Jump to content

Ovrha nad kućom


Layava

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim vas ako tko ima kakav savjet ili da bar razjasni situaciju.

 

Naime moj otac dignuo je kredit u iznosu 50 000 eura na 15 godina prije 10 godina za izgradnju obiteljske kuće. Od tih 50 vratio je 60ak tisuća i ostalo je 37 000 eura duga. Neko vrijeme već nije vraćao i banka je ponudila reprogram, ne znam sve detalje ali do tog reprograma kredita nije došlo i danas je stiglo rješenje o ovrsi. Žele se naplatiti prodajom kuće čija je vrijednost više od milijun eura za dug od 37 000?

 

Kako je to moguće i kako banka misli to izvesti? Što mi sad možemo napraviti ako uopće možemo išta?

 

Molim za pomoć, unaprijed hvala :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žele se naplatiti prodajom kuće čija je vrijednost više od milijun eura za dug od 37 000?

 

Da nije mozda preko milion kn, ... ?? . Ima caka, da se ide na nistetnost ugovora, ali to ovisi dali je vlasnistvo 1/1 , ili je suvlasnik kuce potpisao suglasnost na kreditiranje i stavljanjem uknjizbenog prijedloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žele se naplatiti prodajom kuće čija je vrijednost više od milijun eura za dug od 37 000?

 

Da nije mozda preko milion kn, ... ?? . Ima caka, da se ide na nistetnost ugovora, ali to ovisi dali je vlasnistvo 1/1 , ili je suvlasnik kuce potpisao suglasnost na kreditiranje i stavljanjem uknjizbenog prijedloga.

 

Ne, nekakva procjena vrijednosti kuće je 1.300 000 eura, a dug je 37 000 eura. Kakav suvlasnik kuće? Možda moja majka? Vlasnik je moj otac i koliko znam vlasništvo je 1/1. Rečeno mi je da su platili sve kamate i ovo što je ostalo je glavnica i to stoji da se otplati odmah. Banka je ponudila reprogram koji je trebalo potpisati prije par mjeseci ali to nisu učinili i sad je došla ta ovrha. Meni nije jasno kako mogu prodavati kuću tolike vrijednosti za tako mali dug (naspram vrijednosti kuće)? Čak i da prodaju, zar oni dobivaju višak tih novaca?

 

Koje je bilo sredstvo osiguranja kredita?

 

Hipoteka na kuću i zapljena sredstava na računu? Mislim da je tako bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je na kući upisna hipoteka (a može i bez hipoteke) nakon pravomoćnog rješenja o ovrsi sud na dražbi prodaje kuću za 1/2 vrijednosti (a može i manje). iz svote koju dobije prodajom kuće na dražbi isplati sve nastale troškove, dug prema ovrhovoditelju i ostatak uplati na račun ovršenika (bivšeg vlasnika kuće).

bilo kakav dogovor i uzet kredit. isplatiti dug i kuću prodajete sami da bi namirili dignuti kredit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tebi očito nije jasno u kakvim ste problemima .

postoji mogućnost da vam kuću prodaju za "bagatelu" u odnosu na vrijednost.

ima li neko u obitelji da je kreditno sposoban. bolje kuću darivati članu obitelji, da bi pokrio kreditni dug, nego strancu (nepoznatoj osobi).

 

nema zakona kojim bi dug bio oprošten.

jedini način je da isplatite dug ili kuća ode na bubanj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tebi očito nije jasno u kakvim ste problemima .

postoji mogućnost da vam kuću prodaju za "bagatelu" u odnosu na vrijednost.

ima li neko u obitelji da je kreditno sposoban. bolje kuću darivati članu obitelji, da bi pokrio kreditni dug, nego strancu (nepoznatoj osobi).

 

nema zakona kojim bi dug bio oprošten.

jedini način je da isplatite dug ili kuća ode na bubanj.

 

Jasno mi je donekle.

 

Nisam pitala da li ima zakona da se dug oprosti nego da li postoji neki iznos ispod kojeg sud ne može prodati kuću kad je toliki nesrazmjer u vrijednosti duga i nekretnine, ali dobro shvatila sam da ne postoji.

 

Nažalost u obitelji nema nitko kreditno sposoban tj. majka ima već svoj kredit, brat je maloljetan, a ja imam 22g i nezaposlena sam? Kako bi uopće mogli darovati kuću nekome sad poslije ovog rješenja o ovrsi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija