Jump to content

Lažne mirovine:


sviby

Preporučene objave

nemam nista protiv ciscenja laznjaka od nas koji smo se borili

a i onda bi mi imali vece mirovine a ne da sad tko ide iz vojske u mirovinu dobiva crkavicu jer su lazni na jaslama ministarsva,ja sam u inv.mirovini i to opcoj a bio u 7 gbr dvo(znaci 24 sata aktivan)

a vidi Pavkovica slicni slucaj -dobio cin itd

pa imam 2,250 kn pa zivi ,a znam da su me pokrali ali neznam kako da istjeram pravdu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leonarda999 je napisao:

ja sam shvatila da se ne radi o braniteljskim mirovinama......naime one se uvijek naglase a sad ni glasa

 

Ma tako je , ovdje se radi o civilnim invalidskim mirovinama jer je oko 450.000,00 korisnika istih, pa sada ko je od njih stvarno a tko lažno invalid ko to zna !?

 

Mišljenja sam da od svega na kraju ipak neće biti ništa, biče ; "tresla se brda rodio se miš !"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je riječ o jednim i drugim mirovinama jer je

način lažiranja isti i treba podržati svaki korak u

riješavanju ovog ogromnog problema.Lažnih je toliko

da nijedna država ne može servisirati toliki broj bez

ugrožavanja gospodarstva od kojeg svi živimo.Problem je

što uglavnom svi poznajemo lažne ali šutimo iz raznih

razloga,kao ljudi se snašli.Grozno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

svemirac je napisao:

ovakvih i sl.

 

zajedno sa onima koji glumataju sa PTSP-om

 

ima barem pola od ukupnog broja ratnin vojnih invalida

 

http://www.jutarnji.hr/clan-predsjednistva-hdz-a-ozljedu-koljena-iz-1983--prikazao-kao-stradanje-na-bojistu/983324/

 

He,he...čovjek je računao kako se medicinska dokumentacija arhivira samo na 10 godina a nakon toga da se baca.

 

A da ima toga još, ima sigurno...kao i ovaj isplivat če njih još na površinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da, lažnjake treba što prije riješit...

jer ovako, srezali su 10% iznosa mirovine naše tzv. "povlaštene", a sve mirovine ukupno 2 godine zamrznuli, a srezat će i opet jer se nitko ne buni...

...a lažnjaci se i nemaju razloga bunit, jer je i ovo što dobivaju nezasluženo - pa ako skinu još 10 ili 20%, koga briga? Jer i ono što im ostane je i dalje nezasluženo...

...a svi ostali snose posljedice, solidarno s njima...

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stari1952 je napisao:

trapavac je napisao:

...da, lažnjake treba što prije riješit...

jer ovako, srezali su 10% iznosa mirovine naše tzv. "povlaštene", a sve mirovine ukupno 2 godine zamrznuli, a srezat će i opet jer se nitko ne buni...

...a lažnjaci se i nemaju razloga bunit, jer je i ovo što dobivaju nezasluženo - pa ako skinu još 10 ili 20%, koga briga? Jer i ono što im ostane je i dalje nezasluženo...

...a svi ostali snose posljedice, solidarno s njima...

:-(

 

Tako je prijatelju,napraviti reviziju sumnjivih po pitanju dijagnoze ptsp-a,pogotovo onih gdje postoji mrvica sumnje.Kod friškog ptsp-a postoji i mogučnost izlječenja(američka istraživanja).

Pozdrav BRANITELJIMA!!!!!

 

napraviti reviziju ratnog puta, idemo se svi postrojiti, tko je u kojoj postrojbi bio, i koliko nas je ostalo živih,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sagledamo malo ovu situaciju , kao prvo NE postoje lažne mirovine jker su sve koje su dodjeljene prave mirovine samo su dodjeljene temeljem insceniranih papira i nalaza, dakle radi se o pravim mirovinama kod pogrešnih ljudi.

 

Kako smo mi ovdje večinom branitelji (činjenica je da u civilnim invalidskim mirovinama ima ljudi koji uredno zarađuju radom na crno i to one poslove zbog kojih su umirovljeni) nama je u interesu da se provede jedna revizija.

Međutim ne bi ja zvao svakog branitelja već za svakoga tko koristi bilo kakvu povlasticu zatražio ratni put od nadležne ustanove i dao im rok od dva mjeseca da dostave tu dokumentaciju (ako su ih izdavali onda ih imaju i u arhivu , dakle ostaje samo preslikati ratne puteve) a ako je ne dostave onda treba revizija tih koji rade na takvim poslovima jer ima ljudi - branitelja u profesionalnoj mirovini koji bi te poslove radili sa zadovoljstvom pa bi to omogučio njima.

 

Kada bi došli ratni putevi samo bi ih trebalo usporediti sa postoječim a pozvati one kod kojih ima neslaganja.

 

Eto načina kako bi se rješilo cca 30% mirovina onih koji ih baš ne zaslužuju.

 

Da se razumijemo, poštujem ljude koji su oboljeli od PTSP-a ali za nastanak i razvoj bolesti a posebice oznaku chr. (kronični) netko treba biti više od mjesec dana neprekinuto biti na prvoj liniji i sudjelovati u akcijama oslobađanja i/ili čiščenja terena jer sumanjam da se PTSP može dobiti u kuhinji jedino ako meso kasni pola sata pa je to takav stres koji je ostavio kronične posljedice, kao i PTSP kod seoskih straža (opcionalno) i onih u kancelatijama i skladištima narodne zaštite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTli je napisao:

Kako smo mi ovdje večinom branitelji (činjenica je da u civilnim invalidskim mirovinama ima ljudi koji uredno zarađuju radom na crno i to one poslove zbog kojih su umirovljeni) nama je u interesu da se provede jedna revizija.

.

 

Je baš tako, baš tako. Ima ih od plinoinstaltera do raznih drugih. Otišli su u profi. inv. mirovinu - civilnu jer u ratu nisu niti bili i rade i dalje kao što su i radili na crno i još pričaju kako im je bolje sada jer dok su imali svoj obrt morali su državi davati poreze a sada sva zarada ide njima a imaju i zdravstveno osiguranje besplatno + mirovina.

 

A i ovo ostalo potpisujem od kolege PrEsVeTlog posebice ono sa kuhinjom i mesom koje kasni, o da ima ih i takvih...žalosno ali istinito.

 

Koliko sam dugo na ovome forumu a dugo sam i pročitao sam masu toga, ovaj post od kolege PrEsVeTlog je jedan od pametnijh koji postoje na ovome forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovine po ZOPHBDR cca 70000

 

Pazi sad ovo:

 

Mirovine boraca NOR-a cca 35000

Mirovine pripadnika JNA cca 10000

Mirovine domovinske vojske cca 16000

 

Invalidske mirovine (čitaj civilne) cca 255000

 

Ima toga još,ali samo ove koje sam naveo dali mislite da su to "anđeli" a lopovi su ovih nekih 57000 korisnika mirovina po ZOPHBDR.Odnosno da je među nama najveći dio lažnjaka stime se neslažem da ih ima sigurno DA ali šta je sa ovima ostalima??

Među ovih 255000 i ovih gore 61000 siguran sam da ima više onih koje Vi tražite nego svih Branitelja u mirovini ZAJEDNO.

To je moje mišljenje nebranim nikog niti koga tražim. :smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

to si u pravu...sve mirovine su se kupovale

 

Ja sam umirovljen , pa ako nije problem objasni mi kako sam ja kupio mirovinu , ili imenuj netkoga za koga znaš da je na sumnjiv način došao do mirovine ????? Ako nešto kupuješ , onda se podrazumjeva da to trebaš i platiti , zar ne ? Da me je itko tražio lipu , a ne kunu platio bih mu dugom devetkom . Imam 100 % opću nesposobnost , sve rat ! Normalno sam se liječio ( to traje i dan danas , a pomirio sam se sa činjenicom da će tako biti dok ne crknrm ) Niti na jednoj komisiji , povjerenstvu za sada nisam imao nikakvih problema niti neugodnosti .Daj božedatako i ostane . Samo neka uvedu analizu krvi ili nešto slično da se utvrdi dali se piju lijekovi ili ne .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

 

Samo neka uvedu analizu krvi ili nešto slično da se utvrdi dali se piju lijekovi ili ne .

 

To košta, nema se para za tako nešto...to košta, ko bi to platio...???

 

Nekada davno još tamo negdje 2000 godine se tako nešto i radilo tijekom boravka u dnevnoj bolnici koja je onda trajala i 6 tjedana a danas toga nema i dnevna bolnica traje 4 tjedna ( rjetko kada zna biti 5 tjedana ).

 

Nešto tako još postoji jedino na ležanju u istoj bolnici, prošlo ležanje tamo bio sam negdje prošle godine u 12 mj i svaki dan ( točnije jutro oko 5 sati ) ali svako , svih 4 tjedna moje hospitalizacije tamo su mi vadili krv.

 

Rekli su gledaju kako organizam djeluje na novu terapiju.

 

Ovo su moja iskustva iz Nove bolnice u Dubravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

svemirac je napisao:

to si u pravu...sve mirovine su se kupovale

 

Ja sam umirovljen , pa ako nije problem objasni mi kako sam ja kupio mirovinu , ili imenuj netkoga za koga znaš da je na sumnjiv način došao do mirovine ????? Ako nešto kupuješ , onda se podrazumjeva da to trebaš i platiti , zar ne ? Da me je itko tražio lipu , a ne kunu platio bih mu dugom devetkom . Imam 100 % opću nesposobnost , sve rat ! Normalno sam se liječio ( to traje i dan danas , a pomirio sam se sa činjenicom da će tako biti dok ne crknrm ) Niti na jednoj komisiji , povjerenstvu za sada nisam imao nikakvih problema niti neugodnosti .Daj božedatako i ostane . Samo neka uvedu analizu krvi ili nešto slično da se utvrdi dali se piju lijekovi ili ne .

 

nije mi poznato na koji si ti način kupio mirovinu...želio sam samo potvrdit od groznoga post u kojem lijepo zbori,da su iz svih skupine umirovljenika a ne samo braniteljska populacija na raznorazne načine dolazili do mirovina.

 

gdje si se ti tu prijatelju našao prozvan,stvarno ne razumijem :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja samo svakom kazem ne zelim zlo,ali neka mu bude kao sto je meni,onda ljudi pocnu razmisljat pa kazu dobro je meni ovako nebi se mjenjao,ovdje se stalno spominju lazne mirovine a nitko ne imenuje,a jedno pitanje jel vi znate koliko ima branitelja koji nisu nista trazili niti dobili,ako budemo realni jako puno,jel vi znate da se politicari skoluju da puno pricaju a nista ne kazu,oni ne lazu samo negovore istinu,dovedimo 50 japanaca nek nam drzavu dignu na noge kod njih se zna ako nesto zabrljaju sami se smaknu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Branitelji,

 

Novi sam ovdje i doista čitajući razne postove ne mogu se otet dojmu,odnosno ne napisat moj komentar.

Nitko nama nije kriv što nam je ovako kako nam je.

Nitko od nas u Obrambeni rat nije išao radi interesa, nego zato što je tako odgojen i voli svoje,voli svoju Domovinu.

Nije vojnik samo u rovu kako ovdje netko piše,vojnik je i kuhar,kurir,ćato,med.osoblje i svi oni koji čine sastavni dio ratnog tijela kome je to nužno i potrebno.

Dakle, mi smo, ili makar većina shvativši da nakon ratnih događanja mogu iskoristit(labavi)zakon koji mu donosi ogromna financijska prava i drugo što iz toga proizlazi, to iskoristili.

Mi smo narod trenutka,kako,evo ovako nek je meni dobro a zaostalo me nije briga i onda to krije kao zmija noge.

Dok se pojedinci probude i shvate gdje su, vlastodršci promjene zakon i eto ti vraga i zle krvi među braniteljima.

I sam, sam bez mirovine a mogao bih reći da sam dao dio sebe domovini kad je bilo naj teže, no to danas više nije važno,važno je samo po kojem si zakonu stekao pravo i koliko si dobro ili loše prošao usporedivši se sa drugim.

Lažne mirovine su sve one mirovine koje su svedene nakon zadnje nadopune svedene na cca 2.300kn, to su lažne i jadne mirovine,jer bačena je kost među branitelje i sa pravom se pojedinci pitaju pa jesmo li mi branili istu zemlju ili ne.

Po meni je od samog početka zakon morao bit isti ili sa manjim korekcijama,ali nemože bit takovih razlika da jedan branitelj ima 10, a suborac sa istim problemima 1,to su velike nepravde i to nije dobro.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani Branitelji,

 

Nije vojnik samo u rovu kako ovdje netko piše,vojnik je i kuhar,kurir,ćato,med.osoblje i svi oni koji čine sastavni dio ratnog tijela kome je to nužno i potrebno.

 

Ma koji vojnik kuhar ? Kuhar je kuhar, čato je čato, dok. je dok. i oni nisu vojnici.

 

Vojnik je s puškom u ruci na 1. crti i tamo mi nije bilo ni kuhara ni čata a od medicinskog osoblja smo imali našu dvoicu kolega sa završenim brzim tečajem za prvu pomoć koji su također uz pušku imali i prvu pomoć i bili su kao i mi u rovu na prvoj crti. Pravog doktora bi vidjeli tek puno kasnije.

 

Kakav kuhar, nisam ga vidio do odlaska u restoran a ne na prvoj crti sam jeo konzerve i to ako ih je bilo.

 

Ne, nije isto i ne može biti to isto , ako je kuhar, čato, i sl. kao što imamo i bend HV-a ako su to vojnici onda postoje i ratnici a to su oni sa 1. crte i s puškom u ruci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

 

Ne, nije isto i ne može biti to isto , ako je kuhar, čato, i sl. kao što imamo i bend HV-a ako su to vojnici onda postoje i ratnici a to su oni sa 1. crte i s puškom u ruci!

 

Poštovani Kompa,

 

Da li mi možeš objasnit što su bili u Heroju Gradu Vukovaru Gđa. Vesna Bosanac, ili pok. Juraj Njavro i svi ostali znani i neznani koji su bezpoštedno pomagali ranjenim braniteljima u neljudskim uvjetima.

Da li je Vukovar bio prva ili druga crta?

 

Nisam želio izjednačavat jedne ili druge, zaslužne ili manje zaslužne, nego, kako sam i napisao, trebalo je donijet pametan dugoročan zakon koji bi išao svakome na ruku po određenim kriterijima. Tada bi kuharica kava dobila što je spada, a ratnik ono što njemu pripada.

 

Da je zakon donesen na taj način bilo bi manje i branitelja i HRVI-a a samim tim ponižavanja od strane vlastodržaca koji su sebe bez i jednog ispaljenog metka jako dobro zbrinuli,a sa herojima 1991-1992 se sprdaju i ponižavaju.

 

Ljepi pozdrav

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad lopovu drzis lojtru isto si kriv kao lopov,zato nemojmo nikoga podcijenjivat,svatko je vodio svoju naredbu jedan krug je morao postojat jel nismo mi svi mogli bit ratnici za to je potrebna obuka a znanje,a i hrabrost mene muci sto nisam znao sta je strah mladost ludost 18g,jesam ja mogao razmisljat isto ko netko sa 40g,nisam,svatko tko je bio branitelj zasluzio svoja prava dostojanstva,ljudi smo razliciti i po tome nitko nema istu mirovinu,niti istu bolest,po tome bi svaki bolesni trebao napisat na leda meni je to i to,zasto bi ja treba stalno objasnjavat kako mi je,ili sta mi je,jesam bolestan ili nisam,ima jedan dan u mjesecu probudim se i budem odlicno zdrav(odmah glumac)a nitko nevidi ostale dane,zato moj stav svatkom branitelju dati sto je zasluzio,ujedinit se napravit vladu koja ce stajat iza branitelja,pa nek naprave tvornice radit cemo dva sata kolko cemo moci ali cemo bit sretniji osijecat se korisni ovako gledamo sami sebe kako se unistavamo tabletama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu ne odgovoriti jednom od naših kolega koji ima odgovo r skoro na svako pitanje ! Dragi kolega ,ako me pamćenje dobro služi,donedavno ste tražili savjete kako da se zaposlite kao profesionalni vozač a sada odjednom niste sposobni za bilo kakav posao. Isken pozdrav svima onima koji to zaslužuju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ne mogu vjerovati da netko misli da če doči do revizije..pogotovo ako se radi o podatku od 70000 vojnih invalidskih mirovina te oko 300000 civilnih invalidskih mirovina,dolazimo do cifre od 400000 mirovina koje bi trebalo pretresti i vidjeti dali se radi o kaznenom dijelu,sa tim da je to nemoguče i teško utvrditi pošto postoji lječnička dokumentacija koja je pravovaljana...i liječnička povjerenstva ne daju mirovinu po vremenu provedenom u dom.ratu nego po lječničkoj dokumentaciji i težini samih nalaza...moguča je revizija samo pojedinaca koje prijave u nadležno državno tijelo..jer govorimo o poslu koji bi trajao 10 godina..revidirat i 70000 vojnih mirovina u nekom kratkom periodu je nemoguče..prema tome država če pod pritiskom tereta dali doalskom mmf-a ili nedaj bože grčkog scenarija rezati povlaštene mirovine maximalno 25 posto..i tu je dobit trostruko veča za državu nego pojedinačno ganjati nekoga..jednostavno revizija kakvu zamišljate financijski nije državi isplativa..jer sredstva koja bi bila i vrijeme uloženi u taj posao bili bi veči od dobiti...nadalje..planira se dijelu mlađe populacije korisnika invalidskih mirovina a koji imaju profesionalnu nesposobnost ponuditi prekvalifikacija i micanje sa tereta hzmo-a..sa tim da onaj tko je u profesionalnoj invalidskoj mirovini a ima status hrvi trajno neče biti doveden u pitanje..nadalje uvjeti za stjecanje prijevremene invalidske mirovine če u buduče biti skoro nemoguče jer če država te iste ljude prekvalificirati..ovisno slučaj od slučaja i plačat če se za prijevremeni odlazak u mirovinu veliki penali..sam sustav je nakaradan..te če država najvjerovatnije linearnim rezanjem posegnuti u đepove umirovljenika koji imaju primanja iznad 3000 kuna jer 8 milijardi kuna se svake godine iz državnog proračuna prebaci u mirovinske fondove da bi sustav funkcijonirao..tako da uglavnom tko je u mirovini pošteno..nepošteno..isto mu se piše..nikakve revizije..a to vam je i sam milanovič poručio neče biti..svi če dati svoj danak jednako....da negovorimo o novom sustavu bodovanja invalidnosti u zemljama eur.unije što ide na štetu svih 70000 voj.mirovina ali to je druga tema i po meni puno ozbiljnija priča od ove tko je lažni a tko nije..i sigurno da se sukladno eur.praksi kod nas pod sloganom usklađivanja zakonodavstva i taj sustav za nas puno nepovoljniji uveo u rh...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna mi stvar samo nije jasna, zašto partizani koji su i dan danas u povlaštenim mirovinama (a ima ih brate mili, nekad imam osjećaj da im "natalitet" raste) nisu morali dokazivati invalidnost da bi ostvarili pravo na "povlaštene" mirovine, bilo je dovoljno samo dokazati da si bio u partizanima, a mi moramo dokazivati da smo prolupali (nekad i više nego što jesmo) da bi ostvarili svoja prava, to je sramota, mogao bi svašta napisati ali bolje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

sramota je to što dijete partizana prima obiteljsu mirovinu

star je preko 40 godina

po tjelesnom izgledu mogao bi volu rep isčupati.

a koliko je takvih mirovina.

 

broj partizanskih mirovina je povečan 2000.g

kada je vlast preuzeo ###

ako hočemo još partizanskih mirovina glasujmo za ####

 

došlo je vrijeme "miševa", ali vratiće se i "maca", tko će onda kolo voditi :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija