Jump to content

Ugovor o kupnji nekretnine s više vlasnika/kupaca


prime.4lpha

Preporučene objave

Poštovani,

kupujem nekretninu koja je u vlasništvu supružnika (svaki s udjelom 1/2), te bi također supruga i ja upisali vlasništvo nad nekretninom (svaki s udjelom 1/2).

Kad se sklapaju predugovor i ugovor, logično mi je da svaki suvlasnik mora biti naveden i potpisan na ugovoru, što znači da nekretnina ima 2 prodavača i 2 kupca.

  1. Da li se u ugovorima navodi vlasnički udio svakog pojedinog prodavača/kupca?
  2. Kad se plaća porez na kupljenu nekretninu, isplaćuje li svaki suvlasnik/kupac svoj dio poreza ili može jedan suvlasnik/kupac platiti cjelokupni iznos bez pravnih zavrzlama da se drugog suvlasnika/kupca tereti da nije platio porez?
  3. Je li potrebno da svaki od suvlasnika/kupaca/prodavatelja bude prisutan na ovjeravanju potpisa kod javnog bilježnika ili je dovoljno da bude sa svake strane jedan?
  4. Je li potrebno da oba suvlasnika/kupca budu prisutni kod upisa u gruntovnicu ili su dovoljni ovjereni ugovori i jedan suvlasnik/kupac?
  5. Na kraju, je li potrebno da oba suvlasnika/kupca budu prisutni prilikom potpisivanja papira za preseljenje priključaka?

Tražio sam malo po netu, ali nema puno primjera ovakvih scenarija, pa me zanima što me čeka u bližoj budućnosti.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prime.4lpha je napisao:

Poštovani,

kupujem nekretninu koja je u vlasništvu supružnika (svaki s udjelom 1/2), te bi također supruga i ja upisali vlasništvo nad nekretninom (svaki s udjelom 1/2).

Kad se sklapaju predugovor i ugovor, logično mi je da svaki suvlasnik mora biti naveden i potpisan na ugovoru, što znači da nekretnina ima 2 prodavača i 2 kupca.

  1. Da li se u ugovorima navodi vlasnički udio svakog pojedinog prodavača/kupca?
  2. Kad se plaća porez na kupljenu nekretninu, isplaćuje li svaki suvlasnik/kupac svoj dio poreza ili može jedan suvlasnik/kupac platiti cjelokupni iznos bez pravnih zavrzlama da se drugog suvlasnika/kupca tereti da nije platio porez?
  3. Je li potrebno da svaki od suvlasnika/kupaca/prodavatelja bude prisutan na ovjeravanju potpisa kod javnog bilježnika ili je dovoljno da bude sa svake strane jedan?
  4. Je li potrebno da oba suvlasnika/kupca budu prisutni kod upisa u gruntovnicu ili su dovoljni ovjereni ugovori i jedan suvlasnik/kupac?
  5. Na kraju, je li potrebno da oba suvlasnika/kupca budu prisutni prilikom potpisivanja papira za preseljenje priključaka?

Tražio sam malo po netu, ali nema puno primjera ovakvih scenarija, pa me zanima što me čeka u bližoj budućnosti.

Unaprijed hvala na odgovorima.

1. da 

2. ko hoće. porezna rješenja stižu na svakog kupca.

3 prodavatelji moraju ovjeriti svoje potpise (ili punomoć). za kupce može jedan ili oba, nije bitno,

4. da. il  punomoć,

5 . zašto bi selio priključak?   da nisi mislio na promjenu  u imenu potrošača i obveznika plaćanja računa.

obvezno radi promjene obveznika plaćanja komunalne naknade i gradskom uredu dostaviti kopiju kupoprodajnog ugovora. obavjestit ih o promjeni vlasnika.

 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija