Jump to content

Pomzimo jedni drugima oko otplata kredita


abiba

Preporučene objave

eto me,

 

žurio sam na utakmicu i normalno da ima gramatičkih i drugih grešaka,

 

no to je moj prijedlog, koji se tek može upotrijebiti kao koncept za nešto, nakon puno rasprave i slićno,

 

ali kraj svega toga ti si me iznevjerio, sa svojim stavom, pri čemu me stavljaš u red sa ovim šatorašima i ponekim ljudima iz kamenog doba!

 

tvoja mišljenja sam uvažavao, no pokvario si se, pa i nastavljaš s takvim načinom ponašanja i danas.

 

neznam kako reagirati, jer dosad sam primjetio da odskaćeš mnogo dalje od ostalih, po razmišljanjima, i moralu,

 

a primjedba da se pravim kao glavni lik ti ni kom smislu nema mjesta, jer, prisustvom ovdje doista trošim svoje dragocjeno vrijeme, ali u naravi mi je da volim i želim pomoći, a ljudima treba pomoć, iskreno, meni ne!

 

vjerojatno će ova udruga i saživjeti, u sklopu Legalisa, ali je to, po meni samo moralna pomoć kreditno zaduženima da se nadaju boljim danima,

 

nas jedino može iz ove situacije,i to djelomićno izvući GOSPODIN Rohatinski, najmoćniji i najpametniji čovjek u Hrvatskoj, jer ako dođe MMF(svjetski policajac)svi će imati problema, pa čak i ja, koji sada nemam oskudice.

 

hvala što si me saslušao, i uljudno te zamoljavam, prestani s glupostima, i vrati svoj sjaj,i meni i drugima, i budi u mojim mislima moralan, kao što si ranije bio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj se preseli na svoju stranicu Biseri tamo ti jako dobro ide i prestani se sprdati sa ostatkom sudionika jer očito nemaš pametnija posla.Natrag na Bisere i uveseljavaj svekoliko pučanstvo svojim "biserima", ovdje ti definitivno nije mjesto pa makar bio i moderator.

Mene bi osobno bilo sram tako se ponašati ali očito da nema granica u nekim stvarima odnosno ljudi nemaju granica dobrog ukusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vec mjesec dana cviliš na ovom topicu i filozofiraš

 

da si mjesec dana iskopčala internet - 20 kuna bi garant uštedjela

 

da si mjesec dana čistila recimo stubište svoje ili neke druge zgrade - zaradila bi oko 200 kuna ako ne i više

 

da si mjesec dana čuvala nekome dijete - zaradila bi najmanje 1000 kuna ako ne i više

 

da si mjesec dana čistila nekome stan/kuću, peglala i sl. - 30 kuna sat ili više bi zaradila

 

ajde se prihvati rada i otplaćuj svoje dugove

 

i nemoj meni pričati kako nemam morala, nemam srca, nemam ljudskosti,

 

jer

nema posla koji neću raditi i koji ne radim,

jer ne biram,

i zamisli:

redovno plaćam svoje rate i režije koje imam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravak pogrešnog navoda: tema nije kreditna prezaduženost (čitaj šta piše) već kako pomoći međusobno jedni drugima osnivanjem tipa udruge ili nekog sličnog oblika udruživanja oko otplate kredita.Ja kao prvo nisam naivna i ovo ću shvatiti kao još jedan dokaz tvojeg polučitanja postova.Matematika ti očito jako dobro ide pa si nas sve prosvijetlio svojom računicom ,jer nismo do sada znali da kupimo banci još jedan stan kroz otplatu kredita u periodu od 30 godina i još mi samo reci razliku između otplate u ratama i otplate u anuitetima pa ću stvarno povjerovati da nešto i znaš

Pokreni udrugu za smanjenje kamata, ja ću se prva učlaniti a do tada svi koji pljuckate po sistemu tko će dalje, dulje i gluplje, dajte se maknite sa ovog posta jer vas nitko ne vuče za prst i jezik da solite pamet svima ostalima, bilo bi razmno da stvari koje vas se ne tiču odnosno ne zanimaju zanemarite, a ne drobite bez reda tek toliko.Poštujem apsolutno pravo na drugačije mišljenje i pravo slobode izražavanja ,ali neki su na ovom postu prešli sve granice dobrog ukusa osobito po pitanju osobnog prepucavanja pa još jednom naljubaznije molim sve one kojima se ova ideja čini smiješna, apsurdan, naivna itd....itd.....da ostave ljude na miru.

Dajte odmjeravajte snage recimo u malom nogometu jer je onaj drugi prevelik za vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovo pjesma jako ti je loša, ako je domaća zadaća isto tako vrlo loše, ne znaš ništa o meni i otkuda ti pravo da uopće sudiš na temelju mog "cviljenja", ovo može izvaliti samo primitivac i samo da znaš ja radim sve to što si nabrojao i još i više i zamisli isto tako uz sve moje "cviljenje" redovno otplaćujem svoje režije i kredite.

Neću se spuštati na tvoj nivo filozofiranja i ako te moje pisanje iritira a očito je da da, jednostavno me ignoriraj i nemoj se uopće truditi da me iskomentiraš jer baš mi nešto u zadnje vrijeme ide ignoriranje bezobraština tipa zamisli: ja pa ja , pa ja......blago tebi u tvojoj glavi.

Samo da ne zaboravim dodati jer mi se smučilo od tvog baljezganja, ja sam se prihvatila posla još prije 25 godina koliko ima radnog staža a tebi poručujem da ne vrijeđaš ljude koje ne poznaješ , to radi u svojoj kući ako ti dozvole.

Nemoj se više molim te usuditi komentirati mene osobno jer ja ni u jednom trenutku nisam željela nikoga uvrijediti niti napadati nekog osobno, ako nehotice nekoga i jesam ispričavam se svima jer sam odgojena kad pogriješim da to i priznam za razliku od nekih bog danim pametnjakovića, a uostalom ovo nije forum za internu netrpeljivosti i prepucavanje ovakvog tipa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....pa još jednom naljubaznije molim sve one kojima se ova ideja čini smiješna, apsurdan, naivna itd....itd.....da ostave ljude na miru.

Dajte odmjeravajte snage recimo u malom nogometu jer je onaj drugi prevelik za vas.

 

vidi,

igram i mali i veliki nogomet,

i zamisli,

"padne" i tu neka sitna lova

 

moja IDEJA je:

maknite se od ove ideje

i počni/te raditi

bilo što

bilo gdje

za koliko god novaca

malo-pomalo, skupi se više i otplati ratica

 

 

'ajd sad reci kako ne možeš raditi jer nemaš dvije ruke, noge, teški si bolesnik, na samrti si

 

samo daj neki dobar razlog da je tvoja ideja bolja nego moja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031, sad sam pregledala cijeli post i nisam te nigdje pronašla u komentarima do ovog zadnjeg, tj.predzadnjeg jer ovo zadnje jer vrlo krasno napisano, hvala Bogu ima dvije ruke, dvije noge, nisam teško bolesna i nisam na samrti i za razliku od tebe imam i mozak.

Ideje možemo odmjeriti na nekom drugom postu, na ovome sam završila sa tobom osobno bez potrebe da se ispričam i zato klik: nema te više!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alex13 je napisao:

.. ovo može izvaliti samo primitivac ...

 

... baš mi nešto u zadnje vrijeme ide ignoriranje bezobraština ...

 

...blago tebi u tvojoj glavi.

 

..jer mi se smučilo od tvog baljezganja,

 

....to radi u svojoj kući ako ti dozvole.

 

..Nemoj se više molim te usuditi komentirati mene osobno jer ja ni u jednom trenutku nisam željela nikoga uvrijediti...

 

 

...niti od nekih bog danim pametnjakovića, a uostalom ovo nije forum za internu netrpeljivosti i prepucavanje ovakvog tipa.

 

 

čuješ li ti sebe?

 

'ajd pročitaj što si napisala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alex13 je napisao:

hvala Bogu ima dvije ruke, dvije noge, nisam teško bolesna i nisam na samrti i za razliku od tebe imam i mozak.

 

 

Ideje možemo odmjeriti na nekom drugom postu..

 

eto, imaš sve potrebne predispozicije i možeš raditi i zaraditi za otplatu kredita

 

pa se pitam

što si toliko zapela za osnivanje udruge u kojoj bi ti drugi otplaćivali kredit

 

jedino ako ovo "imam i mozak" ne znači da ti on služi u cilju "kako zaraditi a ne raditi" ili "kako preveslati naivce i doći do novaca"

 

usput,

može i odmjeravanje

biraj područje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je cijela ekonomska slamka spasa spala samo na Rohatinskog (sa kojim se ja uopće ne slažem po pitanju umjetnog održavanja vrijednosti kune), tada je to katastrofa ravnom Cunamiju koja će potopiti i posljednje ostatke Atlantide na ovim prostorima. Cijela koncepcija privređivanja i ekonomske snage u ovoj zemlji Trulabiji se svodi na jednostavan princip:

- Banke jednostavno na tržištu kapitala kupuju novac po kamatnoj stopi skoro tri puta manjoj nego što plasira taj novac u zemlji građanima za namjenske/nenamjenske kredite. Dug države Trulabije je dosegao kritičnih cca 60 milijardi dolara ili 40 MILIJARDI EURA, što je za oko 120% duga BDP-a (bruto društvenog prihoda)! Eh sada bih mi koji smo razmišljali o posljedicama ovakvog "državnog i bankovnog poslovanja" trebali pedagoškim sistemima aplaudirati i pokaztivati samilost prema onima koji nisu bar uzeli kalkulator i izračunali koliko moraju u konačnici otplačivati banci za kredit koji su podigli, što je za mene, najblaže rečeno, neodgovorno ponašanje.

S obzirom da se bavim proizvodnjom (vjerojatno posljednji Mohikanac u Državi-da li više državi? Trulabiji), najbolje znam koliko je ovim kursom kune naš položaj proizvođača nepovoljan u odnosu na uvoznike koji će nam za taj isti proizvod konkurirati cjenom, jer je PDV države odakle dolazi uvoz mnogo manji nego u ovoj državi, jer je cirkulacija kapitala mnogo sporija nego da se recimo plasira novac na tržište putem kredita za trostruko veću cijenu nego na svjetskom tržištu kapitala. Treba hitno deprecirati kunu, a i to je damaklov mač i smrtna presuda onih koji su kredite uzeli po deviznoj klauzuli. Prema tome ipak zborim: "sam pao, sam se ubio"! Pozdrav Fikus

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

 

mrljavac, mrljavac, a zamolio sam te!to je sve od mene za tebe..............

 

pozdrav svima ostalima,

 

ideja bi trebala zaživjeti, te ako se ukljući i samo 1/3 ili manje članova na Legalisu, udruga ima veliki uspjeh, ali će biti nužno ovu ideju marketinški proširiti na cjeli forum.

 

opisno to bi moglo izgledati ovako:

 

kroz 6 mjeseci sa ulogom od,recim 100 kuna, uštedjeli ste 600 kuna i imate pravo na pomoć u iznosu od 1800 kuna,i time platili ratu kredita Vašoj banci unaprijed,da vam banka ne računa svaki mjesec kamatu na neplačenu ratu,( jel recimo kredit treba platiti 01., a iz nekog razloga nemožete ga platiti do 15.), a koji iznos otplačujete po želji do 24 mjeseca, ajde recimo na 24 mmjeseca, pa je vaša rata otplate 75 kuna mjesećno.

uz ratu otplate se anstavlja sa uplatom uloga i kroz vrijeme otplate ste uštedjeli 2400 kuna + 600 kuna= 3000 kuna.

 

rješili ste se zatezne kamate kod banke, opomene na neplačenu ratu, te ste i uštedjeli za 2-3 rate kredita istovremeno, a istovremeno, je rste u međuvremenu uštedjeli 3000 kuna) stječete pravo na novu pomoć u iznosu od 9000 kuna.

 

ako ne vidite logike i matematike u svemu tome, nemojte se učlaniti, ali nemojte tada niti komentirati i praviti od sebe budalu.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dipl-ing je napisao:

 

... te ako se ukljući i samo 1/3 ili manje članova na Legalisu, udruga ima veliki uspjeh, ali će biti nužno ovu ideju marketinški proširiti na cjeli forum.

 

 

ako ne vidite logike i matematike u svemu tome, nemojte se učlaniti, ali nemojte tada niti komentirati i praviti od sebe budalu.

 

 

 

sjećam se kada su ljudi ovim sistemom kupovali i otplaćivali aute

na kraju

neki se okoristili

neki (većina)izvisili

ulog popala maca

 

 

bacite pogled na Kazneni zakon (stavke 4 do 8 nisam stavio, ovo je dovoljno da vidite tko od koga pravi budalu)

 

Prijevara

 

Članak 224.

 

(1) Tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi protupravnu imovinsku korist dovede nekoga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,

 

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko ostvari sustav s reklamnom, akviziterskom ili drugom djelatnošću radi pridobivanja sudionika, ili profesinalno širi sustav pri kojem se od uloženih sredstava očekuje dobitak i pri kojem se sudionicima obećava imovinska korist pod uvjetom da oni ili druge osobe pod jednakim uvjetima pridobiju druge sudionike, pri čemu je dobit imovinske koristi povezana ili potpuno ili djelomično od poštivanja igre drugih sudionika.

 

(3) Tko stvori sustav ili već stvoreni sustav uporabi za ostvarenje protupravne imovinske koristi koja po visini nije unaprijed određena, ako u odnosu na pojedine počinitelje nije ostvareno kazneno djelo prijevare,

 

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do tri godine.

 

.....itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alex13 je provalila:

Daj se preseli na svoju stranicu Biseri tamo ti jako dobro ide i prestani se sprdati sa ostatkom sudionika jer očito nemaš pametnija posla.Natrag na Bisere i uveseljavaj svekoliko pučanstvo svojim "biserima", ovdje ti definitivno nije mjesto pa makar bio i moderator.

 

 

alex13, nisam te ništa pitao ali kad si već željna da nastupiš.

 

(tko ima kvalitetnije zvučnike neka pojača)

 

http://www.youtube.com/watch?v=p_2_EJogf2A

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alex13 je napisao:

Ispravak pogrešnog navoda: tema nije kreditna prezaduženost...

 

Alex13, tema jest kreditna prezaduženost građana!

 

Razlikujemo se u tome kako pomoći ljudima.

Moj prijedlog daje realnu mogućnost da dužnicima ostane u džepu 10-20000 kn svake godine zbog smanjenja kamata, a ti guraš utopističku i praktično teško ostvarivu ideju o tome da ćete si međusobno pomoći posuđivanjem 1-2 tisuće kuna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alex13 je napisao:

Pokreni udrugu za smanjenje kamata....

 

Nemam kredita pa nisam direktno zainteresiran. U životu sam počeo od nule, i sve zaradio svojim znojem i svojom pameti, bez politike, protekcije ili nasljedstva.

 

Ne znam kako tebi ide matematika, ali kamatni račun sigurno razumiješ, radiš u banci?

 

Da li nesvjesno bojkotiraš inicijativu za smanjenje kamata, ili to radiš u ime banke?

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za fikusa,

 

ej, čovječe, pa kud si ti otišao,

 

kad bi tako bilo što navodiš, čak bi bio i u pravu, ali,

 

to što spminješ prijevaru je dokaz da nemaš pojma o kaznenom zakonu,jedino znaš otvoriti kazneni zakon i pročitati, te prepisati ili copy-past sadržaj, jer, to što navodiš bi se i moglo primjeniti, ali u ovom slučaju je ukljućena banka, sa svojim računom na koji se uplačuje novac, kao kontrola su članovi Legalisa, prethodno nabrojani u konceptu možebitnog statuta, sami Statut Udruge, pa tu je i Ured za Gospodarstvo,zatim, na kraju krajeva i eventualno ukljućenje Uprave Legalisa,...........

 

nema ni "P" od prijevare, pa čak ni pokušaja prijevare!

 

kad bi ja osobno osjetio i djelić prijevare, ja, osobno,ili bilo tko drugi, odmah bi ukazao na nju, a na kraju, to bi mi i bila i dužnost, jer ako imamo saznanja za neko kazneno djelo ili pokušaj, dužni smo to prijaviti!

 

za ovo što navodiš da se tako ranije kupovalo( pa i auti) prvi put čujem, jedino ako je to samo tebi poznato!!

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Dipl-ing

 

Udruga Legalis postoji.

Iz informacija koje stoje na ovim stranicama vam citiram:

"Udruga Legalis strukovna je organizacija pravnika, osnovana 2005. godine s ciljem promicanja i razvoja vladavine prava, ljudskih prava, pravnog informiranja te unaprjeđenja i informatizacije pravne profesije."

Nadalje, postojanje korisničkog računa na pravnom portalu Legalis sa članstvom u već postojećoj udruzi Legalis nema znak jednakosti između, kamoli nekoj drugoj ili petoj.

 

Stoga:

Radite račun bez krčmara.

A i bez gostiju za stolom.

A i bez birtije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nisam baš siguran da će ijedan član ovog portala, pogotovo ne moderatori, biti bilo kakvi pokrovitelji udruge pjesničkog naziva: "pomozi sirotu na svoju sramotu". Udruga hlebinaca u formiranju je još jednom dokazala izuzetan osjećaj sentimentalnosti prema ovom problemu i razumljivo je da se tu traži podrška autoriteta koji će legalizirati ovaj pokušaj stvaranja ove udruge sa altruističkim tendencijama. Pozivanje na Legalis portal u svrhu pravne kulise i oblikovanja pravnih formi za realizaciju jedne ovakve zamisli, najblaže rečeno, nije primjereno, jer nije pokrivena pravnom osobom institucije koja ima veću težinu.

 

Najveća tragedija u ovom cijelom kaosu u kojemu se nalazimo je taj što je u ovoj državi kronični nedostatak novca. Nelikvidnost koja prati makroekonomske trendove besparice i neplačanja se zorno preslikava i na obične građane koja svoje manjkove novca žele namiriti zaduživanjem namjenskim/nenamjenskim kreditom. Takve proračunske manjkove je vlada Trulabije provodila inozemnim zaduživanjem da premosti jaz nelikvidnosti u domaćoj privredi i proračunskog deficita koji je bio sve veći i veći do sadašnje kulminacije. Prije se to rješavalo i prodajom nacionalnog srebra, a kada je to presušilo, onda se posegnulo i velikim nametima građanstvu i pojačanim zaduživanjem u inozemstvu. Volio bih jako znati, za kakve smo to državne obveznice dobili od strane banke zajam od milijardu eura prije dva mjeseca? Svakako da će koalicija stranke Mungosa sa peperminima i stranke "tko je njamio - njamio" imati težak posao i morati povesti računa o građanima koji su kreditno prezaduženi i bankama koji nemaju nikakve milosti prema njima, pozdrav fikus

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

 

poštujem pravila, ali drugima treba pomoć, meni ne, a već sam ranije rekao sve, i udruga bi mogla raditi i usklopu Legalisa, bez registracije posebnog djela, naziva Legalis pomoć,

ja bi, čak i volio da ideja zaživi, i tek bi tada ljudi shvatili koliko je to bila dobra ideja, mada sad izgleda altruistički,

mada se ja u konačnici, možda, nebi niti učlanio,

 

ako je netko mislio što drugo, prevario se,

 

pa ne bi ponavljao, ljudi se trebaju makar nadati, ali mogućnosti i stvarno stanje je drugo, (to je i iz aviona vidljivo), zato, što se mene tiće, na ovom caffe forumu me više nećete čuti,

 

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alex,Alex, a Zakon o novcu,suglasnost Ministarstva zdravstva ako si osnivač humanitarne udruge..??? Svi zapeli za Statut a na Zakon o udrugama ni pojma ni proučavanja.

 

Veli Alex :"ja sam bankar" a veli Alex i: "pod hitno idemo otvoriti račun u banci".

 

Pa svaki bankar zna da pravna osoba (a to je i udruga) ,ne može otvoriti račun ako nije registrirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ultra,ultra.......dosta o mom bankarskom znanju ,jer ovo izvučeno iz konteksta zvuči prilično blesavo sa moje strane (ovo je bila čisto spontana reakcija jer jako dobro znam kako idu stvari ali je ovdje očito običaj da se svatko ulovi za svaku rečenicu i onda je secira ko u Uvodu u anatomiju).

Hvala na upozorenju , sačekat ću malo sa uplatom a možda ču uplatiti u dobrotvorne svrhe kao "pravi bankar".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne dapače ,i ja sam za udrugu smanjenja kamata i smatram da je ideja jako dobra ali ništa od toga jer se nijedna banka neće odreći kamate ni pod cijenu prestanka plaćanja kredita većeg dijeka korisnika.tek kad dođe do kritične neplaćene mase bit će frka jer za svaki dospijeli knenaplaćeni kredit banka mora položiti istu vrijednost u NBH.Nisam na strani banaka dapače, podržavam incijativu i vjerujm mi koliko god kontradiktorno zvučalo s obzirom na posao koji radim na strani sam svih onih koje bezočno deru ali kako im stati na kraj?Daj ideju, vidiš da će i Udruga za zaštitu potrošača pokrenuti tužbu protiv banaka samo je pitanje kada i da ne bude prekasno?

Aposlutno te podržavam i lobiram samo za sitnu raju......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam jel sam dobro došel, no ja radim u INI više od 20 godina i tu postoji niz kasa uzajamne pomoći a sve pod kapom sindikata ili INE, i vrlo sam zadovoljan, jer sam član jedne od kasa, kojom u potpunosti stižem plačati iz novca koji dobivam iz kase svoje obveze. njihovo ustrojstvo neznam i tko njima upravlja, ali već sam više puta bio korisnik kase koju sam vratio obustavom iz plače. dosad nikad nisam imao nikakvog problema niti kod dobivanja kase niti kod otplate. tu čitam svakakve komentare, kako je nešto nemoguće i slićno i zato sam se oslučio javiti i reći vam da takav način međusobne suradnje i pomoći je stvaran, i pitajte bilo koga iz INE za to, te da si na taj način odlićno pomažemo. poznajem neke ljude koji to rade, kao osobe koje učlanjiivaju, isplačuju, i vode knjige o tome i pitat ću ih za detalje, ako mi budu htjeli reći, pa vam rećem,

 

ajd bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok, obećal sam pitati i evo kako je nastala jedna od kasa u INI. sastali se pajdaši u kleti i razgovaraju kako pomoći kolegi koji je do grla bio u dugu zato kaj je bil jamac. odma su dogovorili, u kleti tko će koliko dati novaca, koliko tko ima i da se što prije plati kolegov dug banci, jer bi mu inače kuću banka plijenila. to se zalilo s nekoliko domaćih gemišta, ali nebi bio jedan od njih zadovoljan da se nije prisjetio i slijedećeg: ajde da se mi grupiramo i u nekakvim takvim sličnim problemima si pomažemo. normalno uz novi gemištec odluka je blagoslovljena, i tako nastane jedna od sada jačih kasa uzajamne pomoći u INI. već nekoliko dana kasnije sastavili međusobni ugovor, otvorili računa i knjigu, odredili tko će koliko uplačivati svaki mjesec, utanačili opet u gemištece kad se može dobiti prva kasa iz tako prikupljenih uloga, i bog te veseli. sda broji više od 330 članova, ima sakupljenog uloga preko 3 miliona kuna (da, dobro ste pročitali) i nikome se ne mole za kredit, jer nigdje takav kredit se nemre dobiti. niti treba garancija, niti jamci, hipoteka i bog zna što sve već banke ne traže, samo da bi skupo prodale svoj jeftino kupljeni novac( banke nikad ne ulažu svoj novac, niti njime riskiraju).kaj ste se tu toliko ulovili pitaj si boga kakvih pravnih zakona i pravila, kad se toga kod nas nitko(gotov nitko, čast izuzecima)ne pridržava i zakon se čita i koristi onako kako kome paše, a ne kako piše (to nigdar nebu).daje zeberite nekog tko oče besplatno raditi to vođenje, i na posao. ako prije počnete prije bu se moglo do rezultata.

jednostavno puščajte sve filozofije i pametovanja i krenite sa nekoliko vas, bute vidli da vam se buju brzo drugi pridružili. velite buju vas prevarali!možda, ali onda motiku i kosu v ruke i doma k onome tko bi to morti napravil, ali ja vam velim da nebu, sigurno.

sad sam se sjetil jedne zgode kad sa si zel fiškala za sud, i kad je on meni počel zvlačiti ase z rukava prije suda i kak bi mi trbali delati i reči kod suda, mam sam mu rekel, ajd ti dečec odi vunu svoju bajtu od kancelarije, nasred bajte si deni velikog stola, na njega kompjuter, ako ga znaš korisiti, i nasuprot njega veliko špiglo, 2 metrov sa 2 metrov, i dok nekaj pišeš, stalno se pogledavaj u špigel i si veli, kak sam zgoden ,a kak sam pameten, joj da me mama vidi. još sam mu rekel, nebušti išel z menom v sud, kaj češ mi. patek ako te zemem, bum zgubil suda, a se je tak ćisto i bistro, da nemre biti bistrejše, hodi i nemoj mi nikakve račune doma slati, jer niš pametnog nis delal, još bi ti meni trebal platiti kaj sam te, tak pametnog, poslušal.

eto da završim, ja sam kao član kase uštedel 10.600 kuna i imal sam pravo na kasu od 31.800 kuna, ali nisam tolko zel nego 24.000 tak da svaki mjesec vračam 1000 kuna.samo prvi mjesec plaćam 1240 kuna jer je 1% manipulativni trošak.

pa krenite već jednom i ne slušajte ove filozofe, fiškale i pametnjakoviće,(sigurno ima i dobrih, al su u manjini) koji se oćito ovdje misle deti na prva mjesta, kak bi vam delali inata i greja.

ajd bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smoky pozdrav,

jel ti to nas zezaš sa gemištekima ili.......ma znam da se ne zezaš ali kad je kasa u sklopu neke firme onda je to drugo od ovoga što mi pokušavamo, jedino da nam nađeš klet pa da se svi nađemo tamo uz gemišt i bez advokata.

Puno ti hvala na pomoći i pridruži nam se ako te zanima.

 

p.s. gemištek osiguran :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok,pa kaj Lgalis nije firma, ili nekaj slićno.unutar nje se udružite, ne mora to biti neka formalna udruga, nego vas 5-10 se najdite, i krenite u to.odredite kolko bute mjesećno plačali i na koj račun, uzmite jednog zmed sebe, najboljše neku deklu, jer su one odgovornije i moralnije u tome,a i sklopite međusobno ugovor kao klub ili slićno, a to kasnije dok se brojno povečate, dogovorite jel idete u udrugu ili nešto veće. upoznajte urednike Legalisa s vašom namjerom, pitajte ih za savjet, predložite im da se i oni na neki način ukljuće, jer to se i njih tiće, a i od koristi je i njima i svima, pa čak i bankama, jer banka ne treba "mrtvog" dužnika, jer time gubi i dio svog novca i profit, pa vas buju i banke vremenom potpomogle, dok uvide da vam je cilj plačanje i vračanje njima kredite. dok čitam tu neke komentare, gotovo ste bili već pred realizacijom, ali su tu neki to okrenuli na šalu, kao da ima je to i bio cilj, da vas okrenu nazaj sprijeće u nastavku predobre ideje.dok ne probate ne bute znali kaj očete, i jel to ono kaj želite.

 

ajd bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok, da , djeluje pod pokroviteljstvom sindikata, ali i Legalis bi mogao biti pokrovitelj takvoj kasi, normalno ako bi htio, ali ne vidim razlog zakaj ne, ne može mu se tu ničime naštetiti,a nije ni protuzakonito takvo neformalno djelovanje unutar, a ne treba niti netko iz uprave to raditi, naka grupa zmed sebe izabere osobu koja to bide sve vodila.

kod nas ta osoba nema nikakve plače za to, radi to sa zadovoljstvom, jer je i sam član kase,..... itd

 

ajd bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

dobar dan,

rakao sam da se više u ovoj temi neću javiti, ali moram, jer vidim da su je ovi teoretičari zagušili svojim tlapnjama.

 

započeli ste divnu stvar i morate nastaviti, jer je ideja potpuno zrela za realizaciju, a predivna je da bi sada odustali.

 

ne slušajte ove teoretičare i vicomajstore, koji na taj način dolaze do položaja, a tako su valjda i na studiju prolazili.

 

nijedna banka ne radi zakonito, a zašto je onda uvjet da udruga mora raditi zakonito, treba kopirati rad banaka i rupe u zakonu, te organizirati udrugu i zaobići hrpu papira za novčano poslovanje, i to je to, te možda povući strica za rukav i namignuti mu, da na nešto zažmiri kod registracije.

 

smoky je najbliži stvarnosti udruge, svaka čast, idealni naćin za organiziranje udruge građana i međusobnu pomoć, a tu može pomoći Legalis, ako hoće, a ne mora, nije uvjet, i ovako na Legalisu već ima svačega(hvala bogu za sada u manjoj mjeri)

 

zaćetnici veličanstvene ideje, nedajte se ovim teoretičarima i vicemajstorima(zaštitnicima banaka, jer za njih rade) da vas ometaju u ostvarenju vaše plemenite ideje, organizirajte se i krenite dalje, imate neslućenu podršku, ali za sada u tajnosti, a kad bude trebalo, podržat će vas ljudi koji, možda, ne žele ovakve banke!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Dipl-ing

 

Kolega, ne znam zašto su razne nerealne utopističke ideje ljudima u pravilu privlačnije od jednostavnih i lakše ostvarivih ciljeva.

Uostalom, zašto to sami ne organizirate?

 

Ne znam u čemu svojim realnim prijedlogom da se banke natjera da smanje kamatu na razinu koja je u drugdje u Europi (u njihovim bankama-majkama) idem na ruku bankama?

 

Naravno, to bi rasteretilo kreditima opterećene građane i za po nekoliko tisuća eura godišnje (kako sam pokazao u prethodnom postu).

I izuzetno umanjilo velike dobiti banaka, jedinih institucija u Hrvatskoj koje je ova kriza u dobroj mjeri zaobišla.

 

Ali to valjda nije bitno. Bitno je da se ljude uvjeri da , eto, nešto rade za svoju korist, tj, da se skrene pažnja javnosti sa stvarnog problema, i načina za njegovo rješavanje.

 

Tko tu onda ide na ruku bankama?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog ing,

nije me dugo bilo jer mi se malo smučilo od posta ali vidim da idemo istim smjerom (neki)a neki bogme ne odustaju, ajmo opet nanovo: svi oni koji hoće na dobrovoljnoj bazi IDEMO se pokrenuti, pa nije valjda tolika mudrost niti nemoguće u ovoj državi punoj rupa u zakonu progurati i ovakvo nešto?

Žao mi je samo što se abiba ne javlja, valjda je i njoj dojadilo (daj se javi molim te).

Pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ felixx,

vidim da jako dobro razumijete našu trenutnu situaciju, i potpuno se slažem s vama i podržavam vaš prijedlog,

ranije iznesen,i moj kmentar za banke se nije odnosio na vas,

no dokle god je kod nas situacija da sin naređuje majci, nema nikakvog napretka.

trebamo rješiti problem morala i ljudskosti, i tada će proizvodnja biti cjenjena,a ne potrošnja,

a kod nas je sad situacija da se troši i troši, "zato da bi susjed vidio da se može"!

 

dakle bez obzira na neko ranije naše neslaganje u razmišljanjima, vidim da sam kod vas pogriješio, jer ste realni, za razliku od drugih, a to vjerojatno zato jer vaše razmišljanje dolazi iz konkretnih situacija i prakse u proizvodnji, a ne trošenju.

 

ja nemam kredite kod banaka, te mi nije, a nije ni bio dok sam se javio u ovoj temi, nekakav cilj raditi na organizaciji udruge građana, radi eventualne pomoći kod plačanja svojih obveza, ali jesam za suradnju,jer onaj tko može, dužan je pomoći slabijima, a pogotovo zato jer svi ti ljudi su podizali, većinom, kredite da bi preživjeli, a ne da povečaju svoju imovinu, pa u tom smjeru, radi eventualnih pokazatelja koliko zaista ima konkreteno zainteresiranih za tu vrstu udruživanja, ostavit ću svoj e-mail, pa neka se ljudi jave osobnim podacima(osnovnim) te ako bude zaintresiranih, da stvarno nešto i učinim, svojim znanjem,novcem te poznanstvima, a u tome pozivam i tebe, kolega.

 

moj e-mail dipl.ing001@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

Poštovani fikuse,

svojim ste upornim traktatima o Bimboslaviji postali dosadniji od crijevne gripe; što ste navalili na ljude: učlanite se ili se nemojte učlaniti u njihovu udrugu, niti Vas tko prisiljava da im uplatite članarinu, niti da im aplaudirate ukoliko Vam se ideja ne sviđa - naprosto zaobiđite cijelu temu i svima će nam biti ljepše. također, kad me svojim pametovanjem povlačite za jezik, tj. prst, voljela bih pripomenuti da se u toliko spominjanoj Bimboslaviji, tj. Trulabiji uvriježio običaj da se svatko u sve razumije i o svemu ima mišljenje; Vi ste, koliko se sjećam, jednom davno napisali da ste inženjer (strojarstva, građevine? ne sjećam se više točno) pa mi nije poznato od kud Vam tolika znanja o financijama, politici i ostalim stvarima o kojima suvereno držite predavanje svima ovdje prisutnima. stoga Vam toplo i ljudski savjetujem da budete malo manje fikus tj. figa, ako je to ikako moguće, da ne bi ispali najveći Bimbo ovdje...

 

 

Ma nešto si mislim da ipak treba odgovoriti na ovaj tekst koji ima isključivu ulogu dezavuiranja (ocrnjivanja) njegovog autora. Živjeti kao noj je u neku ruku pozitivno, jer taj "aspirin protiv glavobolje" je veoma efikasan u pojedinim slučajevima. Ali ako aspirinom liječite karcinom tkiva, onda ste u najmanju ruku šarlatan, jer bolesnik ionako umire u nepodnošljivim mukama. Država Trulabija boluje od klasičnog karcinoma kompletnog društvenog i moralnog sustava i politički determinizam koji još uvijek nastoji prevladati na ovim prostorima nasilnim otimačinama i grabežima (kao da su svjesni činjenice kraja ove države i ćopavaju sve što se može ćopiti i magla - poput premijera Trulabije Malovitranera!) uvode krizne poreze i višu stopu PDV-a, što kompletno djeluje rezignirajuće ovim "antirecesijskim mjerama". Moram priznati da bankovni dužnici po pitanju namjenskih /nenamjenskih kredita itekako stvaraju atmosferu totalnog beznađa, jer je ova klopka zapadnih oligarhiskih struktura savršeno odigrala svoju ulogu, a naivnost i glupost nema kraja. Pa prema tome, mislim da sam ipak ponosan da i budem "Bimbo", jer nisam nasjeo na ovaj lukavi trik zapadne mafije (banke su u stranim rukama) i nisam se polakomio za otrovnu jabuku sa kojom sam mogao biti istjeran iz raja. Lijepo je bilo u Bimboslaviji i želio bih opet povrat takvih vremena, ako ne zbog mene, a onda zbog moga sina koji ima samo dva mjeseca do pet godina. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

He,he.......ova stranica je počela kako pomoći jedni drugima oko otplate kredita da bi tijekom rasprave dobila još cijelu hrpu vrlo slikovitih podnaslova.

Svim dragim sudionicima zahvaljujem na konstruktivom doprinosu gdje je ova tema dočekala i svoj sprovod.

Počivala u miru božjem i neka nam svima bude ona poznata izreka: put do pakla je popločen dobrim namjerama, ja od ovoga nisam odustala i pokušat ću otvoriti novi post pod naslovom : Kako stati na kraj lihvarskom ponašanju banaka ali čekam jesen da mi se svi vi dragi sudionici i poneki zajedljivi suparnik vratite osunčani i osnaženi za novu bitku!

 

Jesen stiže dunjo moja, ali će nam urod biti nešto slabiji ili kako bi rekao netko od vrlih ministara: nismo očekivali pobačaj pardon podbačaj!

 

Pozdrav svima i živjela demokracija pa makar samo i na ovom Forumu! :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo upravo gledam nasmješenog i sretnog ministra financija države Trulabije koji pobjedonosno izjavljuje kako se dodatno zadužio (ne sebe, nego mojeg sina, budućeg unuka, cijeli narod) za 1.5 milijardi US dolara (Boga pitaj sa kakvim uvjetima i koje državne obveznice su "platile glavom"?), pa sada ćemo pokrpati taj nesretni proračunski deficit u kojem ćemo uhraniti sve birokratske bubašvabe, a i za kratko vrijeme odgoditi nemonovan financijski raspad iste države, odnosno potpuni bankrot države. Ministar gospodarstva kuha juhu u Podravci, te je paklenim mrežama kriminalnih struktura ugrozio stotine tisuća radnih mjesta u svim sektorima privređivanja, pranje novca u brodogradilištima, (brodogradilište Brodo-furgon iz Trogira nasvježiji primjer jednog beščutnog i neprijateljskog odnosa prema svom vlastitom narodu i državi u kojem je ON ministar). Koji je rasplet ovog paklenog kruga u kojemu se nalazi ovaj narod i država?? Totalna anarhija, bezvlašće, siromaštvo, bijeda cijelog naroda, glad i besperspektivnost, te neminovan financijski zemljotres koji će porušiti i posljednje ostatke tkiva jedne parazitske države u kojem smo se svi uživjeli živjeti kao paraziti i trošiti novce koje je netko drugi zaradio, plačati ogromne kamate i cviljeti kako je otplata kredita nemoguća misija jer je više od polovine radnog sposobnog stanovništva države Trulabije bez ikakvog prihoda i mogućnosti bilo kakvog zaposlenja. Život stanovnika države Trulabije je postao fakat opasan i rizičan. Pod hitno ovoj državi treba energični Chavez i nacionalizacija svega opljačkanoga, pa neće biti potrebno dizati nikakve kredite, ili smo mi kao narod na zalazu i pred nestankom, pozdrav :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fikus je napisao:

Pod hitno ovoj državi treba energični Chavez i nacionalizacija svega opljačkanoga

 

To bi bio šlag na tortu naše situacije!

Povijest će pokazati da je Chavez najveća nacionalna katastrofa koja je ikada pogodila Venezuelu. Zbog toga umobolnog klauna uskoro će ljudi te naftom bogate zemlje biti i gladni.

Njima, kao i nama, trebaju lideri koji će hladno i promišljeno vagati interese svog naroda i u tom smislu donositi odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

fikus je napisao:

Pod hitno ovoj državi treba energični Chavez i nacionalizacija svega opljačkanoga

 

To bi bio šlag na tortu naše situacije!

Povijest će pokazati da je Chavez najveća nacionalna katastrofa koja je ikada pogodila Venezuelu. Zbog toga umobolnog klauna uskoro će ljudi te naftom bogate zemlje biti i gladni.

Njima, kao i nama, trebaju lideri koji će hladno i promišljeno vagati interese svog naroda i u tom smislu donositi odluke.

 

E tu se jako varaš. Mislim da će Predsjednik Chavez donijeti slavu i blagostanje svom narodu Venezuele koji su jako dugo patili pod čizmom američkog liberalnog kapitalizma. Biti će proglašen herojem i svetskim čovjekom, kao svojedobno Predsjednik Bimboslavije Tito, koji je svim narodima na ovim prostorima donio mir, blagostanje i perspektivu, a počeo je sa nacionalizacijom. Vjerujem da će cijeli svijet gledati na ovog čovjeka (Chaveza) kao časnog i poštenog političara koji vodi svoju politiku iz čistog altruizma prema svom vlastitom narodu. Veliki čovjek, vrijedan divljenja i poštovanja, svaka mu čast, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

svakako

tito donio mir i pokoj svoji neistomišljenicima i protivnicima njegove ideje

dokaz je križni put i krvava sava 46 i 47 godine.

donio bogatstvo i blagostanje onima koji su bili voljni uživati tuđu muku i rad (svojim partijskim drugovima na položajima.

 

Da svakako i krvava Sava oko Jasenovca 41.-45. godine, najveća sramota ovoga naroda kojemu i ja pripadam. Mislim da je taj "križni put" napuhan i "uljepšan" s obzirom da su se tamo nalazili sami najgori ustaški koljači koje je ipak trebalo zatuči do zadnjega. Uh i to se zove "križni put" - nevjerojatno, bez trunka osječaja srama i savjesti za počinjene strahote u prošlosti. Ma Tito je bio veliki čovjek, ali je pogriješio u jednom: nije istrijebio do kraja ove krvoločne životinje sa Jasenovca i svih ostalih strašnih mjesta u NDH koje sasmo bolesni um može izmisliti. Strašno je da to netko uopće zove "križni put" - koji cinizam i sarkazam! Možda je i ova ekonomska situacija u državi Trulabiji, karma koja će rezultirati nestajanjem jednog naroda, koji je u prošlosti počinio tolike strahote, a nije se pokajao za takva nedjela, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proleteri, komunisti, revolucionari, kontrarevolucionari, antikomunisti i antiproleteri i "Titovi fanovi" pročitajte naslov ovog topica pa ćete valjda shvatiti da ste promašili temu.

 

Fikus i ini, valjda smo se razumjeli.

 

 

 

 

 

Rudnik Barbara - klikni ovdje

 

 

 

Naslov teme je: "Pomozimo jedni drugima oko otplata kredita" pa bi bilo prikladno da se vratimo sadržaju teme, a ne veličamo nečije ime iz prošlog režima.

 

Jel tako, "Trulabija"? (građanin Trulabije)

- "Hrvat" ("građanin Republike Hrvatske)

 

S obzirom da ste nezadovoljni životom i društveno-političkim stanjem u RH, a nije vam prvi pu da ste zlouporabili ovaj portal te svoje frustracije i nezadovoljstvo prenosite ovdje, pri tome izmišljajući i iznoseći kojekakva pogrdna imena za Republiku Hrvatsku, predlažem da uzmete azil u Venecueli kod Chaveza (kad ga onako hvalite). Također tamo kad dođete recite im da je njihova država "Trulabija" pa ćete vidjeti kako će reagirati, odnosno kako je tamo razvijena demokracija.

 

Tamo će Vam biti ljepše, a bit će lakše i vama i nama.

 

Što se tiče vašeg "govora mržnje", prije nego što odete u Venecuelu, predlažem da održite u RH sličan govor kao u Vašem prethodnom postu npr. u prostorijama HSP-a, nekoj braniteljskoj udruzi ili u prostorijama HVIDR-e.

Najbolje bi bilo to odraditi na koncertu Marka Perkovića Thompsona gdje ćete naići na potpuno razumijevanje.

 

Prije nego održite vaš domoljubni govor, kupite si kvalitetne sprinterice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam se vozio iz Dugog sela vlakom prema Zagrebu i tamo oko Trnave stajali oko pola sata na crvenom signalu. U međuvremenu smo saznali da se radilo o samoubojstvu osobe i da je uviđaj u tijeku i da je policija na mjestu nesreće. Kasnije smo saznali prema prolaznicima prolazeći pored našeg vlaka koji je stajao na kolosjeku da se radilo o samoubojstvu majke i djeteta te iz priče koje nam je donio kondukter prolaskom kroz hodnik kupea. S obzirom da je to učestala pojava, vjerujem da ovakve informacije u medijima neće ni objaviti.

 

Jesu li to kreditno zaduženi građani Države Trulabije? Je li to perspektiva ovih građana? Možda bi svi trebali ići na Thomsonov koncert (naravno, osim mene i cijelog svijeta kojem ovaj lik treba da svoj nacizam promivira kroz svoje pjesme), pa će tamo potražiti utjehu za svoj ekonomski položaj? Ma ok! Neću se više javljati, usamljen se kreći kao nosorog, ljudi su zli, govori Veliki Budha, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Dragi svi!

 

Ponukan informacijom da banke nezakonito mijenjaju kamate na stambene kredite građanima (gdje je ugovorena promjenjiva kamata), poslah pismo banci sa zahtjevom da uspostavimo referentnu stopu sličnu kreditima s poduzećima. Molim vas za komentar!

 

Odgovor: "Nastavno na Vaš prigovor da Banka u svojim ugovorima o kreditu ne navodi referentnu kamatnu stopu, primjerice EURIBOR ili LIBOR, koje bi bile opće poznate, pa da je zakonski upitno ugovaranje promjenljive kamatne stope koja nije vezana za referentnu kamatnu stopu.

 

S time u vezi, treba napomenuti da i Zakon o obveznim odnosima (ZOO) i Zakon o zaštiti potrošača (ZZP) kao dopuštenu predviđaju mogućnost da jedna ugovorna strana sama sastavi opće uvjete ugovora primjenljive na veći broj ugovora, odnosno klijenata (čl. 295. ZOO-a), odnosno da nakon sklapanja ugovora o zajmu (kreditu) zajmodavac promijeni nominalnu godišnju kamatnu stopu, o čemu je dužan obavijestiti potrošača u primjerenom roku nakon izvršene promjene (članak 77. st. 2. ZZP).

 

Ne postoji hrvatski propis koji bi banke obvezivao da u ugovaranju promjenljivih kamatnih stopa koriste upravo neku referentnu kamatnu stopu, ili pak indeks. Stoga se varijabilne kamatne stope hrvatskih banaka u poslovanju s građanima uglavnom mijenjaju primjenom drugih raspoloživih kriterija, u skladu s profesionalnim procjenama banaka i u skladu s njihovim procjenama održanja konkurentskih prednosti.

 

Ni jedan od navedenih zakona nije propisao da banke prilikom ugovaranja promjenljive kamatne stope moraju obvezno naznačiti neku konkretnu referentnu kamatnu stopu koja bi bila osnovica za izračun promjenjive kamatne stope, već spomenuti zakoni samo propisuju da potrošač mora biti obaviješten o pretpostavkama/uvjetima pod kojima se stope kamatne stope mogu mijenjati."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani kolege na ovom forumu,ideja oko osnivanje udruge za pomoći jedni drugima nije nikakav socijalizam ni vraćanje na stare dane .Ovom prilikom Vam kažem ako ovu temu stavite na Facebook ili bilo koju društvenu mrežu koja ima puno posjetitelja odaziv će biti više nego očekivani.Imate gospodo moju bezrezervnu podršku.Ne dajte stranim bankama i njihovim nazovi dobrim kreditima po principu iz minusa u plus a to je sve veći i veći minus da se naslađuju i da nas vuku u još veći ponor.Gospodo,krajnji je trenutak da izvučemo sve hrvatske obitelji iz neimaštine i bijede.Samo zajedničkim snagama možemo izaći iz ove krize.Kolege bankari,ekonomisti i ostali stanovnici ove zemlje,krajnji je čas da se uozbiljimo i da ne mislimo da se ovo događa nekom drugom.Ovo je naša surova stvarnost i samo zajedno ju možemo promijeniti.Nazovite vi to kasom uzajamne pomoći,ali ako se samo 100 obitelji na ovaj način izvuče iz krize,znajte da ste pomogli jednom dijelu našeg stanovništva da vedrije i bolje gleda na budućnost ove zemlje.A kad se riješimo svih dugovanja pomažući jedni drugima,ja mislim da nam neće više nikada pasti na pamet da se zadužujemo i padnemo u dužničko ropstvo.Zamislite saqmo koliko se oko ove ideje može stvoriti novih radnih mjesta i da se svijest ljudi promjeni,tj.da trošimo koliko imamo.Pa gospodo nije li nam bilo bolje bez kartica i kredita.Koliko smo mogli onda prije potrošiti a opet smo ostali živi.Ne dozvolite da Vas zasljepljuju reklame,riješite se kartica i postanite svoji gazde a ne tuđi robovi.Krenimo gospodo,napravimo Udrugu što prije na nivou cijele Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Mislima da bi bilo vrijeme gospodo da Vas što više dođe na ovaj forum i kaže što misli.Sve ideje su dobro došle.Molim pogledajte stranicu na facebooku:"Pomozimo jedni drugima da izađemo iz kredita i financijskih problema "i dajte svoj glas za jednu novu Udrugu koja će se baviti nama samima i koja će nas izvući iz krize samo ako mi to stvarno želimo.Pročitajte detaljne informacije o toj stranici i recite svoje mišljenje.Uključite se ,krajnji je trenutak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo,još jednom Vam kažem.Probleme koje imate ili koje biste možda mogli imati neće riješiti nikakvi kamatari i banke,već Vi sami .Znajte da samo idejama i podržavanjem ove akcije možete puno napraviti.Recite i Vi nešto posebno što bi pridonjelo razvoju nove Udruge i i kako Vi zamišljate izlaz mnogih građana iz krize s kreditima.Sve ideje su dobro došle,ali molim Vas uključite se jer će biti prekasno kad počnu ovrhe i problemi .Ako mislite da će Vas osobni bankrot spasiti samo naprijed.Čekajte ga.Vi koji želite konkretne akcije uključite se jer Udruga se uskoro osniva.Nemojte da plemenita akcija koju je pokrenula Abiba propadne.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast fikusu na jednoj rečenici ali dragi kolega ako želite tih 100 000 da li ste spremni recimo 15 godina odvajati 20 - 30 kuna u Udrugu i biti svjesni činjenice ako ne pomažem ne mogu pomoć ni očekivati.Samo ako želite dati konstruktivan prijedlog izvolite,ali od pametovanja nemate ništa nego samo pravite budalu od sebe.Ako volite praviti budalu od sebe samo naprijed,ja navijam za Vas.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado je napisao:

ali dragi kolega ako želite tih 100 000 da li ste spremni recimo 15 godina odvajati 20 - 30 kuna u Udrugu i biti svjesni činjenice ako ne pomažem ne mogu pomoć ni očekivati.

 

Dogovoreno.

Dobijem 100000 kn, i onda sam obavezan odvajati 30 kn mjesečno slijedećih 15 godina. Može i 20 odina.

Tih 100000 oročim, i dobijem 5500 kn kamata godišnje. I lijepo za tu godinu uplatim 12 x 30 kn = 360 kn. I tako svake godine, slijedećih 15 godina.

 

:frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Gospodo,vidim da se ova tema uskoro približava brojci od 10 000 posjeta.Pa zar nitko nema neku konkretnu ideju da Udruga uskoro počne sa radom.Nije problem da ona počne.Registracija Udruge je danas jednostavna,ali nama trebaju ideje poznatih financijskih stručnjaka,običnih ljudi koji prepoznaju situaciju i koji su se već našli u nekom kreditu,a ne znaju kako dalje.Možda samo par vaših prijedloga oživi tu Udrugu.Znam najlakše je nešto pročitati.Gospodo, imajte snage

kao što imate snage za humane projekte kao što je "Zajedno" na HTV-u da donirate za pomoć ljudima u nevolji,da kažete samo svoje prijedloge i ideje pa da pokrenemo ovu humanitarnu akciju.

Nazovite vi to kako hoćete ali ova ideja koju je pokrenula jedna hrabra osoba,ali nažalost odustala ,nije vizija i san ,ona će uskoro postati stvarnost.Da to će biti udruga na humanim principima,na principima uzajamne pomoći,one iste pomoći koju darujemo za razne oboljele,siromašne,potresom i poplavama pogođenim područjima.

Ta Udruga će sa svojim podružnicama pomoći preko 100 000 ljudi koji su se na ovaj ili onaj način našli u situaciji da danas zbog privatizacije,neisplaćenih plaća,nemogućnosti nalaženja posla,bolesti člana obitelji ,propasti poljoprivrednih gospodarstava i ostalih nedaća ne mogu isplaćivati svoje kredite.

 

Nemojte zabijati glavu u pijesak i čekati da netko drugi odradi posao oko osnivanja ove Udruge.

Gospodo na Vama je sada da poduprete ovu akciju i da samo jednom rečenicom na ovom forumu date svoj glas za ovu humanitarnu akciju.

Da je samo Vas 10000 posjetilaca na ovom forumu dalo 10 kuna u tu buduću Udrugu riješili bismo sigrurno 10 ljudi sa malom financijskom pomoći oko otplate barem jednog nenamjenskog kredita.

 

Ili bismo dali da 10 ljudi pokrene neki posao i zaposle još ljudi.Gospodo ,mi puno možemo sa malo.Dokazali ste to nebrojeno puta u raznim humanitarnim projektima.Nastavite tako i dalje.Imajte veliko srce.

I zapamtite,malo je puno kad je uključeno jako puno ljudi.

 

Trgnite se,neće Vam banke reprogramom učiniti život lakšim,one će Vam samo ublažiti vaše teško financijsko stanje.Na Vama je da se udružite sa više ljudi oko iste ideje"Smanjimo siromaštvo i bijedu u Hrvatskoj te sami stvorimo nova radna mjesta".

 

Jer ako zajedno budete djelovali,zapamtite,nijedan sustav Vas neće uništiti.

Za početak riješite se kartica kako je god moguće,jer one su donijele to zlo prividnog bogatstva,pa je vrijeme da se okrenete stvarnom bogatstvu.

 

Zapamtite da je samo slobodan čovjek od dugova i kredita i lihvarskih zaduženja uistinu slobodan i sretan čovjek.

 

Molim Vas da ova ideja zaživi,za spas malog čovjeka,jer pjesma Prljavog Kazališta dovoljno govori sve:"jer bogati se ionako za sebe pobrinu."

 

Samo još jedno na kraju.U ovoj Udruzi će svi imati pravo na informaciju gdje kupovati,gdje je najpovoljnije,kako se prehraniti,kako uštedjeti na odjeći,kako uštedjeti na grijanju i struji a da se ne odričete osnovnih životnih potreba,kako jeftino ljetovati,kako imati dobar auto a puno ne platiti,kako nešto sagraditi uzajamnom pomoći a ne skupim kreditima,kako uvijek imati pun frižider bez minusa po tekućem računu i još puno akcija za ljepši i udobniji život svakog čovjeka.

 

Ne gospodo ,nije utopija već stvarnost koju morate stvoriti zajedno,jer sami siguro ne možete ili nemate više snage.

 

Pozdrav i javite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bih bio u situaciji tražiti kredit, (ali što je to u stvari kredit?), trebali bi se stvoriti pravni i sigurnosni bankovni i državni okviri koji će regulativima nivelirati divlje i nelogićne situacije koji se dešavaju prilikom svjesnog zaduživanja.

Prema tržišnom mehanizmu, banka je ta koja plasira novac, a pravna ili fizička osoba je ta koja će taj novac koristiti. S obzirom da to nije zarađen novac, logično je da banka uvjetuje plasiranje svog novca svojom zaradom, a to je bankovna kamata. E sada tržište uvjetuje takvu kamatu i po financijskoj snazi države ili svih privrednih subjekata u ovoj državi, te naravno pravnoj sigurnosti kretanja kapitala. Visina kamata će se odrediti po kriterijama opće privredne i političke stabilnosti u državi. Banka ne može biti nikakva altruistička institucija kao npr. Caritas, već profitabilna organizacija koja će svoj novac oploditi prema svojem tržišnom nahođenju i situaciji. Ova situacija je takva da je bankama više isplativo investirati svoj novac u fizička lica, djeleći kredite, jasno po visokim kamatnim stopama, i tako cirkulaciju svog kapitala višestruko ubrzati sa ogromnim profitom, nego uložiti novac u svaki oblik proizvodnje. Ako banka nije Caritas, po ćemu bi trebali obični građani biti milosrdni prema onima koji nisu shvatili filozofiju kretanja kapitala i profita? Zašto pomagati takve ljude, sa uvjerenjem da je bankovni kredit, jedini mogući način da se realizira potrošaćki nagon kupovanja ili lagodnog života? Stvar je moralnog pristupa u cijeloj stvari i svaki takav oblik života je "Damaklov mač" nad sobom i svojom užom i širom obitelji. Više odgovornosti nad svojim životom i potrošiti onoliko koliko zaradiš je premisa jednog budućeg vremena koji nam dolazi, ali sa apokalipsom,

 

pozdrav

fikus

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Fikus,drago mi je da ste se javili na raspravu o ovoj temi.Vidim da na ovaj problem gledate dosta filozofski,ali to je vaše pravo i vaše mišljenje koje ja uvažavam.

 

Jasno mi je da mnogi ljudi ne znaju pravi princip rada banaka,tj.mnogi i ne čitaju cijeli Ugovor koji dobiju pri sklapanju posla sa bankom te na taj način i ne znaju zapravo kolika je kamata za kredit koji su tražili.

Ali nije bit osnivanja ove buduće Udruge pojašnjavanje ljudima rad banaka,nego otvaranje i suočavanje građana sa problemom.

 

Radi se o interesnoj skupini građana koja će međusobnom suradnjom,raznim donacijama i pozitivnim akcijama doprinijeti

izlasku iz krize i prezaduženosti stvarajući jedan novi okvir budućeg ulaganja za nova radna mjesta.

 

Logika je jednostavna,trebamo se udružiti da pomognemo jedni drugima da otplatimo kredite i počnemo novi život.

 

U redu,ne mora to biti samo skupljanje novčanih sredstava na dobrovoljnoj bazi radi otplate kredita.To može biti početni inicijalni kapital za osnivanje neke vrste Zadruge koja bi se bavila određenom djelatnošću i tako na taj način svakom pojedincu omogućila da stekne dodatni prihod koji bi mu omogućio brži izlazak iz krize.

 

Vjerujte,kad čovjek ostane bez posla,svaki vid pomoći i mogućnost da nešto zaradi za sebe i svoju obitelj je dragocjen.

 

Znači banke ostavite po strani,vrijeme je da se pozabavimo ljudima i mogučnošću udruživanja na dobrovoljnoj bazi kako bi se njhovi problemi postepeno riješili.

 

Kažem postepeno,jer ne može se odjednom pomoći tolikoj brojci ljudi koji su na ovaj ili onaj način došli do financijskog minusa.

 

I varate se ako mislite da nekoliko ljudi može riješiti sve naše probleme,to može samo vojsak ljudi od najmannje 1000 ljudi.

 

Od ovog trenutka,molim sve ljude da se registriraju na ovom portalu i kažu svoje da ili ne za ovu Udrugu.

 

Od vašeg čitanja foruma nemamo ništa ali od vašeg konkretnog sudjelovanja u projektu imaćete svi zajedno višestruke koristi.

 

 

Molim gospodu bankare,političare,socijalne radnike i ostale strukture društva da nam pomognu svojim sugestijama i prijedlozima.

 

Svaki prijedlog je dobro došao.

Trebaćemo i dosta informatičara i osoba koje poznaju svjetske jezike,osobe raznih zanimanja i sve ljude koji žele pomoći Udruzi.

 

Molim i gospodu pravnike i umirovljene pravnike da nam pomognu svojim savjetima.

 

 

Ovaj projekt će možda nekim političarima donijeti dodatne bodove na predstojećim izborima,ali gospodo Vama koji ste u ovu situaciju upali zbaog nekih krivih političkih postupaka,vama će donijeti olakšanje da napokon dolazite do spoznaje da zaduživanjem samo postajemo bezvrijedna roba na tržištu rada i koju svatko može za male novce kupiti.

 

 

Nedajte više da drugi manipuliraju Vama ,budite sami svoji gospodari,nemojte nasjedati na jeftine reklame,kupujte samo ono što Vam treba za život i racionalno se odnosite prema svojoj imovini.

 

Ne prodajte ju u bescijenje i nemojte od svoje djece oduzimati bogatstvo svojih predaka.

 

Zašto Vam to govorim.

 

Jer će uskoro stupiti na snagu institucija osobnog bankrota.

 

A znate što to znači.

To gospodo znači da ćete dobiti mizeriju za život,Vaša primanja će ići vjerovnicima redom po redoslijedu,niste kreditno sposobni 7 godina,imate svog financijskog savjetnika koji Vam doslovno odlučuje koliko ćete šnita kruha pojesti i kojim šamponom ćete prati kosu,bit ćete stigmatizirani u društvu koje će čudno na Vas gledati i još puno stvari koje Vam se neće svidjeti.

 

Jedina dobra stvar u tome je da će se valjda promijeniti svijest ljudi i da će u budućnost pametnije.

 

Ovo nije nikakva antipropaganda novog Zakona,već poziv na otriježnjenje i razmišljanje kako ja mogu u suradnji sa drugima izaći iz ove krize.

 

Vjerujte učlanjenjem u Udrugu ništa ne možete izgubiti,ali možete puno dobiti.

 

Ovdje se ne radi o nekakvom slanju novca za informacije,ovdje se gospodo jednostavno radi o udruživanju radi boljeg života i prosperiteta svih ljudi ove zemlje.

 

Vi ne dajete osnivački ulog meni nego sebi ,jer Vi ste dio budućeg tima,tima koji ako je složan sigurno dobija.

 

Pogledajte samo u svijetu,tko je ikada srušio najmoćnije organizacije koje se drže zajedno radi nekih interesa.

 

Nitko!!!!!

 

Ovdje nisu interesi za bogaćenjem ,ovdje su interesi za život dostojan svakog čovjek:pravo na rad,osobne potrebei slobodan život bez dugova.

 

 

Ako ste pripadnik bilo koje vjere ili ateist pročitajte mkalo Vaše vjerske knjige ili razne publikacije pa ćete vidjeti što oni misle o dugovima.

 

 

Gospodo,pa zašto su Židovi kao narod složni i sa slogom su postigli toliko toga naprednog i pozitivnog.

 

Međusobno se pomažu i uvažavaju jedni druge.

 

To i jest bit postojanja,čovjek je društveno biće i mora surađđivati sa nekim ili ne bi opstao.

Zašto mislite da je teško s nekim surađivati na pozitivnoj bazi,nemojte samo surađivati na osobnu korist ,počnite na obostranu.

 

Za sad toliko,molim Vas javite se i ne budite samo dio posjetilaca foruma ,budite aktivni sudionik jednog pozitivnog projekta.

 

 

Uz poštovanje i srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado je napisao:

 

Jasno mi je da mnogi ljudi ne znaju pravi princip rada banaka,tj.mnogi i ne čitaju cijeli Ugovor koji dobiju pri sklapanju posla sa bankom te na taj način i ne znaju zapravo kolika je kamata za kredit koji su tražili.

Ali nije bit osnivanja ove buduće Udruge pojašnjavanje ljudima rad banaka,nego otvaranje i suočavanje građana sa problemom.

............

 

Upravo je to ogromna greška ovog možebitnog udruženja. Pa ljude treba konstantno educirati i predočiti im opasnosti koji proistječu svojim prekomjernim zaduživanjem (minusima, kreditima, lizinzima, karticama...). Mislim da nitko, a najmanje ja, nisam kadar pomoći, ni u kojem slučaju onima koji lakomisleno srljaju u ponor svojih vlastitih iluzija. Iluzija je lagodan život uz kreditne kartice, nenamjenske ili namjenske kredite, lizinge..., ali troškove te iluzije trebajju snositi oni koji su toj iluziji podlegli. Bilo bi dobro da Vaše možebitno udruženje počne djelovanjem u pravcu edukacije građana koji još nisu ušli u ovaj rašamon zaduživanja, izdavanjem brošura ili letaka u kojem bi se dalo naglasak na kvalitetu života bez tereta duga ili dugova. Velika kineska poslovica kaže"čovjeka treba učiti loviti ribu", pa iz toga proizlazi da bilo kakvo novčano pomaganje kroz nekakva udruženja bi izazvalo novi recidiv za novim zaduživanjima, a to ne želimo podupirati ni u kojem slučaju.

Kriza koja izjeda ovu zemlju, je prije svega, kriza, MORALA. Iz te krize čovjek i društvo može izići samo spoznajom o novim moralnim vrijednostima života. Sve drugo su bajke i potonuće ovog društva je neminovno uz strašne socijalne turbulencije koje su već prisutne. Što znaći POMAGATI? To je plemenita odlika ljudskog karaktera koja senzibilizira svakog poštenog čovjeka, pa je prioritet za pomoć u ovom slučaju ipak za mene prioritet onima koji nisu svojom krivnjom ušli u bijedu, a takvih je mnogo. Iluzije su se rasplinule kao mjehur od sapunice i ostao je gorak osječaj ljudske gluposti, neodgovornosti i bespomoćnosti, kako za sebe, tako i za svoju obitelj u familiju, koji su žrtve neodgovornih ljudi. Dakle pomoći DA i uvjek DA, ali kreditno zaduženima NE, jer su trošili novac koji nisu zaradili, za kratkotrajnu nirvanu lagodnog života i luksuz. Tu se povlači i paralela sa alkoholizmom i porocima, iako je zaduživanje i šopingholičarstvo isto tako teška duševna bolest koja se lječi samo besprizornom bijedom i užasom koji nas očekuju. Tu treba biti ravnodušan i ponašati se prema Indijskim načelima indijskuh mudraca: USAMLJEN SE KREĆI KAO NOSOROG, LJUDI SU ZLI!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado je napisao:

Da dragi kolega ali ko kaže da ćete vi prvi dobiti taj iznos,možda ga dobijete tek za 15 ili 20 godina kad dođete na red.Tek nakon 20 godina možete uzimati tu kamatu koju toliko želite,jel može.

 

Ako moram plaćati ulog (članarinu, ili štogod), i čekati 20 godina, pa kako će mi to onda pomoći??!!

Samo će mi odmoći!

 

 

I tko bi to u toj tvojoj "udruzi" određivao tko će, kada, i pod kojim uvjetima dobiti "pomoć" za 'otplatu kredita' ?

 

Bez uvrede, to mi onda izgleda kao kakav 'lanac sreće'! A ti lanci sreće se spominju u Kaznenom zakonu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo Felix i Fikus,oprostite što ste malo čekali na odgovor ali moram vas malo demantirati radi ljudi koji čitaju i koji nisu toliko aktivni kao vas dvojica.

 

 

Prvo i osnovno,gospodine Fikus,ako ste pažljivo pročitali moj prethodni članak mogli ste doći do zaključka da ja isto tako želim educirati ljude da se riješe dugova,da više ne nasjedaju reklamama,da ne prodaju svoju imovinu u bescijenje,da ne ulaze u kreditne rizike ako to nije neophodno.

 

Ali dragi kolega mislim da niste dobro pročitali drugi dio članka koji se odnosi na dugove.

 

Kažete da jeste za svaku vrstu pomoći ali kreditno zaduženima ne biste pomogli.

 

Pa zar vi ne slušate sebe što ste upravo rekli.

Vi ste dali do znanja ljudima koji su možda i 20 godina radili u nekoj firmi i nakon toga ostali bez posla,ljudima koji mjesecima rade i ne dobijaju plaću da su oni krivi što su se uvukli u kredit .

 

Kolega dragi,ako su se uvukli u kredit radi stambenog zbrinjavanja onda im nemate što prigovoriti,jer su godinama odvajali od usta svojoj djeci da bi imali krov nad glavom i taman kad su se malo stabilizirali sa životom onda im ova nesretna tajkunizacija i privatizacija uništi snove poput mjehurića od sapunice.

 

Normalno da i ja ne podržavam šopingholičarstvo i kupovinu na kredit radi luksuza.

To je u biti bolest potrošačkog doba.

 

Navlačenje ljudi na beskorisno trošenje,na dobitke na kladionicama i lutriji koji će im promijeniti život to nije ništa drugo nego upropaštavanje svih generacija društva,od mlađe populacije do starijih.

 

Dobro stariji su kudikamo umjereniji u trošenju i zapravo njihovu filozofiju trošenja bi mogli oni sami prenijeti na mlađe generacije te ih svakodnevno na taj način educirati.

 

Koliko ste puta čuli od nekog starijeg umirovljenika:"Prvo režije a onda što ostane to ćemo malo rasporediti."

 

 

Kod mlađih je filozofija:"Prvo užitak a onda ostalo"

 

Temeljne vrijednosti obitelji su se izgubile dragi moj kolega zato danas mlađi i ne slušaju previše starije.

 

Zamislite apsurda kako mladi narkomani danima šetaju,drogiraju se ,piju ,lutaju bez cilja ,ne razmišljajući o bilo kakvom poslu koji bi ih zaokupio i usmjerio im misli prema nečem pozitivnom.a kad ih roditelji upute u neku komunu onda se liječe radom.

 

Zar to nije apsurdno,bježiš od rada i na kraju se liječiš radom.

 

Nikada neću zagovarati kreditno zaduženje rqdi ljetovanja ili skijanja,ili šopingholičarstva ali ljudima koji su se našli u teškoj situaciji i koji danas jednostavno ne nalaze izlaza dok nas vlada ne "zaposli" ne treba okretati leđa već im treba na sve načine pomoći.

 

Da li bi Vi dali za ratu kredita za stan,ako ste nešto malo posudili da bi Vam djeca imala što jesti .

 

Kolega dragi,ljudi danas posuđuju iako ne znaju kako će to vratiti samo da bi prehranili obitelj,a banke im izlaze u susret sa reprogramom kredita.

 

Ma kolega kakva korist od reprograma ako imate 50 godina,ako ste 20 godina odvajali za stan i zadnjih 10 jednostavno ne možete jer ste izgubili posao,djeca se školuju,a vi relativno stari i nitko Vas neće zaposliti.

 

Je li to u redu.

 

Zato nemojte previše filozofirati nego dajte konkretnu ideju

oko realizacije ove buduće Udruge.

 

Još jednom napominjem dragi kolega Felix,ovo nije lanac sreće ovo bi bila Udruga koja bi se bavila pomoći ljudima koji su u zaduženja ušli ne svojom krivicom.

 

I uopće tko smo mi da sudimo ljudima koji su dizali kredite da bi riješili osnovno pravo čovjeka,pravo na hranu i stambeno zbrinjavanje,

 

Znam reći ćete nek idu u podstanare,ali dragi kolega i zato trebate imati sredstava.

 

A citirajući gospodina Felixa koji navodi da kakva je to Udruga u koju se ulaže i tek nakon možda 20 godina će od nje imati koristi,to pokazuje koliko smo mi kao narod egoistični i samo mislimo na sebe.

 

Znači pomaganje drugoga za Vas ne predstavlja humano djelo.

 

Obitelj koja je napokon počela normalno funkcionirati,za Vas nije tračak nade da će cijeloj zajednici možda biti bolje a time i meni.

 

Ne samo ja i ja.

 

To dragi kolega nije u redu.Zašto ljudi ulažu u posmrtnu pripomoć kad nemaju odmah koristi od nje,zašto ulažu u životno osiguranje kad im treba najmanje 3 godine da bi svoja sredstva dobili nazad i to u umanjenom iznosu,zašto ulažu u dorovoljni mirovinski fond kad neće svoje novce vidjeti do 50 godine i to nakon 50 godine u ratama jedan dio a drugi dio odmah,zašto ja moram čekati do svoje 65 godine da dobijem svojih 60 000 kn 2.stupa mirovinskog,nakon čega ću dobivati samo 200 kn na mirovini iako sam mlad otišao u mirovinu,zašto ljudi ulažu u stambenu štednju kad se skoro svake godine mijenja iznos državnih poticaja i ljudi više nisu sigurni.

 

Kolega dragi da li sam ja znao kad sam ulagao u Ljubljansku banku da svoje novce neću vidjeti,da ne govorim i o Riječkoj,Gluminoj,Županjskoj i ostalim bankama u stečaju,koje su ostale dužne svojim štedišama.

 

Što je sa mojim i udjelima mnogih ljudi u izgradnji telekomunikacijske mreže za koju smo dali u ono vrijeme 1200 DM.

Pojeo vuk magare,zar ne.

 

Zato nemojte pljuvati po nečem što može biti humano,a vi svojim izjavama želite diskreditirati sve ljude koji bi htjeli jedni drugima pomoći.

 

Nemojte se zavaravati da edukacije o novim zaduživanjima neće biti.

 

Sve će se točno znati i ideja ne mora biti usmjerena samo na uzajamnu pomoć nego i na udruživanje radi osnutka neke proizvodne ili usluže djelatnosti koja bi svima dobro došla kao financijska injekcija.

 

Napominjem ,da malo ljudi ne može puno ali količina stvara kvalitetu.

 

Za sada toliko i molim i ostale da se uključe,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega Ude,drago mi je da ste prepoznali bit udruživanja radi boljeg prosperiteta cijele zajednice.

 

Nadam se da ćete i Vi reći koji konkretan prijedlog,jer za sada želim što više ljudi da se izjasni da ovo žele,a ne da kasnije bude ,mi naivni,navukli nas na tanak led.

 

Ova odluka o osnivanju i udruživanju mora biti stvarno prava odluka pojedinca bezbilo kakvog utjecaja mog ili nekog drugog.

 

Ako nešto želimo za dobrobit svih nas onda moramo biti svjesni da je svaka žrtva teška ,ali rezultati i cilj su iznad svega.

 

Samo moramo prepoznati da se ova ideja svidi velikoj većini ljudi,a kad smo složni i kad danas sutra uđemo u zajednički projekt u kojem ćemo raditi na principu uzajamne pomoći,vidjet ćete da ono što svakodnevno bacate u vjetar(5-10 kuna) može nekome pomoći i promijeniti život.

 

Zato kažem najlakše se udružiti,ali mora nas biti više jer napominjem iz kvantitete se rađa kvaliteta.

 

Još jednom ponavljam to neće biti moja niti Abibina Udruga to je Vaša udruga,i sva mišljenja će se uvažavati.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kad se dogovorite oko osnutka udruge imate na netu 100 informacija o hodogramu, osnivačka skupština, upravni, nadzorni i sl.

2. Provjeriti da li ( slučajno ) prikupljanje novca ne podpada pod kakvu porezno oporezivu kategoriju , kao i caku da primatelj sredstava ne bi bio porezno odgovoran ( prihod na osnovu dara i sl. )

3. Dobro pripaziti na statut.

4. Kako bi se , u početku, otklonila sumlja na osobni probitak u statut unijeti odredbu da korisnik dara ne mogu biti članovi upravnog ni nadzornog odbora kao ni tajnik ni blagajnik udruge za trajanja mandata - smisliti nešto i dati kao prijedlog na skupštini ( lutrija, sistem vremena po učlanjenju, skupine,....)

5. Održavati skupštinu svakih mjesec dana sa financijskim izvješćima

6. Udrugu osnovati kao NEPROFITNU organizaciju u kojoj je svak rad volonterski i dobrovoljan.

7. Kao nalogodavce koji ovjeravaju isplate i financijsko poslovanje navesti 3 člana upravnog i 2 člana nadzornog odbora. Ovjeru trebaju činiti svih 5-tero na osnovi odluka skupštine iz prethodnog mjeseca ( nije greda, odluka se donese i svih 5 je potpišu u roku 30 dana do nove skupštine )

Itd.itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado je napisao:

Hvala kolega ,svaki savjet je zlata vrijedan .

Mislim da će Statut udruge biti sigurno po svim Zakonima ove države jer jedino i samo tako želim da sve zajedno profunkcionira na dobrobit svih članova Udruge.

Vi, kolega, morate osigurati da se povjerenje koje suideji pružili članovi udruge - nikako, ni pod kojim uvjetima ne može biti narušeno. Jedino tako možete napraviti nešto dobro a vremenom umanjiti skepticizam osoba drugačijeg mišljenja ( bez obzira na razloge istih ).

I manite se statuta prepisanog ili copy/paste da li sa stranica ministarstva uprave ili neke slične udruge jer vam cijeli treći sektor ( nevladine udruge ) funkcionira, u većini slučajeva, da krug ljudi oko upravnih odbora i predsjednika ( kojima se prepuštaju ingerencije upravnih odbora u cilju lakšeg operativnog djelovanja) ima koristi posredne - dnevnice, plaće, projekti - od plemenitih ideja poradi kojih su same udruge i osnovane.

Dakle manje ciljeva, i rješeno pitanje - tko će čuvati čuvare - koje hrvatska država zajedno sa sudskim aparatom nije rješila 20 g.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom hvala kolega na savjetima.

 

Jasno mi je da su mnoge Udruge osnovane,uz blagoslov države da bi pojedinci u njima imali materijalne i druge koristi.

 

Vjerovali Vi meni ili ne ali meni nije cilj da prvo sebi stvorim bradu kako se kaže pa drugima.

 

Meni je jedini i prvenstveni cilj da raznim akcijama dođemo do konačnog cilja,a to je standard građanima kakav im pripada po svim konvencijama,statutima ,deklaracijama i Ustavima europske unije i države Hrvatske.

 

Žalosno mi je da naša država kroji neke zakone i donosi izmjene Ustava a sama ne provodi te Zakone i krši Ustav.

 

Sjetite se samo mnogih pritužbi građana za plaćanje vodnih naknada,za besplatno školovanje koje itekako košta naše obitelji,za raznorazna prava koja su ostavljena za privilegirane i davanje zemlje po babi i stričevima,oduzimanje zemlje ljudima ako ne žele prodati po cijeni koju država odredi(izvlaštenje)radi nečeg općeg dobra(golf tereni) uz naravno objašnjenje da će svi građani biti pošteno obeštećeni i da će se priznavati pravo na privatno vlasništvo.

 

Svaka čast svima,ali Zakoni i Ustav se uvijek mijenjaju kad to Vladi paše ,a kad mali čovjek želi nešto promijeniti onda ga krupniji lobiji u suradnji sa državom poklope i nastave po svom.

 

Recite zar nije tako.

 

Raznorazne Udruge(čast pojedinim) su se osnivale na poticaj države da bi se posredni ili neposredno izvlačio novac iz državnog proračuna.

 

A čiji novac,Vaš novac gospodo.

 

A kad zamolite državu da Vam pomogne,ona je nemoćna da intervenira kod banaka da smanje kredite.

Uvijek postoji opravdanje ,pa kad uđemo u Uniju kamate će biti manje.

Jel to Vama u redu.

 

Cijene energenata su otišle gore,hrana uskoro također,da ne govorim o ostalim za život važnim stvarima.

 

Pa neka netko gospodo koji čitate ovaj forum ne kaže da se ne isplati i samo 10 m2 svog vlastitog vrta ili neki mali plastenik.

 

Reći ćete pa ja živim u stanu.

 

Ne bojte se ,uvijek možete iznajmiti komadić zemlje,netko će vam dati neku šikaru za male novce,neki rođak ili prijatelj ima komadić zemlje u voćnjaku ili u vinogradu.

 

Ma gospodo,zasadite makar malo za zanimaciju i hobi i uključite cijelu obitelj pa ćete vidjeti koliko ćete uštedjeti.

 

Ni sami niste svjesni da vrećica od 3-5 kuna sjemena može zadovoljiti potrebe jedne obitelji za određenim poovrćem.

 

Meso kupujte od seljaka,ne u trgovini.Da se s njima dogovoriti i obročno.Napravite suhomesnate proizvode kod nekoga i zamolite kolegu,rođaka da Vam osuše te delicije.

 

Vjerujte,i da im platite za uslugu opet Vam se isplati.

 

 

To su samo neke stvari uštede.

 

Još puno toga znam,ali to su sve stvari koje ću propagirati u našoj,nadam se uskoro osnovanoj Udruzi i gdje su svi dobro došli.

 

Trebamo,napominjem još jednom stručnjaka svih profila da nam pomognu,od knjigovođa ,pravnika ,bankara,osoba raznih zanimanja do običnih ljudi kojima se više ne sjedi kod kuće skrštenih ruku i razglaba na forumima o nebitnim stvarima .

 

Jednostavnim rječnikom rečeno, svi koji želite unijeti pozitivne promjene u svoj život i ostvariti standard i život dostojan čovjeka,prijavite se i još jednom apeliram samo recite da li ste za osnivanje ili ne.

 

Ako budemo imali najmanje 1000 ljudi na ovom forumu koji će se izjasniti za osnivanje,odmah poduzimam akciju registracije Udruge ,Statut i sve ostalo po zakonu što maoramo učiniti.

 

 

Gospodo ,to je Vaša buduća Udruga.

 

Hvala što ste prešli brojku 10 000 i napominjem još jednom,samo da ste izdvojili 1 kunu u Udrugu sada bi nekome pomogli da ga ova državna birokracija ne istjera iz vlastitog doma zato što su mu tajkuni oduzeli radno mjesto i kruh njegovoj djeci.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado je napisao:

 

 

Ako budemo imali najmanje 1000 ljudi na ovom forumu koji će se izjasniti za osnivanje,odmah poduzimam akciju registracije Udruge ,Statut i sve ostalo po zakonu što maoramo učiniti.

 

 

Gospodo ,to je Vaša buduća Udruga.

 

Često sam sarkastičan, ali ne znači da sam protiv udruge koja bi zastupala prava kreditno (pre)zaduženih građana. Naprotiv, ako se pročitaju neki moji bivši komentari, vidljivo je da sam upućivao na to gdje su problemi.

 

Ali takva udruga ne može poslovati s novcem, u smislu posuđivanja, itd. To bi bilo protuzakonito.

 

 

I ovo sa povrćem iz vlastitog vrta - zaboravite.

Osim ako imate vrt iza vlastte kuće.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega,Udruga bi samo bila početak,a stvaranjem Udruge stječu se preduvjeti za stvaranje na dobrovoljnoj bazi i Stambene ,a možda i štredno kreditne zadruge na principu kreditiranja uz minimalnu kamatu .

 

 

Znači posudba kao kreditiranje a kamata ostaje Zadrugarima.

 

Što se tiče vrta,može se kolega to provesti u djelo ako se samo malo raspitate o slobodnim parcelama u vlasništvu lokalne zajednice ili ako Vam netko želi ustupiti komadić zemlje.Najteže je ne učiniti ništa i samo sjediti skrštenih ruku,kao neću ja nikoga moliti.Tko moli ne prosi.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idemo gospodo,za prosperitet i napredak pojedinca bitna je pozitivna kolektivna svijest,a to znači Vaše ideje su nam vrlo važne,a ne samo vaše čitanje ovog foruma.

 

Vi ste ti koji sigurno želite da ovo zaživi,ali se ne usudite pitati ili nešto reći .Slobodno recite i dajte svoj glas za budućnost bez kredita (mislim na potrošačke),te tako pomozite osnivanju Udruge za štednju,brigu za stambeno zbrinjavanje uz minimalnu kamatu te Udruge koja će pomoći stvaranju Stambene zadruge i štedno kreditne zadruge koja neće biti vlasništvo pojedinaca već Vas samih.

 

 

Zašto da tajkuni zarađuju više od Vas na vašoj muci i odricanju od svega.Pa sigurno nije isto rata od 200 i 500 kuna,razmislite.

 

Bitno je da osnujemo Udrugu koja će biti pokretač svih pozitivnih akcija za dobrobit svih nas.

 

Zajedno smo jači i zajedno se možemo oduprijeti svim krizama pa tako i ovoj.

Znamo da će ulaskom u Evropsku uniju kamate biti niže,ali zašto Vi ne biste sami kreirali svoje kamate ako ste sami vlasnici Štedno kreditne ili Stambene zadruge.

 

Zašto sami ne biste bili u Udruzi koja će svojim članovima omogućiti popuste u trgovačkim centrima veće od onih koje sada imate.

 

Mislite da je ovo sve nemoguće.

 

Pa ovo je metoda koja je stvorila sve strane banke koje sada zarađuju na Vama i koje su Vas otjerale sa dizanjem kamata u dužničko ropstvo.

 

Znači ako Vlada traži od banaka da snize kamate,to znači da je prvi puta priznala da su to lihvarske kamate u odnosu na EU kojem toliko stremimo i u koji želimo da uđemo.

 

A znamo koliki je njihov standard i plaće,koliko je kod njih hrana jeftina i garderoba.

 

Kada kažete nekome strancu da Vam je plaća 400 EUR,da Vam za hranu i garderobu ode 150 EUR,za kredit 150 EUR,onda Vam svi oni kažu da ste čarobnjak ako sa ostatkom preživite.

 

Ili Vam savjetuju da nađete dodatno zanimanje.A gdje gospodo,kad u prosjeku imate 6000 oglasa u Hrvatskoj za radna mjesta ,a nezaposlenih je 300 000(ako su stvarno ti podaci točni jer sive ekonomije na svakom koraku.

 

Za sada toliko i uključite se u raspravu.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolega. No da vam sugeriram da sve nabrojano više liči programu neke političke stranke nego udruzi koja bi trebala koncentrirati na određeno područje.

Možda vi i imate energije no većina ljudi ne reagira tako.

Stoga vam je moja sugestija da ne razvlačite spektar djelovanja udruge ( i trošite se na više polja ) već se koncentrirate na jedno, postignete rezultat, automatizam tako reći jer ovdje nakon uhodavanja procedure pristupa, uspostavljanja mehanizama kontrole i dodjele sredstava članovima udruge nema se nešto konkretno za raditi. Ne znam da li ste mislili aplicirati za finacijska sredstva u obliku projekata prema RH, EU ili fundacijama ali ni one ne funkcioniraju na principima volonterizma nego su dapače vrlo profesionalne. Čak je postojao projekat osnaživanja NGO-a u smislu profesionalizacije.

Da vam ja sad ne odem na daleko i široko, koncentrirajte se na jedan problem - automatizirajte, pa ako vam ostane snage krenite na drugi. Imati ćete barem reference.

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega,mislim da ovo nije program neke političke stranke jer ja nisam član niti jedne stranke koja postoji na ovim našim prostorima.

 

A nisam član jedino radi toga,jer političari su sa Vama dobri jedino pred izbore,polažu kamen temeljac,slikaju se sa Vašom djecom.obilaze staračke domove,čekaju,zapamtite ovu riječ čekaju da otvore neki objekat točno u pet minuta prije izbora,vole Vas ako imate za njih neki pripremljen govor i li projekt na kojem bi oni skupljali političke poene i uništili svoje suparnike,govore Vam u pravilu prije izbora jedno ,a nakon izbora Vas sputavaju u svemu i najviše Vas zakidaju,a kad je riječ o njihovim foteljama to je kao da ste ušli u osinje gnijezdo.

 

Zanimljivo je koliko su složni svi iz svih političkih stranaka kad se dirne u njihova prava i privilegije,a kad se ona ljudska i životna pitanja građana ove zemlje riješavaju onda zakopaju glavu u pijesak i uvijek pod nekom izlikom opozicija kao brani narod i protivi se poziciji.

 

Ali kad se u Saboru raspravlja o dnevnicama,točenju goriva u službene svrhe ,o zabrani djelovanja političara u Nadzornim odborima ,o uskraćivanju pojedinih prava,sukobu interesa,onda su naša vrla gospoda složna i djeluju na principima uzajamne pomoći,na onim istim principima na kojima ja želim da počiva ova udruga.

 

 

Samo ova buduća Udruga neće počivati na privilegijama gospodo,već na pravu svakog čovjeka da se udruži u organizaciju uzajamne pomoći koja će doprinijeti da se razviju sve one grane o kojima sam pričao .

 

Znači da ne budemo samo Udruga"fikus" koja će skupljati i dijeliti novčana sredstva ,nego koja će ta sredstva znati oploditi,stvoriti nova radna mjesta,stvoriti Stambenu zadrugu i štedno kreditnu zadrugu.

 

Jer zašto vi sami ne biste imali svoju stambenu štedionicu,zašto vi ne biste sami imali svoju Štedno-kreditnu zadrugu,zašto vi ne biste imali Stambenu zadrugu.

 

Zašto napokon da na Vama netko zarađuje kad možete sami međusobno dogovoriti kamatu u minimalnom iznosu,a za ostale koji ne žele biti članovi Udruge samo povisite kamatu za 1%,i ako je ona za Vas 1% za njih je 2%.Jer to možda lihvarski.

Ne gosppodo,lihvarski je ono što ste doživjeli od svojih banaka i drugih koji su Vam nudili "povoljne "pozajmice,a Vi naivni u sve to povjerovali i sada se nalazite pred odlukom,da li da uđem u tu neku glupost što mi ovaj čovjek priča ili ću i dalje obijati pragove,moliti i kumiti za neku pozajmicu kojom ću riješiti ovaj kredit koji sam podigao,da bi za par mjeseci opet taj drugi kredit trebao prelomiti da bi preživio i prehranio svoju obitelj.

 

Na Vama je gospodo odluka.Nikoga ne nagovaram,ali ako želite dati još koju sugestiju i prijedlog samo naprijed.

Još jednom napominjem svaka ideja je dobro došla,jer iz puno ideja će se nadam se, izroditi bolja Udruga.

 

Javljajte se i znajte,da još nisam vidio da se toliko ljudi interesira o ovoj temi na svim forumima na kojima sam stavio ovu temu.

 

I sami ćete priznati da svaki vaš pregled ovog foruma je mogao ići u pravcu već odavne organizacije naše Udruge.

 

Ali ako Vi mislite da još nije vrijeme,onda ćemo se malo dogovarati i razmijeniti ideje.

 

Onog trenutka kada skupimo 1000 ljudi koji su stvarno odlučni da se ovako nešto stvori,ja preuzimam registraciju Udruge sa svim podružnicama u većim gradovima u kojima će Statut i cilj svih podružnica biti isti:"Uzajamna pomoć za boljitak svakog čovjeka i dostizanje standarda čovjeka koji radi i živi od svoga rada."

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani kolege !!!

 

Slučajno sam pregledavao stranice interneta ne bi li nešto našao na ovu temu,pa sam se ugodno iznenadio kad sam vidio ovaj podatak objavljen u Nacionalu od 25.09.2002.

 

Tema je o Udruzi potrošača:

 

– Zadruga talijanskih potrošača otvorila najveći hipermarket u Hrvatskoj

 

Robert Sgavetta, potpredsjednik zadruge Coop Consumatori Nordest, vodeće trgovačko-distributerske tvrtke u sjeveroistočnoj Italiji koja je prošli tjedan otvorila Ipercoop hipermarket u sklopu trgovačkog centra King Cross u Jankomiru, najavljuje izgradnju novih hipermarketa u zagrebačkom naselju Lanište, Osijeku i Splitu.

 

Najveći dio posla vezan uz otvaranje tog hipermarketa odradila je tvrtka Hipermarketi Coop sa sjedištem u Zagrebu, a koju u potpunosti kontrolira Coop Consumatori Nordest, vodeća trgovačko-distributerska tvrtka u sjeveroistočnoj Italiji. Coop Consumatori Nordest je zadruga potrošača. Njeni su vlasnici 420.000 članova koji svake tri godine biraju Upravni odbor i ostala tijela društva.

 

Mi kao zadruga nismo samo tvrtka nego prije svega udruženje potrošača. U sjevernoj Italiji imamo 420.000 članova, koji sa obiteljima čine oko 1,5 milijun osoba, dok je na području cijele Italije uz nas vezano oko 5 milijuna ljudi. Naš cilj nije samo zarada nego i zaštita potrošača povoljnim cijenama, dobrim proizvodima i edukacijom potrošača.

 

S pravne strane nastojat ćemo uspostaviti temelje za uspostavu funkcioniranja jedne zadruge, koja bi u Hrvatskoj mogla funkcionirati otprilike onako kako mi funkcioniramo u Italiji, a sve u cilju zaštite prava potrošača. Kako u Hrvatskoj postoji Zakon o zadrugama, kao i udruge za zaštitu potrošača, nadamo se da će u budućnosti takvo što biti moguće. Nastojat ćemo privući članove u našu buduću zadrugu i osviještenom potrošačkom politikom, vjerujemo da će to naići na odjek među hrvatskim potrošačima. Nadamo se da će u našu zadrugu u Hrvatskoj vrlo brzo biti uključeni brojni hrvatski građani, koji će zajedno s našim članovima u Italiji odlučivati i o tome tko će upravljati našom zadrugom.

 

Zar su stranci pametniji od nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

možda je malo offtopic ali jel tko od Vas gledao Zeitgeist i što mislite da li je moguće ukinuti novac kao sredstvo plačanja u bliskoj budućnosti?

 

Meni se čini da pravna regulativa je najveći problem jer bi svatko prihvatio činjenicu da ne mora otplačivati čitav život stan u kojem živi.

 

http://www.odgovorum.com/t394/stambeni-krediti-u-kunama-su-dobar-potez-hpb/

Kredit je moderno robovlasnistvo i to znaju svi koji su uzeli kredit. Banke su iskoristile mentalitet prosle drzave Jugoslavije u kojoj je dobiti kredit znacilo sigurno zaraditi. Ljudima su se polakomili, nisu pitali za kamate, nisu marili za godinu vise ili manje. Danas se svi cudom cude kako sad Svicarac tako jak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Ponovno sam na forumu iako sam razočarana u ljude.Prije skoro 3 godine htjela sam pokrenuti nešto dobro za malog čovjeka vjerujući da ljudi žele pružiti pomoć jedni drugima.

Na žalost, pokretanje udruge svelo se na prepucavanja i osuđivanje ljudi koji su se našli u teškim financijskim problemima. Sve to je tako tužno jer za ove 3 godine moglo se spasiti nekoliko ljudi, a nismo smogli snage (prva ja) da ne obzirući se na komentare, sastanemo se, upoznamo i krenemo u osnivanje Udruge. Zanimljivo je susretati se u tramvaju sa šarenim listićima na kojima nam nude kredite na u svim bankama bez obzira na crne liste, opterećenja plaće, ma bez obzira na sve probleme - banke su tu i preko posrednika(koji se za razliku od nas koji smo im hrana)znaju jako dobro organizirati i privlačiti ljude u svoje ralje. I oni postoje,šire se i ništa ih ne sprječava, a mi nemamo za osnovne životne potrebe i idemo k njima po još jedan kredit. Moglo bi se o tome jako puno pisati, teško je doprijeti do svijesti ljudi jer onaj tko nije osjetio na svojoj koži težinu riječi NE NEMAMO NOVACA, teško će razumijeti o čemu i o kakvoj se Udruzi radi.

Ako netko uistinu želi pokrenuti osnivanje, ali nemojte se javljati s prijedlozima, moja prijateljica i ja, možemo voditi knjigovodstvene poslove jer nam je to i struka.

Dakle, bez obzira što nisam bila dovoljno hrabra 2009. kada sam ideju stavila na forum, i dalje u meni tinja još plamičak nade da će jednog dana ona biti pretvorena u stvarnost. :ideja::misli::ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija