Jump to content

ovrha računa od banke za kredit


WomanKc

Preporučene objave

Poštovani, 
bila sam jamac dotičnoj 2005g kad je podigla kredit u Slatinskoj banci. Pošto ga nije plačala logično je da su mene zablokirali kao jamca ali pošto sam nezaposlena nemaju se od čega naplatiti. Dug je nrastao na malo više 100,000kn.
Prije god. dana me ista potražila da joj moram potpisti neke papire za kredit što sam ja odbila, i nedugo poslije toga mi je na kućnu adresu iz banke došla obavijest o kreditu na 0,00kn, ali sam ga zametnula jer sam se selila i ne mogu ga naći, u banci tvrde da ga nisu poslali ali sad bez njega mogu bilo kaj reći. 
poslije toga  nisam dobila niti jednu obavijest od banke ali mi je račun i dalje blokiran, pa sam otišla na finu i tamo su mi dali podatke o dugu da bih otišla u Slatinsku  banku i tamo su mi rekli da je dotična digla reprogram kredita te da mi banka nije dužna slati nikakve obavijesti. s obzirom da se prvobitni kredit za koji sam ja potpisala jamstvo zatvorio te otvorio novi na duži rok otplate ali manja rata u koji ja nisam imala uvid jer je direktor banke rekao da dotična ima pravo tako tri puta reprogamirati kredit a sredstva jamstva ostaju ista i netreba nikakav potpis od jamaca. Mene sada zanima da li je to istina i kako netko može bez znanja jamaca da ga banka ne obavijesti uzimati kredite na tuđi račun? Da li se može tužiti banku i dotičnu osobu zbog toga jer kao što sam navela banka ne dozvoljava meni kao jamcu uvid u nikakve papire od kredita. 
Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, WomanKc je napisao:

Prije god. dana me ista potražila da joj moram potpisti neke papire za kredit

Ako vas je tražila da morate potpisati, a vi niste, možda je to uradila ona sama za vas.

Smatram da ne možete biti jamac ako niste potpisali novi ugovor, pogotovo ako i nemate primanja, ali pričekajte odgovore od iskusnijih korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na odgovoru,
i ja sumnjam u to ali pošto sam nezaposlena nemam novaca za odvjetnika pa ne mogu ni pokrenuti neki spor da vidim da li je krivotvorila moj potpis ili nea iz banke mi ne žele dati nikakve  papire na uvid o tome.
A od par ljudi sam čula (naravno nemogu to dokazati)  da je dotična u jako dobrim odnosima sa direktorom banke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , WomanKc je napisao:

Svako jamstvo mora biti napismeno i potpisano od kreditno i poslovno sposobnog jamca.

Smatram da je refinanciranje/reprogramiranje  kredita u stvari novi kredit sa novim ugovorima koji moraju biti potpisani.

Na vašem mjestu, ja bih posjetio dotičnu i razgovarao o tome.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , WomanKc je napisao:

hvala vam na odgovoru,
i ja sumnjam u to ali pošto sam nezaposlena nemam novaca za odvjetnika pa ne mogu ni pokrenuti neki spor da vidim da li je krivotvorila moj potpis ili nea iz banke mi ne žele dati nikakve  papire na uvid o tome.
A od par ljudi sam čula (naravno nemogu to dokazati)  da je dotična u jako dobrim odnosima sa direktorom banke.

od banke tražiti potvrdu o isplaćenom kreditu(pismeno preporučeno i sa povratnicom).

za novi kredit niste jamac ako niste potpisali ugovor o jamstvu. od   banke tražiti informaciju  o novom kreditu tj. dali ste jamac za novi kredit.

Citiraj

direktor banke rekao da dotična ima pravo tako tri puta reprogamirati kredit a sredstva jamstva ostaju ista i netreba nikakav potpis od jamaca.

dotična ima pravo reprogramirati kredit ali isplatom kredita jamci se oslobađaju.

jamac ne odgovara za novi kredit osim ako ne potpiše novo jamstvo i za taj novi kredit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

WomanKc, imaš li koji drugi preglednik? Izgleda da ti Chrome ne otvara polje za upis teksta. Imaš li AdBlocker, Ghostery ili neki drugi dodatak koji ne dozvoljava to polje?

Polje za odgovor izgleda ovako:

1.thumb.jpg.98bb4d706857111f8e7ef8abb791745b.jpg

Znači, iznad ovog što se tebi otvara treba biti bijelo polje za upis teksta.

 

Ako nema tog polja, nemoj kliknuti na ovo "ih odaberite" ili "dodaj medije" u ovom što je tebi ponuđeno, nego negdje drugdje na ili oko tog polja, trebalo bi ti se onda otvoriti bijelo polje za unos teksta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

WomanKc, imaš li koji drugi preglednik? Izgleda da ti Chrome ne otvara polje za upis teksta. Imaš li AdBlocker, Ghostery ili neki drugi dodatak koji ne dozvoljava to polje?

Polje za odgovor izgleda ovako:

1.thumb.jpg.98bb4d706857111f8e7ef8abb791745b.jpg

Znači, iznad ovog što se tebi otvara treba biti bijelo polje za upis teksta.

 

Ako nema tog polja, nemoj kliknuti na ovo "ih odaberite" ili "dodaj medije" u ovom što je tebi ponuđeno, nego negdje drugdje na ili oko tog polja, trebalo bi ti se onda otvoriti bijelo polje za unos teksta.

zahvaljujem na pomoći neznam šta mu je došlo ( kompu ) malo si je prošvikal :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , WomanKc je napisao:

Direktor banke tvrdi da jesam jamac jer automatski kako on to kaže sredstva jamstva se prebacuju na reprogram kredita

 

prije 11 sati , WomanKc je napisao:

pod drugim brojem.

Ako je drugi broj kredita/ugovora, to je novi pravni posao, a vi kao jamac morate biti upoznati sa sastojcima ugovora da bi se on smatrao sklopljenim i dali uopće zadovoljavate kriterije za jamca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem, pronaći ću odvjetnika pa sa njim u Slatinsku banku pa da vidimo. 
Ako se ustanovi da je dotična krivotvorila moj potpisza jamstvo po reprogramu da li banka mora u tom slučaju mene oslobodit jamstva ili njih baš briga bitno da se imaju od nečega naplatiti?
...jer napominjem trenutno sam bez posla, nemam primanja ali idem na sezonu i opet će mi ostati ništa jer pola primanja mi država uzme na blokadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, WomanKc je napisao:

banka nadoknaditi ovaj period dok sam bila blokirana

Ako mislite na ono jamstvo koje ste potpisali, odgovarate banci (ako je bilo sve zakonito), a od glavnog dužnika možete tražiti regresom iznos koji ste platili po isplati kredita. Iako po navedenim postovima, sumnjam, pošto je korisnik kredita sigurno prezadužen, pa ne znam u kojoj okolnosti je uopće došlo do odobravanja kredita.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

od banke tražiti potvrdu o isplaćenom kreditu(pismeno preporučeno i sa povratnicom).

za novi kredit niste jamac ako niste potpisali ugovor o jamstvu. od   banke tražiti informaciju  o novom kreditu tj. dali ste jamac za novi kredit.

dotična ima pravo reprogramirati kredit ali isplatom kredita jamci se oslobađaju.

jamac ne odgovara za novi kredit osim ako ne potpiše novo jamstvo i za taj novi kredit

kad sam ja reprogramirala kredit kod RBA, a imala sam sudužnika, on je morao osobno potpisati nove papire

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Wanksta je napisao:

Nema problema, javite ishod, ako želite naravno.

naravno da budem  :) samo moram naći odvjetnika koji radi probono jer ga nemam od čega platiti trenutno. 

 

Prije 3 minuta, mimimimi je napisao:

kad sam ja reprogramirala kredit kod RBA, a imala sam sudužnika, on je morao osobno potpisati nove papire

sve si mislim da me je dotična potpisala jer kao što sam navela došla mi je na vrata reći da joj moram potpisat neke papire od banke za kredit a ja sam joj odgovorila ništa ti ja nemoram potpisati i zatvorila joj vrata pred nosom.  ( znam malo bezobrazno od mene ali platila je prvih par rata za kredit ,naime digla ga je za auto koji je kad ga je kupila njen muž pijan slupao i od onda nije plačala ništa.)  No to sad nije ni bitno za kaj joj je trebalo ali smatram da ako si digao kredit i ako si zaposlen da ga i možeš onda otplaćivati.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, WomanKc je napisao:

samo moram naći odvjetnika koji radi probono jer ga nemam od čega platiti trenutno. 

Odvjetnika probajte potražiti, a probajte i tražiti dokumentaciju od banke na način kako vam je već jedan korisnik gore naveo, ako vidite nepravilnosti (potpis), kaznenu prijavu radi krivotvorenja sa dokazom možete podnijeti i sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto iz prve ruke, kad sam nazvala poslovnicu banke na koju su me uputili u kojoj je dotična podigla kredit rečeno mi je od strane voditelja poslovnice da ja nisam ni trebala potpisati nikakve papire o jamstvu za reprogram kredita i da sam automatski prenesena kao jamac na isti i tako još dotična može dva puta napraviti. Ko je tu blesav?
pišem zahtjev i uvid u papire jer ovo nije više normalno.  
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, WomanKc je napisao:

da ja nisam ni trebala potpisati nikakve papire o jamstvu za reprogram kredita i da sam automatski prenesena kao jamac

Neka vam dostave ugovor/ opće uvjete, gdje se to prvotnim jamstvom dozvoljava.

Refinanciranje dugova je namjenski novi kredit za razliku od nenamjenskog za kojeg vrijede drugačija pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , WomanKc je napisao:

Eto iz prve ruke, kad sam nazvala poslovnicu banke na koju su me uputili u kojoj je dotična podigla kredit rečeno mi je od strane voditelja poslovnice da ja nisam ni trebala potpisati nikakve papire o jamstvu za reprogram kredita i da sam automatski prenesena kao jamac na isti i tako još dotična može dva puta napraviti. Ko je tu blesav?
pišem zahtjev i uvid u papire jer ovo nije više normalno.  
 

traži  pismeno (preporučeno sa povratnicom) da ti dostave kopiju ugovora (koji nisi trebala potpisati?) o prihvaćanju jamstva.

i kopiju ugovora o prihvaćanju jamstva koji si potpisala (ako ga nemaš). ako su različite partije kredita (broj) ugovor o jamstvu je potreban i za novi kredit. 

podnesi tužbu za utvrđivanje  da je ugovor ništetan. podnesi i kaznenu prijavu u nadležno državno odvjetništvo zbog krivotvorenja potpisa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

traži  pismeno (preporučeno sa povratnicom) da ti dostave kopiju ugovora (koji nisi trebala potpisati?) o prihvaćanju jamstva.

i kopiju ugovora o prihvaćanju jamstva koji si potpisala (ako ga nemaš). ako su različite partije kredita (broj) ugovor o jamstvu je potreban i za novi kredit. 

podnesi tužbu za utvrđivanje  da je ugovor ništetan. podnesi i kaznenu prijavu u nadležno državno odvjetništvo zbog krivotvorenja potpisa. 

To budem sugurno.

...eto novosti, znači jučer sam primila poziv od neznam više ni sama ko je i šta je ugl. gdin. mi se predstavio kao voditelj poslovnice da podaci koje sam dobila nisu točni, da nije dotična napravila reprogram kredita nego samo sporazum  o obročnoj otplati i da banka meni nije dužna dati nikakve ugovore i uvid u iste zato ih nisam ni dobila.
Ugl. dobila sam brojeve partija prvotnog kredita i broj ove druge partije obroćnog plačanja. i dotični je naveo kako ja nisam ni trebala ništa potpisati jer je takva njihova politika banke. Kad sam ga pitala zašto mi je prije dva dana reečeno kada sam zvala da je riječ o reprogramu kredita rekao mi je da to što je rekao ili nije rekao nije bitno i da se zabunio. Ok kužim ljudi se zabune ali ako me pola sata prek telefona uvjeravaš prvo da je reprogram a posle dva dana kažeš nešto sasvim drugo  e to mi nejde u glavu. ( možda jer sam plavuša , ko bi ga znao ) . :D:D:D 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , WomanKc je napisao:

nego samo sporazum  o obročnoj otplati i da banka meni nije dužna dati nikakve ugovore i uvid u iste zato ih nisam ni dobila.

Znači, isti kredit koji korisnik kredita želi obročno otplaćivati u manjim ratama ?

prije 4 sati , WomanKc je napisao:

banka meni nije dužna dati nikakve ugovore i uvid u iste zato ih nisam ni dobila.

Nije vam dužna dati ugovore ako u tom pravnom poslu niste sudionik, ali ako se radi o ugovoru po kojem imate prava ili obaveze, dužna vam je dati ugovor 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

I još je prekinula kontakt s vama, koliko sam shvatio.

Tako je, ne može se do nje ni preko telefona ni osobno jer doma ima psa koji je pušten u dvorištu a ograda je malo niža pa kad se zaleti na ogradu sve si misliš da ju bude preskočio pa ljudi obilaze tu stranu ulice u velikom luku  a ja baš i nisam tolko hrabra da uđem u dvorište i da se nađem oći u oći sa njime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, 

imam jednu situaciju o kojoj nigdje nisam nasao odgovor pa ako mi netko moze pomoći. Naime moj otac bio je suduznik sogoru za kredit u iznosu 20 000 eura. On nije placao kredit ni par mjeseci i tata je odmah blokiran. I tad je tata preuzeo kredit i nastavio uredno otplacivati nekih 3 do 4 godine kad je iznenada umro. S obzirom da je duznik ziv i zdrav, imaju primanja oko 12 000 kn mjesecno, stan auto...u banci su rekli da donesemo smrtni list i da ce tatu maknuti sa suduznistva. Od tada smo dobili nekoliko obavijesti naslovljenih na tatu o stanju duga ali nista vise. Sada 5 godina poslije tatine smrti stize na ime pokojnog oca obavijest o prijenosu potrazivanja od EOS Matrixa da se dođe dogovoriti o nacinu otplate. Kako sam ja jedan od nasljednika i dobio sam kucu u kojoj sam zivio ja oduvijek  i to mi je jedina nekretnina brine me da ne bih morao ja otplacivati.Zivim sa suprugom i sinom. Sam radim i imamo i mi kredit koji sam digao kako bih sredio tu kucu i sve uredno otplacujem. Zanima me da li meni mogu sjesti na placu ili na nekretninu zbog toga sto je tata bio suduznik. Pored zivog duznika koni ima duplo veca primanja od mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , foster je napisao:

Sada 5 godina poslije tatine smrti stize na ime pokojnog oca obavijest

Smatram da bi se tu trebali pozivati na zastaru pošto ništa nije mijenjano a promjena vjerovnika ju ne prekida.

Vjerovnik bira od koga će se naplatiti, glavnog dužnika ili sudužnika, ali u ovom slučaju po navedenom vidi se da je jednostavnije naplatiti tražbinu od glavnog dužnika pošto vi već imate kredit i samo jednu nekretninu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavni duznik ima vece prihode od mene, svakako je on taj koji treba placati svoj kredit, ali se toliko zaduzio ne znam koji su iznosi u pitanju i koliko kredita osim ovog jos ima jer ne zeli reci. Cak mu je upitna i nekretnina zbog silnih dugova. Zato se i bojim da nece meni sjesti njegov dug za ovaj kredit. Onda ce ispasti da sam naslijedio od tate i suduznistvo. Ja osobno nikome nisam suduznik nikad bio niti ista potpisivao. Sve svoje uredno placam i zivim u skladu sa svojim mogucnostima. I sad bih ja trebao placati dugove za nekog tko cijeli zivot zivi rastrosno, ima određene poroke....to mi je neprihvatljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas još malu pomoć Da li mi možete preporučiti odvjetnika ili odvjetnike  koji se bave ovrhama građana. Naime, malo sam istraživala po internetu jer ova situacija je stvarno otišla predaleko jer kad radiš za minimalac ( jer baš me zanima tko ima prosjećnu plaću od 6000kn i gde su ju samo našli) , znači kad sam radila dobivala sam plaću od 2800kn a na račun zbog ovrhe mi je sjedalo 1700kn i sve po zakonu. Pa sad vi dragi moji odgajajte djecu i plačajte stan i režije sa tim novcima. 
Za ovrhe pokrenute od 2005. do 2008. godine smatra se da je ovrha nenaplativa nakon šest mjeseci. Od 2008. do 2012. godine račun je mogao biti blokiran 12 mjeseci, nakon čega se morao odblokirati. Od početka 2012. do početka rujna ove godine taj rok je bio tri mjeseca. Od rujna taj rok više nije definiran.
S obzirom da je meni račun  konstantno blokiran od 2008g.  Da li se može šta poduzeti da se skine ta blokada?( osim naplate jer jer da radim kod nas 3 života nebi to mogla otplatiti.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Peksa5555 je napisao:

 

Koliko vremena treba proći da blokiraju račun i da dođe ovrha? Molim odgovor ako tko zna?

Račun otprilike blokiraju nakon dvije opomene, pa ako ne platite, otkažu kredit koji ide kompletan na naplatu. Tada JB izda rješenje o ovrsi za neka 2-3mj. i ako ne podnesete prigovor to rješenje je za osam dana pravomoćno. Ako podnesete prigovor rješenje o ovrsi se stavlja izvan snage pa dobijete za još otprilike 3-4mj poziv na ročište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , WomanKc je napisao:

Molim Vas još malu pomoć Da li mi možete preporučiti odvjetnika ili odvjetnike  koji se bave ovrhama građana. 

Pokušajte postaviti upit na našem PF Tražim odvjetnika, s lokacijom i kontakt podatcima, jer zbog pravila o reklamiranju odvjetnika javne preporuke nisu moguće.

Molim Vas da se u ovoj temi držimo konkretnog problema koji je postavila korisnica, a za linkove i informacije o drugim temama, možete pokrenuti novu raspravu u PF Caffe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Pokušajte postaviti upit na našem PF Tražim odvjetnika, s lokacijom i kontakt podatcima, jer zbog pravila o reklamiranju odvjetnika javne preporuke nisu moguće.

Molim Vas da se u ovoj temi držimo konkretnog problema koji je postavila korisnica, a za linkove i informacije o drugim temama, možete pokrenuti novu raspravu u PF Caffe.

Zahvaljujem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Wanksta je napisao:

Račun otprilike blokiraju nakon dvije opomene, pa ako ne platite, otkažu kredit koji ide kompletan na naplatu. Tada JB izda rješenje o ovrsi za neka 2-3mj. i ako ne podnesete prigovor to rješenje je za osam dana pravomoćno. Ako podnesete prigovor rješenje o ovrsi se stavlja izvan snage pa dobijete za još otprilike 3-4mj poziv na ročište.

Gdje trebam podnijet prigovor?molim za savjet?

 

prije 9 sati , Peksa5555 je napisao:

Gdje trebam podnijet prigovor?molim za savjet?

Jel se može rješenje o ovrsi podnijet na sudu? Unaprijed zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Peksa5555 je napisao:

Gdje trebam podnijet prigovor?molim za savjet

Prigovor podnosite na rješenje o ovrsi u roku od 8 dana, preporučeno bilježniku od kojeg ste rješenje dobili. On to sve prosljedi na sud, koji odlučuje o osnovanosti prigovora (stavlja ga izvan snage) i predmet upućuje na parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Wanksta je napisao:

Prigovor podnosite na rješenje o ovrsi u roku od 8 dana, preporučeno bilježniku od kojeg ste rješenje dobili. On to sve prosljedi na sud, koji odlučuje o osnovanosti prigovora (stavlja ga izvan snage) i predmet upućuje na parnicu.

O.k.hvala Wanksta.samo mi molim te reci ko piše prigovor na rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Peksa5555 je napisao:

A ne znam ja to sastavit nisam nikad to radio.što treba napisat u sadržaju?ako imate neki primjer bio bi zahvalan. Hvala.

Adresu javnog bilježnika, adresu svoju, datum, broj rješenja.

Sadržaja da se prigovor odnosi na cjelokupnu tražbinu radi razloga kojeg smatrate relevantnim. (Niste dužni, platili ste, zastara, prevarili su vas, dug ne postoji ili koji je već vaš razlog). Potpis ne zaboraviti na sva tri primjerka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Wanksta je napisao:

Adresu javnog bilježnika, adresu svoju, datum, broj rješenja.

Sadržaja da se prigovor odnosi na cjelokupnu tražbinu radi razloga kojeg smatrate relevantnim. (Niste dužni, platili ste, zastara, prevarili su vas, dug ne postoji ili koji je već vaš razlog). Potpis ne zaboraviti na sva tri primjerka.

O.k.kako u tri primjerka ali se ne šalje samo jav.bilježniku.? Hvala.

 

prije 20 sati , Peksa5555 je napisao:

O.k.kako u tri primjerka ali se ne šalje samo jav.bilježniku.? Hvala.

Il' da rečem odvjetniku da mi on to sastavi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

A ne znam ja to sastavit nisam nikad to radio.što treba napisat u sadržaju?ako imate neki primjer bio bi zahvalan. Hvala.

Imate ovdje predložak. Može vam poslužiti iako se tu radi o prigovoru na račune u zastari. Sve gornje podatke će te imati u rješenju o ovrsi kada ga dobijete. Ovo ispod "Predmet" bi trebali prilagoditi na osnovu čega prigovarate i na što, te vam je taj dio objasnio Wanksta, 

prije 2 sati , Wanksta je napisao:

Sadržaja da se prigovor odnosi na cjelokupnu tražbinu radi razloga kojeg smatrate relevantnim. (Niste dužni, platili ste, zastara, prevarili su vas, dug ne postoji ili koji je već vaš razlog). Potpis ne zaboraviti na sva tri primjerka.

U tri primjerka ga radite kada ga osobno nosite JB, dva mu ostavljate a na treći vam oni lupe prijemni datum i taj ostaje vama. Ukoliko će te ga slati poštom dovoljna su dva primjerka ali tada šaljete preporučeno s povratnicom.

Ili ako vam je sve to zbunjujuće, obratite se odvjetniku. Samo prvo pitajte koliko to košta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, WomanKc je napisao:

Eto iz prve ruke, kad sam nazvala poslovnicu banke na koju su me uputili u kojoj je dotična podigla kredit rečeno mi je od strane voditelja poslovnice da ja nisam ni trebala potpisati nikakve papire o jamstvu za reprogram kredita i da sam automatski prenesena kao jamac na isti i tako još dotična može dva puta napraviti. Ko je tu blesav?
pišem zahtjev i uvid u papire jer ovo nije više normalno.  
 

mene su iz PBZ zvali na reprogram kredita-tj smanjenje kamate-postupak kao da sam dizao novi kredit...papiri iz banke,ovjera kod Jb,pa nazad u PBZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Spitfire je napisao:

Imate ovdje predložak. Može vam poslužiti iako se tu radi o prigovoru na račune u zastari. Sve gornje podatke će te imati u rješenju o ovrsi kada ga dobijete. Ovo ispod "Predmet" bi trebali prilagoditi na osnovu čega prigovarate i na što, te vam je taj dio objasnio Wanksta, 

U tri primjerka ga radite kada ga osobno nosite JB, dva mu ostavljate a na treći vam oni lupe prijemni datum i taj ostaje vama. Ukoliko će te ga slati poštom dovoljna su dva primjerka ali tada šaljete preporučeno s povratnicom.

Ili ako vam je sve to zbunjujuće, obratite se odvjetniku. Samo prvo pitajte koliko to košta.

 

O.k.hvala vam obojici. Ima li besplatna pravna pomoć pošto sam branitelj i invalid dom.rata? Hvala.

 

prije 18 sati , Peksa5555 je napisao:

O.k.hvala vam obojici. Ima li besplatna pravna pomoć pošto sam branitelj i invalid dom.rata? Hvala.

To mi je kredit koji sam pribija prošle god.u 12.mjesecu.i taj kredit koji sam digao 2011.god.sam otplaćivao sve do prošle god. Sad mi ostalo za vratit 53.000kn rata 820kn..A ne mogu ga otplaćivati jer mi mirovina iznosi 2070.kn.a već otprije imam kredit na mirovinu rata 661kn. I što da ja radim sad? Molim savjet što da napišem u prigovoru kad mi dođe ovrha? Pomagajte. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Wanksta je napisao:

 

 

Kako su vam odobrili kredit ? Vama su rate 1.400,00kn za kredit, na mirovinu od 2.000,00kn. Vi ste tim kreditom pali u prezaduženost. 

Samo sam smanjio ratu to je bio kredit od 150 000.kn.dok sam radio na HŽ.u.a 2015.sam Iša u mirovinu sa malom otpremnine i stavio sam nešto para na taj kredit.što da radim sad.molim savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Peksa5555 je napisao:

Samo sam smanjio ratu to je bio kredit od 150 000.kn.dok sam radio na HŽ.u.a 2015.sam Iša u mirovinu sa malom otpremnine i stavio sam nešto para na taj kredit.što da radim sad.molim savjet?

Čekajte razvoj situacije. Opcije su vam obrazložen prigovor pa parnični postupak, koji može potrajati, plaćanje manjih rata, nagodba sa bankom..prodati nešto pa riješiti dug, ovisi o vama. Iako mi je sumnjivo da su vam odobrili kredit na tu mirovinu. Banka je znala ili trebala znati da ćete biti u nemogućnosti vraćati kredit.

 

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Wanksta je napisao:

Čekajte razvoj situacije. Opcije su vam obrazložen prigovor pa parnični postupak, koji može potrajati, plaćanje manjih rata, nagodba sa bankom..prodati nešto pa riješiti dug, ovisi o vama. Iako mi je sumnjivo da su vam odobrili kredit na tu mirovinu. Banka je znala ili trebala znati da ćete biti u nemogućnosti vraćati kredit.

 

Da jesu odobrili se ga premda su znali da imam već kredit na mirovinu. O.k.hvala ti na svemu javim se kad dobijem ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Peksa5555 je napisao:

O.k.hvala vam obojici. Ima li besplatna pravna pomoć pošto sam branitelj i invalid dom.rata? Hvala.

 

To mi je kredit koji sam pribija prošle god.u 12.mjesecu.i taj kredit koji sam digao 2011.god.sam otplaćivao sve do prošle god. Sad mi ostalo za vratit 53.000kn rata 820kn..A ne mogu ga otplaćivati jer mi mirovina iznosi 2070.kn.a već otprije imam kredit na mirovinu rata 661kn. I što da ja radim sad? Molim savjet što da napišem u prigovoru kad mi dođe ovrha? Pomagajte. Hvala.

Spitfire!!ne mogu otvoriti onaj podložak što si mi poslao za prigovor o rješenju o ovrsi.di ja taj papir mogu nabaviti? Molim za savjet. Hvala.

 

Prije 35 minuta, Peksa5555 je napisao:

Spitfire!!ne mogu otvoriti onaj podložak što si mi poslao za prigovor o rješenju o ovrsi.di ja taj papir mogu nabaviti? Molim za savjet. Hvala.

Može i neko drugi od iskusnih forumaš bio bi zahvalan. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otvara se bez problema na kompu i mobu, samo treba imati kompaktibilni program za otvaranje .docx datoteke a to svi PC i "pametni" telefoni imaju. Ako ga nemate na mobu, probajte na kompu koji ima MicOfficeWord. Jednostavno se klikne na Preuzmi ovaj dokument te na upit u dnu ekrana klikne na Open ili Save, svejedno.

Taj "papir" se ne može nabaviti osim ovdje, jer je rađen za osobne potrebe s kojim sam imao 100% uspjeh (3/3). Eventualno možda pronađete nešto slično online, no i to malo što postoji je rađeno na osnovu odredbi prošlog Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Spitfire je napisao:

Otvara se bez problema na kompu i mobu, samo treba imati kompaktibilni program za otvaranje .docx datoteke a to svi PC i "pametni" telefoni imaju. Ako ga nemate na mobu, probajte na kompu koji ima MicOfficeWord. Jednostavno se klikne na Preuzmi ovaj dokument te na upit u dnu ekrana klikne na Open ili Save, svejedno.

CijenaTaj "papir" se ne može nabaviti osim ovdje, jer je rađen za osobne potrebe s kojim sam imao 100% uspjeh (3/3). Eventualno možda pronađete nešto slično online, no i to malo što postoji je rađeno na osnovu odredbi prošlog Ovršnog zakona.

O.k.pokušaću na kompu. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, virtalni je napisao:

Zbog tehničkih razloga :tikvan:: hvatao sam najbitniji dio, jer da je slika bila šira - korisnik bi morao kliknuti na nju/zoomirati da vidi tekst slike bez dodatnog ovako "ide bez napora i klikanja po slici".

Jel ja to moram napisat na kompu.i isprintati u 3.primjerka.molim obrazložiti mi malo? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija