Jump to content
Pandemic

naplata duga EOS Matrix

Preporučene objave

Prije 9 minuta, hrvoje2908 je napisao:

Evo tog duga na mom blokiranom računu koji je vidljiv u redosljedu Očevidnika ovrha iz FINA-e.

U tom slučaju oni već raspolažu ovršnom ispravom, a što znači da nemate više mogućnost ulagati prigovor. Sada možete čekati njihov odgovor ili ga nakon nekog vremena požurivati od njih pod prijetnjom žalbe izvan roka s obzirom na činjenicu koju ste im dostavljenom dokumentacijom dokazali. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možda se nismo razumjeli... Dakle ovaj prvi dug nije potraživao EOS-Matrix u ime Erste Banke nego je banka sama pokrenula ovrhu preko javnog bilježnika. Mene EOS-Matrix "vija" samo za ovaj drugi dug.

Dakle da skroz pojasnim. Iz svih dokaza je vidljivo da sam naslijedio 2 grobna mjesta u vrijednosti 3600kn. A dug koji EOS-Matrix potražuje od mene je 24000kn. Zanima me što sada oni mogu poduzeti?

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, hrvoje2908 je napisao:

Dakle da skroz pojasnim. Iz svih dokaza je vidljivo da sam naslijedio 2 grobna mjesta u vrijednosti 3600kn. A dug koji EOS-Matrix potražuje od mene je 24000kn. Zanima me što sada oni mogu poduzeti?

Prilično ste zakomplicirali ove svoje objave... Za dug za koji pitate, u kojoj je fazi ovršni postupak? Je li tu opće pokrenut ovršni postupka u odnosu na Vas ili?

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, hrvoje2908 je napisao:

Ispričavam se ako sam zakomplicirao... Za dug koji pitam nije pokrenut nikakav ovršni postupak.

U tom slučaju možete samo čekati njihovu reakciju. Ili će odustati, ili će pokrenuti ovršni postupak, a tada bi trebali koristiti pravni lijek ovisno o situaciji, prigovor ili žalbu na rješenje o ovrsi.

Podijeli ovu objavu

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju možete samo čekati njihovu reakciju. Ili će odustati, ili će pokrenuti ovršni postupak, a tada bi trebali koristiti pravni lijek ovisno o situaciji, prigovor ili žalbu na rješenje o ovrsi.

Borbena7 hvala na odgovorima i savjetima. S obzirom da ja kao nasljednik odgovaram za naslijeđene dugove samo do visine naslijeđene imovine mislim da će odustati iz razloga što oni potražuju od mene 24000kn a ja sam naslijedio samo 3600kn.

Podijeli ovu objavu

Prije 25 minuta, hrvoje2908 je napisao:

mislim da će odustati iz razloga što oni potražuju od mene 24000kn a ja sam naslijedio samo 3600kn.

Trebali bi odustati, ali ukoliko se odluče na ovršni prijedlog, svakako nemojte propustiti rok za prigovor jer je to jednostavniji način za dokazivanje ove Vaše situacije i rješavanje predmeta.

Podijeli ovu objavu

, Borbena7 je napisao:

Trebali bi odustati, ali ukoliko se odluče na ovršni prijedlog, svakako nemojte propustiti rok za prigovor jer je to jednostavniji način za dokazivanje ove Vaše situacije i rješavanje predmeta.

Evo nakon što sam im poslao dokumente iz banke, oni su mi odgovorili da im pošaljem i procjenu nasljeđenih grobnih mjesta što sam učinio još prije 2 mjeseca :-D

Uglavnom evo što sam im odgovorio. Javit ću Vam ovdje kako će se stvari dalje odvijati.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poštovani,

zahvaljujemo vam se na dostavljenoj dokumentaciji.

Ovim putem napominjemo kako u naslijeđenu imovinu, osim dostavljenih stanja na računima, spadaju i grobna mjesta na Vinkovačkom gradskom groblju polje 9 broj groba 83, te polje 10 broj groba 468, kako je navedeno u Rješenju o nasljeđivanju iza pokojnog gospodina xxxxxxxxxx.

Sukladno navedenom kako bi se odredila ukupna vrijednost naslijeđene imovine potrebna je procjena vrijednosti dvaju grobnih mjesta, nakon čega bi se sukladno zakonu o nasljeđivanju mogla odrediti i visina iznosa u kojem je potrebno podmiriti dugovanje br. 41014-3421617544, ukoliko je vrijednost naslijeđene imovine manja od dugovanja.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poštovani,

Procjenu grobnih mjesta već sam Vam dostavio.

U rješenju o nasljeđivanju upisano je da sam od pokojnog oca naslijedio i grobna mjesta. Ja sam nasljedio samo pravo korištenja grobnih mjesta koja su u vlaništvu grada i za koja plaćam godišnju naknadu. Dakle ja nisam vlasnik tih grobnih mjesta nego samo korisnik prava korištenja istih. To su obična zemljana grobna mjesta bez uređaja i ne spadaju u privatne nekretnine. U privatne nekretnine se podrazumjevaju uređaji koje su korisnici sami napravili na grobnim mjestima (zidane grobnice, poklopci za grobnice, spomenici, ograde,itd.)

Upućujem Vas da proučite Zakon o grobljima i to dio gdje je navedeno nasljeđivanje prava korištenja i nasljeđivanje nekretnina.

Još Vam želim napomenuti da sam nakon smrti oca imao: trošak ležanja pokojnika u hladnjači u bolnici jer je preminuo u subotu a sahrana je bila moguća tek u ponedjeljak, trošak oblačenja pokojnika, prijevoz pokojnika od osječke bolnice do groblja u Vinkovcima. Morao sam platiti pogrebnu opremu,  troškove sahrane, službu svećenika. Sve ove troškove platio sam oko 6000kn na što bi također trebalo voditi računa prilikom čitanja moga Rješenja o nasljeđivanju.

S poštovanjem,
xxxxxxxxxxx

Uređeno od hrvoje2908

Podijeli ovu objavu

Evo danas su me telefonski kontaktirali. Umjesto 24000kn traže od mene da im odmah uplatim 7600kn, ubjeđuju me da je to iznos samo pola glavnice. Naravno, hladno sam ih odbio.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, imam jedno pitanje, ispricavam se ako sam promasila temu.... znaci podigla kredit u banci broj 1, banku broj 1 je kupila banka broj 2, banka broj 2 je prodala dug matriksu.... matriks trazi novac na temelju ugovora koji sam potpisala sa bankom broj 2 .... kako sam ja mogla potpisati taj ugovor na koji se oni pozivaju ako nikada nisam bila u banci broj 2 ? 

unaprije hvala

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , helokitty je napisao:

Pozdrav, imam jedno pitanje, ispricavam se ako sam promasila temu.... znaci podigla kredit u banci broj 1, banku broj 1 je kupila banka broj 2, banka broj 2 je prodala dug matriksu.... matriks trazi novac na temelju ugovora koji sam potpisala sa bankom broj 2 .... kako sam ja mogla potpisati taj ugovor na koji se oni pozivaju ako nikada nisam bila u banci broj 2 ? 

Mogu, jer je banka broj 2. pravni slijednik banke broj 1.

Podijeli ovu objavu

, Sunčana strana ulice je napisao:

Ako su samo poslali dopis a bez ovršne isprave (sudsko rješenje o ovrsi, zadužnica, izjava o zapljeni plaće) radi se o podvali jer se ovrha može vršiti SAMO na osnovu ovršne isprave!

Da li ih je netko nekad tužio za uznemiravanje?
Meni su slali Obavijest o prijenosu potraživanja na 1.764,31 kn bez ikakvih dokaza o ikakvom dugu!?

Podijeli ovu objavu

prije 8 sati , Damir Lučić je napisao:

Da li ih je netko nekad tužio za uznemiravanje?
Meni su slali Obavijest o prijenosu potraživanja na 1.764,31 kn bez ikakvih dokaza o ikakvom dugu!?

Ovo ne bi bilo uznemiravanje, jer Vama se obraćaju s pravnim interesom, odnosno Vama kao dužniku.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad