Jump to content

Izračun mirovine HRVI 20 % trajno .


Marka

Preporučene objave

Molio bih dali mi netko može napraviti izračun mirovine. Dobio sam HRVI  20 % trajno .  Datum rođenja 15.01. 1961 , imam status dragovoljca u profesionalnoj sam mirovini od 2011 g  . Staž bez pridodanog 30 g . Čin ukaz u knjižici desetnik a kasnije zapovjednik voda funkcijski .  Borbeni sektor 700 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Marka je napisao:

Molio bih dali mi netko može napraviti izračun mirovine. Dobio sam HRVI  20 % trajno .  Datum rođenja 15.01. 1961 , imam status dragovoljca u profesionalnoj sam mirovini od 2011 g  . Staž bez pridodanog 30 g . Čin ukaz u knjižici desetnik a kasnije zapovjednik voda funkcijski .  Borbeni sektor 700 dana.

Dok ne odete na komisiju hzmo i dobijete omjer u vezi rat-ostalo  , kao i to koju nedposobnost za rad će vam odrediti , profesionalnu ili opću, nemoguće je , pa čak ni približno u plus, minus 200€, odgovoriti na ovo vaše pitanje .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mene,pokopao ratnog i školskog druga prije nekoliko dana. M. Laka ti hrvatska zemlja. Rmpalija si bio ,i ljudina. ..

Pitanje na kojeg molim odgovor.; HRVI 20% za stalno od 2021. g . Nezaposleni branitelj. Oko 30 godina na Zavodu za zapošljavanje redovno prijavljivanje, 1 godina radnog staža prije rata.Komisija HZMO kaže potpuna radna nesposobnost, omjer 20% rat 80% ostalo🤣  (sorry)  i sad ide obračun kod OK korala 🤪,.  Nemam jos službeno rješenje,al nekoliko nezavisnih osoba potvrdilo da piše u spisu.Ma znate,malo me puno ponelo.  Uglavnom,  oko 30 godina na Zavodu za zapošljavanje, dragovoljac, 750 dana borbenog sektora.Bez čina. Otac jednog djeteta. Nezaposleni. Jel g. Profesor il' ... ko more napisat mi bar na pm. šta očekivat. Sad trenutno sam na naknadi za nezaposlene branitelje.  Dani su mi i noći nepodnošljivi. Neznam kolko još mogu, vjerojatno mi je kraj. Oprostite.  Kud tražit pomoć.  Nemam ni za telefon ni za jest ,dužan na sve strane. Nemam ni za lijekove . Živim u divljini,nikog u okolini da tražim za pomoć.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja Sam dobio mirovine 2009g,1643 kune, a zahtjev je od 2007g, kad Sam dobio I HRVI 20POSTO za stalno 2011 NIJE SE SE to mijenjalo, pisao ja svima. Ali tako ti je kazu, omjer 20 rat I 80 civil Ali opet tako malam mirovina iako staza nisam imao vise od ne znam ni ja sad vise Ali svejedno trebali je biti poravnato po zakonu ovako samo kad I svim ljudima kao I mojoj majci I to dodem. do promjene a do 2020g Sam imao manje of 2000 kuna I nakon 2020g presla je 2000kuna za NEKIH 50 kuna I kad Sam mislio uzet kredit neki u banci rekli mi da bih bio nosigelj kredit sad trebam imati 2500kuna,poludio Sam, takodjer imam dvije KCERI Ali su zivjele sa majkom kod njezinih I sad zive jer ja ne am uvjeta, min. branitelja ne priznaju da su djeca moja jer nismo zivili SKUPA iako smo zivili u vanbracnoj zajednickih I jedini tako smo mogli, NAZALOST ONA tj moja nevjencana suprruga je umrla 5.12.2022g I sad Sam ja jedini skrbnik djece, imaju 16g,sad NAPUNILE, a ministarstvo branitelja mi poslalo 42tisuce kuna za poboljsanje uvjeta ili kupnju prve nekretnine, a zivim sad nas ostalo nas tri brata I MAJKA, kuca I zemlja I SVE pod ovrhom ZBOG kredit iz 1998g koji NIJE vracan uredno pa predan tj. prodan ilegalno ovrsnicima u splitu banka je to BILA splitska Ali je nema vise sad je otp I oni NEMAJU veze sa Tim, kako mi je brat hosovac ubio SE te98g, a sve na ocu a nas rat sj.... O OTAC mi je to tuzio I imam I papira Di je dobivao da to NIJE dobro I slicno pa vraca je na ponovno sudenje Ali OTAC mi umire u 70g 25.1.2012g,i nakon njegove smrti mi smo sljednici duga nas tri brata I MAJKA ne znam za bratovog sina I zenu Ali mislim da nisu, a dug je bio u 2013g,t34 tisuce kuna na kredit od 72000mararaka na 12g iz 98g,i nakon svega ovog sta preostaje kupit jaja I DVA metra konopa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KO MOZE izracun at invalidska professionalne vojne mirovine bez dana civil of npr. staza omjer 20POSTO vojno a 80 civilno Ali iz 2012g,molim bili koga kao I na prethodno navedeno pitanje, molim lijepo AKO netko zna I MOZE mi POMOCI jer ovdje u ovoj kuci sa bracom I majkom ne mogu zivjeti jer ce  biti ili zatvora I bolnica isl, I imam li pravo traziti dodatno od grada da mi pomogne naci smjestaj kao I POSAO jer sam cijeloj vrijeme na birou Ali nitko iz javne uprave mi ne DAJE POSAO na MOJE oci gledam KO SE zaposljava I KOLIKO brojcano a ja bih sa 2000kuna trebo ZIVIT I djecu dizat I financirat eto nam hrvatske

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 19. 02. 2023. u 10:00, prof je napisao:

Poštovani,

minimalna braniteljska invalidska mirovina bi Vam iznosila:

Izracun mirovine.jpg

sakyco izračun braniteljskih mirovina.makroenabled.xlsm 70.58 kB · 6 downloads

Poštovani gospodine Profesore ,čestitam Vam i izražavam duboku zahvalnost. U cent je napisano u primljenom mi rješenju. Naravno,još uvijek vrijedi ono - 10%  preko 3500,tj 3500 kn je minimum. 

Bit ću slobodan i postaviti još nedoumicu; da li se isplati napisati žalbu na omjer rat-mir  koja je 20 % rat, 80% mir. Odnosno koliko bi ,recimo bilo 30%rat il' 40% rat, izraženo u eurima .  

I da li mi zbog žalbe mogu ,recimo, ukinuti opću nesposobnost.    Imam još par dana do pravomoćnosti ,pa se premišljam,da si slučajno ne dam autogol.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sakyco je napisao:

Poštovani gospodine Profesore ,čestitam Vam i izražavam duboku zahvalnost. U cent je napisano u primljenom mi rješenju. Naravno,još uvijek vrijedi ono - 10%  preko 3500,tj 3500 kn je minimum. 

Bit ću slobodan i postaviti još nedoumicu; da li se isplati napisati žalbu na omjer rat-mir  koja je 20 % rat, 80% mir. Odnosno koliko bi ,recimo bilo 30%rat il' 40% rat, izraženo u eurima .  

I da li mi zbog žalbe mogu ,recimo, ukinuti opću nesposobnost.    Imam još par dana do pravomoćnosti ,pa se premišljam,da si slučajno ne dam autogol.   

Žalbu možeš podnijeti ali Ti ishod ne može nitko ( sa foruma ) potvrditi.opću nesposobnost Ti ne mogu ukinuti jer si se žalio na dobiveni omjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sakyco je napisao:

Poštovani gospodine Profesore ,čestitam Vam i izražavam duboku zahvalnost. U cent je napisano u primljenom mi rješenju. Naravno,još uvijek vrijedi ono - 10%  preko 3500,tj 3500 kn je minimum. 

Bit ću slobodan i postaviti još nedoumicu; da li se isplati napisati žalbu na omjer rat-mir  koja je 20 % rat, 80% mir. Odnosno koliko bi ,recimo bilo 30%rat il' 40% rat, izraženo u eurima .  

I da li mi zbog žalbe mogu ,recimo, ukinuti opću nesposobnost.    Imam još par dana do pravomoćnosti ,pa se premišljam,da si slučajno ne dam autogol.   

Poštovani sakyco,

žao mi je ali taj napor bi Vam bio uzaludan.

Minimalne invalidske braniteljske mirovine se ne mijenjaju sa rastom omjera rat u odnosu na mir.

2 Izracun mirovine.jpg

3 Izracun mirovine.jpg

sakyco 2024 3 izračun invalidskih braniteljskih mirovina.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani prof, ako možete pomoći jednim barem približnim izračunom buduće mirovine sa 20 % HRVI-a trajno. ( Opća nesposobnost ). Čin narednik, broj provedenih dana u borbenom sektoru 304, mobiliziran.

Mirovina prema ZOMO, od 01.rujna 2021.g. , Osobni bod 41,5637, uvećan za dodatak na mirovinu ZOMO čl.79 st 2. Osobni bod mirovine 52,7858. Konačni iznos mirovine 3735,00 kn, radni staž 44 godine.

Nisam pronašao sličan primjer na Forumu, puno hvala. Srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof, zahvaljujem Vam na prebrzom odgovoru i ispričavam se što nisam poslao sve potrebne  podatke. Ako možete pomoći još jednom, barem približnim izračunom buduće mirovine sa 20 % HRVI-a trajno. ( Opća nesposobnost ). Čin narednik, broj provedenih dana u borbenom sektoru 304, mobiliziran, nemam status dragovoljca.

Ako Vam nije previše ? Možda imam i 2. mogućnost na osnovi ustrojbenog mjesta, Zamjenik zapovjednika  Diviziona za IPD ( imormativno-političko djelovanje ) Mješoviti Art. Divizion ( 6-7baterija )

Rođen 28.11.1955. Umirovljen s navršenih 65 god. i 9 mj. života. Mirovina prema ZOMO, od 01.rujna 2021., Polazni faktor za određivanje starosne 1,0306, Prosječni vrijednosni bodovi 0,9240 za razdoblje od 1973-2020. ukupan mirovinski staž u obliku dec. broja 43,6468

Osobni bod 41,5637, pomnožen sa mirovinskim  faktorom ( 1 ), i aktualnom vrijednošću mirovine od 71,53 kn, uvečan za dodatak na mirovinu ZOMO čl.79 st 2. Osobni bod mirovine 52,7858. Konačni iznos mirovine 3735,00 kn, efektivni radni radni staž u privredi 42 god. i 10 mj., pridodani staž 10 mjeseci.

Nadam se da su Vam sada svi podaci poznati, pa ako možete učinite mi uslugu.

Puno hvala. Srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani profesore, imam još jednu Zamolbu ! Ipak Vam nisam poslao dobre sve podatke.

Ja sam otišao u mirovinu sa iznosom 3700 kn ( 491 eura ) 01.09.2021.g., što je do danas poraslo usklađenjima svih mirovina u RH, kod mene na 568,67 eura. Mislim da bi novi izračun moje buduće mirovine u omjeru 20% vojne i 80% civilne bio ipak nešto veći ?

Ja Vas molim, ako Vam nije problem i ako sam u pravu da ubacite te "nove" podatke.

Hvala Vam puno unaprijed, eto treći put i profesor pomaže. Bog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani profesore, imam još jednu Zamolbu,da ubacite te "nove" podatke.

Ja sam otišao u mirovinu sa iznosom 3700 kn 491 eura ) 01.09.2021.g., što je do danas poraslo usklađenjima svih mirovina u RH, kod mene na 568,67 eura. Mislim da bi novi izračun moje buduće mirovine u omjeru 20% vojne i 80% civilne bio ipak nešto veći ?

 Efektivni radni radni staž u privredi 42 god. i 10 mj., pridodani staž 10 mjeseci.

20 % HRVI-a trajno. ( Opća nesposobnost ). Čin narednik, broj provedenih dana u borbenom sektoru 304, nemam status dragovoljca.

Rođen 28.11.1955. Umirovljen s navršenih 65 god. i 9 mj. života. Mirovina prema ZOMO, od 01.rujna 2021., Polazni faktor za određivanje starosne 1,0306, Prosječni vrijednosni bodovi 0,9240 za razdoblje od 1973-2020. ukupan mirovinski staž u obliku dec. broja 43,6468

Osobni bod 41,5637, pomnožen sa mirovinskim  faktorom ( 1 ), i aktualnom vrijednošću mirovine od 71,53 kn, uvečan za dodatak na mirovinu ZOMO čl.79 st 2. Osobni bod mirovine 52,7858. 

Hvala Vam puno unaprijed, eto treći put i profesor pomaže. Srdačan pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani profesore, oprostite mi na neznanju postupka izračuna. Mislio sam da možda nije isto 80 % od početnih 491 eura prije nepune 2 godine i sadašnjih 568,67 eura. Tu je i nekih dodatnih 50  lipa po danu u borbenom sektoru, ako je to istina? Eto, to je razlog što Vam dosađujem. Mi obični smrtnici nemamo pojma kako to gospoda u HZMO-u računaju. Konkretno, meni su 2 puta radili izračun, dvoje referenata, svaki drugačije, razlika je bila 50-ak kuna, pa sam morao vratiti za 3 mjeseca oko 150-160 kuna.

Mislim da me sada razumijete, puno Vam zahvaljujem na Vašem trudu i susretljivosti. Pozdrav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Franjo Požega je napisao:

Poštovani profesore, oprostite mi na neznanju postupka izračuna. Mislio sam da možda nije isto 80 % od početnih 491 eura prije nepune 2 godine i sadašnjih 568,67 eura. Tu je i nekih dodatnih 50  lipa po danu u borbenom sektoru, ako je to istina? Eto, to je razlog što Vam dosađujem. Mi obični smrtnici nemamo pojma kako to gospoda u HZMO-u računaju. Konkretno, meni su 2 puta radili izračun, dvoje referenata, svaki drugačije, razlika je bila 50-ak kuna, pa sam morao vratiti za 3 mjeseca oko 150-160 kuna.

Mislim da me sada razumijete, puno Vam zahvaljujem na Vašem trudu i susretljivosti. Pozdrav.

 

Dali imate sada priznato trajno hrvi 20%  i dali ste dobili potpunu invalidnost a na 0,50 lipa nemate pravo jer vam je mirovina sada veča od minimalne braniteljske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ako mi netko može približno izračunati mirovinu sa HRVI-a trajno - opća nesposobnost i omjerom 20 % – 80 % vojna- civilna Imam čin satnika, broj provedenih dana u borbenom sektoru 947, sa statusom dragovoljca. Rođen sam 12.06.1969. Umirovljen 01. siječnja 2023. g. s ukupno 43 g. i 2. m. mirovinskog staža (benificirani staž) prema Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba. Polazni faktor 1,0. Prosječni vrijednosni bodovi 1,1697 za razdoblje od 1992-2022 i prosječni vrijednosni bodovi za 10 najboljih godina iznosi 1,4198 i to za razdoblje od 2001 do 2010 godine. Ukupan mirovinski staž u obliku dec. broja je 43,2243. Osobni bod 61,3699 koji je uvećan za 45% po Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba i iznosi 88,9863, pomnožen s mirovinskim faktorom 1,0 i aktualnom vrijednošću mirovine 10,86 eura.

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, molio bih pomoć. Naime, došlo mi je vrijeme da idem u mirovinu i molio bih ako mi netko može izračunati iznos koju bih približno primao. Naime, 30.06.2023. godine mi je zadnji radni dan i od 01.07.2023. godine idem u mirovinu nakon 39 godina i 4 mjeseca staža. Rođen sam 04.08.1962. godine i uz rad sam dobivao invalidsku mirovinu temeljem profesionalne nesposobnosti za rad prema ZOPHBDR-u (koeficijent 0,667). HRVI sam 30% trajno (rješenje iz 1994 godine), a ozljeda je uzrokovana 50% u obrani RH i 50 % izvan okolnosti obrane RH. Dragovoljac sam i imam 305 dana borbenog sektora. Po činu sam vojnik, tj. nemam čin. Od pravnih savjetnika u HZMO-u dobivam oprečne informacije kojima ne mogu vjerovati, jer od njih dvoje sam dobio dva različita mišljenja. Ukoliko još nekakav podatak nedostaje koji je ključan za približno točan ili točan izračun mirovine, molim da mi javite.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Fazer,

1. od kad ste u invalidskoj mirovini - profesionalna nesposobnost ?

2. jeli Vam poznat  prosječni vrijednosni bod (pvb) u trenutku umirovljenja ?

3. jeli Vam poznat sadašnji pvb, to jest pvb za ukupni radni staž ?

4. koliki Vam je bio ukupni radni staž u trenutku umirovljenja, bez pridodanog staža ?

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Profesore,

u mirovinu sam otišao 11.02.1999. godine. PVB bio 1,1065. Sadašnji PVB mi, nažalost, nije poznat. Ukupan staž u trenutku umirovljena je 16 godina, 5 mjeseci i 21 dan. Najranije rješenje u kojem su navedeni traženi podaci je iz 11/2004 godine. Nije mi problem skenirati to rješenje i poslati Vam ako bi na taj način olakšao izračun.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Profesore, zahvaljujem na izračunu i Vašem trudu. Danas sam ponovo bio u HZMO i savjetnica mi je rekla da će mi se mirovina obračunavati po koeficijentu 0,800 (dosadašnji koeficijent 0,667) i da će mirovina biti cca 624 EUR. i da je to-to. Navodno mi se ne može dodati na dragovoljstvo i borbeni sektor jer mi je to prema nekom prijašnjem zakonu priznato u visini 30%. Vrlo konfuzno izlaganje-savjetovanje koje me je totalno zbunilo. Nisam pravne struke i ne mogu prokužiti što je sve govorila. Ipak, još jednom puno hvala jer ste mi puno pomogli. Srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Fazer,

kod obračuna Vaše sadašnje i dosadašnje invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost, koeficijent je 0,80 . Nastavkom rada primali ste punu plaću i samo dio mirovine uz koeficijent 0,667.

Prestankom rada ponovo idete na koeficijent 0,80, prilikom izračuna iznosa invalidske mirovine.

Možda Vam je taj izračun po starom zakonu povoljniji (priznatih 30 %) jer  po sadašnjem zakonu pripada Vas samo 19 % povećanje osobnog boda, za dane borbenog sektora i dragovoljnost.

PS

Moj izračun iznosa mirovina je na 1.1.2024.g. kad se potpuno vraća oduzetih 10 % (iznad 3.500 kn) od Kosor (uz sada poznati AVM)

Lp

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovani, imam 20posto trajno, od toga 20posto rat 80 ostalo. Efektivnog Staža imam 14godina i 4 mjeseca. Pa me sad zanima kolika bi mi bila mirovina. Vidim ode neke tablice ali ne kuzim jel se zbraja ovo kumulativno i minimalni iznos mirovine ili ovo kumulativno je samo mirovina. Hvalaa. Je li puno gubim sto nemam 15 godina staža

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 02. 2023. u 7:18, Kompa je napisao:

Dok ne odete na komisiju hzmo i dobijete omjer u vezi rat-ostalo  , kao i to koju nedposobnost za rad će vam odrediti , profesionalnu ili opću, nemoguće je , pa čak ni približno u plus, minus 200€, odgovoriti na ovo vaše pitanje .

Koja je bolja prof. ili opća?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, imam 20posto trajno, od toga 20posto rat 80 ostalo. Efektivnog Staža imam 14godina i 4 mjeseca. Pa me sad zanima kolika bi mi bila mirovina. Vidim ode neke tablice ali ne kuzim jel se zbraja ovo kumulativno i minimalni iznos mirovine ili ovo kumulativno je samo mirovina. Hvalaa. Je li puno gubim sto nemam 15 godina staža. Jel mi možete izračunati mirovinu molim vas

Roden sam 21.4.1971 godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovane kolege

Kako se stvari brzo mijenjaju,prije par dana sam pitao dali nakon utvrđivanja omjera rat-mir moram odmah u mirovinu,a prije nove godine obaviješten sam da firma u kojoj radim se gasi sa 31.01.2024.što znači da moram u mirovinu bez utvrđivanja omjera rat-mir.

Danas sam bio kod doktorice koja mi kaže da zahtjev za određivanje omjera mogu podnijeti i naknadno,a da je njoj to jako puno pisanja,pa da prvo malo odmorim,pa ćemo to neki drugi put.

Moje pitanje glasi ako mi cijenjeni profa ili netko drugi pokuša izračunati mirovinu.

Rođen sam 9.9.1961.

Radnog staža imam 44god i 4 mjeseca.

U HV proveo 9mjeseci,

Podatke koje sam sakupio sa mirovinskom su sljedeći

Prosječni vrij.bodovi,=0.8510

Polazni faktor=1

Osobni bodovi(2.×3.×4)=37,4440

MF=1

AVM 11.77

Sobzirom da sam kao dugogodišnji osiguranih stekao uvjete za mirovinu sa 60 god,dali će mi ovo što sam duže radio biti dodatno uvećano, nisam dobro doktoricu razumio.

20%hrv ostvareno 2007 god.

Malo sam srušen pa ako neki podatak fali molio bih vas da mi to napište.

Lp svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivo1961 je napisao:

Poštovane kolege

Kako se stvari brzo mijenjaju,prije par dana sam pitao dali nakon utvrđivanja omjera rat-mir moram odmah u mirovinu,a prije nove godine obaviješten sam da firma u kojoj radim se gasi sa 31.01.2024.što znači da moram u mirovinu bez utvrđivanja omjera rat-mir.

Danas sam bio kod doktorice koja mi kaže da zahtjev za određivanje omjera mogu podnijeti i naknadno,a da je njoj to jako puno pisanja,pa da prvo malo odmorim,pa ćemo to neki drugi put.

Moje pitanje glasi ako mi cijenjeni profa ili netko drugi pokuša izračunati mirovinu.

Rođen sam 9.9.1961.

Radnog staža imam 44god i 4 mjeseca.

U HV proveo 9mjeseci,

Podatke koje sam sakupio sa mirovinskom su sljedeći

Prosječni vrij.bodovi,=0.8510

Polazni faktor=1

Osobni bodovi(2.×3.×4)=37,4440

MF=1

AVM 11.77

Sobzirom da sam kao dugogodišnji osiguranih stekao uvjete za mirovinu sa 60 god,dali će mi ovo što sam duže radio biti dodatno uvećano, nisam dobro doktoricu razumio.

20%hrv ostvareno 2007 god.

Malo sam srušen pa ako neki podatak fali molio bih vas da mi to napište.

Lp svima.

Nemoj Ti ništa odmarati.neka doktorica napravi zahtjev što prije.to je njeno zakonsko pravo da ispuni formulare za komisiju.a to što se njoj ne radi to je nešto drugo.ipak će morati ispisati.što duže ona odugovlači Ti dobivaš manju mirovinu.samo " tiskaju " da ispuni obrasce što prije.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, Ivo1961 je napisao:

Moraju samo neznam kako,jako teška osoba,kad dođem kod nje ona mi kaže nemojte sjedati,recite šta trebate,nemam vremena puno,pa ti budi pametan.

Hvala buda

Svakako ustrajati na tom da vam odmah ispuni obrasce za priznavanje omjera vojnog i civilnog dijela očito joj se neradi na vašu štetu.Neznam dali imate medicinske dokumentacije od 2007. godine jer če vam trebati za mirovinsko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivo1961 je napisao:

Poštovane kolege

Kako se stvari brzo mijenjaju,prije par dana sam pitao dali nakon utvrđivanja omjera rat-mir moram odmah u mirovinu,a prije nove godine obaviješten sam da firma u kojoj radim se gasi sa 31.01.2024.što znači da moram u mirovinu bez utvrđivanja omjera rat-mir.

Danas sam bio kod doktorice koja mi kaže da zahtjev za određivanje omjera mogu podnijeti i naknadno,a da je njoj to jako puno pisanja,pa da prvo malo odmorim,pa ćemo to neki drugi put.

Moje pitanje glasi ako mi cijenjeni profa ili netko drugi pokuša izračunati mirovinu.

Rođen sam 9.9.1961.

Radnog staža imam 44god i 4 mjeseca.

U HV proveo 9mjeseci,

Podatke koje sam sakupio sa mirovinskom su sljedeći

Prosječni vrij.bodovi,=0.8510

Polazni faktor=1

Osobni bodovi(2.×3.×4)=37,4440

MF=1

AVM 11.77

Sobzirom da sam kao dugogodišnji osiguranih stekao uvjete za mirovinu sa 60 god,dali će mi ovo što sam duže radio biti dodatno uvećano, nisam dobro doktoricu razumio.

20%hrv ostvareno 2007 god.

Malo sam srušen pa ako neki podatak fali molio bih vas da mi to napište.

Lp svima.

Poštovani Ivo,

Kako su vam kolege u prethodnim postovima rekli, nemojte ništa čekati.. Vaša obiteljska liječnica vam je dužna po zakonu ispuniti i ovjeriti obrazac koji se zove 1-IN, (i ja sam s mojom imao isti problem.., njurgala je da joj je to previše posla)!

Prilikom predaje tog obrazca na Mirovinsko (neka vam ispuni i ovjeri 1-IN u dva primjerka!), obavezno vam mora i ovjeriti i svu medic. dokumentaciju od Dom.rata do danas, svaki list pojedinačno, i to predajte na Hzmo, kao i vaš liječnički karton. Originale nemojte im nemorate davati, nego ih predočite komisiji kad vas pozovu na vještačenje omjera rat i mir u područnom uredu ZOSI-ja. Neka vam obavezno napiše da se traži Opća nesposobnost za rad!  Sretno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, huskyCRO je napisao:

Svakako ustrajati na tom da vam odmah ispuni obrasce za priznavanje omjera vojnog i civilnog dijela očito joj se neradi na vašu štetu.Neznam dali imate medicinske dokumentacije od 2007. godine jer če vam trebati za mirovinsko.

Imam dosta med.dokumentacije,nakon dobivanja statusa bio sam hospitaliziran na odjelu psihijatrije puno puta,kontrole redovite,zbog terapije i slično.

Ujutro krećem u akciju pronalaženja papira,puno toga smo prebacivali kad je bio potres.

Hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 52 minuta, drazen_m je napisao:

Poštovani Ivo,

Kako su vam kolege u prethodnim postovima rekli, nemojte ništa čekati.. Vaša obiteljska liječnica vam je dužna po zakonu ispuniti i ovjeriti obrazac koji se zove 1-IN, (i ja sam s mojom imao isti problem.., njurgala je da joj je to previše posla)!

Prilikom predaje tog obrazca na Mirovinsko (neka vam ispuni i ovjeri 1-IN u dva primjerka!), obavezno vam mora i ovjeriti i svu medic. dokumentaciju od Dom.rata do danas, svaki list pojedinačno, i to predajte na Hzmo, kao i vaš liječnički karton. Originale nemojte im nemorate davati, nego ih predočite komisiji kad vas pozovu na vještačenje omjera rat i mir u područnom uredu ZOSI-ja. Neka vam obavezno napiše da se traži Opća nesposobnost za rad!  Sretno..

Hvala na informaciji,sve je došlo tako brzo.

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege

Molio bih nekoga tko je prošao proces utvrđivanja omjera rat-mir da mi odgovori koliko to sve skupa traje,kad predam dokumentaciju u Tvrtkovu i oni me pozovu,dali je to kraj ili to rješenje ide još negdje.

Otprilike vremenski koliko traje cijeli proces,do konačnog rješenja.

Hvala svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, Ivo1961 je napisao:

Kolege

Molio bih nekoga tko je prošao proces utvrđivanja omjera rat-mir da mi odgovori koliko to sve skupa traje,kad predam dokumentaciju u Tvrtkovu i oni me pozovu,dali je to kraj ili to rješenje ide još negdje.

Otprilike vremenski koliko traje cijeli proces,do konačnog rješenja.

Hvala svima.

Prošao sam zadnje vještačenje na HZMO ,mislim da su mi rekli da sad to ide na MB.

Oni sad donose odluku?

Čekam ima 2 mjeseca na odgovor.

A s tim ide možda i mirovina.

prije 4 minuta, jurica 1972 je napisao:

Prošao sam zadnje vještačenje na HZMO ,mislim da su mi rekli da sad to ide na MB.

Oni sad donose odluku?

Čekam ima 2 mjeseca na odgovor.

A s tim ide možda i mirovina.

Od trenutka predaje zahtjeva za mirovinu na HZMO ,poziv se čeka oko 4-6 mjeseci.

Kod mene trajalo 1 godinu.

Razlog ako nije kompletna dokumentacija,na to se mora paziti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivo1961 je napisao:

Kolege

Molio bih nekoga tko je prošao proces utvrđivanja omjera rat-mir da mi odgovori koliko to sve skupa traje,kad predam dokumentaciju u Tvrtkovu i oni me pozovu,dali je to kraj ili to rješenje ide još negdje.

Otprilike vremenski koliko traje cijeli proces,do konačnog rješenja.

Hvala svima.

Ja sam jutros bio na vještačenju u Zosi-ju, ništa mi nisu rekli (o omjeru rat i mir.. možda dok ne prouče dokumente i donesu rješenje, jer sam predao dosta papira). Zahtjev za mirovinu sam predao početkom 8-mog mjeseca, dakle računaj nekoliko mjeseci sigurno, ovisi od slučaja do slučaja, ali približno se toliko čeka. Sada to šalju opet natrag u područni ured Hzmo-a a oni to proslijeđuju na reviziju u MIn. Branitelja, pa kad oni odrede konačni omjer opet to vračaju natrag mirovinskom i tek onda ovi kreču sa izračunom.. računaj da sve skupa traje od min. 6 mjeseci do godinu dana. LP..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dali je bio na procjeni radne sposobnosti u mirovinskom?

Premalo ste napisali podataka.

Ako ide u redovnu mirovinu ne znamo kolika mu je bila prosječna plaća, a ako ide u invalidsku mirovinu, treba proći komisiju za procjenu radne sposobnosti u HZMO (opća ili profesionalna mirovina i omjer u postotku "rat-mir").

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 1 minutu, prof je napisao:

Hvala Vam poštovani huskyCRO,

radi se o minimalnoj braniteljskoj mirovini a na nju nema utjecaja pridodani staž. Lp.

Ok. Samo sam želio da svi koji su u nedoumici oko tog famoznog pridodani staža da razjasnimo dali se smanjuje ili ne  to je moje iskustvo u svezi te problematike i da vidimo kako su drugi prošli. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 2 sati , VP0681991 je napisao:

postovani molim izracun za mirovinu po sljedecem / roden 16.5.1967,umirovljen 1.8.2023.pr.vr.bod1.2554,pol.faktor1.85 dragovoljac,899dana borbenog sektora,mir.staz 37g.2mj.8dana,cin porucnik zap.voda,20vojno 80 civilno,osobni bod 134.6007,mirovinski fakzor za inv.mirovinu 1,000,osobni bod 26.9201

Poštovani,

po Rješenju HZMO iz 2023 g. (avm 11,65) bruto mirovina bi trebali iznositi kao na prvoj slici, a od 1.1.2024.g. (avm 12,26) bruto iznos mirovine je kao na drugoj slici:

Izracun mirovine    AVM 11,65.jpg

Izracun mirovine    AVM 12,26.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , prof je napisao:

Poštovani,

po Rješenju HZMO iz 2023 g. (avm 11,65) bruto mirovina bi trebali iznositi kao na prvoj slici, a od 1.1.2024.g. (avm 12,26) bruto iznos mirovine je kao na drugoj slici:

Izracun mirovine    AVM 11,65.jpg

Izracun mirovine    AVM 12,26.jpg

Poštovani,nije tema ali koliko se nakon rješenja čeka na prvu isplatu mirovine i zaostataka,riječ je o najnižoj braniteljskoj mirovini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Kico12 je napisao:

Znači rješenje sam dobio 23.2,onda isplatu još ne moram očekivati?

 

prije 40 minuta, huskyCRO je napisao:

Ako ste dobili riješenje kako ste naveli možete očekivati narednih dana dospiječe mirovine sa zaostatcima od datuma priznavanja minimalne braniteljske mirovine.

Hvala poštovani husky, upravo je tako kako ste napisali, nisam dobro razumio pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , prof je napisao:

Poštovani,

po Rješenju HZMO iz 2023 g. (avm 11,65) bruto mirovina bi trebali iznositi kao na prvoj slici, a od 1.1.2024.g. (avm 12,26) bruto iznos mirovine je kao na drugoj slici:

Izracun mirovine    AVM 11,65.jpg

Izracun mirovine    AVM 12,26.jpg

Poštovani g.prof danas dobio rješenje i iznos je732,39 eura velika je razlika dali da se žalim,vaše mišljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , VP0681991 je napisao:

Poštovani g.prof danas dobio rješenje i iznos je732,39 eura velika je razlika dali da se žalim,vaše mišljenje

Poštovani,

i sada je velika razlika, možda se kod Vas radi o priznavanju braniteljske invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost ?

Možete poslati ovdje na poruke.

Izracun mirovine  avm 11,65.jpg

Izracun mirovine  avm 12,26.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani  VP0681991,

zahvaljujem na povjerenju.

Kada sam korigirao nekoliko krivih podataka koje ste mi dostavili, došao sam do razlike od samo 9 centi od izračuna iznosa mirovine po Rješenju od strane HZMO.

Na prvoj slici iznos od 690,38 EUR-a umanjimo za 10 % i dobijemo 621,34 EUR-a i to je Vaša invalidske mirovine - opća nesposobnost od 1.2.2023. po Rješenju HZMO.

Na drugoj slici ništa ne umanjujemo, a iznos od 779,38 EUR-a je novi iznos Vaše bruto braniteljske invalidske mirovine - opća nesposobnost od 1.1.2024.g.

Izračun i isplatu od strane HZMO nadajte se za oko 10 centi manje.

Sretno u mirovini.

Prvi izracun mirovine.jpg

Izracun mirovine od 1.1.2024.g..jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija