Jump to content

Promjena posjednika u posjedovnom listu za zgradu


Dominoes1

Preporučene objave

Pozdrav,

Vlasnik sam jednog od pet stanova u zgradi u Zagrebu. Svih pet suvlasnika ispravno je upisano u zemljišne knjige (etažirani posebni dijelovi), međutim, u katastru tj. u posjedovnom listu ne stoje imena suvlasnika već i dalje stoje ime i prezime investitora, tj. osobe koja je sagradila zgradu i prodala nam stanove. Svi ostali podaci o katastarskim česticama su točni (površina zgrade, dvorišta, itd.).

Kako riješiti ovu situaciju i upisati suvlasnike u posjedovni list i izbrisati ime i prezime investitora?

Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada je proveden postupak etažiranja? 

Vlasnici se mogu upisati u posjedovne listove i na temelju rješenja zk odjela, u pravilu to ide po službenoj dužnosti pa sam zato pitao koliko je prošlo od etažiranja jer se to zna otegnuti. 

Ako je prošlo dosta vremena, svakako sa rješenjem zk odjela, posjetite katastar. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mutavi je napisao:

Kada je proveden postupak etažiranja? 

Vlasnici se mogu upisati u posjedovne listove i na temelju rješenja zk odjela, u pravilu to ide po službenoj dužnosti pa sam zato pitao koliko je prošlo od etažiranja jer se to zna otegnuti. 

Ako je prošlo dosta vremena, svakako sa rješenjem zk odjela, posjetite katastar. 

Davno, prije 9 godina. Tada nažalost nisu po službenoj dužnosti upisali vlasnike u posjedovni list. Iako je stanje u Z.K. najbitnije, htjeli bismo srediti i katastarsko stanje. Hvala na odgovoru mutavi :)

uređeno: od Dominoes1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija