Jump to content

Alimentacija


Giulia77

Preporučene objave

Ne znam kako da to dokazem. U roditeljskom planu pise samo da radi (ali se vodi kao nezaposlen pa to znaci da radi na crno), ali visinu prihoda ne znam kako bih dokazala. Jel postoji nacin?

 

Ne, osim ako za odvjetnika ne angažirate editirao moderator.

uređeno: od G-man
reklamiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suprug i ja smo u procesu razvoda braka i imamo jedno maloljetno dijete. Suprug radi na crno, a trenutno placa minimalni iznos alimentacije sto je manje od 5% njegove zarade.

Ako ste u procesu rastave taj iznos je određen kao privremen.

Možete li napisati o kojem se iznosu radi, i po čemu zaključujete da je to 'manje od 5 % njegove zarade'?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
A što na primjer ako jedan roditelj na sudu je prilikom razvoda izjavio da ima plaću 10000 kn, a sud je odredio za djete 5 godina alimentaciju u iznosu 1200 kn, dali je realno tražiti sad nakon nekoga vremena višlji iznos.

 

1. Imali ste mogucnost žaliti se na tu prvobitnu odluku suda , tj. visinu alimentacije od 1200 kn s obzirom na visinu primanja.

 

2. Uvijek možete pokrenuti proces traženja povećanja alimentacije. Ima tu negdje i tablica po kojoj je država odredila zakonske minimume po dobi djeteta.

Možete tražiti povećanje koje možete dobiti a i ne morate, zavisi kako sud odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija