Jump to content

Rok u Svibnju?


umut

Preporučene objave

zaista ne vjerujem u to!pa i kolektivnim ugovorom je predviđeno 45 dana za ucenje, zar ne?! pa ne mogu pomaknuti rok tako 'last minute'! doduse, to je samo moje skromno misljenje,provjerenih informacija nemam :(

a za sve vas koji idete na taj rok (kad god vec on bio)-cete ukljuciti u ucenje i najnovije izmjene zakona (ovrsnog, o sudovima...)-nisu na popisu ministarstva?! da li uopce komisiju za to briga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

El_Indio je napisao:

Nisu normalni. Ponasaju se kao da se radi o vozackom ispitu :palacdolje:

 

 

Objektivni kriterij pri izboru i ocjenjivanju presuda=nepoznat.

 

Čekas minimalno 1 mjesec,(koji većina mora natrag na posao i totalno izađeš iz gradiva) dok ne saznaš možeš li pristupiti usmenom.

 

Sad pomjeraju rokove na ovaj način.....

 

 

Usmeni mi se čini najmanji problem (što je tužno samo po sebi, da pokažeš znanje iz svih elementarnih grana prava bi trebala biti svrha ovakvog ispita valjda), a sačuvati zdrav razum/posao/dobar odnos s poslodavcem je sada primarno svima

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sačuvati zdrav razum/posao/dobar odnos s poslodavcem je sada primarno svima

:palacdolje:

 

Da, to je prioritet.

 

Sve vezano uz pravosudni kao da je smisljeno da sto vise isfrustira polagaca i zakomplicira mu zivot, pogotovo nama koji ne zivimo u Zg pa nam izlazak na ispit kao i na slusanje nije bas setnjica ili voznjica.

 

A uz to svako malo dodatno otezavaju sa poskupljenjima i sad s ovim pomicanjem roka. Dva tjedna stvarno znace sve, razliku između prolaza i pada. Najgore je sto se tu ne moze nista napraviti nego pregristi #OOPS# i pokusati nekako proci ili odustati od roka (nije svima moguce).

 

Kao da stvarno zele odvratiti sto vise ljudi da uopce polaze taj ispit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je nečuveno....

NAkon isteka roka za prijavu, nakon isteka većine vremena za pripremu, gospoda dođu i naprave ''cap''?! Dva tjedna!!! Znaju li oni koliko vremena je dva tjedna?!?! To može biti cijeli ZPP ili ZKP!

Nepravedno! Nepravovremeno! Netransparentno! Apsolutno egocentrično (ili sam možda ja egocentrik jer razmišljam o pravosudnom koji bi se proveo nauštrb nečijih zasluženik 15 dana godišnjeg kojeg ja nisam imala otkako sam se zaposlila?!)! Nečuveno!

...sad sam se izdivljala, sad idem nastaviti učiti...ZKP, a ZPP vjerojatno ispada iz igre, jer tih 15 dana je neki glavonja ukinuo...FUJ! :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam vidio na stranicama Ministarstva i ne znam sto bih rekao.

 

Od sljedeceg tjedna sam na godisnjem pa sluzbeno na ucenju, mislio kako cu imati skoro 2 mjeseca do pismenog, ali ..

 

Najrade bih odustao i ostao na poslu, ali eto, morat cu ga kad tad (kao vjerojatno i vecina vas ovdje) poloziti, a dogovor s poslodavcem je bio da to bude sada .. Krasno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bezobzirno, bez ikakvog obrazloženja!!!

 

Znaju li oni da je ovo ispit kod kojeg se mjesecima prije napravi raspored i to točan iz tjedna u tjedan!

Ispit u kojem dva tjedna znače dva veća zakona!

 

A mi nemoćni, nitko i ništa, nevažni, mali...možemo se samo ljutiti, osjećati kao budale, živcirati i zbog toga nam ode još jedan tjedan učenja jer ovo je mene totalno izbacilo iz takta koliko sam ljuta na odnos prema nama i na nonšalantnost!

 

I ja sam otkada radim bila 2 (DVA) dana na godišnjem jer sam sve čuvala za učenje i sada čemu da mi oni to uzmu!!!! :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je 28.5 trebalo biti 4 mjeseca koliko je potrebno da prođe od pada do ponovnog izlaska na pismeni , no dobila sam informaciju da ne mogu izaći makar je njihova krivnja što su pomaknuli rok za 2 tjedna i automatski me prebacili za 9 mjesec. Jako sam razočara organizacijom samog ispita, a svi su oni za to jako dobro plaćeni. To je samo odraz stanja u državi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neslubeno, ako si mastovit i sklon raznim makinacijama, mozda bi se nesto moglo napraviti

 

AKo im kažem da trebam roditi u 7. mjesecu? Pa neće valjda policija provjeravati jesam li se pojavila u boxu?! :-D A i nije tolika laž ako sam rodila u 7. mjesecu...(prije dvije godine)

Ne znam, lupam...

LAko za poslodavca...mome je bitno da položim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bezpokrica je napisao:

Postoji li mogućnost da, ako prođeš pismeni, usmeni odgodiš za slijedeći rok?

Sve mi se čini da će i usmeni za ovaj rok u svibnju izvesti navrat-nanos da što prije dignu sve 4 u zrak, pa da ni tu neće biti onih uobičajenih mjesec-mjesec ipo za ponoviti sva ova...slova!

Zna li netko? Može li se odgoditi?

 

Ovdje imas o tome http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503341792&forum=16

 

I ja mislim da ce to sve zbrzat i da ce usmeni zavrsit puno ranije nego smo racunali inace ne bi ni pomicali pismeni :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naime ja sam na ucenju tek od proslog tjedna

.. a ja tek od sljedeceg!

 

Istina, u uredu mi govore da je alltogether 2,5 mjeseca i vise nego dovoljno (ali je isto tako istina da nitko od njih nije poloagao po novom i morao npr. uciti 2 ZKPa odjednom :-D) ..

 

Bilo kako bilo - divim se vama (tj vasim poslodavcima) koji ste vec 2-3 tjedna (ili vise ?) na ucenju ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zagorka1 je napisao:

Meni je 28.5 trebalo biti 4 mjeseca koliko je potrebno da prođe od pada do ponovnog izlaska na pismeni , no dobila sam informaciju da ne mogu izaći makar je njihova krivnja što su pomaknuli rok za 2 tjedna i automatski me prebacili za 9 mjesec. Jako sam razočara organizacijom samog ispita, a svi su oni za to jako dobro plaćeni. To je samo odraz stanja u državi

 

Kolegice ja sam isti slučaj, pala pismeni u siječnju i prijavila ponovo za ovaj rok 30.05., danas dobila obavijest da ne mogu izaći na ovaj rok jer kao nije prošlo 4 mj. od pada. Da nisu pomakli rok za dva tjedna bilo bi sve u redu, fali samo par dana...frustracija do boli...sada trebam obavijestiti poslodavca o promijeni plana, napraviti novi plan učenja, prestrašno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam danas rješenje da mi odobravaju izlazak na rok 30,31 i 1.6 pa jesu li oni normalni, nakon sto su me odbili 8.4 sada mi kažu da imam pravo izaći jer su odobrili naknadno rok ????

Nakon sto sam prestala učiti, obavijestila poslodavca da mi je pravosudni tek u 9, evo mi iznenađenja

 

Neću ići ziher, nemoguće ga je spremiti za mjesec dana

Totalno nepostivanje i nas i ispita ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam sad ovaj petak dobila obavijest da mogu izaći na rok 30,31. 05, dakle još jedan šok, taman kad sam se oporavila od odbijenice od prije mjesec dana, ponovno počela raditi (naravno učenje je palo u drugi plan jer do roka u devetom ima dosta vremena) i sada novo iznenađenje!!!

 

Luda sam!!! Zbog njihovog manipuliranja rokovima upropastili mi ovaj rok, jer teško da ću se uspijet organizirat sada za 30.05....i agonija se nastavlja!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam isto već jedno pala i ne želim se kockati, odgodit ću ga, napise se dopis da se odgada ispit, u rješenju nam piše da ih obavijestimo u roku od 5 dana od primitka da li ćemo pristupiti ili ne, tak da ću ja fino idući tjedan njih obavijestiti da neću pristupiti. Ne pada mi napamet dat 2555,00 kuna i opet past, jer nisam stigla spremiti ispit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja obvezno i stvarno jos nisam ni taknuo (nekako gajim nadu da nesto ipak znam iz skoro trogodisnje prakse) .. proci cu narednih dana najbitnije i jos malo paralelno s presudama - i kao i mnogi - nadati se ...

 

Nego, znace li ovi postovi gore da ce u svibnju na kraju biti 2 roka !?

 

Ni meni ne bi nimalo skodilo da umjesto za tjedan i pol' izadem na pismeni za 3 i pol' tjedna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipi koja izlazi na ovaj "napredni" rok u svibnju!

Svima nam je teško, dva tjedna znače puno, svi smo računali na njih i toliko materije nam je i ostalo nepročitano zbog ovog pomaka.

Za pripremiti se za presude sam ostavila kao i kolegica 1 dan, pa što bude, treba samo biti koncentriran na pismenom.

Ono što me najviše muči je da će nam ako položimo pismeni staviti taj rok za usmeni vrlo brzo da izbjegnu ispitivanje u 7.mj., a to će biti jako gadno. Malo, malo vremena do usmenog!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bit će dva roka valjda, ali drugi rok je za ove ljude koje su odbili zbog pomaka, a mi fino moramo na ovaj sretnici.

 

Joj ja se nadam da ćemo imati vremena nakon pismenog jer ako ne :misli: , nisam još ni pogledala: europsko, organizaciju, upravu, ovrhu, a trgovačko kao da i nisam...

 

Usmeni od roka u ožujku traje do 8.6. tako da barem toliko vremena imamo valjda.

 

Šta je vama još ostalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je ostalo sve što si Bambola nabrojala, a još i radno. A ostatak što sam kao prošla bez ponavljanja i to žestokog neće izaći na površinu.

 

Ja ipak računam da nisu tako ažurni, pa će im trebati najmanje 2 tjedna da oglase rezultate pismenog , recimo oko 6.lipnja, a onda onih 15 dana po rješenju za usmeni, to je negdje mi se čini najranije oko 20 lipnja, a svesrdno se nadam da će biti i još kasnije!

 

Ne smijemo se zamarati sada s time nego se koncentrirati na prvi dio i to pismeni za prolaz!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TabulaRasa je napisao:

94. Ukidanje zakonitog rješenja kojim je stranka stekla neko pravo

Pitanje znam, odgovor i ne bas :))

 

Ukidanje zakonitog rješenja kojim je stranka stekla neko pravo - članak 130. Zakona o općem upravnom postupku!!

 

 

(1) Zakonito rješenje kojim je stranka stekla kakvo pravo može se ukinuti u cijelosti ili djelomično:

 

1. ako je ukidanje tog rješenja dopušteno zakonom,

 

2. ako sadržava pridržaj ukidanja, a stranka nije ispunila obvezu iz rješenja ili je nije ispunila u roku,

 

3. ako je to potrebno zbog otklanjanja teške i neposredne opasnosti za život i zdravlje ljudi i javnu sigurnost, ako se to ne bi moglo otkloniti drugim sredstvima kojima bi se manje diralo u stečena prava.

 

(2) Kad je rješenje ukinuto radi otklanjanja teške i neposredne opasnosti za život i zdravlje ljudi i javnu sigurnost, stranka ima pravo na naknadu stvarne štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TabulaRasa je napisao:

Kolege postoji li nekakav 'uzorak' pa da bi se moglo predvidjeti (citaj: nagađati) koje presude bi nam mogle sad biti iz kaznenog i građanskog?

 

Eh da bar!

U 3. mj je građanska bila iz stvarnog a u 1.mj. iz obveznog ali ne znam kako je na rokovima prije toga bilo da li je to pravilo, sumnjam.

 

Btw ovo nosenje hrpe zakona je koma, treba mi kofer samo za njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nekog zanima...

prvi dan građanska, naknada štete, većina ljudi odbila jer je tužitelj u potpunosti odgovoran za nastanak štete odnosno za nastanak prometne nezgode... spis oko 30-tak stranica, većina ljudi zavrsila sat-dva ranije...međutim...

drugi dan kazneno, mislim da najgora do sada... stjecaj kaznenog djela iz čl. 90 u vezi 33. i 263. st.3. i 1(pokušaj ubojstva i dovođenje u opasnosnst...)spis preko 130 stranica, masa svjedoka, masa vještačenja, cinjenicno na jednoj cijeloj stranici, oni koji su stigli bilo im je na knap...

nameće se logički zaključak, povijest se opet ponavlja, ako ne morate ici na rok u lipnju... ups svibnju... onda isti pod svaku cijenu treba izbjegavati(rujan ili ožujak idealni).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro zbori kolega Lancaster...

ponedjeljak - "stara" šteta - OS Split

utorak - bože sačuvaj!!! opet Split i opet za jednu stranku isti odvjetnik!!!; osim što je kolega naveo, još u prvotnoj optužnici je bilo i treće djelo, nedozvoljeno držanje oružja, sud i ŽDO su u svojim pismenima brljali s datumima, a kako je spis okrljašten, odnosno "pripremljen za pravosudni" tako nismo ni imali sve dijelove, pa je to dodatno zbunjivalo.

Rijetko tko je sve napisao (ako i je to zasigurno nije u svim dijelovima jednako kvalitetno), nitko nije jednako sudio... (svi smo ga strpali u zatvor, al za razliku od jučer svtko ima svoju teoriju na koliko i zašto :misli: )

tko god da je birao i pripremao predmet iz kaznenog :-?:palacdolje:

sutra radno, uprava (s zakonom o mirovinskom osiguranju!) i trgovačko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo jučer iz kaznenog je zaista bilo posebno iskustvo. Nevjerojatno je kakav spis su izabrali, jednostavno nije bilo dovoljno vremena za sve to. & svjedoka u istrazi, 2 medicinska vještačenja, 2 balistička vještačenja u kojima vještaci nisu bili složni pa ih je sud saslušavao, s time da jedno vještačenje nismo imali u spisu, oduzimanje predmeta s kojim je počinjeno kaz djelo (puška FAL Argentinka cal 7,62 mm, dva spremnika municije od čega jedan sa 20 komada streljiva, a drugi 19 kom streljiva i jedna prazna čahura (ovaj detalj me posebno razveselio :-D ), u odnosu na jedno djelo nastup okolnosti koje isključuju kazneni progon pa je sud za to djelo obustavio po prigovoru okrivljenika (jer je vrijedio zakon da mogu bez posljedica vratiti oružje...)... Iskreno ja sam u jednom trenutku mislio sve poslati kvragu i osuditi okrivljenika na smrt i to razvlačenjem na kotaču uz udaranjem toljagama...da se bar komisija malo nasmije kako se i u današnje vrijeme primijenjuju okrutne kazne Karla V!!!! No nisam to učinio već sam okrivljeniku dao 2 (dvije) godine i 6 (šest) mjeseci kao jedinstvenu kaznu...i ljudi jedva stigao napisati. Ah ništa što je tu je...još samo danas i bar je pismeni gotov :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a predmet iz radnog?

Utvrđenje štrajka nezakonitim!!! koji je btw. prošao.

predmet je bio nakupina papira koje je voda donjela, (tužba je bila korektna) bez pravog odgovora na tužbu, bez sudskog broja (ako nisi bio lukav ko lisica pa ga našao), bez ikakve naznake što bi mi trebalči raditi s tim predmetom jer se iz istog vidlo da je bio na drugom stupnju i da je vraće (ali toga nije bilo u predmetu; kolege iz Ministarstva isto nisu bile najsigurnije što bi trebalo raditi (treća radnja ne mora biti prvostupanjska presuda...).

Za sve ljubitelje teorija zavjere: odvjetnika iz prethodna dva dana nije bilo ali... ali se ponovila zapisničarka sa ŽS Splita!!!

u svakom slučaju: prvo potvrdio, drugo odbio a treće-trošak pola/pola.

živi bili pa vidjeli 01.06. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ tabula rasa - ja nisam ljubitelj teorija zavjera, ali morat cu se sloziti barem s tvojom prvom recenicom (posebno u vezi kaznenog).

 

Cast vama koji ste stigli sve napisati, ali oko mene su stizali samo oni koji nisu niti gledali dobar dio spisa, a iskazi svjedoka i inih su im se svodili na skracivanje skracene verzije istih iz optuznice. Tko god je isao raditi po "PS-u" .. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ono....

 

Meni je kako nakon sat vremena citanja spisa -jos nisam oznacio sve bitno, bilo jasno da cu morati "skratiti" iskaze svjedoka na najnuznije ili cu "izgoriti pokusavajuci" napisati sve po ps-u.

 

Sumljam da ce nam to uzeti za zlo uzevsi u obzir velicinu spisa i kolicinu dokaznih prijedloga, mislim da bolje da se energija utrosila na smislen "dio pravnog tumacenja" i ispravnog pozivanja na materijalno pravo.

 

S druge strane, vise me brine prvi dan i spis u kojem je prakticki odluceno za nas vec, i cijeli postupak ne bi vodio kako je voden, al moramo na neki nacin opravdati donesenu odluku uz kombinaciju sa 1000 sitnih stvari koje lako promaknu i nadam se da nece utjecati previse na bodovanje jer smo inace :palacdolje:

 

Sve u svemu poprilicno nekorektni izbori spisa cini mi se -trecu radnju su uz dvije recenice o odgovoru na tuzbu i onim dijelom s "pogledom u buducnost" mogli zakomlicirati jos samo da promjesaju spis kao spil karata....).

 

Neznam, cini mi se da sam ok napisao, a kad razmisljam o mogucim "greskicama" ne mogu ih prestati nabrajati koliko ih je :vrti: ,

 

tj. cini mi se da su svi relativno dobro napisali (barem oni s kojima sam ja poslje komunicirao), ali da su spisi bili takvi da uvjek ima prostora za skidanje bodova i onemogucavanje prolaska. A cinjenica je da nas je jako puno izaslo, a pomicanjem rokova je pokazano da se zuri s okoncanjem ovoga roka, tako da....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ovo su: transparentni, objektivni i lako provjerljivi kriteriji za ocjenu pismenog:

 

U pisanom dijelu pravosudnog ispita kandidat je izradio:

I. Dana ________________ pisanu radnju iz građanskog predmeta, ______________ suda u ____________, poslovni broj predmeta: _____________ koju su ocjenjivali:

1. _________________________________ koji je istu ocijenio sa ______________ bodova i to za;

– sposobnost raspoznavanja bitnih argumenata za odlučivanje ____________ bodova,

– analizu činjeničnog stanja __________ bodova,

– analiza pravne situacije ___________ bodova

– sintezu (odluku) uz objašnjenje činjeničnog i pravnog stanja __________ bodova,

– jasno, nedvojbeno, sažeto i logično obrazloženje ____________ bodova.

2. _________________________________ koji je istu ocijenio sa ________ bodova i to za:

– sposobnost raspoznavanja bitnih argumenata za odlučivanje ____________ bodova,

– analizu činjeničnog stanja __________ bodova,

– analiza pravne situacije ___________ bodova

– sintezu (odluku) uz objašnjenje činjeničnog i pravnog stanja __________ bodova,

– jasno, nedvojbeno, sažeto i logično obrazloženje ____________ bodova.

Konačno ostvareni broj bodova _____________.

II. Dana _________________ pisanu radnju iz kaznenog predmeta, ______________ suda u ____________, poslovni broj predmeta: _____________ koju su ocjenjivali:

1. _________________________________ koji je istu ocijenio sa ______________ bodova i to za;

– sposobnost raspoznavanja bitnih argumenata za odlučivanje ____________ bodova,

– analizu činjeničnog stanja __________ bodova,

– analiza pravne situacije ___________ bodova

– sintezu (odluku) uz objašnjenje činjeničnog i pravnog stanja __________ bodova,

– jasno, nedvojbeno, sažeto i logično obrazloženje ____________ bodova.

2. _________________________________ koji je istu ocijenio sa ________ bodova i to za:

– sposobnost raspoznavanja bitnih argumenata za odlučivanje ____________ bodova,

– analizu činjeničnog stanja __________ bodova,

– analiza pravne situacije ___________ bodova

– sintezu (odluku) uz objašnjenje činjeničnog i pravnog stanja __________ bodova,

– jasno, nedvojbeno, sažeto i logično obrazloženje ____________ bodova.

Konačno ostvareni broj bodova _____________.

III. Dana _________________________ pisanu radnju iz predmeta, ___________________________________ koju su ocjenjivali:

1. _________________________________ koji je istu ocijenio sa ______________ bodova i to za;

– sposobnost raspoznavanja bitnih argumenata za odlučivanje ____________ bodova,

– analizu činjeničnog stanja __________ bodova,

– analiza pravne situacije ___________ bodova

– sintezu (odluku) uz objašnjenje činjeničnog i pravnog stanja __________ bodova,

– jasno, nedvojbeno, sažeto i logično obrazloženje ____________ bodova.

2. _________________________________ koji je istu ocijenio sa ________ bodova i to za:

– sposobnost raspoznavanja bitnih argumenata za odlučivanje ____________ bodova,

– analizu činjeničnog stanja __________ bodova,

– analiza pravne situacije ___________ bodova

– sintezu (odluku) uz objašnjenje činjeničnog i pravnog stanja __________ bodova,

– jasno, nedvojbeno, sažeto i logično obrazloženje ____________ bodova.

Konačno ostvareni broj bodova _____________.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svima koji su pristupili ovom bajnom roku u svibnju, jos jedna lijepa vijest koju sam jucer saznao prilikom slusanja usmenog ispita neposredno od strane tete koja obavlja ulogu tajinika/ce.

Naime, prema riječima iste većina presuda je ispravljena i rezultati će biti objavljeni najkasnije ovaj tjedan...naravno da je moja faca izgledala ovako :-o još nekih minutu poslije...nadam se da je ovo bila samo neslana šala i da će ispravljanje presuda trajat oko mjesec dana (kako u pravilu traje),ako je govorila istinu uf... loše nam se piše, naravno sve pod uvjetom da smo prošli onaj smiješni pismeni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega, blaženo neznanje... 8-)

mojoj grupi su na pismenom zadnji dan rekli da rezlutate pratimo od 01.06. a da usmeni počinju tjedan do dva iza rezultata (čitaj 13.06.) jer sav ovaj rok, odnosno ispitivanja za polaznike od 16. do 18. te ispitivanja za onaj neslužbeni, nama nesuđeni rok 30.05 do 01.06. moraju navodno biti gotova do 13.07. :palac:

 

Obzirom da služben objave nema - čekajmo. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A fino sam planirao prijaviti prosli rok :vrti: , mene najvise brine sto grupa koju sam planirao zabusavat najvise (ust/org/eu) je zapravo prva, tako da ni tu nema zabusavanja, a bez zabusavanja na barem necemu pojma nemam kako cu stici sve :-o

 

 

Bez panike mislim da ispiti ne mogu poceti prije 20tog jer sve da ih objave do petka, dva tjedna od objave istice tek 17og.

 

(doduse bio sam siguran i da nema sanse da maknu ispit 2 tj ranije, da nema sanse da su price o godisnjim,previse kandidata i najtezim pismenim koji slijede tocne, pa sam se prevario....).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega travolta, kamo sreće da sam u neznanju...ako ćemo točno o datumima nama je rekao glavni tajnik (mršavi tip sa fudbalerkom)da gledamo rezultate pismenog od 8. lipnja...e sad možda se nisam jasnije izjasnio, ali mislio sam na to da je uobičajeno da rezultati pismenog budu objavljeni nekih mjesec dana od pismenog (dakle, u našem slučaju oko 15. lipnja), ali imajući u vidu sve što se događalo i što će se dogoditi vezano uz ovaj roku, čisto sumnjam da će usmeni početi dva tjedan od objave rezultata...btw. prošle godine na roku u lipnju od objave rezultata pismenog do početka usmenog bilo je prošlo oko tjedan dana...eto za kraj još jedna informacije od neznalice, prošle godine na roku u lipnju ispitivali su sve izmjene Ustava, koji su se dogodile u lipnju...kako sam rekao na početku volio bih da živim u neznanju, a ti da si u pravu... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Desetak postova iznad sam bas govorio kako me najvise strah gradanskoga...

 

Presuda je u nacelu donesena za nas, tesko da nakon sta je sud odbio daljnje dokazne prijedloge i zakljucio, ista drugo nego odbiti tuzitelja, znaci tu nitko nije grijesio vjerojatno.

 

Medutim, vecina dokaza su iz kaznenog spisa, sta je svojevrsna poveda nacela neposrednosti, al malo sam pogledao poslje, u praksi se to cesto prakticira kod takvih predmeta (nacelo ekonomicnosti), tako da najbitniji dokaz ostaje vjestacenje, koje vjerojatno ni sam vjestak ne razumje sta je htio reci njime (a sud ga odbija saslusati.....), pa kad ga je vec odbio jedino sta se moze zakljuciti je da je vjestacenje u korist tuzenoga (sta nisam bas siguran -kako je napisano).

 

Trebalo je i primjeniti zakon o sigurnosti u prometu, sto je lako promaklo dosta ljudi jer se tuzenik nije pozivao na njega.

 

Bila je zastara sudskih pristojbi (2g), koja buduci da se nalazi na kraju ZSP-a, koji je bio na snazi kad sam ja bio srednja skola, nije bilo sanse da skuzim :palacdolje: , pretpostavljam da nas je vecina pogrijesila kod odluke o oslobadanju/odbijanju zahtjeva za oslobadanjeod placanja...

 

Ma more detalja, prelako je bilo presuditi, a jos lakse pogrijesiti u obrazlozenju :(

 

Zasto nisu mogli dati nesto elementarno, gdje sami donosimo odluku, i vazno je kako je obrazlozimo, necu komentirati....

 

Znam da im je guzva i sve, i da nema sanse da ispitaju niti trecinu kandidata do 13.7. pa neki moraju i ne proci, al nekima su poslovi u pitanju :vrti:

 

Nisam iskreno pripremao dugo presude, al nakon pismenog, poprilicno sam zadovoljan odlukom, jer da sam ih jos 300 procitao i analizirao, tesko da bih ista pametniji bio/bolje napisao tj. u nekim detaljima ne pogrijesio.

 

 

Bilo kako bilo, sretno svima sutra, prekosutra :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O prijedlogu za oslobađanje od sudske pristojbe nije trebalo uopće odlučivati.

 

Da bi se takav prijedlog mogao prihvatiti ta osoba mora biti saslušana i dati izjavu na zapisnik.

 

Da bi ga se moglo odbiti zbog nedolaska na ročište radi davanja izjave o imovnom stanju - sud u pozivu MORA naznačiti da će biti saslušan na tu okolnost, tj. da se poziva radi davanja izjave o imovnom stanju. Ne može sud zato što ga je pozivao u sklopu dokaznog postupka radi saslušanja, odbiti njegov zahtjev za oslobađanje zato što se nije on pojavio na saslušanju na kojem je pozvan isključivo u svrhu dokaznog postupka...mi u spisu nismo imali nigdje poziv na ročište tužitelja iz kojeg bi se vidjelo iz kojih se okolnosti on poziva, da li samo da ga se sasluša u dokaznom postupku ili i iz razloga da da izjavu o svom imovnom stanju, a ako takvo nešto postoji, on je u tom pozivu morao biti upozoren na posljedice nedolaska. Pa je takvu osobu trebalo pozvati posebno na ročište radi davanja takve izjave i upozoriti ga na posljedice nedolaska, s obzirom da to sudac nije učinio, to nije naš propust, nego propust suca da o tome odluči i da ga pozove na ročište i nismo mogli donositi odluke na temelju nečega što u spisu ne postoji. Nismo ga mogli odbiti i reći da nije došao na ročište radi davanja izjave, ako čovjek nikada nije u tu svrhu niti pozivan. Između ostalog postoji i odluka višeg suda o tome, koju trenutačno ne mogu naći...a u kojoj je upravo bio ovakav sličan slučaj gdje je sudac pozivao stranku na ročište, ona nije došla, on je odbio njezim tužbeni zahtjev i zahtjev za oslobađanjem od sudske pristojbe i ta odluka je bila ukinuta s obrazloženjem da sud mora u pozivu točno naznačiti iz kojeg razloga poziva stranku i upozoriti ga na posljedice ne dolaska, ako to nije učinio, ne može stranci odbiti zahtjev za oslobađanje od sudske pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega reporter 26 hvala :palac:

 

Upravo sam jutros skuzio isto (2 tjedna prekasno :palacdolje: ), mislim da nas je vecina isla za tim da treba nesto odluciti jer je zahtjev postavljen.

 

Tocnije od 7 osoba s kojim komuniciram 3 su odbile zbog zastare, 3 usvojile s nekim priglupim obrazlozenjem da postoji zahtjev+potvrda porezne(medu njima sam i ja :-) ), a 1 da nece se upce baviti time jer mu je naporno...i da izgleda da je on u pravu :-o , a 0 od 7 nas je bilo svjesno ovoga sta ste napisali tada, valjda nece preko boda odzeti na takvu pogresku.

 

Doduse neki su usvojili, a rjesenje o troskovima ostavili u presudi....sta je valjda svojevrsna pogreska u pogresci, jer je rjesenje o troskovima rjesenje koje se stavlja u presudu da se ne donosi posebno rjesenje, al kada vec postoji posebno rjesenje recimo o priv. mejri ili oslobadanju o troskova, pogresno bi ga bilo ostaviti u presudi.

 

Kako se sve to boduje, pojma nemam, najgori dio ovoga mi je sto pojma nemas o kriteriju, i ne bi mi bilo iznenadenje da dobijem 2 ili 10 bodova....

 

Uf, odo ucit da ne razmisljam, jos ejdnom pno srece svima :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolegama!

Pridružujem se paničarima u odnosu na rezultate pismenog i to isključivo u odnosu na građansku presudu, jer takvu brlju od spisa stvarno nisam do sada srela.

Obzirom da kriterije ne znamo, tko zna kako će bodovati, jer mislim da smo svi u nekom djelu te presude zabrljavili upravo radi spisa koji je bio takav kakav je.

Netko je spomenuo da smo se trebali pozivati na Zakon o sigurnosti prometa na cestama, mislim da nije u pravu, jer bi u tom slučaju trebalo rješavati prethodno pitanje koje nije u kaznenom postupku bilo rješeno.A za rješavanje prethodnog pitanja nismo imali valjanih dokaza na koje se možemo pozivati.

Bilo kako bilo ljudi, želim svima puno sreće, a imam pitanje u odnosu i za slučaj da ne prođemo na ovom roku. Znači li to što je bio pomaknut pismeni da ćemo opet kažem samo za slučaj da ne prođemo moći prijaviti i izaći na rok u rujnu mjesecu ponovno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@travolta, da al ako pomaknu, ne vracajte se na posao, jer bi kad dignete ruke od svega ipak mogli naknadno zvati :misli:

 

@karla0, slobodno me zaustavite ako sirim paniku, dosadno mi je i ne mogu uciti do rezultata, mislim da pricate o kruskama i jabukama,i da prethodnoga pitanja nema (deliktna odgovornost za stetu-po zoo-u 99 i kaznena odgovornost u kp + cijeli kaz.spis je valjan dokaz...).

 

 

Nego za nas koji cijelo jutro klikcemo po ministarstvu, evo sam nacuo po prvi put da je dosadasnja praksa da se rez objavljuju popodne (kad valjda idu kuci da ih nitko ne moze gnjaviti na tel - :-D -posteno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cestitke onima koji su prosli!

Vise srece drugi put onima koji nisu, a kolko vidim vise srece ce im trebati jer ima dosta ljudi s 5 bodova iz jednog predmeta i preko 6 iz drugih, to mi izgleda grozno.

 

I ja sam mislio da je sluzbeni broj polagaca 250 i vise, da se mozda ne racunaju i svi koji prijave ,a ne pristupe?

 

Ugl, polozio, otvaram rok izgleda, imam jos 2 tjedna za nauciti jos 4 predmeta + ponoviti sve, tako da se povlacim s foruma i ulazim u 24/7 mod :vrti:

 

p.s. Gradansko 9, kazneno 6 -a bio sam uvjeren da sam ga supermegabriljirao, tako da mi i nakon polozenog pismenog nista nije vise nije jasno, osim da se moram ubit od ucenja jer mi se ne da prolazit ovo opet.

 

Puno srece svima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fali, fali :-D

 

Kako i ne bi falilo, sa pomicanjem rokova, brzim ispravcima, i jos nas pozovu medu prvima :-(

 

Meni je nocna mora da cu nakon 75 dana ucenja pasti na ust/org/eu jer ce ga strogo ispitivati kao prvu grupu

 

(jos ga nisam poceo uciti, pokusavam sto brze mogu ponoviti sve sta sam radio zadnja 2.5 mj, valjda ostane par dana),

 

i da cu od tih 75 dana ucenja moc pokazati=nista

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pomoć...

Ovo pitam opreza radi.

Ako netko zna, koliko mora vremena proći do novog izlazka na pravosudni u slučaju pada? U pravilniku stoji 3 mjeseca i to u slučaju neopravdanog izostanka sa pismenog... Što znači ako sada padnem na usmenom, da mogu u rujnu opet...ili ja to krivo? I još nešto...da li je opće određen skupni broj bodova koji je potreban za prolaz ili je sada nakon što smmo prošli pismeni dovoljno dobiti na usmenom iz svake grupe pitanja po 5 bodova i to je prolaz. Pitam jer iz pismenih imam ukupno 20 bodova, pa da znam da li moram briljirat na usmenom :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam za Pravilnik, ali po Zakonu o vježbenicima (a Zakon je Zakon!!!) čl. 31. st. 1. - Kandidat koji ne položi ispit može istom ponovno pristupiti nakon isteka roka od 4 mjeseca od dana polaganja.

Računa li se od dana pismenog ili od dana pada na usmenom, to bi trebalo pitati ministarstvo, a pretpostavljam da je od pada na usmenom budući tada padaš ispit, u tom slučaju naredni rok ti je u studenom.

 

Isto tako po zakonu – čl. 29.

(3) Ako je kandidat iz pojedine grupe predmeta na usmenom ispitu dobio manje od 5 bodova, smatra se da nije položio ispit.

(4) Kandidat koji je ostvario manje od 56 bodova nije položio ispit.

 

U slučaju da imaš na pisanom dijelu 20 bodova, definitivno ti je malo ostvariti minimum od 5 bodova u svakoj grupi (20 s pisanog + 25 na usmenom = 45 < 56 za prolazak)

Po ovome za prolazak ti nedostaje još minimalno 36 bodova, znači u svakoj od 4 grupe moraš ''sakupiti'' po 7 bodova i u jednoj 8 da bi se dokopao praga za dobiti potvrdu na kojoj stoji da si ispit položio.

 

I btw. čemu se unaprijed ''pokopavaš'' i misliš o padu – misli pozitivno…

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija