Jump to content

60 - ak branitelja pod istragom zbog mirovina !


Kompa

Preporučene objave

Kompa je napisao:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/60-ak-koprivnickih-branitelja-pod-povecalom-zdo-a.html

 

Počelo je počelo. Ajde neka više ! :palac:

 

Pripadnici 117. koprivničke ratne brigade, izdavanjem naloga ŽDO-a u Koprivnici, našli su se pod istragom policije, odnosno njih 60-ak, a potvrdila je to i PU koprivničko-križevačka. 'Ne znam ništa o istrazi, ali je podržavam. Znam da postoje ljudi koji se nisu maknuli iz Koprivnice, a imaju velike braniteljske mirovine. Slična istraga već je vođena, ali je zataškana, nadam se da ovaj put neće biti tako', rekao je za Večernji list Milan Toth, šef koprivničke Hvidre.

 

Toth tvrdi kako je u ratu bilo oko 700 branitelja iz Koprivnice, dok ih se na službenim popisima nalazi i čak sedam puta više, odnosno 5000. Razlog pokretanja istražnih radnji protiv koprivničkih branitelja odvjetništvo i policija nisu željeli komentirati, no treba podsjetiti kako je ratni zapovjednik 117. brigade Dragutin Kralj, u travnju dao indikativan intervju oko statusa određenih koprivničkih branitelja. Kralj je tada tvrdio kako najveću braniteljsku mirovinu u Koprivnici ima osoba koja je pobjegla iz brigade prije odlaska na ratište, piše Večernji.

 

'Nedugo nakon objave intervjua ispitali su me i rekli da pokreću istragu. Istragu tražim već 15 godina i držim da to nije atak na branitelje koji su zasluženo dobili mirovinu', zaključio je Kralj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konačno i malo svjetla na kraju tunela.Neznam samo šta se čekalo do sada,premda već i ptice na grani pjevaju o nesrazmjernom broju branitelja,dragovoljaca,hrvi,korisnika braniteljskih mirovina.Ako je tomu pridonijela ekonomska kriza i prazna državna blagajna onda mi je žao da do toga nije došlo i ranije.A što se tiče provjere u mojoj županiji,mojem gradu,mojoj bivšoj općini,nemam ništa protiv,dapače,volio bih da se krene što prije.Prijavljujem se da budem prvi na redu.Samo profesionalno.I ne na hrvatski način.Mislim da sam bio dovoljno jasan.Ina kraju pozdrav svim hrvatskim braniteljima,samo istinskim,a ostali neka se sramešto se nalaze u društvu ovih prvih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ružno zvući branitelji pod istragom,lipše bi zvućalo napadaći pod istragom i to napadaći na ljudski moral,pravdu, poštenje,hrv.proraćun koji je u gabuli i kojega su isisavali godinama pa nam zato i je ovako.Koji je to branitelj koji bojišta nije ni vidio osim na tv-u,a prima više od 12.000 tisućica kuna.Opet postavljam pitanje koliko je takvih još u cijeloj jadnoj našoj?,i zašto nam je ovako velik BDP,tj.standard!!??? :place::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jedan link o istoj temi :

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/odvjetnistvo-istrazuje-60-branitelja-zbog-mirovina-statusa-clanak-168861

 

 

 

:palac: Treba toga još biti, a kako je krenulo i hoće i ne treba stati samo na braniteljima. Treba pročešljati i ostale mirovine !

 

Najviša mirovina, statusi i činovi za prvog dezertera

 

Na temelju dokumenta na kojemu je falsificiran moj potpis jedna je osoba dobila status branitelja, kasnije i invalida, a dobio je i čin. Ta je osoba dezertirala iz 117. brigade prije odlaska na ratište, a danas ima najvišu braniteljsku mirovinu u Koprivnici, višu od 12.000 kuna - ustvrdio je za Večernjak u travnju Dragutin Kralj, zapovjednik koprivničke 117. brigade.

 

Dometnuo je kako je taj slučaj sredinom 90-tih prijavio DORH-u, ali je prijava 2002. god.- odbačena. Ministarstvo branitelja davno imalo mogućnost istražiti nepravilnosti u stjecanju prava, a da je to učinilo, veli, danas ne bi bila potrebna policijska akcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ je napisao:

ako je to istina po meni su tu najviše krivi zapovjednici tih postrojbi jer oni su morali napisati i ovjeriti kod javnog bilježnika ratni put. Netreba prerano osuđivati treba ipak pričekati kako će se situacija odvijati da li je to istina ili nije

 

Izgleda da je zapovjednik 117. i sam tražio ispitivanje jer je njegov potpis falsificiran.

 

Koliko je samo trebalo vremena da se počne odvajati kukolj od žita !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje skromno mišljenje:

 

NIŠTA OD TOGA - kao dokazati da netko prije 19 godina NIJE BIO tamo gdje mu piše u ratnom putu - samo ako onaj tko je to potpisao PRIZNA da je potpisao LAŽ a to "neće ići"

 

još jednom kažem, ništa od toga, neka me netko podsjeti na to ovdje za godinu dana - a do tada će najvjerojatnije naći nekog (jednog ili dvojicu) jadnika i na sva zvona ratzglasiti uspjeh hravatskog pravosuđa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

Moje skromno mišljenje:

 

NIŠTA OD TOGA - kao dokazati da netko prije 19 godina NIJE BIO tamo gdje mu piše u ratnom putu - samo ako onaj tko je to potpisao PRIZNA da je potpisao LAŽ a to "neće ići"

 

još jednom kažem, ništa od toga, neka me netko podsjeti na to ovdje za godinu dana - a do tada će najvjerojatnije naći nekog (jednog ili dvojicu) jadnika i na sva zvona ratzglasiti uspjeh hravatskog pravosuđa

 

1.-Ovdje se radi o krivotvorenju potpisa zapovjednika u ratnom putu, a ne o tome da je netko legalno za nekoga potpisivao a da nije bio na ratištu.

 

Znam za primjer jednoga svog kolege ( radio je u spec. policiji ), te nakon nekih 3 do 4 godine službe preselio se u svoj rodni grad gdje je išao u vojni odsjek regulirati svoj odsluženi vojni rok ( nakn 2 godine rada u policiji ako nije ranije služio vojsku a nije jer je odmah nakon srednje policijske akademije otišao u spec. policiju ).

I tamo su mu službenici u vojnom odsjeku rekli da mu ne mogu priznati riješenje od MUP-a u kojemu stoji da je radio u MUP-u 2 godine jer se njega kod njih u vojnom vodi kao osobu koja je dezertirala i otišla u Njemačku. Te da oni to moraju provjeriti !? Ovaj moj kolega je ostao u čudu i nije mogao vjerovati šta ovi pričaju.

A šta je bilo najvjerojatnije su ovi iz vojnog odsjeka, ovome koji je dezertirao priznali vojni rok na ime mog kolege a njemu stavili da je dezerter. Eto zamjenili ih i ovaj prav i zdrav neje.... a ovom dezerteru dobro došlo.

 

2.-I da nađu jednoga ili dvojicu " jadnika " prije bi rekao prevaranata, lopova, bijednika, ništarija jer drugo i nisu nego kriminalci koji su krivotvorili ratni put i na osnovu toga krali novac državnog proračuna. I jednoga da otkriju je bolje nego niti jednoga i da mu se dokaže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa valjda se u istrazi 60 branitelja nalaze i ti zapovjednici koji su pisali nesto sto nisu smjeli pisali.Ja nisam skeptican da ce ta istraga propasti nego se nadam da ce se ona dobrano prosiriti,barem i na one iz vojnog odsjeka kako ti kazes kolega kompa.Znam da svi iz vojnog odsjeka imaju status branitelja ali znam i to da su se oni malo vise bavili krivotvorenjem dokumenata nego ratovanjem.Taj kriminalni lanac u tom slucaju u Koprivnici je sigurno duzi od "samo" 60 branitelja.Bit cemo puno veseliji valjda kad osvane jedan dan u medijima vijest da se istrage vrse diljem Hrvatske.Neke "kolege" u Koprivnici kazu:sto nas sad dirate nakon devetnaest godina,pa ako nemaju veze sa kriminalnim djelima neznam cega se imaju bojati pa da ih istrazuju svaki dan.Puno toga u Hrvatskoj treba rasciscavati pa naravno detaljno i nasu populaciju jer ni mi nismo svete krave.U ovoj zemlji je doslo vrijeme da u svim slojevima drustva nestanu svete krave. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NAPOKON!!!bilo je krajmje vrime,pravi branitelji iz Koprivnice trebaju biti ponosni što se,nadam se, klupko počelo otpetljavati u njihovom kraju.Mene,kao i nine zanima kad će ostale županije doći na red pa da mi je dočekat dan da se maknu ovi što u ladovini piju žuju i bahato se šepure,a ništa im ne možeš,da se prestanu hajke na prave branitelje da mi dica s ponosom mogu reći "MOJ JE TATA BRANITELJ" e onda mi ne bi bilo ža ni umrit.Kolega depresivac točno je da triba puno toga u lipoj našoj rasšistit.Pravi branitelji sad će valjda malo svijetlije gledat na budućnost,možda ima nade za nas pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!!! :ceka::idemo::jupii::jupii::jupii::zivili::palac::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

ecwashere je napisao:

Moje skromno mišljenje:

 

NIŠTA OD TOGA - kao dokazati da netko prije 19 godina NIJE BIO tamo gdje mu piše u ratnom putu - samo ako onaj tko je to potpisao PRIZNA da je potpisao LAŽ a to "neće ići"

 

još jednom kažem, ništa od toga, neka me netko podsjeti na to ovdje za godinu dana - a do tada će najvjerojatnije naći nekog (jednog ili dvojicu) jadnika i na sva zvona ratzglasiti uspjeh hravatskog pravosuđa

 

1.-Ovdje se radi o krivotvorenju potpisa zapovjednika u ratnom putu, a ne o tome da je netko legalno za nekoga potpisivao a da nije bio na ratištu.

 

Znam za primjer jednoga svog kolege ( radio je u spec. policiji ), te nakon nekih 3 do 4 godine službe preselio se u svoj rodni grad gdje je išao u vojni odsjek regulirati svoj odsluženi vojni rok ( nakn 2 godine rada u policiji ako nije ranije služio vojsku a nije jer je odmah nakon srednje policijske akademije otišao u spec. policiju ).

I tamo su mu službenici u vojnom odsjeku rekli da mu ne mogu priznati riješenje od MUP-a u kojemu stoji da je radio u MUP-u 2 godine jer se njega kod njih u vojnom vodi kao osobu koja je dezertirala i otišla u Njemačku. Te da oni to moraju provjeriti !? Ovaj moj kolega je ostao u čudu i nije mogao vjerovati šta ovi pričaju.

A šta je bilo najvjerojatnije su ovi iz vojnog odsjeka, ovome koji je dezertirao priznali vojni rok na ime mog kolege a njemu stavili da je dezerter. Eto zamjenili ih i ovaj prav i zdrav neje.... a ovom dezerteru dobro došlo.

 

2.-I da nađu jednoga ili dvojicu " jadnika " prije bi rekao prevaranata, lopova, bijednika, ništarija jer drugo i nisu nego kriminalci koji su krivotvorili ratni put i na osnovu toga krali novac državnog proračuna. I jednoga da otkriju je bolje nego niti jednoga i da mu se dokaže.

 

1.-Ovdje se radi o krivotvorenju potpisa zapovjednika u ratnom putu, a ne o tome da je netko legalno za nekoga potpisivao a da nije bio na ratištu.------ali treba to ići i kod javnog bilježnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ je napisao:

 

 

1.-Ovdje se radi o krivotvorenju potpisa zapovjednika u ratnom putu, a ne o tome da je netko legalno za nekoga potpisivao a da nije bio na ratištu.------ali treba to ići i kod javnog bilježnika

 

I kod javnog bilježnika mogu proći krivotvoreni potpisi. Ništa novo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo je indikativno da se pitanje Branitelja uvijek poteže kada počinju predizborne stranačke igre.

Svi oni jako dobro znaju na koji način nas zapaliti (pod time mislim sve građane Hrvatske) i okrenuti jedne protiv drugih, a temeljne probleme ovog društva se marginalizira.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima od zagi-a.

Prijetelji i suborci moji da se sprovede revizija od 1997 do 2000 g. tek bi se onda vidjelo koliko ima kukolja u žitu,

nemojte sad Vi (mislim na istinske branitelje) koji ste sa pravom stekli svoje mirovine i dr. u tom periodu, misliti da vas sve stavljam u isti koš jer ja prvenstveno mislim na onakve nazovi branitelje koji su iskoristili sve privilegije kao pravi ratnici a da prve linije vidjeli nisu. To se vidi iz slučaja o kojem sad raspravljamu u ovoj temi. Od 2000 g. branitelji koji su koristili prava iz zakona o braniteljima svi su prošli revizije, nemogu sad tvrditi da se neki pojedinačni slučaj nije uspio prošvercati ali sam siguran da je daleko največi dio ispravan. Dok za onaj period od 97. do 2000.g 100 % sam siguran da bi se našlo svega i svačega.

Živim u nadi da če doći i taj dan.

Pozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje god bili!!!!

:vjeruj::cenzura::crvenikarton::cenzura::crvenikarton:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Treba biti strpljiv i sačekati razvoj cijele situacije. Da ne bi opet bilo :"pojeo vuk magare." Ako istraga bude uspješno okončana, interesira me da li će to ostati presedan ili pak pokretanje lavine (donjih 9/10 sante leda). :frajer:

"neka institucije pravne države rade svoj posao"vidit ćemo šta će bit na kraju balade,ali kako to u nas obično biva bojim se da će bit "tresla se brda,rodio se miš"pozdrav svim braniteljima ma gdje bili :ceka::policajac::vojak::palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da od svega neće bit ništa, na žalost svih koji su dušom i srcem krenili u obranu svoje domovine.

Naime, klupko je veliko i razgranato, te bi se u toj priči dotaklo tko zna koga i gdje.

Svi oni koji bi htjeli da se to riješi nebi željeli započinjati ništa- u srcu imaju žar,htjeli bi to svim srcem,a opravdavaju se tim što ja mogu,jedan pojedinac naspram tolike gomile,pa da me se razvlači ovako ili onako.

Na koncu bi sebe osuđivati jer su ocu neke obitelji uskratili nešto od čega su do sada živjeli,a to što je taj uz primanje te mirovine radio na crno i ubirao još jednu plaću,nikome ništa.

Ponosna sam što je u mojoj obitelji istinski i pravi dragovoljac i hrvatski branitelj, koji se nikome i nikad za ništa nije molio,niti bi ikad !!!!!!

Jedina šteta u cijeloj priči, što je njegova mirovina četri puta manja od one koja se navodi u ovim objavama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gotovo je nevjerovatno da netko iz 117. brigade ima toliku mirovinu,pa to mora imati visoki čin i biti pripadnik gardijske. Kriva je politika koja je dopustila odlazak tolikim braniteljima u mirovinu. Trebalo ih je vratiti na posao ili naći kroz zapošljavnje njihovo zbrinjavanje. I za mirovine su se mogla odrediti jasna pravila a ne da onaj koji je u Koprivnici pao s a kombajna npr. i slomio prst, bio je u uniformi a nije vidio front ima visoku mirovinu kao i specijalac koji je otišao u mirovinu 2007. npr. sa 7 odlikovanja i cijelo vrijeme provedeno na bojištima. Ovo za slomljeni prst je nažalost istina, kao i još neki biseri poput propucavanja puškom prilikom kolinja, zatim pištoljem prilikom silaska niz stepenice, do ranjavanja od bombi u kletima itd. ######## o kojemu se navodno radi je lažov koji je stvorio ##### bivšeg šefa Dragovoljaca npr. tipa koji je dezertirao sa Banije a kasnije je pisal hvalospjeve o njemu i tri ranjavnja od kojih je jedno gdje se sam napucao u palac na nozi sa Heklerom...u Lipiku. Mogao bi do jutra pričati priče iz birtije o pojedinim podravskim herojima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Krivotvorenim dokumentima do statusa vojnog invalida

 

VARAŽDIN/ZAGREB, 5. travnja 2011. (Hina) - Pedesetogodišnji muškarac sumnjiči se da je krivotorenjem dokumentacije stekao status hrvatskoga ratnog vojnog invalida te da je tako oštetio državni proračun oko 74.000 kuna.

 

U priopćenju varaždinske Policijske uprave stoji da je 50-godišnjak s ludbreškog područja osumnjičen da je na temelju krivotvorene dokumentacije o ranjavanju na ratištu stekao status hrvatskoga ratnog vojnog invalida.

 

Policija će protiv njega zbog osnovane sumnje da je počinio kaznena djela prijevare i ovjeravanja neistinitog sadržaja podnijeti kaznenu prijavu.

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Krivotvorenim dokumentima do statusa vojnog invalida

 

VARAŽDIN/ZAGREB, 5. travnja 2011. (Hina) - Pedesetogodišnji muškarac sumnjiči se da je krivotorenjem dokumentacije stekao status hrvatskoga ratnog vojnog invalida te da je tako oštetio državni proračun oko 74.000 kuna.

 

U priopćenju varaždinske Policijske uprave stoji da je 50-godišnjak s ludbreškog područja osumnjičen da je na temelju krivotvorene dokumentacije o ranjavanju na ratištu stekao status hrvatskoga ratnog vojnog invalida.

 

Policija će protiv njega zbog osnovane sumnje da je počinio kaznena djela prijevare i ovjeravanja neistinitog sadržaja podnijeti kaznenu prijavu.

 

(Hina)

 

Poštovani moderator i kolege:

 

Nitko nije kriv dok mu se ne dokaže krivnja....

 

Osobnog sam mišljenja da toga ima više,ali sam ko Matija Gubec "za pravicu" i nek pravica pobijedi.

Također sam mišljenja da je postupanje OSO i tijela nadređenih za takove postupke trebala postupati puno ranije.

Zakon je za sve jednak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege istinski branitelji!!!

 

Moram se javiti da malo prokomentiram ovu temu jer mislim da je vrlo zanimljiva.

 

Ne u aspektu žurnalizma,nego otkrivanja prave istine,zbog čega mnogi moji i vaši kolege danas ne mogu ostvariti pravo na mirovinu ,invalidnost ili u najgorem slučaju status branitelja.

 

Najviše mi je žao što toliko o svemu šutimo,a znamo sve pojedinosti o našim kolegama,znamo o lažnim ranjavanjima,o lažnim braniteljima i jedino što poduzimamo u najgorem mogućem scenariju za svakog branitelja je suicid.

 

Zar ćemo i dalje tako riješavati sve svoje probleme,dok gospoda koja su dobila nezasluženu mirovinu ponosno šetaju gradom ,smiju nam se u facu,školuju svoju djecu na privatnim školama,idu svake godine na ljetovanje i zimovanje dok mnogi od vas na kraju mjeseca nemate ni za kruh.

 

Nemojte misliti da ćete ukazivanjem pravosuđu na takve slučajeve ispasti cinkatori i izdajice,postat ćete časni i pošteni ljudi koji su svojim postupkom odvojili žito od kukolja,ljudi koji se bore za dostojanstvo istinskog branitelja.

 

Kako Vam djeca budu rasla to će Vam postavljati pitanja kako to da je njihov kolega bogatiji iako mu je tata bio s vama u vojsci iako vi znate da tog čovjeka nikad niste vidjeli kad je trebalo ginuti za Domovinu.

 

Supruge vam postaju očajne i pune gorčine sa stalnim pitanjima (oprostite na izrazu):"Za koji si se ti #OOPS# u životu borio ?"

 

Zar se niste prepoznali u tim situacijama.

A vaši nazovi kolege se i dalje šepure po ulicama dok mnogi od Vas čak i po kantama prebiru tražeći plastičnu bocu viška.

 

Mi se gospodo moramo prvo obračunati sa takvim"braniteljima".

 

Ne mislim da im se trebaju mirovine oduzeti,nego samo smanjiti na iznos mirovina onih ljudi koji danas sa zakašnjenjem (kako kaže ministrica) žele riješiti svoj status i dobiti kakvu takvu mirovinu.

 

Pa da vidimo kako će se onda razbacivati sa nezasluženom mirovinom.

 

Nemojte zabijati glavu u pijesak kao nojevi i misliti da će netko drugi riješiti taj problem.

 

Dok Vi čekate oni i dalje potkradaju državu a država će Vam i dalje slati odbijenice za mirovinu i govoriti kako više nema novca u proračunu za daljnja umirovljenja.

 

A zašto nema i sami znate.

 

Čuvajte svoju obitelj,volite svoju djecu a jedini način da im omogućite bolju budućnost je da se izborite za pravo i pravdu.

 

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija