Jump to content

Skijanje Sljeme,Hrvi,umirovljeni branitelji


cagart

Preporučene objave

Za sve Hrvi koji vole,mogu i žele skijati na Sljemenu počinje skijaška sezona, besplatne godišnje karte mogu se dobiti u Odjelu za branitelje Gradskog ureda za zdravstvo,rad,socijalnu zaštitu i branitelje u Zagrebu, Trg Stjepana Radića br.1, tel.centrala 01/6101239 (za podrobnije inf.tražiti odjel za branitelje).

 

Isto tako umirovljenici (branitelji naprijed !!!!) imaju pravo na besplatne dnevne ski karte koje preuzimaju na blagajni na skijalištu uz predočenje osobne iskaznice i odreska mirovine.

 

 

Kad se ne može u bijeli svijet na skijanje, iskoristi tu gdje se može :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok izgleda da sam promašio temu,mjesto i vrijeme, ostavljam to do sutra a onda brišem ili neka Mrljavac zaključa, mislio sam možda će nekome to i koristiti kao informacija, ali očigledno da sam pogriješio....da najbolje da se vratimo onome što je bitno...... :kavica:

 

 

P.s. za Maloljetnika, ako si ikad volio skijanje i ako sad ikako možeš skijati ja ću ti ih osobno donijeti skije na Sljeme i pokloniti :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

volumen je napisao:

hvala na kartama ali ja nemam nogu pa ne skijam ali dobro bi mi dosle karte za 7 dana nekih toplica :cenzura:

 

 

Možda bih se i tu našao odgovor, odnosno informacija gdje možeš u toplice i kako, pogotovo ako si Hrvi, ali ne bih s tim izlazio da me ne dočekaju komentari kao i za skijanje, živjeli :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Za sve Hrvi koji vole,mogu i žele skijati na Sljemenu počinje skijaška sezona, besplatne godišnje karte mogu se dobiti u Odjelu za branitelje Gradskog ureda za zdravstvo,rad,socijalnu zaštitu i branitelje u Zagrebu, Trg Stjepana Radića br.1, tel.centrala 01/6101239 (za podrobnije inf.tražiti odjel za branitelje).

 

Isto tako umirovljenici (branitelji naprijed !!!!) imaju pravo na besplatne dnevne ski karte koje preuzimaju na blagajni na skijalištu uz predočenje osobne iskaznice i odreska mirovine.

 

 

Kad se ne može u bijeli svijet na skijanje, iskoristi tu gdje

 

Za mene hvale virijedna info.volim skijanje i svaka kn mi dobro dodje :palac: hvala cagart :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da Hrvi imaju besplatan prijevoz "Zet"-om (autobus i tramvaj), znači ako te traži vozač kartu, pokažeš iskaznicu i to je to, što se tiče žičare mislim da nije u funkciji i da voze autobusi, nisam siguran, ali sutra ću provjeriti pa javim, ajde baš mi je drago da će netko od nas na skijanje.S godišnjim kartama (nažalost samo za one koji imaju prijavljeno prebivalište u Zagrebu, što naravno nije u redu)treba požurit jer je i tu ograničen broj,a tko se odluči i ima "pravo" treba osobnu iskaznicu i ponesti drugostupanjsko rješenje o statusu Hrvi, tamo još ispuni jedan upitnik (malo opširniji :-? ) i karta je tu :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Ok izgleda da sam promašio temu,mjesto i vrijeme, ostavljam to do sutra a onda brišem ili neka Mrljavac zaključa, mislio sam možda će nekome to i koristiti kao informacija, ali očigledno da sam pogriješio....da najbolje da se vratimo onome što je bitno...... :kavica:

 

 

P.s. za Maloljetnika, ako si ikad volio skijanje i ako sad ikako možeš skijati ja ću ti ih osobno donijeti skije na Sljeme i pokloniti :palac:

 

:palac::palac:

ma nisi ti ništa pogriješio,super eto još jedna hvale vrijedna akcija...tko god se sjetio svaka mu ćast...

cagart hvala na ponudi za skije ali skijao sam zadnji put prije 12god... :palac::palac::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi ako si između sebe ne pomognemo, nitko nam neće pomoći....meni je jednako zadovoljstvo ako je netko otišao na to skijanje isto kao da sam ja bio....pa ne moramo samo na ovim stranicama pisati o tuzi,jadu i borbi sa svim mogućim administracijama, i na kraju začiniti s apelima kako pomoći nekom tko nije izdržao do kraja....ubacimo ponekad i neku vedriju temu....svima će nam biti lakše :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa ti nisi pogrešno uradio što si ljudima dao ovu informaciju,tako i treba... samo sramota za one pingvine iz metropole ZG koji su to omogucili samo onima koji su s tog područja zar ostali HRVI i hr.branitelji nisu dobrodošli na Sljeme .mislim na one koji vole skijanje i ostale sportove --to je žalosno,a ovo drugo je sve OK... zato se oni u Zg protive regionalizaciji,pa ovo je sad sasvim jasno da je vrijeme decentralizacije kad nismo svi isti ... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Za sve Hrvi koji vole,mogu i žele skijati na Sljemenu počinje skijaška sezona, besplatne godišnje karte mogu se dobiti u Odjelu za branitelje Gradskog ureda za zdravstvo,rad,socijalnu zaštitu i branitelje u Zagrebu, Trg Stjepana Radića br.1, tel.centrala 01/6101239 (za podrobnije inf.tražiti odjel za branitelje).

 

Isto tako umirovljenici (branitelji naprijed !!!!) imaju pravo na besplatne dnevne ski karte koje preuzimaju na blagajni na skijalištu uz predočenje osobne iskaznice i odreska mirovine.

 

 

Kad se ne može u bijeli svijet na skijanje, iskoristi tu gdje se može :palac:

odlična vijest....ajd saznaj jel možemo mi iz Slavonije dobiti godišnju..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste u situaciji da možete prihvatiti tu povlasticu (kao i mnoge druge) koja Vam je velikodušno ponuđena onda je ili prihvatite ili nemojte prihvatiti.

 

Ima dosta branitelja koji će to rado iskoristiti kada odu na skijanje ili sanjkanje sa obiteljima i naravno da treba biti zahvalan onima koji su to omogućili.

 

To nije omalovažavanje branitelja nego nego mala gesta kao znak zahvale od strane (kao što bi rekli neki političari)nadležnih institucija zbog svega što su branitelji učinili za lijepu našu.

 

Glede ostalih nerješenih egzistencijalnih pitanja postoje u ovom podforumu teme predviđene za takvu raspravu.

 

wj779y.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki je napisao:

Hvala na obavjesti,mislim da je nama BRANITELJIMA bitnije jako puno drugih stvari od besplatnih karata za skijanje,mnogi branitelji u gradu nemaju za kruh a grad im velikodušno poklanja karte,mislim da je to omalovažavanje onih koji mogu samo sanjati da si kupe pošten ručak a kamoli skije.

 

 

Dragi kolega stvarno te ne kužim.... :-? nitko nije rekao "svi morate na skijanje bez iznimke" ponuđeno-počašćeno, zašto ja ne bih sa svojom kćeri koja je osnovnoškolka otišao se koji put spustiti na Sljemenu, opremu sam kupio ako baš misliš da je to luksuz, odjelo u "Metrou" za 250 Kn, pancerice 400 Kn i skije i štapove nekih 500 Kn i to ću sad imati.....koliko si u godini dana potrošio na eventualne kave,cigarete,alkohol

Bit je u tome da neko tko može ode i da ako može prođe povoljnije,a ne da ako "ja nemogu, nemora nitko"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sve nije loše drago mi je da se pokrene neka incijativa iz lokalne samouprave,nešto što nije zagarantirano zakonom o pravima hrvatskih branitelja ili nekim drugim zakonom.Bilo bi lijepo da i privatni sektor pokrene nešto slično.Osobno znam ljude koji su puno dali i pomogli hrvatskim braniteljima ili njihovoj djeci,roditeljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki je napisao:

Hvala na obavjesti,mislim da je nama BRANITELJIMA bitnije jako puno drugih stvari od besplatnih karata za skijanje,mnogi branitelji u gradu nemaju za kruh a grad im velikodušno poklanja karte,mislim da je to omalovažavanje onih koji mogu samo sanjati da si kupe pošten ručak a kamoli skije.

 

I ovo je jedan vid pomoći osobama sa statusom hrvi-a i umirovljenicima, osobito onima koji imaju manja mjesećna primanja jer ipak uštede nešto novaca, a za onoga koji nema svaka je kuna bitna. A udovoljiti svom djetetu svakome je prioritet.

Mislim, nitko ništa nije morao dati besplatno a ipak jesu i gesta je svakako vrijedna hvale. Još da je više ovakvih sitnih stvari kojima se pomaže bilo bi puno lakše i uštedjelo bi se nešto novaca. Nije sve u "velikim" stvarima, život čine "male" stvari ( kvalitetno provesti vrijeme sa svojim djetetom je najveća stvar i za roditelja i za djete ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ovo je samo mali lapsus "banja"-"toplice" al ipak slažem se toplice su po našem...no bez obzira na sve to lijepo je da dečkima s područja ZG omoguće skijanje i sve ostale radosti naravno tko to voli i tko ima opremu potrebitu za to,ali sramotno je recimo da nama ostalima to pravo isto nije dato na korištenje iako mislim da veliki % nas iz ostalih krajeva nebi to koristili jer to je ipak za malo zdravije ljude ali bilo bi jako pohvalno da nisu napravili taj " zatvoreni krug" ili samo s područja ZG...... koja ironija recimo nama u Slavoniji napr.Bizovačke toplice- prirodna voda ali braco dođeš se malo ugrijati u toj toploj vodi kao hrvi imaš popust uz predoćenje iskaznice samo 5 kn za sve je ulaz 35 kn,a invalidi 5 kn manje krasno- zato i propadaju jer ljudi zar simbolično nebi bilo da je ulaz 10 kn,nešto pojedeš i popiješ i svima dovro no ništa od toga iako bi za zdravlje bilo savršeno barem 2-3 puta na mjesečno da nas počaste korištenjem tih ljekovitih voda-no to je samo razmišljanje..... za vrijeme rata su neki NN postali večinski vlasnici i boli njih briga za branitelje koji su ili izgubili zdravlje ili teško narušili ..... ma nema veze nek im sve propadne pa nek i oni nemaju ništa...svaka čast onima u ZG makar nešto su ljudima dali ali ovi ostali su katastrofa,,,, :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija