Jump to content

Dionice


Mrljavac

Preporučene objave

Vidiš da su nas zaštitili, prodaješ mačka u vreči. 60+3 dana (da me kolega "Tragač" ne bi ispravljao) i koliko vrijedi jedan Udio, ništa, trenutna vrijednost ne znači ništa. Može biti i par tisućaka, ali opet ne vrijedi ništa do tog 60. dana od podnošenja zahtjeva za prodajom. Zato ne prodajem, rađe poklanjam. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 607
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Gospodo ,zanima me izjava ministrice Kosor da i oni koji prodaju udjele sada imaju pravo i na ostale firme koje budu ulazile u fond,ako sam ja dobro to shvatio ,kakva je razlika onda između njih koji prodaju i nas koji ne prodamo kad imamo udjele u fondu,a ne dionice firmi.

Nadam se da ste shvatili što sam htio pitati.

Bog !

:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam zvao i rečeno da bi "možda"moglo biti nešta do kraja ovog mjeseca ali opet niti to nije sigurno. kažu nije do njih već do upravnog odbora koji je već odavno trebao imati sastanak u vezi novog paketa dionica. kada se sjetim da je zadnji paket bio u 11-om mj. prošle godine onda se vidi koliko im treba da mrdnu svoje guzice :poguzi::blabla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazi sad ovo nemam pravo na dionice iz HFP jer sam ih kao dobio u vrjeme kuponske privatizacije kroz vaučere.........i od tad se nije mjenjala moja invalidnost pa zbog toga nemam pravo na dionice!!!!!!!!!!! IMA li to pravno uporište ili ne????

Kakve veze ima kuponska sa ovim dionicam od hfp-a hebote ali sam se sad razočaraa a čekam kao 1,5 godinu na dodjelu dionica .............

Ma ko ih hebe luzeri kad tad će izgoriti Poalnčec i ekipa,ha ha ha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam zvao HFP i rekla mi tetka da sam ušao u paket za 11-i mj.2006. e sad kaže mi da ću dobiti dionice korčule ili makarske. znam da je do sada bilo da dobiješ dionice dvije tvrtke a sada po novom samo ove ili one..... i sad se pitam koje će biti od te dvije a znam da su i jedna i druga ispod nominale..... šta ti je sreća :srednji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

dsemovca je napisao:

Dionice se dobivaju temeljem statusa HRVI-a, .

 

Kada dobijem riješenje od dlp vezano za status HRVI-a, a koje rješenje nije stalno nego privremeno, mogu li odnosno imam li pravo da pišem za dodjelu dionica na temelju statusa hrvi-a ?

 

Ili rješenje o statustu hrvi-a mora biti za stalno a ne privremeno ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

kada dobiješ DLP možeš predat odmah zahtjev ,znači vrijedi i za privremeno

Da moguće je proslijediti rješenje PLP, ali ono nije pravomoćno, dok postotak invalidtitet ne odredi DLP-a, to znači i verificira revizijski dio. Znači u PLP možete dobiti postotak invaliditeta primjerice 40%, no po DLP vam se može umanjiti na 20%. Rješenje PLP pošaljite radi, tzv. čekanja u redu, a Zakonski pravovaljano je rješenje DLP-a. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikpraskaton je napisao:

dsemovca je napisao:

ne, ne pada, treba znati da se u četvrtak burza zatvara, pa eto ovo bi bilo friško..............19.5.2008 - 644.07 Kn

:-P

 

Nisam moderator ovdje ali smatram da se treba držati zadane teme jer ovo je tema DIONICE , a braniteljski udjeli su nešto sasvi drugo

 

Pa korisne su to informacije, a na kraju krajeva tiču se svih koji imaju udjele u braniteljskom fondu , pa neka ljudi budu informirani, zašto da ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

nikpraskaton je napisao:

dsemovca je napisao:

ne, ne pada, treba znati da se u četvrtak burza zatvara, pa eto ovo bi bilo friško..............19.5.2008 - 644.07 Kn

:-P

 

Nisam moderator ovdje ali smatram da se treba držati zadane teme jer ovo je tema DIONICE , a braniteljski udjeli su nešto sasvi drugo

 

Pa korisne su to informacije, a na kraju krajeva tiču se svih koji imaju udjele u braniteljskom fondu , pa neka ljudi budu informirani, zašto da ne ?

 

ne kažem da informacije nisu ok ali DIONICE HRVI su jedno , a BRANITELJSKI UDJELI nešto drugo možda bi trebalo otvorit novu temu da se ne gubimo jer iovako više ne znamo što ni kako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za sada nista novog nego da cekamo obavijest na kucnu adresu o kojim i koliko dionica.MOLIM liejepo sve koji nesto znaju o prodaji dionica iz HFP da nam daju informacije kako,gdje i kada ih najpametnije prodati.di se obratiti itd,svaka informacija se cijeni.hvala Vam unaprijed!!konkretno me zanimaju dionice tih nekih hotela u Makarskoj,di da provjerim cijenu istih,itd. :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p.lav

 

kada dobiješ potvrdu iz HFP da si vlasnik dionica ,riješenje odnesi u agenciju koja se bavi posredovajem u trgovini vrijednosnih papira.saznaj ima li ih u tvome mjestu prebivanja ili najbližem gradu.ja trgujem sa FIMA vrijednosnice u Osijeku.moraš dobiti pin za trgovinu.cijena zavisi o dionicama koje si dobio.ja sam dobio nominalu 24500 kn a prodao sam ih za 45000 kn.doduše to je bilo 2006 kad su i cijene bile dobre.pratiti možeš na POSLOVNI.HR ili BUSINESS.HR.to su dva dobra portala za one koji trguju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si predao zahtjev za prodaju 60 dana od toga dana + još do 3 dana.ako nisi još predao od dana kad predašt.ako ti pada u subotu ili nedjelju dobijaš sljedeći radni dan.znači 63 dana od predaje zahtjeva.sve će ti reći u banci ili fini i dobit ćeš i papir o datumu kad će ti sjest lova na račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sutra - 18.lipnja 2008.godine prvi je dan za podizanje prodanih udjela. Zahtjev sam predao 14.04.2008. Šezdeseti dan je bio u petak 13. o.g. Vrijednost udjela je nešto veća nego prije 60 dana u travnju. Zadovoljan sam vrijednošću, podižem odmah u jutro. Ostalima koji su kasnije predali zahtjeve želim još veću vrijednost. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za 20% invalidnosti dobiješ 18 500 kn nominalne vrijednosti

za 30% invalidnosti dobiješ 24 500 kn nominalne vrijednosti

za evantualno povećanje invalidnosti dobije se razlika do dobivene invalidnosti,normalno uz predočenje novog riješenja i zamolbe.nominalu je odredila firma a trenutnu vrijednost tržište (esad bez ljutnje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podatke o dionicama imaš na mojem blogu, imam saznanja da su se vrijednosti za određeni postotak povečale kao i to da su sada dionice koje hfp dodijeljuje braniteljima puno kvalitetnije u smislu tržišne vrijednosti ali o tome nemam ništa službeno pa ako netko ima neki izvor neka objavi link.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU:

- invalidu Domovinskog rata sa 20% stupnjem invalidnosti od 5.000 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 30% stupnjem invalidnosti od 6.900 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 40% stupnjem invalidnosti od 8.800 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 50% stupnjem invalidnosti od 10.700 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 60% stupnjem invalidnosti od 12.600 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 70% stupnjem invalidnosti od 14.500 DEM

- invalidu Domovinskog rata ss 80% stupnjem invalidnosti od 16.400 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 90% stupnjem invalidnosti od 18.300 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 100% stupnjem invalidnosti od 20.000 DEM

Još uvijek izraženu u nepostojećim DEM-u, pretvorite u eure i to je to.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam poslao u siječnju 2007. zahtjev za dodjelu dionica (razlika zbog povećanja invaliditeta) međutim nisam niti ja ništa dobio osim povratnice, odnosno dokumenta da su zaprimili moj zahtjev.

S obzirom da sam prvi puta dobio dionice u vrijednosti (ondašnjih 5000 DM) i to od PIK-a Vrbovec koje sada ne vrijede ništa, ne očekujem previše niti sada.

 

Rekao bih da ih je ona afera koju su imali poprilično usporila.

 

 

____________________________________________________________

btw

Udio za braniteljske udjele je dosta skočio u zadnje vrijeme i sada iznosi 9.7.2008 - 649.17 Kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovih dana čitam u dnevnom tisku da je ( ili će )MOL poslati ponudu za kupnju dionica INE od vlade i fonda branitelja.u slučaju kupnje paketa od FB da li čemo mi koji nismo prodali udjele dobiti novac,pošto će ostati samo dionice HT,odnosno dati na prodaju udjele.kako će se onda izračunavati udjeli kada će biti postignuta jedinstvena cijena INE a HT će ostati na burzi.prošlo dnevnim špekuliranjem na burzi ,vezano uz dionice INE,povečana je vrijednost udjela.ako se MOL odluči za kupnju dionica (i kupi)po mome više ne bi moralo biti čekanja od tri mjeseca za isplatu udjela jer nema tko ugroziti vrijednost,cijenu,dionica.sa prodajom svojih udjela na jesen ću posaditi 170 komada oraha (stablaša).kad dođe vrijeme netko će to iskoristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

stovani cast mi je da ste me primili kao novoga clana.ima oko 2.g.da sam nakon 10.g.ljecenja dobio prvo voljom bozijom,onda ljecnicke vojne komisije u rodnome gradu splitu za stalno 20-posto,na posljedicu bolesti ptsp.prvo sam bio imao pocetnu mirovinu 1.600 kuna,da bi nakon nekog dugog perioda dobio 3000,a nakon drugog izlaska na hzzo dobio u konacnici 4000.kuna,jer stanje moga zdravlja je otislo nagore.vas molim,i sve normalne suborce,i istinite dragovoljce,i borce branitelje domovinskoga rata,da mi pomognu oko dobivanja udijela dionica na tijelesno ostecenje gore navedeno.poslao sam 1. put hfp-sve fotokopije stalnoga rijesenja pravomocnoga iz zagreba-morh.do danas mi nisu poslali putem poste papir,da su primili moje dokumente.ponovno pokusavam e-mailom,a oni mi salju odgovor da su moji papiri nevazeci,jer nisu bili ovijereni nekakvom klauzulom.otisao sam kod svoje pravnice,i ona mi je sve napravila,i ovijerila. poslao sam im preporuceno,sa pozurnicom.jos nema odgovora.cekam otprilike nekoliko mijeseci.izgubljen sam medu pustim papirima.izgleda u mom slucaju -ujia vuk magarca.molim pomoc.hvala.amanovic nenad-pozeska 2.21000 split-dalmacija.croatia.mir s vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

U toku je riješavanje dionica RVI koji imaju TRAJNO,a predali su zahtijeve 2007. i 2008.god. kao i riješavanje zahtjeva Rvi dionica branitelja koji imaju privremeno riješenje a koje im istiće ubrzo.HFP neće obrađivat nepotpunu dokumentaciju,a to znaći da sama ovjera dokumenta u državnoj upravi MORH-a nije dovoljna,već se mora dostaviti i preslika osobne iskaznice(važeće stare),vozaćke ili pasoša gdje je JMBG kao i dokumenat OIB-a.To Vam nitko ne kaže,ali je nažalost tako.Meni se osobno privremeno rješenje izašlo,sad sam već po treći puta bio na komisiji i opet sam dobio 30%na ranjavanje i PTSP,ali bez obzira na gore navedeno i njihovu priću,(citiro sam jućerašnji razgovor sa zaposlenicom iz HFP-a)ja do današnjeg dana nisam dobio dionice.Osobno znadem još najmanje petoricu ratnih vojnih invalida koji su predali potpunu dokumentaciju,i također do današnjega dana-NIŠTA.Ukoliko se želite naslušti laži,kao ja ,dovoljno je da okrenete br.tel.HFP 01/45 69 111 koji radi za stranke svaki radni dan od 10,00-15,00 sati.Po meni RVI dionice su samo mrtvo slovo na papiru u Zakonu hrv,branitelja...tisuću puta smo bili prevareni,pa zašto nebi bili još jednom.-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za mene:

 

- Dat zahtjev sa 2. stup.rješenjem III/2007.

- III/2010. tražili mi konačno rješenje-poslano

- 20.04.2010., teta kaže da će biti sve gotovo za oko mjesec dana http://www.legalis.hr/uploads/icon_wink.gif

 

- 29.05.2010. Poštom došlo rješenje o 12 dion. Atlantske plovidbe d.d. i 81 dion. Jadroplov d.d.

 

HRVI 40% trajno, nominalna vrijednost 8800 DEM = 32.760,00 Kn,

a stvarne - tko zna ?

 

-07.06.2010. poštom došao PIN - konačno gotova priča nakon par godina čekanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nilda je napisao:

Za mene:

 

- Dat zahtjev sa 2. stup.rješenjem III/2007.

- III/2010. tražili mi konačno rješenje-poslano

- 20.04.2010., teta kaže da će biti sve gotovo za oko mjesec dana http://www.legalis.hr/uploads/icon_wink.gif

 

- 29.05.2010. Poštom došlo rješenje o 12 dion. Atlantske plovidbe d.d. i 81 dion. Jadroplov d.d.

 

HRVI 40% trajno, nominalna vrijednost 8800 DEM = 32.760,00 Kn,

a stvarne - tko zna ?

 

-07.06.2010. poštom došao PIN - konačno gotova priča nakon par godina čekanja.

-05.07.2010. poštom, od Središnjeg klirinškog depozitnog društva, došla Obavijest o stanju i promjenama na računu za prošli mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Molim nekoga tko zna ako mi može pomoći,još prije dosta godina dobio sam papir od splitske banke sa bodovima od dionica pisalo je oko 1100 ili 1600 bodova.Taj sam papir izgubio.Što bih sada trebao napraviti tj. kako da dođem do informacija o tim dionicama i koliko bi to uopće vrijedilo(ako vrijedi)

Čitao sam o dividendama pa da li te dividende budu na mom računu ili ...Uglavnom ako je to nekome poznato volio bih da mi odgovori?

Totalno sam neupućen u to.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Ako su Vam dodijeljene dionice ,otvoren Vam je račun investitora u SKDD to je Središnje klirinško depozitarno društvo.Jednostavno nazovite ili uputite mail

da Vam objasne na koji način možete steći uvid u stanje na Vašem računu jer ste izgubili papir.

www.skdd.hr

Koliko vrijedi koja dionica možete naći na puno poslovnih portala(tipa poslovni.hr,limun.hr,bussines.hr itd.,međutim najbolje i najjednostavnije je da odete na stranicu Zagrebačke burze preko koje se vrši trgovanje , tu imate najtočnije podatke(ostali portali prenose s tih stranica).

www.zse.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aman je napisao:

stovani cast mi je da ste me primili kao novoga clana.ima oko 2.g.da sam nakon 10.g.ljecenja dobio prvo voljom bozijom,onda ljecnicke vojne komisije u rodnome gradu splitu za stalno 20-posto,na posljedicu bolesti ptsp.prvo sam bio imao pocetnu mirovinu 1.600 kuna,da bi nakon nekog dugog perioda dobio 3000,a nakon drugog izlaska na hzzo dobio u konacnici 4000.kuna,jer stanje moga zdravlja je otislo nagore.vas molim,i sve normalne suborce,i istinite dragovoljce,i borce branitelje domovinskoga rata,da mi pomognu oko dobivanja udijela dionica na tijelesno ostecenje gore navedeno.poslao sam 1. put hfp-sve fotokopije stalnoga rijesenja pravomocnoga iz zagreba-morh.do danas mi nisu poslali putem poste papir,da su primili moje dokumente.ponovno pokusavam e-mailom,a oni mi salju odgovor da su moji papiri nevazeci,jer nisu bili ovijereni nekakvom klauzulom.otisao sam kod svoje pravnice,i ona mi je sve napravila,i ovijerila. poslao sam im preporuceno,sa pozurnicom.jos nema odgovora.cekam otprilike nekoliko mijeseci.izgubljen sam medu pustim papirima.izgleda u mom slucaju -ujia vuk magarca.molim pomoc.hvala.amanovic nenad-pozeska 2.21000 split-dalmacija.croatia.mir s vama.

 

Dobro si reka;božjom voljom,s obzirom na dužinu sudjelovanja u obrani i broju promijenjenih postrojbi(3).

Zahvali se bogu šta si dobija išta jer ne znam odakle potječe bolest,od rata ili od prije?

 

P.S.Sigurno se hvališ sudjelovanjem u 4.gbr u kojoj si uspio izdržati čitava dva miseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

18.500 kn nominalne vrijednosti je za 20% HRVI (tržne vrijednost je otprilike za 50%umanjeno-naravno zavisi čije dionice dobiješ=čista pusiona!)

 

...a za 30% hrvi terbala bi biti oko cca 27,000...uzivaj!

 

...ja sam dobio u 8/2010.za 20%rvi ,(čekao točno 3 god)sad moram slati jos zahtjev prema HPF-u za razliku od 10% jer sam dobio konačno HRVI rješenje 30%...

 

...evo ti moja smjernica ...sretno u čekanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se kod računanja još uvijek primijenjuje slijedeća odredba:

"HFP je dužan bez naplate ustupiti dio dionica kojima raspolaže ratnim vojnim invalidima u Domovinskom ratu (...) ovisno o stupnju invalidnosti i obitelji poginulih hrvatskih branitelja u Domovinskom ratu, i to:

 

- invalidu Domovinskog rata sa 20% stupnjem invalidnosti od 5.000 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 30% stupnjem invalidnosti od 6.900 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 40% stupnjem invalidnosti od 8.800 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 50% stupnjem invalidnosti od 10.700 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 60% stupnjem invalidnosti od 12.600 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 70% stupnjem invalidnosti od 14.500 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata ss 80% stupnjem invalidnosti od 16.400 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 90% stupnjem invalidnosti od 18.300 DEM

 

- invalidu Domovinskog rata sa 100% stupnjem invalidnosti od 20.000 DEM

 

- obitelj poginulog hrvatskog branitelja ostvaruje pravo na dionice u dinarskoj protuvrijednosti od 20.000 DEM.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni,

ne znam što Vam nije jasno i morsky i zkova su u pravu jer kad preračunate 5000 dem po 3,70-3,75(tu negdje) koliko je bila marka prije uvođenja eura dobiti ćete isti iznos.

Vi dobijete tu vrijednost dionica gledano nominalnu vrijednost.

Dakle dobijete xy dionice u toj nominalnoj vrijednosti,međutim nominalna vrijednost nije isto što i tržišna.Tržišna vrijednost se određuje na tržištu kapitala(burzi vrijednosnih papira).

Tržišna vrijednost je ona koju je netko u određenom trenutku spreman dati za Vašu dionicu.

Ta vrijednost može biti veća ili manja od nominalne(najčešće manja) a može se vidjeti na monitoru burze(www.zse.hr)

Jedini je problem sada s dodjelom dionica,zato što je sa 1.1.ove godine prestao postojati HFP ( vjerojatno samim tim i Zakon o prvatizaciji )koji je dodjeljivao te dionice po tom Zakonu i u vrijednosti kako je morsky napisao.

Što će i kako biti s tim tj kako će se to sad rješavati za sada je nepoznato jer nigdje nitko to još nije objasnio niti objavio.

Bilo bi dobro ako netko ove godine dobije dionice neka tu napiše da znamo da li to dalje ide ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

grozni,

ne znam što Vam nije jasno i morsky i zkova su u pravu jer kad preračunate 5000 dem po 3,70-3,75(tu negdje) koliko je bila marka prije uvođenja eura dobiti ćete isti iznos.

Vi dobijete tu vrijednost dionica gledano nominalnu vrijednost.

Dakle dobijete xy dionice u toj nominalnoj vrijednosti,međutim nominalna vrijednost nije isto što i tržišna.Tržišna vrijednost se određuje na tržištu kapitala(burzi vrijednosnih papira).

Tržišna vrijednost je ona koju je netko u određenom trenutku spreman dati za Vašu dionicu.

Ta vrijednost može biti veća ili manja od nominalne(najčešće manja) a može se vidjeti na monitoru burze(www.zse.hr)

Jedini je problem sada s dodjelom dionica,zato što je sa 1.1.ove godine prestao postojati HFP ( vjerojatno samim tim i Zakon o prvatizaciji )koji je dodjeljivao te dionice po tom Zakonu i u vrijednosti kako je morsky napisao.

Što će i kako biti s tim tj kako će se to sad rješavati za sada je nepoznato jer nigdje nitko to još nije objasnio niti objavio.

Bilo bi dobro ako netko ove godine dobije dionice neka tu napiše da znamo da li to dalje ide ili ne.

 

Evo šta mi nije jasno.

5000 Dem i 18500 kn (preračunate marke)je negdje isto,ali 11500 kn koliko sam ja dobio (nominalne vrednosti) nije isto,jedino je postotak invalidnosti isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš sam zato i postavio temu,da se mogu otprilike ravnat oni koji još nisu ostvarili to svoje pravo,među kjojima sam i sam,čekam od 2 mj.2007 god. (30%) i kad sam zvao prije 15-tak dana ,rečeno mi je da sam na redu i da bi sad trebao dobiti obavjest,e pa da vidimo i to :).Naveo sam da je kolega dobio prije par dana ,za 20 % 18.900 kn.nominalne vrijednosti.Kolega Morskywuk je postavio dobru tablicu tj, po njoj se izgleda još ravnaju,a izračun je takav kao što Diksi navodi 1 DM = 3,70 - 3,75 tu negdje.

Evo ,uz njegovo odobrenje,napisat ću koje je dionice on dobio:

1 dionica - DI Klana

100 dionica - DD Tisak

400 dionica - Vupik

Eto to bi isaplo po onim tablicama i izračunima oko 18,900 kn,

a tržna bi bila sada oko 13,660 kn.

Malo sam rastego ali otprilike to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sova1

molim ako znaš odgovor za kuma mi. dobio je dionice danas za 20% HRV-I :DI KLANA 1 dionica

TISAK D.D. 50 dionica

VUPIK 26 dionica

molim te ako bi mu mogao reči trenutno stanje cijena tih dionica, malo je u škripcu, i dali bi valjalo prodavat?

 

 

ili ako neko drugi zna kretanje tih dionica neka mi objavi što prije FRKA JE! :panika:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

diksi je napisao:

grozni,

ne znam što Vam nije jasno i morsky i zkova su u pravu jer kad preračunate 5000 dem po 3,70-3,75(tu negdje) koliko je bila marka prije uvođenja eura dobiti ćete isti iznos.

Vi dobijete tu vrijednost dionica gledano nominalnu vrijednost.

Dakle dobijete xy dionice u toj nominalnoj vrijednosti,međutim nominalna vrijednost nije isto što i tržišna.Tržišna vrijednost se određuje na tržištu kapitala(burzi vrijednosnih papira).

Tržišna vrijednost je ona koju je netko u određenom trenutku spreman dati za Vašu dionicu.

Ta vrijednost može biti veća ili manja od nominalne(najčešće manja) a može se vidjeti na monitoru burze(www.zse.hr)

Jedini je problem sada s dodjelom dionica,zato što je sa 1.1.ove godine prestao postojati HFP ( vjerojatno samim tim i Zakon o prvatizaciji )koji je dodjeljivao te dionice po tom Zakonu i u vrijednosti kako je morsky napisao.

Što će i kako biti s tim tj kako će se to sad rješavati za sada je nepoznato jer nigdje nitko to još nije objasnio niti objavio.

Bilo bi dobro ako netko ove godine dobije dionice neka tu napiše da znamo da li to dalje ide ili ne.

 

Evo šta mi nije jasno.

5000 Dem i 18500 kn (preračunate marke)je negdje isto,ali 11500 kn koliko sam ja dobio (nominalne vrednosti) nije isto,jedino je postotak invalidnosti isti.

 

Poštovani diksi

 

Čekam pojašnjenje,ako nije problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani grozni,

Ni meni nije jasno zašto ste dobili manje od onoga što je tada važećim Zakonom propisano.

Jasno je da se ne radi o problemu tečaja,nego moguće greške namjerne ili nenamjerne.

Nisam pravnik i nisam ovlašten da Vam dajem pravne savjete već Vam mogu napisati samo ono što bih ja napravio u tom slučaju.

Ja bih na Vašem mjestu nazvao AUDI(Agencija za upravljanje državnom imovinom-institucija koja je preuzela upravljanje državnom imovinom)i upoznao ih s tim problemom.

Tražio bih od njih adresu odgovorne osobe na koju bih uputio pismenu predstavku u kojoj bi naveo činjenično stanje kako nije ispoštovan tada važeći Zakon tj nije Vam dodijeljen iznos dionica koji je Zakonom propisan te tražio da se to ispravi.

U prilogu bih dostavio dokument iz kojega je vidljivo što ste dobili i naveo odredbu članka Zakona o privatizaciji gdje je propisano koliko trebate dobiti,te tražiti da se to ispravi.

Pisani trag je bitan radi eventualnog daljnjeg pravnog spora odnosno sudskog postupka do kojeg može doći ako budete uporni i zaista zahtijevali da dobijete ono na što imate pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam započeo pa ću i nastavit,da se i drugi mogu ravnat po tom pitanju.

Danas sam dobio dionice za 30 % inv. i to:

ATP-IGREC VARAŽDIN d.d. - 9 dionica (1 dion.=300 Kn )

TISAK d.d. -62 dionice (1 dion.=100 Kn )

VUPIK d.d. -43 dionice (1 dion.=400 Kn )

Ukupna nominalna vrijednost 6.900,00 DM ,št preračunato u kune iznosi 26.100,00 Kn.

Znači da je ostalo isto što se tablice (Morskywuk)tiče,

računaju po starom 1 DM = 3.78 Kn (u mom slučaju).

Za one koje zanima okvirno,cijena na današnji dan:

Tisak d.d. -154,01 Kn x 62=9.548,62 kn

Vupik d.d. - 56,01 Kn x 43=2.279,43 kn

Atp.Igrec d.d. -810,00 Kn x 9=7.290,00 kn(cijena 2009 g.kad se zadnji put trgovalo sa tim dionicama)=znači ove dionice su upitne.

Eto to bi bilo to ,ovoj priči je kraj,ali ko zna -Bog zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se uključiti u ovu temu jer je očito da ljudima nije jasan taj problem sa dionicama. Koliko sam ja skužio, HRVI sa 20% invalidnosti stvarno imaju pravo na dionice u vrijednosti bivših 5000 DEM. Problem je u tome što se dobivaju dionice u onoj vrijednosti sa kojom su se POJAVILE NA TRŽIŠTU, a ne sa onom koliko sada trenutno vrijede. Npr, dionice Luke Rijeka su se pojavile sa cijenom 100 kuna i jedan moj prijatelj ih je stvarno dobio 183 komada. One su tada vrijedile oko 230 kuna a kasnije su narasle na 900...

Lijep pozdrav svima koji čekaju dionice, budite strpljivi i ne nadajte se previše. Zlatno doba dionica prošlo je prije par godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix

Niste naveli ništa novo što već nije napisano.

Dobro ste vi to sve skužili,samo niste skužili da je vrijednost s kojom su se dionice pojavile na tržištu upravo nominalna vrijednost dionice koju smo već nekoliko nas ovdje spomenuli i smatram to apsolviranom činjenicom.

Nominalna vrijednost dakle označava knjigovodstvenu vrijednost dionice u trenutku njenog izdavanja.

Dionice HRVI se daju po toj vrijednosti.

Cijena koju ostvaruje dionica na tržištu (burzi) je tržišna vrijednost i po njoj se može prodati odnosno kupiti neka dionica.

Vaša konstatacija da je zlatno doba prošlo prije par godina je relativna i rekao bih ne točna.Zašto.

Zato jer se cijene dionica mijenjaju ciklično u određenim periodima.

Dakle ako su prije par godina bile visoke cijene,unazad dvije godine pale,to ne znači da opet neće narasti.

Primjer:Dionica INA-R-A,bila je dosegnula 2007.g cijenu od 3400kn,pala je početkom 2009.na manje od 1000kn,

sad je ponovo 3200 kn.

CROBEX (index Zagrebačke burze),bio je pao na 1200 bodova sad je 2150,dakle narastao je oko 80%.

I da dalje ne zamaram ako se netko ne razumije u dionice bolje neka ne piše netočne ili poluinformacije da ne dovodi ljude koji pojma nemaju o tome u zabludu i time im napravi financijsku štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi!!

Nisam uopće želio polemizirati ni o čemu a najmanje o temama koje pogađaju većinu branitelja. Kad sam rekao da su prošla zlatna vremena dionica mislio sam na vrijeme od prije par godina kad su sve dionice (odnosno većina njih) vrijedile puno više nego danas.

Žao mi je ako se ljudi razočaraju kad dobiju određene dionice koje danas vrijede puno manje nego prije odnosno vrijede manje čak i od njihove nominalne vrijednosti.

Eto, ja sam ovih dana dobio 29 dionica VUPIK-a koje danas vrijede oko 75 kuna a nominalna vrijednost im je 400 kuna. Neću se žaliti, samo se nadati da će im vrijednost porasti...

Lijep pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix33

Tako ti je to sa dionicama.Naprimjer ja sam dobio jedne dionice nominalne vrednosti 300 kn (2007god.)a 2009 god. tržišna vrednost im je bila 1600 kn,nisam ih prodao a sada je tržišna vrednost oko 240-250 kn.po dionici.I to je još dobro jer one druge koje sam dobio one su pale na 1/3 nominalne vrednosti,red je čekat oporavak ili propast :smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Lijepo bi molio znalce da mi posalju ogledni primjerak zahtjeva za razliku dionica.

 

Naime,dobio sam besplatne dionice temeljem hrvi-a.,za 20% (privremeno)

U međuvremenu sam dobio trajni status hrvi 30% ,te je proslo 30 dana vrijeme za žalbu odnosno za tužbu.

 

Sada bi htio podnjet zahtjev za razliku od 10%,nadam se da me razumijete o čemu pišem :)

 

Načuo sam da se nešto mjenjalo u svezi HFP,da li je to točno?Adresa? Možda drugo ime agencije i sl.?Ili su to samo glasine.?!

 

Molim Vaša razmišljanja,unaprijed zahvaljujem! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija