Jump to content
ZdravstvoZG

Volontiranje, edukacija ili nešto treće.

Preporučene objave

Poštovani, imam jedan problem koji ne znam kako se može riješiti. Naime, nedavno sam diplomirala i postala magistra javnog zdravstva te kako radim na jednom u KBC-u ZG već kao prvostupnica javila sam se da volontiram kod poslodavca na poslovima vezanim za moju novu struku, ali rekli su mi da se zakonski ne može volontirati na radnom mjestu na kojem imaju zaposlene djelatnike pa jesu li u pravu i je li postoji neki drugu način da se to regulira ili zaobiđe. Ne shvaćam da evo želim pomoći zajednici pa i na kraju državi, a zakon mi to onemogućuje? Htjela bih ostati u tijeku svoje nove struke te ako već ne mogu naći posao u državi unutar nove struke da barem ne zaboravim to raditi te da učim nove stvari kroz taj dobrovoljni rad. Postoji li ikakav način da se to može postići, barem kroz neku edukaciju ili rad za koji ne ću iste tražiti da mi ga honoriraju? Najradije bih radila u novoj struci, ali posao nažalost ne mogu očekivati pa bi mi ovaj rad barem pomogao da se u slobodno vrijeme razvijam u novom zvanju, puno Vam hvala.

Uređeno od ZdravstvoZG

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nažalost, volontiranje za poslove za koje se ugovaraju ugovori o radu nije moguće, slažem se. Je li moguće da Vas ustanova zaposli u Vašoj novoj struci? Ako nije, je li moguće da Vas zaposli u Vašoj novoj struci kroz mjeru stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa, a da Vi prethodno date otkaz na poslu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad