Jump to content

Ivić: Na osnovu prijava neki izgubili status branitelja


Mrljavac

Preporučene objave

ZAGREB, 22. veljače 2011.(Hina) - Ministarstvo branitelja zaprimilo je u proteklih godinu dana 195 prijava na status branitelja, zbog kojih su neke osobe izgubile braniteljski status, rekao je danas ministar Tomislav Ivić, koji je još jednom pozvao građane da prijave sve sumnjive slučajeve.

 

"Svaku prijavu, bez obzira bila ona anonimna ili potpisana, prosljeđujemo nadležnim tijelima na provjeru", kazao je Ivić novinarima u Hrvatskom saboru nakon što je pred Nacionalnim vijećem za praćenje provedbe Strategije suzbijanja korupcije podnio izvješće svoga ministarstva o antikorupcijskim mjerama poduzetima u protekloj godini.

 

Na pitanje koliko je branitelja na temelju podnesenih prijava izgubilo svoj status, Ivić je rekao kako postoje privremeni rezultati o kojima još ne želi govoriti.

 

"Ne mogu vam konkretno reći, ali događalo se da na temelju prijava građani gube status i prava koja proizlaze iz zakonskih propisa“, rekao je Ivić te dodao kako će se točne brojke znati u onom trenutku kada svi podaci, od navedenih 195 prijava, budu sistematizirani, te da će o tome potom obavijestiti i javnost.

 

Ministar je podsjetio i na javni poziv građanima i institucijama da prijave Ministarstvu podatke o onima koji su na osnovi lažnih dokaza stekli status ili pravo branitelja, istaknuvši kako jamče da će svaka prijava biti istražena.

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK,neka lažnjaci kleknu :palac:

Pitam se hoće i partizanski lažnjaci doživjeti istu sudbinu,čisto sumnjam zato što su oni "imuni" na takve i sve druge stvari.

Inače broj branitelja se nažalost smanjuje i prirodnim putem tj.ljudi umiru.

Osobno sam samo ove godine bio i na previše braniteljskih sahrana.

Za razliku od dugovječnih i nadljudskih partizanskih boraca naša braniteljska populacija nije baš tako žilava pa nas je već popriličan broj "otišao u ilovaču".

Slijedom toga broj od 500tis. branitelja drži vodu samo kod naivčina i zlonamjernih.

Poznavajući nagon Hrvata ka samouništenju ne će me čuditi(ako doživim)ako i za 10,15 ili 20 godina budu baratali brojkom od 500 tis. branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki pomak prema rješenju tog problema je pozitivan ma koliko god on bio nama sada malen.Moramo biti svjesni da nije jednostavno neke stvari rješavati pogotova kad prijave treba dokazivati.Ovo je i poruka za sve nas koji spominjemo razne susjede i poznanike kao lažnjake,nije forum mjesto za iznošenje tih saznanja.Ipak te spoznaje treba prijavljivati institucijama ma što god mi o njima mislili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hitman9 je napisao:

OK,neka lažnjaci kleknu :palac:

Pitam se hoće i partizanski lažnjaci doživjeti istu sudbinu,čisto sumnjam zato što su oni "imuni" na takve i sve druge stvari.

Inače broj branitelja se nažalost smanjuje i prirodnim putem tj.ljudi umiru.

Osobno sam samo ove godine bio i na previše braniteljskih sahrana.

Za razliku od dugovječnih i nadljudskih partizanskih boraca naša braniteljska populacija nije baš tako žilava pa nas je već popriličan broj "otišao u ilovaču".

Slijedom toga broj od 500tis. branitelja drži vodu samo kod naivčina i zlonamjernih.

Poznavajući nagon Hrvata ka samouništenju ne će me čuditi(ako doživim)ako i za 10,15 ili 20 godina budu baratali brojkom od 500 tis. branitelja.

 

Ma nisu to nikakvi borci(pravi su odavno strunuli) to su obični "kokošari,Boško Buhe,Mirko i Slavko itd.."Kao što kažeš nas se već smanjilo koliko,ali i ovi naši kokošari mogu doživjet kao i oni partizanski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministar Ivić kaže da se ispituje opravdanost statusa 195 branitelja.Mislim da bi ministaratvo sa vladom taj status moglo ukinuti desecima tisuća osoba iz registra, jer je taj status darovalo ogromnoj skupini osoba koje su bile i pedesetak kilometara od prve crte i sve ratne godine nisu izlazile iz grijanih ili hlađenih ureda.Kao razlog što je možda i 100 000 osoba na dar dobilo status branitelja a time i udjele (novac)u braniteljskom fondu je taj da su te osobe kupljene našim braniteljskim novcem i tako postale izborno tijelo onog koji im je te povlastice darovao.Koje je to napravio zna se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,kolega potpuno se slažem sa tobom i sada se jasno postavlja pitanje zar tako,a tko je tim ljudima dao statuse,možda teta u trgovini,dali su oni,a kao što kažeš masa velika masa ljudi bila je udaljena od linije od 20 na 100 km i oni su dobili borbene statuse,a ne znaju kako metak izgleda,kako geleri pršte,a vjeruj mi upravo takvi lažni branitelji i invalidi najviše pričaju o ratu i borbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Branitelji!Tema je interesantna pa da i ja doprinesem svojim mišljenjem toj temi. Znate i sami kao i ja da su institucije ove države javno pozivale da svi koji žele mogu zatražit status HRVI do 31.12.2005.godine a status Branitelja do 31.10.2009. godine I sad se čudimo što ima 5oo ooo Branitelja i oko 80 000 Branitelja sa statusom HRVI.Opet ponavljam oni koji su stvorili ovu državu su jednostavni,skromni ljudi koji nisu žalili ni sebe ni svoje obitelji da bi imali gdje odgajat svoju djecu i sa ponosom gledat kako rastu slobodni,zadovoljni i s ponosom da su njihovi očevi a ne zaboravimo i njihove majke njima osigurali to blagostanje.Nažalost velike večine nas, privilegije i slavu su dobili neki drugi,čudni Branitelji u čudnim okolnostima. I sad to pokušat riješit je Sizifov posao. Da je njih 195 pa pljeskali bi od sreče pa toliko ljudi ima u mojoj ulici,pa dali bi se i Vi sami uopče zabrinuli za 195 ljudi od 500 000? A kako riješit 250 000?Zar da jedan drugom sudimo i da jedan na drugoga puca zato jer zna da ovaj nije bio nigdje,naprimjer čuvo je stražu u nekoj vojarni,nikad nije ni vidio prve linije a kamoli četnika,možda na tv-u.I prolupao je prije Bljeska ,prije Oluje itd.Ima sve potvrde od doktora,PTSP,stres,mirovinu.Javio se na vrijeme.Oni koji su nakon rata otišli na svoja radna mjesta(koja su velika večina propala)koji su ostali u postrojbama HV ili u MUP-u nisu tražili ništa. Radili su i šutjeli. Kad se bolest pojavila,nije posljedica rata,nije na vrijeme obolio.I naravno pokušavaju dokazat da su oboljeli zbog posljedica rata ali rok je prošao.Nedokazivo.E tako se i problem velikog broja osoba koje su iskoristile stanje u državi i situaciju ne može dokazati.To tko uspije treba ga predložit za Nobelovu nagradu. Toliko. pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani znam da će se sada srućiti drvlje i kamenje na mene,ali što ćeš.

Ja mislim da se treba braniteljem zvati samo dragovoljci 01.05.1991-15.02.1992,i oni koji imaju najmanje tri godine povezane (bez prekida) od 15.02.1992 do 31.12.1995 godine.

A ne sad je branitelj i onaj koji ima najmanje 3 dana u HV i onaj kojeg je vojna policija privela,jer se nije odazivao na mob.poziv i sl.A sada se busaju da su branitelji i što je najžalosnije pravim braniteljima su pokupili i mirovine,stanove, odličja, a nama ostavili optužnice od kojih se i danas moramo braniti,dok se oni ne moraju jer znaju da nisu bili nigdje i da nisu metka ispalili,osim na slavljima.

E sad udarite po meni,jer ionako sam dobrih mjesec dana pod stresom i neće mi biti ništa.

Bog. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako sam u ratu proveo svih 5 godina, djelomično se slažem se s tvojim mišljenjem-status branitelja trebali bi imati samo oni koji su sudjelovali u obrani od 5.8.90 godine,do 3.sječnja 92 godine. Zašto? Zato jer je velikosrpska pobuna u tada još uvjek SRH izbila 17.8.1990 godine kada je počela "balvan revolucija",a obrambeni rat je završio 3.sječnja 1992 godine kada je nastupilo primirje,a 15.1.1992 godine Hrvatska je međunarodno priznata i sve kasnije akcije su bile ograničenog karaktera i oslobodilačke,a ne obrambene. Dakle u registru razdvojiti Dragovoljce od ostalih,a nakon 92 godine sve one koji nisu sudjelovali u ograničenim vojnim operacijama izbaciti iz registra branitelja,kao i one koji su zavedeni u registru nakon završetka VRA"oluja",a takvih je popriličan broj. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za legiju:stvarno pametno razmisljanje,moj prijedlog da samo ti budes branitelj,niko vise.pojasnjenje,znas li ti koliko je klasa vojnika hrvata otislo u jna od 8.mjeseca 90.,po cijem naputku,sigurno vlastitom,znas li ti koliko je momaka zavrsilo hv.-ROCNIKE;i onda je preslo u gardijskr postrojbe,spec.policiju,i prosli sve moguce akcije,sta sa njima,malo razmisli prije nego velicas samog sebe,mogao bi ti tu navesti jos puno primjera gdje ti nisi u pravu,ali to je ono zalosno medju braniteljima,a vidi se u stvarnom zivotu,sit gladnom nevjéruje,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se djelomično slažem s vama i slažem se da status branitelja trebaju imati samo oni iz 1991 i dragovoljci iako sam ja popušio status dragovoljca pošto sam bio u JNA do kraja 9 mjeseca 1991 javio se u ZNG i fali mi 8 dana do statusa dragovoljca. Bitno mi je da znam (a i moji prijatelji da sam dragovoljac).

Nije uopće problem u broju branitelja već u privilegijama koje su iz toga statusa proizašle. Naime 2005. je naglo porastao broj invalidskh mirovina na osnovu PTSP-a. Ako si bio u ratu 3 dana (mobiliziran naravno) otišao si psihijatru 1.1.2005 (prvi put) i rekao da odjednom sanjaš slike s ratišta i da imaš problema s ukućanima. On pita jesi li bio na ratištu. Pa naravno da sam bio :-o i eto dijagnoze PTSP-a. Ako si još imao dobre veze eto ti mirovine. Sada uz tu mirovinu izvodiš zidarske radove, baviš se poljoprivredom i primaš poticaje (zemlja je na roditeljima koji su u mirovini), kamatariš, glumiš mangupa, parkiraš se na mjesto za invalide i ugrožavaš prave invalide. Nitko te ne podnosi, ali imaš debelu kožu i još balavcima okolo govoriš kako si se borio za ovu državu.

Znači uzimaš jedno radno mjesto i jednu mirovinu. Ljudi to sve vide i nemojte se čuditi za koje vrijeme ako vas netko dobro iscipelari kad kažete da ste branitelj u invalidskoj mirovini.

Nije uopće bitan status branitelja, taj status imam ja, ima ga i moj brat koji od tog statusa nemamo baš nikakve koristi.

Treba napraviti opću reviziju statusa HRVI, ali na pravedan i nepristran način pa ćete onda vidjeti kakve će muke nastati. Ne može mi nitko reći da nakon 10 godina od rata odjednom u istom trenu 20000 branitelja osjeti psihičke tegobe.

Eto sad pljujte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gonzo-stari u pravu si puno i previše

i ja imam status branitelja i neka mi netko objasni što mi to predstavlja u zivotu osim moje osobne satisfakcije

zato nemojte razbijat glavu sa laznim braniteljima a lazne

invalide ako ih ima ne dirajte jer oni su tamo gdje su ih drugi smjestili zbog svojih vlastitih interesa

neke su i protiv njihove volje umirovili

nisu branitelji izmislili ptsp niti bi ispočetka to netko i tražio

nego su natjerani na to da bi se lakse vladalo populacijom

koja bi mogla postati ndzgodna

citat-ja im omogućila-eto ispada da ima neke logike u svemu ovom sta drljavim

Jos samo ovo - kome se ukazala prilika zasto ne

sve je po zakonu a i od cega bi ljudi zivili posto su im firme gdje su radili unistene a oni bi sigurno imali hrabrosti pitat

a sta je sad ovo :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gonzo-stari tu si u pravu,nije problem u statusu već u "privilegijama".Meni su spočitavali da imamo velike mirovine i druge povlastice i to oni koji su bili mobilizirani i u prićuvi u zg i u umagu i to po mjesec dana,sada kada su i oni dobili darovnice za stanove u vukovaru ,šute i prave se da je to ok,znam dvojicu koji su bili između jednog i tri mjeseca i to na silu mobilizirani,bježali su od vojske ,a sad imaju ista prava kao i onaj koji se sam javio i sudjelovao u ratu sve godine,a oni su radili po europi i slagali eure i sada imaju pravo kad navrše godine za mirovinu, ići u braniteljsku (sigurnu),a to je samo jedan dio koji nije stigao tražiti invalidnost,a onda dolazimo do ovih što si gonzo-stari pisao.

A mi smo nepošteni ,a oni pametni.To me najviše izjeda jer normalan čovjek ne vidi svakog posebno već gleda generalno i u prosjeku ja sa 5 god.rata na prvoj crti,ranjavanjem,logorom i

onaj od tri dana smo isti,da ne pišem o neborbenom sektoru iz debele pozadine,sada kad se neki prepoznaju u ovome reći će imaš veliku mirovinu i šuti,pa u tome i je poanta da treba dobiti svatko kako zaslužuje po svome ućešću i stradavanju,a ne za mjesec dana rata isto kao i pravi veterani.

sad mi je lakše,marnio sam jedan xanax,a prije spavanja ću i sanval i nadati se da će sutra poćeti novi dan.

bok :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I kad vec pisem

najmanja vojna mirovina bi trebala biti kao prosjecna placa i onda nebi bilo onih koji rade na crno a ako bi ih bilo onda im oduzeti mirovinu ako su fizicki sposobni za rad i ako vole raditi

ko voli raditi radilo mu se o glavi-narodna

a i da nam je drzava omogucila da postenim radom mozemo zaraditi dosta vise od takve mirovine onda bi bilo manje i umirovljenika

ako grijesim ispravite me

p.s.

Dosta mladih je islo i u civilne mirovine zato jer misle bolje ista nego nista

a ko je tomu kriv

 

bojim se da je ovo sve islo naopako

pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Poštovani znam da će se sada srućiti drvlje i kamenje na mene,ali što ćeš.

Ja mislim da se treba braniteljem zvati samo dragovoljci 01.05.1991-15.02.1992,i oni koji imaju najmanje tri godine povezane (bez prekida) od 15.02.1992 do 31.12.1995 godine.

A ne sad je branitelj i onaj koji ima najmanje 3 dana u HV i onaj kojeg je vojna policija privela,jer se nije odazivao na mob.poziv i sl.A sada se busaju da su branitelji i što je najžalosnije pravim braniteljima su pokupili i mirovine,stanove, odličja, a nama ostavili optužnice od kojih se i danas moramo braniti,dok se oni ne moraju jer znaju da nisu bili nigdje i da nisu metka ispalili,osim na slavljima.

E sad udarite po meni,jer ionako sam dobrih mjesec dana pod stresom i neće mi biti ništa.

Bog. :place:

Nevidim razlog zasto bi neko “udarao” po tebi,predlozio si nesto sto je vrijedno rasprave I u kom smjeru bi rasprava mogla ici,nikoga nisi povrijedio,jer si iznjeo samo svoje misljenje...

Djelomicno bi’se slozio sa tvojim razmisljanjem,osim ovog”najmanje “tri godine(bez prekida)”jer ako je ne’ko npr.teze ranjen I predstojilo mu dugotrajno lijecenje,takvi bi bili zakinuti a to bi bio apsurd..

Osobno bi predlozio da status branitelja I invalida imaju samo oni sudionici koji su bili na prvim linijama u direktnom “obracunu”sa agresorom,jer svi smo primali istu naknadu (placu) bilo da smo u u uredu, potrckala,tajnice istih potrckala, zamjenici zamjenika tih potrckala,spremacice od istih ,kuhari,pekari mehanicari sportasi-nadrisportasi,I da ne nabrajam ili ned’o bog spomenem neke zastupnikeS ili npr direktore kojekakovih firmi.hotela I sl.

Samo razlika je u tome sto su neki bili svjesni da ih metak nece pogoditi i odlazili su bezbrizno na svoj "posao" za koji su bili adekvatno placeni. I sad neka mi ne’ko objasni kao recimo onom invalidu sa p.linije odnosno obitelji poginulog-nestalog H.B..,a koji je bio svijestan da mu je zivot u “torbi”tad a za istu tu naknadu-mirovinu-placu, jednako danas uzivaju svi gore spomenuti. Pridonije le su I “ove”pomenute kategorije na neki sporedni nacin, ali ajmo neka se “svi ostali”koji nisu bili na prvoj liniji svrstaju u jednu pod-kategoriju pa da se konacno izadje sa brojem STVARNIH “koliki je broj branitelja”koji su sa srcem i dusom ,svjesno i znajuci d aim je to mozda zadnji dan zivota,svoj zivot stavili na KOCKU za biti ili nebiti-zaMene- Tebe –Njih ,odnosno za sve Nas.

Osobno I sam bi bio zakinut,kako sa Mojim –tako I sa Tvojim prijedlogom I nicije zasluge ne umanjujem niti necije preuvelicavam,samo sam realan…

Za pohvaliti je I vecinu komentara,jer ni’ko nikoga ne omalovazava a iskreno se nadam da ti “vukovar”nisi sve ovo predlozio kako bi samo skrenuo pozornost na sebe,tj.da bi se (prijedlog mozebitnoga zakona)trebao prilagoditi samo Tebi ili Tvojim istomisljenicima kao niti Meni..

Ovo je smo jedan dio mojega razmisljanja NA GLAS!!

zdravi i zivi bili, ma gdje bili!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vukovar

sve su to krivi vlastodršci ili ovi ili oni

kada su oni s prve linije prvi put spomenuli da nije

istoprva linija i pozadina da malo zamjenimo

mjesta odmah su uveli i terenski dodatak

a kad je rat zavrsio kad branitelji vise nisu bili

potrebni

sistem bodovanja je opet bio isti bez obzira koliko si bio blizu linije

jesam li u pravu

ima jedna thompsonova

-kazite mi jesu li nas prevarili...-

jednom sam kad sam popio izjavio

da sam bio pozadina izdrzao bih i 20 godina rata a posto sam bio na čuki i godina je puno

 

divim se ljudima koji su cijeli rat izdrzali na

liniji i oni bi trebali imati sve privilegije koje imaju oni u vladi i saboru i vece od njih

isto tako divim se vukovarcima i uvijek ce imati posebno mjesto u mom srcu i hvala im sto su obranili hrvatsku

malo tko bi napravio ono sto ste vi

hvala pozdrav

:palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mislim na one koji su ranjeni ili umrli od posljedica rata dok su bili u postrojbi,već onih koji masovno su išli po dijagnozu ptsp-a,a da moram reći iako sam bio u logoru,morao sam pisati onaj famozni test mmpII ili kako već,da vide dali sam stvarno bio životno ugrožen i da slućajno ne lažiram ,znojenje,paranoju,strah od masa,strah od skućenog prostora i da tamo nisam možda bio na nekom odmoru.A posebno mislim na one iz prićuve koji su jahali konje,surfali na moru ili bili u metropoli,a ne na prvoj crti u vkc,i onda odjednom poslije 5-10 godina ,a nikad ranije javlja se ptsp.o tima ja pišem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

ne mislim na one koji su ranjeni ili umrli od posljedica rata dok su bili u postrojbi,već onih koji masovno su išli po dijagnozu ptsp-a,a da moram reći iako sam bio u logoru,morao sam pisati onaj famozni test mmpII ili kako već,da vide dali sam stvarno bio životno ugrožen i da slućajno ne lažiram ,znojenje,paranoju,strah od masa,strah od skućenog prostora i da tamo nisam možda bio na nekom odmoru.A posebno mislim na one iz prićuve koji su jahali konje,surfali na moru ili bili u metropoli,a ne na prvoj crti u vkc,i onda odjednom poslije 5-10 godina ,a nikad ranije javlja se ptsp.o tima ja pišem.

Opet se djelomoiscno slazem,al'(ovo sad je drugi par cipela) nemoj traziti krivce u Njima,svi su oni samo iskoristili pravo na ostvarivanje statusa po. tada vazecem zakonu pravima H.B. odnosno RVI

Ako se ne varam neki dan rece "neko iz mase" da je takvima i slicnima ,osobno ili neposredno omogucio (dao) te priviligeje,zar ne??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu oni krivi ,već zakon i tko je pisao taj zakon od onog prvog pa do zadnjeg zakona,oni su ok ako se ne prića o ratu i tim temama,a već kad naćmemo temu rata,tko je što ostvario onda se kod njih javlja nazovi ljubomora na naše "privilegije" ali samo u onima u kojima oni ne mogu konzumirati,dok u onima koje konzumiraju najveći su borci u pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad se pogleda prijedlog kolege Vukovara,vidi se kako i jedan "običan" branitelj može imati izvrsna rješenja za neko zakonsko definiranje statusa branitelja ali tko bi pri izradi zakona htio uvažiti i prijedloge ostalih branitelja koji nisu ni u udrugama ni u politici.Sada imamo preko 500 000 branitelja i tko će sada građanima objasniti da se i sa jednim danom može imati status branitelja i da nisu svi u mirovinama i ne koriste materijalna prava.Kad se jednom stvori loša slika o braniteljima u javnosti, teško je to ispraviti.Hoće li itko ikad građanima objasniti da postoji i veliki broj branitelja u registru koji imaju koji mjesec učestvovanja u ratu i pravo na nekoliko udjela u fondu branitelja.Žašto je u ovoj zemlji riječ branitelj sinonim za parazita,povlastičara i primatelja visoke mirovine??? Tko će to i jeli vrijeme da se to konačno rasčisti??

Naravno da ima lažnih i branitelja i invalida ali to je stvar institucija i ne smije to biti teret za branitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na izjavu Jace kako je "isposlovala respektabilne mirovine" i s obzirom na trenutno stanje u državi,a pogotovo u svezi punjenja proračuna koji se više uopće ne puni može se očekivati da će se isto tako isposlovati drastično smanjenje mirovina. Bez brige, u vladi postoje ljudi, psiholozi, koji prate kako narod diše. S obzirom na sve više napisa u tiskovinama o povlaštenim mirovinama stvara se se dojam kako branitelji koji su u invalidskim mirovinama jako dobro žive, žive oni koje sam naveo u gornjem postu, jer su zdravi. Oni bolesni se ne pojavljuju baš u javnosti i ne druže se baš s ljudima. Žalosno je što će opet zaživjeti kolektivna krivnja jer će se mirovina smanjiti svima,lažnjacima će biti svejedno jer će opet moći raditi u fušu.

Sve je to smišljeno i rađeno godinama i teren se dobro pripremio, nekad su ratnici bili poštovani, sada ih se prezire ,a do tog prezira nije došlo preko noći već se to smišljeno sceniralo. To će se dogoditi bez obzira tko bio na vlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podržavam sve izrečene stavove i rasprave ali moram još jednom ponoviti po mom mišljenju jedini krivac za brojku od 500 000 branitelja vlada i ministarstvo branitelja koji su odredili kriterije za dobivanje statusa branitelja.Kriterije svi znamo a glavni je svi zaposlenici MO i MUP-u a uz status idu i ne baš mali broj udjela(18)više nego branitelji sa 2 i više godina prve crte.Ovim padobrancima status branitelja može ukinuti samo onaj koji im ga je i darovao a to je vlast iz 2005. i današnja.Žalosno ali istinito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi ste vi u pravu a ja ču izreči još jednu istinu konobarice koje su radile u vojnim kantinama po vojarnama na Brijunima ili po hotelima vojnim na moru, kao i čistačice, kao ženske koje izdaju pasoše policijskoj upravi,tajnice šefova koje je obaveza bila diči telefon imaju više bodova od vojnika u gardijskoj brigadi koji je došao recimo 1992 bio do 1995. godine, Vojnik se smrzavao na Dinari 1994 do 5 mjeseca 1995 ali tada po odluci vlade nije bilo rata u Hrvatskoj i svima jedan bod kao čistačicama,konobaricama,tajnicama, šefovima ureda i uprava za obranu i da ne nabrajam osatale jer ih ima previše koji ne bi smjeli biti na tom popisu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to napravljeno da se razvodni braniteljska populacija

nadodajte na to silne udruge koje su vecinon ispolitizirane i sto mislite kad kad cujete cinizam pojedinih celnika tih udruga

a sta tek misle mladi ljudi koji su se rodilimalo kasnije i neznaju mnogo cinjenica o domovinskom ratu

500 000 i gotovo ta prica je zavrsena svidjelo se to nama ili ne

jedino sto mozemo je to da svojoj djeci ispricamo

istinu o DR i da nam oproste sto nismo svoj autoritet iskoristili ranije da stvorimo pravedniju drzavu

ipak olakotno nam je to sto nismo isli u rat s idejom

ovo je prilika koju nesmijemo propustiti

i sto nismo razmisljali kao neki psi rata

ili kokosari kako sam negdje procitao

pozdrav

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vulinjo:

I kad vec pisem

najmanja vojna mirovina bi trebala biti kao prosjecna placa i onda nebi bilo onih koji rade na crno a ako bi ih bilo onda im oduzeti mirovinu ako su fizicki sposobni za rad i ako vole raditi

ko voli raditi radilo mu se o glavi-narodna

 

-s ovim se baš i ne slažem, ja sam praktično radio do zadnjeg dana do odlaska u mirovinu, na komisiji u tvrtkovoj teta mi veli vi ste relativno mladi (imam 43g) još ćete nešta u životu raditi idete u profesionalnu mirovinu, meni nema veće rehabilitacije nego otići u moj voćnjak i punim plućima udahnuti mirise voćki i polja (sto puta bolje od cipraleksa i ostalih gluposti ), bolje je da sam u voćnjaku nego u kladionici i birtiji

 

-status branitelja hmmm

-a zašto ne uvedu npr. grupe pa bi imali branitelja prve grupe, od datuma o datuma već kako se odluče, pa napraviti više grupa, teško je nekome oduzeti status ali se nekima taj status može pojačati pa bi se vidjela razlika od branitelja prve i pete grupe

 

-ne znam dali se slažete ali ja tako razmišljam... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grabik

Slazem se s tvojom izjavom i ja mislim da je to relaksacija i iskreno zavidim ti na vocnjaku

:palac::palac::bananko::bananko::skakuce:

razmisljam o tome kao odmor od dsvakodnevnog posla

ali rad na gradjevini

em je tesko em je ...puno stvari bolje ne spominjati

a sto se tice statusa kome pravo kome krivo

To gotova stvar

po meni nesretno izvedeno ali popravka nema

previse je zastranjeno da se moze ispraviti

i ne samo to previse toga nije dobro

ali ako se ne ljutis mali savjet

i birtija i klada u normali nije lose jer i druzenje opusta

 

:palac:

ako se moze financijski

 

pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolegama na ovom forumu.

 

Ne zna kako je Vama od cijele ove situacije sa braniteljima i njihovim obiteljima ,ali meni je već zlo.

 

Dobro kolega Grabik kaže da je najbolje opuštanje u voćnjaku.

 

 

Hvala bogu i ja imam svoj mali vrt i voćnjak gdje opuštam živce od svakodnevnih političkih trakavica.

 

Na žalost ,branitelji i cijela populacija hrvatskih građana koji su bili zahvaćeni ratom i privatizacijom su na rubu nezadovoljstva.

 

Na žalost mnogi pravi branitelji još nisu uspjeli riješiti svoja dugotrajna bolovanja,mnogi koji su radili poslije rata i željeli živjeti život dostojan čovjeka sa ponosom što su sudjelovali u obrani Domovine i danas kad im je narušeno zdravlje ne mogu ostvariti prava jer je Vlad donijela famozni zaključak o 10 godina.

Taj zaključak se odnosi na osobe koje su podnijele ili koje još nisu a zdravstveno stanje im se pogoršalo nakon 10 godina ili će im se pogoršati.

 

Tko je to u ovoj državi da ljudima kaže da imaju ptsp ili da im posljedice ranjavanja nisu priznate za HRVI jer su nastavili nakon oporavka poslije ranjavanja raditi.

 

Znači te osobe su samo morale pratiti TV i političke emisije,pa da onda tempiraju kada će podnijeti Zahtjev za umirovljenjem.Što ako im se stanje pogorša tek nakon tih famoznih 10 godina.

 

Onda idu u civilnu mirovinu.

 

Pa gospodo,koliko je bedastoće u Vladinojj politici razdvajanja branitelja.A jesmo li mi krivi za to.

 

Jesmo ,jer se nismo pobunili za tisuće branitelja koji su zaslužili taj status,a dobili su ga oni za koje smo znali da varaju državu i još su nam se smijali u lice.

 

Tako je Vlada dobila poslušnike i nezadovoljnike i razdvojila braniteljsku populaciju.

 

 

Demantirajte me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miner

 

"...svi koji žele mogu zatražiti..."

nije napisano da če i dobiti svi koji zatraže,a i nisu baš svi dobili.

 

 

gonzo-stari

 

"...otišao psihijatru 01.01.2005.(prvi put)i rekao da odjednom sanjaš slike..."

 

trebalo je dati naputak komisiji da se obrati pažnja kada (datum) se prvi put otišlo na psihijatrijski pregled.koliko ih ima da su prvi put bili prije 1.1.2005.na pregledu ?tebalo je u dokumentu kod razvojačenja pisati što si bio:tenkist,artiljerija,vozač,kuhar,skladištar,strijelac pa bi neke stvari članovima komisije bile jasnije.od onoga da li si bio na prvoj crti obrane ili prvoj crti "pozadine" i dadum početka liječenja.

 

vuluno

 

"..najmanja vojna mirovina bi trebala biti kao prosječna plaća.."

 

a koliko bi onda trebala biti najveća? nije kriva visina mirovine već visina cijena artikala i dađbina koja se moraju platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda

Prosjecna placa u RH je oko 5 500 kn

najveca mirovina bi valjda ovisila o stupnju invaliditeta branitelja

napominjem ja sam van ovog o cemu pisem

ja sam obican branitelj bez invalidnosti i radim u privatnom sektoru i ko zna hocu li dozivjeti svoju civilnu mirovinu jedino sto znam ako to docekam da cu mozda imati onu najnizu braniteljsku kao neku povlastenu

koliko tocno i ne interesira me jer daleko je do toga

mozda prije doleti kakav meteor da nas

izrelaksira

pozdrav :-D:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado:

Na žalost mnogi pravi branitelji još nisu uspjeli riješiti svoja dugotrajna bolovanja,mnogi koji su radili poslije rata i željeli živjeti život dostojan čovjeka sa ponosom što su sudjelovali u obrani Domovine i danas kad im je narušeno zdravlje ne mogu ostvariti prava jer je Vlad donijela famozni zaključak o 10 godina.

Taj zaključak se odnosi na osobe koje su podnijele ili koje još nisu a zdravstveno stanje im se pogoršalo nakon 10 godina ili će im se pogoršati.

 

Tko je to u ovoj državi da ljudima kaže da imaju ptsp ili da im posljedice ranjavanja nisu priznate za HRVI jer su nastavili nakon oporavka poslije ranjavanja raditi.

 

Znači te osobe su samo morale pratiti TV i političke emisije,pa da onda tempiraju kada će podnijeti Zahtjev za umirovljenjem.Što ako im se stanje pogorša tek nakon tih famoznih 10 godina.

 

-opet ćemo malo ja i ti polemizirati, nisam političar i ne slažem se s njima ali ljudi nekada se moralo reći dosta ptsp-a, što mislite da se još može ostvariti hrvi na bolest pa za koju godinu mi bi imali 500 285 branitelja s hrvi, ja ne znam kako kod vas u mjestima ali kod mene je i prije rata bilo osoba s psihičkim problemima a bome i poslje i to onih koji nisu branitelji, tko garantira da ova ekonomska situacija nebi proizvela još stotine tisuća ptsp-ovaca

-npr. jedan moj poznanik bio u ratu ukupno 1 g. (nekoliko puta mobiliziran), radi u jednoj poznatoj ciglani, u ovoj krizi smanjili plaće veli on pa i ja sm obolio na ptsp (bolje mirovina 3000kn neko za te pare raditi )ode doktoru (2009) pa na komisiju, pa na upravni sud, normalno na bolovanju i čeka, što da mu kažem a on je glasan ebe i kosorku i tuđmana za koga se on borio itd...

-kako komentirati takve slučajeve....

 

pozdrav svima.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Grabik!!!

 

Slažem se u potpunosti s vama kada kažete da je i prije rata bilo osoba sa psihičkim problemima.

 

Kao što kolega buda 1965 kaže trebala je komisija razdvojiti osobe koje su podnijele zahtjev prema dužnostima koje su obavljale za vrijeme rata.Normalno je da nije isto kad čovjek koji je cijelo vrijeme bio u rovu bude tretiran isto kao i neka službenica u Uredu za obranu.

 

Ali na žalost bilo je slučajeva kada su takvi ljudi podnosili zahtjev i oni su dobili dijagnozu ptsp,a ja znam jednog kolegu koji je bio na prvoj crti pa mu doktori upisali da je bolovao često od gripe,jel to u redu.

 

Ne slažem se s vama kad kažete da je bilo vrijeme da se prestane s odlascima u mirovinu uz dijagnozu ptsp ili ranjavanja.

 

Nismo ni vi ni ja,niti naša vlada ti koji će odlučivati kada će se nekom istinskom branitelju koji je prošao sva ratišta i koji je srećom otišao na neko radno mjesto koje mu pretstavlja zadovoljstvo i gdje je napokon pronašao svoj mir,pogoršati zdravstveno stanje.

 

Ne možete svim istinskim braniteljima,zbog onih koji su se na nemoralan način dokopali vojne mirovine reći:"Gospodo ko Vam je kriv ,zakasnili ste,imali ste rok za predaju Zahtjeva".

 

Pa dragi kolega nije ovo Natječaj za radno mjesto,za stipendiju ,za donacije ili potpore ,ovo je pravo svakog istinskog branitelja koji je stvarno obolio ili je ranjavan da riješi svoj status .

 

Znači ,nekome tko je stvarno krvario za ovu Domovinu treba reći:"Žao mi je ,zakasnili ste"

 

 

Nije on zakasnio,nego država nema više novaca,a zašto ,jer nije vodila računa o korupciji među komisijama,revizije se rade traljavo,doktori su dobivali mito za određene dijagnoze,retroaktivno su se upisivali pojedinci u evidenciju stradalih,da bi dobili određene privilegije(uvoz automobila i ostalo kao HRVI).

 

E kad su ti ljudi lijepo dobili svoje za što su se "borili"

kako će onda biti novca za one koji su "Zakasnili".

 

Zato sada imamo ono što sam Vam rekao poslušnike i nezadovoljnike.

 

Sigurno se pitate u koju ja spadam skupinu.

 

Ja sam kolega kao i vi ,43-godišnji branitelj od 01.12.1991. godine.2009 godine sam otišao u 6a mirovinu i povremeno radim jer mi ta mirovina dopušta da radim.

 

Nisam ranjavan,nisam obolio od ptsp iako mi puno kolega kaže zašto nisam "ganjao" tu mirovinu iako sam prošao dosta ratišta .

 

Jedino što ne volim,to je nepravda i to me jako boli,ali činjenica je da nas je netko svojim postupcima razdvojio i da sada želi da se ogradi od korupcije koja je bila u svim segmentima društva.

 

 

Recite mi ako griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki čitam tko i što piše pa se moram malo javiti već sam jednom napisao da su svi koji pišu u pravu i nisu u pravu od svakog bi se moglo uzeti ponešto što je pozitivno napisano a isto tako odbaciti ponešto negativno kada bi se netko htio zauzeti da izvadi rečenice između bio bi to tekst prijedloga po kojem bi trebalo urediti zakon o braniteljima ovaj sadašnji je pun rupa zato i je sada stanje koje je horor užas strava komedija i cirkus sve izgleda kao da je netko lopatom nabacao u mješalicu a onda pomalo istresao iz mješalice

 

 

pozdrav BRANITELJIMA :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija