Jump to content

Trajanje obveznog zdravstvenog osiguranja nakon otkaza


Lucidan lik

Preporučene objave

Na stranicama zavoda piše:

 

Citiraj

1.1. Prestanak radnog odnosa. Kada i gdje se prijaviti na obvezno zdravstveno osiguranje?

Nakon prestanka radnog odnosa (nebitno o razlogu prestanka radnog odnosa) potrebno se javiti u roku od 30 dana nadležnom regionalnom uredu odnosno područnoj službi HZZO-a (u pravilu prema mjestu prebivališta, odnosno boravka osobe, iako je svaki regionalni ured odnosno područna služba HZZO-a obvezan zaprimiti i provesti prijavu).

Dali to znači da mi obvezno zdravstveno normalno važi u slučaju da sam dao otkaz (odjava 1.6), a u drugoj firmi počinjem raditi 15.6 jer nije prošlo više od 30 dana???

Pitam jer mi gospođa koja radi na tel. informacijama (HZZO) kaže da se moram njima javiti odmah nakon što sam dao otkaz. Ona veli jedno, a informacije na webu drugo. A što kaže ZAKON???

uređeno: od Lucidan lik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo bi normalno važiti u tom periodu, da, iako sam i ja doživjela da službenici HZZO-a pušu i na hladno, pa su mi rekli da neki obrazac donesem i 30 dana prije nego što ga je ustvari trebalo donijeti, zato što im se često događa da ljudi ne skuže njihove procedure ili da zaborave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija