Jump to content

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo


Heisenberg

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...

Pozdrav svima

Prije godinu dana sam dobio ovu poruku od Mup/a : Zaprimili smo Vas podnesak kojim trazite informaciju o Vasem zahtjevu za stjecanje hrvatskog drzavlianstva kojeg ste podnijeli putem
Veleposlanstva Republike Hrvatske u Skopju.
Vezano uz navedeno, obavjestavamo Vas da smo u svrhu utvrdivania relevantnih cinienica u navedenom predmetu, obzirom da ste korisnik osobnog identifikacijskog broja (OIB) u Republici Hrvatskoj, od Porezne uprave zatrazili potrebna izviesca iz kojih ce biti vidliivo imate li javnih dugovanja u Republici Hrvatskoj, a koja do dananjeg dana nismo zaprimili.
Nakon sto zaprimimo trazeno, okoncat cemo postupak meritornom odlukom koja ce Vam biti urucena prema mjestu podnosenja zahtjeva.
S postovanjem.

DALI MOGU OČEKIVATI NEŠTO POZITIVNO I KOLIKO BI TRAJALO ?

OIB broj mi je izvadila moja odvjetnica , podneo sam preku član 16 .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 10. 2023. u 6:19, sivko je napisao:

Sve su rekli i ništa nisu rekli.

Pošalji im upit dokle je došao predmet.

Dana 16. 10. 2023. u 6:19, sivko je napisao:

 

Pošaljio sam nekoliko puta ali nažalost nisam dobio povratni odgovor . A svaki put kad ih zovem na telefon kažu da je predmet još u postupku 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Po ovom forumu barem, kao da se pocelo rjesavati zahtjeve, mozda su se uhodali. Ja navikla citati kako ljudi cekaju i cekaju godinama, a evo u zadnje vrijeme i za drzavljanstvo i za boravak vidim da ljudi javljaju da im je rijeseno u roku godinu-dvije od zahtjeva. Mozda se samo tako potrefilo, ali eto, daje nadu :)

Cestitam svima kojima je odobreno, i sretno onima koji jos cekaju! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav dobri ljudi,

živim/studiram u RH i imam odobren privremeni boravak. Nitko od mojih nema državljanstvo Hrvatske, međutim ja bih ga volio stjeći. Hoće li za primitak u državljanstvo biti dovoljena izjava da osjećam pripadnost hrvatskome narodu te da smatramo HR svojom zemljom. Osim toga imam s fakulteta potvrdu da sam se izjasnio kao Hrvat. 

Hvala Vam na odgovoru i sretno.

Lijep pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav dobri ljudi,

živim/studiram u RH i imam odobren privremeni boravak. Zanima me jeli moguće dobiti državljanstvo RH ako se izjasnim da osjećam pripadnost hrvatskome narodu (nitko od mojih nema državljanstva niti je rođen u RH). Osim toga imam i potvrdu da fakulteta gdje sam se prilikom upisa rekao da sam Hrvat. 

Hvala na odgovoru i sretno!

Pozdrav dobri ljudi,

živim/studiram u RH i imam odobren privremeni boravak. Zanima me jeli moguće dobiti državljanstvo RH ako se izjasnim da osjećam pripadnost hrvatskome narodu (nitko od mojih nema državljanstva niti je rođen u RH). Osim toga imam i potvrdu da fakulteta gdje sam se prilikom upisa rekao da sam Hrvat. 

Hvala na odgovoru i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, odobrena mi je Hr domovnica i receno mi je da moram ici u bilo koji maticni ured u Hr u mom slucaju ce to biti Ilok da podignem domovnicu. 

Da li se to radi bez zakazivanja? 

I da li mogu istog dana kada preuzmem domovnicu predati za putovnicu u policijskoj upravi Ilok? Bez zakazivanja? Otici na salter i predati potrebnu dokumentaciju.

Hvala.

uređeno: od Gokss
Ispravka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 02. 2024. u 14:28, sandrasus je napisao:

Rješenje preuzeto 🙂 Da li sa ovim papirom mogu sada do Zagreba da resim dokumentaciju? Hvala puno @sivko na pomoći 🤗

IMG_20240207_142404.jpg

Slično sam i ja dobio, s tim što su meni rekli da mogu odma da idem u bilo koji maticni ured da podignem domovnicu. Ne moras u Zagreb, nego koji je tebi najbliži

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na savetima!

Nije izvršen. Moram čekati 15 dana od dana preuzimanja rešenja i onda će biti izvršen. Rekli su mi u Konzulatu u Beogradu da moram doći još jednom kada budu izvršili upis. Ali sam zvala MUP i Matični ured u Zg i rekli su mi da čim upis bude izvršen mogu doći direktno u Zagreb (ja živim u inostranstvu već godinama i jednostavnije mi je ići u Hr). 

 

Takođe ono što može biti bitno nekome - za upis moje maloletne cerke mi je rečeno da mogu izvršiti upis u bilo kom Matičnom uredu u Hr jer sam upisana u knjige rođenih od datuma rođenja a ne od datuma rešenja. Tako da za maloletnike je dosta jednostavniji proces upisa u matice rođenih. 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam pozivnicu da idem na informativni razgovor u HR da se izjasnim o svim činjenicama relevantnim za donosenje odluku za primitak u Hr drzavljanstvo . O čemu se radi , kakav je to razgovor , sta pitaju , kakvi su mi sanse za stjecanje hr drzavljanstva ?

Dao sam izjavu u Veleposlanstvu u Makedoniju ali sad trebam ici u HR .

Screenshot_20240213_133421_All PDF Reader.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predao sam zahtev za stjecanje drzavljanstva podrijetlom po majci.Zahtev sam predao 7.03.2023 u Generalnom Konzulatu RH u Beogradu.Zvao sam I rekli su mi da je moj slučaj u radu.Evo skoro godinu dana čekam. bez ikakvog odgovora.Ima li nekton predstavu šta se zapravo dešava uopće?Hvala unapred.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 02. 2024. u 21:09, butterflyy je napisao:

 

Znači li ovo da je prošlo sve provere i da samo još treba da se izvrši upis?

Točno.

prije 15 sati , paluba78 je napisao:

Predao sam zahtev za stjecanje drzavljanstva podrijetlom po majci.Zahtev sam predao 7.03.2023 u Generalnom Konzulatu RH u Beogradu.Zvao sam I rekli su mi da je moj slučaj u radu.Evo skoro godinu dana čekam. bez ikakvog odgovora.Ima li nekton predstavu šta se zapravo dešava uopće?Hvala unapred.

Naravno da duže traje čim su u igri MUP i MVPEI.Kad riješe javit će.Mnogo predmeta a malo ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 3 sati , Darkono1 je napisao:

Postovanje svima. Posle skoro 2 godine cekanja i jedne nadopune podataka sam dobio odgovor iz HR. Da li neko mozda zna sta je ovo i koliko cekanja me jos ocekuje otprilike do neke odluke. Hvala svima na odgovoru unapred

 

Screenshot_20240324_053216_Gmail.jpg

Pa iskreno ja sam nakon takvog odgovara nasla meil maticarke u Zagrebu i pisala njoj mozda nedelju dana nakon sto mi stigao ovaj meil... Receno mi je tad najduze mesec dana da traje upis.... Nadjite i kontaktirajte ih ljubazne su zenice 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 10. 2023. u 11:29, Benii je napisao:

Pošaljio sam nekoliko puta ali nažalost nisam dobio povratni odgovor . A svaki put kad ih zovem na telefon kažu da je predmet još u postupku 

Na koji telefon zovete? Ja sam slala mail vec 3 puta, nikad nisam dobila odgovor, zvala bih na telefon ali ne znam koga da kontaktiram da bih bilo kakav odgovor dobila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, gabicaaa je napisao:

Na koji telefon zovete? Ja sam slala mail vec 3 puta, nikad nisam dobila odgovor, zvala bih na telefon ali ne znam koga da kontaktiram da bih bilo kakav odgovor dobila..

Ja sam sve odgovore i upute dobila sa sljedećih mejlova (nakon saznanja da je predmet poslat u gradski ured za opću upravu):

Kristina.Simrak@zagreb.hr

Daniela.Krivda@zagreb.hr

Kristina.Horvatic@zagreb.hr

Gradskiuredzaopcuupravu@zagreb.hr

 

Svi su jako ljubazni. Srecno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sandrasus je napisao:

Ja sam sve odgovore i upute dobila sa sljedećih mejlova (nakon saznanja da je predmet poslat u gradski ured za opću upravu):

Kristina.Simrak@zagreb.hr

Daniela.Krivda@zagreb.hr

Kristina.Horvatic@zagreb.hr

Gradskiuredzaopcuupravu@zagreb.hr

 

Svi su jako ljubazni. Srecno!

Jeste Kristinama sam i ja slala i uvek su mi odgovorile, cak i kada mi se zakomplikovalo (sama sam kriva) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sandrasus je napisao:

Ja sam sve odgovore i upute dobila sa sljedećih mejlova (nakon saznanja da je predmet poslat u gradski ured za opću upravu):

Kristina.Simrak@zagreb.hr

Daniela.Krivda@zagreb.hr

Kristina.Horvatic@zagreb.hr

Gradskiuredzaopcuupravu@zagreb.hr

 

Svi su jako ljubazni. Srecno!

Hvala punoo ☺️

Ja sam slala mailove na pitanja@mup.hr, ali niti jedan odgovor do sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala Sivko. Nije prosli put bila jasna poruka pa nisam znao. Hvala jos jednom. Inace ako nekog interesuje manje od 2 godine je proslo od podnosenja zahteva. Isao sam preko ambasade u Rimu pa je i tu malo izgubljeno vremena zbog nadopune podataka itd. Sve u svemu presrecan sam i srecno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zdravo.

Majka mi je rođena Hrvatica ima domovnicu, a  njeni otac i majka su takođe hrvatski državljani, rođeni u Hrvatskoj, majčina kompletna porodica je iz HR.  Ja sam rođen u Beču 1983 i kada sam napunio 2 godine s roditeljima sam se preselio za Bosnu jer mi je otac Srbin iz Bosne.  Trenutno imam državljanstvo Bosne i Hercegovine. 
 

kakve su moje šanse da dobijem državljanstvo republike hrvatske?

uređeno: od GoranaNada
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija