Jump to content

Krađe do 1000


dejna

Preporučene objave

Poštovani,zanima me što toznači krađe do 1000kn idu samo na zapisnik pp,da li se krađa smatra učinjena u godini dana do tog iznosa ili je nebitno rok kad je počinjena krađa,mislim da li je općenito važno da li se to napravi do tog iznosa,nebitna godina,2,3,4 shvatio sam da se ne smije prijeći kao nikad preko 1000kn krađe.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znači to što si napisao.

 

I krađa do 1000 kuna je krađa, samo što postupak nejde po službenoj dužnosti, nego po privatnoj tužbi. Znači, u tom slučaju te ne tuže policija i DO, nego onaj kome si ukrao. Sve ostalo je ugrubo isto.

 

Rokova nema, tako da se računa svaka zasebno (i sve zajedno, npr. ako su u istoj trgovini).

 

Ukratko, ne krasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba napomenuti da postoji i mogućnost konstrukcije produljenog kaznenog djela, gdje bi se iznosi zbrajali, pa ako pređu crtu od 1.000,00 kn, postupak bi išao ex offo.

 

 

hvala,znam da nije dobro krasti ali kad sam već krao sitnice pa me to proganja bez veze sam zapisan

Još da Vas pitam što to znači produljeno kazn.djelo i to ex offo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još da Vas pitam što to znači produljeno kazn.djelo i to ex offo?

 

Produljeno kazneno djelo, pojednostavljeno rečeno, znači da ste u određenom vremenskom razdoblju i prostoru, počinili više istih ili sličnih kaznenih djela - primjerice više krađa ili krađa i provalnih krađa. Tada se konstruira koncept produljenog kaznenog djela (koje teoretski predstavlja jedno kazneno djelo koje se sastoji od više radnji), a koje faktički favorizira počinitelja, jer kroz koncept produljenog kaznenog djela, počinitelj prolazi daleko bolje doli kroz stjecaj kaznenih djela, kod kojih bi se radilo o onoliko kaznenih djela koliko ima radnji.

 

Ako bi se radilo o istim kaznenim djelima, primjerice krađama, tada se kod kvalifikacije produljenog kaznenog djela, iznosi njima ostvareni zbrajaju, što je osobito važno kod počinitelja koji paze na to da taj iznos ne prijeđe 1.000,00 kn, jer se tu onda radi o tzv. sitnoj krađi, a koja se progoni po privatnoj tužbi, a ne po službenoj dužnosti (to vam je progon ex offo).

 

Znači, da ste primjerice u jednom dućanu ukrali stvar vrijednosti 500,00 kn, a u drugom 600,00 kn - počinili ste produljeno kazneno djelo krađe, koje se progoni po službenoj dužnosti, a ne privatnoj tužbi, upravo zbog toga jer se iznosi zbrajaju (500 + 600), i prelaze iznos od 1.000,00 kn.

 

I još da Vas pitam ako ponovno uđem u trgovinu u kojoj sam krao da li me ponovno znaju i prate i ako me zaustavi tajni agent da me provjeri a prilikom zaustavljanja ne ukradem ništa,da li mu moram pokazati torbu ,jaknu na uvid ili ne?

 

Imate opciju da pokažete (a ako doista niste ništa ukrali, ne vidim razlog da to uskratite) ili da vam dođe policija. Bolje je pokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Produljeno kazneno djelo, pojednostavljeno rečeno, znači da ste u određenom vremenskom razdoblju i prostoru, počinili više istih ili sličnih kaznenih djela - primjerice više krađa ili krađa i provalnih krađa. Tada se konstruira koncept produljenog kaznenog djela (koje teoretski predstavlja jedno kazneno djelo koje se sastoji od više radnji), a koje faktički favorizira počinitelja, jer kroz koncept produljenog kaznenog djela, počinitelj prolazi daleko bolje doli kroz stjecaj kaznenih djela, kod kojih bi se radilo o onoliko kaznenih djela koliko ima radnji.

 

Ako bi se radilo o istim kaznenim djelima, primjerice krađama, tada se kod kvalifikacije produljenog kaznenog djela, iznosi njima ostvareni zbrajaju, što je osobito važno kod počinitelja koji paze na to da taj iznos ne prijeđe 1.000,00 kn, jer se tu onda radi o tzv. sitnoj krađi, a koja se progoni po privatnoj tužbi, a ne po službenoj dužnosti (to vam je progon ex offo).

 

Znači, da ste primjerice u jednom dućanu ukrali stvar vrijednosti 500,00 kn, a u drugom 600,00 kn - počinili ste produljeno kazneno djelo krađe, koje se progoni po službenoj dužnosti, a ne privatnoj tužbi, upravo zbog toga jer se iznosi zbrajaju (500 + 600), i prelaze iznos od 1.000,00 kn.

 

 

 

Imate opciju da pokažete (a ako doista niste ništa ukrali, ne vidim razlog da to uskratite) ili da vam dođe policija. Bolje je pokazati.

 

 

hvala puno,nikad više ne kradem niti ću u budućnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najjefitinja i najbolja škola.

 

hvala na podršci,da Vas pitam zašto u tom muleru imaju moj dosije,

da li to po zakonu pp daje trgovinama gdje sam krao,znači uvid u sve o meni što sam juče saznao kad me tajni agent zaustavio prilikom izlaza iz mullera i zatražio kontrolu računa i pretres torbe i mene.Kad sam ga pitao zašto onda mi je to rekao da imaju dosje o meni,pa mi je rekao onako ljudski da je bolje da jedno vrijeme ne dolazim u muller jer je on kao baš tog dana uhvatio puno ljudi koji su krali čak i ženu s djetetom koja je ukrala parfem od 1000kn i zamalo joj nisu oduzeli dijete.I da li me onda prate u svim mulerima,jer je moja krađa bila samo 30kn,zar je to moguće kao da sam neki veliki lopov da me toliko vide tamo a ne razumijem što sa ovim velikim koji kradu milijarde?

Zahvaljujem puno i lp

 

 

pardon,žena je ukrala parfem od 1500kn,i dijete je vodila od 4 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da li to po zakonu pp daje trgovinama gdje sam krao...

 

Sve je u redu, policija ima pravo legitimirati osobu uhvaćenu u krađi i potom prosljeđuje te podatke oštećenoj trgovini, a radi eventualne privatne tužbe.

 

I da li me onda prate u svim mulerima?

 

Pa obzirom na brojnost njihovih trgovina, iskreno sumnjam da će vas sad baš pratiti u svim trgovinama, a što se ove konkretne tiče, obratili su pozornost na vas, jer su vas očito zapamtili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je u redu, policija ima pravo legitimirati osobu uhvaćenu u krađi i potom prosljeđuje te podatke oštećenoj trgovini, a radi eventualne privatne tužbe.

 

 

 

Pa obzirom na brojnost njihovih trgovina, iskreno sumnjam da će vas sad baš pratiti u svim trgovinama, a što se ove konkretne tiče, obratili su pozornost na vas, jer su vas očito zapamtili.

zahvaljujem puno Lp našem moderatoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.I da li me onda prate u svim mulerima,jer je moja krađa bila samo 30kn,zar je to moguće kao da sam neki veliki lopov da me toliko vide tamo a ne razumijem što sa ovim velikim koji kradu milijarde?

 

Da, trgovine razmjenjuju te podatke. I da, što se tiče njih, lopov si, bez obzira na iznos, tako da je potpuno razumljivo da to rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, trgovine razmjenjuju te podatke. I da, što se tiče njih, lopov si, bez obzira na iznos, tako da je potpuno razumljivo da to rade.[/QUOTda li samo te trgovine gdje se kralo izmjenjuju podatke ili u svim trgovinama ako si zapisivan kao kradljivac,i da li te trgovine vide gdje se kralo vide cijeli moj dosije
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, trgovine razmjenjuju te podatke. I da, što se tiče njih, lopov si, bez obzira na iznos, tako da je potpuno razumljivo da to rade.[/QUOTda li samo te trgovine gdje se kralo izmjenjuju podatke ili u svim trgovinama ako si zapisivan kao kradljivac,i da li te trgovine vide gdje se kralo vide cijeli moj dosije

 

 

mislim ako sam krao u mulleru da li izmjenjuju podatke samo u mulleru ili i u svim ostalim trgovinama konzum,bila,dm i ostale

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Molim Vas za odgovor!

Ako sam prijavljen za krađu novaca preko 1000kn bez ikakvih dokaza i ako sam prijavljen za prevaru novaca takođe preko 1000kn bez ikakvih dokaza te me pp pozove na razgovor,da li sam dužan odgovarati na pitanja policije ili bilo što iznositi ili reći ne želim ništa obrazlagati ili reći da želim iznijeti svoju obranu bez dodatnih pitanja pp.

I ovo drugo pitanje:

Da li mogu biti optužen i snositi posljedice na osnovu ovih prijava kređe i prevare?

Unaprijed zahvaljujem lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Ako sam prijavljen za krađu novca iznad 1000kn i prijavljen za prevaru novca iznad 1000kn i to sve bez dokaza,da li sam dužan pri pozivanju pp odgovarati na njihova pitanja ili reći ne želim iznositi ništa ili samo reći želim iznijeti obranu bez dodatnih pitanja?

Da li mogu biti optužen i snositi posljedice?

Unaprijed zahvaljujem!

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod počinitelja koji paze na to da taj iznos ne prijeđe 1.000,00 kn, jer se tu onda radi o tzv. sitnoj krađi, a koja se progoni po privatnoj tužbi, a ne po službenoj dužnosti (to vam je progon ex offo).

Pitanje samo radi pojašnjenja : Da li je ex offo ili sitna krađa ako se počini savladavanjem većih prepreka ili na osobito opak ili drzak način , ili je ukradena stvar vlasništvo RH ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Imam pitanje!

nažalost našao sam se u neugodnoj situaciji u jednoj trgovini kada sam si htio kupiti gablec i kad sam shvatio da sam zaboravio novcanik. Da se ne vracam ponovno, odlucio sam to ukrasti (vrijednost 20kn) i uhvacen sam od stane zastitara.

nikada prije nisam ni za sto kaznjen niti optuzivan, ovo je po prvi put da mi se tako nesto desilo.

 

Nakon sto sam uhvacen, zastitar je samo uzeo moju osobnu i slikao je odnosno skenirao, nije zvao policiju.

 

mene zanima, koje su neke posljedice koje mogu snositi za to?

hoce li mi to ostati sada mrlja kada budem vadio potvrdu o nekažnjavanju u svrhu zaposlenja? Ima li ta trgovina ovlast obavijestiti mog poslodavca da sam “kradljivac”?

dali oni to dalje salju na policiju?

Radi se o konzumu, zanima me hocu li u njihovim ducanima ubuduce biti pod povecealom? Primjerice, dali oni to vode u nekoj svojoj bazi podataka? Recimo ako placam karticama, znaju tko je tocno kupovao. Dali se to blagajnicama mozda na neki nacin signalizira kroz sustav,?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrda o nekažnjavanju ti je čista, a oni o tome ne obavještavaju tvog poslodavca.

Policiju su možda obavijestili, a možda i ne, ali policija po tome ne postupa ako imaju tvoje podatke, nego te oni (trgovina) moraju sami tužiti ako žele. U ovom slučaju vjerojatno neće jer se radi o manjoj cifri, ali buduće cifre se zbrajaju i ako će se nešto takvo ponavljati, tužit će te, a ako cifre probiju 1000 kuna, onda će te prijaviti policiji, pa će i policija podnijeti kaznenu prijavu.

I da, sad će te imati u svojoj evidenciji i pazit će više na tebe kad ćeš kupovati (ne samo u toj trgovini, nego i u drugim).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, drot13 je napisao:

Potvrda o nekažnjavanju ti je čista, a oni o tome ne obavještavaju tvog poslodavca.

Policiju su možda obavijestili, a možda i ne, ali policija po tome ne postupa ako imaju tvoje podatke, nego te oni (trgovina) moraju sami tužiti ako žele. U ovom slučaju vjerojatno neće jer se radi o manjoj cifri, ali buduće cifre se zbrajaju i ako će se nešto takvo ponavljati, tužit će te, a ako cifre probiju 1000 kuna, onda će te prijaviti policiji, pa će i policija podnijeti kaznenu prijavu.

I da, sad će te imati u svojoj evidenciji i pazit će više na tebe kad ćeš kupovati (ne samo u toj trgovini, nego i u drugim).

A na koji nacin ce druge poslovnice konzuma doznati za mene da sam jednom uhvacen u kradi? Dali oni moju sliku sa osobne i podatke davaju/pokazuju/proslijeduju blagajnicama koje rade na blagajni, ili kako to funkcionira? Na koji nacin ce me kontrolirati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Poslovnice razmjenjuju tvoju sliku i podatke.

Mozda onda najbolje da neko vrijeme uopce ne kupujem u konzumu, a pogotovo ne placam karticama jer na taj nacin vide da sam bio i mogu me jos bolje pratiti na kojim lokacijama kupujem. Iako, sumnjam nekako da ce me tako lako prepoznati djelatnici u drugim poslovnima. Pogotovo ako sad na neko vrijeme isparim i ne budem se pojavljivao u poslovnicama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, sivko je napisao:

Možeš kupovat i plaćat.Ona evidencija je samo ako kradeš.

Pa ja zapravo i jesam uhvaćen u krađi, zar me onda oni po tome neće tretirati kao kradljivca i upozoravat druge poslovnice sa mojim podacima i slikom?

i jos me zanima, kad nesto placam debitnom ili kreditnom karticom na blagajni, dali konzum na taj nacin dobiva podatke o kupcu koje kasnije moze recimo analizirati u razne svrhe. Jer primjerice kad nesto placamo gotovinom, nema nikakvog traga gdje netko moze provjeriti identitet osobe koja je bila u poslovnici?

 

ili mozda banka/izdavatelj kartice stiti klijenta u smislu da konzum ne moze u svom sustavu vidjet takve podatke kupca?

znaci dali konzumu ostaju podaci kupaca koji su nesto placali karticama. Oni bi to mogli koristiti i u neke marketinške svrhe u smislu da analiziraju potrošnju potrošača,da gledaju sto taj potrosac kupuje, koliko trosi itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, drot13 je napisao:

Ne, podatke od kartica ne mogu koristiti u te svrhe, a zato imaju kartice vjernosti po kojima to mogu.

Što se tiče tvog problema, nitko ti neće ništa, plaćao karticom ili gotovinom. Normalno dalje možeš koristiti njihove dućane.

 

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Ne, podatke od kartica ne mogu koristiti u te svrhe, a zato imaju kartice vjernosti po kojima to mogu.

Što se tiče tvog problema, nitko ti neće ništa, plaćao karticom ili gotovinom. Normalno dalje možeš koristiti njihove dućane

Bio sam to pitao jer sam mislio da oni mogu sad u buduće temeljem mojih podataka odnosno slikane osobne, pratiti mene kao potrosaca ako budem placao karticama banke. U smislu, imamo jednog evidentiranog kraljivca u nasoj bazi pa cemo ga sad dalje pratiti jer su podaci sa bankovne kartice (ime i prezime) istovjetni naravno podacima sa osobnom iskaznicom  i tako doci do saznanja po kojim on to poslovnicama kupuje i evetualno upozoravati djelatnike tih poslovnica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ta krađa je evidentirana u njihovoj bazi podataka kojoj imaju pristup sve poslovnice konzuma, i u slučaju ponovne krađe u nekoj drugoj poslovnici, ta će poslovnica vidjeti da ste već prije krali kod njih, i ovisno o visini ukradenoga podatke o prvoj i novoj krađi proslijediti policiji kako vam je već gore rečeno...

A podatke koje znaju o vama kada plaćate karticom su isti oni koji vam i pišu na slip-u kojeg potpišete. 

A za praćenje navika potrošača imate njihove kartice vjernosti kao što vam je štovani drot13 rekao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me jos samo ovo. Kada me je zastitar  uhvatio u kradi, bio je dosta nasilnicki nastrojen i poceo me vodit prema skladistu, prostoru koji se ne snima i nije pokriven kamerama. Obzirom da me je poceo voditi prema tom skladistu, ja sam zastao i odbio krenuti s njim u tom smjeru misleci u sebi tog trenutka, da u takvom zatvorenom prostoru me moze jos i udariti ili nesto nazao uciniti ili nesto drugo protuzakonito uciniti, a ja to necu moci dokazati, obzirom da takav prostor nije pokriven kamerom, necu moci dokaziti da je takvo sto ucinio ili da je primjenio fizicku silu nadamnom.

Čak i u trenutku kad me je poceo voditi prema skladistu, a ja sam htio ostati na mjestu gdje sam uhvacen ili  negdje unutar poslovnice konzuma, u prostoru koji se snima,i koji je pokriven kamerama, on me pomalo nasilnicki zgrabio za ruku i rekao: “ako neces milom - hoces silom”, na te rijeci sam mu uzvratio: “nemas pravo primjene fizicke sile nadamnom”

Jesam li ja tu u pravu? Da se prevrte snimke, mozda bi se i vidjelo gdje me nasilnicki uzima za ruku.

Imali taj zastitar pravo mene odvoditi u prostoriju bez kamere u koju ne zelim i izjasnim mu se da ne zelim, a on onda uz primjenu fizicke sile to ipak izvrsi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Nisi u pravu, zaštitar ima pravo uporabiti silu.

I bolje se ne suprotstavljati jer se vrlo lako od obične krađe dođe do razbojničke, a onda je situacija potpuno drugačija.

Pod tjelesnom snagom u smislu ovoga Zakona smatra se uporaba različitih zahvata borilačkih vještina ili njima sličnih postupaka na tijelu druge osobe, kojima je cilj odbijanje napada ili svladavanje otpora, uz nanošenje što manjih štetnih posljedica.

Zaštitari mogu u obavljanju poslova tjelesne zaštite upotrijebiti tjelesnu snagu, ako drugačije ne mogu:

– odbiti protupravni i neposredni napad kojim se ugrožava njihov život ili život osoba koje čuvaju,

– odbiti protupravni i neposredni napad usmjeren na uništenje i umanjivanje vrijednosti imovine koju čuvaju, a da pri tom štetne posljedice ne budu veće od prijetećih.

Tjelesnu snagu zaštitari mogu upotrijebiti radi savladavanja otpora, sprječavanja bijega i ako zakonito izdana upozorenja i zapovijedi ne jamče uspjeh

 

- Ja bih ovo protumacio na nacin da smiju samo ako im se ti suprostavljas u smislu da ih ti prvi napadas pa da svladaju, ali ako si ti miran i samo stojis na mjestu, po meni nije u redu primjenjivat fizicku sliku.

nisam pruzao otpor u smislu da zelim pobijeci pa me on mora silom zaustaviti da ne odem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj joj joj koliko straha bez razloga.

Da, upisali su tvoje podatke i imaju te u bazi i u slučaju da te ponovno uhvate u krađi

znati će da ti nije prvi put pa će shodno tome dalje postupati.

 

Da, razmjenili su podatke tako ako si ukrao u Radničkoj a drugi puta te uhvate u Ilici, znati će.

 

Ne, neće se upaliti crveni rotirajući alarm čim uđeš u bilo koju poslovnicu toga lanca niti će

blagajnici na ekranu prilikom plaćanja karticom iskočiti upozorenje "kradljivac".

 

Pusti brigu na veselje, kupuj gdje hoćeš, plaćaj čime želiš i uživaj.

 

Samo nemoj krasti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, wrritteer je napisao:

Joj joj joj koliko straha bez razloga.

Da, upisali su tvoje podatke i imaju te u bazi i u slučaju da te ponovno uhvate u krađi

znati će da ti nije prvi put pa će shodno tome dalje postupati.

 

Da, razmjenili su podatke tako ako si ukrao u Radničkoj a drugi puta te uhvate u Ilici, znati će.

 

Ne, neće se upaliti crveni rotirajući alarm čim uđeš u bilo koju poslovnicu toga lanca niti će

blagajnici na ekranu prilikom plaćanja karticom iskočiti upozorenje "kradljivac".

 

Pusti brigu na veselje, kupuj gdje hoćeš, plaćaj čime želiš i uživaj.

 

Samo nemoj krasti :)

Ma znam da sam se malo uspanicio, ali to je zato sto nisam nikada prije nikakav prekrsaj ili kaznu pocinio. Nisam se nikada ovako s necim susreo, i zalim zbog ovoga da sam se zbog 20kn doveo u poziciju kradljivca. Savjestan sam i odgovoran gradanin, visoko obrazovan i s pristojnim poslom. Tim vise, nekako sam sam sebi narusio neki ugled. Ali eto zato mi to vise nikada nece pasti na pamet takvo sto uciniti. Kajem se zbog ucinjenog, ali proslost ne mogu vratiti.

 

a dali postoji neki rok koliko dugo oni smiju te podatke cuvati kod sebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Krađe do 1000
  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Ako je prije dvije godine došlo do krađe robe u vrijednosti od 250kn te nije podignuta privatna tuzna te je roba placena, zanima me dal ce se nakon jos 3 godine to moći izbrisati iz evidencije prekršaja?

Također prilikom podizanja papira o nekažnjavanju i sličnog u inozemstvu i ovdje, hoće li se prekršaj vidjeti?

I prilikom odabira kojih profesija ce se zauvijek imati problema?

Hvala mnogo unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to je tako, tu bi ja samo komentirao nekakav apsurd, bar kako ja gledam na stvari. Naime, sigurnosna provjera se vrši za navedena zanimanja ali se ne vrši za neku visoku poziciju tako ako imaš neki dosje ne možeš postati zaštitar dok, s druge strane, možeš se kandidirati i postati gradonačelnikom ili možda ministrom, ako se ne varam. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

5.000,00 dinara je nešto preko 300 kuna. Prema RH zakonodavstvu (osim ako niste "maznuli" novčanik i ne radi se o državnoj imovini), radilo bi se o tzv. sitnoj krađi, koja podliježe privatnom progonu od strane oštećenika, dakle nema policije niti tužiteljstva u igri.

Kako je u Republici Srbiji, nisam upoznat, iako bi trebalo biti slično (napominjem da sam pošao od pretpostavke da je djelo počinjeno u R. Srbiji).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Dobro večer forume!

Ukrao sam lego kockice u ducanu kaufland u sveukupnoj vrijednosti oko 1000 kn(ukradeno u 4,5 navrata), pritom me nisu uhvatili niti jednom na dijelu do danas, samo sto nisu bile legice nego cokoladice nekakve koje imaju smijesnu vrijednost. Sad me zanima informacija jel mogu skuziti da sam ja? Nisam niti snimljen na nazdoru prilikom krađe lego kocaka, makar sam danas uhvacen na dijelu, zastitar je samo napisao izvjesce o krađi i policija nije bila obavjestena.
Kada skuze da su kutije iza polica po ducanu a to boga pitaj kad ce bit mozda na inventuri il tko zna, jel mi mogu sta cak i ako posumnjaju na mene a nemaju video snimku kao dokaz...molim za odgovor..

uređeno: od Korisnik 994
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači sada san upisana u neke prekrsaje krada u iznosu od 600kn koe zapravo nisu krade jer su stvari vracene ali npr ako oni sada pronadu mene na različitima snimkama kako san ukrala stvari u vrijednosti od 1500 el ce prema mojima podacima sto imaju me naci ili tako nesto pa na policiju i el kada udem u neki drugi miler odma znadu da iman taj prekrsaj ili to ako me na primjer uhvatu pa onda vidu te zapisane podatke(ako su uopće prosljedeni) molimm vass za odgg❤️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

realno, ne mogu nista ako nemaju dokaz na kameri...mogu pretpostavljati samo nista drugo, sa pretpostavkom ne mogu nista, mogu reci policiji pretpostavljamo da je to taj decko napravio, ponavljam bez dokaza ne mogu nista, a to ce se skuziti tek na inventuri dućana, prije nikako.

uređeno: od Korisnik 994
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Vezano za sitne (i ostale) krađe po dućanima, zadnje informacije govore da Konzum postavlja u svojim dućanima sustav "face detection" (prepoznavanje lica već evidentiranih kradljivaca) koji radi na principu prepoznavanja lica s kamere kod ulaska u prostor i odmah uspoređuje s bazom podataka u već postojećoj evidenciji, te alarmira zaštitara ili prodavače da ste ušli u dućan, a onda...bože pomozi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Jucer sam uhvaćen u krađi, znači ovako ja i jos jedna osoba smo uzeli svako po bocu vina, moja je kostala 60 kuna a njegova 45. Zastitar nas je uhvatio i odveo u prostoriju, slikao s mobitelom osobnu i naša lica. Nakon toga je svakom dao papir koji smo potpisali ,međutim taj papir nije bio ispunjen prije našeg potpisa, mislili smo da je to radi bržeg postupka za nas, da sto prije izademo iz ducana svojim putem. Bojim se da nebi napisao neku veliku cifru krađe koja nije istinita. Koje su posljedice? Ovo mi je prvi put da sam uhvaćen i da sam potpisao taj papir kojim priznajem krađu. Hoće li me Spar tuziti, ili nedaj boze slati krađu na policiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

jucer sam uhvacen u ducanu, steta nekakvih cetrdesetak kuna. Koja je vjerojatnost da ce pretrazivati po kamerama jeli bilo prijasnjih slucajeva krađe?

Isplati li im se podnjeti privatnu tuzbu ako recimo pronađu prijasnje slucajeve i kakva je praksa trgovackih lanaca do sada bila po tom pitanju?

Koliko imaju vremena za prijavit slucaj?

Lp,

uređeno: od NiSamNeZnam
Nije sve navedeno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj NiSamNeZnam
prije 17 sati , drot13 je napisao:

Mala je vjerojatnost da će gledati unazad, ali sigurno je da će od sad paziti na tebe, i u tom dućanu, ali i u drugima, s obzirom da razmjenjuju podatke...

Da, to je razumljivo. Što je s privatnom tužbom? Trebam li angažirati odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pa nisam napisao da će podignut kaznenu prijavu.

"Dosije" su svi događaji koje je netko počinio (prekršaji,prometne nezgode,kaznena djela....) ili je sudjelovao kao žrtva ili prijavitelj.To policija vodi pod događaje i ne briše se iz "dosijea" tako da će zauvjek znat da su pozvani zbog krađe koju si počinila bez obzira kako je riješena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sivko je napisao:

Pa nisam napisao da će podignut kaznenu prijavu.

"Dosije" su svi događaji koje je netko počinio (prekršaji,prometne nezgode,kaznena djela....) ili je sudjelovao kao žrtva ili prijavitelj.To policija vodi pod događaje i ne briše se iz "dosijea" tako da će zauvjek znat da su pozvani zbog krađe koju si počinila bez obzira kako je riješena.

Van teme, ali vezano za "Dosije". Jedna osoba bila je na policiji, podnijela lažnu prijavu za djelo za koje se postupa po službenoj dužnosti. Dali je taj događaj došao upisan i u moj dosje? Ona je naime povukla tužbu istog dana, ja nisam o tome obavješten nikada. saznalo se tek slučajno nakon 2 godine. Pola policije mi tvrdi da je moguće povući tužbu, neka fora sa zapisnikom, a pola veli da je nemoguće povući tužbu. Uskoro ću dobiti službeni odgovor. No pitanje, bez obzira, na ishod dal se može ili ne može povući, dal je to ušlo i u moj dosje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

Ako su bili ažurni onda je događaj upisan.Povlačenje je već na trugoj temi objašnjeno.Ako nisu stigli upisati a osoba je kasnije došla "povući" onda su i zapisnik jednostavno bacili.

vjerojatno nisu bacili, tj negdje je ostalo zapisano kad je sad došla van informacija. 

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija