Jump to content

Upravo ovo procitah...


grg4

Preporučene objave

Pa me zanima misljenje cijenjene populacije koja posjecuje ovaj forum.

 

Dakle, citat:

 

"LOL

 

Hrvatsku čeka sudbina BiH. Dobit ćemo pomoć MMFa pod uvjetom da ukinemo

braniteljske mirovine, a na čelu vlade u to vrijeme bit će Jadranka Kosor.

Nije li to ironično?"

 

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grg4 je napisao:

Pa me zanima misljenje cijenjene populacije koja posjecuje ovaj forum.

 

Dakle, citat:

 

"LOL

 

Hrvatsku čeka sudbina BiH. Dobit ćemo pomoć MMFa pod uvjetom da ukinemo

braniteljske mirovine, a na čelu vlade u to vrijeme bit će Jadranka Kosor.

Nije li to ironično?"

 

:-o

 

...pa ako ukinu braniteljske mirovine onda nam i ne treba pomoć od mmf-a , onda će biti novaca...još kada bi ukinuli i druge mirovine, socijalna primanja ( porodiljne naknade, dječje doplatke, naknade za nezaposlene i slićno ) onda će biti novaca ohoho i previše pa ćemo mi ( kao država ) moći pomoći mmf-u i drugima...

 

 

...ne bi bilo loše da ukinu mirovine pa da živimo ko u sektama, da nema novaca nego da imamo kroz mjesec dana sve što nam je potrebno ali bez novaca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

grg4 je napisao:

Pa me zanima misljenje cijenjene populacije koja posjecuje ovaj forum.

 

Dakle, citat:

 

"LOL

 

Hrvatsku čeka sudbina BiH. Dobit ćemo pomoć MMFa pod uvjetom da ukinemo

braniteljske mirovine, a na čelu vlade u to vrijeme bit će Jadranka Kosor.

Nije li to ironično?"

 

:-o

 

...pa ako ukinu braniteljske mirovine onda nam i ne treba pomoć od mmf-a , onda će biti novaca...još kada bi ukinuli i druge mirovine, socijalna primanja ( porodiljne naknade, dječje doplatke, naknade za nezaposlene i slićno ) onda će biti novaca ohoho i previše pa ćemo mi ( kao država ) moći pomoći mmf-u i drugima...

 

 

...ne bi bilo loše da ukinu mirovine pa da živimo ko u sektama, da nema novaca nego da imamo kroz mjesec dana sve što nam je potrebno ali bez novaca...

:smijeh3:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grg4 je napisao:

Pa me zanima misljenje cijenjene populacije koja posjecuje ovaj forum.

 

Dakle, citat:

 

"LOL

 

Hrvatsku čeka sudbina BiH. Dobit ćemo pomoć MMFa pod uvjetom da ukinemo

braniteljske mirovine, a na čelu vlade u to vrijeme bit će Jadranka Kosor.

Nije li to ironično?"

 

Baš me zanima gdje si pročitao tu "pouzdanu" informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi puno bolje ukinuti ukinuti svim strankama davanja iz državnog proračuna a i udrugama .

ustvari svima koji naplačuju članarinu.

strankama taj novac darovan.

branitelj ,HRVI ,su zaradili svoje mirovine(iako ima i onih koji su se snašli).

branitelj bez statusa HRVI ili invalidnosti nema pravo na mirovinu dok ne ispuni zakonski uvjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ma nije tako loše kako se piše po novinama, novinari više napuhuju i unose nemir u građane bez potrebe , više nego što situacija ustvari je ozbiljna... :palac:

 

...to su nagađanja i lupetanja novinara bez ikakvih pravih temelja, to bi oni tako napravili da su na vlasti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijepo je pročitati kako tješite jedni druge.samo jedno pitanje :dokad će se moći samo izvlačiti iz velike "kese" a malo stavljati.pa iako smanje mirovine 250 kn neće svijet propasti.(niti branitelji osiromašiti).potrebno je zamrznuti cijene pa će biti lakše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Nemojmo se zavaravati.

Biti će rezova, i to vrlo ozbiljnih.

 

Moramo svi u ovoj zemlji prestati razmišljati kako da nešto dobijemo od države, jer love nema.

Počnimo razmišljati o tome kako ćemo nešto sami raditi i zaraditi.

 

Potpuno se slazem. Najsladje je kad si sam sebi sef :-D , makar, kad jos imas i zaposlene, onda su ti kao djeca, svi njihovi problemi su i tvoji...

A tisak je skroz "pozutio", samo pisu o nesrecama i skandalima, premalo je pozitivnih primjera i ozbiljnih analiza.

U svakom slucaju, ne smijemo dozvoliti da nas strah paralizira. Treba zasukati rukave i raditi kao nikad prije. Paziti na svaku lipu i stvarati nove vrijednosti. Jer dok radimo, ne stignemo razmisljati o stvarima koje ionako ne mozemo rijesiti.

Pa vjerujem i u zensku pamet i senzibilitet, premijerka ce sigurno znati izvuci svo "vruce kestenje iz vatre" uz najmanje socijalne poremecaje, ali ovisi i o postupcima svih nas da li ce u tome uspjeti prije ili kasnije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poduzetnica je napisao:

felixx je napisao:

Nemojmo se zavaravati.

Biti će rezova, i to vrlo ozbiljnih.

 

Moramo svi u ovoj zemlji prestati razmišljati kako da nešto dobijemo od države, jer love nema.

Počnimo razmišljati o tome kako ćemo nešto sami raditi i zaraditi.

 

Potpuno se slazem. Najsladje je kad si sam sebi sef :-D , makar, kad jos imas i zaposlene, onda su ti kao djeca, svi njihovi problemi su i tvoji...

A tisak je skroz "pozutio", samo pisu o nesrecama i skandalima, premalo je pozitivnih primjera i ozbiljnih analiza.

U svakom slucaju, ne smijemo dozvoliti da nas strah paralizira. Treba zasukati rukave i raditi kao nikad prije. Paziti na svaku lipu i stvarati nove vrijednosti. Jer dok radimo, ne stignemo razmisljati o stvarima koje ionako ne mozemo rijesiti.

Pa vjerujem i u zensku pamet i senzibilitet, premijerka ce sigurno znati izvuci svo "vruce kestenje iz vatre" uz najmanje socijalne poremecaje, ali ovisi i o postupcima svih nas da li ce u tome uspjeti prije ili kasnije...

 

naravno, samo više nemam povjerenja u premijere i premijerke osim u ono: Treba zasukati rukave i raditi kao nikad prije. Paziti na svaku lipu i stvarati nove vrijednosti. Jer dok radimo, ne stignemo razmisljati o stvarima koje ionako ne mozemo rijesiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

lijepo je pročitati kako tješite jedni druge.samo jedno pitanje :dokad će se moći samo izvlačiti iz velike "kese" a malo stavljati.pa iako smanje mirovine 250 kn neće svijet propasti.(niti branitelji osiromašiti).potrebno je zamrznuti cijene pa će biti lakše.

 

 

...bilo danas na tv - dnevniku u 19,15 sati da je izvor blizak novoj vladi potvrdio da nema štednje na braniteljima...

 

 

 

http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/nema-stednje-na-braniteljima-ostale-cekaju-drzavne-skare.html :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba nasjedati na kojekakve provokacije -kako bi reko moj dida-Trla baba lan da joj prođe dan.

Tko nam garantira da iza nicka " grg4" ne stoji ljev.... uzdanica s ciljem unošenja nereda između redova,i još plačena (sićom)????

Da se dotični kojim slućajem domognu vlasti ne bi rezali škaricama nego škaretinama.

Pa i sam je napisao:

citat:

Ma nisam to uzeo zdravo za gotovo ni u ludilu, nego eto toliko, cisto da se malo procuje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

lijepo je pročitati kako tješite jedni druge.samo jedno pitanje :dokad će se moći samo izvlačiti iz velike "kese" a malo stavljati.pa iako smanje mirovine 250 kn neće svijet propasti.(niti branitelji osiromašiti).potrebno je zamrznuti cijene pa će biti lakše.

 

E, Buda, prijatelju...iz ovog tvog posta se vidi da je očito da imaš "kvalitetna" ili relativno "kvalitetna" mjesečna primanja, te da pod terminom "branitelja" podrazumjevaš one koji imaju rvi/ptsp, a na temelju toga i jako dobre mirovine...svi su oni zaslužili (oni stvarni) te svoje mirovine, ali...nemoj zaboraviti da ima i branitelja bez statusa rvi, u onim podcjenjivačkim, besmislenim 6a mirovinama...Ono što hoću reći je to da 250 kn smanjenja mirovine neće puno značiti nekom rvi s općom nesposobnosti i mirovinom od 5 - 6 tisuća kn, ali recimo meni koji sam u 6a i imam 2300 i kusur kn mirovine tih 250 kn manje znači da ću ostati bez love još ranije nego inače...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lowrider !: ja sam si budin post drugačije protumačio: "Da svi skupa moramo nosit teret krize " što je i pravo. Ako i ima kako si naveo kvalitetna primanja bez "UMANJENICE" prema ostalim HB vjerovatno je zaslužio ( snašao se među zakonima ) a sad to snalaženje prenosi nama . Koliko mi je poznato sa 6a mirovinom možeš i legalno radit pa se da zakrpit pokoja rupa :namiguje: Supruga mi radi za 2200 kn pa znam koliko je to (250 kn minus ) Da se razumijemo :mišljenja sam ako se več i dogode rezovi mirovina da se minimalne neči ni dirati :kavica::palac: Pozdrav !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

"Da svi skupa moramo nosit teret krize " što je i pravo. !!!!

 

...i ja sam istoga mišljenja ali i opet ali kada se iscrpe sve druge mogučnosti onda neka uzmu i nama...a mogučnosti ima jaaaaaaaaaako puno....na kraju priče, skorz na samom kraju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

Lowrider !: ja sam si budin post drugačije protumačio: "Da svi skupa moramo nosit teret krize " što je i pravo. Ako i ima kako si naveo kvalitetna primanja bez "UMANJENICE" prema ostalim HB vjerovatno je zaslužio ( snašao se među zakonima ) a sad to snalaženje prenosi nama . Koliko mi je poznato sa 6a mirovinom možeš i legalno radit pa se da zakrpit pokoja rupa :namiguje: Supruga mi radi za 2200 kn pa znam koliko je to (250 kn minus ) Da se razumijemo :mišljenja sam ako se več i dogode rezovi mirovina da se minimalne neči ni dirati :kavica::palac: Pozdrav !!!!

 

pozz Roda91! Da, točno je da u 6a mirovini možeš legalno raditi, čak štaviše, ta je mirovina i bazirana na toj ideji samo...več sam postao na legalisu na tu temu...volio bih vidjeti tko bi to i na kakav posao zaposlio osobu od 40-ak godina koja je ,usput rečeno, več u mirovini?? Drugo, ako i uspiješ pronaći nekakav legalni poslić, smrzavaju ti, ne znam, mislim trećinu mirovine?? To bi onda morao biti neki "američki" posao da bi mi se isplatilo zamrzavati trećinu mirovine...Dalje, upitna je i stručnost i radno iskustvo kod nas koji smo radili možda koju godinu prije rata, a od onda smo bili u OSRH...ja, recimo, nemam pojma što bih radio u poslu za koji sam školovan, predavno je to bilo...i nadalje, veliko je pitanje zdravstveno stanje ljudi u tim 6a mirovinama, oni koji su zdravi radit će (i rade) bilo što samo da prehrane obitelji, ali, veliki je broj nas koji smo nesposobni za neki fizički posao...što s nama?? Naša djeca ne moraju imati normalno djetinjstvo, mi ne trebamo kredite za rješavanje kojekakvih pitanja i problema itd, itd...Neki sam dan pitao u jednoj banci za 3-4000 eura kredita na najduži mogući rok, no službenica mi je ljubazno i sažaljivo pojasnila da je socijalni minimum 2200 kn i da mi od tog ne smije uzimati rate kredita...drugim riječima, ja, branitelj i dragovoljac, bivši djelatnik OSRH, sad u mirovini postajem građanin drugog reda koji ni kreditić ne može dobiti??! Čovječe!! Da ja imam 65 godina, sređeno stambeno pitanje, odškolovanu i zaposlenu djecu, ne bih imao ništa protiv mirovine od 23xx.00 kn, ali ja još imam ogroman posao pred sobom za odradit, a zemlja za koju sam išao u rat, kojoj sam dao najbolje godine života, poslala me u penziju, na "socijalni minimum" i trebao bih biti zadovoljan?? :palacdolje::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lowrider

 

ne određujem ja koliko i kome će skinuti.bilo je napisano u večernjem.i meni znači nešto 250 kn.uzgred imam 3540 kn +153 kn invalidnine (supriga radi 2200).nije baš nešto sa ovim cijenama.i ja bih volio imati 5-6000 kn (znao bih kvalitetno utrošiti). :kavica::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lowrider je napisao:

 

E, Buda, prijatelju...iz ovog tvog posta se vidi da je očito da imaš "kvalitetna" ili relativno "kvalitetna" mjesečna primanja, te da pod terminom "branitelja" podrazumjevaš one koji imaju rvi/ptsp, a na temelju toga i jako dobre mirovine..

 

...nemaju svi u braniteljskoj mirovina sa statusom hrvi-a/ptsp - mirovinu od 5 - 6 tisuća kuna, evo ja sam u istoj mirovini i imam status hrvi-a 30 % imam mirovinu 3005 kn, nadam se da će mi za koji dan malo i povisiti na konto rvi-a koji mi do sada nisu uzeli u obzir a duguju mi to...

 

...isto tako sa tim iznosom ne mogu dići neki kvalitetan kredit isto imam djecu za školovati, pa koga briga ( poslali me u mirovinu prije 2 i po godine a sada imam 36 godina života )...

 

...ako si sam ne pomogneš neće ti nitko drugi...

 

...evo neki dan sam kupio novi auto i na istu mirovinu jedva dobio kredit, jedva jedvice jer imam još neke kredite, i njima ( banci ) je bilo važno da imam 2400 kn plus rata da ne prelazi primanja...kupio sam auto najjeftiniji na tržištu koji košta 7500 eura ali je novi i ja sam zadovoljan...

...kredit za kuću koju bi isto trebao napraviti mogu samo sanjati...a ne treba mi puno da se uselim nekih 40 000 eura...ali nedostižno barem za sada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma prijatelju Lowrideru nemoj ocajavat,sve ce to sjest na svoje mjesto,prije ili kasnije iskreno se nadam tome.I sam sam branitelj,napominjem BRANITELJ,veteran DR, a ne dragovoljac koji ima sto dana imam 1000 dana i šta mi to vrijedi mirovina 2200 kn pa se j ......Dolazim iz jednog malog mjesta iz slavonije u poćčetku rata osnovala se satnija od 120 ljudi ,jedno 20 ak ih je bilo u policiji i još oko 20 ak širom po brigadama.e sad u mirovini se nalazi negdje oko 500 ljudi ili svi skoro do godišta 75,svi sa ljepim mirovinama o kojima ja i drugi mogu sanjat,a djeca mala ,a nema posla ,stambeni kredit itd itd ,da ne nabrajam i još ti se smiju kako imaš malu mirovinu ono jesi ti glup ili šta,pa zar nisi ležo na psihijatriji pa jebote kako to da propustiš,hehehehehehehehe.A revizija branitelja ne dolazi u obzir ko zna zašto,možemo samo pogađat .samo se pitam oće li neko u državi progledat i vidjet ko su istinski branitelji i borci a ne koji kakvi smutljaroši.PS Čovjek ima kafić,audi A6

kafić prepiso na ženu on uzeo mirovinu o0d 4200 kn toliko o tome.Pozdrav svima na forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutarnji list 07.07.2009.

 

"...Za razliku od studenata,branitelji su jedini spremni razgovarati o smanjenju prava.

 

-Branitelji nisu nikakva povlaštena skupina.protiv sam linearnog rezanja jer je puno teže uzeti umirovljeniku od 1500 kuna.branitelji su spremni podnijeti teret krize i očekujemo da će nas Vlada pozvati na sastanak-poručuje ĐURO DEČAK ,predsjednik Udruge hrvatskih veterana i dragovoljac DR."

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz Fighter...ma, nikad neće biti revizije branitelja, previše je tu "igrača" u igri, previše politike, iz istog se razloga ne smije objaviti registar branitelja...

Usput bih napomenuo Kompi...svaka čast prijatelju, ali 3000 i nešto kn je ipak puuuno više od 2300 i nešto, barem iz moje točke gledišta, hehehe...a i što se tiče tog tvog novog auta...ti si barem dobio taj kredit, kužiš...? Ja ne mogu dobiti NIKAKAV, apsolutno (osim umirovljeničkog) a taj mi ništa ne znaći - par tisućica kn na tri godine...a auto mi je doslovno punoljetan, plače za novijim (ne novim), samo da je nešto mlađe...ali ne mogu niti to. U tome je problem, kužiš? Ja ne mogu ništa, nigdje, ne mogu "mrdnut" kak vele ljudi. Nemam kuću, nemam stan, a po ovome uskoro neću imati ni auto - a nikad u životu nisam bio bez auta - i nema izlaza iz te situacije... :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelji su spremni sudjelovati u rješavanju dugova koje su neki drugi napravili.

Tako se hvali Dečak i čeka poziv u vladu.

Dragi moji i ja se slažem da branitelji sudjeluju u rješavanju financijske krize ali na koji način:

- prvo da se u zatvor strpaju oni koji su okrali radnika i seljaka i to još uvijek čine (neisplatom plača i na druge načine) te da im se oduzme sva imovina.

- drugo i neposredno sudjelovanje u rješavanju krize je da se svim braniteljskim udrugama dade po 5000 Kn ili da se jednu godinu preskoči davanje iz proračuna uključujući i Dečakovu udrugu

- da se trenutno obustavi gradnja braniteljskih stanova i novac preusmjeri na druge pozicije

- da netko odgovara za svaku braniteljsku kunu koje se branitelji odreknu

- da kad završi ta kriza opet sve ide svojim tijekom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo treba "pomesti" pred vlastitim vratima te krenuti od sebe.

Po kojoj su to osnovi branitelji i braniteljska populacija u povlaštenijem odnosu na druge umirovljenike.

Mirovina + osobna invalidnina tko je ima od par stotina kuna...Sve ostvareno prema važečim proisima i zakonima.

Ajmo nabrojati koje su to "povlastice" osim gubitka dijelova tijela i bolesti PTSP-a...sječam se samo neke davne jednokratne uvoznice za uvoz automobila koju velika večina nije niti iskoristila zbog neimaštine.Također tu je stambeno zbrinjavanje koje nikako ne funkcionira,te za HRVI par dionica propalih firmi.Svaka čast na darežljivosti i takvim povlasticama :zao:

Bitno da gradimo mostove i ostale "neophodne"projekte koji su stvarno od životnog značaja svih nas i važan prioritet!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fighter3GBR je napisao:

Čovjek ima kafić,audi A6

kafić prepiso na ženu on uzeo mirovinu o0d 4200 kn toliko o tome.

 

...pa kakve veze ima što ima audi A 6 i kafić na ženi ?...

...kafić je ionako na ženi ( a ako je on u mirovini zbog opće nesposobnosti za rad a kafić se vodi kao d.O.o ,on može biti i vlasnik istoga d.O.o. ali ne i raditi u istome - legalno, jer se to konta isto kao da je vlasnik dionica neke firme ili nečega drugoga ) a na kraju krajeva i žena mora zaraditi svoju mirovinu, bolje i tako da žena radi nego da radi za nekoga drugoga ( pa dodatni problebi sa poslodavcem ) ili da uopće ne radi pa da oboje ili još plus djeca žive samo od mirovine...

 

...evo, moja žena radi isto u jednome restoranu ( nije naš - šteta ) kao konobar i zarađuje oko 6000 kn mjesećno , daleko od toga da se ne naradi i da je nema po cijeli dan doma, ali šta ćete takav je život, bolje i tako nego da je doma i da zajedno čekamo kada će moja mirovina...

...i ja bi radio i još zaradio uz mirovinu ali za sada ništa od toga, ali čim mi se ukaže neka prilika neću doma samo sijediti i čekati crkavicu od mirovine , kukati i kriviti sve za svoj status jer djecu treba školovati i kuću napraviti ( svoju kuću )...

 

...a što se revizije tiće i objave registra hr branitelja, odmah potpisujem i pristajem prvi na reviziju ako hoće neka krenu od mene, nema problema ionako od nekuda moraju zapoćeti... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

...a što se revizije tiće i objave registra hr branitelja, odmah potpisujem i pristajem prvi na reviziju ako hoće neka krenu od mene, nema problema ionako od nekuda moraju zapoćeti... :palac:

 

o reviziji ne odlučuju branitelji niti Ministarstvo branitelja .

o reviziji među braniteljima može odlučiti največi zagovornik revizine ali samo na jeziku a to je:

 

-bivši vrhovni komandant jna -koji je i odobrio djelivanje jna po sloveniji pa se to djelovanje nastavilo i po svim bivšim republikama juge.

-sadašnj vrhovni zapovjednik OSRH ( predsjednik države)

 

-MUP RH (ministar)

 

reviziju pokušao vršiti uško ups.. ministar Pančić i to među HRVI a za što su podnešene upravne tužbe i sadašnje ministarstvo ima značajne izdatke po presudama Upravnog suda.

 

MUP i MORH mogu vršiti ravizije branitelja.

branitelj koji ostane bez statusa branitelja gubi i status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa Presvetlim,jer imajuči na umu da večina braniteljskih udruga ne postoje,već postoje njihovi predsjednici i predsjedništva koja uredno troše novac poreznih obveznika i to iz proračuna ministarstva branitelja, županija,127 gradova i 429 općina u RH.Kad se sve to zbroji ""boli" te glava od iznosa.(zaboravio sam i članarine).

Svjedoci smo da što je više braniteljskih udruga i broj braniteljskih problema se povečava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj kompa nije to receno zbog audija lil žene ,nije poanta u tome,nego da čovjek nema ni pet pišanja u ratu .Stvar je kompa u tome što se braniteljom naziva ko god stigne i kao takav mogao je dobit mirovinu.zar ti se ne ćini ni malo sumnjivim te silne mirovine.Zar je za vas sve to u redu ljudi koji su bili 2-3 mjeseca u nekoj postrojbi -POSTROJBI- a ne u ratu ,dobili vojne mirovine i to rvi.Što je PTSP? bolest izazvana traumatskim događajima.Sad ja vas pitam koji su to događaji ratna iskustva ili nešto drugo.Znam ljude koji su od 92 god pokušavali na sve nacine dobit mirovinu i uspjeli su

naravno zašto ne bi , pa bogamu oni su branitelji,hehehehehehehehe,nemam namjeru se s nikim prepirat na forumu iznosim samo svoje mišljenje a to je da se dogodio veliki zaj ...... sa tim zakonom.Jedini koji su popušili smo mi koji smo ostali u HV ,ludo vjerujući da će nas država zaštit i dat nam dostojanstveno da živimo ali ništa od toga jbg.Pozdrav svim forumašima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fighter3GBR je napisao:

E moj kompa nije to receno zbog audija lil žene ,nije poanta u tome,nego da čovjek nema ni pet pišanja u ratu .Stvar je kompa u tome što se braniteljom naziva ko god stigne i kao takav mogao je dobit mirovinu.zar ti se ne ćini ni malo sumnjivim te silne mirovine.

 

 

...pravno gledajući što se tiće statusa branitelja to je regulirano zakonom o pravima hr branitelja...

...a vezano za branitelje i njihove mirovine su propisane zakonom u kojem stoji tko i pod kojim uvjetima može ostvariti pravo na mirovinu...

 

...znači sve je propisano zakonima, a da li je sve po zakonu to je sada već drugo pitanje....

 

...ovim putem još jednom molim sve koji znaju da je netko došao ne zakonito do bilo kojeg prava koje mu ne pripada neka isto bez odlaganja prijavi nadležnim institucijama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa

I kakva korist od toga ? Da je nekome stalo do toga objavio bi se registar branitelja , i onda bi sve bilo crno na bijelo . A država neće ništa poduzeti jer i među glavešinama ima "branitelja" koji koriste prava koja isključivo pripadaju nama .A dobro je i ovo sa braniteljskim udrugama (ne generaliziram ,čast izuzetcima )hrpa para na žderanje i piće i tko zna za što sve još što nema veze sa ratom i braniteljima . A ako i budu išli u rezove , baš me zanima dali će saborski zastupnici sami sebi smanjiti plaće i mirovine ? Toliko su bahati da je to za ne povjerovati . Koliko je klinaca od 18 , 19 godina poginulo ,ostalo inavalidima u tom našem ratu . Uništeno im je najlijepše doba koje su trebali proživjeti . Zbog čega ? Da Čiro Blažević ima čin brigadira ,da imamo ministra obrane koji je izbjegao mobilizaciju, da Sanader se voza u blindiranom autu ( čak neznam niti napisati toliko nula ,koliko vrijedi taj auto ), da Luka Rajić kupi Dukat , da sve ,cjelu Hrvatsku rasprodamo strancima ? Zar se zato krv proljevala ? Prva ušteda koju ja predlažem da se ne troše novci poreskih obveznika na suđenje Vladimiru Zagorcu ( za one koji neznaju najodlikovaniji general u Hrvata , mislim da bi se čak i general Patton mogao postidjeti )jer je to strahovito skupo .Ja imam rješenje ( koje naravno ,ne smijem napisati )koje bi koštalo , nekada dvije DM ili danas jedan euro .Jedan ( možda dobar dio javnosti )je protiv branitelja , što je i razumljivo ,kada se priča da nas ima 500 000 i naravno svi ti lažni branitelji koriste ono što nisu zaslužili( zato su htjeli steći taj status).Postavlja se pitanje : dali ćemo mi istinski branitelji stajati sa strane i gledati kako se otkida onima egzistencionalno najugroženijima , i biti sretni ako se nas ne bude diralo . Ljudi moji , pa gdje nam je ponos ? Imali smo hrabrosti ( ili ludosti , nisam ne znam )ići lovačkim puškama na tenkove , pa zar ćemo si dopustiti da o našim sudbinama i sudbinama naše djece odlučuje poluprazan sabor ( jer ostatak je u birtiji , ne da im se slušati gluposti ). Ako itko može napraviti nešto da ovoj državi bude bolje to mogu samo oni koji su je i stvarali , druge to ne zanima . Toliko od mene ! Pozdrav samo istinskim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Presvetli i Eduard,potpuno ste u pravu.Niti znaju niti hoće čovjeka uputiti u nešto,znaju samo organizirati neki domjenak za koji pokupe lovu.Čak naprave i manjak pa nam (im) sve zablokiraju.Čak mislim da ne bi škodilo malo revizije da to pročešlja.(za početak Vinkovce)

 

Branko5 za početak ne slažem sa stobom treba češljat ne samo Vinkovce nego i malo šire ŽU pozdrav :palac:

POP84 slažem se u cijelost s tobom :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Ne treba nasjedati na kojekakve provokacije -kako bi reko moj dida-Trla baba lan da joj prođe dan.

Tko nam garantira da iza nicka " grg4" ne stoji ljev.... uzdanica s ciljem unošenja nereda između redova,i još plačena (sićom)????

Da se dotični kojim slućajem domognu vlasti ne bi rezali škaricama nego škaretinama.

Pa i sam je napisao:

citat:

Ma nisam to uzeo zdravo za gotovo ni u ludilu, nego eto toliko, cisto da se malo procuje...

 

Kao sto napisah u inicijalnom postu, samo sam citirao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hanza je napisao:

Kako god nebu dobro, neka nešto izglasaju pa nam omoguče da nešto i radimo.

 

...trebali bi onda oni isti koji su nas poslali u mirovinu sada vratiti natrag na posao koji smo i radili ( ili barem omogučiti nekakav posao sa sličnim primanjima i u granicama zdravstvenih mogučnosti )...a ne da se mi sami sada snalazimo na ovaj ili onaj način za pronalaženje posla pošto će nam skresati mirovine da se od istih neće moći pokriti ni 50 % mjesećnih troškova...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dva studenta i ni sam neznam kako ću.Dok dođe stipendija(i ako će je uopće biti)mogu samo u crveni križ na jedan obrok dnevno,(no nema ga u blizini)isključiti plin,struju,vodu i ostalo i iskopati zemunicu za stanovanje.Ali šta drugo i očekivati od "drugova samoupravljača".Znaju samo pokrasti,sve sjeb... i natovariti narodu na leđa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah,koga briga nakon toliko godina shvatio sam da mi mirovina nije sigurna nikad,nema veze uzrok,vezu vuče vlada.

Koji lik je onaj Dečak on priča u čije ime?

Zašto braniteljima zašto kad ste gospodo rezali zadnjih 10-tak godina i prava koja su priznata i benificije,zadnjih xy godina nisu se udostojili uskladit invalidnine ali su dodatk od 50% uredno srezali,kakva je pravda da neko dobije invalidninu veću od minimalne mirovine za vojnika,ili da X grupa ima samo 3% onog iz prve grupe ivalidnine?Zašto su limitirali maximalne iznose odnosno svojevremeno skidali mirovine HB?Znam da je sve poklonjeno i da je vjerojatno sve to daleko van mogućnosti države ali zar smo mi pisali zakone,propise itd?Revizija može samo tko će garantirat urednu provedbu?Kakvog smisla ima rezanje mirovine hrvi-a od 10% ako mu je primanje 3600kn kad mu se skinu porezi ima manje nego nego kad mu odrežu 360kn pa nemaju mu onda šta skinut jer limit je 3400-3500 a takvih je 80%.Zašto čelnici ne izlaze sad na ulicu kad su članovi ugroženi u svojim pravima,a ne samo za generale-šofere?Gdje su razni čondići i slični likovi iz novije povijesti?

Faken šit i ovakva mirovina uskoro i neće je bit pa ću lakše spavat.A šta reć nebu dobro sigurno ali ne ostat dužan,ovdje u istri reču KREPAT MA NE MOLAT,krepat al ne popuštat a i zašto tko nas je pitao na terenu bismo išli ovako ili onako.

Podržimo premijerku u čemu u rezanju prava onda smo definitivno budale,nek se gospoda prizemlje u pučke okvire s prihodima i načinom života pa nek onda ako fali režu ali svima jednako i crvenima i crnima,valikm i malima mislim da se niko nebi pobunio ovako je sve to velika igra u kojima smo samo pijuni bez puno mogućnosti.....i da napravite reviziju ali svega,privatizacije,dionica,ine,hepa,branitelja,inžinjera,naknada u odborima,položaja masleničkog mosta............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,7,17,,169933.jl

 

...........rezanje mirovina 0d 3 do 10 %........

 

SMANJIVANJE MIROVINA

 

2000-2500 kn - 3%

2500-3000 kn - 4%

3000-3500 kn - 5%

3500-4000 kn - 6%

4000-4500 kn - 7%

4500-5000 kn - 8%

5000-5500 kn - 9%

5500 kn - ...- 10%

 

...neki dan sam gledao na tv-u ovoga hrelju iz Hrvatske stranke umirovljenika i rekao je da bi se trebale dirati i rezati samo povlaštene mirovine među kojima i braniteljske a nikako ove starosne, dok je od povlaštenih mirovina izuzeo mirovine rudara te njima isto ne bi rezao mirovine ali svima ostalima a posebno je naglasio mirovine branitelja bi najviše i najprije rezao.... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda ,nekome je 212 kn jako mnogo,koliko je to dana za kruh i mlijeko?!!Pogotovo tamo di su djeca?

 

Ne znam samo od kud tim"poglavarima" udruga pravo da zastupaju nekog tko nije ni u jednoj udruzi ,a takvih branitelja je popriličan broj...zasto? zato jer te i takve udruge skrbe samo za svoje .uzice i za uži dio .diota koji se drže njih ,prvenstveno radi materijalne pomoći....bljak....ups svaka čast iznimkama ali na žalost oni su u manjini .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo si pogledajte forum i kaj ljudi misle o braniteljima i njihovim mirovinama.

kako je srbija riješila pitanje PTSP-a itd.

sama je kosorica kriva zbog bujanja "oboljelih" od PTSP-a i inflacije RVI-a.

da su u mirovinama samo oni koji su stvarno radno nesposobni branitelji,ta cifra bi bila zanemariva za proračun.

 

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=238633

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac

 

to su sve reagiranja ljudi koji su u radnom odnosu.da li su i koliko u pravu ne želim komentirati.

 

zkova

 

ne određujem ja o povećanju niti o smanjenju mirovina.moje je da slušam.nekome je i kuna puno,pogotovo ako je nemaš.

mogao sam si kupiti skuter (na kredu)ali mi rata ode za DOBROBIT države.šta mogu učiniti ? samo :place::psuje::ljut:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

malo si pogledajte forum i kaj ljudi misle o braniteljima i njihovim mirovinama.

kako je srbija riješila pitanje PTSP-a itd.

sama je kosorica kriva zbog bujanja "oboljelih" od PTSP-a i inflacije RVI-a.

da su u mirovinama samo oni koji su stvarno radno nesposobni branitelji,ta cifra bi bila zanemariva za proračun.

 

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=238633

 

Prvo ne treba gledati srbenderski index da bi se pravilno čovjek informirao.Drugo ,za srbiju me libo racku,neka svi

pocrkaju.O inflaciji rvi,po ptsp-u bi se moglo razgovarati

ali ne ti ni ja koji o tome imamo svoje subjektivno misljenje.

Na kraju ljudi su prošli po tri komisije(prvostupanjske),i to je

još tri puta verificirano na drugom stupnju u Zg.Mislim da je

tih barem desetak doktora mjerodavno za ono rješenje koje je

netko dobio.I da,još vještačenje u hzmo,pa čekanje da drugi

stupanj u ministarstvu branitelja da svoj sud o tome.

Misliš da si stvarno pametniji od svih njih,ili si samo ti bolestan i zaslužuješ to što si dobio,a svi drugi su lažni.

A najvažnije u svemu tome da mi (rvi) u stvari nismo nikakav

teret ovome društvu,kad se malo bolje pogledaju rupe na koje

je državna lova iscurila na kojekakve offshore račune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

malo si pogledajte forum i kaj ljudi misle o braniteljima i njihovim mirovinama.

kako je srbija riješila pitanje PTSP-a itd.

emariva za proračun.

 

 

....1....ljudi koji imaju negativan stav prema braniteljima i oboljelima od ptsp-a ( rvi ) i općenito drugim stvarima vezanim za DR, sami su se tako postavili prema tim stvarima jer to je njihov obrambeni mehanizam od njihove grižnje savjesti jer nisu kao i ti branitelji kada je trebalo stali u obranu svoje domovine nego su na bilo koji način izbjegli istu dužnost i sada se zbog toga grizu i srame sami sebe i da bi im bilo lakše bježe od svoje grižnje savjesti na način da omalovažavaju i obezvređuju sve što ima veze sa domovinskim ratom jer misle da će na taj način pobječi od sebe samih i svoje savijesti i sramote....

 

....2....u srbiji da bi priznali ptsp i ostale bolesti ili ozljede i ranjavanja osobama koje su bile u ratu sa HR i BiH moraju priznati i legitimno srpsku agresiju koju je ta zemlja počinila uz blagoslov njihovog državnog vrha a što oni uporno ne žele priznati...oni u tom ratu nisu bili branitelji već agresori....jedino kada ih je NATO 99 bombardirao i kada su se od istoga branili mogu priznati ljudima koji su u to vrijeme nekih 3 - 4 mjeseca bili u redovima nnjihovih oružanih snaga i branili se od NATO-a, ptsp ili ranjavanje....

 

....iste navode sam saznao od osoba koje su tijekom rata bile u njihovim oružanim snagama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ne treba gledati srbenderski index da bi se pravilno čovjek informirao.Drugo ,za srbiju me libo racku,neka svi

pocrkaju.O inflaciji rvi,po ptsp-u bi se moglo razgovarati

ali ne ti ni ja koji o tome imamo svoje subjektivno misljenje.

Na kraju ljudi su prošli po tri komisije(prvostupanjske),i to je

još tri puta verificirano na drugom stupnju u Zg.Mislim da je

tih barem desetak doktora mjerodavno za ono rješenje koje je

netko dobio.I da,još vještačenje u hzmo,pa čekanje da drugi

stupanj u ministarstvu branitelja da svoj sud o tome.

Misliš da si stvarno pametniji od svih njih,ili si samo ti bolestan i zaslužuješ to što si dobio,a svi drugi su lažni.

A najvažnije u svemu tome da mi (rvi) u stvari nismo nikakav

teret ovome društvu,kad se malo bolje pogledaju rupe na koje

je državna lova iscurila na kojekakve offshore račune.

 

 

vidiom da si se pronašao u mom postu,postupak za ostvarenje statusa na temelju PTSP-a si lijepo objasnio...samo još napiši koliko imaš bolničkog liječenja i kak se tableta skriva ispod jezika. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

 

 

vidiom da si se pronašao u mom postu,postupak za ostvarenje statusa na temelju PTSP-a si lijepo objasnio...samo još napiši koliko imaš bolničkog liječenja i kak se tableta skriva ispod jezika. :palac:

 

Svako ko je prošao taj postupak to zna.A glede liječenja i

tableta izgleda ipak da ti znaš više o tome kako se i što

sakriva pod jezik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

agnez je napisao:

svemirac je napisao:

 

 

 

vidiom da si se pronašao u mom postu,postupak za ostvarenje statusa na temelju PTSP-a si lijepo objasnio...samo još napiši koliko imaš bolničkog liječenja i kak se tableta skriva ispod jezika. :palac:

 

Svako ko je prošao taj postupak to zna.A glede liječenja i

tableta izgleda ipak da ti znaš više o tome kako se i što

sakriva pod jezik.

 

 

zaboravio si spomenut koliko dugo si ležao u ludari i u koliko navrata...da bi si mogao namaknut PTSP :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

 

 

zaboravio si spomenut koliko dugo si ležao u ludari i u koliko navrata...da bi si mogao namaknut PTSP :kavica:

 

Liječim se od 1996,dakle punih devet godina prije tog

zakona iz 2005.Onda nije ni bilo govora da netko dobije rvi

po ptsp-u.Ali meni je neko šapnuo da žderem ljekove do 2005

pa ću onda dobit mirovinu,kužiš?

Popij fino svoju kavicu i ne petljaj se drugim ljudima u

život.Ako imaš nekih podataka da je neko nešto zamračio,a ti fino nazovi Bajića pa mu to i priopći,a generalno govoriti

o cijeloj jednoj grupaciji branitelja koji imaju zdravstvenih

problema nije korektno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma koji vam je vrag svima da se tako postavljate i pričate o stvarima o kojima ne bi trebalo.Na ove stranice svi mogu ući.Što mislite da povremeno ovdje ne uđe i pokoji vještak,a kad ovakve stvari pročita što mislite koji će omjeri biti na komisijama mirovinskog.Dajte se ljudi saberite.Imate privatne poruke pa se istresite jedni drugima do mile volje,a ne ovako javno(na štetu svih nas).Nedavno sam bio na jednoj kontroli kod fizijatra za rame.Čovjek me pita "imaš li ti PTSP?Ja mu odgovaram,zar vi niste fizijatar,Čovjek me blijedo pogledao i zašutio.Baš vam o tome hoću reći.Svi su ljuti na nas branitelje,dragovoljce itd.Zato bi svako trebao gledati svoje probleme i snalaziti se u njima kako zna,ali neka druge ne optužuje i ne brlja gluposti po forumu,jer kao što sam rekao,ovdje mogu svi ući...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma sve sam ja shvatio,ali samo želim reći da smo mi svi lažnjaci za ljude koji nisu branitelji,jer oni nisu osjetili ni strah ,ni udar granate,nisu doživjeli da te snajper zakuca pa čekaš sumrak da se izvučeš,nisu nosili krvavog prijatelja i slične stvari,pa ova naša prepucavanja o tome da li je neko lažnjak i kada tko i kako uzima tablete samo ih još više uvjerava u to.Ne razumiju oni ni to da je neko jači,neko slabiji,netko prije pukne,a netko kasnije..želim reći da se o takvim stvarima ne raspravlja,jer kao što rekoh ovdje svatko ulazi...pa i vještaci.A u zadnje vrijeme su jako opaki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

ma sve sam ja shvatio,ali samo želim reći da smo mi svi lažnjaci za ljude koji nisu branitelji,jer oni nisu osjetili ni strah ,ni udar granate,nisu doživjeli da te snajper zakuca pa čekaš sumrak da se izvučeš,nisu nosili krvavog prijatelja i slične stvari,pa ova naša prepucavanja o tome da li je neko lažnjak i kada tko i kako uzima tablete samo ih još više uvjerava u to.Ne razumiju oni ni to da je neko jači,neko slabiji,netko prije pukne,a netko kasnije..želim reći da se o takvim stvarima ne raspravlja,jer kao što rekoh ovdje svatko ulazi...pa i vještaci.A u zadnje vrijeme su jako opaki.

 

ma tako je branko treba šutjet...niti spomena o kemičarima...nemoj da te čuju ovi iz komisije koliko njih muti oko statusa...šuti samo prijatelju,neka angez i njemu slični mufljuzi beru mirovinu i leže u ludari... kosorica ih je najebala na te kemije itd.

u njezinom mandatu je nabujao broj umirovljenih invalida sa 30.000.na 62.000... da ti mozak stane... :-o

šuti samo šuti,ne zbori o cifri...kaj si lud... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazi ovako svemirac(iz koje god da si galaksije).Na prvi tvoj

uvredljivi post nisam ti odgovorio u istom tonu.Ovo nije mjesto za ovakve rasprave,ali nemoj me više nikad trpati u koš

s lažnjacima,a osobnu uvredu da sam mufljuz ću zaobići,jer

valjda neko još ovo čita.91,smo od kuće otišli ja i buraz,ja

sam se vratio on nije.Već sam ti napisao da se ja nisam razbolio 2005,pa uletio u tu shemu(čast svim momcima koji

su se stvarno razboljeli).

Branko,pa ja ovo i pišem otvoreno jer me libo nešto ko drugi ovo čita. Imaju sve moje dokumente tamo gdje i treba da budu.

Pa ako im je nešto nejasno neka pitaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitqam i ne3 vjerujem koje nebuloze,kad je frka uvjek oboljeli na spisak za revizije,kao lažnjaci i sl.A daj ajmo malo do druge strane,koliko je civilnih invalida rada?tko njima gleda bolest i kako?vjerujte puno je lakše u civilnu nego vojnu invalidsku miroinu,jedan od razlopga je i tri odnosno sedam ponovnih vještačenja kroz tri godine za HRVI,a civilni sa "dobrim nalazima" može puno prije.A ozljeđeni,ranjeni njima svaka čast itd.......ma daj se skulirajte zamisli samo 45000 partizanskih mirovina koje su u prosjeku 5000kn,a ljudi rat je završio prije 60-tak godina pa nisu bebe ratovale,i bombaši tipo Boško Buha,tko njima radi revizije,a plaćamo ih već 60 godina uredno i nikad ih nismo preispitali kao branitelje.Baš nitko osim branitelja ne ozdravlja po nekima a gle čudo branitelji uvjek prvi na rezanju prava,pa nismo ih sami pisali.

Kako bi bilo vama jadnima koji ste zdravi i radite da vam neko u 15 godina skine ili ograniči primanja bez obzira na visinu istih ili vam dokine neke dodatke na staž,benificije itd,koje vam jamči neki određeni zakon?Znate li vi koliko košta lječenje ptsp-a primjera radi ja ga vučem od 93g i po ovima u državnim bolnicama 10-godina bi pio iste ljekove pa nakon toga lječnik kaže eto mogli smo i to izmjenit ovi ljekovi stvaraju ovisnost,smanjuju spolnu aktivnost,nemožete radit ovo i ono......svaki privatni psihić uzme barem 300kn za pregled a ivalidnina je recimo za najnižu grupu 114kn pa ti ljepo plati doktore da te lječe,običan vojnik znači gro HRVI-a kao ja npr. sa statusom dragovoljca i 20% ivalidnosti rjetko ima preko 3500kn,a danas imaju tolko obični službenici,ili majstori početnici,ali ne trebaju doktore,spavaju,imaju uredan život itd.

Gospodo ZDRAVI I RADNO SPOSOBNI dobrovoljno vam ustupam svoj život,mirovinu,povlašteni status u društvu i dušu i tijelo u zamjenu za vaš jadan život prosječnog hrvatskog radnika.

 

Ovo je da izludiš kad vidiš ove komentare tipa uzmi,reži,revidiraj statuse,ma kome smeta moja bolest ili mirovina,po meni tu je jal onih koji bi i sami najradije htjeli mirovinu i povlaštenu mirovinu ali se boje priznat jer vjerojatno je ljepše slušat po gradu priče iza leđa gle to ti je onaj trknuti a ima 5500kn,sigurno je lažnjak nego otić i ubit svojih 8 radnih sati a zatim sa obitelji prošetat,zaroštiljat itd........... :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

je nabujao broj umirovljenih invalida sa 30.000.na 62.000... da ti mozak stane... :-o

:

 

..... informacija da boli glava, informacija bez koje stvarno ne bi mogli ljudi na ovome forumu

...ta informacija uvjeren sam nikome neće biti od pomoći na ovome forumu....ako misliš i dalje davati takve informacije to bolje objavljuj na idexu i slićnim stranicama jer ovdje to nikome nije od pomoći....

 

....znate onu poslovicu; " ako ne možeš pomoći , nemoj ni odmoći "....

 

...osobno mi je ovaj forum puno pomogao u ostvarivanju mojih prava, a posebno u ostvarivanju prva na hrvi , jer da nije bilo ovoga foruma i dobrih ljudi spremnih pomoći informacijom prošao bi mi rok za priznavanje statusa hrvi, onaj famozni 31.12.2005. godine....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/vijesti/usprkos-aferama-upravi-hep-a-vece-place-milijunske-otpremnine-clanak-4788

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,7,19,,170081.jl

 

Naslovi u sutrašnjim novinama

 

Tek kada pohapsite lopove(i uzmete im imovinu) onda tražite da se režu mirovine i plaće ,jer ovako ste isto lopovi kao i oni. Možda možete kako hoćete ,ali ne dokada hoćete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa moj dragi,

 

Pa u tome i jeste bit zvrljanja ovog svemirca.Baš to što si sad naveo "31.12 2005".Sve je od tog datuma na ovamo(po njegovom 32000 novih hrvi)produkt te inflacije i gomila

lažnjaka.Mi svak ponaosob znamo kako nam je i s tim živimo,

ali za ovakve smo samo broj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

agnez je napisao:

Kompa moj dragi,

 

Pa u tome i jeste bit zvrljanja ovog svemirca.Baš to što si sad naveo "31.12 2005".Sve je od tog datuma na ovamo(po njegovom 32000 novih hrvi)produkt te inflacije i gomila

lažnjaka.Mi svak ponaosob znamo kako nam je i s tim živimo,

ali za ovakve smo samo broj.

 

upravo to u pravu si...poduplala se cifra i 10g. nakon rata

sjetili se da su prolupali :vrti:

90% od te cifre su kemičari a i ovaj forum im je nažalost poslužio za tu rabotu.

nadam se da i dalje strepe od revizije :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bravo svemirac ! ! !! ! !

 

a koje smo to godine trebali 'prolupati' ?.......kao i ti nakon gledanja prvog dnevnika na htv-u sa izvješćima sa ratnih područja ?................ili smo trebali psihiću nakon svakog metkića i gelerića ?........... btw- ja '91. nisam uopće planirao 'prolupati' i kamo sreće da sam otišao u njemačku i bio 'hrvatina'.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

svemirac je napisao:

malo si pogledajte forum i kaj ljudi misle o braniteljima i njihovim mirovinama.

kako je srbija riješila pitanje PTSP-a itd.

emariva za proračun.

 

 

....1....ljudi koji imaju negativan stav prema braniteljima i oboljelima od ptsp-a ( rvi ) i općenito drugim stvarima vezanim za DR, sami su se tako postavili prema tim stvarima jer to je njihov obrambeni mehanizam od njihove grižnje savjesti jer nisu kao i ti branitelji kada je trebalo stali u obranu svoje domovine nego su na bilo koji način izbjegli istu dužnost i sada se zbog toga grizu i srame sami sebe i da bi im bilo lakše bježe od svoje grižnje savjesti na način da omalovažavaju i obezvređuju sve što ima veze sa domovinskim ratom jer misle da će na taj način pobječi od sebe samih i svoje savijesti i sramote....

 

....2....u srbiji da bi priznali ptsp i ostale bolesti ili ozljede i ranjavanja osobama koje su bile u ratu sa HR i BiH moraju priznati i legitimno srpsku agresiju koju je ta zemlja počinila uz blagoslov njihovog državnog vrha a što oni uporno ne žele priznati...oni u tom ratu nisu bili branitelji već agresori....jedino kada ih je NATO 99 bombardirao i kada su se od istoga branili mogu priznati ljudima koji su u to vrijeme nekih 3 - 4 mjeseca bili u redovima nnjihovih oružanih snaga i branili se od NATO-a, ptsp ili ranjavanje....

 

....iste navode sam saznao od osoba koje su tijekom rata bile u njihovim oružanim snagama...

 

a i ja sam lud .................kompa ti je sve lipo objasnio.............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svemirac je provalio:

 

upravo to u pravu si...poduplala se cifra i 10g. nakon rata

 

sjetili se da su prolupali

90% od te cifre su kemičari a i ovaj forum im je nažalost poslužio za tu rabotu...............

 

Svemirac, odakle ti ta informacija ili ideja da okrivljuješ i vrijeđaš ovaj forum za nekakve "prljave rabote"?

 

:mrki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Svemirac je provalio:

 

upravo to u pravu si...poduplala se cifra i 10g. nakon rata

 

sjetili se da su prolupali

90% od te cifre su kemičari a i ovaj forum im je nažalost poslužio za tu rabotu...............

 

Svemirac, odakle ti ta informacija ili ideja da okrivljuješ i vrijeđaš ovaj forum za nekakve "prljave rabote"?

 

:mrki:

 

 

niti okrivljujem niti vrijeđam nego jednostavno konstatiram.

nepobitna je činjenica da se forumom može svatko koristit i zlouptrijebit pregršt korisnih informacija kako ostvarit pojedino pravo. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah,bah

što se uopće osvrćete na ovakve postove,to su čiste navlakuše da se malo baci koska razdora među ljudima,svemirac očito ima neke spoznaje o exploziji HRVI-a koje ostatak svjeta nema,a i dobro poznaje uređenje mirovinskih sustava drugih zemalja u okruženju,pa nek nam objasni postupak ostvarivanja statusa ratnog vojnog invalida u republici srbiji.Zna li on uopće to?ako zna javno ga prozivam da nam pojasni nek nas prosvjetli jer može bit da je čovjek u pravu.

Ili možda zna sistem kako to rade izraelci,amerikanci.......

Izrael priznaje bolesti psihičke naravi,uključujući i ptsp,osim famoznog ptsp tu su kao i kod nas neuroze i psihoze,latentne misli i radnje itd.... sve u svemu u preko nekoliko bolesti,isti slučaj je i kod nas,ali sva psihička oboljenja se trpaju iz nepoznavanja materije u isti koš pod Ptsp,kao jedino oboljenje psihe nakon ratišta.Zna li svemirac i da su ove bolesti nekad zvane i poznate u psihologiji-psihijatriji kao npr. partizanska drhtavica nakon ww2(opis simptoma je sličan kao i ptsp uzrokovan ratnim događajima)ili kao vijetnamski sindrom,ili sindrom premorenosti itd...

 

Uglavnom SVEMIRAC ako znaš i imaš argument piši ako nemaš ŠUTI o temama koje su daleko od tvojih mogućnosti i shvaćanja.

 

Još jedna po meni bitna stvar,ukoliko pogledamo strukturu umirovljenih branitelja,nisu svi HRVI jer po novom sadašnjem zakonu uvjet je sudjelovanje u ratu,godine i bolest ne nužno vezana za rat i ratna zbivanja,e sad ima i ona zaštićena mirovina od 45% panek gospoda malo razluče od tih 60000 ljudi s popisa koliko je HRVI,a koliko branitelja bez statusa HRVI,DVO,osobe koje imaju pravo na redovnu starosnu mirovinu ali imje manja nego min.braniteljska,koji imaju mogućnost da ostvare povoljniju mirovinu tj.povlaštenu a ionako bi bili umirovljeni kao civilni invalidi rada ili po nekoj drugoj osnovi,ali eto igrom slučaja država ga je zaštitila na neki način da ima makar onu minimalnu koju je propisala,pa sad čovjek uživa svoja prava jer mu je civilna nepovoljnija.Možda odnosno sigurno neki rokovi vezano za bolesti trebaju postojat,e sad ima ljudi koji us zhtjeve podnosili 1991,92,93 a ima ljudi koji su zahtjeve davali kasnije pa sad ako se uzme u obzir da je rok bio kraj 2005 nije čudno da se još takvi zahtjevi obrađuju,eto primjera radi kod mene je bilo da sam obolio 1993 a mirovinu tj. do 99 sam hodao po komisijama,pa sam 5godina bio na naknadi plaće na mirovinskom jer po ondašnjim izračunima mirovina bi bila manja nego naknada za faking 50kn,pa po sili zakona morao sam bit na naknadi plaće,i onda u mirovinu jer se zakon mjenjao pa je naloženo da svi idu s naknade u mirovine a ito sam čekao bukvalno zadnji dan zakonskog roka za prevođenje.Ono što želim reć je da znači gotovo 13godina treba da se vučeš po komisijama i da ekipa te hebe bez one stvari za mirovinu od 3500kn,baš utješno i zahvalno a da ne pričam o svim popratnim stvarima koje idu uz to..

Hvala što čitate ove moje postove,ali na ovaj način praznim negativnu energiju koja ide uz moju mirovinu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZNG ???

evo o izraelu pa čitaj.

mada ti nikad nisi bio u zboru narodne garde nego si bio vjerovatno mobiliziran.

pripadnici ZNG-a nisu mogli ić na privremenu naknadu jel im ona nije mogla biti viša od mirovine. :misli:

 

U Izraelu u svim ratovima ima ukupno 100.000 ratnih invalida. Od toga 5000 pati od raznih psihosomatskih poremećaja, a 3000 od PTSP-a. U ministarstvu obrane ističu da je Izrael po tako malom broju PTSP-ovaca pri samom vrhu u svijetu, ali priznaju da je broj možda i veći.

 

http://www.jutarnji.hr/ispis_clanka.jl?artid=136506

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

nepobitna je činjenica da se forumom može svatko koristit i zlouptrijebit pregršt korisnih informacija kako ostvarit pojedino pravo. :namiguje:

 

...ti si jedan od onih koji bi željeli da populacija hrvatskih branitelja bude što neinfomiranija i da bude što manje upoznata sa svojim pravima te da se sa istima može što lakše manipulirati....

....kao kada branitelj dođe u jednu kancelariju i pošto nije dovoljno upoznat sa svojim pravima izšetaju ga na veliko i na kraju ništa ne ostvari, e to bi ti volio svemirac da je i dalje tako ali zahvaljujući ovom forumu branitelji su upoznati sa svojim pravima i kako doći do istih....pa se ti i slićni tebi žderite....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

svemirac je napisao:

 

nepobitna je činjenica da se forumom može svatko koristit i zlouptrijebit pregršt korisnih informacija kako ostvarit pojedino pravo. :namiguje:

 

...ti si jedan od onih koji bi željeli da populacija hrvatskih branitelja bude što neinfomiranija i da bude što manje upoznata sa svojim pravima te da se sa istima može što lakše manipulirati....

....kao kada branitelj dođe u jednu kancelariju i pošto nije dovoljno upoznat sa svojim pravima izšetaju ga na veliko i na kraju ništa ne ostvari, e to bi ti volio svemirac da je i dalje tako ali zahvaljujući ovom forumu branitelji su upoznati sa svojim pravima i kako doći do istih....pa se ti i slićni tebi žderite....

 

 

ne nego sam jedan od onih koji žale što je donesen fatalni zakon datuma 31.12.2005 i inflaciji kemičara "RVI-a" nakon toga. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svemirac o čemu ti?

o iz7vještaju jutarnjeg lista raspravljaš ili iz iskustva?

Jesam bio sam ZNG a sad kratke upute zašto,zato jer su sve baš sve postrojbe HV,imale taj naziv kao i moja 106 brigada ZNG ne HV,ovaj naziv dolazi krajem 91 početkom 92,odnosno službeno od osamostaljenja,

toliko o tvom poznavanju DR,

ako treba skeniraću ti svoje dokumente,obzirom da sam bio dragovoljac i jesam bio sam pričuva i kad sam se skinuo iz 106 brigade bio sam kao i većina automatski zaveden kao pripadnik HV"R",jer je to onda bio zvančan naziv za vojne formacije bez obzira dragovoljac ili redovno mobilizirana osoba,

ti brkaš kao i većina forumaša tvog kalibra

gardijsku brigadu i djelatni sastav i pričuvu,

sve su to pojmovi koji dolaze nakon ZBORA NARODNE GARDE,

a zašto da si bio tamo u to vrijeme i sam biš logikom došao do odgovora,a ja ću ti te stvari onako bukvalno pojasnit.

 

Dakle ako si kao ja iz Pule dobrovoljno pristupio oružanim formacijama u Osijeku,dakle u to doba pričamo o 08/91 pristupio si npr. u 106 brigadu ZNG,ne u 106 brigadu HV"R",taj naziv se upotrebljavao u doba mog skidanja i kasnije okvirno 02/92g.

Samim time kad sam kasnije mobiliziran u 9.GTMBR Vukovi,znači 05/93 i dalje kao rezervista ili pričuvnik nisi bio evidentiran kao aktivni DVO u gardijskoj brigadi(sad vidiš igru rječi gardijska brigada ne ZNG)već kao pričuva pa samim time nisi imao prava na neke benificije koje su imali DVO iz Gardijskih brigada itd.

 

A sad da ti pojasnim i neke činjenice oko formiranja ZNG i gardijskih postrojbi

 

Dakle u početku bijaše Policija,i kao posebnost brigade zbora narodne garde koje su barem na papiru pripadale policijskim ukupnim snagama,a sve to zato što je u to doba RH mogla legalno imat samo policiju ne i vojsku,a kad smo napokon se odvojili i bili priznati od svjeta dobili smo i transformaciju brigada ZNG u HV,s time da su elitne postrojbe i dalje zadržale nazivlje gardijska brigada primjer tigrovi,vukovi,kune...a ostatak ZNG koji su bili u stvarnosti pričuva i većim djelom nisu bili DVO postali su HV a i ona se dalje djelila na HV"A" ili HV"R" ovisno o započetom preustroju,veći dio tih jedinica se vremenom gasio pa tako i 106 brigada ZNG,kasnije 106 brigada HV,a čiji su pravni sljednici djesto i neka brigada itd...nesjećam se točno naziva te brigade koja je nasljedila 106 po pitanju izdavanja potvrda isl.

 

Dakle dragi svemirac,ajd ti nama daj neki konkretan link na bolesti izraelske vojske,njihove gubitke,vojnu obuku itd...

ako ne prestani začatavat forum svojim nebulozama,jel ti se sjećaš da je ovu tezu gurao i EX ministar Pančić i još neki likovi?

Svima si nam pokazao koliko poznaš DR i strukturu HV-a uglavnom površno,cjenim ja i stavove koji su suprotni od mojih ali na ovaj način kad možeš konkretno navest činjenice ne neke novinske članke i napise koje se nemože baš detaljno provjerit vjerodostojnost.

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo još malo baš sam pogledao članak,ako si primjetio oni imaju organiziranu i skrb i razrađen sistem kako vojniku pomoć da prebrodi krizu i stres,a to kod nas nije slučaj.Ja sae uvijek pozivam na svoj slučaj iako ne bolujem od PTSP i dijagnoza je zapravo psihoze i neuroze sa elementima ptsp-a.

Kad sam izlazio iz Pule da bih došao u osijek izašao sam u jednom gepeku u ladi da me nebi slučajno pokupili u rezrvu JNA jer sam bio stažo ako znaš šta je to,nadalje dok sam došao u Osijek bio sam manje više skrivan o d patrola i policije i vojske.Na prvi ratni borbeni zadatak kao i na sljedećih 6 mjeseci svojeg ratnog puta,bio sam na odnmoru znači neaktivan svega 20-tak dana ali uvjek u Osijeku,ili okolici dakle u zoni borbenih djelovanja,dakleo pravom odmoru da i ne pričam,ako u to ne ubrajaš spavanje u podrumima,izlaženje samo po osnovne namirnice itd,itd.Borbene zadaće bile su organizirane većinom ubi bože,kao i skrb za ranjene,bolesne itd,jednom sam vadio zub u ambulanti,dok je drugi dio zgrade pogođen,danas bi taj zub zalječio i imao bi ga na broju ali tada je bilo puno jednostavnije izvadit zub i rješit se boli,nego riskirat odlazak zubaru i popušit geler radi plombe na zubu.

E sad da ne pričam da organizirana vojska ima svog zubara itd....Usporedi ovu priču sa pričom one dr.Izraelke koja je navodno vodeći stručnjak za psihička oboljenja pa mi nađi poveznice o njihovoj i našoj skrbi.Znaš li zašto su ambulantna kola koja smo posjedovali zvali krmača,zato prijatelju jer su bila toliko blatnjava od upotrebe da su uvjek bila zasrana baš kao krmača,a opremljena su bila boli glava,to će ti potvrdit svaki koji je imao privilegiju vozit se u njima.Osim ovog što ti sada pričam,reći ću i ovo obzirom da imam invalidnost od 1993g privremeno,kasnije trajno do dan danas nitko ali baš nitko me nije pitao trebaš li pomoć od strane onih koji bi trebali brinuti o tebi,HV,ministarstvo ili neznam ni ja,dakle sustav skrbi je daleko od onog što opisuje ona izraelska dr. u svojim navodima. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

več u 9 mjesecu 91g.sve pričuvne postrojbe postaju HV :namiguje:

tako i postrojba iz mojeg grada mijenja naziv 8 brigada zng u 151 brigada HV.

ali zna se da su zenge pripadnici gardijski postrojba.

 

ah da ovi u jutarnjem lažu... :vrti:

da ti dam link iz izraela?

znaš hebrejski? :smijeh:

 

to su vjerodostojni podaci novinarke

Sandre Milković koja je boravila u jaruzalemu upravo radi toga da napiše taj članak.

znam da boli kad čuješ da jedan izrael ima 5000 oboljelih a ratuju 50g.a naših kemičara 30.000 za par godina. :palac:

to ni pas s maslom nebi progutao.

ustvari malo si proguglaj i imaš podatke o svim vojskama koje su ratovale,a niti jedna nema toliko oboljelih kao mi...ni približno taj broj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

 

ne nego sam jedan od onih koji žale što je donesen fatalni zakon datuma 31.12.2005 i inflaciji kemičara "RVI-a" nakon toga. :palac:

 

...pa žali onda ( a vidim da si napisao da si jedan od onih, što znači da vas ima više, pa žalite skupa da ti ne bude dosadno ), osobno sam zahtjev predao 21.12.2005. godine a da nije bilo ovog foruma i dobrih ljudi na njemu propustio bi rok 31.12.2005. kao i mnogi koji su ostali neinformirani o zakonu koji je stavio rok do kada se može razboljeti....

...a mogao sam zahtjev predati i prije novog zakona koji je produžio rok do 2005 godine ali nisam znao da se može tražiti invalidnost na osnovu ptsp-a....a moglo je ......nitko mi nije pomogao niti želio reći koja prava imam a slućajno sam saznao za ovaj forum i eto, puno mi je pomogao....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sa datum promjena nazivlja postrojbi i mogu prihvatit,uostalom i ja ti navodim kraj 91 početak 92 kao okvirno vrijeme,ali da su samo pripadnici gardijskih zenge to ne ili sam ja stvarno šiznuo ili ti želiš mjenjat činjenice,objasni onda neukima zašto su prve prišivke bile sa logotipom ZNG RH a ne kao kasnije HV.

 

Koji to sukob završen možeš poredit s našim krajevima?

 

Inflacija od 30000 oboljelih od čega?prije sam mislim ovdje rekao daj razluči što je od tih 30000 ptsp,posljedice ozljeda,ranjavanja glupo je svko rješenje odmah opista kao ptsp,ili ti imaš neku tablicu koju ja ne mogu do nje?

Koliko sam ja upoznat trajno pravo nemaš dok komisija ne procjeni da su ispunjen uvjet da daljnje lječenje ne donosi poboljšanja ili ima vidljive posljedice bolest-ozljeda.a to je u najboljem slučaju 3 godine uzastopnog lječenja po bilo kojoj osnovi.

Da kemičara ima to nitko ne dvoji ali baš sad da su svih 30000 kemičari neznam kolko bi to držalo vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IZRAEL IMA 92 000 RANJENIH VOJNIKA ? ? ? ? ? ! ! !

 

pa koliko je njih dnevno gazalo po minama i primalo metke ?

 

je su li oni uopće radili zaklone ?

 

kako su im slabo naoružani palestinci 'nappravili' toliko ranjenih ?

 

i kao kruna svega - I TI VIRUJEŠ NOVINARIMA KOJI , UGLAVNOM PIŠU NARUČENE ČLANKE ?

 

ja ne ! ! ! ! !

 

oprostite na velikim slovima jer je u meni ona brojka bez svemirčevih 'pitiespiovac' isto enormno prevelika...jedino ako im kundaci nisu padali po palčanim prstima ?.............tko zna .........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

svemirac je napisao:

 

 

ne nego sam jedan od onih koji žale što je donesen fatalni zakon datuma 31.12.2005 i inflaciji kemičara "RVI-a" nakon toga. :palac:

 

...pa žali onda ( a vidim da si napisao da si jedan od onih, što znači da vas ima više, pa žalite skupa da ti ne bude dosadno ), osobno sam zahtjev predao 21.12.2005. godine a da nije bilo ovog foruma i dobrih ljudi na njemu propustio bi rok 31.12.2005. kao i mnogi koji su ostali neinformirani o zakonu koji je stavio rok do kada se može razboljeti....

...a mogao sam zahtjev predati i prije novog zakona koji je produžio rok do 2005 godine ali nisam znao da se može tražiti invalidnost na osnovu ptsp-a....a moglo je ......nitko mi nije pomogao niti želio reći koja prava imam a slućajno sam saznao za ovaj forum i eto, puno mi je pomogao....

 

imamo iste datume !

 

samo meni nije nitko 'rekao' da ne žurim sa izlaskom na komisiju jer sam mislio da je ratni put dovoljan........ali ! ! !

da sam bio na ovom forumu ne bih još čekao invalidnost a tebi 'moj svemirac' 'želim' da samo pola tableta piješ koje ja pijem i da se smiješ koliko se ja smijem i da voliš društvo drugih ljudi koliko ja volim i da tvoj bližnji pije slične tabletice koje netko moj pije.............

 

kompa- pozdrav......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

ništa ja ne negiram...naravno da ima oboljelih od PTSP-a,ali taj broj je daleko manji od stvarnog stanja...to ti i sam znaš :namiguje:

 

krajem 2001g 19.991 RVI u mirovini

sredinom 2007g. 38.786 :-o

danas 62.855 :-D

dakle od 2001 do danas rast od cca 40.000. :smijeh:

lako je nači te podatke...samo malo proguglaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

svemirac je napisao:

 

 

ne nego sam jedan od onih koji žale što je donesen fatalni zakon datuma 31.12.2005 i inflaciji kemičara "RVI-a" nakon toga. :palac:

 

...pa žali onda ( a vidim da si napisao da si jedan od onih, što znači da vas ima više, pa žalite skupa da ti ne bude dosadno ), osobno sam zahtjev predao 21.12.2005. godine a da nije bilo ovog foruma i dobrih ljudi na njemu propustio bi rok 31.12.2005. kao i mnogi koji su ostali neinformirani o zakonu koji je stavio rok do kada se može razboljeti....

...a mogao sam zahtjev predati i prije novog zakona koji je produžio rok do 2005 godine ali nisam znao da se može tražiti invalidnost na osnovu ptsp-a....a moglo je ......nitko mi nije pomogao niti želio reći koja prava imam a slućajno sam saznao za ovaj forum i eto, puno mi je pomogao....

 

 

znam da ti je pomogao pa o tome i pišem...trenutno je na forumu 90% kemičara poput tebe :frajer:

kad se zadnji put javio netko ranjen ili netko ko je izgubio ruku,nogu itd.

nema ih...nego pacijenti koji crpe informacije jedni od drugih i stječu nezaslužena prava.

nadam se da ćete još dugo čučat doma i čekat u strahu reviziju... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ranjen ?......koliko je njih što su nehotice praveći se važni sebi nešto prosvirali ?................koliko je njih što su od straha blokali i nisu se mogli maknuti i zakloniti ?........koliko je njih što su ozlijeđeni u prometnim nesrećama a nisu uopće trebali biti u vozilu već na pložaju ?....koliko je njih što im je kutija salveta pala na ruku i imaju ozljede ?............koliko je njih što su prijeratne ozljede prikazali kao pogoršanje u ratu ?.....tebi je sve 'ok'a samo pitiespiovci nisu u redu ?...........zar to nije malo čudno ?...............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako da ne bi bilo zabune mislim da je bitno poznavati nekoliko stvari.

Postoje 3 kategorije osoba koje su mogle otiću i vojni invalidsku mirovinu.

I. kategorija su HRVI, kojima je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti, koji su u mirovinu otišli prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja i općim propisima MIO.

 

II. kategorija su vojni osiguranici koji su otišli u vojnu invalidsku mirovinu zbog potpunog gubitka radne sposobnosti ili profesionalne nesposobnosti, a otišli su u mirovinu prema zakonu o vojnim osiguranicima i općim propisima MIO.

 

III. kategorija su HRVI, kojima je utvrđena djelomična nespobnos za za rad, te su bili na naknadi Zavoda za MIO, ali su Zakonom o pravima hrvatskih branitelja iz 2004. prevedeni u mirovinu.Prevođenje je izvršeno tek u svibnju 2007. (5.000 osoba).

 

U svim slučajevima se radi o hrvatskim braniteljima u 80% slučajeva,samo su u mirovinu otišli sa različitog osnova. HRVI su u mirovinu otišli prema Zakonu o pravima branitelja a to su osobe kojima je utvđeno tjelesno oštećenje organizma od 20-100% I. i II.grupe. Vojni služebnici i namještenici su u vojni mirovinu otišli prema Zakonu o vojnim osiguranicima i općim propisima MIO.Najvećim dijelom je taj broj porastao nakon preustroja MORH-a kada je veliki broj ljudi otpušten,a koji su mahom bili i hrvatski branitelji 1991.-1995. Službeno je prestanak neprijateljstava i završetak rata utvrđen datum ?=)(/.godine,kada je izvršena masovna demobilizacija iz OSRH.

 

Bitno je istaći još jednu činjenicu kako se ne bi brkali pojmovi i nadležnosti.

Status HRVI utvrđuje nadležna lječnička komisija u I. i II.stupnju pri ministarstvu branitelja.

Gubitak radne sposobnosti za odlazak u mirovinu utvrđuje lječnička komisija Zavoda za mirovinsko osiguranje u područnoj službi prema mjestu prebivališta osiguranika.

Postoji puno HRVI kojima je utvrđen postotak tjelesnog oštećenja ali nije utvrđen i gubitak radne posobnosti pa samim time i pravo na vojnu invalidsku mirovinu. Jedno pravo isključuje drugo. Isto kao što postoji puno osoba koje su u invalidskoj mirovini,a nemaju status HRVI, znači vojni službenici i namještenici koji su u mirovinu otišli prema Zaakonu o vojnim osiguranicima i općim propisima MIO.

 

Tu još dodaj one koji spunjavaju razne uvjete dobne granice za minimalne itd.......pa šta je tu čudno?

Tehnički svakom prosječnom uposlenom je povoljnije ići u braniteljsku invalidsku ili starosnu mirovinu negoli dočekat redovnu civilnu mirovinu,s vremenom će to bit još izraženije obzirom na stanje,pa čemu sad toliki jal,oko branitelja i mirovina,da ih ima tako puno lažnjaka već bi neko sjeo i stisnuo0iste.Ali strpat sve umirovljene branitelje kao HRVI-to je drsko i neosnovano.

 

 

e sad ako njih sve smatraš umirovljenim hrvi.imaš loš stav,jer naprosto to nije to.a sad dali je tih tvojih 40000 sve lažnjak ili ne to nek odrade komisije,osobne me boli racku za lažnjake nek ih ganjaju ali da< meni neko stalno kopa po papirima i drži me do groba u neizvjesnosti kako će tko tumačit zakone NE HVALA :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija