Jump to content

Uknjižba na nekretninu


Hellsing

Preporučene objave

Dobar dan, htio bih vas pitati ako dam suglasnost netkom da se uknjiži na moju nekretninu ali kao korisniku odnosno da ima pravo služnosti koje će biti posljedice? Vezano je za odvojeni put koji je pod mojim vlasništvom ali se ti ljudi služe njih oko 20.godina. i od suda su dobili pravo prolaska ili služnosti pa sam sad tužen od njihove strane jer se oni žele uknjižiti na moju nekretninu ali problem je to što ta nekretnina nije 1/1 vec ima više vlasnika.Ako mi možete pomoći šta napraviti u ovoj situaciji bio bih vam jako zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, htio bih vas pitati ako dam suglasnost netkom da se uknjiži na moju nekretninu ali kao korisniku odnosno da ima pravo služnosti koje će biti posljedice? Vezano je za odvojeni put koji je pod mojim vlasništvom ali se ti ljudi služe njih oko 20.godina. i od suda su dobili pravo prolaska ili služnosti pa sam sad tužen od njihove strane jer se oni žele uknjižiti na moju nekretninu ali problem je to što ta nekretnina nije 1/1 vec ima više vlasnika.Ako mi možete pomoći šta napraviti u ovoj situaciji bio bih vam jako zahvalan.

 

zašto od korisnika ne tražite naknadu za korištenje nekretnine.

takav zahtjev ste mogli postaviti i na raspravi (prije odluke o pravu služnosti).

 

ako plati taj dio nekretnine(kojim se služi) tada mu date tabularnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislili smo to sad ponuditi ali sigurni smo da to oni neće prihvatiti(korisnici tog puta)

jasno da neće prihvatiti budući da su služnost stekli dosjedanjem,(temeljem zakona),a ne ugovornim odnosom.

.Sad se oni žele uknjižiti kao korisnici tog puta dali je to moguće iakko spriječiti.

ne,niti im je potrebna suglasnost za provedbu upisa stečenog prava,vidi odredbe čl.228.st.2.Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne,niti im je potrebna suglasnost za provedbu upisa stečenog prava,vidi odredbe čl.228.st.2.Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima.

 

Na tom tragu je bilo i moje pitanje, jer sam smatrao da moguće Hellsing nije bio tužen, pa zato idu s tužbom sad i prema njemu.

 

Tužba je nepotrebna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Mislili smo to sad ponuditi ali sigurni smo da to oni neće prihvatiti(korisnici tog puta).Sad se oni žele uknjižiti kao korisnici tog puta dali je to moguće iakko spriječiti.

 

Ne možete spriječiti uknjižbu, ali trebali ste tražiti naknadu za umanjenu vrijednost nekretnine :

 

Zakon o izvlaštenju i određivanju naknade - Zakon.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija