Jump to content

Kupnja automobila


Gadoschi

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Planiram kupiti rabljeni automobil od poduzetnika u sustavu PDV-a (riječ je o d.O.o.), pa me zanima je li istina da se u tom slučaju ne plaća pp na promet motornih vozila i kakva je sama procedura samog prijenosa vlasništva (što je sve prodavatelj u tom slučaju dužan izdati, što je s ugovorom o kupoprodaji, itd.) te da li je postojanje zabrane prijenosa vlasništva dovoljno provjeriti sa zz tog društva u MUP-u preko broja šasije ili je potrebno poduzeti još neke dodatne korake zaštite.

Automobil je registriran u PU ZG, a planiram da se nakon kupnje nova prometna dozvola izda u PU različitoj od one u kojoj je trenutno važeća (s obzirom da se nadležnost PU veže uz prebivalište/sjedište - koliko mi je poznato).

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po mome iskustvu:

ne plaća se pp.

izdaju ti račun, 3 primjerka preporučam. svi pečatirani/potpisani.

možete ih ovjeriti kod JBa ako zelite, ali ja nisam tj za tim nema pravne potrebe.

-

provjeriti zabilježbe se može na stranici fine, ili u mup-u s prometnom dozvolom, ili na stanici ta tehnički pregled s prometnom dozvolom.

-

a sam prijenos vlasništa - direktno u vašu PU s svim dokumentima i tablicama i to je to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija