Jump to content

Mirovina


Keruzino

Preporučene objave

Poštovani,molim pomoč! Danas sam dobio hrvi trajno,moje pitanje se sada odnosi na polazni faktor. U mirovini sam opca invalidnost ptsp  sam 60 vojno 40 civilno posto,polazni faktor,1.10 dali sada mogu zatraziti promjenu polaznog faktora na temelju hrvi  sto iznosi 1.50 ,a da ne trazim cjelokupan izracun mirovine. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Keruzino, polazni faktor za HRVI bi trebao biti 1.85 dragovoljac i pripadnik gardijskih brigada i specijalne policije a sve ostalo 1.50, a što se tiče izračuna samo sa mijenjanjem faktora to trebate otići u mirovinski pa sve provjeriti kako sada postupak ide. Također vas molim kada vam objasne da i vi nama ovdje napišete što su vam rekli, jer još nisam vidio da je netko objasnio taj dio a puno ljudi će ga trebati napraviti. Hvala puno.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani Keruzino, polazni faktor za HRVI bi trebao biti 1.85 dragovoljac i pripadnik gardijskih brigada i specijalne policije a sve ostalo 1.50, a što se tiče izračuna samo sa mijenjanjem faktora to trebate otići u mirovinski pa sve provjeriti kako sada postupak ide. Također vas molim kada vam objasne da i vi nama ovdje napišete što su vam rekli, jer još nisam vidio da je netko objasnio taj dio a puno ljudi će ga trebati napraviti. Hvala puno.

Budem objavio sve sto cu saznati,pozdr.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, Keruzino je napisao:

Budem objavio sve sto cu saznati,pozdr.

 

Eto zahvaljujemo se unaprijed, jer koliko mi je poznato dosta branitelja je već u mirovini 10-15 godina bez statusa HRVI pa ako bi išli na novi kompletni izračun izgubili bi puno pridodanog staža ako su u invalidskoj mirovini. Pošto sam vidio puno izračuna poštovanog Profa takve mirovine znaju biti i manje od trenutnih koje trenutno imaju zbog gubitka pridodanog staža, pa bi ovaj postupak koji vi tražite bilo pametnije rješenje za one koji su dugo u invalidskoj mirovin. Stoga bi vaš info bio koristan za dosta branitelja koji su u postupku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 18. 06. 2021. at 9:15, Skywalker007 je napisao:

Poštovani Keruzino, polazni faktor za HRVI bi trebao biti 1.85 dragovoljac i pripadnik gardijskih brigada i specijalne policije a sve ostalo 1.50, a što se tiče izračuna samo sa mijenjanjem faktora to trebate otići u mirovinski pa sve provjeriti kako sada postupak ide. Također vas molim kada vam objasne da i vi nama ovdje napišete što su vam rekli, jer još nisam vidio da je netko objasnio taj dio a puno ljudi će ga trebati napraviti. Hvala puno.

Poštovani da li sa statusom HRVI bez statusa dragovoljca,i pripadnika gardijskih brigada pripada 1,85 eto prvi put čujem pa ne znam da li je to istina ili je to samo prijedlog a i bilo bi pošteno jer najniža braniteljska iznosi 2600 kuna i sa dodacima oko 3000 a ja sa 800 dana ništa nisam dobio jer imam 40% vojnog dijela i kao nije najniža a veča tek za 300 kuna pa sam i tu izvisio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, gmail je napisao:

Poštovani da li sa statusom HRVI bez statusa dragovoljca,i pripadnika gardijskih brigada pripada 1,85 eto prvi put čujem pa ne znam da li je to istina ili je to samo prijedlog a i bilo bi pošteno jer najniža braniteljska iznosi 2600 kuna i sa dodacima oko 3000 a ja sa 800 dana ništa nisam dobio jer imam 40% vojnog dijela i kao nije najniža a veča tek za 300 kuna pa sam i tu izvisio

Ne

1,85 je za dragovoljca i pripadnika gardijskih postrojbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje, u invalidskoj sam mirovini od 2010g. U rješenju stoji da mi je mirovina 45% prosječnog hrv.dohotka.(tada 2400kn, a sada je 3000kn). Imao sam staža 18g.i po tome mirovinu 945kn,ali mi je određena ova od 2400 prema čl. 31. Danas na procjeni mi je određeno 20%hrvi.   Da li će mi se s tim promjeniti visina mirovine? 

Prošlu godinu otkrio operirao tumor crijeva 3.stadij,prošlu godinu se rastao, plaćam režije i alimentaciju oko 1600kn.trebam kreme, vitamine i posebnu prehranu i ne mogu skrpati kraj s krajem. Imam 49.g. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Davore,

uz dužno poštovanje prema vašoj životnoj situaciji u vašoj objavi nema bitnih elemenata za odgovor na pitanje: 

Da li će mi se s tim promjeniti visina mirovine? 

Nedostaju elementi na temelju kojih se meže odrediti visina vaše nove mirovine a to su vaši podaci u bijelim poljima slike u privitku. 

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdr.evo kao sto sam i obecao,predao sam dakle ,da mi se po novom polaznom faktoru izracuna mirovina,al pošto im je taj zakon nov kazu ,od 31.07.2021 nije im još uvjek jasno kako mi dati novi izracun. Da pojasnim,u komuliranoj mirovini sam od 2008 60% vojno 40% izvan, polazni faktor bez statusa hrvi i statusa dragovoljca 1.10,a sada po novom zakonu zbog hrvi trajno,jer sam i dragovoljac po tom novom zakonu 1,85. Samo mi kazu da sam u pravu za polazni faktor od 1,85,al još neznaju kako izracunati. Evo kako znam tako vam prenosim,to je sve od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 03. 09. 2021. at 19:22, prof je napisao:

Poštovani Davore,

uz dužno poštovanje prema vašoj životnoj situaciji u vašoj objavi nema bitnih elemenata za odgovor na pitanje: 

Da li će mi se s tim promjeniti visina mirovine? 

Nedostaju elementi na temelju kojih se meže odrediti visina vaše nove mirovine a to su vaši podaci u bijelim poljima slike u privitku. 

Izracun mirovine.jpg

Poštovani prof. Ako mi priznaju polazni faktor 1,85 bez izracuna cjelokupne mirovine,vec mirovina bude po starom zakonu,a to je 60 vjno 40 civilno,opca nesposobnost,e sad onaj pvb kako vi to zovete je 0,98765 uz pridodani staz od 27 god itd ne razumijem se u to. U mirovini od 2008 ,sada mi je faktor 1.10 ukupni staz 40 god,hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2008.g. niste imali status HRVI a imali ste pridodani staž za izračun 40 % civilnog dijela mirovine.

2021.g. tražite novi izračun mirovine jer sada imate priznati status HRVI ali i znatno manji pridodani staž za izračun 40 % civilnog dijela mirovine.

Što tu nije jasno, zašto DA ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, prof je napisao:

2008.g. niste imali status HRVI a imali ste pridodani staž za izračun 40 % civilnog dijela mirovine.

2021.g. imate priznati status HRVI ali i znatno manji pridodani staž za izračun 40 % civilnog dijela mirovine.

Što tu nije jasno, zašto DA ?

Ako je tako,koliko ce mi sada mirovina biti,dali bi mi mogli tablicom prikazati,jer u mirovinskom tvrde da ce mi mjenjati samo polazni faktor na 1,85 i time dati izracun mirovine eto to mi nije jasno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, prof je napisao:

Zar stvarno nisam jasan, po novom izračunu raste vam vojni dio mirovine (ako ostane 60 %) a smanjuje se civilni dio mirovine (40 %).

Ako u HZMO budu postupali kako ste vi napisali to će biti nemila muljaža.

Muljaza,muljaza,od 93 cekam pravdu,totalno pogorsanje 2006 iz drzavne firme od 7500 kn u mirovinu od 2600 kn i sada kad konacno vidim svjetlo na kraju tunela i za sebe i za svoju obitelj,sad je muljaza ima muljaza,a kad ja konacn svoje nakon 27 god trazim sad je muljaza,ma idem van iz ovog foruma ja vas apsolutno ne razumijem ili vi mene....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Keruzino je napisao:

 

Screenshot_2021-08-10-14-23-49-822_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Poštovani keruzino omjer 60/40 je više nego dobar danas ostvariti  omjer 60% u korist rata je kao lutrijski dobitak. Zato nevidim razloga za nezadovoljstvo jer za nas pojedince koji smo u postupku možemo samo sanjati takav omjer. U prilog vam ne ide protek 13 godina od umirovljenja. Čekajte da hzmo kaže svoje pa če vam biti jasnije!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 16. 09. 2021. at 20:41, huskyCRO je napisao:

Poštovani keruzino omjer 60/40 je više nego dobar danas ostvariti  omjer 60% u korist rata je kao lutrijski dobitak. Zato nevidim razloga za nezadovoljstvo jer za nas pojedince koji smo u postupku možemo samo sanjati takav omjer. U prilog vam ne ide protek 13 godina od umirovljenja. Čekajte da hzmo kaže svoje pa če vam biti jasnije!!

Poštovani hasky,dali na mirovinu iznad 5000 kn uzimaju 10 posto,pitam jer mi uzeli  i sad neznam dal da se zalim il ne,jer prvi puta mi je sad iznad 5000 kn i odma mi uzelii preko 500 kn,hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, prof je napisao:

Poštovani Keruzino,

ako je doista tako uputite pisani prigovor nadležnom uredu HZMO, obavezno uz povratnicu potvrde primitka vašeg dopisa.

Poštovani profesore,kod Keruzina je sve ispravno.Navodio je da je imao po starom manju mirovinu od 3500 kn.Sada novim rješenjem ima preko 5000 kn.Tako da su mu sada ispravno smanjili za 10%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Keruzino je napisao:

Poštovani hasky,dali na mirovinu iznad 5000 kn uzimaju 10 posto,pitam jer mi uzeli  i sad neznam dal da se zalim il ne,jer prvi puta mi je sad iznad 5000 kn i odma mi uzelii preko 500 kn,hvala!

Na moju i vašu žalost koliko znam po novom zakonu rvi braniteljske ivalidske mirovine koje prelaze 3500 kuna smanjuju se za 10% znači na primjer ako vam je novi izračun mirovine 4200kn-420kn=3780kn tako da tu činjenicu moramo prihvatiti dok se nešto u pravilniku ne promjeni!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, huskyCRO je napisao:

Na moju i vašu žalost koliko znam po novom zakonu rvi braniteljske ivalidske mirovine koje prelaze 3500 kuna smanjuju se za 10% znači na primjer ako vam je novi izračun mirovine 4200kn-420kn=3780kn tako da tu činjenicu moramo prihvatiti dok se nešto u pravilniku ne promjeni!!

Poštovani husky,

toliko da znate to smanjenje mirovina nema veze sa novim Zakonom o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Radi se o smanjuje mirovina po posebnim propisima, temeljem Zakona o smanjenju mirovina, Narodne novine broj 71/10 i 130/11.

Misli se na Kosorićin propis iz 2010.g., od kada se sve mirovine po posebnim propisima veće od 3.500 kn smanjuju za 10 %.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Keruzino, dobro su ti objasnili smanjenje, naime sve mirovine više od 3500 kn je Kosorica svojim zakonom odrezala za 10% (uz Đakićev blagoslov u ime branitelja iako ga za to nitko nije ovlastio) , dok je drugih 10% (Milanovićev zakon) ukinuto poboljšanjem uvjeta u državnoj blagajni a što je Milanović u svoj zakon i ugradio. 

Kosorica nikada nije dala mogućnost povrata tih 10% ovisno o okolnostima a niti jedna vlast nije taj zakon stavila van snage tako da će i u buduće sve mirovine veće od 3500 kn a donesene po ZOPHBR biti rezane za 10% .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , PrEsVeTli je napisao:

Keruzino, dobro su ti objasnili smanjenje, naime sve mirovine više od 3500 kn je Kosorica svojim zakonom odrezala za 10% (uz Đakićev blagoslov u ime branitelja iako ga za to nitko nije ovlastio) , dok je drugih 10% (Milanovićev zakon) ukinuto poboljšanjem uvjeta u državnoj blagajni a što je Milanović u svoj zakon i ugradio. 

Kosorica nikada nije dala mogućnost povrata tih 10% ovisno o okolnostima a niti jedna vlast nije taj zakon stavila van snage tako da će i u buduće sve mirovine veće od 3500 kn a donesene po ZOPHBR biti rezane za 10% .

 

PrEsVeTli, a da Kosoricu izaberemo ponovno na tjedan dana za premijerku da donese novi zakon poput Milanovićevog ? 🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , prof je napisao:

Poštovani husky,

toliko da znate to smanjenje mirovina nema veze sa novim Zakonom o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Radi se o smanjuje mirovina po posebnim propisima, temeljem Zakona o smanjenju mirovina, Narodne novine broj 71/10 i 130/11.

Misli se na Kosorićin propis iz 2010.g., od kada se sve mirovine po posebnim propisima veće od 3.500 kn smanjuju za 10 %.

Ok moja isprika krivo sam se izrazio nemam ništa protiv novog zakona!😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija