Jump to content

Pušenje


zeljkovidovic

Preporučene objave

Moja supruga je krila od mene pet godina da puši cigarete, što meni stvara veliki problem zbog zadaha iz usta mrada u prostoru, lošeg primjera malodobnoj djeci i konačno financijskih razloga. Da bi sakrila svoju ovisnost nenormalno puno je žvakala žvake, i do deset puta dnevno prala zube, a u veče inscenirala svađe da ne se izbjegne sex, jer se bojala smrada duhana. Nakon pet godina mi je to priznala. Mene je to povrijedilo kao čovjeka i u nju sam izgubio povjerenje. Ima li smisla ostati u takvom braku i da li je to dovoljan razlog za razvod?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dovoljan je razlog ako smatrate da su vaši bračni odnosi teško trajno poremećeni i pri tom ostajete.

Brojne su situacije pri kojima se ljudi osjete izadnima, prevarenima, povrijeđenima i sl. Neki se razvedu a neki ne, no odluka je, dakako, samo i isključivo na vama jer samo vi znate o čemu se precizno radi i kakvim točno smatrate vaš bračni odnos i njegovu perspektivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za takvu siituaciju ne možeš nju osuđivati već isključivo i jedino sebe, jerbo iz tvog pitanja je vidljivo da uopće nije problem u njoj već je jedino i samo problem u tebi.

 

Kakva si ti to osoba kada netko tako blizak mora od tebe skrivati takvu vrstu poroka? Što si radio toj ženi koja umjesto da ima povjerenja u tebe i sigurnost u to da će s druge strane dobiti potporu, savjet ma o čemu se radilo, žvače i pere zube deset puta na dan?

 

Ajde lijepo pred ogledalo, pa se zapitaj što si to napravio i kako si se ponašao prema njoj, pa to lijepo priznaj sam sebi, zatim sjednite i razgovarajte, sve karte na stol. U biti vjerujem da je problem, tvoj problem puno dublji od bezazlenog skrivanja od ovog što navodiš. Samo počni od sebe, definitivno ne od nje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moj prijatelju rubens,kako misliš da je problem u onome tko ne podržava ovisnosti i društveno štetno štetna ponašanja.

 

Ja sam dobar čovjek i pun povjerenja prema svakome, pa tako i prema svojoj supruzi, a da li si ti takakv ne znam.

 

Ja te pitam što su roditelji učinili svojoj djeci, kad zadnji saznaju da se ona drogiraju piju ....

 

Kavi su to ljudi koji zadnji saznaju da ih partneri varaju? Da li za sve ovo trebaju dobiti potporu i savjet? Da li itko normalana može za to dati potporu.

 

U ostalom mi smo o tome raspravili i mislio sam da smo to riješili, ali moje povjerenje je izigrano.

 

Danas postoje mnoge metode da se toga oslobodi, ali ona je izabrala rađe to nego eventualno liječenje.

 

Mi jedva sastavljamo kraj s krajem, a za cigarete ide oko 600, kn mjesečno. Po tebi je i to normalno. Djeci jedva podmirujemo troškove škole.

 

Mislim da nisi u pravu.

 

Ja ne radim ništa društveno neprihvatljivo, za razliku od moje supruge koju ti podržavaš. Ponašaš se kao diler koji omogućava narkomanu da se drogira i jedino ga on shvaća, a svi drugi to ne razumiju. Onda kad ga navuče ostavi ga u svoj njegovoj bijedi nekome drugomeda ga pokopa ili potroši silni noavac za liječenje, eto to si ti i tako se ponašaš. U prvom redu ti bi kao čovjek trebao stati pred ogledalo i zapitati se "kakav sam ja to čovjek koji podržavam po zdravlje ljudi ovisnost, koji podržavam ljude koji daju loš primjer svojoj djeci oko sebe i vlastitu djecu, koji podržavam ljude da truju sebe i druge".

 

Pa za Boga čovječe normalne ljude ti proglašavaš bolesnicima, a bolesne zdravima. Pa vidi što se događa s alkoholičarima koji isto tako imaju podršku sličnih ljudi.

 

Dragi moj prijatelju, vidiš li ti da u svom zemljama to zlo se stavlja izvan zakona, da se osiguranje pušaččima više naplaćuje, a na posao ih se ne prima.

 

STANI TI PRED OGLEDALO I VIDI TKO SI ŠTO SI I ŠTO PODRŽAVAŠ!!!!

Napominjem da mi je kći (15 godina) počela pušiti, jer ima loš primjer majke.

 

Tebi je to prihvatljivo!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porebno je najprije upozoriti i ukazati kako na forumu treba zadržati pristojnu razinu komunikacije među korisnicima,bez obzira o čemu se raspravlja.

 

Ne smatram da je Rubens bilo koga uvrijedio iznošenjem svog stava vezanog za postavljano pitanje ,koje u svojoj biti i nije pravne prirode,pa je stoga podložno i osobnim procjenama.

 

Ukoliko vi zeljkovidovic smatrate da je navika vaše supruge smetnja daljnjem opstanku vašeg braka nitko vas ne može spriječiti da poduzmete pravne korake koji će dovesti do okončanja braka.

 

Druga je stvar da li ostali ili dio ostalih ljudi misli o tome na vaš ili suprotan način.

Kada ste postavili takvo pitanje onda trebate biti pripravni čuti i različite stavove.

 

Osobno ne vidim smisao raspravljanja o pitanjima koja nisu pravne prirode na ovom forumu, ali ovaj ću put postupiti suprotno i kazati da je ono što navodite kao razlog bračnih problema (pušenje) u velikom nesrazmjeru s mjerom koju želite poduzeti povodom toga (razvod braka ).

 

To je kao da na ''muhu pucate topom'', što je opet vaše pravo,ali trebate biti spremni snositi i posljedice takvog čina,a koje su dosta teške i neugodne,kako u pravnom tako i u psihosocijalnom smislu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pusenje kao dovoljan razlog za razvod???????

Njezino skrivanje da sama sebe truje?...dajte se zapitajte koje su posljedice recimo skrivanja recimo ljubavni(ka)ce,koji su primjeri trosenja zajednickog stecenog novaca i jedna strana tajno kocka i ugrozava egzistenciju cjele familije,sastanci i kave s ljudima koja druga strana ne odobrava.......da ne sastavljam moguce scenarije za stvarne razloge za razvod!!!!!!Po mom misljenju (nisam pusac),al mi je majka skrivala od oca i jos skriva evo skoro 30g. sa pauzama gdje se borila s to ovisnoscu,i vjerujte nije mi bila primjer da sama pocnem,moislim al kazem da mislim sto znaci da vas ne vrijedam da rubens ima bar donekle pravo.Zasto vasa zena nema povjerenja da vam u lice kaze:da muzu ja sam pusacica!Zar u braku ne bi trebalo vrijedit i u dobru i u zlu,bolesti i u zdravlju?? zar pusenje nije jedna vrsta ovisnosti koja se moze izlijeciti samo svojom voljom i podrskom bliznjih, a ne prijetnjam kao o ne znam kakvoj prevari. Zao mi je al ovaj vas me post bez uvrede jako ljuti!!!! Dajte procackajte po forumu i vidjet cete prave ljudske razloge i jade za razvod!

A kcer ? Zar vi niste imali nesto cime ste stvarali bunt protiv svojih roditelja,i htjeli se pravit vaznim i odraslijim medu svojim vrsnjacima, na zalost kod vase su kceri to cigarete,koje su u vecini slucajeva prihvatljivo drustvu al vjerujte bolje i to nego kakva droga, moj savjet je da ne budete toliko strogi vec probajte ljudski i prijateljski pric svom dijetetu s povjerenjem, a opet vidite kakvo drustvo postajemo ne, dopustenje pusacima se sve vise i vise steze pa kad vide da postaju drustveno nizi sloj,sto mislite sto ce se vecina odlucit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljkovidovic je napisao:

Cains, uvažavam Vaš komentar, ali reubens normalne ljude proglašava problmatičnim.

 

Rubens ne proglašava nikoga ničim. Ukazao sam ti na potrebu da relativno bezazlene probleme u obitelji rješavaš dogovorom, razgovorom, uvažavanjem, nikako ne onime što ti pada na pamet. Rasturiti tu zajednicu zbog čega, zbog nečega što se može upravo uz tvoju potporu rješiti u vrlo kratkom vremenu na opće zadovoljstvo. I tebe, i tvoje maloljetne kćeri i supruge, a bogme i države. Samo prije toga treba preispitati i svoju ulogu, znati pravlino pristupiti problemu i biti podrška, mrkva, a ne batina, kužiš stari moj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražio si savjet i dobio ga. Nemoj sad mješati privatno, opće, državno.

 

Tanka je granica između privatnog i onog drugog. Jednom kad kreneš, a nadam se da se to neće dogoditi, u brakorazvodni postupak tada tamo nema ničeg ni lijepog ni privatnog. Pogotovo kada pred nekakvom radnicom centra za socijalnu skrb moraš objašnjavati neke stvari pokraj djeteta koje ti suze roni i nagovara te da ne ostaviš mamu, a da ne govorim o tijeku sudskog postupka i svim onime što on sa sobom nosi.

 

Problemi su tu i treba ih rješavati, no ne isljučivo već tako da su oni rješeni na opće zadovoljstvo svih zaiteresiranih. U tvom je slučaju prema mom skromnom mišljenju moguće sve rješiti uz malo truda i razumijevanja. Bez bilo kakvog pravnog savjetovanja u smislu prekida zajednice u kojoj živiš, što na kraju krajeva nije ni ničiji interes.

 

Želim ti sve najbolje, ovime prekidam ovdje komunikaciju jerbo sam rakao sve što sam mislio. Potrudi se malo oko gospođe, pomozi joj, razgovaraj, budi potpora i stup obitelji, sretno.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljkovidovic je napisao:

Moja supruga je krila od mene pet godina da puši cigarete, što meni stvara veliki problem zbog zadaha iz usta mrada u prostoru, lošeg primjera malodobnoj djeci i konačno financijskih razloga. Da bi sakrila svoju ovisnost nenormalno puno je žvakala žvake, i do deset puta dnevno prala zube, a u veče inscenirala svađe da ne se izbjegne sex, jer se bojala smrada duhana. Nakon pet godina mi je to priznala. Mene je to povrijedilo kao čovjeka i u nju sam izgubio povjerenje. Ima li smisla ostati u takvom braku i da li je to dovoljan razlog za razvod?

 

 

 

 

 

 

.....eeeee da sam ja bar imao ovakav problem....ehhhh puste želje.. :moli::moli::moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inače sam suzdržana i ne pišem puno ali mi je ovo zaista zapelo za oko.. samo mogu reći da izgleda imate drugi razlog za razvod koji umatate u problem pušenja te želite pred svijetom okriviti drugu stranu umjesto da pomognete te djetetu pružite život uz oba roditelja. to definitivno nije razlog za razvod braka. ne želim pametovati ali mislim da pošto ste problem izložili na forumu morate biti spremni na svačija mišljenja te se nećete složiti sa svakim. vjerojatno ste očekivali potporu ali mislim da će u ovom slučaju izostati(bar od mene).. :palacdolje: osvrnite se malo pa vidite što su pravi problemi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godine laži, prekršena obećanja, osjećaj da si izdan , nesklad u sexualnom životu i trošenje pozamašnog dijela obiteljskog budžeta potajno i suprotno tvojoj želji više je nego dostatan razlog za raskid braka.

Ako to želiš.

Činjenica je isto tako da se moraš zapitati zašto je žena porok skrivala od tebe,i činila što je činila, a ipak ostala u braku.

 

Nemoj se obazirati na opaske pušača (i nepušača sa štokholmskim sindromom) koji te optužuju što pušenje ne smatraš prihvatljivim. Imaš pravo na svoj stav jednako kao i oni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je samo njeno "prikriveno"pušenje u pitanju, mislim da je veći problem u Vama, a ne Vašoj supruzi (Vi ste Vaš problem povezali sa nekim drugim činjenicama koje mogu biti vezane za pušenje i još ste neke nadodali te ih uveličali kako Vama odgovara, a koje uopće nemaju veze sa pušenjem) i Vi, čini se da tražite razlog da se rastanete.

 

Navodite da Vam smeta to što ona kriomice puši. To Vam je baš "jak" razlog za razvod, rastavu. Ona je prikrivala od Vas da puši pa, ipak znači da Vas na neki način ipak poštiva, a vjerojatno dimom ne truje Vas i djecu u dnevnom boravku, kuhinji ili spavaćoj sobi i i zato je za pretpostaviti da joj je stalo do obitelji.

 

Vama je (rekao bih po Vašem pisanju) važnije da se riješite skrivenog pušača (iako je to Vaša supruga) i da Vi živite zdravo pa, makar i po cijenu razvoda. Za sada ste na najboljem putu ka uspjehu u ostvarenju tog cilja.

 

Moj Vam je savjet da se prvo uozbiljite, malo bolje razmislite i sa suprugom taktično razgovarate i kažete njoj što Vam smeta i pokušate je na neki način odgovoriti od pušenja cigareta te joj pružiti svu potrebnu pomoć prilikom njenog eventualnog pokušaja apstinencije i možda nekakvu nagradu ako ostavi cigarete, ukoliko to uopće želite. Možete pokušati i na malo autoritativniji (nikako na grub) način da je odgovorite, a valjda je dovoljno poznajete da izaberete način na koji ćete to riješiti.

 

Ona ako ima snažnu volju ostavit će cigarete, a ako ne može ostaviti cigarete ne znači da joj nije stalo do obitelji i to Vam nije razlog da ne ostanete u braku.

 

Vi zeljko nemate nikakvih poroka, niti grijeha?c010.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši sam pušač i prilikom procesa odvikavanja od cigareta proživio sam takve traume da mi više ne pada na pamet zapaliti cigaretu.

 

Poznajem neke bivše ovisnike o drogama koji su se skinuli od heroina, ali ne i od cigarete.

 

Ne poznajem ni jednu ženu, bivšeg stravstvenog pušača, da se ostavila cigareta.

 

Napast će me žene zbog ovoga, ali mislim da veći dio ženske populacije nije dovoljno jak da izdrži traume prilikom odvikavanja od cigareta.

 

Ovisnost o nikotinu je bolest koju sam i sam prošao.

 

Mislim da se ta bolest ne može liječiti ucjenom. Uvjetovanje opstanka braka odvikavanjem od cigareta za mene jest ucjena.

 

Brak se sastoji i od tolerancije, trpljenja mana supružnika, opraštanja i odricanja od svojih zahtjeva. Obostrano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već smo mnogo puta ovdje razgovarali o psihosocijalnim posljedicama razvoda i stanju koje mu predhodi, može li se (čitajmo: ima li se ili nema volje) poraditi na uspostavi odnosa unutar obitelji koje bi oboje supružnika mogli smatrati podnošljivim ili ne.

 

Kako je za zaključivanje braka potrebno dvoje, za dolazak do točke razvoda je jednako tako potrebno upravo tih istih dvoje, a provesti ga može oboje sporazumno ili jedno tužbom. Dalo se primjetiti kako izneseni problem nije pravne prirode obzirom da je dovoljno da ga jedno smatra nepremostivom zaprekom u daljnjem suživotu a nikog se u braku ne može zadržati ukoliko to taj netko ne želi. Ujedno, poznato nam je i kako se krivnja tijekom razvoda ne utvrđuje već samo činjenica o teško i trajno poremećenim bračnim odnosima.

 

Preostaje pitanje postoji li ikakva volja na zajedništvu i obiteljskoj/bračnoj zajednici poraditi ili se neumoljivo gazi prema razvodu braka sa svime što on sobom nosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako bi bilo da se Vas odrekne cjelokupna obitelj ako npr. skrivite prometnu nesreću, jer ste vozili 10 Km više od dopuštenog? (ovo je npr. prekršaj ili kazneno djelo zavisi od uvjeta za razliku od Vašeg slučaja) Što ako Vaša kćer počne pušiti ili ne daj Bože nešto gore? Hoćete li se i nje odreći preko novina ili interneta?

Ako imate neki ozbiljni razlog za razvod onda se razvedite, i tako možete kćeri dati za primjer kako izgleda stabilna obitelj i kako treba postupati ozbiljni punoljetnik. I inače, ako Vam je kćer bitna, statistički biti će dodijeljena majci na suživot, dakle u pitanju je Vaš ego.

A ako bih htio pomoći onda bih rekao da se neke drage ljude prihvaća sa svim prednostima i manama kakvi jesu, na kraju kavi ste i Vi bili i jeste. Ali čini se da ste postali veći pop od Pape. Nek se prvi baci kamenom tko nije ništa skrivio.

A za ugođaj razvoda uvijek imate vremena.

haug

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikada ne vozim 10 km više, pa me se nitko neće morati odreći zbog prometne sa smrtnim posljedicama.

 

Kćer mi je počela kopirati majku i sa 16 godina počela pušiti i sada kad je vidjela posljedice prestala, a on ide meni. Takav je dogovor nas troje.

 

 

Što se tiče popova i papa, ja ih neizmjerno cijenim, ali sam ateist, pa mi nisu uzori.

 

Moj ego s tim nema ništa radi se o trošenju zajedničkog novca u iznosu oko 600 kn mjesečno, a za važne stvari nije bilo.

 

Po vašem bi trebalo narkomane i alkoholičare prihvatiti sa njihovim manama, ali ipak nije tako nego ih osuđujemo i liječimo.

 

Da li Vi znate kakav sam ja bio i kakav sam sad?

 

 

Razvod ide, jer druga strana ne popušta i ne pokazuje želju za ispravljanjem očite pogreške.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cini se da vecina forumasa smatra da je razvod prevelika kalvarija u usporedbi sa pusenjem. Ne zelim dalje nastaviti u tom tonu vec skrenuti paznju na jedan aspekt koji se ne spominje.

 

Radi se o ovisnosti. Ma kakav bio predmet ovisnosti - o cigareti, o alkoholu, o drogama, o kolacima, o prekomjernom unosenju hrane, o igranju igrica, itd - problem je u odnosu kojeg ovisnik ima prema tom predmetu i odnosu prema samoj ovisnosti. Poznam nekoliko bivsih ovisnika, i svi se slazu s tim da su istrazujuci razloge koji su ih doveli do pica, droge, cigareta, uvidjeli da su ih vodili emocionalni problemi tj. da je ovisnost o predmetu samo maska za ovisnost o odnosu. Dakle emocionalna ovisnost. No, nemoguce je uvjeriti nekoga da ima problem ako on toga nije svjestan tj. ne zeli postati svjestan.

 

Ovisnici o necemu odrzavaju uzjamno ovisnicke odnose sa najblizom okolinom. Postoji termin co-dependency koji govori o toj vrsti ovisnosti, tj. da su dvije osobe u medjusobno patoloski ovisnom odnosu bez obzira sto samo jedna naizgled ima devijantno ponasanje.

 

O tome su napisane mnoge divne knjige, pa se moze lako produbiti ovih nekoliko informacija koje ovdje navodim.

 

Razlog zasto to sve navodim nije da zachatavam temu, vec da skrenem pozornost na to da se ljudi u braku ne razvijaju kao licnosti na isti nacin i istim tempom. O razumijevanju prema vasoj supruzi bilo je dosta rijeci. O pravnoj utemeljenosti nema se sto dodati - dovoljan je jedan da odluci okoncati brak. No poznam vrsnu odvjetnicu koja je zavrsila i psihologiju nakon dosta godina odvjetnicke prakse, jer nije mogla pomoci ljudima pravnim instrumentima bez dobrog znanja psihologije.

 

Po vasem zadnjem postu dade se zakljuciti da je vasa supruga kruta u svojim "pusackim" stavovima. Nemoguce je - nemoguce ! - objasniti ovisniku da je ovisan ako on ne zeli promjenu.

 

Postoje vise i manje drustveno tolerirane ovisnosti. Ovdje je rijec o pusenju - ovisnosti koja se najlakse tolerira u hrvatskom drustvu. A relativno se lako tolerira i odrzavanje su-ovisnickih brakova.

 

A valjda su iz svih tih razloga i zakonodavci zakljucili da ljudi moraju proci i postupak pokusaja mirenja. Pa cete ga proci i vi - nastojte samo da to ne bude samo formalno vec nesto stvarno ucinjeno. Razgovarati kao ljudi, pa se kao ljudi rastati - to bi bio neki civilizacijski nivo kojeg cete svojim primjerom bar pokazati zajednickom djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mama24 je napisao:

inače sam suzdržana i ne pišem puno ali mi je ovo zaista zapelo za oko.. samo mogu reći da izgleda imate drugi razlog za razvod koji umatate u problem pušenja te želite pred svijetom okriviti drugu stranu umjesto da pomognete te djetetu pružite život uz oba roditelja. to definitivno nije razlog za razvod braka. ne želim pametovati ali mislim da pošto ste problem izložili na forumu morate biti spremni na svačija mišljenja te se nećete složiti sa svakim. vjerojatno ste očekivali potporu ali mislim da će u ovom slučaju izostati(bar od mene).. :palacdolje: osvrnite se malo pa vidite što su pravi problemi..

 

Draga mama24,

 

po čemu Vi zaključujete da postoji drugi razlog, ako čovjek od 53 godine jasno kaže što je razlog? Ako niste pušačica onda znate koji je je to smrad od strane pušača za nepušače, a kad Vam netko svakodnevno puni kuću pušačima i kad Vi svaki treći dan idete na antibiotike. Ništa nisam očekivao samo sam iznio problem koji je za mene toliko velik da nemogu preko njega preći. Dijete će rasti uz mene uz posjete majci.

 

Meni je to najveći problema, a ako netko ima većih problema meni je žao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sabirući informacije iz ovog i drugog otvorenog topica bi se dalo izvući sljedeće:

 

a) supruga je godinama krila da je pušač, prala zube, žvakala žvake te 5g niste zapravo znali za tu njenu naviku i ovisnost

b) uvjereni ste da je vaša malodobna kćer počela pušiti sa 16g radi negativnog primjera kojeg joj je pružala majka

c) živjeli ste u prostoru u kojem je postojalo ugrožavanje već narušenog zdravlja radi pušačkih navika

 

Ako zanemarimo predhodne tri stavke koje se mogu i ne moraju podudarati i uklapati u jednu te istu logičnu sličicu, dalje bismo iz predhodnih postova mogli izvući:

 

d) odluku o razvodu ste već donijeli

e) razvodite se sporazumno sudeći po drugoj temi koju ste otvorili

f) dijete će nastaviti živjeti s vama, dakle oko toga ste se također već sporazumjeli sa suprugom i znate koja je želja vaše kćeri po tom pitanju

 

Biste li precizirali problem oko kojega tražite savjet, obzirom da ste slijed akcije prema činjenici razvoda usmjerili već?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani gospodine, nije mi običaj propitivati tuđe razloge za razvod te ulaziti u njihovu opravdanost, ali u Vašem se slučaju ne mogu suzdržati a da Vam ne kažem da ste sa svojih 53 godine ekstremno neozbiljni ukoliko Vam je pušenje dovoljan razlog da kćerku u jeku puberteta, kad su joj prijeko potrebna oba roditelja, uvalite u čari razvoda te je naposlijetku odvojite od majke kao da se radi o tko zna kakvoj teškoj ovisnici i kriminalki. Obzirom da se ovdje u potrazi za savjetom javljaju ljudi kojima su djeca oteta, koji imaju problema sa zaista bolesnim bivšim i sadašnjim supružnicima, sa nasiljem, sa zanemarivanjem i zlostavljanjem, s neplaćanjem alimentacije i tko zna s kakvim još teškim sudbinama, Vaš problem djeluje još neozbiljnije, a rješenje problema još egoističnije. Jasno mi je da je svakom njegov problem najveći, ali ako je to što Vam žena puši Vaš najveći životni problem, blago Vama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moj Petpetica, s ponosom mogu reći da sam jedna od žena, bivših strastvenih pušača, koja je prestala pušiti preko noći i uskoro slavim 2 godine od rješavanja tog poroka! Sad ipak znate jednu bivšu pušačicu! :palac:

 

Nego, mislim da je zanimljivija činjenica da sam se pušenja riješila nakon što sam se razvela od muža!

 

Zato, držim fige gospođi od koje se naš pokretač teme razvodi jer će joj, sigurna sam, uz ovakvu "podršku" uskoro bivšeg supruga, bolje biti samoj!

 

Gospođo, sretno, ma gdje bili! :palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Bivši sam pušač i prilikom procesa odvikavanja od cigareta proživio sam takve traume da mi više ne pada na pamet zapaliti cigaretu.

 

Poznajem neke bivše ovisnike o drogama koji su se skinuli od heroina, ali ne i od cigarete.

 

Ne poznajem ni jednu ženu, bivšeg stravstvenog pušača, da se ostavila cigareta.

 

Napast će me žene zbog ovoga, ali mislim da veći dio ženske populacije nije dovoljno jak da izdrži traume prilikom odvikavanja od cigare

 

b e s m i s l i c a !!!!!!!!

:-?:-?:-?:-?:-?

žena sam, bivši strastveni pušač, odlučila da prestajem jedno jutro i bez ikakvih problema prošla odvikavanje i ne pišim već 2 godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poznajem/poznavala sam četvero ljudi, dva muškarca i dvije žene, koji su se od strastvenih pušača pretvorili u zaklete nepušače jednim "klikom" u glavi: oni su se nasmrt prepali (jedan se teško razbolio, drugi gadno otrovao nikotinom), a one su se doslovno probudile jedno jutro i zapitale se kog im vraga cigarete uopće trebaju u životu. svima im je zajedničko da su s pušenjem prestali doslovno na pol kutije cigareta. ne mogu popovati, jer se nikad nisam odvikavala od pušenja, ali mi se kao promatraču sa strane čini da je ova tehnika "kratkog i oštrog reza" djelotvornija od dugotrajnog "piljenja" smanjivanjem broja cigareta, akupunkturom, flasterima i ostalim tretmanima tijekom kojih pušači, neovisno o spolu, itekako imaju raznih trauma (gomilanje kilograma, nervoza, problemi s probavom i slična (ne)vesela zbivanja). :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx, legalis je mjesto na kojem se prvenstveno traže i daju pravni savjeti, pri čem je, kako se ne bi desile situacije poput ove, vlastite stavove uputno zadržati za sebe (recimo, očev blog je izvrsno mjesto za iskazivanje vlastitih stavova, zar ne? ;-) ); ponekad se ipak pojave ovakvi upiti, koji izazovu ovakve odgovore, a sve skupa vodi ka začatavanju teme. kako sam i sama dobrom mjerom sudjelovala u istom, ispričavam se moderatorima i korisnicima, ali moram priznati, bio mi je gušt :vrag:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

nažalost,ne mogu,a da ne reagiram! Gospodin željkovidović kaže da ne može živjeti uz osobu koja smrdi po duhanu,a istovremeno je s tom istom osobom 5 g. njenog ''pušačkog staža'',a da to nije primjetio dok mu sama nije priznala (plus za nju,toliko ga cijeni,ako ne i voli da mu je priznala nešto što će je koštati braka). Zatim kaže da mu je kćerka počela pušiti u 15-oj(malo kasnije navodi to isto ali je kćerka godinu starija???) i za to krivi suprugu-ako se supruga krila,kako je mogla biti ''uzor'' kćeri? A kao drugo,uzmimo u obzir kćerkine godine i današnji utjecaj društva na mlade. Gospodin je također naveo da je kćerka prestala,a je li zaista siguran u to ili se i ona samo počela kriti???

Naravno,neću samo kritizirati jer se u potpunosti slažem da je pušenje nezdravo,smrdi,košta...

Ali ajmo pogledati drugu stranu-žena priznala-možda to znači da se želi riješiti poroka,svojevrsni poziv u pomoć...Očekuje podršku dragog supruga,uvijek je bio uz nju,pa valjda će i sada...A što je dobila?!? Kako kaže petpetica-UCJENU,bez podrške,bez pomoći...Pa možda je zato i pristala na razvod,jer vidi da ne može dobiti podršku i ljubav kada su joj najpotrebniji,ali i dalje voli tog istog supruga da je spremna odreći se i djeteta...

Možda griješim (ljudski je griješiti,Božanski praštati),ali gospodine željkovidović,jeste li joj zaista dali podršku i pokušali joj pomoći... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G Vidovic...ljudi se skrivaju iskljucivo iz jednog razloga - jer se boje osude i kazne!! A o ovom slucaju je kazna za pusenje strasna...razvod i uzimanje djeteta..otprilike kao da pjesaka koji nije presao cestu na zebri stavite na 3 godine u zatvor...pa i taj bi sigurno kriomice prelazio cestu...postoje nacini za iskazivanje nezadovoljstava i oslobadjenje od stresa (setnje, planinarenje, druzenja i uzivanje u lijepim stvarima...ima ih stotine!) izbor je na svakom od nas osobno.Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legalni je napisao:

G Vidovic...ljudi se skrivaju iskljucivo iz jednog razloga - jer se boje osude i kazne!! A o ovom slucaju je kazna za pusenje strasna...razvod i uzimanje djeteta..otprilike kao da pjesaka koji nije presao cestu na zebri stavite na 3 godine u zatvor...pa i taj bi sigurno kriomice prelazio cestu...postoje nacini za iskazivanje nezadovoljstava i oslobadjenje od stresa (setnje, planinarenje, druzenja i uzivanje u lijepim stvarima...ima ih stotine!) izbor je na svakom od nas osobno.Pozdrav!

 

 

Poštovani,

 

usporedba nije na mjestu. Ovdje se neradi o kazni, ovdje se radi o nemogućnsti življenja s osobom zbog opravdanih razloga. Mojoj supruzi je cigareta važnija od muža, braka.... Dijete je samo odlučilo s kim će i ona se stim složila. Ovdje se ne radi o kazni već o oslobođenju. Sada svi možemeo živjeti kako nam je drago.

 

Znači imali ste kriv pristup, ali ja ga poštujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija