Jump to content

naknadni cin mirovina mup


ilb

Preporučene objave

umirovljen sam s cinom nadnarednika kao djelatnik spec. policije. kad sam umirovljen, nije mi jos bio priznat status hrvi. naknadno sam odnio u policiju rijesenje o statusu hrvi i s datumom umirovljenja sam promaknut u visi cin (satnika). na mirovinskom su me usmeno odbili za novi izracun mirovine jer se datum promaknuca poklapa s datumom umirovljenja.

da li me imaju pravo odbiti? u mup-u mi tvrde da imam pravo na novi izracun jer mup ima drugaciji sistem dodijeljivanja cinova od hv-a. nisam toliko upoznat sa zakonom da bi mogao sam donjeti sud. :tupan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to če se i meni desiti..sada me umirovljuju sa činom policajca,nepriznaju mi položenozvanje pošto nisam preveden..a kada dobijem drugostepeno hrvi onda mi mirovinski neče priznati više šta donesem od policije,na to me upozorila socijalna u mojoj upravi...i opet ajmo žali se,a o tome sam več pisao mirovinsko je počelo nepriznavati činove iz mup-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako to misliš da je mirovinsko močelo NEpriznavati činove MUP-a. Nemaju oni šta priznavati ili ne, postoji pravilnik a koji je ako se ja ne varam podzakonski akt koji je reguliao odnose činova MUP-a sa činovima HV-a, dakle mirovinsko ne priznaje niti činove HV-a.

 

Ako dođe do nekih promjena ti si dužan o tome izvjestiti mirovinsko pogotovo ako ide u tvoju korist i ne vidim što bi bila zapreka da se po tvojem zahtjevu postupa.

 

Neka se malo ZG-1 uključi pa neka nam malo pojasni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa tako mi je rekla moja socijalna u pol.upravi,da ima strašno puno problema sa mirovinskim,da ona pošalje čin koji pripada po pravilniku,a ovi ga nepriznaju,nego traže da im se dostavi čin koji si imao u trenutku kada si otišao na bolovanju,i da nepriznaju prevođenje u smisli dva čina gore kod hrvi-a....neznam..ja imam položeno zvanje viši policajac,a nisam preveden...to mi nežele priznati..a vidjet ču kada dobijem drugostupanjsko hrvi-a,onda ču dignuti sve na noge da mi to isto zvanje viši policajac priznaju i od toga zvanja da me kako je predviđeno za hrvi prevode u čin za mirovinu..a onda ču vidjeti kako će na to reagirati ovi u mirovinskom kada to dobiju...ja mislim da tu oni nebi trebali komplicirati,barem se nadam..jer veliku ulogu igraju činovi.nije isto otiči u mirovinu kao desetnik..ili neki viši doćasnički čin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ilb je napisao:

umirovljen sam s cinom nadnarednika kao djelatnik spec. policije. kad sam umirovljen, nije mi jos bio priznat status hrvi. naknadno sam odnio u policiju rijesenje o statusu hrvi i s datumom umirovljenja sam promaknut u visi cin (satnika). . :tupan

 

I ja sam u jako sličnoj situaciji, skoro pa istoj.

 

Zanima me kome se točno nosi to rješenje o prznatom statusu rvi-a i to konkretno za PU Zagrebačku i od koga se traži veči čin na osnovu rvi-a ( kome se piše zamolba ) ?

 

Ne razumijem što više PU ima samnom kada sam u mirovini ? Mislim da ne dođem i ne lutam po PU bez veze kao muha bez glave nego kada odem da točno znam kome se obratiti ?? Da me ne šetaju od vrata do vrata i kažu ti više nisi djelatnik mup-a i mi s tobom nemamo više ništa.

 

:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lega do tri godine bez obzira ako si otišao u mirovinu imaš sva prava potraživanja od MUP-a... nadalje 10 godina mup-a čuva tvoj policijski dosije ,no čim dobiješ rješenje o mirovini 99,9 % bivših radnih kolega te neće ni pogledati a vjerovatno ni pozdraviti na ulici,,,,zašto ??? možda zato što postaju ljubomorni na ostvarenu zasluženu mirovinu dok su oni ostali raditi jer se nisu razbolili !!!!!!!!!! nadalje zaposlen je dio novog kadra koji jednostavno kolege umirovljene policjace gotovo isto gledaju kao i neke osobe iz krim.miljea te se tako i bahato ponašaju izigravajući neku veličinu ,vršeći provjere iako su upoznati da su kolege umirovljeni djelatnici i to su bili pravi profesionalci svog zanimanja.. na žalost došlo je vrijeme kao da se sad vrše neke osvete prema kolegama koji su otišli u mirovinu poglavito prema HRVI i to sad neki novi policijski službenici koji kao da imaju neku odbojnost prema nama sudionicima Domovinskog rata... postavio sam pitanje i u mup i razgovarao sa nekim načelnicima što se to događa ,zašto takve nadobudne jednostavno ne pošalju da pješaće ophodnjama po poljima i šumama kako bi im to malo što imaju mozga shvatilo neke stvari ,a tek onda da polagano započnu poslove ophodnje po gradu i selima. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,to si u pravu..tako mi je i samom,počinju gledati nas koji idemno u mirovinu kao neke kriminalce..ne svi,ali ovaj novi kadar...neznam šta da kažem,to je neminovno...a mislim da ima i zavisti,samo neznam na šta..to što nemogu bez tableta,što ti je život nikakav...ma netreba se na njih obazirati,ja znam jedno da sigurno je ovako...i najbolji prijatelj če te izdati kad..tad....obitelj nikad..a mioja obitelj su svi branitelji koji su prošli ili prolaze ove patnje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da sam ovaj tjedan upravo zatražio izvanredno promaknuće u viši čin, te zahtjev odnio na urudžbeni u kadravsku MUP-a. Na Kustošiji ima neko povjerenstvo, koje je od ranije osnovano upravo radi tih zvanja, a naročito poslije onog kada je ministar izvanredno promaknuo djelatnike specijalne jedinice. Znam da su mi šanse male, ali stalno si postavljam pitanje; Mi plavci smo zadnja šuga u ovom MUP-a, nas uvijek zaobilaze, kao da sam ja čuvo krave po poljima dok se išlo na ratište. Upravo izrevoltiran sam i zatražio to izvaredno promaknuće. Pa dobro ljudi-kolege jesmo li mi to svi pod istom kapom, ili sam ja neki drugog reda policajac. ??????????

Kompa je napisao:

ilb je napisao:

umirovljen sam s cinom nadnarednika kao djelatnik spec. policije. kad sam umirovljen, nije mi jos bio priznat status hrvi. naknadno sam odnio u policiju rijesenje o statusu hrvi i s datumom umirovljenja sam promaknut u visi cin (satnika). . :tupan

 

I ja sam u jako sličnoj situaciji, skoro pa istoj.

 

Zanima me kome se točno nosi to rješenje o prznatom statusu rvi-a i to konkretno za PU Zagrebačku i od koga se traži veči čin na osnovu rvi-a ( kome se piše zamolba ) ?

 

Ne razumijem što više PU ima samnom kada sam u mirovini ? Mislim da ne dođem i ne lutam po PU bez veze kao muha bez glave nego kada odem da točno znam kome se obratiti ?? Da me ne šetaju od vrata do vrata i kažu ti više nisi djelatnik mup-a i mi s tobom nemamo više ništa.

 

:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadam se da bude i načelnik PU ###### pročitao ovako nešto ili barem načuo negdje kako se treba odnositi prema umirovljenim djelatnicima mup-a..ovo je za svaku pohvalu što se dogodilo u Koprivnici no ipak Koprivnica nije u slavoniji i tu je problem sve što je vezano za slavoniju i baranju je čista ####onica :(

recimo samo to da kadrovska recimo moje nekadašnje PU###### zna samo dostavljati rješenja o nastanku rvi u kadrovske odjele policijskih postaja kako bi umirovljene rvi u svemu što više uništili pa tako počevši od oduzimanja privatnog oružja i nadalje.. koliko samo ima daleko težih slučajeva u civilnim osobama i nikome ništa dok se za policajce uredno dostavila rješenja sa dijagnozama koje je komisija mup-a u šarengradskoj proglasila radno nesposobnim...... da nije to sve baš pošteno tako po njihovom samo za primjer dostatni broj djelatnika još aktivno radi sa dijagnozama ptsp-a odnosno ti koji još rade i nisu bolesni jer da jesu sigurno nebi mogli više raditi radi sebe,no ovako su neki ishodovali papire ali obzirom na liječnički kodeks doktori šute i sve za pet... mi koji smo javno rekli da smo oboljeli mi smo sad " totalno ludi i opasni po okolinu",a ovi što se skrivaju i čekaju samo da kod odlaska u mirovinu prolože da su rvi ( po osnovi ptsp-a) to sad nikoga ne zanima,,da nije žalosno bilo bi komično ali na našu žalost to je lege moje istina....Dan policije -- žalosno je da ga slavljenički provode bivši milicajci sao krajne ,a sad u našo odori dok mi koji smo odoru hrvatskog policajca nosili i kad je bilo najteže sad smo zaboravljeni........ zato kažem " gospodo načelnici i sva ostalo gospodo iz mup-a "-nek vam za primjer bude ovaj gospodin Načelnik kako kaže lega u Koprivnici očito ima pametnih i poštenih rukovoditelja !!!!!!!! :pljesce:

 

 

 

Editiran naziv PU. (Mrljavac)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da to ste u pravu...ali nisu tu toliko krivi načelnici odjela i uprava..nego ljudi moji oni pomočnici načelnika i ostali koji nemaju ni adekvatnu stručnu spremu za posao koji obnavljaju,pa se moraju stalno dokazivati kako su oni nemilsrdni i poštuju pravila igre....ulizuju se i obavljaju prljave poslove za naše velike načelnike,čak i više od onog šta se traži od njih,samo da ih nebi tko smijenio,da nebi morao možda iči na cesturaditi...uz dužno poštovanje sada je u pioliciji ostao jedan krug ljudi raditi,koji su nam debelo zavidni,samo neznam na čemu..mojoj mirovini od 2000 kn....rijetke su pol.uprave sa zdravom atmosferom.....a najgore mi je kada vidim milicajce iz bivšeg sistema kako su na visokim položajima u pol.upravama...u ono vrijeme je bio podoban za službu,kada su prave hrvate zatvarali ti isti..i sada je opet podoban....ma iskreno kada to sve vidim neželim se ni slikati više po pol.postaji....a mladi dečki teško dolaze na mijesto načelnika jer se isti nedaju u mirovinu,lijepo mu...omilila mu se vlast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa MUPom uvijek broblema meni u 91 nisu upltili 3mjeseca radnog staža jedva sam to riješio sva sreča pa je banka preko koje sam dobivao plaću imala ispis uplata koje sam odneo u stanicu i onda su to riješili ali mogu reći da je dugo trajalo........

A ovo bio sam 91 u specijalnoj policiji aktivno prešao u vojsku 3GMBR u 15 godina dobio pozornika ,pa jel i ja imam pravo na tog satnika kad se o njemu toliko prića !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo smo u zadnje vrijeme zabauljali s postovima, koji se uopće ne odnose na naslov niti problematiku koja je uvodna u postu. tako se zabrijalo da se može dobiti od MUP-a zvanje, odnosno prevedeno u vojni čin general pukovonik, što nije točni, već sam stavio konstataciju da je to General bojnik, a nisam vidio da to itko traži, već je samo spomenuto kao krivi navod. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj mješati mirovinske činove i činove iz vojske jer nemaju veze jedno sa drugim. ja imam u mirovini čin satnika i to su počasni činovi ali to ne znaći da bi u slučaju rata bio pozvan kao satnik jer ja ni neznam njegove funkcije. takva metoda dodjele činova dodjeljuje se i u drugim oružanim snagama u cijelom svjetu ali mi smo iznimka jer sam primjetio da branitelji koji su bili pripadnici hv-a odlaze u mirovinu sa činom vojnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nerazunijem kolega točno sve kaj su ti u mirovinskom sve rekli ali ono kaj si dobio od Mup-a i nek je to bilo kasnije mirovinsko ti mora to priznati bez pogovora.ako treba i vikni na njih i kaj got treba.i neka ti obrazlože pismeno kaj su dužni kaj oni nemogu a kaj nemogu..muljaju uvjek nekaj.ja sam sada sve dobio i od mupa i od mirovinskog ali put je kao i mnogima bio dug i težek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Ops, Esade, malo samo je u pitanju terminologija. Počasni čin je jedno u HV, te se ne uzima u obzir kod izračuna mirovine. Kod Mup-a po Pravilniku o izjednačavanju policijskog zvanja u vojni čin, vrši se recimo prevođenje i nije počasni čin. A ovo ostalo si u pravu. :-(

 

a gdje ulazi onaj čin što je kirin dodjelio specijalcima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

topnik007 je napisao:

ne drugog nego trećeg reda.Važno je bilo provesti

par dana u specijalnoj policiji i odmah imaš drugačiji status a nema veze što je ta specijalna policija čuvala lovišta od samih sebe dok su plavci bili na prvim crtama.

 

Kaj si ti neki element koji ima zadaću posijati razdor među ljudima. #################. Nek me moderatori i iskljuće na neko vrijeme ako smatraju da sam pretjerao ali ide mi više na####### kad netko počinje sijati razdor među braniteljima i još tome na ovaj perfidan komunistički način, kao netko nije vrijedio za vrijeme kad je trebalo.

 

 

Editirao Mrljavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelji dragi ovaj komentar što je napisao"topnik 007" osobno podržavam i dečko nije ništa rekao lažno..kome to bilo drago kome krivo al njegov komentar je ispravan........................... čast svima braniteljima no ne i onima koji se nalaze u kategoriji onih koji su bili samo na nekim raznim spiskovima no istinski nikad nisu aktivno sudjelovali u borbenim zadaćama...... pozdrav ...............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega !

Nije ministar izvanredno promaknuo sve djelatnike specijalne policije.U mojoj PU promaknuti su ljudi koji su obnašali dužnosti za koje je propisano zvanje u koje su promaknuti.

U razgovoru sa kolegama koji sada rade u drugim ustrojstvenim jedinicama;a bili su specijalci za vrijeme rata

situacija je ista. Nije bilo bitno koliko imaš ratnog ili mirovinskog staža,već na kojem si se radnom mjestu zatekao, tako su nama objasnili oni koji su radili spiskove

za promaknuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodadi je napisao:

Sve su to igre bez granica u kojima najčešće najveću korist uzvuku oni koji ne bi trebali.

 

A što nama odgovara, uvijek netko izvuče što nije trebao, takvi smo, ali zar ovakovim pisanjem ne upirete prst i u one koju su to zaslužili. Sticajem okolnosti netko je bolje prošao, a netko je bio luzer, to ne znači da su to igre bez granica, određena su parvila igre, nekome je išlo u prilog netko je ostao nažalost bez toga, ali jednom prestanite upirati prst u druge, a nemate snage to javno reči ili podnjeti prijavu za to kod nadležnog ODO-a. Uz sve ove zaštite koje nam pružaju radi Registra, stalne prozivke lažan je ovaj, lažan je onaj, ovaj je zlorabio ovo ili ono, imam osjećaj da sam u konc logoru. Stalna prozivka. Dajte malo više razmišljate kako pomoči braniteljima, a treba im.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

PrEsVeTli, daj se malo kontroliraj, a i ti Topniče malo pripazi što pišeš jer moraš znati da će tvoji tekstovi da nekoga pogode, a nekom će biti svejedno.

:jok:

 

Ma ohladil sam se ja odma, prvi post Topnika James Bond i odma oni neki su čuvali lovšta a mi smo patili i takve bedastoče. Nekak mi se vidi da je i ovaj post slijedom Blogovskog uključivanja službi. :-D Ne mora biti, ali ja ako nekoga i popljujem, poslije razmislim i ispričam mu se ako ne javno ono bar na PM.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

All right.

 

Prisjetimo se samo koliko se branitelja međusobno pokokalo i izranjavalo tijekom rata međusobno pucajući u sebe i svoje kolege, a i iz neopreznosti i nepravilno rukujući oružjem. Ne bi se trebali svađati i vrijeđati iako mnogi različito razmišljaju i nisu svi jednako omirisali miris baruta pa ne znaju kako je bilo drugima.

 

Svima nam je isti cilj, da nas država zbrine kako zaslužujemo i da svi koliko toliko ostvare ono za što su se borili te da ozdrave koliko mogu ili da se sa svojim bolestima što lakše nose.

 

A tko je gdje bio najbolje zna. Najgluplje je reći ovi su bili ovdje ili ondje i pri tome naravno poniziti druge. Isto tako ne valja burno reagirati na takve provokacije jer njemu je i cilj da te isprovocira pa da eksplodiraš.

 

Plavci su bili na prvim crtama isto kao i specijalna policija (ja to jako dobro znam jer sam obišao sva bojišta oko Osijeka). Specijalci su išli po cijeloj Hrvatskoj isto kao i plavci po potrebi, a specijalci su bili i na Velebitu na terenima pa su se mnogi izprehlađivali i razbolili tako da ne treba donositi zaključke koji su više doprinijeli obrani suvereniteta RH. Ne zaboravimo i HV i dr...koje sam izostavio (da se ne uvrijede).

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija