Jump to content

F. Matić traži da se branitelji odreknu 2%


slikar

Preporučene objave

http://www.vecernji.hr/vijesti/branitelji-odreknite-se-dva-posto-mirovine-kolege-bez-posla-clanak-408184

 

 

mi bi se trebali odreći jer on smatra da 2% nije puno!!

naravno da njemu nije puno kad ima primanja mnogostruko veća od naših!! mojoj djeci je tih 100 kn itekako puno!!

 

znaš li ti frede, kakav je osjećaj roditelju kad ne možeš djetetu platiti školski izlet na kojeg svi idu?!?

 

nama što smo gladni, nama su otkinuli već sve od usta! pa djeci ne možemo ništa priuštiti! borili smo se za ovu zemlju da bi naša djeca sada bila gladna i zakinuta a sdruge strane bogati sve bogatiji svakim danom!!

 

i sad matić predlaže da će on npr. tajkunima i sličnima dati "živu lovu"

 

SRAMOTA FREDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa što ne odvoje 2% od onih 10% što su nam već uzeli i stvar riješena!

Evo, ja se odričem svih 10% ne moraju mi nikada vratiti, kao što su u predizbornoj kampanji najavili da će postupno vratiti tih 10%

 

opet se izgleda planira zagrabiti malo šapom u braniteljske mirovine, sad pod izgovorom solidarnosti za nezaposlene branitelje

 

evo, ja sam im gore dao prijedlog, na ostalo ne pristajem, mogu mi jedino silom uzet, kao što su i do sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak se nije izliječio,baca ga južina ,imam ja svoje nezaposleno dijete kojem moram plaćati ,a isto tako i drugo u srednjoj školi,pa me nitko ne pita fali li mi onih 10% što su uzeli,a pamtim i kad je Pančić uzeo i to ne samo od mirovina već i od naknade plaća koju sam primao, a koje se nisu usklađivale sa mirovinama, već 10 godina ista brojka.

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NE !

Smatram da nije naša obaveza ni dužnost da brinemo o nezaposlenim osobama pa bili oni i branitelji.

 

Za nezaposlene neka brine vladajuća garnitura na vlasti a ne da isto lome preko naših leđa. :palacdolje:

 

Mi imamo svoje obitelji o kojima trebamo da brinemo ( žene, djaca, roditelji, krediti, režije ) a ovo o solidarnosti neka si fred zakači mački na rep.

 

Evo prijedlog za ministra F.M -a i ostalu vladajuću garnituru ..

Iz solidarnosti prema svim braniteljima neka im se sredi da od 01.06.2012 svi branitelji i zaposleni i nezaposleni i oni u mirovinama plaćaju sve režije 5 % manje nego što bi trebali a da razliku parcipira VLADA RH ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je točna izjava kao što navodi "Večernjak", onda se vidi koliko je sposobna ekipa u ministarstvu branitelja, a do sada se već pokazalo koliko je sposobna (kašnjenje sa isplatama stipendija, pisano obećanje u predizbornoj kampanji kroz "Plan 21" tj. da se neće dirati u materijalna i bilo kakva druga prava branitelja).

 

I sada se naša ekipa iz ministarstva sjetila da primijeni jednu staru taktiku koja je poznata svima, a to je "zavadi pa vladaj" ili uzmimo bolesnima i invalidima koji su otišli u invalidsku mirovinu da bi dali nezaposlenima.

 

:vrti:

 

Ta im "nazovi" ideja sigurno neće proći.

Bolje bi im bilo da potraže pomoć od negog drugog ministarstva (ako se uopće po hijerarhiji naših ministarstava to usude) i da uzmu novac od onih koji imaju, npr. S.Linić se hvali da lova od poreza ovih "malo bogatijih" curi u državnu blagajnu, a naš ministar sa ekipom dolazi na ideju da uzima novac od onih koji nemaju tj. većine umirovljenih branitelja, umjesto da stane na stranu branitelja uopće tj. ministarstva za koje je nadležan i zaštiti branitelje koji su ionako već osiromašeni i srezani na mirovinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaš li ti frede, kakav je osjećaj roditelju kad ne možeš djetetu platiti školski izlet na kojeg svi idu?!

 

SRAMOTA FREDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

razumjem te prijatelju potpuno

ja isto imam djete koje jedino u razredu neide na izlet 4 raz..osnovne škole a imam i još dvoje: jedno 1.srednje i bebača......podstanari....

stvarno nisu normnalni neka malo skinu sebi oni u saboru i menađžeri,, a naša primanja neka ostave na miru i šta je sa onih 10 % koje su nam već uzeli...???sramota kuda ovo sve ide...najlakše braniteljima uzet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Ako je točna izjava kao što navodi "Večernjak", onda se vidi koliko je sposobna ekipa u ministarstvu branitelja, a do sada se već pokazalo koliko je sposobna (kašnjenje sa isplatama stipendija, pisano obećanje u predizbornoj kampanji kroz "Plan 21" tj. da se neće dirati u materijalna i bilo kakva druga prava branitelja).

 

 

:vrti

 

zar si stvarno bio toliko naivan da si povjerovao kukuriku koaliciji (sa dva stara lisca iz prošle sdp-ove vlast)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma kako ih nije sramota,i danas placem i razbijam glavu,jer djetetu nemogu kupit ni cokoladu.oni se bahate i prave nas budalama,od nasih malih primanja treba nam i to oduzet pa da prosimo po cesti.neka debela saborska prasad oduzmu sebi jer bi pomogli mnogim drugim ljudima,a bili bi zdraviji.nemogu poplacat ni rezije a veliki fred bi mi uzeo jos 2 posto od mirovine.sram ih bilo,govna komunisticka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo i osnovno kad budu sindikalcima u HŽ. HEP. HŠ. i ostalim državnim službama smanjili plače kao i smanjili ove smiješne opčine,gradove,županije onda može, a zbog čega nije rekao evo ministri,saborski zastupnici i ostala svita mi se odričemo 10% plače za sve nezaposlene ne samo branitelje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na činjenicu da se na novom naličiju portala zagubila tema o prijedlogu ministra da se branitelji dobrovoljno odreknu 2% prihoda u svrhu zapošljavanja nezaposlenih branitelja ,evo otvorit ću novi topic kako bi svi mogli ostaviti svoja razmišljanja na ovu i slične teme.

Jučer na 3.dnevniku htv ministar između ostalog govori i o inicijativi da branitelji naprave živi štit između pobornika i protivnika parade homoseksualaca u Splitu.......

komentar je barem što se mene tiče suvišan.....

A tema solidarnosti branitelja je jedna po meni perfidna igra ,pa zar se nisu upravo branitelji zakinuli za 10% mirovina da bi tobože pomogli državi ,zar ne bi bilo logično da ako imaju projekte kojima bi zaposlili branitelje a trebaju za njih novca lijepo u oduživanju braniteljima sudjeluju ako ne samo oni koji su to na bilo koji način izbjegli ,onda svi s recimo 0.5% prihoda nekoliko mjeseci i eto love....

Meni ovo miriše na pokušaj smanjivanja mirovina braniteljima te njihovo daljnje ocrnjivanje ,kao eto nisu solidarni , ......Iskreno mi je žao svih branitelja bez posla kao i svih koji imaju malu mirovinu a nije ih baš malo .

pozivam vas da ostavite svoja razmišljanja jer vjerujem da se naša razmišljanja na ovom portalu prate i u ministarstvu.

uređeno: od kinckade
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na činjenicu da se na novom naličiju portala zagubila tema o prijedlogu ministra da se branitelji dobrovoljno odreknu 2% prihoda u svrhu zapošljavanja nezaposlenih branitelja ,evo otvorit ću novi topic kako bi svi mogli ostaviti svoja razmišljanja na ovu i slične teme.

Jučer na 3.dnevniku htv ministar između ostalog govori i o inicijativi da branitelji naprave živi štit između pobornika i protivnika parade homoseksualaca u Splitu.......

komentar je barem što se mene tiče suvišan.....

A tema solidarnosti branitelja je jedna po meni perfidna igra ,pa zar se nisu upravo branitelji zakinuli za 10% mirovina da bi tobože pomogli državi ,zar ne bi bilo logično da ako imaju projekte kojima bi zaposlili branitelje a trebaju za njih novca lijepo u oduživanju braniteljima sudjeluju ako ne samo oni koji su to na bilo koji način izbjegli ,onda svi s recimo 0.5% prihoda nekoliko mjeseci i eto love....

Meni ovo miriše na pokušaj smanjivanja mirovina braniteljima te njihovo daljnje ocrnjivanje ,kao eto nisu solidarni , ......Iskreno mi je žao svih branitelja bez posla kao i svih koji imaju malu mirovinu a nije ih baš malo .

pozivam vas da ostavite svoja razmišljanja jer vjerujem da se naša razmišljanja na ovom portalu prate i u ministarstvu.

 

neka nam vrate 10% koje uzimaju, pa onda neka uzmu 2 % za solidarnost....prije ništa !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno nisko i podmuklu udaraju ispod pojasa, na solidarnost branitelja, pa jel nije bila solidarnost -10% sa svim građanima RH, a ja mislim da tu spadaju i branitelji,

 

i upravo tako, nek od tih nama već oduzetih 10% uzmu sada 2% samo za nezaposlene branitelje, jel to problem

 

ali ne, oni bi uz već uzetih 10%, uzeli još 2%, pa de molim te, ako me već j...š nemoj mi uši zavrtati!

 

gospodo iz ministarstva, ako ne znate kako da nam smanjite mirovine (što je vaša očita namjera), niste trebali ni na ovakav podmukao način!

 

i kome opet te pare, tajkunima koji će uzet lovu od ministarstva, zaposliti par branitelja koji će raditi par mjeseci i poslije toga dobiti otkaz, bitno da lopovi opet poberu lovu!

uređeno: od vinkovci
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/vijesti/branitelji-odreknite-se-dva-posto-mirovine-kolege-bez-posla-clanak-408184

 

 

mi bi se trebali odreći jer on smatra da 2% nije puno!!

naravno da njemu nije puno kad ima primanja mnogostruko veća od naših!! mojoj djeci je tih 100 kn itekako puno!!

 

znaš li ti frede, kakav je osjećaj roditelju kad ne možeš djetetu platiti školski izlet na kojeg svi idu?!?

 

nama što smo gladni, nama su otkinuli već sve od usta! pa djeci ne možemo ništa priuštiti! borili smo se za ovu zemlju da bi naša djeca sada bila gladna i zakinuta a sdruge strane bogati sve bogatiji svakim danom!!

 

i sad matić predlaže da će on npr. tajkunima i sličnima dati "živu lovu"

 

SRAMOTA FREDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Opcenito ne volim "rjesenja" koja se temelje na odvajanju od nekog drugog da bi se dalo trecem,fiktivna zaposljavanja na godinu dana uz dzeparac kad to ne prati tokove privrede i stvarna otvaranja tvornica tj radnih mjesta.......ovo nisu prva rjesenja vec neka solidarnost svima jednako u losem a pravca stvar bi bila kad bi se naslo rjesenje da nam bude dobro sa novim firmama.tvornicama,.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neviđena solidarnost između branitelja.Kako nezaposleni branitelj može platiti izlet svom djetetu. Mirovine iznad 3500 kune su umanjene 10 % a velika većina branitelja koja uopće radi ,zarađuje toliko ili manje kuna.

među toj velikoj većini branitelja je i moja supruga, radi (i to radi kao rob) za 2300 kn i šuti, jer zna da to što je provela 18 mjeseci u kuhinji 93/94 nije razlog da bi tražila nekakva prava, i to što je uvedena u registar branitelja, nije tražila i čak hoće da se izbriše iz registra, ja joj ne dam.

 

kad pričamo o braniteljima, znamo koliko nas ima (pola milijuna), i sad bi netko trebao uzet meni, nama 2% od mirovine, da bi se zaposlio netko tko je mobiliziran 94 i bio 3 dana 100 km daleko od prve crte i stekao status branitelja

 

e, sad kad bi barem i takvi "branitelji" imali koristi od tih 2% , ali nema od toga ništa, ode ta lova onima kojima više ni ne stane u džepove, a branitelji će opet ostati kratkih rukava

 

jel postoji zakon koji propisuje prednost pri zapošljavanju branitelja, zašto ga se ne drži, ako ima rupa u zakonu koje poslodavci zlorabe, neka preprave zakon, i riješeno pitanje zapošljavanja branitelja (znači napravi da po zakonu, moraš zaposliti prvo branitelja, a onda ostale, i točka)

 

prijatelju jutro1 ti ako hoćeš daj i 50% svoje mirovine, za taj projekat, ja ne, rekao sam već, mogu samo silom uzeti.

 

ali eto, to "im" je i bio cilj, da ponovo naprave razdor među braniteljima, u ovom slučaju nezaposlenih i umirovljenih, pa da se sami između sebe pojedemo!

uređeno: od vinkovci
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/vijesti/branitelji-odreknite-se-dva-posto-mirovine-kolege-bez-posla-clanak-408184

 

 

mi bi se trebali odreći jer on smatra da 2% nije puno!!

naravno da njemu nije puno kad ima primanja mnogostruko veća od naših!! mojoj djeci je tih 100 kn itekako puno!!

 

znaš li ti frede, kakav je osjećaj roditelju kad ne možeš djetetu platiti školski izlet na kojeg svi idu?!?

 

nama što smo gladni, nama su otkinuli već sve od usta! pa djeci ne možemo ništa priuštiti! borili smo se za ovu zemlju da bi naša djeca sada bila gladna i zakinuta a sdruge strane bogati sve bogatiji svakim danom!!

 

i sad matić predlaže da će on npr. tajkunima i sličnima dati "živu lovu"

 

SRAMOTA FREDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ako ministar želi zaposliti branitelje neka "prepravi" zakon o osnivanju braniteljskih zadruga.umjesto 6 osnivača neka vrati prvobitno 3 osnivača i tko hoče neka se udruži i pokrane posao.vrlo lako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozivam vas da ostavite svoja razmišljanja jer vjerujem da se naša razmišljanja na ovom portalu prate i u ministarstvu.

 

Zanima me dali bi FRED tako razmišljao da ima mirovinu 2000-4000 kn.

Sit gladnome ne vjeruje.

 

Pa što ako se prate,,,,pratilo se i prije pa....čega se bojiš u Državi svojoj na znoju i krvi našoj stećenoj.....neka samo prate...a mogli bi i malo standard poboljšati ako nemaju drugog posla....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je točna izjava kao što navodi "Večernjak", onda se vidi koliko je sposobna ekipa u ministarstvu branitelja, a do sada se već pokazalo koliko je sposobna (kašnjenje sa isplatama stipendija, pisano obećanje u predizbornoj kampanji kroz "Plan 21" tj. da se neće dirati u materijalna i bilo kakva druga prava branitelja).

 

I sada se naša ekipa iz ministarstva sjetila da primijeni jednu staru taktiku koja je poznata svima, a to je "zavadi pa vladaj" ili uzmimo bolesnima i invalidima koji su otišli u invalidsku mirovinu da bi dali nezaposlenima.

 

:vrti:

 

Ta im "nazovi" ideja sigurno neće proći.

Bolje bi im bilo da potraže pomoć od negog drugog ministarstva (ako se uopće po hijerarhiji naših ministarstava to usude) i da uzmu novac od onih koji imaju, npr. S.Linić se hvali da lova od poreza ovih "malo bogatijih" curi u državnu blagajnu, a naš ministar sa ekipom dolazi na ideju da uzima novac od onih koji nemaju tj. većine umirovljenih branitelja, umjesto da stane na stranu branitelja uopće tj. ministarstva za koje je nadležan i zaštiti branitelje koji su ionako već osiromašeni i srezani na mirovinama.

 

Potpisujem u cjelosti....di im je todorić,thedeci,rajić,i ostali "magnati" tu se ne usude dirat....e moj narode...

 

http://www.youtube.com/watch?v=6Evu8L2pF7w

 

Pa di je ta ekipa bilo dok je "grmjelo" u svicarskoj valjda jer minken nije bio dosta siguran...uhhh...odma mi šečer skače....na najviše decimale....

uređeno: od Plemeniti
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako kao ministar pokušavaš osnovati poznatu nam kasu uzajamne pomoći to podrazumijeva da već na početku mandata priznaješ da nisi u stanju zaposliti jednu populaciju u društvu.

Uvijek ima rješenje, maknite se gospodine ministre i prepustite mjesto nekome tko možda ima drugačiju ili efikasniju viziju zapošljavanja branitelja.

uređeno: od apollon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Čitam vaše postove i mogu reći da nisam ni očekivao drugo,jer sve se mijenja pa i branitelji,sreća da se nije tako razmišljalo 91.pa na dalje.Ja sam recimo branitelj.dragovoljac,nisam imao ni punih 18 godina kad sam se dobrovoljno javio u obranu svoje domovine u Sisku.U ratu sam bio 3 godine,da ne nabrajam ratišta,nisam ganjao mirovinu nego sam se vratio u Željezaru na svoje radno mijesto gdje imam 20 god staža,te sam sad na burzi nakon zatvaranja firme.Netražim nikoga kunu,jer dok imam svojih 10 prstiju neću biti gladan,supruga mi je na birou dvoje dijece mi ide u školu,i kao što kažem netražim nikoga ni lipe,snalazim se sam kako znam i umijem,djecu sam naučio da netraže,samo me vaši postovi rastužuju i vrijeđaju,jer ima nas i bez mirovine i ikakvih primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam vaše postove i mogu reći da nisam ni očekivao drugo,jer sve se mijenja pa i branitelji,sreća da se nije tako razmišljalo 91.pa na dalje.Ja sam recimo branitelj.dragovoljac,nisam imao ni punih 18 godina kad sam se dobrovoljno javio u obranu svoje domovine u Sisku.U ratu sam bio 3 godine,da ne nabrajam ratišta,nisam ganjao mirovinu nego sam se vratio u Željezaru na svoje radno mijesto gdje imam 20 god staža,te sam sad na burzi nakon zatvaranja firme.Netražim nikoga kunu,jer dok imam svojih 10 prstiju neću biti gladan,supruga mi je na birou dvoje dijece mi ide u školu,i kao što kažem netražim nikoga ni lipe,snalazim se sam kako znam i umijem,djecu sam naučio da netraže,samo me vaši postovi rastužuju i vrijeđaju,jer ima nas i bez mirovine i ikakvih primanja.

 

Nije dobro kada radnici ostaju bez posla odnosno egzistencije,pogotovo branitelji.ali zašto si "protiv" akoo branitelji ne žele da im se smanjuje mirovina? treba objaviti registar i pročistiti malo one koji tu ne pripadaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam vaše postove i mogu reći da nisam ni očekivao drugo,jer sve se mijenja pa i branitelji,sreća da se nije tako razmišljalo 91.pa na dalje.Ja sam recimo branitelj.dragovoljac,nisam imao ni punih 18 godina kad sam se dobrovoljno javio u obranu svoje domovine u Sisku.U ratu sam bio 3 godine,da ne nabrajam ratišta,nisam ganjao mirovinu nego sam se vratio u Željezaru na svoje radno mijesto gdje imam 20 god staža,te sam sad na burzi nakon zatvaranja firme.Netražim nikoga kunu,jer dok imam svojih 10 prstiju neću biti gladan,supruga mi je na birou dvoje dijece mi ide u školu,i kao što kažem netražim nikoga ni lipe,snalazim se sam kako znam i umijem,djecu sam naučio da netraže,samo me vaši postovi rastužuju i vrijeđaju,jer ima nas i bez mirovine i ikakvih primanja.

 

Poštovani Vi ste onda jako rano počeli raditi u željezari ako se pozivate da ste u rat krenuli s nepunih 18 god..te u istome proveli iduće 3.god. te se potom vratili natrag na radno mjesto u željezaru....

Meni sve izgleda dosat nelogično no drago mi je da se snalazite kako navodite sa svojih "deset prstiju" i da djeca imaju barem neophodno za koliko toliko normalni zivot-ali nije ovdje problem u braniteljima niti mirovinama nego jednostavno da neki imaju jaaako puno i totalno su neosjetljivi socijalno i na svaki drugi način prema onima koji imaju jako malo a najzaslužniji su za stvaranje ove države ali bi još uvijek bez srama za malo političkih bodova posegnuli rukom u djep HB,koji su i onako na rubu egzistencije.....pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa što ako se prate,,,,pratilo se i prije pa....čega se bojiš u Državi svojoj na znoju i krvi našoj stećenoj.....neka samo prate...a mogli bi i malo standard poboljšati ako nemaju drugog posla....

 

 

 

i ja se slažem dosta uzimanja...neka malo sebi skinu s plaća " male " su im

ili neka uštede na svojim domjencima i izletima.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema ništa od ove vlade, tonemo sve dublje u krizu i ne vidi joj se kraj.Ne znam gdje bi F. Matić zaposlio branitelje kad se svaki dan firme zatvaraju ili ih prodajemo strancima . Ljudi shvatite da nas evropa ne želi što nas voli i što če nam pomoći u krizi. Bojim se da čemo biti samo kolonia za iskorištavanje. Mislim da nam djeca neče dobro proći u toj evropi i da če biti samo jeftina radna snaga. Prvi kredit koji je evropa dala je da se urede zemljišnje knjige. Zašto? Pa da mogu kupovati nekretnine. Za sto godina če ih biti više nego nas a tad čemo izgubiti identitet i državu. Naši preci su se kroz stolječa borili za ovu državu i sad kad je imamo trebali bi je sačuvat.F. Matiću treba reći NE. Neka otvaraju nove tvornice, bez proizvodnje i izvoza nema ni standarda a ni izlaska iz krize.

Evo pogledajte INU i MOL ? Nismo više gazde nego mađari. Mene to strašno ljuti , tako če nam biti u evropi, a ovo je samo jedan od pokazatelja. Ja volim da nam stranci dođu saamo kao gosti i neka se vrate svojim kućama.Ne volim da su mi gazde u mojoj domovini.

Pozdrav svim braniteljima . Onima koji vjeruju u evropu a i onima koji ne vjeruju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Vi ste onda jako rano počeli raditi u željezari ako se pozivate da ste u rat krenuli s nepunih 18 god..te u istome proveli iduće 3.god. te se potom vratili natrag na radno mjesto u željezaru....

Meni sve izgleda dosat nelogično no drago mi je da se snalazite kako navodite sa svojih "deset prstiju" i da djeca imaju barem neophodno za koliko toliko normalni zivot-ali nije ovdje problem u braniteljima niti mirovinama nego jednostavno da neki imaju jaaako puno i totalno su neosjetljivi socijalno i na svaki drugi način prema onima koji imaju jako malo a najzaslužniji su za stvaranje ove države ali bi još uvijek bez srama za malo političkih bodova posegnuli rukom u djep HB,koji su i onako na rubu egzistencije.....pozzz

Prvo sam se prijavio u rat,pa sam otišao zasnovati radni odnos u Željezaru,kako bi me posao čekao kad rat završi,te sam u dogovoru sa zapovjednikom odnesao poziv za mobilizaciju u Željezaru i tako opet u rat.Naravno nakon 6 mj kad sam dobio ugovor o stalnom zaposlenju.Razumijem ja vas sve,da mi i da vam se uzme od mirovina nebi vidjeli ni lipe od toga,samo se malo tišti kad vidim kad je lova u pitanju nema braće po oružju,ali takva su valjda vremena.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ica38, ti očito ne znaš da nama uzimaju 10% već duže vrijeme?!

 

što se onda nisi javio kad su nama skinuli a tebi nisu?

ti si primao punu plaću. mogli su tada tebi malo skinut pa nama dodat, zar ne?

eh al to ti sigurno ne bi bilo pravo.

 

što te rastužuju naši postovi? ajde molim te, nisi se zapitao imamo li mi svih 10 prstiju na rukama?

ili možda imamo li obje noge?

kako mi živimo? kako naša djeca žive? svi mi jedva spajamo kraj s krajem!!

 

to što vidiš neke po kladnicama i birtijama ne znači da smo svi takvi!

 

mi živimo naše vrlo vrlo skromne živote. i jako nam fali onih 10% koje nam uzimaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem i samo za ica 38-nebitan si.

ica38, ti očito ne znaš da nama uzimaju 10% već duže vrijeme?!

 

što se onda nisi javio kad su nama skinuli a tebi nisu?

ti si primao punu plaću. mogli su tada tebi malo skinut pa nama dodat, zar ne?

eh al to ti sigurno ne bi bilo pravo.

 

što te rastužuju naši postovi? ajde molim te, nisi se zapitao imamo li mi svih 10 prstiju na rukama?

ili možda imamo li obje noge?

kako mi živimo? kako naša djeca žive? svi mi jedva spajamo kraj s krajem!!

 

to što vidiš neke po kladnicama i birtijama ne znači da smo svi takvi!

 

mi živimo naše vrlo vrlo skromne živote. i jako nam fali onih 10% koje nam uzimaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ica38, ti očito ne znaš da nama uzimaju 10% već duže vrijeme?!

 

što se onda nisi javio kad su nama skinuli a tebi nisu?

ti si primao punu plaću. mogli su tada tebi malo skinut pa nama dodat, zar ne?

eh al to ti sigurno ne bi bilo pravo.

 

što te rastužuju naši postovi? ajde molim te, nisi se zapitao imamo li mi svih 10 prstiju na rukama?

ili možda imamo li obje noge?

kako mi živimo? kako naša djeca žive? svi mi jedva spajamo kraj s krajem!!

 

to što vidiš neke po kladnicama i birtijama ne znači da smo svi takvi!

 

mi živimo naše vrlo vrlo skromne živote. i jako nam fali onih 10% koje nam uzimaju!

Od vas tu 70% vas imai ruke i noge i to dobro znam,jer kao što sam rekao živio sam i živim na prvoj liniji,i vidim koliko je stvarnih rvi,a moja puna plaća za 4-brigadni rad je bila 3500kn,koje sada ni nemam,ali ja sam nebitan pa onda vi živite kako živite,kao što sam rekao nisam drugo ni očekivao a stvarnim rvi koji nemaju kako kažeš 10 prstiju ili noge ili gelere u sebi dao bih 20000kn mirovine,a vi i sami dobro znate koliko je takvih,zato oni koji su ptsp ili oni koji su bili 1mj u vojsci prolupali ili si propucali ruku i nogu pa kažu da ga je četnik pogodio,ili koji su se pijani slupali sa autom i dobili mirovine neka bolje šute i neokaljavaju prave ratne vojne invalide.Ali ja sam nebitan,uostalom tko mi je kriv pa sam bio pošten pa se nisam pravio lud i dobio mirovinu.Upravu si nerastužuje me ništa,svoj doprinos sam dao za ovu državu jer je volim i da mom sinu bude bolje,da kaže da je svoj na svome,i opet bi to učinio bez obzira što tu neki misle samo na sebe i oni su "BITNI"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja tebe nešta pitam,jesu za tebe samo branitelji koji imaju status rvi,šta sa nama koji smo bili u ratu i ostali cijeli,a skoro kruha gladni i podstanari.Jel ja moram žalit što nisam poginuo(sto puta sam požalio)da bi mi djeca i žena imala normalan život,šta za tebe znači status branitelja dragovoljca,ništa,e pa od toga i ništa ni nemam.Ako taj status država ne cijeni bar ga ti cijeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od tog prijedloga nema ništa. Branitelj, Dragovoljac i HRVI nisu u istom "košu".

 

Evo, ja prvi neću dati nikom niti dijelić onog što sam zaradio i zaslužio, a malo sam dobio od statusa HRVI, i previše olova i gelera (vidimo moj ratni put, višestruko ranjavanje i inavlidnost, HRVI 30% - stalno, premalo za ratni put, duljinu-dužinu iliti trajanje, dragovoljac - cijeli rat prva linija).

 

Zašto bih ja to dijelio sa nekima koji taj status nisu niti zaslužili pa i ako su branitelji ( a svi mi znamo koliko ima branitelja, a i da nisu zaslužili taj status, - pa i nezaposlenih - a koji se žale da su nezaposleni branitelji)..

 

Ne dam niti lipe i kraj.

 

A gospodinu Matiću koji (otprilike znamo ili ne znamo) ima pitaj Boga koliku plaću i dnevnice nije teško izdvojiti taj "dodatak" koji neće niti osjetiti.

 

Možda mu se plaća i dnevnice umanje za 2 % pa će jadan i kukavan imati oko 10.000,00 do 15.000,00 kuna( okvirno manje-više).

 

A nama će ostati - ČUNA (od somuna).

 

Trebamo se i mi brinuti i za egzistenciju svoje djece.

 

Koliko ima branitelja koji su digli kredit, u mirovini, supruge-žene nezaposlene i školuju svoju djecu i jedva sastavljaju kraj s krajem?

 

Nije svatko isto doprinio svoju žrtvu u Domovinskom ratu i nisu svi jednako doprinijeli u stvaranju (kažu-lijepe naše, a sada i baš nije toliko lijepa) domovine.

 

 

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od tog prijedloga nema ništa. Branitelj, Dragovoljac i HRVI nisu u istom "košu".

 

Evo, ja prvi neću dati nikom niti dijelić onog što sam zaradio i zaslužio, a malo sam dobio od statusa HRVI, i previše olova i gelera (vidimo moj ratni put, višestruko ranjavanje i inavlidnost, HRVI 30% - stalno, premalo za ratni put, duljinu-dužinu iliti trajanje, dragovoljac - cijeli rat prva linija).

 

Zašto bih ja to dijelio sa nekima koji taj status nisu niti zaslužili pa i ako su branitelji ( a svi mi znamo koliko ima branitelja, a i da nisu zaslužili taj status, - pa i nezaposlenih - a koji se žale da su nezaposleni branitelji)..

 

Ne dam niti lipe i kraj.

 

A gospodinu Matiću koji (otprilike znamo ili ne znamo) ima pitaj Boga koliku plaću i dnevnice nije teško izdvojiti taj "dodatak" koji neće niti osjetiti.

 

Možda mu se plaća i dnevnice umanje za 2 % pa će jadan i kukavan imati oko 10.000,00 do 15.000,00 kuna( okvirno manje-više).

 

A nama će ostati - ČUNA (od somuna).

 

Trebamo se i mi brinuti i za egzistenciju svoje djece.

 

Koliko ima branitelja koji su digli kredit, u mirovini, supruge-žene nezaposlene i školuju svoju djecu i jedva sastavljaju kraj s krajem?

 

Nije svatko isto doprinio svoju žrtvu u Domovinskom ratu i nisu svi jednako doprinijeli u stvaranju (kažu-lijepe naše, a sada i baš nije toliko lijepa) domovine.

 

 

 

tako je mrljavac !

 

i ne damo se isprovocirati ubačenim provokatorima na ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od vas tu 70% vas imai ruke i noge i to dobro znam,

hvala dragom Bogu na tome da je tako.

 

stvarnim rvi koji nemaju kako kažeš 10 prstiju ili noge ili gelere u sebi dao bih 20000kn mirovine,a vi i sami dobro znate koliko je takvih,

 

zato oni koji su ptsp

ili oni koji su bili 1mj u vojsci prolupali

ili si propucali ruku i nogu pa kažu da ga je četnik pogodio,

ili koji su se pijani slupali sa autom i dobili mirovine neka bolje šute i neokaljavaju prave ratne vojne invalide."

 

koji je tvoj problem uopće, ica38 ?

kaj tebe mući ?

ti znaš ko je pravi a ko krivi, ma čuj ti njega.

da nisi profulo forum ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala dragom Bogu na tome da je tako.

 

 

 

koji je tvoj problem uopće, ica38 ?

kaj tebe mući ?

ti znaš ko je pravi a ko krivi, ma čuj ti njega.

da nisi profulo forum ?

 

Šta ti hoćeš reći da su svi HRVI pravi,pa gdje ti živiš čovječe,ako HRVI može trčati cijelu utakmicu za veterane skupa samnom onda to za mene nije invalid ili primati mirovinu i raditi okolo krovišta kaomajstor,ajde nepričaj gluposti čovječe,pun kufer mi je lažnih invalida i svaki se dan sa njima susrećem,jer kao što sam napisao živim u Komarevu kod Siska i živim sa takvim invalidima,a i svjedočio sam par puta ljudskoj gluposti koja nema veze sa ratom,i znam da su ti pametnjakovići u mirovini sa svim djelovima tijela na sebi,ma mogao bih do sutra ovako ali neću jer nemam kome,uopće me nezamaraju vaša mišljenja,a dao bog doći će i jedna dobra revizija pa će se svi lažni invalidi drugačije češati iza uha a oni pravi se nemoraju bojati,njima skidam kapu i za to sam da im se još podignu mirovine gore i dao bih 2 % svoje plaće ako ju budem ikada imao a nadam se da hoću za te ljude kojima i fali 1 prst zbog rata.

I tebi lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pun kufer mi je lažnih invalida i svaki se dan sa njima susrećem,

 

Tvoja dužnost kao savjesnog građanina ove lijepe naše bi bila da sve ali baš sve koje znaš da su "lažni" HRVI da ih prijaviš nadležnim institucijama. Napravi lijepo spisak sa njihovim podacima i predaj spisak u dorh ili mup pa neka oni dalje rade svoj posao , a tebi će savjest biti čista. Možeš to napraviti i anonimno.

 

Ovako ako znaš da je netko "lažni" invalid kako ih nazivaš, a kažeš da ih znaš, a ne prijavljuješ ih onda nisi ništa bolji od njih. I sam si suučesnik u njihovu lažiraju njihovih invalidnosti.

 

Ili odradi posao do kraja i prijavi takve za koje misliš ili još bolje znaš da su se ogriješili o zakon i lažu ili šuti i ne blati javno ( a to je i na ovakav način na ovome forumu ) općenito sve ostale ratne vojne invalide jer bi mogao zaraditi tužbu za klevetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je javna tajna,a u kojem ti svijetu živiš neznam,kao što kažem revizija će pokazati da sam u pravu.Od istrage doktora koji su dijelili mirovine za lovu,pa do lažiranja ratnih puteva,kao što kažem,neznam s koje si ti planete spao,niti me zanima.A da ja prijavljujem ljude sa kojima živim nepada mi na pamet,tko je meni kriv što i ja to nisam iskoristio,samo tvrdim da ih ima takvih jer ti očito misliš da ih nema, ili se praviš lud,a tvoje me mišljenje nezanima,neću dalje spamat temu,a napisao sam ti to samo da vidiš da možeš svoju tužbu objesiti mačku o rep.

Uostalom pogledaj post iznad od nicka Mrljavac:i ( a svi mi znamo koliko ima branitelja, a i da nisu zaslužili taj status, - pa i nezaposlenih - a koji se žale da su nezaposleni branitelji)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da ja prijavljujem ljude sa kojima živim nepada mi na pamet,tko je meni kriv što i ja to nisam iskoristio,samo tvrdim da ih ima takvih jer ti očito misliš da ih nema, ili se praviš lud,a tvoje me mišljenje nezanima,neću dalje spamat temu,a napisao sam ti to samo da vidiš da možeš svoju tužbu objesiti mačku o rep.

.

 

Zašto onda blatiš iste ljude s kojima živiš ?

Da ja znam da se netko ogriješio o zakon , prijavio bi ga.

 

O tužbi nemoj biti tako siguran da ti ne može nitko ništa.

Ako nekoga blatiš bez razloga a ovdje se radi o braniteljskoj populaciji hrvi-oboljli od ptsp-a koje blatiš i klevečeš jer ti misliš da su oni lažni pa si daješ za pravo ih javno blatiti i vrijeđati, budi spreman da udruga branitelja lječenih od ptsp-a ili neka slična podigne prijavu kod policije protiv NN počinitelja pod nicom ica38 sa legalisa.hr. Policija če vrlo brzo doći do tvog punog imena i prezimena.

Zato pazi šta pišeš ako nisi spreman na snošenje posljedica za svoje postupke jer mi je dosta više da se branitelji oboljeli od ptsp-a blate i vrijeđaju.

 

Još jednom ću ti ponoviti da ako znaš nekoga za koga misliš ili si siguran da je na nezakonit način stekao neko od prava iz zakona o HR branitelja - prijavi ga ili njih ako ih je više. Prijaviti ih možeš dorhu ili mup-u i to čak ako želiž i anonimno u suprotnom ako takve ne prijaviš onda ih skrivaš. Prijavi ih i pusti mup-u i dorhu da odrade dalje svoj posao.

A jesu li " lažni " ili nisu to svakako ne odlučuješ ti ovako preko foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija