Jump to content

udjeli i dividenda


nine

Preporučene objave

Nije to ništa čudno kada su opljačkali cijelu zemlju kako nebi i nas,stvarno je sramota da ne možemo dobiti niti tu crkavicu od dividende,ostavio sam udjele kako bi mi narasli jer kada bi sada uzeo taj novac na žalost imam tisuču materijalnih problema i stvarno ne znam kamo i što bi prvo sa njima zakrpao kredite,kuću ili što drugo,oni koji su prodali svoje udjele odmah sigurno su od banke dobili veće kamate nego mi,a evo nama uzeli i dividendu stvarno sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba dobro razmisliti prije prodaje udjela da li je to racionalno,isplativo i gledati malo dublje, a ne samo da se uzme što prije lova,a dugoročno izgubiti puno.

1.na ime dividende tako i tako dobiju se mali novci i za to ne treba plakati,isplatiti će sigurno deblju dividendu pred izbore

2.kad bi svi prodali udjele uništio bi se fond koji iz svog prihoda stipendira svake godine više od 10.000 djece branitelja,mnogima od njih od toga zavisi mogućnost školovanja

3.tko ima dvoje djece u srednjoj školi dobije za 4g 32000 kn stipendije za svoju djecu(4gx2djecex4000kn svako dijete godišnje)

4.ako djeca nastave školovanje na fakultetu dobiju još za 5.g 100.000 kn stipendije(5gx2djecex10000kn svako dijete godišnje)

5.Fond sada samo ima dionice HT koji je tvornica nova koja stvara preko 2mlrd kn godišnje čiste dobiti.

6.U Fond se trebaju sliti još dionice velikih državnih firmi kao što su HŽ,HEP,Hrvatske vode,Hrvatske šume,Croatia osiguranje.

 

Zato ne treba nasjedati na svakakve ideje razočaranih koji nisu dobili 200kn dividende i sami sebi,a pogotovo djeci branitelja dugoročno napraviti ogromnu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno je da svako ima svoje razmišljanje i to je u redu,ali ponavljam nebi se niti začudio kada bi nama koji imamo te udjele jednostavno ih uzeli,želio bi dati jednu ispravku djeca,studenti ne dobivaju stipendije od nas koj te udjele nismo prodali jer mi imamo samo jednu trečinu,a druge dvije trečine su jedna trečina za materijalnu pomoč braniteljima,a jedna trečina za školovanje djece,to znači da i ona djeca čiji su očevi prodali svoje udjele imaju pravo na stipendiju kao i na materijalnu pomoč kao i mi koji udjele nismo prodali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega znam da tko je u problemu sa manjkom novca je prisiljen prodati svoje udjele ili dionice budi zašto. Ipak mislim da se danas od onog što sam ngovjestio i obistinilo je oni koji su ovih dana dobili dionice VUPIKA dionica je u 7 dana sa 60.kn danas došla na 102.kn i to je blokirana znači mogla je i više , zato malo strpljenja i biče još bolje . :palac::palac::palac::palac::palac::palac::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

DIVIDENDA

Branitelji još bez 60 milijuna kuna dividende

Autor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hr

ZAGREB - Branitelji još nisu dobili dividendu iz Braniteljskog fonda za prošlu godinu. Isplata oko 60 milijuna kuna dividende Fonda još je na čekanju zbog izmjena Zakona o porezu na dohodak, prema kojem se od srpnja 2010. dividenda može isplatiti samo na žiroračun.

 

Zbog novih pravila oko 300 tisuća branitelja, koliko ih, prema neslužbenim informacijama, još ima udjele u Fondu, trebalo bi u nekoj od banaka otvoriti žiroračun kako bi im se dividenda isplatila. To bi, procijenili su u Fondu, prouzročilo dodatne komplikacije pa su od ministra branitelja Tomislava Ivića zatražili da u dogovoru s Ministarstvom financija pokuša naći neko rješenje, a do tada su stopirali isplatu dividende.

 

Na temelju njihovog zaključka ministar Ivić je, kako doznaje Jutarnji list, zatražio od Ministarstva financija da predloži izmjene Zakona kojima bi se iz obveze isplate dividende na žiroračun isključilo dividendu Fonda.

 

U Upravnom odboru nadaju se da bi nova ministrica financija Martina Dalić mogla udovoljiti takvom zahtjevu te da branitelji ipak neće morati otvarati žiroračune. Međutim, ako Ministarstvo odluči da pravila trebaju vrijediti za sve, neće im preostati drugo nego pozvati branitelje da ih otvore.

 

"U tom bismo slučaju ipak pokušali osigurati da branitelji dividendu sa žiroračuna mogu podići u Fini kao do sada", kaže jedan član Upravnog odbora.

 

U Erste investu, koji upravlja Braniteljskim fondom, kažu da samo čekaju konačnu odluku Fonda. Braniteljima bi trebalo biti isplaćeno oko 60 milijuna kuna, odnosno više od 20 kuna po udjelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Treba dobro razmisliti prije prodaje udjela da li je to racionalno,isplativo i gledati malo dublje, a ne samo da se uzme što prije lova,a dugoročno izgubiti puno.

1.na ime dividende tako i tako dobiju se mali novci i za to ne treba plakati,isplatiti će sigurno deblju dividendu pred izbore

2.kad bi svi prodali udjele uništio bi se fond koji iz svog prihoda stipendira svake godine više od 10.000 djece branitelja,mnogima od njih od toga zavisi mogućnost školovanja

3.tko ima dvoje djece u srednjoj školi dobije za 4g 32000 kn stipendije za svoju djecu(4gx2djecex4000kn svako dijete godišnje)

4.ako djeca nastave školovanje na fakultetu dobiju još za 5.g 100.000 kn stipendije(5gx2djecex10000kn svako dijete godišnje)

5.Fond sada samo ima dionice HT koji je tvornica nova koja stvara preko 2mlrd kn godišnje čiste dobiti.

6.U Fond se trebaju sliti još dionice velikih državnih firmi kao što su HŽ,HEP,Hrvatske vode,Hrvatske šume,Croatia osiguranje.

 

Zato ne treba nasjedati na svakakve ideje razočaranih koji nisu dobili 200kn dividende i sami sebi,a pogotovo djeci branitelja dugoročno napraviti ogromnu štetu.

 

- dobro kažeš triba gledati malo dublje,racionalnije i dugoročno isplativije

- pretprošle godine gospoda isplate dividendu dan prije Božića, toliki su redovi bili da me bilo sram šta sam branitelj,

- ove godine je nisu zbog "tehničkih" razloga isplatili

- nakon onog poniženja za Božić prodajem svoja 22 udjela i nakon 60 dana dobivam oko 15 000 kuna; dividende sam dobivao godišnje oko 400 kuna

- kupujem oko 60 dionica HT i za godinu dana dobijem oko 1.800,00 kuna dividende

- gospodo pa znam ja zbrojit dva i dva

- tribam li naglasit da ako odlučim prodat dionice novac mi je na računu u roku tri dana

- tribam li naglasit da gospoda odluče prodat INU i oni prodaju, a fond onda kupuje državne obveznice...nekad sam životom bio spreman branit domovinu ali nedam gospodi da je brane mojim novcem

- mislim da će gospoda sad odlučit prodat iz fonda i HT,najave ste mogli pročitat u novinama

 

- i za kraj da naglasim da prije nisam prodao udjele samo zbog stipendija za djecu, ali kad su moja djeca narasla dovoljno za stipendiju ona nemaju pravo jer postoji granica za novčana primanja roditelja...

to je sad posebna priča s mnogo pitanja: da li pravo na stipendiju stiču djeca čiji je roditelj prodao udjele u fondu, zašto samo novčana granica a ne i stambena...

 

- iz svega navedenog mislim da sam dugoročno napravio dobru stvar za svoju djecu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija