Jump to content

Stalni sudski vještak


kmarijan

Preporučene objave

Poštovani, zamolio bih pomoć, odnosno savjet što učiniti.

Naime, uskoro ću položiti za stalnog sudskog vještaka u području za koje imam informacije da ima dosta posla. Taj posao bi radio u slobodno vrijeme, odnosno zadržao bi postojeći posao.

E sada, što učiniti, odnosno u kojem smjeru ići? Otvoriti j.d.o.o.? Ići na slobodnu djelatnost? Ne poduzimati ništa (ostaviti kao drugi dohodak)? U kojoj varijanti imam najmanje petljanja sa papirologijom, a u kojoj varijanti mi ostaje najviše od naplaćene usluge?

Porezna uprava sudske vještake stavlja pod druge dohotke, proučio sam njihovu knjižicu i ako sam dobro izračunao, nakon svih davanja u grubo mi ostaje oko 60% od iznosa - porez na dohodak od drugog dohotka (ali nisam uspio shvatiti koliko je to) i papirologija mi se ne čini pretjerano složenom... Papirologija se povećava ako to prijavim pod samostalnu djelatnost, ali ne znam što mi to donosi...

Što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Većina sudskih vještaka to radi kao drugi dohodak i to mi se čini najsličnije Vašem stvarnom stanju, što uvijek valja savjetovati u ovakvim situacijama. Ne znam bi li s obzirom na troškove bilo isplativo ići u osnivanje trgovačkog društva ili obrta. Osim toga, u ovom području Vi još niste testirali vodu, pa se uvijek možete preorijentirati ako se pokaže da vještačite više nego što to sugerira dopunska djelatnost. Točne projekcije troškova morao bi Vam dati računovođa.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 4 sati , frenki zg je napisao:

Pametno.

Samo..pazi te kod procijene nekretnina,na području - grad zagreb.

Svaka procijena sudskog viještaka,ako je nekretnina na spomenutom području,

ide na reviziju u Vašu Komoru (vjerovatno ste sa tim upoznati..a ako niste..to je - to.:klanja:

Poštovani,

s time nemam problema jer nisam vještak za procjenu nekretnina.

Zahvaljujem na info.

 

Prije 40 minuta, vodovod1 je napisao:

Stalni sudski vještak ne može biti obrt, tako da jedna briga manje.

Ta informacija mi je bila nedostupna, nekako sam i ja mislio da je tako, ali nisam mogao naći 100% potvrdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija