Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Heisenberg

Cekanje na odgovor na zahtjev za drzavljanstvo

Preporučene objave

U redu, hvala na informacijama. Sačekat ću još neko vrijeme pa ću poslati upit konzulatu u Mostaru. 

Ostalima koji čekaju želim puno sreće, strpljenja i živaca! :)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da li je neko od Vas pozvan da u konzulatu da izjavu u vezi sa objektivnim iskazivanjem pripadnosti hrvatskom narodu. Kako izgleda to ispitivanje :)

Podijeli ovu objavu

Ne znam kako ide u konzulatu, ja sam davao izjavu u policiji u Zagrebu, u Petrinjskoj. Tamo rade mnogo ljubazne tete :) Pričaš o svemu što u tvom životu ima veze sa Hrvatskom. Česta putovanja u Hr, rođaci, filmovi, glazba, razni događaji, obitelj, kako doprinosiš hrvatskoj zajednici u svojoj zemlji, kako poštivaš hrvatske običaje... Ti pričaš, ona piše taj zapisnik. Ništa strašno nije. Pita te možda i neka pitanja u vezi dokumenata koja si predao,tko ti je tko, šta... I vodite računa da govorite na hrvatskom jeziku, to gledaju.

Podijeli ovu objavu

Zato uredno, opširno i ljubazno popunite životopis kod predaje zahtjeva. Ja sam ispisao cijelu A4 stranicu životopisa i uredno se potpisao i nitko me nije zvao za dopune. 

Podijeli ovu objavu

Pretpostavljam da sve ovisi o tome na osnovu čega tražiš državljanstvo. Uopće se nisam  trudila oko životopisa, ionako sam priložila i previše dokumenata iz kojih je jasna pripadnost mene i cijele obitelji hrvatskome narodu. Ali, bez obzira na sve to, izgleda da bez dvije godine čekanja nema hrvatskog državljanstva. 

Podijeli ovu objavu

@Dac89 Blago tebi! 

Ne znam kada si i gdje predavao zahtjev. Ovo se je odnosilo na moje iskustvo i iskustva poznanika koji su tražili državljanstvo preko konzulata u Mostaru u posljednjih godinu-dvije.

Podijeli ovu objavu

Živio sam u Beogradu tada, ali nisam htio ništa preko konzulata, pa sam sve završavao u Zagrebu. Predao sam zahtjev u studenome 2016. , zvali me da dam izjavu na zapisnik nakon mjesec dana, a rješenje dobio u prosincu 2017.

Podijeli ovu objavu

objavljeno (uređeno)

Objavljen je Dnevni red narednog zasjedanja Sabora, ali bez Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o hrvatskom drzavljanstvu :vrti: Mozda se naknadno ubaci u dnevni red :) 

p.s. ipak je stari Dnevni red ostao na stranici, nema nacrta novog još uvijek :)

Uređeno od Petar-Sa

Podijeli ovu objavu

Takav sam odgovor dobio nakon godinu dana od predaje zahtjeva. Rješenje tek dobio pola godine kasnije. Znači to više manje ništa ne znači osim da je "u proceduri". Sretno.

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, moto321 je napisao:

Takav sam odgovor dobio nakon godinu dana od predaje zahtjeva. Rješenje tek dobio pola godine kasnije. Znači to više manje ništa ne znači osim da je "u proceduri". Sretno.

Hvala. Pa ja sam poslala nakon godinu dana prvi upit i dobila ovaj odgovor nakon tri tjedna. Iz njega mozes kako zelis tumaciti :)

Podijeli ovu objavu

Prije 7 minuta, moto321 je napisao:

Evo cijela arhiva ako nekom može pomoći. Zahtjev predan 02/2018. Imaju i datumi svakog odgovora pojedinačno. 

Untitled.jpg

S tim sto meni ne pise da su zaprimili zahtjev nego da ce me obavjestiti o donesenoj odluci :(

Podijeli ovu objavu

Ja cekam malo duze od godinu dana, poslao 2x mail i dobio manje-vise isti odgovor

Poštovani,  
zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.
Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u XxX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,

Poštovani,  

zaprimili smo Vašu zamolbu kojom požurujete donošenje odluke u svezi zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva.

Obavještavamo Vas da je u tijeku utvrđivanje činjeničnog stanja u svrhu stjecanja hrvatskog državljanstva. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice, bit će donesena odluka o predmetnom zahtjevu koja će biti upućena Konzulatu Republike Hrvatske u XxX, radi uručenja.
S poštovanjem,

Ne znam da li da opet saljem mail kroz mjesec dana ili je to samo gubljenje vremena.

Podijeli ovu objavu

Prije 19 minuta, Mislim je napisao:

Ja cekam malo duze od godinu dana, poslao 2x mail i dobio manje-vise isti odgovor

Poštovani,  
Obavještavamo Vas da se provodi upravni postupak u kojem se izvode svi potrebni dokazi i prikupljaju obavijesti drugih državnih tijela kako bi se o osnovanosti podnesenog zahtjeva odlučilo temeljem potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nakon što se isto utvrdi, ovo Ministarstvo će žurno donijeti odluku koja će Vam biti uručena putem Konzulata Republike Hrvatske u XxX, prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,

Poštovani,  

Obavještavamo Vas da je u tijeku utvrđivanje činjeničnog stanja u svrhu stjecanja hrvatskog državljanstva. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice, bit će donesena odluka o predmetnom zahtjevu koja će biti upućena Konzulatu Republike Hrvatske u XxX, radi uručenja.
S poštovanjem,

Ne znam da li da opet saljem mail kroz mjesec dana ili je to samo gubljenje vremena.

Mene zbunjuje to sto mi nisu napisali da su zaprimili zahtjev. Tako da ne znam da li je uopce u obradi, ili ne. 

Podijeli ovu objavu

TKS    0

Evo, već 33 mjeseca čekamo odgovor na zahtjev, da li je Boba84 dobio kakvo rješenje, vidim da je predao mjesec prije?  Na mejl mupa ne odgovaraju, pisala sam 4 puta,totalno ignoriranje od strane administracije. Za sve vrijeme, jedini dokaz da smo predali zahtjev- uplatnica u banci za troskove obrade. Od tada, ni traga, ni glasa. 

Podijeli ovu objavu

Šaljite mail dok ne odgovore. Većina zahtjeva se riješi do 3 godine, a vi ste na pragu tog roka. Ako ne bude kroz pola godine znači da je baš neki problem. 

Podijeli ovu objavu

Pošto je prošlo 2 mjeseca od preuzimanja rješenja, danas sam išao u konzulat predati zahtjev za putovnicu. I pogodite! Još nisam upisan u knjigu državljana, kao ni nitko tko je dobio rješenje od 7. mjeseca pa nadalje. Kao razlog je "godišnji odmori". Nevjerojatno. 18 mjeseci za rješenje i onda još 4 mjeseca samo da netko sjede 2 min za računalo i unese novog državljana s tim i tim brojem rješenja i dodijeli OIB. 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, moto321 je napisao:

Pošto je prošlo 2 mjeseca od preuzimanja rješenja, danas sam išao u konzulat predati zahtjev za putovnicu. I pogodite! Još nisam upisan u knjigu državljana, kao ni nitko tko je dobio rješenje od 7. mjeseca pa nadalje. Kao razlog je "godišnji odmori". Nevjerojatno. 18 mjeseci za rješenje i onda još 4 mjeseca samo da netko sjede 2 min za računalo i unese novog državljana s tim i tim brojem rješenja i dodijeli OIB. 

Mislim da se nakon preuzimanja resjenja ceka 3 mjeseca na upis. Tako sam cula. 

Podijeli ovu objavu

Dobar dan imo bi jedno pitanje ja sam dobio ovakav odg da li se neko susreo sa tim i koliko se jos dugo ceka posle toga  .hvala unapred

Screenshot_20191012-002555_Gmail.jpg

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , vukasin je napisao:

Dobar dan imo bi jedno pitanje ja sam dobio ovakav odg da li se neko susreo sa tim i koliko se jos dugo ceka posle toga  .hvala unapred

Screenshot_20191012-002555_Gmail.jpg

A kada ste im poslali upit?

Podijeli ovu objavu

Prije 8 minuta, vukasin je napisao:

pa pre nedelju dana a zahtev sap predo pre pola godine 😀

A ja im pisao prije 15 dana i još nema odgovora. Bas se ne zna nikakav redoslijed 😩

Podijeli ovu objavu

Taj odgovor samo znači da vaši papiri&zahtjev još nisu ni upućeni u proceduru, vjerojatno stoje u nekom od stolova. Računaj da je godina dana većinom neki manji period, a prosjek godina i pol do dvije. Naravno ima i izuzetaka koji dobiju za 3 mjeseca sve, ali to je rijetkost koliko sam upratio.

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, moto321 je napisao:

Taj odgovor samo znači da vaši papiri&zahtjev još nisu ni upućeni u proceduru, vjerojatno stoje u nekom od stolova. Računaj da je godina dana većinom neki manji period, a prosjek godina i pol do dvije. Naravno ima i izuzetaka koji dobiju za 3 mjeseca sve, ali to je rijetkost koliko sam upratio.

moj postupaj je u toku ovo sam dobio odgovor 3 meseca posle predacanja 😀

20191012_140857.jpg

Podijeli ovu objavu

Prije 32 minuta, vukasin je napisao:

moj postupaj je u toku ovo sam dobio odgovor 3 meseca posle predacanja 😀

20191012_140857.jpg

Vi imate srece, napisali su da je zaprimljen. Meni su napisali da cu o donesenoj odluci biti obavjestena putem konzulata. Tako da ja ne znam ni da li je zaprimljen, niti ista. 

Uređeno od Makimaja

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Petar-Sa je napisao:

A ja im pisao prije 15 dana i još nema odgovora. Bas se ne zna nikakav redoslijed 😩

Nema pravila. Nekom odgovore za par sati, nekom za par dana ili par tjedana. Meni su odgovorili tocno nakon 3 tjedna. 

Uređeno od Makimaja

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, Makimaja je napisao:

Nema pravila. Nekom odgovore za par sati, nekom za par dana ili par tjedana. Meni su odgovorili tocno nakon 3 tjedna. 

Samo se moramo strpiti i sve će biti dobro :)

Podijeli ovu objavu

Prije 3 minuta, Makimaja je napisao:

Vi imate srece, napisali su da je zaprimljen. Meni su napisali da cu o donesenoj odluci biti obavjestena putrm konzulata. Tako da ja ne znam bi da li je zaprimljen, niti ista. 

pa sad treba samo cekati ali im ja svake nedelje dosadjujem i pisem i uvek dobikem odg posle 1 dana 😀

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, vukasin je napisao:

pa sad treba samo cekati ali im ja svake nedelje dosadjujem i pisem i uvek dobikem odg posle 1 dana 😀

Imam osjecaj da moj zahtjev nije ni zaprimljen :). Svjesna sam da treba cekati, ali bi mi bilo lakse da su bar napisali zaprimljen, nego samo o donesenoj odluci bicete obavjesteni. 

Podijeli ovu objavu

Prije 2 minuta, Andurill je napisao:

Pa ako su vam odgovorili znaci da je " zaprimljen " .

I ne bih bas preporucivao svake nedelje dosadjivati,pogotovo bar ne prvih 6 mjeseci .

sto mislis tako pa proslo je pola godine i vise 

Podijeli ovu objavu

Sto ne znaci nista,ceka se i godinu-dve .

Sve zavisi od toga koliko tisuca ljudi je apliciralo pre vas i ciji se slucajevi resavaju pre vaseg .

U svakom slucaju nista ne postizete sa tim mejlom svake nedelje .

Ali vi radite kako hocete :) 

Podijeli ovu objavu

Prije 7 minuta, Makimaja je napisao:

Imam osjecaj da moj zahtjev nije ni zaprimljen :). Svjesna sam da treba cekati, ali bi mi bilo lakse da su bar napisali zaprimljen, nego samo o donesenoj odluci bicete obavjesteni. 

Pa piši i pitaj je li zaprimljen. Meni su odgovorili da je zaprimljen taj i taj dan. 

Podijeli ovu objavu

Prije 2 minuta, Petar-Sa je napisao:

Pa piši i pitaj je li zaprimljen. Meni su odgovorili da je zaprimljen taj i taj dan. 

Razmisljala sam o tome. Pisacu im. Nego me zanima, kad stigne odgovor od konzulata da li je to osobno urucenje uz potpis, ili samo stave u sanduce. Postar ostavlja postu po komsiluku :)

Uređeno od Makimaja

Podijeli ovu objavu

Prije 4 minuta, Andurill je napisao:

Sto ne znaci nista,ceka se i godinu-dve .

Sve zavisi od toga koliko tisuca ljudi je apliciralo pre vas i ciji se slucajevi resavaju pre vaseg .

U svakom slucaju nista ne postizete sa tim mejlom svake nedelje .

Ali vi radite kako hocete :) 

druze al nije svima isti predmet , svako trazi po nekom drugom osnovu o tome je rec neko dobije pre neko posle 😀

Podijeli ovu objavu

Dođeš u konzulat i potpišeš, 2 minute vremena. Onda čekaš opet 2-3 mjeseca na upis u knjigu državljana, i tek nakon toga idu papiri (osobna, putovnica, domovnica), sve svojim pravilom. Osobna 2-3 tjedna, putovnica mjesec dana, domovnica nekoliko minuta u bilo kojem matičnom uredu RH. 

Podijeli ovu objavu

, vedranamiroslavv je napisao:
Poštovana M**,   

obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske iz članka 8. stavka 1. točke 5. Zakona o hrvatskom državljanstvu („Narodne novine“, broj 53/91, 70/91-ispravak, 28/92, 113/93, 130/11 i 110/15). Nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom koja će  Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.      

S poštovanjem,

Poštovana Vedrana,

zaprimili smo Vaš upit kojim tražite obavijest o statusu predmeta u svezi Vašeg zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva. O donesenoj odluci povodom Vašeg zahtjeva biti ćete obaviješteni prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,

1488369328612_PastedImage

Ministarstvo unutarnjih poslova/Ministry of the Interior

Kabinet ministra/Minister's Office

Služba za odnose s javnošću/Public Relations Department

Ulica grada Vukovara 33

Zagreb  10000, Hrvatska

To je bio odgovor.. :)

Vedrana vidima da ste dobili isti odgovor kao i ja. Interesuje me da li ste u medjuvremenu dobili resjenje? Hvala

Podijeli ovu objavu

, Ina90 je napisao:

Kao sto je vise puta receno.. nema pravila, neko ceka do godinu dana a neko i tri godine..

Ina da li ste dobili resjenje? 

Podijeli ovu objavu

Prije 30 minuta, vukasin je napisao:

Jel neko zna nesto vise od tomee ?

Slična vijest je bila objavljena prije 2 godine i prije 1 godinu, možda  se odnosi na nove zahtjeve na stare ne ,nisam siguran :-)

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , krizanex je napisao:

Slična vijest je bila objavljena prije 2 godine i prije 1 godinu, možda  se odnosi na nove zahtjeve na stare ne ,nisam siguran :-)

Ne odnosi se na stare niti na trenutne zahtjeve koji će se podnositi, nego tek na one predate poslije 1. siječnja 2020., jer zakon tek tada stupa na snagu. 

Podijeli ovu objavu

Prije 41 minuta, Petar-Sa je napisao:

Ne odnosi se na stare niti na trenutne zahtjeve koji će se podnositi, nego tek na one predate poslije 1. siječnja 2020., jer zakon tek tada stupa na snagu. 

Molim vas za savjet!

Podnjela sam zahtjev u kolovozu 2018. Imala sam jednu nadopunu u listopadu 2018. i od tad čekam.

Majka je hrvatica od rođenja, sa domovnicom i svim dokumentima gde se tako izjašnjava ( radna knjižica, personalni list) i baba i djed isto, i sa strane majke i oca, a otac je preminuo. 

U svim šv obrascima sa fakultete (2004-2007) ja sam se izjasnila kao hrvatica i sva sam dokumenta predala još u kolovozu 2018.

Možete li mi rijeć da li bi od 1. siječnja mogla ponovno predat zahtjev za upis u knjigu državljana po novom zakonu? 

Jer ovako može proći i 5 godina dok se čeka odgovor na zahtjev koji sam podnjela.

Hvala vam!

Uređeno od Biljana1985
Greška u slovu

Podijeli ovu objavu

Prije 51 minuta, Biljana1985 je napisao:

Molim vas za savjet!

Podnjela sam zahtjev u kolovozu 2018. Imala sam jednu nadopunu u listopadu 2018. i od tad čekam.

Majka je hrvatica od rođenja, sa domovnicom i svim dokumentima gde se tako izjašnjava ( radna knjižica, personalni list) i baba i djed isto, i sa strane majke i oca, a otac je preminuo. 

U svim šv obrascima sa fakultete (2004-2007) ja sam se izjasnila kao hrvatica i sva sam dokumenta predala još u kolovozu 2018.

Možete li mi rijeć da li bi od 1. siječnja mogla ponovno predat zahtjev za upis u knjigu državljana po novom zakonu? 

Jer ovako može proći i 5 godina dok se čeka odgovor na zahtjev koji sam podnjela.

Hvala vam!

Mislim da bi Vas odbili jer je zahtjev trenutačno u procesu rješavanja, ali svakako sačekajte da stupi na snagu pa pišite MUP-u.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Ina90 je napisao:

Nisam jos...

Ni kod mene nema nista....... Ako me sjecanje dobro sluzi predale smo priblizno u isto vrijeme. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show