Jump to content

Neopravdani redovni otkaz sa lažiranim obrazloženjem


Lessie

Preporučene objave

Upravo sad, Ruby_Danderfluff je napisao:

Poštovanje procedure kod otkazivanja je za sud gotovo najvažnija stvar.

Hvala Ruby,pogotovo jer sam njihov djelatnik 8 godina bez ikakve pisane opomene i pritužbe a oni me na temelju lažne izjave od kolege koji je tu 9 mjeseci bez moje pisane obrane šutnu kao stoku na ulicu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Znači, kolega je napisao tj.prijavio da je on (ili neki drugi radnik) dobio batina od Vas tj.da je došlo do tuče i nanošenja ozljeda.Nisu Vam trebali dat izjavu na uvid nego su trebali reći da je to i to prijavljeno i da i Vi napišete svoju izjavu na okolnosti događaja i obje izjave pošalje u sjedište firme da tamo odluče.

Što piše u poslovniku ili pravilniku o radu vezano za stegovni postupak?

U pravilniku o radu koji je dostavljen sudu stoji da je poslodavac dužan radniku prije izvanrednog otkazivanja ugivora o radu omogućiti iznošenje obrane,isto to stoji i u Zakonu o radu.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam već prije spomenuo, postoji i sudska praksa, pored samih zakona. Imam pravomoćnu presudu Gž R-570/2018 u kojoj su odbijeni svi tužbeni zahtjevi djelatnika i potvrđena odluka o izvanrednom otkazu djelatniku koji nikada nije zaprimio pismeno upozorenje niti prigovor na rad niti mu je ikada pružena prilika za iznošenje prigovora na otkaz. Na teret su mu se stavljali dokumenti koje nije on napravio nego je u postupku utvrđeno da ih je napravila druga osoba kojoj tužitelj niti nije bio nadređen nego izravno direktor društva itd. 

Uglavnom, sudsko vijeće je odlučilo slobodno procijeniti sve iznesene dokaze itd. 

Kako sam već rekao, pritisak "poslodavaca" je na sudstvo i oni teže ka promjenama sadašnjeg ZOR a to se i vidi kroz sudsku praksu. Eto, samo ta pravomoćna presuda je dovoljna za priložiti u svakom radnom sporu i radnik nema nikakve šanse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, 310BrRp je napisao:

Kako sam već prije spomenuo, postoji i sudska praksa, pored samih zakona. Imam pravomoćnu presudu Gž R-570/2018 u kojoj su odbijeni svi tužbeni zahtjevi djelatnika i potvrđena odluka o izvanrednom otkazu djelatniku koji nikada nije zaprimio pismeno upozorenje niti prigovor na rad niti mu je ikada pružena prilika za iznošenje prigovora na otkaz. Na teret su mu se stavljali dokumenti koje nije on napravio nego je u postupku utvrđeno da ih je napravila druga osoba kojoj tužitelj niti nije bio nadređen nego izravno direktor društva itd. 

Uglavnom, sudsko vijeće je odlučilo slobodno procijeniti sve iznesene dokaze itd. 

Kako sam već rekao, pritisak "poslodavaca" je na sudstvo i oni teže ka promjenama sadašnjeg ZOR a to se i vidi kroz sudsku praksu. Eto, samo ta pravomoćna presuda je dovoljna za priložiti u svakom radnom sporu i radnik nema nikakve šanse.

Mene to Vaše uopće ne zanima.Ja ću se za svoja prava i istinu boriti ako treba i na Vrhovnom sudu.!Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, 310BrRp je napisao:

Kako sam već prije spomenuo, postoji i sudska praksa, pored samih zakona. Imam pravomoćnu presudu Gž R-570/2018 u kojoj su odbijeni svi tužbeni zahtjevi djelatnika i potvrđena odluka o izvanrednom otkazu djelatniku koji nikada nije zaprimio pismeno upozorenje niti prigovor na rad niti mu je ikada pružena prilika za iznošenje prigovora na otkaz. Na teret su mu se stavljali dokumenti koje nije on napravio nego je u postupku utvrđeno da ih je napravila druga osoba kojoj tužitelj niti nije bio nadređen nego izravno direktor društva itd. 

Uglavnom, sudsko vijeće je odlučilo slobodno procijeniti sve iznesene dokaze itd. 

Kako sam već rekao, pritisak "poslodavaca" je na sudstvo i oni teže ka promjenama sadašnjeg ZOR a to se i vidi kroz sudsku praksu. Eto, samo ta pravomoćna presuda je dovoljna za priložiti u svakom radnom sporu i radnik nema nikakve šanse.

Svaki slučaj je priča za sebe,a Vi ako nemate nešto pametno za reći,radije šutite i ne komentirajte,bar ne moj post.Kao što sam rekla,za istinu i pravdu ću ići i na Vrhovni sud.!Pritisaka "poslodavaca" na sudstvo nema,bar ne u mom slučaju,zašto u Vašem ima ne zanima me..Ne zanima me ni da je poslodavac sa milion zaposlenih,ja idem do Vrhovnog.U MOM SLUČAJU,RADNIK IMA ŠANSE.

Prije 15 minuta, 310BrRp je napisao:

Kako sam već prije spomenuo, postoji i sudska praksa, pored samih zakona. Imam pravomoćnu presudu Gž R-570/2018 u kojoj su odbijeni svi tužbeni zahtjevi djelatnika i potvrđena odluka o izvanrednom otkazu djelatniku koji nikada nije zaprimio pismeno upozorenje niti prigovor na rad niti mu je ikada pružena prilika za iznošenje prigovora na otkaz. Na teret su mu se stavljali dokumenti koje nije on napravio nego je u postupku utvrđeno da ih je napravila druga osoba kojoj tužitelj niti nije bio nadređen nego izravno direktor društva itd. 

Uglavnom, sudsko vijeće je odlučilo slobodno procijeniti sve iznesene dokaze itd. 

Kako sam već rekao, pritisak "poslodavaca" je na sudstvo i oni teže ka promjenama sadašnjeg ZOR a to se i vidi kroz sudsku praksu. Eto, samo ta pravomoćna presuda je dovoljna za priložiti u svakom radnom sporu i radnik nema nikakve šanse.

Mene to Vaše uopće ne zanima.Ja ću se za svoja prava i istinu boriti ako treba i na Vrhovnom sudu.!Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, 310BrRp je napisao:

Kako sam već prije spomenuo, postoji i sudska praksa, pored samih zakona. Imam pravomoćnu presudu Gž R-570/2018 u kojoj su odbijeni svi tužbeni zahtjevi djelatnika i potvrđena odluka o izvanrednom otkazu djelatniku koji nikada nije zaprimio pismeno upozorenje niti prigovor na rad niti mu je ikada pružena prilika za iznošenje prigovora na otkaz. Na teret su mu se stavljali dokumenti koje nije on napravio nego je u postupku utvrđeno da ih je napravila druga osoba kojoj tužitelj niti nije bio nadređen nego izravno direktor društva itd. 

Uglavnom, sudsko vijeće je odlučilo slobodno procijeniti sve iznesene dokaze itd. 

Kako sam već rekao, pritisak "poslodavaca" je na sudstvo i oni teže ka promjenama sadašnjeg ZOR a to se i vidi kroz sudsku praksu. Eto, samo ta pravomoćna presuda je dovoljna za priložiti u svakom radnom sporu i radnik nema nikakve šanse.

Svaki predmet ima svoj vlastiti činjenični supstrat. Očigledno je u tom predmetu povreda bila toliko teška da su postojale opravdane okolnosti zbog kojih poslodavac nije radniku dao pravo na obranu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Svaki predmet ima svoj vlastiti činjenični supstrat. Očigledno je u tom predmetu povreda bila toliko teška da su postojale opravdane okolnosti zbog kojih poslodavac nije radniku dao pravo na obranu. 

Ponavljam, nije bilo povrede, nikakvu grešku nije počinio posloprimac. Sve je počelo maltretiranjem djelatnika od strane direktora. Direktor je htio da djelatnik sam da otkaz što ovaj nikako nije htio učiniti. Da ne idem u pretjerane detalje, direktor je se odlučio na izvanredni otkaz. Djelatnik pokreće spor, sve sa odvjetnicima naravno. Tijekom postupka direktor podmeće krivotvorine dokumenata i sud ih, unatoč prigovorima tužitelja, ne izuzima iz  spora. Direktor dovodi aktualne djelatnike kako bi svjedočili (ali za ovaj spor potpuno ne važne detalje) protiv tužitelja ali oni svi svjedoče u korist djelatnika koji je dobio otkaz. Da skratim, ŽS je u obrazloženju napisao: "... ZPP je prihvatio sustav slobodne ocjene dokaza. Sloboda u vrednovanju dokaza očituje se u slobodi od zakonskih pravila o ocjeni njihove dokazne snage.... Sudac je vezan pravilima psihologije, znanosti, iskustva i svakako logike. Posebno kod ocjene izvedenih dokaza saslušanjem svjedoka dolaze do izražaja osobni dojam suca, njegovo poznavanje životnih prilika i sposobnost logičkog zaključivanja itd. SAMA OKOLNOST DA BI PREMA REZULTATIMA DOKAZIVANJA BILA EVENTUALNO MOGUĆA I DRUGA UTVRĐENJA ILI DA POSTOJE I REZULTATI DOKAZIVANJA KOJI GOVORE U PRILOG TUŽITELJU, DA ON NIJE POČINIO POVREDE RADNE OBVEZE, na temelju kojih je tuženik donio odluku o otkazu, PREMA TOME NISU DOVOLJNA DA BI UKAZIVALA NA NEPRAVILNU OCJENU OTKAZA."  

Dakle, izgubljen spor i djelatnik koji je dobio otkaz je još morao platiti oko 50.000 kn sudskih troškova plus vlastiti troškovi postupka. 

Mislim da je svakako mudrije, ako je moguće, nagoditi se.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija