila u tome što sam oduvijek volio tehnologuju i bio sam u korak sa svim novotarijama, pa tako sam i internet upoznao i imao u samim poćecima istoga u RH (1999/2000), što mi je tamo negdje 2004/2005/2006 pomoglo da naletim na legalis i ovaj forum.

Ovaj forum je vjerujem općenito, pomogao velikom broju građana RH u pravnim problemima, ne samo braniteljskoj populaciji. No, što se tiće braniteljske populacije, osobno sam ovdje u nekoliko dana i mjeseci surfanja,  došao do više korisnih parvnih saznanja za sebe nego godinama što sam saznao u policiji. 

Pozdrav svima koliko vas ima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto je i normalno (ili nije normalno), drzavni sluzbenik dodje na posao pusti mozak na pasu, nezainteresirano odradi svojih 8 sati i ode doma te za to redovno dobije placu svaki mjesec, usput kuka kako puno radi i da bi trebao imati i vecu placu (svaka cas iznimkama, ali njih je malo i moze ih se na prste nabrojati).

Puno ljudi puno zna, svaki je po nesto prosao pa je stekao svoje vlastito iskustvo koje ce rado podjeliti sa ostalima kojima to treba zato su i smisljenji ovakvi forumi, nazalost ako nisi u koraku sa tehnologijom onda si nazadovao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Često nije stvar niti u tome - npr. trenutno policajci koji idu u mirovinu ne mogu u kadrovskoj saznati kada i kako će im biti riješeni zahtjevi, ali ne zato što tete ne žele reći ili ih nije briga, nego zato što niti njima nije rečeno... I onda ljudi viču na njih i zamjeraju im, a one ne mogu ni pomoći ni odmoći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , drot13 je napisao:

Često nije stvar niti u tome - npr. trenutno policajci koji idu u mirovinu ne mogu u kadrovskoj saznati kada i kako će im biti riješeni zahtjevi, ali ne zato što tete ne žele reći ili ih nije briga, nego zato što niti njima nije rečeno... I onda ljudi viču na njih i zamjeraju im, a one ne mogu ni pomoći ni odmoći...

Ali nemoze se na tome stati, ako referenti neznaju, imaju sefa, ako on nezna ide stufu vise pa sve do Ministarstva, pa neko to mora rijesiti, oni koji rade sa strankama nesmiju biti neinformirani a korisnici nezadovoljni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , malicovjek je napisao:

Ali nemoze se na tome stati, ako referenti neznaju, imaju sefa, ako on nezna ide stufu vise pa sve do Ministarstva, pa neko to mora rijesiti, oni koji rade sa strankama nesmiju biti neinformirani a korisnici nezadovoljni.

Stvar je u negativnoj selekciji rukovoditelja i taj normalan put koji tu spominješ staje na prvoj takvoj stepenici - rukovoditelj koji se ne usudi pitati onog iznad sebe. U MUP-u ih ja takvih koliko hoćeš, a trpe i djelatnici i krajnji korisnici. Da nije žalosno bilo bi smiješno...

 

prije 3 sati , JDrago je napisao:

Znaju oni što rade,to su isti oni protiv kojih smo se borili 1991-e.Ali ovaj put nam legalno skidaju glave.

Nemojmo si lagati, to su oni za koje ste se borili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da me krivo ne shvatiš, ne govorim nešto negativno o tebi i drugima koji su se borili (borili su se i moj otac i 2 strica), ali okani se tih borbi iz 91. Dok su se neki borili, drugi su nam organizirali ovo što sad imamo, nitko nam drugi nije i ne može biti kriv osim nas samih. To se treba i mora sada rješavati, a zapeli smo i stagniramo. Svi padamo u nesvijest kad se spomenu reforme, a one bi nam trebale upravo zato - da svaki korisnik može dobiti kvalitetnu informaciju onda kad mu treba. Ako je odgovor sustava negativan (nema penzije, nema povećanja, nema nečega...), nema veze, i to je odgovor, ali da ga dobijemo onda kada nam treba da možemo dalje poduzeti neke pravne korake. Ovako samo čekamo...

Čisto za primjer, moji kolege, svi sudionici Domovinskog rata, su od početka godine koristili godišnji odmor za vrijeme kojeg su predali papire za mirovinu jer su računali da će ta 2 mjeseca biti dovoljna MUP-u da im to riješi. Sada se većina vratila raditi jer im zahtjevi nisu riješeni i ne zna se kada će biti, a svi se prave blesavi. Ono, ako nema mirovine, reci da nema i idemo dalje raditi. A ne da ih se ostavi da čekaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@drot13 očito se nismo razumjeli,ja sam mislio na ostatke staroga kadra iz bivsega sistema i sa istim mentalnim sklopom.Evo jedan primjer: psihijatar objavi na FB da su invalidi u kolicima klerofašisti sa pogonom na dva kotača i da on branitelje liječi tako da im pusti spot PTSP,na kraju spota djevojka uzima pištolj i puca si u glavu,stranicu smo mu srusili za 2 dana i smjenjen je sa mjesta šefa psihijatrije ali je ostao raditi.Pitanje je koliko njegovih pacijenata je zavrsilo kao ta djevojka iz spota.Drugi primjer je socijalna radnica koja mi kaže pa eto nije vam valjala ona drzava....itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JDrago, jesmo, dobro smo se razumjeli. U tome i je poanta, da nam nisu krivi stari kadar i oni preostali od starog kadra, nego upravo ti novi, naši, za koje ste se borili i u koje se kunemo. Resetirali smo se kroz revoluciju u kojom nam nije palo na pamet da, iako rušimo stari sistem, zadržimo logične i razrađene postavke starog. Sve nam je jednako smrdjelo. Zato smo krenuli od nule i zato skoro nakon 30 godina nismo odmakli od te nule. Pokušavamo izmisliti toplu vodu koja je već izmišljena, i to više puta. I čudimo se gdje je zapelo...

Da ne širimo priču, i dalje pričam konkretno o MUP-u i mirovinama (a pretpostavljam da se isto odnosi i na vojsku). Zar je grijeh reći da je milicajac već kod kretanja u milicijsku školu znao kojim tempom će napredovati, gdje će i kako raditi, a i kada će ići u mirovinu? Mi sada imamo ljude koji su došli za vrijeme rata, u najboljoj namjeri kad je grmilo, i koji do zadnjeg dana ne znaju kako i kada će u mirovinu i kolika će im biti otpremnina. Sad su neki 28.02. dobili rješenje da su od 01.03. u mirovini, iako su im još 27.02. govorili da se ništa ne zna i da se ničemu ne nadaju. Je li to normalno? Ljudima koji su odslužili svoje, bolesnim i prožvakanim... A hrpa takvih je ostala raditi, s potrošenim godišnjim i bez ikakve informacije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, gonzo-stari je napisao:

Do 2015. je to šljakalo tj. dok nije donešena nova Uredba o medicinskom vještačenju. Svi pišete o prelasku iz profesionalne u opću, ali sa većim omjerima nego sa profesionalnom nesposobnošću.

Zato sam i prije pisao o ishođenju invalidske mirovine prema novim pravilima ima kombinacija skoro kao loto 6 od 45.

Račun je jednostavan:

Uzmite si za primjer da je vojni dio 10000 kn, civilni dio 3000,

Profesionalna nesposobnost 50/50 znači 10000  - 50% = 5000 x 0,8 = 4000 + 1500 x 0,8 = 1200 +  4000 = 5200kn

Opća nesposobnost 20/80 znači 10000 - 80% = 2000 + 3000 - 20% = 2400 + 2000 = 4400 kn

Opća nesposobnost 30/70 znači 10000 - 70% = 3000 + 3000 - 30% = 2100 + 3000 = 5100 kn

Konačan zaključak se može svesti samo na onu Rojsovu: Tko je jamio, jamio jer ako imaš profesionalnu nesposobnost i nakon 23 godine od kraja rata tražiš opću i imaš hrpu boleština koje nemaju veze s ratom, normalno da ćeš dobiti manji omjer u svezi rata. Ranije je to bilo lakše ostvariti i nisu bili  postroženi uvjeti. Vidjet će se kakvi će uvjeti tek biti po novom Zakonu.

Znači li to da mi se ne isplati igrati sa promjenom omjera sad mi je 30/70 prof,  naravno manje rat. ali mi je sve gore i gore ptsp, depresija... prva dijagnoza 1994, pa trpio do zadnjeg vlaka 2005 al sad se polako raspadam.

dnevna bolnica, bolovanje... a ti me prestraši brate, ja se nadao pokrenut novu procjenu i bar 50/50.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , beni je napisao:

Znači li to da mi se ne isplati igrati sa promjenom omjera sad mi je 30/70 prof,  naravno manje rat. ali mi je sve gore i gore ptsp, depresija... prva dijagnoza 1994, pa trpio do zadnjeg vlaka 2005 al sad se polako raspadam.

dnevna bolnica, bolovanje... a ti me prestraši brate, ja se nadao pokrenut novu procjenu i bar 50/50.

Nigdje ne piše da ćeš dobiti opću mirovinu.možeš dobiti povećanje 50/50 i ostati u profesionalnoj.ide novi izračun i bilo bi nešto više love.zašto ne probati.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , buda2 je napisao:

Nigdje ne piše da ćeš dobiti opću mirovinu.možeš dobiti povećanje 50/50 i ostati u profesionalnoj.ide novi izračun i bilo bi nešto više love.zašto ne probati.

Znam, al me sad strah da mi i ovaj omjer smanje. Zamisli vještak mi promjenu osobnosti stavio po ovih 70% ostalo. Više ne vjerujem ni kom a moram nešto pokrenut jer od ovog ne mogu živjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, beni je napisao:

Znam, al me sad strah da mi i ovaj omjer smanje. Zamisli vještak mi promjenu osobnosti stavio po ovih 70% ostalo. Više ne vjerujem ni kom a moram nešto pokrenut jer od ovog ne mogu živjet.

Omjer ti neće smanjiti ( osim ako te nw prebace u opću ali to je veliko pitanje), može ti eventualno ostati isti ili što bi tebi bilo bolje povećati omjer vojnog dijela ( barem za 10% ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Omjer ti neće smanjiti ( osim ako te nw prebace u opću ali to je veliko pitanje), može ti eventualno ostati isti ili što bi tebi bilo bolje povećati omjer vojnog dijela ( barem za 10% ).

Ma ne treba mi opća još sam mlad, 46 tek. Ali bi omjer pomogao kod kredita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, gonzo-stari je napisao:

Do 2015. je to šljakalo tj. dok nije donešena nova Uredba o medicinskom vještačenju. Svi pišete o prelasku iz profesionalne u opću, ali sa većim omjerima nego sa profesionalnom nesposobnošću.

Zato sam i prije pisao o ishođenju invalidske mirovine prema novim pravilima ima kombinacija skoro kao loto 6 od 45.

Račun je jednostavan:

Uzmite si za primjer da je vojni dio 10000 kn, civilni dio 3000,

Profesionalna nesposobnost 50/50 znači 10000  - 50% = 5000 x 0,8 = 4000 + 1500 x 0,8 = 1200 +  4000 = 5200kn

Opća nesposobnost 20/80 znači 10000 - 80% = 2000 + 3000 - 20% = 2400 + 2000 = 4400 kn

Opća nesposobnost 30/70 znači 10000 - 70% = 3000 + 3000 - 30% = 2100 + 3000 = 5100 kn

Konačan zaključak se može svesti samo na onu Rojsovu: Tko je jamio, jamio jer ako imaš profesionalnu nesposobnost i nakon 23 godine od kraja rata tražiš opću i imaš hrpu boleština koje nemaju veze s ratom, normalno da ćeš dobiti manji omjer u svezi rata. Ranije je to bilo lakše ostvariti i nisu bili  postroženi uvjeti. Vidjet će se kakvi će uvjeti tek biti po novom Zakonu.

Gonzo-stari, pratim tvoje komentare i vidim da si svima na pomoći, koliko možeš biti, i to je lijepo i pozitivno jer mnogi od nas rješavaju određene statusne probleme a slabo smo informirani. Zbog toga bih ti bio zahvalan kad bi i meni pokušao otprilike reći čemu se nadati obzirom da čekam poziv za vještačenje i možebitnu mirovinu koju sam zatražio. Naime, imam HRVI 40% za stalno, 1100 dana borbenog sektora, status dragovoljca, ustrojbeni čin bojnik- pukovnik, 36 godina radnog staža s prosječnom bruto plaćom 10000 kuna, 55 godina života. Pretpostavimo da mi odrede omjer 50:50, kakvoj mirovini se mogu nadati, naravno da te molim precizni izračun, već cca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj stari je prije smrti ostao 100% invalid, bio je u invalidskoj prof. mirovini sa 40 god staža, satnik po činu, tražio je opću, bio na komisiji, da bi ga žena ovu što poznamo u mirovinskom nazvala nakon par mjeseci i kaže mirovina opća mu je za 400 kn manja pa bi trebao povući zahtjev... Inače nije to neka ogromna mirovina, on je imao mirovinu tada sa usklađivanjima od 2003. godine 3750kn, koef. prof. 0.8 a sada na opću i koef. 1.0 mu je bila manja 400 kn... Svašta... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Šime2 je napisao:

Gonzo-stari, pratim tvoje komentare i vidim da si svima na pomoći, koliko možeš biti, i to je lijepo i pozitivno jer mnogi od nas rješavaju određene statusne probleme a slabo smo informirani. Zbog toga bih ti bio zahvalan kad bi i meni pokušao otprilike reći čemu se nadati obzirom da čekam poziv za vještačenje i možebitnu mirovinu koju sam zatražio. Naime, imam HRVI 40% za stalno, 1100 dana borbenog sektora, status dragovoljca, ustrojbeni čin bojnik- pukovnik, 36 godina radnog staža s prosječnom bruto plaćom 10000 kuna, 55 godina života. Pretpostavimo da mi odrede omjer 50:50, kakvoj mirovini se mogu nadati, naravno da te molim precizni izračun, već cca?

Najbolje je ne pretpostavljati. Kad dobiješ crno na bijelo, onda je to druga stvar. 

Ovako su to sve nagađanja. 

No, ako bude tako i crno na bijelo, mogla bi cifra biti oko 7-7.5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Šime2 je napisao:

Hvala, crny! Znači, morao bi naći modus i moljakati za veći omjer ratne!

Koga ćeš moljakati da Ti daju omjer kakav želiš ??? Vještaka ?.Pa svi bi onda opču i barem 80% vojnog dijela.Ovo prvi put čujem.pa ne ideš na piju da bi dobio 100 grama nečega đabe.znaju oni koliko odprilike možeš imati visinu mirovine a i kasa je više prazna a ne puna.zašto nisi tražio izračun 20% vojnog dijela i profesionalnu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi danas dobio opću nesposobnost moraš u najmanju ruku biti bez obje noge ili teški duševni bolesnik bez poslovne sposobnosti. Znam ljude s moždanim udarima i parkinsonom koji su dobili profesionalnu, zato nadaj se najnepovoljnijoj mogućnosti pa ćeš biti najmanje razočaran. Osim ako nemaš kakvog Rubala kao jokera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , buda2 je napisao:

Koga ćeš moljakati da Ti daju omjer kakav želiš ??? Vještaka ?.Pa svi bi onda opču i barem 80% vojnog dijela.Ovo prvi put čujem.pa ne ideš na piju da bi dobio 100 grama nečega đabe.znaju oni koliko odprilike možeš imati visinu mirovine a i kasa je više prazna a ne puna.zašto nisi tražio izračun 20% vojnog dijela i profesionalnu ?

Ma, to je bila čista zafrkancija, Buda! Jasno mi je da će biti onako kako oni procijene! Niti koga poznam niti bih želio da postoji opet neki Rubala koji je prodavao onima koji su rat vidjeli na televizoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Šime2 je napisao:

Ma, to je bila čista zafrkancija, Buda! Jasno mi je da će biti onako kako oni procijene! Niti koga poznam niti bih želio da postoji opet neki Rubala koji je prodavao onima koji su rat vidjeli na televizoru

Rubala nije prodavao samo braniteljima, skoro pa uopće nije. On se je bazirao na civile.

Invalidske mirovine prima preko 500.000,00 civila, koji su mnogi od njih u fušu nastavili raditi posao kojim su se bavili prije mirovine. 

Braniteljskih mirovina ima tek oko 50 000.

Civilna invl mirovina ima manje kontrola komisija za razliku od braniteljske koja ima po nekoliko razina provjera. 

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija