Jump to content

Djedova i bakina kuća


Eurovision

Preporučene objave

Kcer jedinka sam. Otac zivi u vanbracnoj zajednici vise od 5 godina sa jednom zenom. Zivimo u kuci koja glasi na djeda i baku koji su jos zivi. Kako mozemo iskljuciti vanbracnu zenu od oca od nuznog nasljedstva? Ona ( vanbracna zena ) se slaze da ne zeli nista od kuce, da je tu zbog ljubavi prema ocu. Dakle, voljna je podpisati da ne zeli nista. Kako mozemo to uciniti? Kuca glasi na djeda i baku.

Hvala vam!!!

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kcer jedinka sam. Otac zivi u vanbracnoj zajednici vise od 5 godina sa jednom zenom. Zivimo u kuci koja glasi na djeda i baku koji su jos zivi. Kako mozemo iskljuciti vanbracnu zenu od oca od nuznog nasljedstva? Ona ( vanbracna zena ) se slaze da ne zeli nista od kuce, da je tu zbog ljubavi prema ocu. Dakle, voljna je podpisati da ne zeli nista. Kako mozemo to uciniti? Kuca glasi na djeda i baku.

Hvala vam!!!

Neka dida i baka još dok su živi naprave darovni ugovor i sve daruju vama s time ako netko želi da se osigura da ga nakon tog darovnog ugovora nitko neće izbaciti na ulicu, neka se u darovni ugovor stavi stavka prava na doživotno uživanje u istoj nekretnini i stvar riješena.

 

Ugovor date prvo na poreznu a onda i u zemljišne knjige tako da se izmjeni stanje vlasnika i da se doda pravo na doživotno uživanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mozemo iskljuciti vanbracnu zenu od oca od nuznog nasljedstva? Ona ( vanbracna zena ) se slaze da ne zeli nista od kuce, da je tu zbog ljubavi prema ocu. Dakle, voljna je podpisati da ne zeli nista.

Odricanje od nasljedstva koje nije otvoreno,nema pravnog učinka.

Nadalje,pričati o nasljeđivanju vašeg oca po pitanju kuće,a koje on sam i nije vlasnik je besmisleno,budući da nakon smrti djeda i bake,očeva supruga nije njihova nasljednica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kcer jedinka sam. Otac zivi u vanbracnoj zajednici vise od 5 godina sa jednom zenom. Zivimo u kuci koja glasi na djeda i baku koji su jos zivi. Kako mozemo iskljuciti vanbracnu zenu od oca od nuznog nasljedstva? Ona ( vanbracna zena ) se slaze da ne zeli nista od kuce, da je tu zbog ljubavi prema ocu. Dakle, voljna je podpisati da ne zeli nista. Kako mozemo to uciniti? Kuca glasi na djeda i baku.

Hvala vam!!!

 

ugovor o doživotnom uzdržavanju (sa onim kome bi ostavili svoju imovinu)

ugovor isključuje nasljeđivanje pa i nužni dio.

djeca i bračni patrner su nužni nasljednici. imaju pravo tražiti nužni dio iz darovane imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija