Jump to content

Prodaja nekretnine ovrsnim putem


jablandoo

Preporučene objave

Postovani,

 

molim Vas za savjet. Sudskim putem dobila sam udio u obiteljskoj kuci od 25%. Ja bih se željela naplatiti ovrsnim putem jer drugi vlasnik ne pristaje na dogovor. On tvrdi da nekretnina vrijedi puno manje pa zato nece se dogovoriti.

 

Ja znam da mogu dati na dražbu svoj udio u nekretnini, no problem nastaje ukoliko ne uspijem pronaci kupca za udio u obiteljskoj kuci. Da li postoji nacin da se ja ipak nekako sudski naplatim? Zanima me da li mogu ovrsiti cijelu kucu i traziti svojih 25%.

 

Kuca se ne moze etazirati niti bilokako smisleno fizicki podijeliti.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

jedino razvrgnučem suvlasništva temeljem odredbe čl.50 st.4 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (civilno razvrgnuće), tada bi sud odredio da se nekretnina proda na javnoj dražbi a dobiveni iznos podjeli ravnomjerno suvlasničkim odnosima.

 

No, i tada se drugi svlasnik ima pravo pojaviti kao ponuđać na dražbi te se može dogoditi da bude najbolji ponuđać na drugom ročištu te će ukupna ponuda biti umanjena za njegov suvlasnički udio. Tako opet možete proći s puno manjim iznosom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On tvrdi da nekretnina vrijedi puno manje pa zato nece se dogovoriti.

 

On je vjerojatno u pravu.

Danas su se cijene nekretnina jako srozale. Naći ćete svakakvih smiješnih cijena (smiješnih ako gledamo cijene odprije 8 godina) a i za te cijene jednostavno nema kupaca.

 

Ja znam da mogu dati na dražbu svoj udio u nekretnini, no problem nastaje ukoliko ne uspijem pronaci kupca za udio u obiteljskoj kuci. Da li postoji nacin da se ja ipak nekako sudski naplatim? Zanima me da li mogu ovrsiti cijelu kucu i traziti svojih 25%.

 

Kao što je štovani Spitfire objasnio, možete kuću u postupku 'gurnuti' na dražbu. Ali to vam je postupak koji traje godinama. I za takvu kuću (u kojoj živi većinski vlasnik) apsoutno neće biti nitko zainteresiran.Nitko! I onda će na kraju taj većinski suvlasnik kupiti vaš dio na zadnjoj dražbi za šestinu cijene koju vi mislite da možete dobiti, a onda ćete još platiti i silne troškove postupka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija