Jump to content

žalba ili...


ivom

Preporučene objave

Poštovanje!

Prije 8 mjeseci sam predao zahtjev u mirovinsko a prije 6 mjeseci sam bio na komisiji za prijelaz iz profesionalne u opću invalidnost.Imam rvi za stalno.Učinilo mi se nešto dugo čekanje pa sam išao provjeriti predmet.Rješenje je u pripremi a od opće invalidnosti nema ništa uz napomenu referenta da imam pravo žalbe na rješenje.Napominjem da sam prvi puta išao prije 11 godina i nisam se žalio na također negativno rješenje vezano za prijelaz iz prof u opću invalidnost,već sam odlučio sačekati nekoliko godina i prikupiti više nalaza.Ovaj puta predao sam 95 raznoraznih otpusnih lista,kontrola i nalaza.Inače zbog kralježnice i lijeve noge se krećem na jednoj štaki.Imam 67 god.

Molio bih dečke sa sličnim iskustvom što su činili dalje.Ići na žalbu za koju trebam naći odvjetnika u ZGB koji će je napisati i koji je potkovan sa znanjem zakona o MO a takvog uopće ne znam kako pronaći ili sačekati šest mjeseci do godinu dana i sa novim nalazima ponovno na komisiju.Znam da se rješenje na žalbu dugo čeka ali jasno mi je isto tako da do kraja života iz godine u godinu mogu predavati nove zahtjeve bez ikakvog pozitivnog rezultata.

I što sad,presjeći i ići na žalbe i ili doživotno predavati nove papire.

Pzz svima koji se uključe sa komentarima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, ivom je napisao:

Poštovanje!

Prije 8 mjeseci sam predao zahtjev u mirovinsko a prije 6 mjeseci sam bio na komisiji za prijelaz iz profesionalne u opću invalidnost.Imam rvi za stalno.Učinilo mi se nešto dugo čekanje pa sam išao provjeriti predmet.Rješenje je u pripremi a od opće invalidnosti nema ništa uz napomenu referenta da imam pravo žalbe na rješenje.Napominjem da sam prvi puta išao prije 11 godina i nisam se žalio na također negativno rješenje vezano za prijelaz iz prof u opću invalidnost,već sam odlučio sačekati nekoliko godina i prikupiti više nalaza.Ovaj puta predao sam 95 raznoraznih otpusnih lista,kontrola i nalaza.Inače zbog kralježnice i lijeve noge se krećem na jednoj štaki.Imam 67 god.

Molio bih dečke sa sličnim iskustvom što su činili dalje.Ići na žalbu za koju trebam naći odvjetnika u ZGB koji će je napisati i koji je potkovan sa znanjem zakona o MO a takvog uopće ne znam kako pronaći ili sačekati šest mjeseci do godinu dana i sa novim nalazima ponovno na komisiju.Znam da se rješenje na žalbu dugo čeka ali jasno mi je isto tako da do kraja života iz godine u godinu mogu predavati nove zahtjeve bez ikakvog pozitivnog rezultata.

I što sad,presjeći i ići na žalbe i ili doživotno predavati nove papire.

Pzz svima koji se uključe sa komentarima!

Obavezno se žaliti na riješenje.Potražite pomoć stručne osobe koja če vam sročiti žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 01. 2023. u 11:44, bare je napisao:

Kolega.zalbu ti rješava onaj koji ti je vještačenje napravio.sam sebe neće pobiti ili moraš naći dooobrog odvjetnika i dooobro pročešljati svoju dokumentaciju.ima primjera gdje su ljudi najčešće slali slabe papire od psihologa.testova.tu se krije najveća zamkama.mnogi to neznaju.provjeri.sretno

Ovo nije istina.

Vještak drugog stupnja povodom žalbe na prvostupanjsko rješenje nema nikakve veze sa vještakom prvog stupnja. U drugom stupnju vještači vijeće viših vještaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , atomic95 je napisao:

Ovo nije istina.

Vještak drugog stupnja povodom žalbe na prvostupanjsko rješenje nema nikakve veze sa vještakom prvog stupnja. U drugom stupnju vještači vijeće viših vještaka.

Moguće.Koliki je postotak riješenim žalbi.moja nije i puno mojih kolega su prošli isto.neki su otišli na sud.ceeeeekali pa ih vratilo nazad a većina ponovno vještačenje nakon 6 mjeseci uz malo tezu dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno od mojih "vještačenja" (zadnje, i više dalje ne idem) je bilo (Osijek), da uđem u kancelariju potpisati (već napisanu) odbijenicu. I to je to. Krenuo negdje dvije tisućitih godina.  Da cijepam drva po kućama i kosim travu dobijem više nego bih dobio par stotina kuna povećanje. Usput, sad mi je mirovina 375 Eura. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju, vidio sam na stotine drugostupanjskih rješenja kojim je poništeno rješenje prvog stupnja jer je viši vještak imao drukčije mišljenje.

Isto tako i presude Upravnih sudova.

Dug je put do pravomoćnosti rješenja.

Ako ste umirovljenici, vremena imate nešto više. Znam, ljudi imaju problema, bolesti, nemaju financija. Ali isto tako znam ljude koji su uspjeli ostvariti svoja prava uz malo volje, vjere, posvećenosti, volonterske pomoći dobrih ljudi (npr. ovaj forum) bez skupih odvjetnika i velikih troškova.

Moj će savjet uvijek biti, u postupku se borite sve dok ne dođete do onog akta gdje piše da žalba nije dopuštena.

P.s i Ustavni sud je više puta ukinuo sve od visokog upravnog.

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 01. 2023. u 11:47, huskyCRO je napisao:

Obavezno se žaliti na riješenje.Potražite pomoć stručne osobe koja če vam sročiti žalbu.

Ja se slažem s kolegom Bare. Sve vam je to isto odbiju vas, i  nebitno je tko vam rješava vašu žalbu. Vjestak, ili Viši Vjestak svi su oni u istoj funkciji. Nece pobijati sami sebe. To traje jako dugo frend mi čeka već 1 god i 3 mjeseca odgovor na zalbu. Uglavnom kad ga odbiju ide tužba na sud. E tu će bit neovisni vjestak psihijatar koji vam može promijeniti njihove odluke. Trajat će, ali to je takva procedura. To vam je jedina šansa za dobit opću, odnosno potpunu nesposobnost, pa čak i promjenu omjere rata i dr.okolnosti. Govorim to jer u mom regionalnom centru je radio jedan psihijatar, koji sad pri sudu radi kao vjestak. On je pisao nalaze ljudima. Pa neće sad pobijati sam sebe kad mu dođe u ruke ono šta je pisao prije par godina nekom branitelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, Nixon1973 je napisao:

Ja se slažem s kolegom Bare. Sve vam je to isto odbiju vas, i  nebitno je tko vam rješava vašu žalbu. Vjestak, ili Viši Vjestak svi su oni u istoj funkciji. Nece pobijati sami sebe. To traje jako dugo frend mi čeka već 1 god i 3 mjeseca odgovor na zalbu. Uglavnom kad ga odbiju ide tužba na sud. E tu će bit neovisni vjestak psihijatar koji vam može promijeniti njihove odluke. Trajat će, ali to je takva procedura. To vam je jedina šansa za dobit opću, odnosno potpunu nesposobnost, pa čak i promjenu omjere rata i dr.okolnosti. Govorim to jer u mom regionalnom centru je radio jedan psihijatar, koji sad pri sudu radi kao vjestak. On je pisao nalaze ljudima. Pa neće sad pobijati sam sebe kad mu dođe u ruke ono šta je pisao prije par godina nekom branitelju.

Opet govorim. Ovo što ste napisali nije istina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, atomic95 je napisao:

Opet govorim. Ovo što ste napisali nije istina. 

Kako onda kolega komentirate da mom prijatelju izostavljaju relevantne činjenice u rješenju da je pripadnik nekoliko gardijskih postrojbi i spec.policije. imaju to sve navedeno, ali predmet nisu nit otvarali. Covjek ima 1500 dana terena šta s Tigrovima, Paucima i Spec.Pol, a oni mu napisali da nema. Da nije žalosno bilo bi smiješno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja samo znam da sam se naslušao svega, a onda kad pogledam akte, dobijem drugu sliku.

Tako sam imao prilike slušati dvojac. Jedan tvrdi da je u "vojnoj" mirovini (takvo nešto i ne postoji), drugi tvrdi da ima 2000 dana rata, a da mu nisu priznali da je branitelj.

Stvarna slika rješenja: prvom su priznali najnižu braniteljsku kao povoljniju i on je zaključio da se nalazi u "vojnoj" mirovini.

Drugom su priznali mirovinu prema ZOMO jer je nakon rata radio odlično plaćene poslove i povoljniji mu je taj izračun. U rješenju je i izračun ZOHBDR iz kojeg se vidi da je nepovoljniji. 

Drugi tvrdi da je sramota što je prvi dobio "vojnu" mirovinu, a on nije i ima još i više borbenog sektora od prvog.

I sada tako taj dvojac hoda okolo i priča svoje. Jedan da je u "vojnoj" mirovini, drugi da je bio 2000 dana u ratu uzalud. Za prvog susjedi govore "lako njemu, on ima vojnu mirovinu", a ima nisku najnižu, dok za drugog govore "bio cijeli rat u ratu, nisu mu priznali".

Jedno i drugo eto nije istina.

Ne postoji apsolutno niti jedan razlog (osim potencijalne nestručnosti) zašto bi itko zanemarivao relevantne činjenice. Vjerujete mi, u 2023. takvo nešto ne postoji. Ako ste u nesreći i dopadne vas iznimka koje će uvijek biti, žalite se. Ponavljam, žalite se. Napišite žalbu. Pročitajte sve. Ako je prvi bio nestručan, drugi neće.

Nije istina da sami sebe pobijaju. To nema veze s vezom. Koliko je drugostupanjskih hzmo rješenja poništilo vlastito u prvom stupnju? Tisuće i tisuće. Ne samo Hzmo, gledajte npr Ministarstvo financija. I oni imaju samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak. I da, poništavaju "sami sebe". Redovno, kad smatraju da je to opravdano. I na kraju, imate Upravne sudove. Ista stvar je i sa ZOSI. Ako prvo mišljenje ne valja, drugo će bit drukčije. 

prije 27 minuta, Nixon1973 je napisao:

Kako onda kolega komentirate da mom prijatelju izostavljaju relevantne činjenice u rješenju da je pripadnik nekoliko gardijskih postrojbi i spec.policije. imaju to sve navedeno, ali predmet nisu nit otvarali. Covjek ima 1500 dana terena šta s Tigrovima, Paucima i Spec.Pol, a oni mu napisali da nema. Da nije žalosno bilo bi smiješno. 

A ovu činjenicu ne mogu opravdavati dok ne vidim: sva upravna rješenja iz predmeta i potencijalno presude Upravnih sudova.

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, atomic95 je napisao:

Ja samo znam da sam se naslušao svega, a onda kad pogledam akte, dobijem drugu sliku.

Tako sam imao prilike slušati dvojac. Jedan tvrdi da je u "vojnoj" mirovini (takvo nešto i ne postoji), drugi tvrdi da ima 2000 dana rata, a da mu nisu priznali da je branitelj.

Stvarna slika rješenja: prvom su priznali najnižu braniteljsku kao povoljniju i on je zaključio da se nalazi u "vojnoj" mirovini.

Drugom su priznali mirovinu prema ZOMO jer je nakon rata radio odlično plaćene poslove i povoljniji mu je taj izračun. U rješenju je i izračun ZOHBDR iz kojeg se vidi da je nepovoljniji. 

Drugi tvrdi da je sramota što je prvi dobio "vojnu" mirovinu, a on nije i ima još i više borbenog sektora od prvog.

I sada tako taj dvojac hoda okolo i priča svoje. Jedan da je u "vojnoj" mirovini, drugi da je bio 2000 dana u ratu uzalud. Za prvog susjedi govore "lako njemu, on ima vojnu mirovinu", a ima nisku najnižu, dok za drugog govore "bio cijeli rat u ratu, nisu mu priznali".

Jedno i drugo eto nije istina.

Ne postoji apsolutno niti jedan razlog (osim potencijalne nestručnosti) zašto bi itko zanemarivao relevantne činjenice. Vjerujete mi, u 2023. takvo nešto ne postoji. Ako ste u nesreći i dopadne vas iznimka koje će uvijek biti, žalite se. Ponavljam, žalite se. Napišite žalbu. Pročitajte sve. Ako je prvi bio nestručan, drugi neće.

Nije istina da sami sebe pobijaju. To nema veze s vezom. Koliko je drugostupanjskih hzmo rješenja poništilo vlastito u prvom stupnju? Tisuće i tisuće. Ne samo Hzmo, gledajte npr Ministarstvo financija. I oni imaju samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak. I da, poništavaju "sami sebe". Redovno, kad smatraju da je to opravdano. I na kraju, imate Upravne sudove. Ista stvar je i sa ZOSI. Ako prvo mišljenje ne valja, drugo će bit drukčije. 

A ovu činjenicu ne mogu opravdavati dok ne vidim: sva upravna rješenja iz predmeta i potencijalno presude Upravnih sudova.

Osobno sam bio prisutan na 1 stupanjskoj i na žalbu bio u Zg kod tih Viših Vještaka. Ponašaju se bahato i bezobrazno. Na činjenice i dokaze iz dokumentacije neposredno poslije rata osporavaju svaku stavku. Da ništa ne govorim sve piše 1 put se javio 1996 g kod dr, upisana šifra 43.1. Pecatirano i dokumentirano kako tada, tako i sve god poslije do dana današnjeg. Njih to nije briga svakog koga odbiju nadaju se da se dalje neće snaći i da će odustati. Eto to im je cilj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Nixon1973 je napisao:

Osobno sam bio prisutan na 1 stupanjskoj i na žalbu bio u Zg kod tih Viših Vještaka. Ponašaju se bahato i bezobrazno. Na činjenice i dokaze iz dokumentacije neposredno poslije rata osporavaju svaku stavku. Da ništa ne govorim sve piše 1 put se javio 1996 g kod dr, upisana šifra 43.1. Pecatirano i dokumentirano kako tada, tako i sve god poslije do dana današnjeg. Njih to nije briga svakog koga odbiju nadaju se da se dalje neće snaći i da će odustati. Eto to im je cilj

Jeste li Vi išli dalje, odnosno na tužbu Upravnom sudu? Ako ne, zašto niste? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, atomic95 je napisao:

Jeste li Vi išli dalje, odnosno na tužbu Upravnom sudu? Ako ne, zašto niste? 

Sve dok ima pravnih mogućnosti za žalbu ide to. Naknadno kad vise ne postoji žalba podiže se tužba. Ne mogu se preskakali stepenice. Problem je šta ti Vještaci i Vještice držu žalbe i preko godine dana u ladicama. Upravni sud i je kakva takva šansa,to sam inapisao u prethodnom komentaru. Ovi o kojem pričate su postavljeni od sustava da rade kako im se kaže. Mislite da oni mogu donositi neke odluke koje im s viših istanci nisu spustene. Meni ne mora nitko govorit kako sustav funkcionira, dio sam njega-uniforma. O njihovoj brizi govori da na 1 zdravstveni pregled me nisu poslali zadnjih 30 god.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prijatelju Nixon1973 već samo ranije objavio da sam prošao iz profesionalne 50,50 u opću 30,70 maloljetni dragovoljac, čekam rješenje da se mogu žaliti a vidim da si ti bio na drugostupanjskom povodom žalbe, e sada pitanje dali je odgovor na žalbu već unaprijed riješen ili imaš li uopće šanse iznijeti svoj stav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bare prijatelju neznam te ali tvoje objave mi daju na znanje da si ti jedna dobra i plemenita osobama, ma razvojačen samo u 12 mjesecu 95 poslije dejtonskog sporazuma, zato to pitam da se mogu pozvati u žalbi jer nemam civilnog staža ako6je netko voljan odgovoriti bio bi zahvalan ako ne bože moj 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Kruno76 je napisao:

Poštovani prijatelju Nixon1973 već samo ranije objavio da sam prošao iz profesionalne 50,50 u opću 30,70 maloljetni dragovoljac, čekam rješenje da se mogu žaliti a vidim da si ti bio na drugostupanjskom povodom žalbe, e sada pitanje dali je odgovor na žalbu već unaprijed riješen ili imaš li uopće šanse iznijeti svoj stav 

Poštovani Kruno kako se radi o vještačenju radne sposobnosti u ovo slučaju pogoršanje, tebe pozovu osobno da dođeš u Mihanovićevu, ali su oni već odlučili u svezi tvoje žalbe. Naravno možeš iznijeti svoje mišljenje kao što sam ja ali to meni nije promijenilo mišljenje pa sam poslušao njihov savjet i ponovo za 6 mjeseci od dana negativnog rješenja ponovo predao. Ovaj put su mi jedan dio priznali a na drugi dio sam se žalio i sad je žalba opet na drugostupanjskoj pa čekam sad će biti 2 mjeseca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Kruno76 je napisao:

Poštovani prijatelju Nixon1973 već samo ranije objavio da sam prošao iz profesionalne 50,50 u opću 30,70 maloljetni dragovoljac, čekam rješenje da se mogu žaliti a vidim da si ti bio na drugostupanjskom povodom žalbe, e sada pitanje dali je odgovor na žalbu već unaprijed riješen ili imaš li uopće šanse iznijeti svoj stav 

Kolega pozdrav. Ako ste dobili potpunu možete bit sretni jer to je danas premija. Sta se tiče omjera to već i vrapci na grani znaju da se dobija u omjeru invalidnosti. Znaci 30  % Rvi je omjer 30-70.  To je politika unaprijed dogovorila. S MB je spušteno kako će se određivati omjeri na Hzmo.

Osobno nisam cuja da netko tko ima Rvi 20 i 30 % ima veće omjere od toga. Zbog toga su vam i spustili s 50-50 na 30-70. 

Moj primjer je kad sam se pojavio da mi se dokumentacija provizorno pogledala brzinski. Traženo mi je rješenje da se vidi kolika mi je inv. Prema toj invalidnosti je i omjer. U mom slučaju to je 20-80%. Iako mi to nije rekla, nije bilo teško shvatit šta ću dobit. Mene je zanimala potpuna nesposobnost, ali odgovor iste je bio da kako ja to mislim sa 50 god dobit potpunu inv. Ja sam rekao da imam 41 god staža i da se dugo mucim s bolešću što stoji i u dokumentaciji, ali njih to nije briga.

Referiram se opet na prethodni odgovor nakon žalbe ide tužba. Ja uopće nemam vjere da će se šta promijenit , jer to je njihova odluka koju samo mogu potvrdit.

Upravni sud jedini to može mjenjati. Moje su info da se jedino tu može dobit zadovoljština. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slavonski i Šokci moji i sva ostala braća po oružju svakako vam hvala na razumijevanju, ali me stalo žulja ovaj postotak koji nije u zvezi rata jer nemam ništa drugo osim rata a oni ocjene da je jel to ima osnove za žaliti se, hebiga rat me zeznuo i školu nisam završio zato možda i nerazumljivo postavim pitanje 

Nixon1973, Skywalker007 hvala vam na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Kruno76 je napisao:

Slavonski i Šokci moji i sva ostala braća po oružju svakako vam hvala na razumijevanju, ali me stalo žulja ovaj postotak koji nije u zvezi rata jer nemam ništa drugo osim rata a oni ocjene da je jel to ima osnove za žaliti se, hebiga rat me zeznuo i školu nisam završio zato možda i nerazumljivo postavim pitanje 

Nixon1973, Skywalker007 hvala vam na odgovoru 

Moj Dr.u regionalnom centru je dao primjer isto tako jednog branitelja njegova pacijenta. Nema drugi staž osim ratnog. Bolest ne može bit ništa drugo nego vezana - 100% rat. Na sudu mu je neovisni vjestak to promjenio. Nema razloga da ne vjerujem dr.u regionalnom centru za branitelje. A sad svaki predmet je i zaseban. Ne valja se uspoređivati s drugima, jer onda možeš dozivit razočaranje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Kruno76 je napisao:

Slavonski i Šokci moji i sva ostala braća po oružju svakako vam hvala na razumijevanju, ali me stalo žulja ovaj postotak koji nije u zvezi rata jer nemam ništa drugo osim rata a oni ocjene da je jel to ima osnove za žaliti se, hebiga rat me zeznuo i školu nisam završio zato možda i nerazumljivo postavim pitanje 

Nixon1973, Skywalker007 hvala vam na odgovoru 

Vidi prijatelju taj omjer 30 rat 70 izvan rata oni računaju taj dio izvan rata radio ili ne radio. Tu igra ulogu i neka druga dijagnoza osim PTSP 43.1, ako imaš još neku drugu dijagnozu tu prevladava onda dio izvan rata bar su meni tako objasnili dok sam bio na 5 hospitalizacija prim.prof.dr.sc, dr.psih. i to par njih isto su rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momcovi, radni staž prije rata, bio on 1 ili nijedan dan vam nema veze s određivanjem postotka invalidnosti niti može biti 100% samo na osnovu toga što se nije imalo radnog staža prije rata. Omjer invalidnosti je postotak oštečenja organizma i to dio koji je posljedica ranjavanja, ozljede ili bolesti vezan uz sudjelovanje u DR kao vojni, a ostatak se računa kao civilni dio, u prijevodu preostala radna sposobnost za eventualan rad u civilstvu. Za 100 % vojne invalidnosti treba i mati dobrano oštečenje dijela tijela kao posljedica ranjavanja, ozljede ili teža bolest (npr. otkazivanje bubrega) kao posljedica sudjelovanja u DR.

Prema tome, sama žalba nema nekog velikog smisla osim ako se ima papirologija za eventualno povečanje vojnog dijela, a to u slučaju samo bolesti povezane s psihom može biti (uz dosta lude sreće) max 40%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Spitfire je napisao:

Momcovi, radni staž prije rata, bio on 1 ili nijedan dan vam nema veze s određivanjem postotka invalidnosti niti može biti 100% samo na osnovu toga što se nije imalo radnog staža prije rata. Omjer invalidnosti je postotak oštečenja organizma i to dio koji je posljedica ranjavanja, ozljede ili bolesti vezan uz sudjelovanje u DR kao vojni, a ostatak se računa kao civilni dio, u prijevodu preostala radna sposobnost za eventualan rad u civilstvu. Za 100 % vojne invalidnosti treba i mati dobrano oštečenje dijela tijela kao posljedica ranjavanja, ozljede ili teža bolest (npr. otkazivanje bubrega) kao posljedica sudjelovanja u DR.

Prema tome, sama žalba nema nekog velikog smisla osim ako se ima papirologija za eventualno povečanje vojnog dijela, a to u slučaju samo bolesti povezane s psihom može biti (uz dosta lude sreće) max 40%.

A kako se određivalo to prije. Ono lik se 5 puta žali, i onda ga jedan poznati dr. na vještačenju pita a šta bi vi samo da vas ne gledam. Ono dajte mi 50-50 % potpunu i neću se više zalit. Ok evo vam samo da vas ne gledam više. Falija je, trebao je kazati dajte mi 80-20 % i ovi bi mu dao. Neću pretjerivati ako kažem to je bio pazar.

Tako da mi idemo danas pricat koji parametri utječu u postotku ostecenja organizma vezan za DR. Baš je koga to briga danas nakon 30 god rata. Zakon je vraćen da političari na vlasti kažu evo vidite mi smo to vratili. Ajmo rec nešto kao i obiteljska mirovina koja je sad aktualna. 

Evo još jedan Hrvatski raritet koji nigdje u svijetu ne postoji djelomicna-potpuna nesposobnost. To su naši pametnjakovići izmislili. 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Kruno76 je napisao:

Eh prijatelju moj Nixon1973 to je još dobro,mene jedna supruga od valjda branitelja iz jednog mjesta u Slavoniji pita "gospodine koliko ste platili odlazak u mirovinu" šta na to reći znači lagano kupljeno a ja ne znam što da joj kažem jel je zbog takvih naš omjer takav kakav je 

Pa da ja sam svoju mirovinu uredno zaradio uplaćujuci u mirovinski -41 god staza. Sad posto sam Rvi ne mogu uzest svoju mirovinu nego inv. Oni od ove dvije gore koje sam naveo potpuna-djelomicna dat ce djelomičnu. Zašto bi mi dali potpunu kad mogu losiju. E sad ta djelomicna je lošija od moje mirovine koju sam uplaćivao. Znam to jer sam izracunao na mirovinski. I ne samo da će mi bit manja mirovina nego sam izgubio i otpremninu koja me slijeduje. Eto to su te privilegije kao Rvi i branitelj. Ma nema veze nek uzmu jedino to i znaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatalji evo čitam i to mi sve poznato,mnogo godina se sporim sa višim vještacima,,upravne sporove dobijam ali Zagreb uredno to sve vrača i kad sam htjeo odustati od svega i na nagovor moje odvjetnice pokušavamo sa tužbom a ne žalbom jer oni to sve poništavaju ali i ta tužba ako hočete sa neovisnim vještakom se plača oko 5000 kuna ali sam uspio dobiti bez kune troška jer mi je mirovina manja od 3500 kuna a to je granica siromaštva i prošle godine me vještačio neovisni vještak po njihovim odabirom ali ne za PTSP več za bolest i koji me osobno pregledao i dao svoje mišljenje i da ne duljim odredio postotak invalidnosti i kad sam pomislio da je kraj mojim mukama MIN,BRANITELJA se sad žali i to sad stoji na visokom U,S a oni kad se zainate idu do kraja ali sumnjam da če ovog puta dobiti ? idu na iscrpljivanje i na odustajanje i zato tražite ne odustajte jer to oni i hoče....pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , gmail je napisao:

Prijatalji evo čitam i to mi sve poznato,mnogo godina se sporim sa višim vještacima,,upravne sporove dobijam ali Zagreb uredno to sve vrača i kad sam htjeo odustati od svega i na nagovor moje odvjetnice pokušavamo sa tužbom a ne žalbom jer oni to sve poništavaju ali i ta tužba ako hočete sa neovisnim vještakom se plača oko 5000 kuna ali sam uspio dobiti bez kune troška jer mi je mirovina manja od 3500 kuna a to je granica siromaštva i prošle godine me vještačio neovisni vještak po njihovim odabirom ali ne za PTSP več za bolest i koji me osobno pregledao i dao svoje mišljenje i da ne duljim odredio postotak invalidnosti i kad sam pomislio da je kraj mojim mukama MIN,BRANITELJA se sad žali i to sad stoji na visokom U,S a oni kad se zainate idu do kraja ali sumnjam da če ovog puta dobiti ? idu na iscrpljivanje i na odustajanje i zato tražite ne odustajte jer to oni i hoče....pozdrav

Kolega ja sam na sudu zbog prekovremenih sati. Znaci sud je odredio neovisna vještaka koji je izracunao svotu prema radnim satima u moju korist. Presuda je bila na mojoj strani. Država se zalila, sve suce u postupku promijenila, kao i drugog vještaka. U ponovnom postupku naravno sve sam izgubio, i moram s kamatom vratit. To vam sve skupa traje od 2014 god. Ukupno 9 godina, pa pokušajte zamisliti o kojoj svoti se radi.

Ista stvar je I ovo dali ste odgovor tko sve osporava i stalno se žali.  Morate bit spremni na sve. Meni je visoki US vratio sve na početak i onda sam sve izgubio.

Iako se radi o različitim sporovima procedura je ista.

Išao sam tražit ono što je moje, a na kraju mi odvjetnik kaže stavite sve šta imate na nekog drugog stan-auto i dr. S 18 god uzeo sam pušku, odradio kompletno radni staž-pošteno, HRVI sam. I kao takav postao sam dužnik ove države ne znajući ni sam kako.

Naravno od srca želim da dobijete to što tražite. 

 

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju žao mi je zbog svega što su vam učinili a US  bi to trebao riješiti a ne vračati na početak e sad ne znam da li se imate pravo žaliti na E.SUD u Strasburgu ili ne pošto vas nisu odbili nego vratili na početak a to je još jedna njihova caka a sad sam i ja u nevjerici sa svojim slučajem iako odvjetnica tvrdi da nemaju osnove da ne dobijem spor a to ču saznati prije božiča a vi se raspitajte za EU sud jer ču i ja ako bude negativno na Strasburg pa kako bude samo daj bože zdravlja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 01. 2023. u 11:13, ivom je napisao:

Poštovanje!

Prije 8 mjeseci sam predao zahtjev u mirovinsko a prije 6 mjeseci sam bio na komisiji za prijelaz iz profesionalne u opću invalidnost.Imam rvi za stalno.Učinilo mi se nešto dugo čekanje pa sam išao provjeriti predmet.Rješenje je u pripremi a od opće invalidnosti nema ništa uz napomenu referenta da imam pravo žalbe na rješenje.Napominjem da sam prvi puta išao prije 11 godina i nisam se žalio na također negativno rješenje vezano za prijelaz iz prof u opću invalidnost,već sam odlučio sačekati nekoliko godina i prikupiti više nalaza.Ovaj puta predao sam 95 raznoraznih otpusnih lista,kontrola i nalaza.Inače zbog kralježnice i lijeve noge se krećem na jednoj štaki.Imam 67 god.

Molio bih dečke sa sličnim iskustvom što su činili dalje.Ići na žalbu za koju trebam naći odvjetnika u ZGB koji će je napisati i koji je potkovan sa znanjem zakona o MO a takvog uopće ne znam kako pronaći ili sačekati šest mjeseci do godinu dana i sa novim nalazima ponovno na komisiju.Znam da se rješenje na žalbu dugo čeka ali jasno mi je isto tako da do kraja života iz godine u godinu mogu predavati nove zahtjeve bez ikakvog pozitivnog rezultata.

I što sad,presjeći i ići na žalbe i ili doživotno predavati nove papire.

Pzz svima koji se uključe sa komentarima!

Ja sam u Osijeku dobio pozitivno misljenje iz prof. u opcu Zagreb odbio,podnio zahtjev za izuzecem vijestaka i da izađem pred drugu komisiju i upalilo,to je bio prvi korak kad sam dobio rijesenje pozvali me prije nego je istekao rok za žalbu.Te papire mi je odradila udruga sam to nebih znao

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 01. 2023. u 12:32, bare je napisao:

Kolega.meni nisu priznali f62.0.lijecen u zagrebu poslije u vukovaru.bolnicko.to nosi 40%,ali ništa od toga.u rješenju od žalbe nije dovoljno.pa nisam sam sebi dao dijagnozu

Gdje piše da f62.0 " nosi " 40 % ? Ima dosta branitelja koji imaju uz f43.1 i f62.0 pa imaju 20 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, gmail je napisao:

Prijatelju žao mi je zbog svega što su vam učinili a US  bi to trebao riješiti a ne vračati na početak e sad ne znam da li se imate pravo žaliti na E.SUD u Strasburgu ili ne pošto vas nisu odbili nego vratili na početak a to je još jedna njihova caka a sad sam i ja u nevjerici sa svojim slučajem iako odvjetnica tvrdi da nemaju osnove da ne dobijem spor a to ču saznati prije božiča a vi se raspitajte za EU sud jer ču i ja ako bude negativno na Strasburg pa kako bude samo daj bože zdravlja

Koliko me odvjetnik informirao sama država koči da takve tužbe uopće dođu na Europski sud. To se radi o tisućama tužbi i sve bi izgubili. Zato su ih i stopirali. Baš me zanima kako će ovo s trgovcima i podizanjem cijena završit. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 01. 2023. u 12:59, Kruno76 je napisao:

Još bih se nešto nadovezao vezano za ovo znači nemam dana civilnog staža, samo rat oni stave 70 posto civilnog ako može netko upućeniji odgovoriti 

To znači ostale okolnosti ( život izvan ratnog djelovanja / prije i poslije DR), a ne da li imaš civilnog staža.

prije 1 sat, gmail je napisao:

Prijatelju žao mi je zbog svega što su vam učinili a US  bi to trebao riješiti a ne vračati na početak e sad ne znam da li se imate pravo žaliti na E.SUD u Strasburgu ili ne pošto vas nisu odbili nego vratili na početak a to je još jedna njihova caka a sad sam i ja u nevjerici sa svojim slučajem iako odvjetnica tvrdi da nemaju osnove da ne dobijem spor a to ču saznati prije božiča a vi se raspitajte za EU sud jer ču i ja ako bude negativno na Strasburg pa kako bude samo daj bože zdravlja

Kakvu presudu sud u Strasbourgu može donijeti za razliku od našeg suda ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , buda2 je napisao:

Gdje piše da f62.0 " nosi " 40 % ? Ima dosta branitelja koji imaju uz f43.1 i f62.0 pa imaju 20 %.

U zakonu o vještačenju.a stvarnost je nešto drugo

prije 2 minuta, bare je napisao:

U zakonu o vještačenju.a stvarnost je nešto drugo

I sam imam te dijagnoza a ima 20%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, buda2 je napisao:

Možeš li boldati taj zakon ? Mislim da ga nisam nikada vidio.

3. Neurotski poremećaji, poremećaji vezani uz stres

PTSP, aktivni simptomi učestalo prisutni uz komorbiditet s drugim psihičkim poremećajima uključujući i trajne promjene ličnosti nakon traume prisutne najmanje dvije godine, izrazito oštećenje socijalnog funkcioniranja----------------------------------------------------------------30%

Napomena: PTSP uključuje civilnu i ratnu traumu

4. Specifični, mješoviti i drugi poremećaji ličnosti te trajne promjene ličnosti (MKB-10 – F60-F62)

klinički postavljena dijagnoza graničnog poremećaja ličnosti (uz primjenu SCID intervjua) s učestalim psihotičnim simptomima i/ili autodestruktivnim ponašanjem, ozbiljno oštećenje socijalnog funkcioniranja uz višegodišnje psihijatrijsko i psihoterapijsko liječenje---------40%

5. Shizofrenija, shizotipni i sumanuti poremećaji uključujući i poremećaje s psihozom navedene pod MKB-10 šifrom F20-29

klinički utvrđeni mentalni poremećaj s psihozom (shizofrenija, sumanuti i shizoafektivni poremećaj) srednjeg stupnja s višekratnim hospitalizacijama uz teža oštećenja socijalnog funkcioniranja i/ili djelomično lišavanje poslovne sposobnosti uz potrebu kontinuiranog liječenja minimum dvije godine----------------------------------------------------------------------------------------------

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki ja mislim, možda kontra mislim da mi kao prvo miješamo vještačenjem hrvi invalidnosti i ocjenu radne sposobnosti, jer sam bez hrvi imao 50,50 profesionalna a S hrvi 30, 70 opća stoga znam dosta branitelja koji su imali 20 posto hrvi a  a ocjeni radne sposobnosti 100 posto u svezi rata i to samo na osnovu PTSP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, bare je napisao:

-----------70%

3. Neurotski poremećaji, poremećaji vezani uz stres

PTSP, aktivni simptomi učestalo prisutni uz komorbiditet s drugim psihičkim poremećajima uključujući i trajne promjene ličnosti nakon traume prisutne najmanje dvije godine, izrazito oštećenje socijalnog funkcioniranja----------------------------------------------------------------30%

Napomena: PTSP uključuje civilnu i ratnu traumu

4. Specifični, mješoviti i drugi poremećaji ličnosti te trajne promjene ličnosti (MKB-10 – F60-F62)

klinički postavljena dijagnoza graničnog poremećaja ličnosti (uz primjenu SCID intervjua) s učestalim psihotičnim simptomima i/ili autodestruktivnim ponašanjem, ozbiljno oštećenje socijalnog funkcioniranja uz višegodišnje psihijatrijsko i psihoterapijsko liječenje---------40%

5. Shizofrenija, shizotipni i sumanuti poremećaji uključujući i poremećaje s psihozom navedene pod MKB-10 šifrom F20-29

klinički utvrđeni mentalni poremećaj s psihozom (shizofrenija, sumanuti i shizoafektivni poremećaj) srednjeg stupnja s višekratnim hospitalizacijama uz teža oštećenja socijalnog funkcioniranja i/ili djelomično lišavanje poslovne sposobnosti uz potrebu kontinuiranog liječenja minimum dvije godine-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------60%

Postoji tražili čak.zove se google

Hvala bare.sad sam saznao da postoji Google ( koristit ću ga ubuduće ).

f43.1 + f60/62  = min.60 %.koliko ih poznaš da imaju taj postotak ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, buda2 je napisao:

Hvala bare.sad sam saznao da postoji Google ( koristit ću ga ubuduće ).

f43.1 + f60/62  = min.60 %.koliko ih poznaš da imaju taj postotak ??

Kolega meni je prijatelj dobio 30 % i sugerirano mu je da ide na 40%. Napisao žalbu i u Zg mu rekli: mi bi vama to dali, ali 40 % Rvi tretira se kao šizofrenija. Pa onda ide sigurni gubitak vozačke, a bez skrbnika ne mos ići u wc nit ista potpisat. Eto tako su mu kazali. 

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momci, hajde da utvrdimo prave činjenice i završimo s ovim mlaćenjem prazne slame.

HRVI se određuje Pravilnikom o utvrđivanju postotka oštećenja organizma HRVI iz DR i trenutno važeći određuje da najveći postotak s komorbiditetom može biti 40%. I tako je od 2009.

Sve ostalo, tko je kada i koliko dobio je na osnovi rekao ovaj ovako ili onaj onako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, buda2 je napisao:

Hvala bare.sad sam saznao da postoji Google ( koristit ću ga ubuduće ).

f43.1 + f60/62  = min.60 %.koliko ih poznaš da imaju taj postotak ??

Ok.malo z.......ta tablica postoji.to znam.koliko ih ima taj postotak.to neznam,ako neko od mojih suboracai ima,možda neće da kaže.i još nešto.i ja sam tek sad vidio,postoji SCID psiho test.mene nisu slali na taj test a on se jako dovodi u f62.0.bez njega teško.zasto nisam bio na tom testu.sad se i ja pitam.sada bi tražio od psihologa da me uputi na to testiranje ali prošla baka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, yaris1990 je napisao:

Izašla je nova metodologija vještačenja uz izmjene zakona 21g tako da je po starom bilo f43.1 i f 62.0 do 30% a sad daju 20%. Prvi stup da 30 a drugi 20 

Uredba propisuje isto kao i Pravilnik.

Pravilnik,

"Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti.

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

b) srednjeg stupnja …………...…………………….20 do 30 %

c) teškog stupnja …………………………………....30 do 40 %

d) teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i psihosomatski) 30 do 40%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno."

Uredba,

"a) lakog stupnja                                                                                               manje od 20%

b) srednjeg stupnja                                                                                                20 do 30%

c) teškog stupnja                                                                                                   30 do 40%

d) teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i psihosomatski)                            30 do 40%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno za točke b), c) i d)."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Kruno76 je napisao:

Dečki ja mislim, možda kontra mislim da mi kao prvo miješamo vještačenjem hrvi invalidnosti i ocjenu radne sposobnosti, jer sam bez hrvi imao 50,50 profesionalna a S hrvi 30, 70 opća stoga znam dosta branitelja koji su imali 20 posto hrvi a  a ocjeni radne sposobnosti 100 posto u svezi rata i to samo na osnovu PTSP

Večina nas je ostvarilo hrvi i koji budu uporni doći če na svoje bitno je da  ono bude trajno pa bilo ono i 20%. Sad se ispostavilo tu ministarstvo branitelja kao glavna karika koja određuje pravila igre oni koji bi trebali biti na strani branitelja i oni koji se u medijima najviše eksponiraju kako čine sve da nam olakšaju ove preostale godine života.Iz činjenica vidimo da nisu baš na strani branitelja jer je pravila unaprijed odredila politika.Zato se nemojte obeshrabriti borite se i dalje kao što smo se borili u ratu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija