Jump to content

Možemo li se organizirati


alan123

Preporučene objave

Pozivam sve udruge proizašle iz Domovinskog rata da se organiziraju u jedinstvenu zaštitu prava hrvatskih branitelja.

 

Ne dozvolite da nas sputavaju u našim pravima pojedini stranački manipulanti.

 

Neka oni javnosti pokažu svaja primanja isti ti koji zagovaraju da se branitelji odreknu djela svoje mirovine.

( Dečak, Đakić )

 

Imali itko da javnosti kaže istinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kakva politika i kakav Zoki???!!! Čovjek dobro kaže,odakle pravo onima koji su dobili stanove od države, saborske plaće i plaće u raznoraznim nadzornim odborima da u moje ime dogovaraju smanjenje moje mirovine?! Oni sigurno ne moraju još 27 godina vraćati stambeni kredit kao ja niti se moraju briniti kako i na koji način kupiti dici knjige za školu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predstavnici braniteljskih udruga (od reda sve članovi vladajuće stranke) imali su puna usta riječi da ne daju braniteljske mirovine! Međutim, čim je na red došlo ili mirovine ili sredstva udrugama, odmah su pristali na rezanje. Fučka se njima za mirovine, njima je bitno da i dalje muzu državu. Toliko o njima! Što se ne ukinu ta sredstva koja primaju u milijunskim iznosima! Molim Vaša mišljenja, možda sam u krivu! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma šta su te nazovi udruge riješile bilo što za naš boljitak?! Sjede u udobnim foteljama i sišu novac iz države kao iz krave muzare. Udruge služe samo za njihove predsjednike i nekoliko poslušnika oko njih. Da nije tako imali bi jednu krovnu udrugu čiji bi se glas daleko čuo,a ne ovako. Tim " velikim " zalagateljima naših prava novci redovito sa više strana kapa u džep i baš njih briga za smanjenje naših mirovina. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svo zlo proizlazi iz one famozne brojke od 500 000 branitelja. Ma di je nađoše samo toliku???? :-o:-o:-? Siguran sam da nitko od nas ne bi bio protiv revizije,samo oni što su to iskoristili,a nisu imali pravo i oni koji su im to omogučili. A takvi nam, na žalost, kroje i državu i politiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško da se možemo organizirati jer bi svatko bio general i 1. čovjek za organizaciju jer svi žele vlast jer je naš narod naučio da ukoliko nemože "maknuti koji miliončić" neče ni guzicom mrdnuti i nekaže se bezveze "daj čovjeku vlast pa češ vidjeti kakav je čovjek".To je žalosno ali istinito kako su podjelili činove tako su podijelili i mjesta svojim poslušnicima "zna se" koji žare i pale kao predsjednici i predsjedavajuči po udrugama naravno na državnim jaslama i lako im se onda keriti i prodavati demagogiju i ulizivati se

ministru i ministrici bez obzira tko je na vlasti i o kome se radi.Prvo za što bi se zalagao je objava popisa branitelja i invalida bez obzira po kojoj osnovi su dobili status, a drugo što bi napravi je postoojio sve brigade i postrojbe od 91-95 pa vidio tko bi stao pored mene i pogledao me u oči i rekao gdje je i kada bio.Problem bi se riješio u roku 48h dok si rekao keks.Naravno tu bi posebno provukako kroz kojekakve zakonske odredbe i tzv. privatizaciju te aktere iste i sve stvoreno na nelegalan način konfiscirao u ime naroda.

 

Mišljenja sam da bi se i taj problem brzo sredio naravno sve u skladu sa zakonom kojeg nitko nepoštuje, a odnosi se samo za narod i sirotinju koja nema nikoga da ga predstavlja i zastupa.

 

Treba napraviti generalno "carski rez" ali od vrha prema dolje jer zna se odakle riba smrdi..... :rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmišljam već par dana o ovoj situaciji u HR i mogu vam reći da sam sit svega kad vidim šta rade šefovi npr elektre i željeznice ili ovi iz hac-a a vlada nesmije dirati skretničare državnog novca u privatne đepove.Najlakše je uzeti umirovljenicima i radnicima pošto su oni izgleda najlakša lovina i njima treba najmanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa večinom iznesenoga se slažem ali se slažem i sa time da ako je rat neka bude rat za sve i ako treba uzeti od mirovine onda neka se uzme ali postoci od 7,8,9 i 10 % su največi i pitam se da li opet branitelji trebaju podnijeti največi teret.

Da je to od 2-5 % još bi i shvatio.

Slažem se i sa činjenicom da ne mogu predsjednici udruga bez konzultacija unutar udruga donositi takve odluke ali tko nam je kriv kada nemamo jednu zajedničku udrugu ili sindikat koji se mogu boriti u ime svih branitelja.

Kao što sam rekao ako treba eto im nekih 5% mirovine ali neka prije toga zaustave milione koji odlaze u udruge na hladni pogon i kojekuda.

Neka obustave sponzorstva sportskim klubovima i neka zaborave oproste poreza istim tim klubovima.

Neka pokupe nezakonito stečenu imovinu kojekakvih menađera.

Neka limitiraju plače lokalnoj upravi tj neka im ne daju novac za kojekakve bezvezne projekte.

Neka prepolove novac za ckrvu tj neka i njima uzmu 10%.

I tako dalje u nedogled se mogu nabrojati mjesta gdje se može zagrabiti prije mirovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da velika većina vas ovdje uopće ne shvaća da je voda stvarno došla do grla !

 

Sve ovo što sada vlada radi je premalo i prekasno. Već sada bi trebalo 'rezati' i do 20 - 25 %, osim najnižih mirovina i plaća.

 

Npr. ako se plaće u javnm službama smanje 20 %, koliko će ljudi dati otkaz ? Nitko. A u gospodarstvu? Mnogi rade za neredoviti minimalac, smanji ga i dat će otkaz jer im se ne isplati ići na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presvetli, ovo si dobro napisao.

 

Jedino što to treba reći onima u vladi, ali očito je da pojedini predstavnici braniteljskih udruga nisu uopće sposobni da to shvate i da predlože rečeno na za to pravom mjestu i u pravo vrijeme, kao Dečak jučer kada je imao šansu za to i znao je da će Jaca doći razgovarati sa njim.

 

Eto, J.Kosor je otišla kod predstavnika braniteljskih udruga (to ona kaže jer je otišla kod onih predstavnika koji njoj odgovaraju ;-) ) da bi opravdala svoj nepopularan potez tj. skresala braniteljske mirovine te je razgovarala sa Đ.Dečakom i pitaj Boga sa kime, ali sigurno nije sa onima koji imaju mirovine 2-3-4-5 tisuća kuna .

 

Ovi postotci kojima namjeravaju skresati mirovine su preveliki, a braniteljima će puno uzeti, gdje će završiti taj novac, to nitko ne zna.

 

Usudim se reći da nije razgovarala sa onim predstavnicima braniteljskih udruga koji bi bili sposobni da objektivno razumiju braniteljske probleme, već je razgovarala sa onim predstavnicima koji njoj odgovaraju i koji su apsolutno nesposobni da joj se suprostave, nemaju potrebno obrazovanje, rječnik niti znanje i socijalnu osjetljivost da bi u ime svih branitelja J.Kosor objasnili da je ovaj dio otimanja dijela braniteljskih mirovina apsolutno neprihvatljiv za većinu branitelja.

 

Međutim,Jaca je otišla kod onih kojima je to prihvatljivo i (usudim se reći) unaprijed je znala epilog.

 

Možda su i stipendije upitne, možda i osobne invalidnine, možda i dječji doplatak..........

 

Ovo je vrlo loš, nepopularan i podmukao potez vlade gdje se radi o najobičnijoj otimačini, kao u srednjem vijeku.

Na ovaj način je vlada dokazala da je apsolutno neosjetljiva na branitelje i socijalno ugrožene.

 

Pa ne može se uzimati onima koji imaju npr. 5500 kuna mirovine 10% ako oni od tih novaca uzdržavaju 2-3-4 djece, supruga nezaposlena i neka još imaju i kredit (a kako je tek onima koji imaju još manje mirovine)......

 

Postoji valjda određeni socijalni cenzus (kao npr. za dječji doplatak) pa se moglo predložiti da se prema tom cenzusu po članu obitelji smanji mirovina tako da to bude kao-tako prihvatljivo.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

...Pa ne može se uzimati onima koji imaju npr. 5500 kuna mirovine 10% ako oni od tih novaca uzdržavaju 2-3-4 djece, supruga nezaposlena i neka još imaju i kredit (a kako je tek onima koji imaju još manje mirovine)......

 

 

U Hrvatskoj živi i radi npr.desetine tisuća malih obrtnika od kojih mnogi isto tako imaju nezaposlenu suprugu i 2-3-4 djece(mnogi su i branitelji).

I koji ne dobiju ništa od države, nego naprotiv, svaki mjesec moraju UPLATITI u državni proračun bar 5-6000 kn,pa još toliko na ime drugih troškova obrta i otplate kredita. I nitko ih ne pita jesu li to uopće zaradili u ovim uvjetima recesije, i hoće li im ostati koja kuna za prehraniti obitelj.

Ima i 300000 ljudi koji rade za minimalac, i još toliko nezaposlenih.

 

I ja bih želio da svakome u ovoj zemlji bude bolje, da plaće i mirovine budu veće.

 

To nažalost nije moguće, i rezovi su nužnost, a ne nečiji hir.

 

U protivnom, kad se kasa isprazni, neće biti isplate mirovina. Ili će država štampati novac i proizvesti hiperinflaciju.

 

Tko želi plaću ili mirovinu od 30000 kn koja vrijedi 150 € ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....jasno da se treba rezat,ali kolko i gdje i kako dugo?Onoliko dugo kolko im bude pasalo?!!! I di će novci završit?!!

 

U potpunosti se slažem sa Mrljinim mišljenjem.....

...a i ona konstatacija od burka je OK-zbilja dal bi se Dečak (koji je taj tip uopće?)složio sa "rezanjem" braniteljskih mirovina da hdz nije na vlasti??! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budi siguran da bi on prvi poveo sve branitelje i invalide po svim gradovima i ponovio bi se Split kao 2000god. čini mi se kad je SDP-bio na vlasti onda su bili jako glasni i nezadovoljni :palacdolje:

On osobno je jako zadužen kod HDZ-a jer su ga oni čupali iz zatvora kad ga je(i još 3 za koje se više nikada i nije čulo) JNA uhitila 89-90god. pa je zaglavio u ZG u zatvoru sječam se toga jer sam išao na prosvjed iz OS sa starcima eto jedan od razloga.

Problem je kod nas kao naroda što smo nesložni i razjedinjeni(klasična psihologija-zavadi pa vladaj) da nas je netko napao(srbi,slovenci i dr. digli bi se svi na noge ali kad nam naš vlastiti narod tj. pojedinci kroje pravdu i gledaju kako da nam oderu kožu s leđa onda svi šute ili se potiho priča i šuška ali nema reakcije/akcije na napravljenu nepravdu).Nismo sposobni imati državu jer smo se kroz povjest pkazali bolje kao nečija služinčad pa smo i sad to postali ili hočemo.Možda je i najbolje da dođe netko sastrane i odera nas sve po redu možda će biti pravednije nego naši tzv. krojači pravde.Sebi su dobro napunili đepove-račune i boli ih briga za 2-3 milje kuna i prebrodit će i 2god i više ako treba na opljačkanom novcu i nepitaju se kako će narod preživiti ogroman udar na svojoj lisnici.

 

Već mi se polako gadi svakodnevno gledati i čitati kako TV, tako i dnevni tisak jer političara i muljatora na svakom čošku ali pojedinaca od struke8ekonomista i pravnika)nigdje i oni koji nešto kažu ušutka ih se i padnu brzo u zaborav ali ono što su izrekli prošle godine sustiže nas poput aveti. :panika::batina:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

pa dečki još nisam čuo da npr.sutra krećemo s tim i tim odatle i odatle.Ovdje je lako pričati i samo pričati.hoće li biti kakve akcije ili ne.Umoran sam od ovih razgovora.

 

pa ljudi ovi su uništili državu dok smo ju mi branili a sad nam režu

 

ma neka Sanaderova ..... reže sebi

 

ona nema 3 000,00kn kredit za kuću ona je to dobila

 

za šta smo se mi borili

 

ali prije nego maznem sebe otići će još neki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nema rezanja plaća i mirovina, uvodi se tzv. krizni porez od 8 posto?" - http://www.vecernji.hr/vijesti/nema-rezanja-placa-mirovina-uvodi-se-tzv-krizni-porez-8-posto-clanak-4979

Baš lijepo!! A kaj nakon 2010., jel budu vratili nofce?? Možeš mislit!!

Ajmo ovak predložit: neka čelnici tih naših udruga, koji su se dragovoljno umjesto nas, odrekli NAŠE LOVE i MIROVINE, naprave po svojim podružnicama ankete o tome tko je dragovoljno spreman odreći se 5-10% mirovine, pa neka sa tim podacima izađu u javnost, a onda napraviti referendum, pa 'ko voli - nek izvoli!!

A u međuvremenu nek pohapse još direktora HEP-a, INE, HFP-a, HŽ-a, i ostalih tvrtki iz kojih je dignuto love za najmanje 5 godina financiranja naših mirovina. Naravno, bilo bi poželjno da se i ti novčeki vrate u državnu blagajnu.

E, kad bi to tako bilo napravljeno i još bi bila frka u državi(a ne bi smjela biti) onda bih se ja dragovoljno odrekao svojih 10%. Ovako, to je samo mlaćenje prazne slame...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Na ovaj način je vlada dokazala da je apsolutno neosjetljiva na branitelje i socijalno ugrožene.

 

 

....apsolutno toćno 101 %, ali postavlja se pitanje što bi bio protuotrov istom ponašanju vlade.... :misli:

 

...jer kako su počeli ovdje neće biti kraj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario1969 je napisao:

ma stari moj oni režuu nama i mirovine jer se Dečak s tim složio još udaraju porez na ostatak

neka mi neko kaže Jacino djevojačko prezime iz Lipika pa će sve biti jasno

vodi na srpkinja

 

...ma neće biti tako....

....nema više rezanja mirovina bez obzira na dećka ili ne-to bi vrijedilo samo u slućaju da je bilo samo rezanja mirovina a li od toga se odustalo, sada je tu samo porez na ono iznad 3000 kuna, ono do 3000 će i ostati tako....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1999 sam prestao pušiti ali mi se čini da sam u zadnje vrijeme sve veći pušač.Vlada donijela zakon o zabrani pušenja a mi u hr sve veći pušači banke koje je ova stranka prodala strancima podigoše kamate na kredite tako da su mi oni već smanjili mirovinu sad mi vlada u ovom rebalansu uzima pola rate stambenog kredita u drugom će uzeti pola rate za auto polovni jer nisam imao za novi a u trećem će mi oduzeti i od hrane i lijekova koje sve više moramo nadoplaćivati. E damije znati gdje ono žive takozvani prestavnici braniteljskih udruga i u čemu se voze i kolika su im primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

u svakom slučaju ovaj novi prijedlog je kud i kamo bolji za nas od onog prijašnjeg...koji je od svih predstavnika sindikata,samo dječak harmonikaš prihvatio.

 

...po ovome bi meni rezali samo preko 3000 kn...kao i svima i to bi bilo podnošljivo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

svemirac je napisao:

u svakom slučaju ovaj novi prijedlog je kud i kamo bolji za nas od onog prijašnjeg...koji je od svih predstavnika sindikata,samo dječak harmonikaš prihvatio.

 

...po ovome bi meni rezali samo preko 3000 kn...kao i svima i to bi bilo podnošljivo...

 

 

da i to se oporezuje samo onaj dio iznad 3000 kn. što je u prosjeku(ako je harač 5%) oko 150 kn. to bi bilo prihvatljivo...vidjet ćemo kaj će danas vlada dogovorit sa sindikatima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj krizni porez je skroz prihvatljiv pa čak i mali jer se oporezuje samo iznos iznad 3000,00 kn. Znači da bi plaće i mirovine od recimo npr. 5000,00 kn prosječne plaće bile oporezovane sa samo 100,00kn. To i nije nešto,samo mislim da bi onima sa menadžerskim plaćama i plaćama raznoraznih nadzornih odbora trebalo lupiti po džepu sa malo većim postotkom. Svi su se sindikati borili za prava svojih članova,samo je naš dječak pristao na prvo što je stavljeno ispred njega,a taj prijedlog u odnosu na ovaj najnoviji ( koji još nije siguran ) za nas je kudikamo nepovoljniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kakvi krizni porezi i slične gluposti. Nek si natiskaju novaca kolko im treba, posude izvana, pa ameri imaju nacionalni dug 11 trilijuna dolara, a mi se kao zabrinjavamo, pa svi znaju da će to samo rasti unedogled, to nema nitko namjeru vraćat. Nećemo im mi valjda davat novac da popune rupe u proračunu iz kojih su namjeravali sebi u džep stavit. Nek prodaju par otoka arapima i evo ti rebalansa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje su sad one "Hrvatine " što su dobivale od države nepovratna miljunska sredstva u mom malom gradiću ih ima par. Gdje su inspektori kad se dobije plača na ruke . Supruga radi za 2200 + 700 do 800 na ruke da se je i to prikazalo :misli: korumpirana smo zemlja maksimalno . Vozim punoljetnu mazdu a u Osijeku bivši bankar luksuzne automobile :-? To su sitnice koliko toga ima . Da se svemu tome stalo na kraj na vrijeme ma jači smo od Švicarske :namiguje: Najprije oni koji imaju više od prosjeka a ako zafali tu smo onda mi . Neka bar jednom osjete prvu crtu pa makar i na ovakav način :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

i Hrelja bi malo dublje zavukao braniteljima ruku u đžep. :-?

imam dojam da će ova vlada uskoro past i eto nama ljevice na vlasti...e onda prijatelji držte gaće

 

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/umirovljenici-traze-ukidanje-duznosnickih-mirovina-clanak-5143

 

 

Pa što to tebe briga?Ti si pravi branitelj Hrvi s velikim H,

tebe neće dirati,samo ćemo mi kemičari najebati.I pošteno je

tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

agnez je napisao:

svemirac je napisao:

i Hrelja bi malo dublje zavukao braniteljima ruku u đžep. :-?

imam dojam da će ova vlada uskoro past i eto nama ljevice na vlasti...e onda prijatelji držte gaće

 

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/umirovljenici-traze-ukidanje-duznosnickih-mirovina-clanak-5143

 

 

Pa što to tebe briga?Ti si pravi branitelj Hrvi s velikim H,

tebe neće dirati,samo ćemo mi kemičari najebati.I pošteno je

tako.

 

 

nadam se da si u pravu...mada na žalost,sumnjam...

možda jednom... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zmaj je napisao:

Iz pouzdanih izvora saznajem da ce biti ukinute mirovine i HVO invalidimaiz BiH...

 

Kada si već to napisao, navedi i izvor te "pouzdane" informacije.

 

Evo nešto i o tome:

 

http://www.livno-online.com/bih/11650-stradalnicima-hvo-a-obustavljene-mirovine

 

http://www.livno-online.com/bih/11731-stradalnici-hvo-a-odbijaju-vjestacenja-u-sarajevu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo smo se makli od teme - "Možemo li se organizirati". Moje je mišljenje da bi mogli. Ako su se organizirali drugi zašto se ne bi mogli organizirati i mi ? Kad kažem mi, mislim baš na nas branitelje koji smo u invalidskim i ostalim povlaštenim ( kako ih vole nazivati ) mirovinama ( mi - bivši ratnici ).

 

U posljednje vrijeme često su braniteljske mirovine prozivane u medijima i na razno raznim sastancima Vlade sa partnerima, a nitko nije imao stati u našu obranu, ama baš nitko ! Nitko nije rekao "A" za nas !

 

Gospodin S.H. i ostali često su se u negativnom smislu po same korisnike braniteljskih mirovina dodirivali istih na što su svi, od Vlade do raznih čelnika braniteljskih udruga samo kimali glavom. Nitko nije rekao nešto o tim ljudima u mirovinama ( tko su oni / kao da smo izbjeglice s marsa a ne bivši ratnici - branitelji ove države / i s koliko kuna stvarno po članu obitelji preživljavaju mjesec ), samo su se spominjale brojke braniteljskih mirovina, koliko ih je i koliki im je prosijek, kao da iza tih mirovina nema ljudi i članova njihovih obitelji koji od toga žive. Kao da je iza tih naziva i brojki samo papir, hladni papir s brojkama . "Možemo li se organizirati" :-?

 

Šta će biti sutra ? Tko će nam pomoći ako nećemo sami sebi ?

 

Ajde ljudi dajte svoje mišljenje;"Možemo li se organizirati"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko nas neće organizirati pošto su na svim funkcijama zna se sa onom svojom jamstvenom karticom.Dali ikome normalnom pada na pamet da će se oni boriti protiv svojih privilegija gdje dobivaju novce a nikome nisu polagali račune raznorazni dječaci i malo veći momci i čim ih tko upita bilo šta oni viču uzmi malima jer oni nemogu ništa jer ih mi zastupamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burko je napisao:

Nitko nas neće organizirati pošto su na svim funkcijama zna se sa onom svojom jamstvenom karticom.Dali ikome normalnom pada na pamet da će se oni boriti protiv svojih privilegija gdje dobivaju novce a nikome nisu polagali račune raznorazni dječaci i malo veći momci i čim ih tko upita bilo šta oni viču uzmi malima jer oni nemogu ništa jer ih mi zastupamo.

 

...zato i pitam; " Možemo li se organizirati", a vjerujem da možemo ;, da mi budemo neovisni o njima svima....

 

...da budemo neovisni i od "ljevice" i od "desnice"....

...da se borimo samo za naša prava, da se čuje i naš glas, prava ljudi koji se nalazimo u tzv. povlaštenim invalidskim, braniteljskim i sličnim mirovinama....mi koji smo bili ratnici....sami za sebe da se pobrinemo a time bi se pobrinuli i za svoju obitelj...

...a ne ovako da budemo prepušteni na milost i ne milost ovima ili onima....ipak je nas preko 60 000...pa da se organiziramo nekako i da se počnemo ozbiljno boriti svim pravnim sretstvima za naša prava u budućnosti...

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kompa

ja mislim da se sve može kad se hoće..za početak nađe nas se 10 branitelja dogovorimo nekakve okvire pod kojima bi djelovali,pozovemo novinare i damo izjavu u javnost,pošaljemo otvorena pisma dječaku,đjakiću i ostalima,vjerujem da bi to išlo,,samo ne treba biti na rječima nego na djelima..pozz :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo i osnovno što bi trebalo napraviti jeste revizija branitelja da nas je bilo stvarno 500000 graničili bi s rusima s jedne a s turcima s druge strane i onda nebi imali ni graničnih problema.No šalu na strnu mi u hr smo čudan svjet kad je počeo rat i balvan revolucija u krajevima gdje se to nije dešavalo nije nas ni bila briga za dešavanja tamo daleko.Ali draga moja gospodo sad je situacija opet škakljiva pa da nebi opet bilo šta nas briga to se nas ne tiče jer nas se svih to tiče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pone je napisao:

kompa

ja mislim da se sve može kad se hoće..za početak nađe nas se 10 branitelja dogovorimo nekakve okvire pod kojima bi djelovali,pozovemo novinare i damo izjavu u javnost,pošaljemo otvorena pisma dječaku,đjakiću i ostalima,vjerujem da bi to išlo,,samo ne treba biti na rječima nego na djelima..pozz :palac:

 

...to pone...nisam jedini koji vjeruje !...amo ljudi sigurno vas ima još koji djelite naše mišljenje....

 

...naravno da je najbitnije da ne ostane samo na riječima...evo što se mene tiče recite, dogovorimo se svi koji smo istog mišljenja i kojima je dosta da nas se ignorira i šikanira, te s nama nabacuje kao sa lopticom i koristi nas se samo u neke političke svrhe...

 

....evo ljudi ajmo nešto napraviti sami za sebe...za nas i naše obitelji....

 

...idemo napraviti prvi korak pa se skupiti uživo da vidimo koji će nam biti drugi korak...uvjeren sam da među nama postoje ljudi koji se razumiju u zakone, a na kraju krajeva dvije glave su pametnije od jedne....

 

...ovo bi bilo iz srca za nas same i naše obitelji, vodili bi pravne borbe sa svima koji nemaju sluha za nas...

 

...ovo ne bi bila borba za vlast pojedinca kao do sada, nego za nas...

...ajmo ljudi...tko je još istoga mišljenja kao ja i pone...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

Mišljenja sam da ste potpuno u pravu .

 

Trebamo se sami organizirati i tolika obečanja sprovesti u djela . Vladajuči bili to ovi ili oni nas trebaju samo kad im treba pridržat stolicu koja se klima :zao: Organizirajmo se !!!!!! :palac:

 

Pratim i dižem za 50 :palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima!

U potpunosti se slazem da se trebamo organizirati i slazem se sa kolegom Kompa da ne ostane samo na rijecima (mrtvo slovo na papiru), nego da se zaista organiziramo i kao sto kaze kolega Kompa da se mi istomisljenici nadjemo na jednom mjestu (koje dogovorimo).No misljenja sam prije nego li se nadjemo da na ovom forumu dogovorimo i napravimo Organizacijski Odbor od 5-10 branitelja koji bi odradili tehnicki dio do sastanka svih branitelja koji su za da se organiziramo ( mjesto,vrijeme itd itd....).

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojnik je napisao:

nego da se zaista organiziramo i da se mi istomisljenici nadjemo na jednom mjestu (koje dogovorimo).No misljenja sam prije nego li se nadjemo da na ovom forumu dogovorimo i napravimo Organizacijski Odbor od 5-10 branitelja koji bi odradili tehnicki dio do sastanka svih branitelja koji su za da se organiziramo ( mjesto,vrijeme itd itd....).

 

 

:palac:

 

 

Ovo mi se sviđa, ima nas ima. Ajmo i ostali da čujemo i vaše cijenjeno mišljenje. Može ljudi , možemo se sve dogovoriti i satati pa da krenemo jer ako ne krenemo ništa od toga opet će nas šikanirati i prozivati kao šugavce i ovi i oni. A mi ćemo samo mumnjati sebi u bradu i galamiti po kući ( na djecu i ženu a najmanje su nam oni krivi ) i "pucati" po šavovima, nema od toga ništa, organizirati se treba ! Pobrinuti za sebe i svoju obitelj. Neka se i naš glas čuje ! Bravo ratnici, sada se borimo za svoja prava i prava svojih obitelji jer kako je krenulo malo po malo će nas srezati skroz na skroz, godinu po godinu što ide dalje od rata nas režu i šikaniraju sve više i više, dokle , di je granica tome !

Šta drugi misle ?:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

bojnik je napisao:

nego da se zaista organiziramo i da se mi istomisljenici nadjemo na jednom mjestu (koje dogovorimo).No misljenja sam prije nego li se nadjemo da na ovom forumu dogovorimo i napravimo Organizacijski Odbor od 5-10 branitelja koji bi odradili tehnicki dio do sastanka svih branitelja koji su za da se organiziramo ( mjesto,vrijeme itd itd....).

 

 

:palac:

 

 

Ovo mi se sviđa, ima nas ima. Ajmo i ostali da čujemo i vaše cijenjeno mišljenje. Može ljudi , možemo se sve dogovoriti i satati pa da krenemo jer ako ne krenemo ništa od toga opet će nas šikanirati i prozivati kao šugavce i ovi i oni. A mi ćemo samo mumnjati sebi u bradu i galamiti po kući ( na djecu i ženu a najmanje su nam oni krivi ) i "pucati" po šavovima, nema od toga ništa, organizirati se treba ! Pobrinuti za sebe i svoju obitelj. Neka se i naš glas čuje ! Bravo ratnici, sada se borimo za svoja prava i prava svojih obitelji jer kako je krenulo malo po malo će nas srezati skroz na skroz, godinu po godinu što ide dalje od rata nas režu i šikaniraju sve više i više, dokle , di je granica tome !

Šta drugi misle ?:palac:

 

Potpuno vas sve podržavam u vašim razmišljanjima .Moj prijedlog je da organizacijski odbor čine najiskusniji forumaši , pogotovo oni koji se razumiju u pravo .Ja sam relativno frišak , ali odazvat ću se na svaku inicijativu organizacijskog odbora .Moja želja (nije uvjet) da organizaciju preuzmu van stranački ljudi , ili kojima je pravda i poštenje ispred stranačkih interesa . :palac::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

.Moj prijedlog je da organizacijski odbor čine najiskusniji forumaši , pogotovo oni koji se razumiju u pravo . (nije uvjet) da organizaciju preuzmu van stranački ljudi , :palac:

 

To, to, što se tiče ljudi koji bi preuzeli organizacijski odbor slažem se, neka to budu oni koji se najbolje razumiju u pravo ( čak ne moraju biti sa foruma - ali da su jedan od nas ). A što se tiče stranaka ove ili one - ne bi volio mješati niti jednu stranku u ovo, ovo je za naša prava ! A ne za za prava ili pluseve bilo koje stranke - ove ili one ( i tako se do sada pokazalo da niti jednoj od političkih stranaka ili udruga na sceni nije stalo do našeg dostojanstva !).

 

Do dostojanstva ljudi koji se nalaze u tzv. povlaštenim braniteljskim mirovinama. Zar smo mi krivi što smo u istim mirovinama, što smo se razboljeli, što imamo invalidnost i nesposobnost za rad, što je jednostavno " iscurilo " vrijeme jednome vojniku ili policajcu pa su se sa 40-setak godina našli u mirovini ? A što su ti ljudi radili dok su radili i pod kakvim uvjetima, gdje su čekali Božiće i Nove godine, rođendane i ostale stvari koje normalan čovijek u svom radnom vijeku provede u okruženju namilijih , uz toplu peć , sa čašicom i kolačem u ruci i voljenom osobom u zagrljaju. Jesu li imali ti ljudi prilike završiti fakultet i naći neki bolji plaćeniji posao ( kao njihovi vršnajci ) ? Tko se to zapitao pitam ja vas ratnici ? Da li se itko zapitao ( Hrelja i ostali ) koliko noći su ti ljudi spavali u mokroj vreći pod vedrim nebom, odnosno koliko nisu uopće spavali, koliko su bili dana bez vode i hrane, 12 sati pješaćeči do položaja na temperaturi od -15 i više, mokrili u ruke da ih zagriju, nosili ranjene suborce....itd,itd.....

 

Ovo neka bude borba za nas ljudi , za nas koje su pomalo a sve više i više počeli zaboravljati i prozivati kao kriminalce nas gledati, za nas koji smo njima svima pomalo trn u oku ! Ali mi smo živi i tu smo i stime se trebaju i oni pomiriti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto jedan po jedan i biti će nas..treba ovu temu ostaviti otvorenom da nas se još skupi pa se može korak dalje krenuti..mislim da je (bojnik)napisao da se na forumu treba napraviti nekakav organizacijski dio,tehnički i ostalo,,to je malo teže,bolje da se okupimo,malo upoznamo,razradimo taktiku,sačekamo još kvalitetnih ljudi koji bi se priključili i počnemo djelovati...nebi volio da budemo još jedna u nizu udruga ili neznam šta a da ništa korisno ne napravimo za nas i naše obitelji,za sve prave branitelje..nezanimaju me oni koji su došli 95g i postali branitelji,nego na prave ratnike,domoljube..ja sam tu..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolega pone!

Mislim da nisi razumio sto sam htio reci.Da malo pojasnim tehnicki dio. Odraditi tehnicki dio priperme za sam sastanak je zaduzimo 5 ili vise branitelja koji trebaju da se prije svega povezu odnosno gdje ce se naci i da za nas ostale pripreme mjesto, vrijeme, dnevni red itd...., nakon sto su oni sve to pripremili preko foruma nas izvjeste o mjestu i vremenu odrzavanja sastanka,a na tom sastanku koji odbor pripremi dalje ce mo dogovoriti daljnje aktivnosti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je kompa ali htio bih reći da se zaista trebamo potruditi da se pobrinemo za sebe i za ovu natopljenu krvlju zemlju jer ovi profitaši će nas zgazit ako im ne pokažemo zube te nepobjedimo kako pravno tako i oružjem ako bude trebalo,napominjem diraju u zasluge mi se nemamo čega sramiti.nek se brinu oni koji su došli na kraju i sad nas muče koje kakvim pravilima i propisima evropske unije,daj da se organiziramo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgurt je napisao:

ako im ne pokažemo zube te nepobjedimo kako pravno tako i oružjem ako bude trebalo,

 

Ma nema potreba za oružjem, ovo pravno biti će sasvim u redu, nećemo im dati gušta da nas isprovociraju za oružje . Makar oni nas cijenili manje od komada mesa u mesnici mi im možemo pokazati drugačije, jer uvjeren sam da među nama ima stručnijih i sposobnijih ljudi od svih njih skupa !

 

Eto ljudi pa možete davati svoje prijedloge i mišljenja, a u nadi da će nam ih se još pridružiti pričekajmo ih još koji dan i pokušajmo malo razmisliti o slijedećim koracima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koga čete nači da se organizirate ? svi viču MOŽE,JA SAM ZA ..a kad zovneš nema nikoga.oni koji su se "ogrebali" za mirovinu neće sigurno slike u novinama i tv-u.zavući će se u mrak i čekat razvoj situacije.pa ja nemogu naći dvadesetak ljudi da osnujem udrugu branitelja a ne da nekoga nađeš za prosvijed protiv odluka vlade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

koga čete nači da se organizirate ? svi viču MOŽE,JA SAM ZA ..a kad zovneš nema nikoga.oni koji su se "ogrebali" za mirovinu neće sigurno slike u novinama i tv-u.zavući će se u mrak i čekat razvoj situacije.pa ja nemogu naći dvadesetak ljudi da osnujem udrugu branitelja a ne da nekoga nađeš za prosvijed protiv odluka vlade.

 

Pa ako će tako misliti onda nema problema, onda će im biti onako kako im prekroje Hrelja i ekipa, pa ako im je to u redu nekja im bude. Neka ljudi malo razmisle o ovome ( kažu da nas ima preko 60000 da nas se nađe samo malo-bilo bi nas puno, a zašto ne bi moglo biti moguče). Zašto nitko ne bi pred tv ? Nema se što skrivati. Ogrebao ili zasluženo u mirovini to neka istražuju tjela koja su za to ovlaštena. Ako će se doma zavući i čekati da prođe, (a kako su krenuli jedino može za koju godinu da prođe poštar pokraj kuće i da ne donese mirovinu), onda neka , neka se zavuku, šute i čekaju.

 

Treba se boriti za sebe, ovakve organizacije nema !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...a kako su krenuli jedino može za koju godinu da prođe poštar pokraj kuće i ne donese mirovinu...

 

 

kako je došlo vrijeme moglo bi se to i desiti na jesen.nema love.blagajna prazna.jedino ih spašava da dođe lijepa stvar INFLACIJA.onda će biti love za sve a mnogima :tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grgurt je napisao:

 

tako je kompa ali htio bih reći da se zaista trebamo potruditi da se pobrinemo za sebe i za ovu natopljenu krvlju zemlju jer ovi profitaši će nas zgazit ako im ne pokažemo zube te nepobjedimo kako pravno tako i oružjem ako bude trebalo,napominjem diraju u zasluge mi se nemamo čega sramiti.nek se brinu oni koji su došli na kraju i sad nas muče koje kakvim pravilima i propisima evropske unije,daj da se organiziramo.

 

 

Čini mi se da ću zaključati ovu temu ukoliko se nastave pisati bedastoće i prijetnje.

 

Grgut, mislim da smo se razumjeli. Ovo je pravni portal, a ti bi se igrao rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...tako je- grgut je "malo"pretjerao ,ja mislim da nije nikome palo na pamet da se "igramo rata"!!

 

...ne znam kako i na koji način da se krene ,Mrljo kaj ti misliš,imamo li šanse i da li vodi to nečemu?

 

Ja osobno mislim da se naš GLAS mora i može čuti, a sad je na pametnim glavicama da smisle kako...a ja u okviru svoga znanja,prakse i mogučnosti svakako sam ZA i spreman sam pomoći

 

- a sad treba ići u konkretizaciju.... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgut se ispričava svima kojisu se našli povrjeđeni mojim stavom.ali ja sam ovu zemlju branio,čuvao i razbolio se od svega toga malo sam isfrustriran činjenicom da su prodali sve što smo obranili,te su gori od pavelića koji je prodao samo dio ove zemlje.zalažem se da probleme treba rješavati mirnim legalnim i prihvatljivim metodama civiliziranog društvaali i svjestan čime i kojim metodama se služe vladajući te sa saznanjima da nas trenutno vode bolesno ambiciozni i samouvjereni vješti lašci mislim da se sa njima nema šta pregovarat.možda zbog svog jezika i iskrenosti opet završim u zatvoru,što se nebi trebalo dogodit ovo je demokratska država imam pravo na mišljenje i javno ćuga reći ma kakve posljedice bile.nadam se da me shvaćate te se još jednom ispričavam zbog pozivanja nacije na oružani sukob .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam i napisao izgleda da se nas uopće netiče šta se dešava u hr izgleda da je najbitnije štitii lopine i mutikaše jer da nije tako već bi čuli oduzeta nezakonito stečena imovina, poreznici u akciji a ne na odmoru na moru.Na kraju će izgleda jedino Hrelja biti onaj kojem nisu funkcije već borba za umirovljenike pa i HRV-i kako je to jadno moji forumaši.Jadna nam majko pogledajte vladajuću koaliciju kako čvrsto drže vlast i tko nam to odlučuje o mirovinama jaca i pupi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija