Jump to content

profesionalna mirovina 50%-50% rat i mir...PITANJE


almir

Preporučene objave

IMAQO BI JEDNO PITANJE A NEZNAM ŠTA NAPRAVITI .. DOBIO SAM PROFESIONALNU MIROVINU POLA-POLA , RAT I MIR . ZANIMA ME DALI U RIJEŠENJU O MIROVINI ,KOJE OĆEKUJEM OVIH DANA PIŠE ZBOG ĆEGA SAM DOBIO TAJ OMJER. TJ. ŠTA MI NOSI TIH 50% CIVILNO OBOLJENJE.. STARI FORUMAŠI SU UPOZNATI VEĆ SA MOJIM PRIJAŠNJIM PROBLEMIMA OD KADA SAM DOBIO ČASTAN OTPUST S PRAVOM NA INV.MIROV.. JER MI NEIDE U GLAVU ZAŠTO JE TAKAV OMJER S OBZIROM DA IMAM PTSP OD 1995(dijagnosticiran) i OD TADA SE LIJEĆIM.A RATNI PUT DIVERZANT,PJEŠADIJA UKUPNO 2 GODINE TERENA ĆISTO U RATU NA PRVIM BORBENIM LINIJAMA ŠIROM LIJEPE NAŠE.I Š...,...NEZNAM ŠTA SAD DA RADIM JER POZNAM PUNO LJUDI KOJI SU PROŠLI DALEKO MANJE RATIŠTA A IMAJU OMJER 100% RAT.....POZDRAV IZ ŽUPANJE SVIM BRANITELJIMA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DOKLE TREBA PONAVLJATI DA SE NE IDE SA GRLOM U JAGODE TJS. PISANJE ŽALBE. PIŠETE ŽABU NA ISTU DOKUMENTACIJU KOJU STE PREDALI I NORMALNO DA VAM SE ODBIJA JER NEMATE OSNOVE ZA ŽALBU. TEK STE POČELI SA OSTVARIVANJEM MIROVINE I TREBATE SE DALJE LIJEČITI I PRIKUPLJATI POTRBITU DOKUMENTACIJU I OBNAVLJATI MIROVINSKI POSTUPAK, ŽALBA VAM SAMO PRODUŽAVA AGONIJU.

 

 

P.S. i molim anu bez packe za malo viši ton...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bare je napisao:

30-70,uzasan omjer.zalio sam se,a u medjuvremenu skupljam nove nalaze ,pogorsanje i ponovo na vjestacenje

 

Potpuno isti slućaj u omjeru ( profesionalna ), nisam se žalio. Liječim se i dalje i skupljam novu dokumentaciju a poradi ponovnog obnove postupka radi pogoršanja.

 

Jeli bio tko od forumaša na obnovi postupka ? ?

 

Mislim ako je bio, bilo bi lijepo od njega da nam opiše tijek obnove postupka od početka do kraja i koja mu je još sve dokumetacija bila potrebna ( osim liječničke ). Ono od A do Ž što bi se reklo.

 

Mislim da bi to mnogima pomoglo.

 

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovana Urednice, kad ste već razmahani kartonima (ban), eto prilike za još jedan:

w

 

Citat:

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ane je napisao:

Antologijski!!!!

 

Ma pokupit cemo par forumasa sa prava branitelja pa svi skupa po te cedeje!

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Šefice nadam se da se samo šalite.

 

Tema pod caffe "Profil mog dečka" nije dobio odgovor od Urednice, nije ni dužna mi odgovoriti, ali me zasmetalo spominjanje nas branitelja, opet ću reči za sada u ne utvrđenom kontekstu.

Antologijski-primjer-slučaj-glupost?

 

 

:-?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaj si ti zasticena vrsta ak si branitelj? Moram hodat na prstima pored tebe? Daj se malo osvrni oko sebe i uklopi u drustvo. I ostalih 399.999 branitelja to pokusava. Ukljucujuci moje ukucane branitelje.

 

Nemoj mi se obracati u temama koje nemaju veze s radom urednika. Imas glavnog urednika pa se njemu jadaj.

 

Ajde odi malo odmori od Legalis. Bit ce nam svima lakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to bas i nije za svaka cast zex-u.... :-o:misli:

Sigurno je da bi ipak bilo korisnije postivati pravila ponasanja na svakom portalu a ne samo Legalisa ili mozda da se i dodatno uvede ili predlozi Bonton!

:jupii::jupii::jupii::jupii:

Ak postoji kodex pravila koja bi se trebala postivati, onda je malo nezgodno u istom postu i ukoriti i istovremeno traziti postivanje pravila glede dernjave i caps lock-a? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sarkazam i dobacivanje je ovdje nepotrebno. Ako je to Vaš znak zahvalnosti zbog pružanja korisnih informacija na ovom portalu, pogotovo to vrijedi za one koji su na tim informacijama uštedjeli novac, gorivo i živce da bi ostvarili (i saznali na jednom mjestu) svoja prava onda zaista ovi smajlići pokazuju zlurado podsmjehivanje kao i namjere.

 

Prisjetimo se odnedavno koliko smo ovdje korisnih i prav(n)ih informacija pružili pojedincima, a neki nisu znali niti kakva je razlika između opće i profesionalne nesposobnosti, a vidi sada na koji način se zahvaljuje uredništvu i moderatorskoj ekipi.

 

E pa nema na čemu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moji smajlići se odnose na ovo:::::::----

"Korisnik dsemovca dobija zabranu pristupa portalu u trajanju od pet dana. """"

zašto ?

-- taj kolega je pošten i nije mu trebalo ovako sve nabiti na nos i izreći neke zabrane !!!!!!!!!!

---ja sam objsnio svoje smajliće i mislim da nisam nikoga na ovaj način povredio.pozdrav svima !!! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

od Ane od 15/2/2008

 

Ajde odi malo odmori od Legalis. Bit ce nam svima lakse.

 

 

Neprimjeren komentar.Ružan.Neuljudan.Mogli ste Dsemovci i na bolji i primjereniji način, uporabom izraza za koje se zalažete, skrenuti pozornost da Vam je nešto zasmetalo. Umjesto "Biti će nam svima lakše" trebali ste u svoje osobno ime to izreći: "Biti će mi lakše".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Sarkazam i dobacivanje je ovdje nepotrebno. Ako je to Vaš znak zahvalnosti zbog pružanja korisnih informacija na ovom portalu, pogotovo to vrijedi za one koji su na tim informacijama uštedjeli novac, gorivo i živce da bi ostvarili (i saznali na jednom mjestu) svoja prava onda zaista ovi smajlići pokazuju zlurado podsmjehivanje kao i namjere.

 

Prisjetimo se odnedavno koliko smo ovdje korisnih i prav(n)ih informacija pružili pojedincima, a vidi sada na koji način se zahvaljuje uredništvu i moderatorskoj ekipi.

 

 

Mrljavac, uz duzno postovanje, ali ovdje mi se cini da ste nepotrebno prozivali ne postivajuci pravila ovog foruma i Opce uvjete koristenja Legalis.hr?

 

Najme ne odgovara istini a pro po smajlica da po vasem subjektivnom misljenju i pod navodnicima:

"pokazuju zlurado podsmjehivanje i namjeru."

..... i stoga se Alfaro ogradjuje od Vasih navoda, a isprika nije potrebna jer nema ni namjere uvreda, te isto tako ni zabrane upotrebe smajlića na Legalisu.

 

Znate svi smo mi branitelji s prve crte bojisnice ili imamo doma i do 70% invalide i svi skupa patimo od PTSP...zahvaljujuci domovinskom ratu u RH...

 

Ukoliko kao moderator Mrljavac smatrate da su smajlići izašli izvan okvira po Legalisu dozvoljenog i neprimjerenog ponasanja a nisu! izvolite slobodno obrišite, ali prije toga si procitajte o Legalis forumu, Opće uvijete koristenja i Pravila foruma...

 

Zasto tako? Pa zato, jer ako je netko prije vas od moderatora, neznam sad koji, upozoravao 3puta da upotreba velikih slova nije dozvoljena ili tako nesto, onda su pojedini branitelji u ovoj temi fajnski privilegirani jer nas ima puno branitelja i vise nego nas je bilo u domovinskom ratu...a sad se vidi i po uhicenjima iz akcije dijagnoza kolko ima kukolja??

 

Dakle po tč.3 Pravila foruma Vi kao Moderator niste objave s naslovima objavljenim velikim slovima bez upozorenja izmjenili vec se nastavilo kršiti pravila?

 

Ocito nisu svi jednaki ovdje na forumu, nego sad zbog nekih smajlića koji su išli u prilog dodatnom prijedlogu pristojnog ponašanja u vidu Bontona, postate nekakvo samo Vam poznato tumacenje? koje je pogresno..., a valjda imamo svi pravo na razmjenu misljenja po tocki 1 kodexa o Legalisu?

 

Pravo branitelja izgleda mi više kao psihološka pomoć branitelja nego ono po tč.6 o Legalisu?

 

Eto toliko Mrljavac, te svima pozdrav i pravim braniteljima upucujem ispriku ukoliko su s nasli uvrijedjeni, iako o tome nema ni govora.

 

S postovanjem,

Alfaro :zbunj:

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

o stanju na ovom podforumu...nemam što napisati...osim da je jadno...eto pa čak nam se i urednici svađaju i pobivaju jedan drugoga jer različito tumače pravila i nemaju ujednačene kriterije...

 

tko je kriv za ovakvu atmosferu?...možda mi koji pišemo?...ili oni koji nas brišu i ostavljaju mjesto za pisanje nekolicini "PODOBNIH"...

 

sad če opet i Ane i Mrljavac i drvlje i kamenje po meni...nepodobnome...nepismenome...meni koji smrdim...koji sam glup...koji sam #### i ko zna kakav sam još po njihovim riječima...

 

ja ču za sebe pak reći...ISKREN...

 

ajmo sad sa salvama napada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne podržavam ni jedne ni druge ovo je oćigledno nešto između njih dvoje zato mislim da mu je jednostavno trbala poslat osbni PM i niko ništa nebi znao niti bi se o ovoj nebitnoj stvari raspravljalo,jer kako meni zadnji put neko kaže ovo se pretvorilo u obično čatanje , a ko je pogrešio vrijeme če pokazat................ :amen: (i ja sam jednom moderatoru poslao osobni PM mogao mi je bar odgovorit ako ništa drugo onda odabi majstore)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

Ajde odi malo odmori od Legalis. Bit ce nam svima lakse.

 

To nije lijepo za čuti nikome na koga se odnosi a pogotovo to nije lijepo i lako čuti čovijeku koji boluje od ptsp-a. Osobno ni meni nije lijepo ovo pročitati a kamoli čovijeku na kojega se ovo odnosi.

 

I ovako i onako izbjegavamo društvo i ljude, općenito druženja i razgovore, a kada te još netko ovako odbacuje i odguruje iz svog društva na ovako ružan način, ne znam stvarno kako bi vam to opiso da shavtite, hoću reći da shvatite stanje ljudi koji su kao i ja.

 

Pozdrav svima skupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako pratiš i ostale forume i postove ovo je počelo prije nego ovo što si ti citiro zato tvrdim da su to trebali riješit osobno preko PM i niko ništa nebi znao i vjerujem da bi se to riješilo pozitivno i bezbolno za sve postoji par jednostavnih riječi sa obadvije strane ;oprosti ,izvini ,hvala........molim i drugi put .(a ima i ona narodna ko se svađa taj se i voli)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar nitko od vas neće prestati sa prepucavanjima i vratiti se na temu.

možda su urednici bili malo grubi prema pojedincima ali treba znati da nam je legalis osigurao ovaj naš kutak. stariji korisnici znaju kako je nekad bilo kad smo svoje postove postavljali i tražili po cijelom forumu a i sječaju se problema sa anonimcima koji su uspješno riješili.

dakle gledajte na njih ka stroge roditelje ili oficire jna kako god...

ali vratimo se na temu bez odgovora na ovaj moj post i daljnjih komentara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo poslje male stanke ,da se javim dobio sam riješenje o prof.mirovini 50%-50%rat i mir iznosi 3.412kn.to sam dobio 18.02 2008..još ćekam razliku mirovine i prvu mirovinu....20.06 2007 sam dobio častan otpust iz GBR toliko je to sve trajalo...šta reći neznam ni sam... zadovoljan sam ali mi je krivo zbog omjera...novce na stranu, krivo mi je što znam dosta likova što se busaju sa 100% ratnom mirovinom a rat su gledali na televiziji.neznam nisam se mogao prije javiti POZDRAV VETERANIMA DOMOVINSKOG RATA IZ ŽUPANJE..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Almiru od majstora iz Osijeka!.....Drži se čovječe....i ratni druže....a što se tiče ovih trzavica....što bi reko jedan moj kolega....mala bara....puno krokodila......mislim da su anonimci bili zakon...njihovim ukidanjem dolazi do nepotrebnog kompliciranja.....samoisticanja,nepotrebnog ponavljanja,te neizbježnog zasićenja ,koje ponekad prelazi u vrijeđanje.....što je sasvim nepotrebno.....još jednom...anonimci su bili zakon..... :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

POZDRAV OD MENE POKUŠAT ČU MALO ZABORAVITI SVE TO..NEKI DAN MI SE OBVJESIO KOLEGA IZ BOŠNJAKA ISTO BIVŠI PRIPADNIK 5gbr. BIO JE U MIROVINI ALI ŠTA VRIJEDI KAD JE BOLEST NEPREDVIDIVA... MORAM NA PECANJE.. JOŠ JEDNOM POZDRAV SVIM VETERANIMA I JOŠ BOLJE KOJI SU UZ TO JOŠ I DRAGOVOLJCI..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija