Jump to content

Iz profesionalne u opću


kempes

Preporučene objave

  • 5 mjeseci kasnije...
Dana 29. 10. 2022. u 11:37, Kruno76 je napisao:

Poštovani, morate imati trajni status hrvi, kod svoga liječnika napraviti obradu i predati u hzmo i nadati se povoljnom ishodu 

Postoji li neki obrazac i kakva obrada kod svog ljecnika vjerovatno opće prakse ili?Može malo više podataka

uređeno: od Nikolagut
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Nikolagut je napisao:

Postoji li neki obrazac i kakva obrada kod svog ljecnika vjerovatno opće prakse ili?Može malo više podataka

Doktor OP mora popuniti obrazac sa Tvojim generalima i Ti sa medicinskom dokumentacijom predaješ sve to u mirovinski i čekaš poziv za vještačenje.e sad , što će biti na vještačenju teško je reći.najbolje ni bilo to napraviti poslije ležanja u bolnici ili eventualno dnevne bolnice.svakako se preporuča da u nalazima piše pogoršanje stanja.sve je do vještaka.u svakom slučaju treba probati ići na vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Nikolagut je napisao:

Nije mi ovo jasno sa mojim generalima?Moram li medicinsku dokumentaciju od pocetka liječenja ili samo noviju posto sam vec u profesionalnoj mirovini od 06 2022

To su ti osobni podaci i povijest bolesti.dokumentacija od zadnjeg vještačenja.možeš priložiti i staru dokumentaciju ( mada bi trebali imati u Tvom spisu ).obavezno ponesi i originalnu dokumentaciju ako bi se kojim " slučajem" jedan dio izgubio ( bilo je primjera ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Nikolagut je napisao:

Nije mi ovo jasno sa mojim generalima?Moram li medicinsku dokumentaciju od pocetka liječenja ili samo noviju posto sam vec u profesionalnoj mirovini od 06 2022

Ako ste u profesionalnoj mirovini od prošle godine ja mislim da po riješenju podliježete kontrolnom pregledu za 2. godine i ne vrijedi vam praviti za opču. Ako se zdravstveno stanje drastično pogoršava skupljajte nalaze i med. dokumentaciju i nakon izvjesnog vremena napravite zahtjev za vještačenje u dogovoru sa svojim liječnikom opče prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , huskyCRO je napisao:

Ako ste u profesionalnoj mirovini od prošle godine ja mislim da po riješenju podliježete kontrolnom pregledu za 2. godine i ne vrijedi vam praviti za opču. Ako se zdravstveno stanje drastično pogoršava skupljajte nalaze i med. dokumentaciju i nakon izvjesnog vremena napravite zahtjev za vještačenje u dogovoru sa svojim liječnikom opče prakse.

Ukoliko u medicinskoj dokumentaciji piše da je stanje u pogoršanju nemora se čekati 2 godine.ionako oni (HZMO ) vrlo rijetko zovu na kontrolni pregled.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 1 sat , D kao Damien je napisao:

Ja bi trebao sad ići na taj kontrolni pregled, čekam poziv, imam nove nalaze i od dnevne i sa kontrole, spreman sam.

Poziva još nema. 

Zanima me, da li na rješenje ove komisije mogu žalbom zatražiti prijelaz iz profesionalne u opću mirovinu??

Na kakav kontrolni pregled ? Onaj na koji " se pozivate" iz prijašnjeg rješenja ( za dvije godine ) ?

Možete se žaliti ako imate " jake argumente " da bi Vi trebali dobiti opću mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , buda2 je napisao:

Na kakav kontrolni pregled ? Onaj na koji " se pozivate" iz prijašnjeg rješenja ( za dvije godine ) ?

Možete se žaliti ako imate " jake argumente " da bi Vi trebali dobiti opću mirovinu.

da, taj pregled čekam.

 

A mislim žalbom nemam kaj izgubiti, ide-ide neide-neide, e sad ako netko ima kakav info ili zna iz iskustva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , D kao Damien je napisao:

da, taj pregled čekam.

 

A mislim žalbom nemam kaj izgubiti, ide-ide neide-neide, e sad ako netko ima kakav info ili zna iz iskustva...

Ja sam u mirovini od 2002.i nikada me nisu pozvali iz mirovinskog na pregled dvije godine poslije izdavanja novog rješenja.sumnjam da će i Tebe. ponovno vještačenje određuju novi nalazi ako u njima piše da se stanje pogoršalo i ako si " odradio " dnevnu bolnicu ili ležanje.sam podnosim zahtjev za pristupanje na komisiju nakon što doktor opće prakse ispuni obrazac.

Naravno ako nisi zadovoljan rezultatom vještačenja podnosim žalbu a ako ona nije pozitivno riješena podnosiš tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 27. 06. 2023. u 12:43, D kao Damien je napisao:

da, taj pregled čekam.

 

A mislim žalbom nemam kaj izgubiti, ide-ide neide-neide, e sad ako netko ima kakav info ili zna iz iskustva...

Da bi se žalio moraš prvo izaći na komisiju u HZMO i od njih dobiti rješenje nekakvo. Što se tiče kontrolnog pregleda koji očekuješ mogu te zvati a ne moraju. Na tom kontrolnom pregledu gledaju da li imaš i dalje kontinuitet liječenja...da li dižeš lijekove i da pogledaju nalaze koje imaš kod sebe a oni ih nemaju. 

Da bi prebacio iz opće u profesionalnu mora ti liječnik OP  napraviti obradu za IKU i predaješ na HZMO sve nalaze od zadnje komisije te čekaš rješenje. Morao sam predati original nalaze, presliku zdravstvenog kartona od zadnje komisije , rješenje o trajnom statusu RVI-a i obradu od doktora opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 08. 2023. u 15:37, Warrior1700 je napisao:

Da bi se žalio moraš prvo izaći na komisiju u HZMO i od njih dobiti rješenje nekakvo. Što se tiče kontrolnog pregleda koji očekuješ mogu te zvati a ne moraju. Na tom kontrolnom pregledu gledaju da li imaš i dalje kontinuitet liječenja...da li dižeš lijekove i da pogledaju nalaze koje imaš kod sebe a oni ih nemaju. 

Da bi prebacio iz profesionalne u opću mora ti liječnik OP  napraviti obradu za IKU i predaješ na HZMO sve nalaze od zadnje komisije te čekaš rješenje. Morao sam predati original nalaze, presliku zdravstvenog kartona od zadnje komisije , rješenje o trajnom statusu RVI-a i obradu od doktora opće prakse.

Iz profesionalne u opću ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 08. 2023. u 15:37, Warrior1700 je napisao:

Da bi se žalio moraš prvo izaći na komisiju u HZMO i od njih dobiti rješenje nekakvo. Što se tiče kontrolnog pregleda koji očekuješ mogu te zvati a ne moraju. Na tom kontrolnom pregledu gledaju da li imaš i dalje kontinuitet liječenja...da li dižeš lijekove i da pogledaju nalaze koje imaš kod sebe a oni ih nemaju. 

Da bi prebacio iz opće u profesionalnu mora ti liječnik OP  napraviti obradu za IKU i predaješ na HZMO sve nalaze od zadnje komisije te čekaš rješenje. Morao sam predati original nalaze, presliku zdravstvenog kartona od zadnje komisije , rješenje o trajnom statusu RVI-a i obradu od doktora opće prakse.


Kad smo več kod predavanja medicinske dokumentacije i nalaza specijalista NIKADA ne predajete originalnu dokumentaciju nego kopije a originale možete dati samo na uvid kod vještačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , huskyCRO je napisao:


Kad smo več kod predavanja medicinske dokumentacije i nalaza specijalista NIKADA ne predajete originalnu dokumentaciju nego kopije a originale možete dati samo na uvid kod vještačenja.

Nije baš tako..znači MORAO  predati originalnu dokumentaciju , sebi sam na papir popisao nalaze sa datumima i od kojeg doktora je . Vjerovatno je od ureda do ureda . Nakon 30 dana od rješenja otišao u HZMO  tražio original dokumentaciju ali nisam izašao iz mirovinskog dok po spisku nisam pregledao vraćene nalaze. Morao predati i presliku liječničkog kartona (većina ljudi nije ni čula da to treba ) od zadnje komisije .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Warrior1700 je napisao:

Nije baš tako..znači MORAO  predati originalnu dokumentaciju , sebi sam na papir popisao nalaze sa datumima i od kojeg doktora je . Vjerovatno je od ureda do ureda . Nakon 30 dana od rješenja otišao u HZMO  tražio original dokumentaciju ali nisam izašao iz mirovinskog dok po spisku nisam pregledao vraćene nalaze. Morao predati i presliku liječničkog kartona (većina ljudi nije ni čula da to treba ) od zadnje komisije .

To je moje iskustvo bio sam X puta na vještačenju i nikad nisam dao originale a uvijek u pozivu piše ponijeti originalne nalaze na uvid. Nije se jednom desilo da su znali zagubiti dokumentaciju i kako bi onda vi došli do svojih nalaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , huskyCRO je napisao:


Kad smo več kod predavanja medicinske dokumentacije i nalaza specijalista NIKADA ne predajete originalnu dokumentaciju nego kopije a originale možete dati samo na uvid kod vještačenja.

Tako je. 

I to ovjerene kopije .

Ovjerava ih Vaš dr opće prakse svojim pečatom da su isti  originalima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 05. 04. 2023. u 12:51, huskyCRO je napisao:

Ako ste u profesionalnoj mirovini od prošle godine ja mislim da po riješenju podliježete kontrolnom pregledu za 2. godine i ne vrijedi vam praviti za opču. Ako se zdravstveno stanje drastično pogoršava skupljajte nalaze i med. dokumentaciju i nakon izvjesnog vremena napravite zahtjev za vještačenje u dogovoru sa svojim liječnikom opče prakse.

Pizdrav ,meni istice dvi god.od pravomocnosti rjesenja hrvi 20%.

U kontaktu sa gradskim uredom  za branitelje rekose mi da donesem kopije nalaza od zadnjeg vjestacenja.

Za podizanje postotka trebam popunit formular o osobnim podacima te ce oni ce predat zahtjev.

Pita sam i za prelazak iz invalidske u opcu koliko sam razumio da nije u njihovoj nadleznosti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, JozoM je napisao:

Pizdrav ,meni istice dvi god.od pravomocnosti rjesenja hrvi 20%.

U kontaktu sa gradskim uredom  za branitelje rekose mi da donesem kopije nalaza od zadnjeg vjestacenja.

Za podizanje postotka trebam popunit formular o osobnim podacima te ce oni ce predat zahtjev.

Pita sam i za prelazak iz invalidske u opcu koliko sam razumio da nije u njihovoj nadleznosti?

 

Kolega vještačenje invalidnosti hrvi i vještačenje pred hzmo u svezi opče invalidnosti su dva različita i odvojena postupka. Ako je prošlo 2. godine od vještačenja hrvi možete sa novim nalazim ako se radi o pogoršanju zatražiti veči postotak invalidnosti a ishod ovisi o njihovom mišljenju. Postupak pred hzmo za opču ili potpunu  invalidnost možete pokrenuti isto ako imate argumente s kojim bi dokazali da je došlo do potpunog gubitka radne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, huskyCRO je napisao:

Kolega vještačenje invalidnosti hrvi i vještačenje pred hzmo u svezi opče invalidnosti su dva različita i odvojena postupka. Ako je prošlo 2. godine od vještačenja hrvi možete sa novim nalazim ako se radi o pogoršanju zatražiti veči postotak invalidnosti a ishod ovisi o njihovom mišljenju. Postupak pred hzmo za opču ili potpunu  invalidnost možete pokrenuti isto ako imate argumente s kojim bi dokazali da je došlo do potpunog gubitka radne sposobnosti.

Zahvaljujem na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , hasko je napisao:

Jednostavnije je dati preslike u boji. Izgledaju kao originali. Nisam jednom to napravio.

Svejedno to su kopije, samo u boji. To bi trebao naglasiti onima kojima predajes te i takve kopije , da ih ne bi doveo u zabludu , da im predajes originale. Ali dobro, tko te pita 🤣

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija