Jump to content

kuca u Hrvatskoj, kupac Austrijanac vlasnik Srbin


sanjaz40

Preporučene objave

Imam drzavljanstvo Austrije i zelim kupiti kucu u Splitu od vlasnika drzavljana Srbije koji je upisan kao vlasnik nekretnine u Hrvatskoj. Njegova dokumentacija je uredna. Interesuje me kakva je procedura u ovakvom slucaju, gdje i kako se sto obavlja (ugovor, prenos vlasnistva, kako i gdje se obavlja placanje)? Zivim u Austriji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbe Zakona o zemljišnim knjigama, čl.52

(1) Zemljišnoknjižni sud dopustit će uknjižbu samo na temelju javnih isprava ili privatnih isprava na kojima je istinitost potpisa ovjerovljena na način propisan posebnim zakonom.

(2) Ovjerovljivanje inozemnih privatnih isprava uređuje se međunarodnim ugovorima ili zakonom.

čl.54

(3) U ispravama iz stavka 1. ovoga članka koje su nastale nakon dana stupanja na snagu ovoga Zakona moraju biti navedeni osobni identifikacijski brojevi svih stranaka u postupku.

 

Stoga bi vam vjerovatno bilo najjednostavnije obaviti kupoprodaju (potpisati ugovor i ovjeriti kod JB) u RH. Prije toga zatražiti dodjeljivanje OIB-a u Poreznoj na pdručju gdje se nalazi nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ouno hvala! Tzante li mozda i kako obaviti placanje? Ja bih najradije preko banke, s racuna na racuna, ali opet ne znam u kojoj zemlji kupac treba primiti novac, ili je to svejedno?

 

Najbolje bi bilo da prodavatelj otvori račun u istoj banci u kojoj vi držite novac.

Sa osobnim bankarom dogovorite unaprijed transakciju koja će se obaviti kada date nalog.

 

Sklopite kod JB kupoprodajni ugovor bez tabularne izjave, obavite transakciju i kad novac sjedne na račun prodavatelja (ako su računi u istoj banci, to je odmah) prodavatelj kod JB potpiše i tabularnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija